Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24451) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

A Scott Jurek Futni, enni, élni könyvet próbálom megvenni de mindenhol ki van fogyva még ekönyvben sincs. Tudna valaki segíteni hogy tudnék beszerezni egy példányt, ekönyvben is jó természetesen, köszönöm.

(#24452) Aristeus válasza borix (#24450) üzenetére


Aristeus
tag

Köszi a válaszokat!
A nullázás megvolt, majd mindent egyesével én állítottam be az órán. Az aktivitásosztályt pedig már évekkel ezelőtt beállítottam még az FR 210-nél. Szóval most akkor kell jópár edzést beletenni, aztán meglátom hogyan alakulnak a dolgok.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#24453) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#24451) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Parancsolj! Rendes változatban én sem találtam készleten sehol.

[ Szerkesztve ]

(#24454) bandus


bandus
veterán

Garmin 935XT, asszem megvan, hogy mire fogom lecserélni az m400-t :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24455) borix válasza bandus (#24454) üzenetére


borix
őstag

Hamarabb veszel egy Fénix3 akciósan/használtan mint ezt 130-140E körül.
Már a Polar V800 bőven ellehetnél.

[ Szerkesztve ]

(#24456) t1 válasza bandus (#24454) üzenetére


t1
addikt

Nekem is bejön :R

(#24457) bandus válasza borix (#24455) üzenetére


bandus
veterán

nemis tudtam, hogy ennyire ismerjük egymást :D

lehet van abban valami amit mondasz, de egy a gond: nem tetszenek és általában nem vagyok racionális vásárló :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24458) Alg válasza bandus (#24454) üzenetére


Alg
veterán

Játékóra ;] Csak az 5X :P

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24459) borix válasza bandus (#24457) üzenetére


borix
őstag

Arra,hogy reális áron megvedd még 1,5 év.
Fr920xt vettem 70e akciósan szerintem nagyon sokkal többet nem is ér rendesen túl vannak árazva.
Alg
Csak az 5X + teljes kompressziós ruházat + csúcsszemüveg.

[ Szerkesztve ]

(#24460) bandus válasza borix (#24459) üzenetére


bandus
veterán

ebbe a vitába nem akarok belemenni, majd mindenki eldönti saját maga, hogy melyik termék mennyit ér meg neki, illetve, hogy megengedheti-e magának. olyan fogalom, hogy reális ár nincsen. neked annyit ért meg a 920, más pedig megvette a megjelenés napján.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24462) tomcica válasza bandus (#24454) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az lesz am az emberes ugras :P nekem az M400 utan mar a FR230 is booooven sokat tud.
Mondjuk ha a 935 letolna a 735XT arat akkor ez utobbi igen jo vetel lehetne,mert tudasban nagyon ott van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#24463) borix válasza tomcica (#24462) üzenetére


borix
őstag

Csak arra kell vigyázni terepen,hogy nehogy átszaladjon benne az ember a füves részről a térdig érő hóba. :Y

(#24464) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ma megjött és ki is próbáltam egy tízessel a csibó' kompressziós zoknit, szerintem vegyétek nyugodtan, 2500-at röhögve megér. :D

The Truth is out there...

(#24465) gombi01


gombi01
tag

Én a fenix 5-öt veszem, a 3-at egy hónapja adtam el...
Média Markt remélem árusítja majd, a másikat is onnan vettem.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#24466) t1 válasza gombi01 (#24465) üzenetére


t1
addikt

Nah majd meglesem :)

(#24467) FIREBLADE78 válasza Lackooo84 (#24464) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

AZ milyen? :U kávés? ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#24468) Lackooo84 válasza FIREBLADE78 (#24467) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Fekete és feszes. :D

The Truth is out there...

(#24469) LanyUs


LanyUs
senior tag

2 éve gyönyörködöm a narancs-fekete kayano 20-asban a polcon. Valójában kétszer használtam, mert a Hoka Cliftont 1-et vagy aSkechers-t taposom legtöbbet. Sajnos a 46-os lábamra kicsi a 46-os, de tegnap adtam neki még egy esélyt 15 km-en. A lábam nem ment össze azóta se... kicsi továbbra is :C

Görcsösebb benne a technikám, mint a másik kettőben és olyan érzésem van benne, mintha segítenének a "sarkas" futóknak a millió védelemmel. Lehet a szűk orr miatt, de én továbbra sem ajánlom egyik asics típust sem. Ettől függetlenül beválhat sokaknak. Enyhén pronáló lábamnak pedig éppen jobb kellene legyen a kayano, mint a neutrális Clifton 1, de csaknem elkezdte feltörni a talpam belső felét, pedig nem vagy lúdtalpas sem. Másik kettőben semmi ilyen jellegű problémám nincs. :(

(#24470) Vertigo18 válasza LanyUs (#24469) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szeretem az ilyen leírásokat, sokat lehet belőle tanulni.

Erősen szupináló lábra milyen ajánlott cipő van?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24471) Lackooo84 válasza LanyUs (#24469) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A 20-asnak még egyáltalán nem szűk az orra, 21-től kezdtek szűkíteni, az már nekem sem volt kényelmes. Viszont persze, hogy szűknek érzed, ha 46-os lábra 46-os cipőt akarsz használni, mivel nekem a 43-as lábamra más futócipőkből általában 1, de Asics-ból 2 számmal nagyobb kell, azaz 45-ös Kayano 20 tökéletes. Be is fogok még vásárolni ebből a cipőből amíg lehet valahol kapni, mert szerintem rohadt kényelmes, pedig nem sarkon futok.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#24472) LanyUs válasza Lackooo84 (#24471) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen, de típusfüggő, mert a Skech 46-os, a Hoka meg 47 (1/3). Mielőtt veszel még egyet, próbálj ki egy Cliftont, mert olyan mintha a felhőkön futnál. Természetesen a 100 kg-ból adódóan fontos nekem a csillapítás a futótechnika ellenére is, mert nem terheli a szalagokat annyira a sípcsontomban. Amúgy vérzik a szívem a narancs-feketéért, mert külsőre brutál bejött :(

(#24473) bandus válasza Lackooo84 (#24471) üzenetére


bandus
veterán

ez érdekes.. minden! nike cimpőm 42,5-es, az összes futó és utcai, és van vagy 12 pár most, de asicsból pl. 42-es a terepfutó fujitrainer :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24474) medica válasza bandus (#24473) üzenetére


medica
senior tag

Nike, Mizuno nekem is méret ahogy elvárható, hosszabb távon ha tágul a láb még elfér benne. Terepre Asics is méret de pl a kajano szóba se jöhet mert elöl szűk az egyel nagyobból meg kilépek. Csinálnak mindenféle cipőt nyúltalptól az elefántlábig (régen meg mindenki vett egy torziót azt kész).

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24475) borix válasza LanyUs (#24469) üzenetére


borix
őstag

A profi futók azt mondják,hogy a nagylábujj és a cipő eleje között egy hüvelykujj távolság legyen.
Ez legalább 1.5-2 számmal nagyobb cipőt jelent.
Az,hogy különböző cipőknél számozás alapján vannak eltérések igen pl ezért kell felpróbálni valahol külföldről való rendelés esetén.
Ha te 46 lábra 46 cipőt vettél asics-ból akkor erről nincs mit beszélni mert kicsi nem kicsit hanem nagyon semmi mozgástere nincs benne a lábadnak.

(#24476) Alg válasza bandus (#24473) üzenetére


Alg
veterán

Mostanában a méreteket már csak táéjkoztató jellegel nézem, a talphossz alapján jobban be lehet lőni, nekem is van 47,5-es adidasom meg 44es Asicsom is, talphosszban meg van talán fél centi különbség

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24477) parandroid válasza bandus (#24473) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nike is elkezdett szórakozni a fazonokkal és számozással. Nekem mindig 41-es Nike-jaim voltak, most a Pega már 42-es, és nem mondom, hogy szorít, de kicsit azért talán passzosabb, mint amilyen kellene. Pár hete 3 Nike-t rendeltünk sportsdirectről, páromnak, és a nagyobbik lányomnak, mindkettőjük rendszeresen 37,5-est hord (UK4), most csak egyik lett jó (egy Tanjun, ez valami tinédzser-álom hófehér utcai gyönyörűség), a másik kimondottan kicsi (egy Flex Experience lett volna még).

Tényleg amúgy párom egyre jobban arra jut, hogy neki a minél könnyebb, minimalista cipők jönnek be utcára futni, a Flex Experience mellett rögtön a Free Run-ok ugrottak be, de szinte sehol nem találunk, sem neten, sem a sportboltokban. Kivezetik, és átállnak a Flex Experience-re, vagy mi történik? Tudtok még valami alternatívát javasolni még kislánycipőnek kimondottan ezen a vonalon?

Ja, és spúr vagyok, szóval nem a legújabb modellek érdekelnek 100+ EUR-ért, hanem valami diszkont beszerzés. :U :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24478) Alg válasza parandroid (#24477) üzenetére


Alg
veterán

Merrell-ek? Bare access pl. nekem nagyon bejött mint könnyű fél-minimalista cipő. Terepre meg barátnőm a Niker Terra Kiger-t imádja.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24479) parandroid válasza Alg (#24478) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bocsi, az kimaradt, hogy aszfaltra, illetve max nagyon simára letiport kavicsos ösvényre kell, könnyű terepre kapott egy Asicsot ősszel (Gore-os Gel FujiViper), de azt is inkább csak a sárosabb, trutyis időkben használja az erdei futásoknál, ahol jó időben általában simán elég egy utcai cipő is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24480) kk831228


kk831228
addikt

Nem akartok egy gatyát venni... Most vettem egy Adidas Response Dual-t, M-es mêret, de nagy egy picit... Van egy S amit használok, azt gondoltam hogy kb ugyanakkora lesz... :B :O

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24481) bandus válasza kk831228 (#24480) üzenetére


bandus
veterán

melyik hosszúságú? ahogy nézem van belőle több is. milyen szín és mennyi pénz?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24482) Lackooo84 válasza Alg (#24476) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ja igen, én is ezt hittem, aztán rájöttem, hogy abban sem lehet bízni. :D A 44-es Karrimor DUMA DNA cipőm, ami tökéletesen passzol a 43-as lábamra 29.5 cm betéttel rendelkezik, a 45-ös Asics meg 28.5cm és az is tökéletesen passzol. Na ilyenkor mi van?! :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#24483) kk831228 válasza bandus (#24481) üzenetére


kk831228
addikt

[link] ;)

Majd lemèrem...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24484) k5.20 válasza Lackooo84 (#24482) üzenetére


k5.20
senior tag

Az van, hogy nekem eszembe sem jut futócipőt úgy venni, hogy nem próbálom fel, nem futok benne 1-2 kört a boltban. Netre csak akkor megyek cipőért, ha már kinéztem, felpróbáltam, tudom a nekem megfelelő méretet és esetleg az érdekel, hogy van-e olcsóbban valahol...
Persze Bp-n élek, itt ez sokkal egyszerűbb, mint máshol, elismerem.

borix
Az a túlméretes-cipő tanács volt az egyik első, amit megszívleltem és nem bántam meg sem én, sem a körmöm... :K

[ Szerkesztve ]

(#24485) Lackooo84 válasza k5.20 (#24484) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Persze ez logikus, csak azt próbáltam sugallni, hogy semmi sem biztos, csak ha felpróbáljuk a cipőket.

The Truth is out there...

(#24486) k5.20 válasza Lackooo84 (#24485) üzenetére


k5.20
senior tag

Ja, OK, akkor egyetértünk. :)

(#24487) borix


borix
őstag

A mostani cipőm Saucony Guide 8 úgy veszem észre eszi a zoknikat.
Új zoknik 1-2 futás után a nagy lábujjamnál kilyukadnak a cipőméret jó a körmöm sem nagy. :Y
Arra gyanakszom azért van mert a cipő elején az orrsávban műanyag rész nem hajlik eléggé vissza.
Az eddigi cipőimnél nagyobb részen visszahajlott.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#24488) Chuck Norris válasza Lackooo84 (#24485) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Asicsban elmondható, hogy nem rontották el a méretezést legalábbis ami a cipő hosszt illeti, nekem mindegyikből a 45-ös a tökéletes, biztos ezért kellett a szélességet elszúrni az utóbbi pár évben nehogymár minden jó legyen :) 2E-t meg nagyon ritkán látni csak.

Hol láttál te 45-ös Kayano 20-at?

(#24489) Lackooo84 válasza Chuck Norris (#24488) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A lábamon. :D Van még 1-2 külföldi oldal, ahol lehet rendelni.

The Truth is out there...

(#24490) beltram válasza borix (#24475) üzenetére


beltram
tag

Szerintem pedig ez egy általánosan rosszul-félreértelmezett dolog.
Azt a cipőt kell megvenni, amelyik kényelmesebb, de a túl nagy cipő legalább akkora gond, mint a túl kicsi. A másfél-két szám a futócipő vs utcai cipő összevetésre igaz csak, nekem pl van olyan utcai ami 46-os, de futócipőből 47 alatt esélytelen hogy jó legyen bármelyik.
Tehát szerintem még véletlenül sem úgy kell ezt a "profi tanácsot" érteni, hogy annál a cipőnél kell másfél számmal nagyobbat venni, amit kényelmesnek érez az ember.

pace be with you

(#24491) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Szeretnék elkezdeni (újból) futni, viszont eléggé fájnak az ízületeim és a térdem is.
Egész konkrétan ropog néha.
Ebből kifolyólag szeretnék szedni rá valamilyen Glükozamin tartalmú készítményt.
A kérdésem az lenne, ki melyik magas Glükozamin tartalmú vitamint / kiegészítőt ajánlja?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24492) deicide válasza pvt.peter (#24491) üzenetére


deicide
veterán

Szervusz,

Nekem a vényköteles Condrosulf vált be, 90db, 3 havi, ezt évente kell ismételni. És a régről meglévő térdropogás, fájdalmak teljesen megszűntek. Egy nőismerősöm 2 hónapja kezdte el, futni nem tudott 2-3 kilométernél többet, mert utána napokig nehezen járt a térdfájdalom miatt, azóta futottunk együtt 10km-t panaszmentesen...

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24493) Vertigo18 válasza deicide (#24492) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah ne kamuzz, hogy a TE tempóddal futott 10km-t! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24494) deicide válasza Vertigo18 (#24493) üzenetére


deicide
veterán

Ehhhe, nem. Egy 400-as murvás pályán körözgettünk kettecskén, ő 10-ig jutott, én azon idő alatt 14-ig.
Bár jegyezzük meg, a jó atléta (bringás) ismérve, hogy tud lassan is menni. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24495) borix válasza pvt.peter (#24491) üzenetére


borix
őstag

Ezt szokták ajánlgatni a 3 fő összetevő szerepel benne árra sem vészes.[link]

Hallottam olyat térd problémákra,hogy zselatinnal kenegetik vagy fogyasztják is.Erről valakinek van tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#24496) pvt.peter válasza deicide (#24492) üzenetére


pvt.peter
őstag

Szia,

Köszönöm a választ.
Ezt találtam a Condrosulf -ról: [link]

Ismeri vki esetleg a Jutavit Glükozamin-szulfát+MSM+Kondroitint?

Szerk.: közben látom, hogy borix -al egy időben linkeltüka Jutavitet.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#24497) Vertigo18 válasza deicide (#24494) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor én nagyon jó atléta vagyok, mert CSAK lassan tudok menni! :)

Tudnál kicsit többet írni arról a készítményről? Mit jelent az, hogy 3 hónapig kell szedni évente? Beszeded három hónapig, aztán 9 hónapig már nem kell, vagy hogy? Nekem Jutavit Glükozamin-Kondoritin-MSM van, azt használom már egy jó ideje, de ahogy olvastam, ezeknek pont az a lényegük, hogy folyamatosan kell szedni, nem abbahagyva. Ráadásul kell vagy 2 hónap, mire kifejti a hatását.

Nem tudom, hogy használ-e, azt tudom, hogy kb. fél éve futok hosszabb távokat, kb. 4 hónapja szedem ezt, az elején elég sokat fájtak az izületeim, de már hónapok óta semmi. Hogy ettől van-e...? :

borix, pvt.peter: pont erről írtam! :) Ilyet szedek...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24498) deicide válasza pvt.peter (#24496) üzenetére


deicide
veterán

Tökjó, ma is tanultam újat, akkor átállok jövőre erre, thx!

Vertigo18: Pontosan, általában a téli alapozás 3 hónapjában szedem 90 napig és utána 9 hónap szünet. És szerintem maximálisan ettől lehet, gyakorlatilag lefelé gyalogolni sem tudtam, mert azonnal szúró fájdalommal reagált a térdem (2012-ben), aztán a 3 hónapos kúra kb 2. hónapjában kezdtem érezni, hogy lehet ez máshogy is.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24499) Alg


Alg
veterán

Nah sikeresen bevállaltam egy 11km-es szakaszt az UB-n Dörgicse környékén, remélem megint 40 fok lesz :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24500) deicide válasza Alg (#24499) üzenetére


deicide
veterán

Biztos lehetsz benne. :) Én nem sírom vissza a tavalyi Salföld és társai 21km-t a tűző napon erőltetve a 4:10-es tempót. Tomcicáék látták, hogy értem be az utolsó szakasz végén, nem volt benne sok köszönet. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.