Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) Alg válasza bandus (#23648) üzenetére


Alg
veterán

Apropó deal - megjött az 55eurós(-20% a giftcard miatt) Newtonom, hétvégén hozom el Bécsből, ideje rendesen futni járni :B

Pont időben, az Adidas kezd szétmenni, akármennyire nem futottam mostanában, azért másfél év alatt belement pár km...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#23652) kk831228 válasza Alg (#23651) üzenetére


kk831228
addikt

na arra a tesztre kíváncsi vagyok én is... :)) Biztos fasza cipe... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23653) #78687232 válasza z123456789 (#23641) üzenetére


#78687232
törölt tag

Endomondo.
Be lehet állítani célokat, km/m, idő és/vagy kalória szerint.

(#23654) z123456789 válasza ígyvanferi (#23643) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi, kipróblom. :)
Áh. Mindig csk egy irányba futok, és azt meg sosem unom meg, mert mire az út végére (haha, feléhez sem) érnék, már mást sportolok. Ahogy írtam, ez nálam csak egy holt idő kitöltés. Abszolút nem akarok belemászni.

(#23653) SwitcX
Köszi neked is. :)

(#23655) k5.20 válasza süttyő (#23650) üzenetére


k5.20
senior tag

Még egy tanács: ha életedben először veszel futócipőt ( a Spuriban biztos "felvilágosítanak", de nem biztos, hogy ott kezded...) akkor nem szabad pont jót venni (méretileg). Kicsit - fél-egy szám - legyen nagyobb, mint a lábad. Ne félj ettől, később majd látni fogod, hogy így van jól. Fel kell próbálni, amit kiszemelsz és a boltban futkorászni benne kicsit. (ne zavarjon, ha hü...-nek néznek...ők MÉG nem futnak... :DD )

(#23656) borix


borix
őstag

Garmin FR 920xt óra megérkezett a sportsdirect-től tesztelgetem.
190 font volt az óra lemerült állapotban érkezett teljesen ujjnak tűnik még a (3.15 vagy a 3.30) szoftver volt rajta most a 9:20 frissült.
Első benyomások tetszik,minőségi óra.
GPS-t nagyon gyorsan talál(megjegyzi a műhold pozíciókat 7 napig tárolja majd frissíti)
Előző órámmal ha nem ott kezdtem a futást ahol befejeztem és más időszakban mentem volt,hogy 1km után talált műholdat
Menüje lehetne testre szabhatóbb a sportprofilok részletesebb külön beállításokkal.(Fenix 3 sajátossága)
A futás dinamika funkcióból elég sokat megkapott aminek örülök.
[link]
Ezekből amit az új mellkasöv tud az alsó 3 kivételével tudja.(nem ezzel az övvel hanem az előző szériával kaptam.)

Laktátküszöb teszt nincs de ahogy nézegettem teszteket róla eltérő nem olyan pontos.

Streszmutató megvagyok nélküle gondolom föltűnik nélküle is ha szétvet az ideg. ;]

Garmin teljesítőképességi állapot ez nem tudom mit takar pontosan de edzéshatást és edzettségi szint meghatározást ad (10 perc futás után kiírja)

[ Szerkesztve ]

(#23657) PotterPrime


PotterPrime
csendes tag

Valakinek van Decathlonos Kalenji Kiprun típusú cipője?
Az "innovációja" érdekelne, azaz hogy tényleg bármilyen lábállású emberke felveheti-e futni? Nekem ez elég marketingszagú duma...

(#23658) zaskar válasza borix (#23656) üzenetére


zaskar
senior tag

Használd egészséggel! Nem értettem pontosan, most akkor melyik HRM övvel kaptad? Én decemberben vettem szintén 190 fontért, és még abból lejött 20%. Az én pulzuspántom ugyanúgy néz ki, mint amit linkeltél. Vagy ennek van több verziója is? Az enyém az alabbi adatokat mutatja:
https://connect.garmin.com/modern/activity/1590932104

[ Szerkesztve ]

(#23659) concret_hp


concret_hp
addikt

2 hónapja nem voltam edzésen, szerintetek mennyire esett jól a 10x600m gyorsulóra, kb. 1 perces pihikkel? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23660) k5.20 válasza concret_hp (#23659) üzenetére


k5.20
senior tag

Biztos nem esett jól, de anélkül, hogy beleokoskodnék: 2 hónap kihagyás után minek nyitsz ilyenekkel? :D
(...és még azt vártad, hogy jól fog esni??? :DD )

[ Szerkesztve ]

(#23661) borix válasza zaskar (#23658) üzenetére


borix
őstag

[link]
Nekem ezzel a mellkasövvel jött ami a képen van.
Nekem is ezeket az értékeket mutatja a régebbi jeladóval csak neked pluszban elvileg van tejsavküszöb mérés.A Telefon alkalmazásban Teljesítmény-statisztikák -->Tejsavküszöb

concret_hp
2 hónapja? Talán levált a cipőd talpa és elhúzódott a gariztatás? ;]
1 hónap kihagyásra is azt mondják 1,5-2 hónap kell,hogy visszajöjjön a régi forma.

[ Szerkesztve ]

(#23662) concret_hp válasza k5.20 (#23660) üzenetére


concret_hp
addikt

futottam azért kicsit, laza 1-1 órákat, és azért, mert full kreténbe' tolom :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23663) bandus válasza concret_hp (#23659) üzenetére


bandus
veterán

most uszasrol beszelsz? ;]

btw furedi felmaraton valaki aprilis 23-an? Vtm marcius 26-an?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23664) concret_hp válasza bandus (#23663) üzenetére


concret_hp
addikt

na nédd' a' ki beszél :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23665) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam ma is futkorászni, olyan 5:50-es átlagra lett 150-es átlag pulzusom. [link] Lassan rendeződik a keringésem, és a lábam is megszokta már ezeket a távokat, gond nélkül ment volna ebben a tempóban dupla ennyi, de nem volt kedvem most este futni. A tavaly őszi 10-15-21km-es futásokat nézve ilyenek voltak a legjobbak pulzus szempontból: 6:00 - 135, 5:45 - 140, 5:30 - 150, 5:15 - 155, 5:00 - 160, 4:45 - 175. Jó lenne március vagy legkésőbb április végére ugyanezt a szintet megcélozni. Magát az alapozást június végéig tervezem, és 5:00-5:15 - 150, amit várok tőle, hogy 15km-es távon meglesz. Nem biztos, hogy sikerül elérni, de azért a havi min 120k-t tartani fogom ezekben a hónapokban az esetek többségében 150 alatti átlag pulzussal.

Buliban hasznos! =]

(#23666) t1 válasza bandus (#23663) üzenetére


t1
addikt

VTM Ultramaraton :DDD :W

(#23667) bandus válasza t1 (#23666) üzenetére


bandus
veterán

dícséretes :D én hezitáltam a 14 és a 21 km között, végül bevállaltam az utóbbit :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#23668) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

http://ultratrail.hu nevezésemet átadnám még a tavalyi áron. Most esett csak le nekem, hogy pont pünkösdkor van ez én meg akkor Erdélyben leszek.

(#23669) borix válasza Chuck Norris (#23668) üzenetére


borix
őstag

Ezt is megértük,hogy nem fut itt már senki hajrá tespedés chips meg coca cola. ;]

(#23670) borix válasza borix (#23669) üzenetére


borix
őstag

Délután Margitsziget,városliget?Inkább az ,hogy mikor olyan szépen jön a jó kis eső mint,ha vonatozna.
időkép

[ Szerkesztve ]

(#23671) beltram válasza borix (#23669) üzenetére


beltram
tag

Én tegnap megnyitottam az idei versenyszezont Piliscsabán. :)
Jó móka volt, összejött a dobogó.

pace be with you

(#23672) borix válasza beltram (#23671) üzenetére


borix
őstag

Elsőre elég húzós verseny volt jó a kondid szép teljesítmény.
Télen ment rendben a felkészülés nem voltak kihagyások?

(#23673) kk831228 válasza beltram (#23671) üzenetére


kk831228
addikt

Gratula!! 👍 👌 Nem gyenge... :Y

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#23674) k5.20


k5.20
senior tag

Egészségedre!
Sógorom orozta el az első helyet.
Most beszéltünk épp, ősszel a 11-st megpróbálom de lehet, ha jó kondiban leszek, meg nem üti a SPAR maratont, hogy a 25 is mehet...persze nem ilyen kör-időkkel...

(#23675) beltram


beltram
tag

Köszi mindenkinek! Az első helyezett nagyot ment, bár a 3. szakaszon majdnem 20 percet vert a mezőnyre, szerintem ott valamit elkavarhatott, de a terepfutás ilyen műfaj. :)
Decemberben és januárban volt 1-1 hét kihagyás, azokat leszámítva szerintem jól sikerült a felkészülés. Persze még 1 hónap van hátra a Vivicittáig, ezt kell még tisztességesen végigtolni és akkor talán sikerül egy minimálisat javítani a tavalyi időmön, de 90 percen belül már nem lennék csalódott.

pace be with you

(#23676) inf3rno válasza beltram (#23671) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kezdésnek nagyon jó, ahogy nézem a szint nem volt gyenge. Gratula!

Buliban hasznos! =]

(#23677) borix válasza beltram (#23675) üzenetére


borix
őstag

Női Ultra 49,5 km 1888m 5:41:01 a csaj szépen ment (Vincze Zsófia) csak 9 perccel lassabb mint a férfi első.

(#23678) t1 válasza borix (#23677) üzenetére


t1
addikt

Zsófi nekem nagy kedvenc, példakép érdemes olvasgatni a blogjàt.

(#23679) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Ott kezdem a történetet, hogy ez zsinórban a 3. év amikor neki szeretnék kezdeni a futásnak.
Az eddigi próbálkozásaimnak az vetett véget, hogy nem sokkal azután, hogy neki kezdtem(4-5 alkalom), megfájdult a lábam. Hol a talpi bőnye hol pedig a sipcsontomban alakult ki erős féjdalom, állítólag csonthártyagyulladás :(
Szóval idén gondoltam egyet és gyaloglással kezdeném az évet, hogy megerősödjenek a lábaim és esetleg még a túlsúlyomból is faragjak (kb. 10kg).

Ezzel kapcsolatban szeretném kikérni a tanácsotokat, hogy lenne célszerű csinálni a futáshoz szoktatást.

Jelenleg 8-10Km-t gyaloglok 1:45 idő alatt, ezt 2-3 naponta megismétlem. A pulzusomat is megmértem tegnap egy ilyen séta alkalmával: 90-110 között ingadozott. 100 fölé elég nehezen tudtam felvinni pedig már szinte nem is tudtam volna gyorsabban kapkodni a lábaimat :D

Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#23680) medica válasza Melorin (#23679) üzenetére


medica
senior tag

Jó az úgy de kocoghatsz is lassan, először rövidebbeket.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23681) Melorin válasza medica (#23680) üzenetére


Melorin
addikt

Na de meddig folytassam a sétákat? Mikor jön el az a pont amikor már elkezdhetek kocogni?
Egyébként keveseket kocogtam az elmúlt években is, mégis hamar véget ért a móka az említett okok miatt.
Nem bírtam többet futni 5 percnél az első néhány alkalommal, és max 20percet futhattam amikor beütött a csontfájdalom.

(#23682) margithid válasza Melorin (#23681) üzenetére


margithid
veterán

Régen nekem is volt iylen csonthártya gyuladásom.
Nekem attól múlt el, hogy elkezdtem odafigyelni az étkezésemre, nem eszem annyi édességet, reggelire zab, lenmag, napközben túrót, tojás eszem, kevés teljes kiörlésű kenyeret.
Egyébként a séta is nagyon jó, én minden nap csinálom a 13 km sétát, de most, hogy itt a jó idő elkezdek már futni is.
Nyugodtan menj sétálni minden nap, mehet tempósabb is, én 2 órán belül nyomom le a 13 km-t.

(#23683) medica válasza Melorin (#23681) üzenetére


medica
senior tag

akkor ne fuss még semmiképp- hol fáj? elöl vagy kissé oldalt?
várj, így könnyebb katt ide: [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23684) Melorin válasza medica (#23683) üzenetére


Melorin
addikt

Elöl fájt, tisztára mintha beütöttem volna valamibe.

(#23685) medica válasza Melorin (#23684) üzenetére


medica
senior tag

Gyakori. Jegelés, hűtés első körben míg nem enyhül a fájdalom. Sokaknak bejön aminoerg plusz krém, éjjelre dunsztkötéssel is (folpack). Ha már nem fáj, edzeni terhelni kell fokozatosan.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#23686) Lackooo84 válasza Melorin (#23684) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én is ezzel küszködök, mióta cipőt cseréltem, igazából napközben sosem fáj, futás közben még annyira se, na de este.... akkor elkezdni a lüktetést, és aludni sem tudok. Hétvégén a 2 nap alatt szinte teljesen elmúlik, de amint hétfőn futok pár kilit estére megint érzem. Lehet kéne pihentetni egy hetet kb. Ja, és szoktam hideg vízbe áztatni.

The Truth is out there...

(#23687) inf3rno válasza Melorin (#23681) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Talán egy hónapja olvastam egy cikket, ami váltig állította, hogy a nyújtás hiánya miatt vannak ezek a dolgok, mert nem lazul el az izom, aztán folyamatosan húzódik, és tépi le a csonthártyát. Hát nem tudom, hogy mennyi benne az igazság, mindenesetre egy próbát megér egy hosszabb nyújtás, ha valakinek ilyen gondjai vannak.

Buliban hasznos! =]

(#23688) Melorin válasza inf3rno (#23687) üzenetére


Melorin
addikt

Valami bevált bemelegítés-nyújtás kombinációkat szívesen elfogadnék. Mindig is gondot okozott, hogy mit is csináljak futás előtt-után. :R

(#23689) Andris837


Andris837
senior tag

Ma reggeli laza 10k: [link]

Nagyon jól éreztem magam, nem fáj semmim. Holnap bringa lesz, ha az idő engedi, szerdán ismét 10k. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#23690) inf3rno válasza Melorin (#23688) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ennél a konkrét csonthártyánál vádlira kellene dinamikus nyújtásokat tolni kocogással felváltva. Edzés után meg statikusan lenyújtani a vádlit. Vannak gyakorlatok a többi izomcsoportra is. Igazából nagyjából az kell, mint annak idején tesióra elején, hogy egy kicsit átmozgasd magad a lábra különösebben odafigyelve. Lehet futóiskolázni is, főleg ha gyorsakat mész, akkor célszerű is. Google a barátod. Én most nem írok többet, nem aludtam az éjjel, aztán kifolyik az agyam. :O

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#23691) borix


borix
őstag

Fr630 szétkapva ha valakit érdelel.[link]

(#23692) inf3rno válasza borix (#23691) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Engem meglepett, hogy ennyire gyenge a processzora.

Buliban hasznos! =]

(#23693) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben megtaláltam a nyújtós cikket, amit említettem: [link]. Azt hiszem talán egy sportorvos többet tudna mondani róla, hogy mennyi belőle az igaz. Ha lesz egy kis időm megpróbálok utánajárni a hétvégén.

Buliban hasznos! =]

(#23694) borix válasza inf3rno (#23692) üzenetére


borix
őstag

A munkát elvégzi ez is és gondolom az üzemidőre is kihat.

A mostani legjobb okosórák mennyivel erőssebb procival szereltek?
Mert az üzemidejük nem rossz ahoz képest,hogy miket tudnak.

(#23695) concret_hp válasza inf3rno (#23692) üzenetére


concret_hp
addikt

egy órába szerinted milyen kéne? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23696) inf3rno válasza borix (#23694) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, én csak ilyen 1GHz környéki ARM-re vagy ilyesmire számítottam, pl Cortex A5, aztán még a tizedét se hozza, ami ebben a Garmin-ban benne van. Pl az arduino sem túl erős, de abban is 1GHz-es CPU van. Ezek után nem véletlen, hogy nincs semmi okosság ezekben az órákban, túl lassúak, hogy mondjuk egy node.js-t elvigyenek úgy, hogy 1ms-enként tudja rendezni a kéréseket. Pl egy Sony SmartWatch3-ban Cortex A7 van 4 maggal 1.2GHz-el. Az üzemidő abból jön, hogy nagyobb bennük az aksi, és pl egy Garminhoz képest 3x nagyobb a súlyuk, a Suunto-hoz képest meg olyan 1.5x-es (40, 80, 120g). A Suunto-ban már jutott valami gagyi script nyelvre, de az édes kevés, hogy valaki normális 3rd party appokat futtasson rajta, főleg úgy, hogy egyszerre csak egy app futhat, annak sincs túl sok hozzáférése a dolgokhoz. Hosszú távon ahogy fejlődnek az aksik, elképzelhető, hogy mindegyik elmegy majd ilyen irányba, nem lehet tudni.

Buliban hasznos! =]

(#23697) inf3rno válasza concret_hp (#23695) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Attól függ mi a cél. Ha csak annyi, hogy loggolja a GPS meg HR adatokat, akkor ekkora bőven elég. Ha 3rd party appokat akarsz rá iratni, ami nagy divat a 21. században, akkor kevés.

Buliban hasznos! =]

(#23698) concret_hp válasza inf3rno (#23697) üzenetére


concret_hp
addikt

de én nem akarok rá 3rd party appot, nekem pont elég amit a garmin gyárt.

a 920xt felismeri az úszás stílust, meg hogy mikor értél a fordulóhoz a medencében. ennél feleslegesebb featuret tudsz mondani? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#23699) borix válasza concret_hp (#23698) üzenetére


borix
őstag

Lehet úgy is nézni,hogy vennél egy Porsche Cayenne-t és egy Suzuki vagy Dacia motor hajtaná.Általában mondjuk a városba ahol használva lenne,főúton ott kiszolgálna de mi kerülne akkor 20 millába?

(#23700) inf3rno válasza concret_hp (#23698) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az okosóra lényege pont az, hogy egy rakás felesleges feature-t rászórsz, aztán ami beválik, azt használod. Pl én nem akartam elsőre elhinni, hogy valaki azért vesz okosórát, hogy ne kelljen elővennie a telefonját azért, hogy sms-t olvasson, hanem az óra kiírja neki...

Sportórákban nekem pl tetszene egy olyan, hogy megtervezek egy köredzést, felteszem az órára, aztán az óra mondja meg nekem, hogy mikor melyik gyakorlat következik hány ismétléssel, mennyi szünetem van, ilyesmi. Gondolom ez valamennyire lehetséges a komolyabb órákkal, nem folytam bele.

Nem biztos, hogy pont én ki tudok találni olyan új feature-t, ami hasznos, de ha eleve nincs rá lehetőség az órában, akkor max a Garmin mérnökei fognak agyalni azon, hogy mit lehetne még hozzáadni, nem sokszor annyi potenciális fejlesztő. Én személy szerint inkább saját appot írnék, hogy személyre szabjam az órámat, és törölném belőle a nekem felesleges feature-öket, a többit meg könnyebben elérhetővé tenném a menüben. Azt is beállítanám, hogy alapból ne cadencet hanem hr-t írjon amikor elindítom az edzést, és így tovább. Így is meg vagyok elégedve vele egyébként, szóval ezek csak ilyen apróságok.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.