Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24051) medica válasza func93 (#24044) üzenetére


medica
senior tag

ez már jó minőség, elég jól bírja kb egy hétig, zuhanyozni tudsz vele. [link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24052) func93 válasza medica (#24051) üzenetére


func93
senior tag

Nagyon szépen köszi!

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#24053) t1 válasza borix (#24046) üzenetére


t1
addikt

Jogos, aprón már 65 körül vannak V800-ak, nem cserélném le a már belakott Connect / Flow felületet.

(#24054) #78687232 válasza Lackooo84 (#24048) üzenetére


#78687232
törölt tag

Gt2000. Vadállat ez a cipő, következőleg is ilyet veszek.

(#24055) Chuck Norris válasza borix (#24049) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A Hervisben meg a Nyulcipőben hosszas kutatómunkát végeztem ez ügyben, volt kayanom a 20-ig több is. A 21-es volt az utolsó jó, a gt2000 meg a 3. szériáig. Utána beszűkítették mindkettőnek az elejét és nekem nyomja a nagylábujjamon a körmömet. Amúgy a Kayano kicsit mintha jobb anyagból lenne, nincs az a full műanyag érzés de futás közben én nem érzek semmi különbséget.

(#24056) Lackooo84 válasza borix (#24049) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát a 22-est még jobban lehúzták. :D Az már szűkebb volt a lábfej résznél. 21-est akartam, de amit találtam vadi új 44-est kicsi volt a 43-as lábamra, nyomta a nagylábujjam végét a körömnél... :(

Szóval GT2000-et ajánljátok, ahogy nézem az Asics táblázat szerint kicsit kevésbé támaszt, mint a Kayano. De ha ilyen jókat mondtok róla meg fogom próbálni, köszi!

The Truth is out there...

(#24057) #78687232 válasza Chuck Norris (#24055) üzenetére


#78687232
törölt tag

A 2000-ből nekem pont négyes van és szerencsére eddig nincs semmi bajom vele. Lassan 500K van benne, remélhetőleg már nem is lesz problémám. Ebben a kategóriában még egy Mizuno tetszett, csak a 2000-t sokkal kényelmesebbnek találtam végül.

Szerintem a Wave Inspire volt, érdemes felpróbálni. Meg láttam 2000-ből ötöst is és 3000-t is. Nem tudom, hogy ezek jobbak vagy rosszabbak.

[ Szerkesztve ]

(#24058) Chuck Norris válasza #78687232 (#24057) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nem is lesz vele bajod, azt azonnal érezni, hogy kényelmes-e egy cipő vagy nem. Most karácsonykor amikor ingyen szállítás volt a SD-en feltankoltam gt-ből, pár évig el vagyok látva :)

(#24059) bandus válasza concret_hp (#24047) üzenetére


bandus
veterán

[link] ezzel nagyon szemezek, de lehet beérem egy ultegra/zonda szettel végül :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24060) #78687232 válasza Chuck Norris (#24058) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ilyenkor mennyit veszel? Lehet nekem se ártana tartalékba, addig jól eláll a sarokban plusz két pár. Szívesen megvenném az ötösből a trail verziót is, csak azt nem ismerem és nem merem látatlanban berendelni netről.

(#24061) borix válasza Lackooo84 (#24056) üzenetére


borix
őstag

Nem étrem én ezt a táblázatot.
GT1000 volt a gyengébb megtámasztás a 2000 közepes a 3000 pedig az erős.
Kayano a GT1000 közelében alatt volt így normál lábállásuak is vették.Adott egy kis tartást mikor fáradtak a lábak.

(#24062) Lackooo84 válasza borix (#24061) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát én nem tudom, akkor pronáló lábra inkább GT2000-et vegyek? Mert most találtam egy új Kayano 20-at is. :D

The Truth is out there...

(#24063) bencze válasza Lackooo84 (#24056) üzenetére


bencze
senior tag

Érdekes. Nekem az 1000 nagyjából jó volt (első cipőm volt a gt-1000 2), megjegyzem a 4-es már szűk... de a 2000-es nekem már sok volt, plusz a süppedős tengeribetegség okozó fajta, nagyon nem jött be. Szerintem fájt is a lábam miatta (egy darabig próbálgattam, 2 nap ebben, 2 nap másban és a lábfájás elég pontosan követte a mintát) amióta egyszerűbb, keményebbet hordok (saucony phoenix 7) azóta megint nincs gondom. Keresem még az ideális cipellőt, habár nincs sok összehasonlítási alapom, de a gt-2000-t kifejezetten rossz vételek közt tartom nyilván a 36e-es (akciós) árával... :(

azt vedd ami jobbnak tűnik próba után, de az eddigi cipőim futáskor mindig mást mondtak mint első próbára. Ha rajtam múlna 100km-t tartana a kipróbálás :)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24064) borix válasza Lackooo84 (#24062) üzenetére


borix
őstag

Milyen mértékű megtámasztásra van szükséged?Előbb ezt kellene tudni.

(#24065) Lackooo84 válasza borix (#24064) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát úgy ilyenre. :)

The Truth is out there...

(#24066) Chuck Norris válasza #78687232 (#24060) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Három párat, meg sem mertem itthon mondani :)

(#24067) concret_hp válasza bandus (#24059) üzenetére


concret_hp
addikt

a hegyre ez se megy fel magától :C
én inkább a ~ harmadáért vettem egy zondát

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24068) deicide


deicide
veterán

Futni senki sem fut, csak órát vesz? ;]

Én múlt héten elkezdtem végre futni is, mert hát hamarosan itt a Maratonfüred és a 42km azért nem viccel.
Így múlt vasárnap, harmadik idei futásra mentem 400-s pályán 28km-t 3:58-as tempóval. Mondjuk belehaltam kicsit másnap/harmadnapra vádlit tekintve, de a 3 órás maratoni részidőn (4:17/km) azért bőven belül volt. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24069) borix válasza Lackooo84 (#24065) üzenetére


borix
őstag

Csináltass egy lábállás vizsgálatot.(ingyenes)

deicide
Csak a bringa így megtartotta a kondit?

[ Szerkesztve ]

(#24070) Lackooo84 válasza borix (#24069) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Csináltatnék, csak ám erre felé nincsen minden szakboltban, mint Pesten... Igazából sehol nincs. :(

The Truth is out there...

(#24071) #78687232


#78687232
törölt tag

Félmaratonon szerintetek hogy érdemes beosztani az energiát? Vagyis ti hogyan szoktátok lefutni? Erőből végig, vagy az elején esetleg lassan és a végén gyorsan?

(#24072) deicide válasza borix (#24069) üzenetére


deicide
veterán

Én is meglepődtem. Elsőre nagyon rozsdás volt, szenvedtem 4db 4:00-ért, aztán volt egy lazább futás és harmadikra már minden rendben volt. Azért görgőn is próbáltam a futós résztávokat, hegymeneteket, stb-t szimulálni, de mégiscsak másfajta izmokat mozgat, úgyhogy örömteli tény ez.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24073) borix válasza deicide (#24072) üzenetére


borix
őstag

Szép volt aki tud az tud.

(#24074) joysefke válasza deicide (#24068) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Durva, ennyire meg tudja őrizni a bicaj a formát? Heti hány órát voltál nyeregben?

(#24075) deicide válasza joysefke (#24074) üzenetére


deicide
veterán

Az állóképességet mindenképpen, azt tudtam, hogy jó lesz (ennek megfelelően a pulzus felment 160-ra az elején és 165 volt a 28. kilométer végén, szinte meg sem mozdult), a sebesség volt kérdéses.

10-12 órát toltam hetente, egész télen, nagyrészt görgőn.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#24076) Danika256 válasza #78687232 (#24071) üzenetére


Danika256
aktív tag

Én gondolkoztam többször, hogy érdemes e taktikázni.. De nem fogod kibírni úgy sem, hogy ne nyomd, amikor hagynak le.. Én úgy szoktam, ami a csövön kifér végig, persze közben fogy el az ember, de hát ezért kell edzeni sokat!

(#24077) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Ez a magyar Hervis is egy mocskos cég, most, hogy akciók vannak, hirtelen minden elfogyott, minden méretben... aha persze.

The Truth is out there...

(#24078) Steelers válasza Lackooo84 (#24077) üzenetére


Steelers
senior tag

Úgy ahogy mondod! Pályáztam egy Suunto Ambit3 Run-ra, a honlap szerint van Fehérváron. Mondom azért felhívom őket, hát nincs,nem is volt. Veszprémbe szintén. Csak Debrecenbe és Pesten a Corvinba van...
No comment!

(#24079) inf3rno válasza deicide (#24068) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Laza, nekem hosszú távon az a cél, hogy meglegyen. Futkározni futkározok én is, de most éppen megint begyulladt a torkom. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24080) inf3rno válasza #78687232 (#24071) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdemes futnod teszteket különböző tempókon, hogy melyik tempón hány km-t bírsz. Én futottam úgy is, hogy végig erőből, meg úgy is, hogy a 2/3-át pulzus kontrollal a végét meg megküldve. Időre a legjobb úgy volt, hogy végig erőből, de csak 5 perc különbség volt a másik változathoz képest. Végig erőből meg nem mindenki bírja, azt gyakorolni kell.

Buliban hasznos! =]

(#24081) inf3rno válasza Lackooo84 (#24077) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én tőlük vettem akcióban Ambit3R-t annak idején. Nem hiszem, hogy trükköznének, inkább azért akciózhatnak, hogy kipörgessék a raktárkészletet, ami ezek szerint sikerül is.

szerk:
Akkor lehet, hogy mégsem. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#24082) Alg válasza Steelers (#24078) üzenetére


Alg
veterán

Öööö... miért nem rendeled webshopból, áruházi átvétellel? :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#24083) Steelers válasza Alg (#24082) üzenetére


Steelers
senior tag

Nem elérhető webshopból.
Veszprémbe meghozatták volna,de addigra lejár az akció.

Amazonos használt órákra van valamiféle garancia? Vagy itthon amúgy sincs gari a külföldön beszerzett Suuntokra? Mert 120 €-ért elég vonzó ajánlat lenne, csak félek mi van ha gond van az órával!?

[ Szerkesztve ]

(#24084) Lackooo84 válasza Steelers (#24083) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Érdekes ez, hogy tegnap még volt egy csomó cipő, ami ma hirtelen nincs... Nekem is át akart küldetni keddre egy 45-ös GT2000-est Fehérvárról ide Tb-re, és a mostani akciós áron odaadta volna. De próbáltam ezeket a GT 2000 cipőket, és én nem tudom elképzelni, hogy ebben tud valaki nem hogy futni, de járni... :D Úgy éreztem benne magam, mint a patás ember, így talp résztől függetlenül imbolygott benne a talpam, nem tudom leírni, de borzasztó volt. A kayano viszont nem rossz, találtam egy vadi új 20-ast, szerintem megveszem azt.

The Truth is out there...

(#24085) kk831228 válasza Lackooo84 (#24084) üzenetére


kk831228
addikt

Pedig a kayano még párnázottabb szerintem... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24086) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok!
Ne öljetek meg a kérdésért, de a Suunto ambit 3 Vertical tulaj (ha van köztünk) meg tudná azt nézni, hogy létezik-e az órában ébresztő ami csak rezgéssal ébreszt?

Természetesen nem futás közben lenne szükségem rá, hanem a 7/24-es viselés közben lenne érdekes...

(#24087) Chuck Norris válasza kk831228 (#24085) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

És most egész jó árban van [link] rendeltem is egyet.

[ Szerkesztve ]

(#24088) borix válasza Haugland (#24086) üzenetére


borix
őstag

Annyira nem bíznák benne,hogy mindig föl is kelek rá.

(#24089) Vertigo18 válasza Chuck Norris (#24087) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jah, kiírja, hogy 50 Ft, de nincs egyetlen egy sem, egyik méretből sem... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#24090) Lackooo84 válasza kk831228 (#24085) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Gt 2000 sokkal, de sokkal, ilyen süppedősen puhább.

The Truth is out there...

(#24091) Chuck Norris válasza Vertigo18 (#24089) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ott van, hogy üzlet keresése és le lehet foglalni a boltba, egy próbát megér mindenesetre.

(#24092) Lackooo84 válasza Chuck Norris (#24091) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ott van, de jelenleg hiába kattintasz rá, nem történik semmi. :D Ezzel basztam fel magam délelőtt, inkább felhívtam az itteni üzletet, hogy mondjanak készlet infot. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#24093) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Asics Gel Cumulus 18

Már egy ideje rászántam magam, hogy veszek a jelenlegi Ekiden Trail cipőmnél valami személyre szabottabbat, "tudományos alapon" / :) / amiben kevésbé fárad a bokám, illetve jobban megóv a rám mostanában jellemző frusztráló és az edzéseket nagyon akadályozó bokasérülésektől, amelyek miatt az utóbbi időben már egy csomó rendezvényt ki kellett hagynom.

Nah szóval két lábállás-diagnosztika után, ahol a második helyen (nyulcipobolt.hu) még különböző iramok mellett is mérték a lábállást, végül a Cumulus 18-ra esett a választás. Kedd reggel vettem meg.

Azóta futottam 10Km/+-350m; 7,2Km; 6Km 10Km/+-350m távokat. (minden egymást követő nap)

Szóval a tapasztalatok:
-(1)A cipő mintha picit rövidebb lenne mint más futócipőkből az azonos méret (nekem EU 44).

-(2)A gyöngyvászonhoz belül picit hozzáér a nagylábujjam körme. Erre majd extra oda kell figyelnem,
mert velociraptor nagylábujj-karmaim vannak (már vágás után pár nappal is) könnyen kilyukadás lehet a vége

-(3)A 44-es méret nálam 340gr-344gr (bal-jobb). Szóval nehéz mint a traktorgumi, bár ezt tudtam előre. A prioritás nálam most azon van, hogy minél többször minél többet tudjak edzés-jelleggel futni.

-(4)Elég rendesen párnázott a cipő és bár neutrálisnak hirdetik, ad némi stabilitást, ami a lábállás-diagnosztika szerint egy picit erősebb tempónál nekem kell is. Ennek megfelelően úgy érzem sokkal jobban kíméli a lábamat mint a fönt linkelt terepfutócipő (mindkettővel csak földúton futok).

-(5)Hogy a cipő eléggé jelentős tömege mekkora tempó-áldozatot jelent azt még nem tudom, de a második 10Km/+-350m-t egy számomra már tempósabb, de még nem túl küzdős 4:28-as átlaggal futottam, itt a lefeléken és az egyeneseken sem azt éreztem, hogy a cipő fog vissza. Inkább jó érzés volt, hogy a párnázottsága miatt mertem vállalni kocogásnál jobb tempót. És ha valaki edzés jelleggel használja akkor nyilván elsősorban ez számít: minél több Km és beszúrva jó tempók, az maga után vonzza a fejlődést, függetlenül attól, hogy a pár cipő 100gr-mal könnyebb vagy nehezebb. Legalábbis a hétköznapi ember teljesítményszintjén.

Szóval négy futás után még bizakodó vagyok, hogy ezzel a cipővel (ez az első drága futócipőm suhanckorom óta, de az ugye nem számít, mert akkoriban az csak suhanckodni kellett :) ) eljön az edzésmennyiségemben az áttörés és rövid időn belül tudok végre 50Km-es heteket produkálni az utóbbi időszak szerencsétlenkedése után...

[ Szerkesztve ]

(#24094) borix válasza Chuck Norris (#24091) üzenetére


borix
őstag

Van egy olyan gyanúm,hogy ha van is erre az eladók lecsapnak.Majd az apróról megveheted persze nem 50ft-ért ;]

(#24095) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, hogy kicsit fussunk is, lesz itt maraton még idén, már csak le kell tolni.

Bátor voltam, célidőnek 04:45:00-t adtam meg. Visszaszámlálás indul, 225 napom van még a felkészülésre.

Valaki jön még esetleg Frankfurtba?

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24096) Haugland válasza borix (#24088) üzenetére


Haugland
aktív tag

Háát, ha alvásból nem ébredek meg rá, akkor futás közben se veszem észre szerintem :(

(#24097) borix válasza Haugland (#24096) üzenetére


borix
őstag

Beállítani az órát majd 5-10p későbbre a telefont csörgöre így a tuti.

[ Szerkesztve ]

(#24098) gombi01 válasza deicide (#24068) üzenetére


gombi01
tag

deicide:
Gratulálok jó formában tartod magad!
Én azért próbáltam futkorászni, de csak kb 2-3 hete megy jobban. A téli felkészülés gyengére sikerült.
3:55-be mentem 2x2000m+3x600m 3:50-be tegnap de ott már max közeli a pulzusom, sokáig nem tudom tartani az ufó tempót :)

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#24099) beltram válasza borix (#24094) üzenetére


beltram
tag

Ugye a 20%-os kupont használjátok a hétvégén, ha valaki hervisből rendel? :U

pace be with you

(#24100) borix válasza beltram (#24099) üzenetére


borix
őstag

Jó lenne használni csak nincs mire fos az egész kinálatunk és abból is kevés van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.