Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) inf3rno válasza bencze (#24897) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez rohadt jó, ahogy az öreg mondja, hogy ahogy idősebb már az a kihívás, hogy teljesítse a köröket. Ezek szerint öregkorban sem lehet elunni, mindig van valami, ami hajt. :-) Maga a Barkley azért elég durva, terepen, segítség nélkül 100km. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24902) bencze válasza inf3rno (#24901) üzenetére


bencze
senior tag

Ezek szerint öregkorban sem lehet elunni, mindig van valami, ami hajt
remélem

szerk. itt is megtaláltam. elvileg a tracker jelenleg haldoklik, de a magnet link kell menjen.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24903) inf3rno válasza bencze (#24902) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fogalmam sincs, jelezd, max tomcica kimoderál. :D A gyerek is csak akkor ismeri meg a határait, ha folyamatosan teszteli őket. ;]

Terep cipőnél mit érdemes nézni a vásárláskor (ami más, mint aszfaltra valónál)?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24904) Danika256 válasza #78687232 (#24877) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hoppá! Már több mint egy éve rendeltem, de így, hogy leírtad tényleg fedexes dobozban volt a doboz.. . Mondjuk éppen nem én vettem át asszem ezek szerint, de akkor valszeg a Fedex hozta ki. De végülis mindegy, ők is többször próbálják meg a kézbesítést.

(#24905) Danika256 válasza Chuck Norris (#24682) üzenetére


Danika256
aktív tag

Már elkezdtem a keresgélést cipő ügyben, ma fedeztem fel, hogy van GT3000-es széria is, persze drágábban. Viszont azt írják ez tényleg kifejezetten a magamfajta kacsalábúaknak készült.. :) Most az a kérdés, hogy tényleg annyival jobb lehet e, hogy megérje a felárat? Valaki vélemény?

(#24906) Danika256 válasza Danika256 (#24905) üzenetére


Danika256
aktív tag

Még van ez az ASICS GEL-FOUNDATION cipő is, ez is nagyon tetszik, mármint ami tulajdonságait illeti. Ha már így széttrollkodtam a fórumot kora reggel, légyszi írjátok meg ha valaki használt esetleg egy ilyet is.. Ez mondjuk olcsóbb. Nem tudom melyiket lenne érdemes, de jó lenne minél hamarabb beszereznem..
Nem tudom azt sem, melyik jobb pl fm távra, melyik bírja hosszabban a strapát..

[ Szerkesztve ]

(#24907) Melorin válasza concret_hp (#24898) üzenetére


Melorin
addikt

Tegnap én is voltam futkorászni és amikor hazaértem, szinkronizálni akartam a Garminnal mobilon, erre kiírta, hogy nem volt sikeres, egy részét nem szinkronizálta. Vagy 5x megpróbáltam de semmi eredmény.
Aztán észrevettem, hogy nem volt internet a telefonon... :DDD
Mondjuk az fura, hogy attól még a telefonra nem szinkronizál az óra. Aztán amikor net közelébe érek akkor feltöltené a Garminra, de addig is biztos helyen lenne az edzés a telefonon.

(#24908) LanyUs válasza Alg (#24573) üzenetére


LanyUs
senior tag

A sok 100m szintes városi futkorászásom után tegnap én is belevetettem magam a 420m szintbe a Kelet-Mecsekben. Nem erőltetem, csak kocogtam. Néhol 20cm avar, kövek, sípcsontba álló ágak, millió göröngy durva terep volt. Csak úgy csattogott szegény aszfaltos hoka alja a 100 kg alatt 😀 15 felé szerettem volna, de eltévedtem és 23 km lett 02.30 alatt.

(#24909) Vertigo18 válasza LanyUs (#24908) üzenetére


Vertigo18
addikt

Erről linkelnél egyet? Kiváncsi lennék a pulzusodra!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24910) LanyUs válasza Vertigo18 (#24909) üzenetére


LanyUs
senior tag

Útvonal: [link] Sajnos csak egy 8 éves decathlonos övem van bluetooth nélkül :( amin folyamatosan követni tudom. De tegnap elfelejtettem azt is. Többen írták, hogy ilyen távokra úgyis viszünk telefont, én meg futózsákot is, így - ezért ne kövezzetek meg - de nem látom értelmét 100e kiadását órára. Maradok ennél a kombónál, max. veszek egy övet majd...
Tegnap még nem hevertem ki a hétfőt és nem melegítettem be rendesen, ezért az azonnali 140m-es domb 186 max. pulzus volt sétával :D utána beállt 150 felé, de a következő domb megint max. amiből újra séta lett. De a terep is kemény volt és az emelkedő túl hirtelen számomra. Erre már lépcsőző géppel kell gyúrni :) így inkább fun futás lett belőle... viszont nincs izomlázam a max. hrm-es részek ellenére sem. Nem értem miért.

[ Szerkesztve ]

(#24911) Aristeus válasza inf3rno (#24901) üzenetére


Aristeus
tag

A Barkley nem 100km, hanem 100 mérföld (161 km). 5x20 méröldes kör. Van róla egy egész jó összefoglaló kisfilm a Youtube-on. Egy frissítési pont van a pálya felénél, önkiszolgáló és csak víz.
30 év alatt eddig összesen 15 tudták teljesíteni. :Y

Más: A kislányomat felvették a sportiskolába ahová jelentkeztünk vele, a héten voltunk szülői értekezleten. Az aulában rengeteg díj, serleg volt kitéve, meg az iskola atlétikai rekordjai. 15 éves korig lehet "próbálkozni", hogy felkerülj a listára. Mondhatjuk, hogy nem egyszerű? :)

Fiúk:

Lányok:

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#24912) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Tegnap futottam egy vérkört. Úgy indultam neki, hogy kicsit izomlázam volt és a combomban hátul még éreztem, hogy húzódik valami de gondoltam majd rámozgok, minden rendben lesz, persze a nagy francokat lett. Úgy 40-ig nem volt semmi gond utána aztán minden bajom előjött, hiába ittam a magnézium ampullát a végén már annyira fájt a lábam, hogy csak síkon tudtam futni minden máshol csak a tötymörgés ment. Jövő héten újra próbálkozom úgyis le kell majd mozogni a sonkát :)

(#24913) Aristeus válasza concret_hp (#22551) üzenetére


Aristeus
tag

(#22551) concret_hp: Olyan kérdésem lenne, hogy bevált-e a 31-es, 32-es Pegák után a 33-as? Sokkal szűkebb lett az eleje? Hosszútávon 30+ km hogyan viselkedik a cipő, próbáltad már?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#24914) mukibuci válasza Aristeus (#24913) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

én a minap próbáltam fel egy 33ast, pont ugyanaz a méret kell belőle, mint előtt a 31 es 32-ből, pedig nekem széles és magas a lábfejem :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#24915) inf3rno válasza LanyUs (#24910) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ivózsák, ilyesmi, inkább 40k felett kell. A mostani időben 30k is elviselhető frissítő nélkül, nyáron késő délután olyan 20k a limit, dél körül meg 5k után is ki lehet száradni. Rövidebb távokra elég egy kulacs kézbe vagy övre, a zsákot én felesleges túlzásnak tartom.

Buliban hasznos! =]

(#24916) LanyUs válasza inf3rno (#24915) üzenetére


LanyUs
senior tag

Elvileg igen. Én napi 4 litert iszok minimum, ezért nem esik jól 1,5 óra már ivás nélkül, plusz a folyamatos hidratáció alacsonyan tartja a pulzust is. Ha nem ettem eleget, akkor az izmok védelmében keverek egy adag iso-t bcaa kombóval. Ha még keményebb igénybevételre számítok, akkor 9g béta-alanin is beröpül, amitől később fárad az izom plusz csökken a savasodás mértéke. De ha viszek pénztárcát és önvédelmi spray-t, akkor is elkél a tárhely :) Amúgy ez a táska annyira hátrahúz pl. 1,5 l vízzel, hogy szabályosan lassítja a tempót, amikor kiürül felgyorsulok, persze az előző állapothoz képest :D ...

(#24917) concret_hp válasza Aristeus (#24913) üzenetére


concret_hp
addikt

még a dobozában van, de lassan előkerül, szóval kérdezz rá a nyáron :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24918) inf3rno válasza Aristeus (#24911) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor kaját egyáltalán nem is lehet vinni? Elég durva úgy a 161k. (Mondjuk amúgy is.)

Gratula! Elég komoly csúcsok. :D Futni fog ő is?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24919) inf3rno válasza Chuck Norris (#24912) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valszeg nem nyújtottad le azt az izmot. Nekem is szokott fájni néhány izom, ha nem nyújtom le, meg masszírozom ki. Sokszor csak este lefekvésnél érzem igazán, hogy nem úgy jött össze a nyújtás, ahogy kellett volna, aztán bepótolom, mert különben nem tudok elaludni a görcstől. Ami érdekes, hogy szabályosan húzza az ízületet egy ilyen görcsölő izom, aztán sokszor nem is maga az izom fáj (az csak masszírozásra), hanem a tapadási pontjai. Pl combnál a térd és csípő környéke.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24920) #78687232


#78687232
törölt tag

Pearl Izumi cipőkről van valakinek tapasztalata?

(#24921) borix válasza concret_hp (#24917) üzenetére


borix
őstag

Új cipőnél érdemes minél hamarabb beletenni 50-100km, hogy ha van valami komolyabb anyaghibája akkor még 14 nap alatt gondolom cserélik és nem ragasztgatják.Persze írnak olyanokat is,hogy amazonról való rendelés esetén csere van vagy pénz visszafizetés később is.

(#24922) margithid válasza borix (#24921) üzenetére


margithid
veterán

Az a baj sportsdirectnél nem tudom miylen lehetőségek vannak, régen írtam nekik emailt, még arra se válaszoltak, pedig szívem szerint visszaküldeném a puma cipőt amit decemberben vettem és sétától már jön szét...
Jó nem nagy ára volt, 11k, de akkor is, vicc azért, hogy ennyire nem bírja.

(#24923) borix válasza margithid (#24922) üzenetére


borix
őstag

Drága cipő sem garancia,hogy sokkal tovább bírja.Nekem már volt,hogy egy kayano-t kukáztam 600km körül mert hátul a belsejében a szövet körbe szétfoszlott.
30E vettem akciósan így is fájt de ha 44E vettem volna normál árában akkor lehet el is sírom magam. ;]
Gyaloglásra ilyet kell venni csak ezt is kezelni kell,hogy a szú ne egye szét. [link] :Y

[ Szerkesztve ]

(#24924) margithid válasza borix (#24923) üzenetére


margithid
veterán

Oké, ha futásban szétmegy az más, az azért rázósabb, de gyaloglásban azért vicc...
Írtam már egyszer, de van egy kb 8 éves deichmannos adidasom, 10k volt az is, abban futottam, sétáltam, midnent csináltam, ma már füvet vágni szoktam csak felvenni, de még mindig nem esett szét, érzésre is masszívabb mint sok drága futócipő, persze a csillapítása sehol sincs, ezt érezte annak idején a lábam is.
Mindegy, ez van, a mai cipőket ha használja az ember, akkor max 1 év...

(#24925) borix válasza margithid (#24924) üzenetére


borix
őstag

Neked ha csak gyaloglásra használod egy túracipő jobban megérné abba még beleteszik az anyagot nincs úgy kikönnyítve mint egy futócipő.
Nagy túrázók 20-30kg batyuval a hátukon mennek napi 40km még többet is túracipőben bakancsban.Nem futócipőben nyomják mert annak jobb a csillapitása.
Neked mint nagy gyaloglónak a Vadon 2014 c. film különösen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#24926) margithid válasza borix (#24925) üzenetére


margithid
veterán

Pár hete már én is futok, télen sétáltam csak.

(#24927) tomcica válasza Aristeus (#24911) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gratula a felvetelhez :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#24928) A21


A21
tag

Sziasztok! Úgy olvastam, hogy többen is rendeltetek már osztrák hervis webshopból. Kérdezném ezzel kapcsolatban, hogy mennyire bonyolult, illetve a fizetésre milyen opciók vannak és ált. mennyi szokott lenni a postaköltség? Egyéb tanácsokat (mire kell ügyelni, buktatók, stb) is szívesen veszek. A kiszemelt cipő belső talphossza elérhető valahol, mert én nem találtam sehol... :U

Köszönöm :R

(#24929) inf3rno válasza margithid (#24924) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, nekem is van egy 15 éves szürke adidasom, fűnyírásra még jó, de már teljesen szét van szakadva, kb. kilóg a lábujjam. :D A 12 éves adidas rövidgatyám még csak kifakult, de az anyaga még mindig bírja, egy szakadás sincs rajta. Ma is abban futottam. Régen azért még tudtak ruhát gyártani, ma már minden eldobható.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24930) junkhead válasza A21 (#24928) üzenetére


junkhead
aktív tag

Hervis boltba kérd a szállítást, így ingyen van a fuvar, ha nem ok, akkor rögtön ott hagyhatod.

(#24931) A21 válasza junkhead (#24930) üzenetére


A21
tag

tudom magyar boltba kérni? utánvéttel? milyen árfolyamon váltják az eurot vajon? Ez esetben van lehetőségem felpróbálni, és ha nem jó a méret, akkor otthagyni? :R

(#24932) Gyick


Gyick
őstag

üdv!

Kezdőnek aki 1-2 hete "futogat" még van értelme venni vmi olcsobb pulzusmérő órát?(Sigma pc 25.11 pl) vagy felesleges?

[ Szerkesztve ]

(#24933) Chuck Norris válasza inf3rno (#24919) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Pontosan így történt a nyújtást kihagytam, az viszont most már sokadszori tapasztalat, hogy ha izomláz van nem rádolgozni kell hanem pihentetni.

@borix én is jártam így a kayanommal, a gt2000-ben amit most használok is 500Km körül van és már szétmállott a sarkánál de miért kell ezért kidobni?

(#24934) Chuck Norris válasza Gyick (#24932) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Teljesen felesleges de ha mindenképp akarsz valamit akkor vegyél egy olyan pántot amit a telefonoddal tudsz párosítani. Az jó lesz még majd később is ha esetleg veszel egy GPS-es órát.

(#24935) borix válasza Gyick (#24932) üzenetére


borix
őstag

Ezekért az órákért kár pénzt kiadni ha elszakad a olcsó műanyag szíjuk utána nem cserélhető.
Várj még vele,hogy komolyan gondolod e a futást vagy csak hirtelen fellángolás mert akkor kár bármire is költeni.
Addig is azt a pár kilométereket lassan kényelmesen jólesően fussad!

Chuck Norris
Nem csak a sarkamnál hanem 2 oldalt körbe is kifoszlott fölidegesítettem magam és kidobtam rá se bírtam nézni.
Izomlázra szokták javasolni a regeneráló futást 60% körül,laza bringázást,hogy a felgyülemlett tejsav hamarabb felszívódjon.Ezt annyira nem vágom majd megírják a szakértők,hogy így van e.

[ Szerkesztve ]

(#24936) Gyick válasza Chuck Norris (#24934) üzenetére


Gyick
őstag

Köszi a válaszokat.Nekem is jobban tetszik ez az ötlet.Tudnátok konkrét márkát/tipust ilyen pántból? Vajon ilyet lehet venni egy pl intersport/hervisben Ausztriában?

(#24937) A21 válasza A21 (#24931) üzenetére


A21
tag

léci segítsen aki csinált már ilyet, mert én nem tudom magyar boltba rendelni, csak osztrák boltokat ad ki, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#24938) borix válasza Gyick (#24936) üzenetére


borix
őstag

[link]
Telefonod tudja a Bluetooth (4.0) vagy az ANT+ ?

[ Szerkesztve ]

(#24939) Alg válasza A21 (#24937) üzenetére


Alg
veterán

Nem fogod tudni osztrák Hervisből magyar boltba rendelni. Sőt, szerintem még magyar lakcímre sem.

Hauptbahnhof-on van osztrák Hervis a legközelebb. retúrjegy 26 euró, Bécs szép város ;] :P

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24940) Gyick válasza borix (#24938) üzenetére


Gyick
őstag

LG G4. 4.1-et tud. Valószinüleg kénytelen leszek megrendelni,helyi media marktban egyféle van(Sigma R1) de az nincs raktáron azonkivül nem tudom hol lehetne ilyet venni személyesen.Köszi a tippet.

(#24941) inf3rno válasza borix (#24935) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nyújtás, masszírozás, áttekerés, tápanyag, vitamin, ásványi anyag pótlás, ilyesmik, amik segítik a regenerálódást. Legalábbis én így tapasztaltam.

Buliban hasznos! =]

(#24942) inf3rno válasza Alg (#24939) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tényleg szép város, meg sokkal élhetőbb, mint BP.

Buliban hasznos! =]

(#24943) junkhead válasza A21 (#24931) üzenetére


junkhead
aktív tag

lakhely szerinti Hervis boltba rendeld, és onnantól megy minden, még nélküled is :Y

[ Szerkesztve ]

(#24944) junkhead válasza Gyick (#24940) üzenetére


junkhead
aktív tag

Decathlon már mindenhol van.....

(#24945) margithid


margithid
veterán

Ma lenyomtam 7.5 km-t 38:30 alatt, élveztem, nem fáradtam el nagyon.
Mit gondoltok, javítsak még az időn vagy menjek rá a 10 km-re?

(#24946) inf3rno válasza margithid (#24945) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem rámehetsz a 10k-ra, ha a táv kitolása a cél. Az olyan 52-53-as 10k-t jelenthet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24947) margithid válasza inf3rno (#24946) üzenetére


margithid
veterán

igen, én is kb annyival számolok.
Aztán idővel majd jó lenne 50 alá bevinni, de először stabilan szeretném futni a 10 km-t.

(#24948) tomcica válasza bandus (#24891) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Siman fel lehet keszulni resztavozassal is hosszabb tavokra,mondjuk itt nem a 3-5K-s iramod a resztav sebessege es mennyiseg is mas (valamint a piheno is).
Ugye amikor kiepitettel egy szamodra mar elfogadhato alapot (jobb esetben ez ugy is idozitodik h februar vege marc eleje) az aerob tartomanyban gazdasagosan mozogsz,nagy reszet zsirbol fedezed az energiaszuksegletednek egy 16-20km-es tavon,akkor ra kell mar mozdulni a felsobb zonak edzesere.Meg akkor is ha maraton a cel,de a felmaraton es rovidebb tavoknal okvetlen.
A felso zonaba fuggetlenul attol,hogy ott mar sokkal nagyobb aranyban egeted a szenhidratot,gazdasagosan kell futni.Ezt altalaban a tempo,fokozo tempo es resztavos edzessel erik el.A fokozo tempo vege es a resztav egy szakasza persze jobban belekarcol az anaerob zonaban.Ezekhez fel kell kesziteni a szervezetet.
Az alapozo utan a rovid emelkedos munka (akar resztavokkal is kombinalva) elo tudja kesziteni az izomzatot es az anyagcseret ahhoz,ami majd szukseges lesz kesobb.
Igy nez ki a klasszikus europai (negy evszakos) edzesritmus.

Az alapozo resztavozashoz visszaterve,en sokszor hasznaltam nagy mennyiseget lassabb zonaba felkeszuleskent (100x100m emelkedo,50x200m emelkedo....50 majd 100x200-200m ON-OFF stb.),amibol keszobb eleztem ki a format.
Meg olyat is csinaltam amit inf3rno emlitett (mondjuk nem versenyen es nem is pont ugy ahogy peldazta) 5K sebesseggel toltam le 10km osszmunkat,10km pedig laza lett 100x100-100m-as enyhe emelkedore,tehat 100m felfele 5K iram,100m lefele laza...utolso 10db-nal fel es le is ugyanaz,mintegy finish-kent.
Kesobb erre epult a 25x 200m-200m ON-OFF (vagy oregoni) 60-40mp majd 15 x 50-35mp,10x 50-30mp es vegul 2-3x 40-30mp (ami mar kielezes volt kozeptavra),ezek a futasok ugye folyamatosak amiben valtogatod az iramot.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#24949) bencze


bencze
senior tag

Nekem az a bajom, hogy van kismillió edzésterv neten de azt kellene megtanulni milyen valid struktúrák vannak, még ha best practice szinten is, hogy az ember magának tudja összerakni. Még a tempókat sem szoktam érteni, mi az, hogy easy? Vagy tempo? Megnéztem valami papír alapján, hogy az easy az kb milyen pulzus lenne nálam, tegnapelőtt be is lőttem a 135 pulzust erre 4:55-5 perces átlag jött ki ami nekem eddig elég tempó érzés volt, pár hete azt hittem az az FM tempóm. Tegnap csináltam 4x 1600m-t 4:30 tempóval 4 perc pihenőkkel, ami csak kb 5 seccel gyorsabb a legújabb fm-nál (papíron talán a 10k tempóm alatt kellene legyen) és már a második nehéznek tűnt, kicsit szenvedtem érte és sajog itt-ott miatta.
Szóval ez az egész kicsit bonyolult. Oké, tudom, hogy nem vagyok hozzászokva az erősebb tempóhoz, kicsit olyan érzés mintha nem is tudnám hogy kell futni 4:30-al. Persze lement 1000 km 6 körüli tempókkal, gyanítom azért lepem meg néha magam az eredménnyel mert a szervezetem bizonyos dolgokban előbbre tart mint ahogy edzem. De azért elég nehéznek tűnik kitalálni, hogy akkor hogyan tovább.

Itt van tomcica aki 10k-50k résztávos edzéseket csinál és ebben még bemelegítés és levezetés nincs benne ha jól értem a 25 x 200-200-at, ami elég furán hangzik, de biztos nekem hiányzik az infó az értelmezéshez...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24950) Aristeus válasza tomcica (#24927) üzenetére


Aristeus
tag

(#24927) tomcica: Köszi, átadom neki. :)

(#24918) inf3rno: Dehogynem lehet kaját vinni, azt viszel, amit csak akarsz. Úgy vághatsz neki minden egyes 20 mérföldes körnek, hogy feltöltöd a készleteidet teljesen.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.