Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) alex devil válasza #78687232 (#23895) üzenetére


alex devil
senior tag

Köszi!

S23

(#23902) inf3rno válasza LanyUs (#23896) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én 30-ért vettem anno Mio Link-et. Ha belefér neked, hogy plusz egy cucc van ráaggatva a karodra, akkor tudom ajánlani pánt helyett. Annyi extra van vele, hogy csukló felett kell viselni egy 10 centivel, és rendesen meghúzni, hogy ne szűrődjön be a fény alája. Ellenkező esetben hibásan mér. Az optikai szenzorok általában egy 15 sec-el le vannak maradva a realtime-hoz képest, lassan dolgozzák fel az adatokat.

Asszem Garmin 235-ről volt szó, hogy neki nem mér rendesen, de a barátnőjének igen. Szenzor elvileg ugyanaz van a kettőben, legalábbis a Garmin a Mio-tól megvette a technológiát. Aztán nem tudom, hogy menet közben fejlesztett e valami komolyabbat rajta.

Ja nekem is volt már ilyen, hogy a rendes méretemet vettem, nem egy számmal nagyobbat, aztán csak futásnál derült ki.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23903) Vertigo18


Vertigo18
addikt

A mellkaspánt ellenzők közül valaki leírná, hogy mi a baja az övvel?

Tényleg érdekelne.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23904) parandroid válasza LanyUs (#23900) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Garmin FR 235. Viszont az összes Garminban ugyanaz a szenzor van, az olcsó Vivosmartokban, és a Fenix 3-ban is. Nekem előtte Vivosmart volt, azzal nem tapasztaltam ilyet (de hiányzott a gps), páromnak ugyanilyen FR235-je van, és azzal sincs gond. Szóval vagy a konkrét példány problémás, vagy valami technológiai együttállás. Én mindkettőt 230-240 Eur között vettem amúgy, és csak ajánlani tudom. Heti 3-4 futással, folyamatos bt-kapcsolattal, éjszakára levéve, de ki nem kapcsolva még mindig elmegy 5-6 napot (lassan egy éves), a használhatósága példás, a garmin szoftveres ökoszisztémája pedig alapból jár hozzá, és lealázza a legdrágább fizetős appokat is.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23905) mukibuci válasza Vertigo18 (#23903) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

kényelmetlen :DDD

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23906) Vertigo18 válasza mukibuci (#23905) üzenetére


Vertigo18
addikt

Most ez komoly? :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23907) mukibuci válasza Vertigo18 (#23906) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

igen :D plusz macera mindig felvenni levenni igazgatni elemet cserélni. az én szintemen bőven elegendő az optikai érzékelő pontossága is egyébként :B

ha nem hallgatnék futás közben zenét, telefont se vinnék magammal

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#23908) inf3rno válasza Vertigo18 (#23906) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az.

Buliban hasznos! =]

(#23909) borix válasza Vertigo18 (#23906) üzenetére


borix
őstag

Ember függő.Úgy vagyok vele,hogy ha pulzust mérek akkor pulzust mérek.A 140 pulzus ne 144-147 legyen mert....

(#23910) LanyUs válasza Vertigo18 (#23903) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mellkaspánt

1. Ha nem elég feszes, akkor nem mér pontosan és lefelé csúszik kicsit. Nagyon unom már, hogy futás közben ilyen baromsággal kell foglalkoznom, hogy épp hogyan áll az öv. Ha feszes, akkor meg idegesít 1 óra felett. Kényelmetlen... nagyon rég megvan már és elég volt belőle... pszichésen annyira fel tud pöccenteni, hogy szabályosan érzem, ahogy fullaszt :D Korlátozz a tüdőm tágításában, mint egy páncélmellény :)
2. Felcsatolni nem sok idő, de az is hozzáadódik minden alkalommal. Azzal sem kell bíbelődni.
3. A só megette a gumis pántot, én cseréltem ki, de már nem gyári...
4. Elem kifingott egy nagyobb kanyarnál.
5. Pontosabban mér. Oké. De, ahogy itt olvasom a futók többsége eléggé bedurrant a tiltott hrm zónába :) Egy idő után meg már érzed milyen tartományban van a pulzusod. Rutinból... azért a Herr Gyula videót nézze meg, aki esetleg nem látta, mert tanulságos

peterkeT. nagyon bejön a 235-ös, köszönöm a segítséget. Mennyire hiányzik a futás dinamika funkció?

[ Szerkesztve ]

(#23911) parandroid válasza LanyUs (#23910) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tekintve, hogy fogalmam sincs, mi az, szerinted? :D Így is okosabb nálam, most ezt is dörgölje még az orrom alá?

Nekem a gps, és a pulzusmérés volt fontos, minden más csak hab a tortán, illetve még annyit vártam el, hogy üzenetet, bejövő hívást, értesítéseket mutasson, hogy lássam, elő kell-e kotornom a telefont, vagy leszarhatom, hogy zizeg. Ez mondjuk a mindennapokban is jól jön...

95k mondjuk kicsit sok érte, érdemes körülnézni akciók után kutatva. Amazon warehouse deal-ben pl biztosan van 250 eur alatt, ha máshol épp nincs is.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23912) LanyUs válasza parandroid (#23911) üzenetére


LanyUs
senior tag

Fingom sem volt róla nekem se, de megnéztem mi is az a 60-70K különbözet? [link]

"Talajérintési idő: az idő, amikor a talpunk hozzáér a földhöz érkezéskor, majd az elrugaszkodásig ott tartózkodik. Minél hosszabb ez az idő, annál lassabban futunk, vagy fordítsuk meg, ha hosszú ez az idő, akkor csak lassan tudunk futni.
Függőleges oszcilláció: a súlypontunk legmagasabb és legalacsonyabb helyzete közt mért távolság.
Lépéshossz: talajérintési pont közti távolság."

Valójában szükségünk van nekünk ezekre az adatokra, hogy gyorsuljunk? Vagy elég a pulzus/szint/idő hármas? Mert a 70K nem kevés különbség és a 235 már nagyon szép óra...

(#23913) Alg válasza parandroid (#23911) üzenetére


Alg
veterán

95k egy 235ért bazzz :Y

Mikor a Suunto Spartan Amazonon valami 200 euró körül megy... szerk: 211 pontosan

@23912: nem kell, én is max. a lépésfrekit nézem, a többit nem annyira... fontosabb inkább a barometrikus magasságmérés, mágneses iránytű és az útvonalkövetés nekem a Fenixben. (Illetve ki volt az az észlény aki hőmérőt tett egy órába, nyilván sosem azt mutatja amit kellene mert melegíti a kezed)

Más: Egyébként lassan jön a fenix5, lehet nézegetni a fenix3 akciókat (az 5X-re meg csorog a nyálam, de negyed milla...)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23914) parandroid válasza Alg (#23913) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most épp 260 EUR újan ([link]), a szokásos 236 EUR warehouse dealben ([link]). Ennyit szerintem még mindig megér. Lépésfrekit egyébként ez is tudja. Valamelyik korábbi hozzászólásomban ott egy futás-riport, nézd meg, hogy annyi neked elég-e (mármint ez LányUS-nek szólt).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#23915) concret_hp válasza Alg (#23913) üzenetére


concret_hp
addikt

akkor már egy 910xt sportsdirectről 155Łért :D (tegnap láttam)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23916) Alg válasza concret_hp (#23915) üzenetére


Alg
veterán

De az randa, az a Suunto meg baromi jó néz ki :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23917) inf3rno válasza Alg (#23913) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A hőmérő lehet, hogy kell neki a nyomásméréshez.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23918) bandus válasza concret_hp (#23915) üzenetére


bandus
veterán

nemár, hogy azt az ezer éves ocsmány cuccot még mindig lehet kapni :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23919) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Köszi mindenkinek, aki leírta a mellkaspánttal kapcsolatos ellenérveit! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23920) beltram válasza Vertigo18 (#23903) üzenetére


beltram
tag

Én nem ellenzem, csak jobb lenne nélküle.
Hagytam már otthon versenyen, merült le az elem pont amikor nem kellett volna és ami elromolhat az el is romlik néha. Nekem csak ennyi a bajom.

pace be with you

(#23921) kk831228 válasza parandroid (#23904) üzenetére


kk831228
addikt

Bekérdeztem múltkor a garmin csoportba és 735 xt - is szarul mér, szóval nem az igazi a technika...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23922) Steelers


Steelers
senior tag

(#23923) bandus válasza Vertigo18 (#23919) üzenetére


bandus
veterán

viszont azt se felejtsd el, hogy télen mondjuk nem látod az adatokat csuklón mérve a pulzust.

nekem nincs vele bajom, a legritkább esetben csúszik csak le a pánt, kényelmetlennek pedig még sosem éreztem. az elem merülését meg kiírja az óra, azért nm olyan nagy truváj néhány tartalékot tartani otthon.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23924) ígyvanferi válasza inf3rno (#23887) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Itt most melyikekre is gondoltál, hogy azok is full neutrálisak? A Prismre?

(#23925) Alg válasza Steelers (#23922) üzenetére


Alg
veterán

Kicsit gáz hogy mennyivel drágább az itthoni boltokban, pár hete osztrák-német Hervisben 100euró volt, ráadásul 20%-os kuponnal 80ért el lehetett hozni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23926) Steelers válasza Alg (#23925) üzenetére


Steelers
senior tag

Na meg az a gondom hogy csak a pirosat akciózzák le ennyire ... én mindenképp feketére vadászom hasonló áron.
80 euró? Az igen... :(((

szerk.: ott most is 100 €

[ Szerkesztve ]

(#23927) bandus válasza Steelers (#23926) üzenetére


bandus
veterán

szerintem menő a piros is :) nekem fehér van.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23928) Steelers válasza bandus (#23927) üzenetére


Steelers
senior tag

Hááát nem tudom, a piros nem túl feminim? :DD
Szemeztem a Xiaomi Amazfittel is, de épp most tárgyaltátok ki a csuklós pulzusmérés hátrányait így elbizonytalanodtam.
Próbálta itt valaki azt a bizonyos Xiaomit?

(#23929) inf3rno válasza ígyvanferi (#23924) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amiket én írtam Saucony-t meg Mizuno-t.

Buliban hasznos! =]

(#23930) Alg válasza Steelers (#23928) üzenetére


Alg
veterán

Én azt a korábban linkelt kék(vagy fehér, az se sokkal drágább) suuntot venném most amazonról, az eléggé best buy.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23931) concret_hp válasza bandus (#23918) üzenetére


concret_hp
addikt

910nek sztem teljesen jó a dizájnja, bár a 920 valóban szebb kicsit. de még 310-et is lehet venni ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23932) inf3rno válasza bandus (#23923) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, én is meglepődtem, hogy van előnye a Mio + Suunto-nak a minden egybe Garmin-okkal szemben, és télen simán tudtam nézni a pulzusom futás közben anélkül, hogy lefagyott volna a csuklóm... Nekem bejött így az optikai, hogy külön van a szenzor az órától. Lehet egyben nekem sem tetszene annyira. Nem tűnt stabilnak egyáltalán csuklón hordva a technológia. A pánt nekem kényelmetlen volt, persze hozzá lehet szokni, de ha van kényelmesebb megoldás, és van pénzem rá, akkor nyilván azt választom.

Buliban hasznos! =]

(#23933) Steelers válasza Alg (#23930) üzenetére


Steelers
senior tag

Az nekem nagyon a lélektani határ felett van! :D
Olyan 50 körül szánnék csak rá, ezért szimpatikus a Polar és a Xiaomi.

(#23934) Alg válasza inf3rno (#23932) üzenetére


Alg
veterán

Nekem a beépített érzékelős trikó nagyon bejött, nincs pánt csak rá kell pattintani a jeladót :) Mondjuk kicsit nehezebben veszi fel a jelet, meg kell picit izzadni alatta (vagy megvizezni a tappancsokat) de nem csúszik le és nem szorít.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23935) tomcica válasza ígyvanferi (#23879) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az jo,az enyhen pronalo,maga a cipo meg a vazee sorozat tagja,igazi mindenes :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#23936) bandus válasza ígyvanferi (#23879) üzenetére


bandus
veterán

megnéztem, tetszik ez a cipő nekem is de már csak 1 db 9-es van, és ide 51$ a posta. vagy rosszul látom?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23937) inf3rno válasza Alg (#23934) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az is egy megoldás. Én már az optikainál maradok, nincs visszaút, ha már rászoktál az anyagra. ;]

Buliban hasznos! =]

(#23938) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Félreértés ne essék, én mellkaspánttal használom és még soha, egyetlen egyszer sem éreztem zavarónak. Mielőtt megvettem, egy csomó előítéletem volt vele kapcsolatban: elcsúszik majd, nem lesz elég szoros, nem mutatja majd az eredményeket, lecsúszkál... stb. De egyik sem, soha még!

Azt viszont még mindig nem tudom, hogy vajon kijelzi-e maga az óra azt, amikor a HRM-ben lemerül az elem...? :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23939) borix válasza Vertigo18 (#23938) üzenetére


borix
őstag

Nem valószínű,hogy kijelzi.
500 óra élettartamot adtak meg ami átlag 6 tempónál 5000km.Ha biztosra akarsz menni 4000km után szánd rá azt a 400-500ft és ne várd meg míg teljesen megadja magát.

(#23940) Vertigo18 válasza borix (#23939) üzenetére


Vertigo18
addikt

Huhh, köszönöm, ez sokat segített! Sajnos én nem tudom, hogy mennyi lehet a HRM-ben, mivel használtan vettem, bár szerencsémre tökéletesen működik. Talán a legjobb az lesz, ha fogom magam és kicserélem most, úgyis rogyásig vagyok itthon ilyen elemekkel, hála a kütyü-mániának.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23941) Danika256 válasza Vertigo18 (#23938) üzenetére


Danika256
aktív tag

Csak a polar-ról tudok nyilatkozni, az kijelzi. De nagyon nem kell komolyan venni, csak figyelmeztet, de nekem azután is ment még jó 10 órát.Lehet többet is.. Igaz mással már olyankor nehézkes párosítani.. :)

Amúgy egyetértek, komoly pulzusos edzéshez, mellkaspántos való! Így is fel vannak osztva az adott zónáim is két felé az edzéstervemben, ha ide-oda méregetne 5-10 ütésekkel, ideggörcsöt kapnék! Ha jól be van állítva a feszesség nem zavaró. Nekem most már nagy hiányérzetem lenne nélküle edzés közben!

[ Szerkesztve ]

(#23942) StLui válasza Alg (#23913) üzenetére


StLui
veterán

Nekem 369,95-öt ír :F

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#23943) Vertigo18 válasza Danika256 (#23941) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem hiányérzetem sem lenne. Komolyan, én nem is érzem, ésure sem veszem futás közben.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#23944) Steelers válasza StLui (#23942) üzenetére


Steelers
senior tag

Igen,vége az akciónak, délután még 210 volt

(#23945) bencze válasza Vertigo18 (#23943) üzenetére


bencze
senior tag

Nekem az övekkel sok bajom van. Volt egy wahoo tickr x ami olyan fél év után elkezdett össze-vissza mérni (vagy 100 környékén maradt stabilan vagy túl magasra ugrált) pedig érdekes adatokat adott, szerettem, azzal kezdtem futni. Elemcsere, mosás, minden ilyesmi után is. Most suunto smart sensorom van de az is néha spikeolgat, most elnézve a héten 2 futáson is a végén kezdett el ugrálni pedig ott már igazán kell legyen 'kenés'. Olyan is volt, hogy elég random össze-vissza értékeket mért, sok maxos spike-al futás közben is. Arra gondoltam, hogy lehet néha túl sok izzadságot kap, vagy valami elektrosztatikus izé a technikai pólók súrlódása miatt, de nem sikerült kideríteni. A mostanihoz olyan fél év után amikor elkezdett mintha egyre rosszabbakat mérni vettem új övet de azzal sem lett sokkal jobb. Van egy Aldis övem az is hasonló megbízhatósággal mér.
Szóval sok a bajom velük, amikor mérnek akkor elég pontosnak tűnnek. Az optikai szenzoros cucc mondjuk télen nem tudom mennyire működik 1-2 rétegen át (semennyire?) és az öv amúgy nem zavar, észre sem veszem ha már elindultam, gondolom megszokás kérdése...
Azért gondolkozom egy fél vesém elcserélni fenix 5x-re, azon van optikai szenzor, el tudom képzelni, hogy legalábbis alkalmi használatra az is jó...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#23946) Alg válasza StLui (#23942) üzenetére


Alg
veterán

Fehér még van 230ért

Garmin is írja ha merül az elem a jeladóban.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23947) ígyvanferi válasza bandus (#23936) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A .eut nézed? [link] Mert itt van még 9,5-es, 10,5-es, 11-es, 11,5-es, illetve a szállítás is 10 euró. 100 euró fölött pedig ingyenes, szóval lehet társulni.

(#23935) tomcica: kösz! Ez akkor így eléggé befutó jelenleg. Csak ugye a felpróbálás hiánya... Bár most gyorsan átfutottam a customer service-t és visszacserélik vagy akár az árát is visszaadják.

[ Szerkesztve ]

(#23948) alex devil


alex devil
senior tag

Nemrég (3 hete) kezdtem a futást, tök rutintalan vagyok. (X perc futás, X perc séta, ... )
A vádlim ma annyira fájt és bekeményedett, hogy nem tudtam lefutni amit kellett volna. Ha lépcsőn kell közlekednem majd' besz@rok. Milyen sportkrémet ajánlotok ami jó lenne rá, lelazítaná?

S23

(#23949) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Azon kívül, hogy menőbben néz ki, több adatmezőt lehet rajta megjeleníteni (köridőket például nagyon szépen)
mivel több jobb a Spratran Sport mint az Ambit 3 Run / Sport?

Az az érintőképernyős kezelés nekem (videók alapján) eléggé parasztvakításnak néz ki, gyakorlatilag ugyanúgy lehet a fel-le gombokkal navigálni, mint az érintőképernyővel.

(#23950) inf3rno válasza Danika256 (#23941) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én továbbra sem értek egyet. Ma toltunk csoporttal egy kis kigyorsítót, aztán bár alapozok, de kötélnek álltam. [link] Ennél jobban szerintem a pánt se mérné a pulzust. Azt azért tegyük hozzá, hogy ez nem Garmin-os órába épített megoldás, hanem külön szenzor ugyanúgy, mint a mellkaspánt. A Garmin-os megoldást én sem ajánlom amiatt, amit eddig ezzel a szenzorral tapasztaltam. Ha nem csukló felett 10 centivel hordom, és nem húzom meg rendesen, akkor ez is ugyanúgy rosszul mér, mert beszűrődik alá a fény, vagy mert csúszkál. Talán egy idő után eljut odáig a technológia, hogy már ezek sem jelentenek gondot neki, de ott még nagyon nem tartunk szerintem. Azt tegyük hozzá azért, hogy +30k az óra mellett, úgyhogy az Ambit3R-emmel nagyjából ugyanott vagyok, mintha egyben vettem volna meg a Garmin-t. Először még csalódott is voltam, hogy 1-2 hónapra miután megvettem kijött az egybeépített megoldás, most már egyáltalán nem bánom.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.