Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) PotterPrime


PotterPrime
csendes tag

Fehérváron a Glória Cipő-ben, ha jól emlékszem 16 000-ért ezt a típusú betétet. Ebben az árban egy kb. 20 perces talpvizsgálat is benne volt.

[ Szerkesztve ]

(#24702) bandus


bandus
veterán

mobilrol vagyok bocsi, de hoppa :) lehet a polar megis osszehozott egy ujabb bestbuy orat ezzel az m430-cal? optikai hr uszas kozben is, nyamnyam :)
https://www.dcrainmaker.com/2017/04/hands-on-polars-m430-gps-watch-with-optical-hr.html

Foleg annak erheti meg akinek mar van m400-za es megtartja belole a h7-es szijat telire meg referencianak :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#24703) borix válasza PotterPrime (#24701) üzenetére


borix
őstag

Nemrég került szóba,hogy neutrális cipőbe pronáló sport talpbetétet csináltatni,hogy nagyobb legyen a választási lehetőség.Ne csak stabil cipőkből legyen alternatíva.

(#24704) Danika256 válasza bandus (#24702) üzenetére


Danika256
aktív tag

Jó cucc lenne, jobb benne a chipset is, de az optikai szenzor miatt számomra bukta..
Mondhat nekem akárki akármit, jelenleg Hr mérésre az öv a legjobb.. Aki erre építi az edzéseit nem engedheti meg magának az ilyen játékszerekkel a cseszekölődést... Bocs az optikai tulajoktól :)

(#24705) borix válasza Danika256 (#24704) üzenetére


borix
őstag

Vennél hozzá akkor egy övet.

(#24706) PotterPrime


PotterPrime
csendes tag

Borix:
Nálam bevált, sokat segített a lábproblémáimon. Azt mondjuk nem mondanám 100%-ra, hogy mindenkinek univerzálisan működik, de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#24707) #78687232 válasza Danika256 (#24694) üzenetére


#78687232
törölt tag

Én nemrég kezdtem csak a futást, ez a második cipőm szóval nincs tapasztalatom az előző szériákról. Az enyém a négyesből van.

(#24708) Danika256 válasza borix (#24705) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hát ja, vagy ha jó lenne hozzá a H7-es, akkor esetleg. Bár így nem vagyok benne biztos, hogy csatlakoztatható hozzá, ha már van sajátja.
Egyébként, ha lecserélem majd a 400-ast, akkor valami olyat szeretnék ami komolyabb!
Jó lenne majd olyan, aminek az öve tudja figyelni a légzés számot (talán suunto), jóval többet bír az akksija és kiváló GPS-e van.
De egyelőre amíg ez is elég a képességeimhez, nem szívesen ruháznák be újra.. Esetleg ha tönkremegy..

(#24709) k5.20 válasza Danika256 (#24708) üzenetére


k5.20
senior tag

Akkor gyűjtögessed a pénzed, az ilyesmi már 'kicsit' többe is kerül :)

(#24710) A21


A21
tag

Sziasztok! Még mindig óra kérdés, mivel 235-öt nem találtam normális áron használtban, ezért kérdeznélek titeket, hogy ez a fénix 2 ennyiért jó vétel lenne-e, illetve mennyire gyakori hogy gari idő után valami tönkre megy benne?

http://hardverapro.hu/apro/garmin_fenix_2_ora

(#24711) borix válasza A21 (#24710) üzenetére


borix
őstag

Mellkasöv van hozzá?Mert a képen nem nagyon látni.Ha nincs az még pusz költség.

(#24712) bencze válasza PotterPrime (#24699) üzenetére


bencze
senior tag

Próbáltam Altra Torin 2.5-öt a sarkcsillagban, hát érdekes, fél számmal nagyobb jó rám mint normálisan de az tényleg kényelmesnek tűnik (álldogálni pár percet legalábbis). Kicsit ijesztő az a sok hely elöl, nem tudom nem-e csúszkál az ember lába miatta. A 0 drop is elijeszt de egyszer lehet megpróbálom.
A Nomádba is bementem egy Clifton 3-asért, egyesek azt írják szűk de nem volt az (boltos szerint a régebbiek voltak szűkebbek a 3-as szélesebb). Az is érdekes.
Most az a tudathasadásos állapot van, hogy félek a maximalista cipőktől mert az asics 2k nagyon nem jött be (utáltam felhőkön járni és nem érezni semmit) de a térdem meg csípőm megfájdult kicsit a múltkori hosszún, szóval egy könnyebb, alacsonyabb dropos felhő lehet, hogy mégis jó lesz a hosszúkra.

Szóval most gondolkodnom kell, szegény vagyok mint a templom egere de lehet, hogy hitelkártyára csak veszek valamit sürgősen. Ha most vennék valamit, 2 hét alatt be tudom törni a maratonra. Aztán vagy bejön vagy nem, lol, kicsit szűk de azért 2 hét csak elég kell legyen. Aztán kenyér meg csapvíz fizuig de lesz jó cipőm. :)

A cliftonon valamennyire még gondolkoztam (van egy szimpatikus youtubeos csóka aki reklámozta mert szponzorálják), de jó volt a tipp mert megadta a lökést, hogy benézzek felpróbálni. A nomádos eladó is szimpatikus volt, pár percet dumáltunk, nem őt kell hordjam a lábaimon de nálam pozitívum ha lehet pár jó szót váltani.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24713) Upo válasza #78687232 (#24689) üzenetére


Upo
addikt

Párom most vett inspire 13-at. Próbálta a 12-t is, kicsit ugrált-futizott bennük, de végül neki a 13-as jött be. Azt mondta, a 12-es valahogy jobban csavarta a lábát futás/ugrálás közben.
Érdemes egy típuson belül is kipróbálni több generációt, mert szoktak lenni különbségek, hiába ugyanakkora a drop és stabil mind. GT2000-ből is más a 3-as 4-es 5-ös, még úgy is érdemes kipróbálni másik generációt ha valamelyik nem jött be. Ha szerencséd van akkor a kisebb számú lesz neked való (azoknak már megy le az ára), ha meg az újabb jó akkor ki kell csengetni a felárat az újdonságra (mi is így jártunk, lányomnak a 12-es volt jobb pár héttel előtte, az jó 4e-el olcsóbb volt ugyanott).
Omni 13-at váltott a mizuno, és az új cipővel jóval gyorsabban fut, egy laza 6km-es levezető örömkocogással kezdett, és jó 10mp-el jobb km-eket futott mint az előző cipőben a nem lazázós futás, pedig most ki se fáradt. Előző nap volt egy tempósabbnak szánt 10km, az idei legjobb idővel, az omni 13-ban, és ezidáig az volt a legjobb cipője.
Ennyit számítana egy jól kiválasztott cipő?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#24714) zaskar válasza bencze (#24712) üzenetére


zaskar
senior tag

Nem kell megijedni a 0 droptól. Nekem egy Altra Paradigm van itthon, 1100 km van benne. Hamar megszoktam, nekem bejött. A fő problémám az az Altrával, hogy évről évre változnak az egyes modellek méretei, próba nélkül kockázatos megvenni őket, pedig külföldről rendelve elég sokat spórolhatunk, mivel nem olcsó cipők ezek. Pl. a Paradigm-om 45-ös, az újabb modellből viszont a 45-ös már szorít. A Hokát becsülöm azért, mert bármelyik modelljét vettem eddig, mindig ugyanaz a méret, 45 1/3 kellett.

(#24715) t1


t1
addikt

Hokából melyik típust lenne érdemes megvenni?
Szemezgetek velük következőnek kipróbálnék egyet, neutrális lábra és aszfaltra venném nem verseny cipőnek. Tippek?

(#24716) medica válasza t1 (#24715) üzenetére


medica
senior tag

clifton de először próbálni kellene hogy bejön e egyáltalán a hoka

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#24717) t1 válasza medica (#24716) üzenetére


t1
addikt

Majdnem annyiba került kipróbálnom mint vennem egyet kintről :D

(#24718) zaskar válasza t1 (#24717) üzenetére


zaskar
senior tag

Igen, ahogy korábban is írtam, vannak áreltérések...
Aszfaltosban a Clifton a legismertebb, de mellette már jópár modell van a palettán. Szerintem próbálj első Hokának külföldről rendelni valamit, lehetőleg olcsón, aztán ha nem jönne be, még árában vagy kis bukással eladhatod...😊 De a többségnek általában bejön. Sokszor nem elég egy próba, kell 10-20 km, hogy ez kiderüljön.

[ Szerkesztve ]

(#24719) t1 válasza zaskar (#24718) üzenetére


t1
addikt

Igen, kint jó áron mennek ha 20k alatt haza hozok egy darabot akkor is jó vagyok ha nem jön be mert eladom, de a közvetlen környezetemben nem tudok próbálni csak ha felmegyek Pestre az meg kb 10k + idő...

(#24720) zaskar válasza t1 (#24719) üzenetére


zaskar
senior tag

Igen, legalább annyit tisztáznod kellene, hogy milyen méretre van szükséged. Én is 250 km-re lakom Bp-től, nekem se egyszerű a próba.

(#24721) t1 válasza zaskar (#24720) üzenetére


t1
addikt

BTH alapján szoktam venni, ha esetleg arra járok mindenképpen beugrok a Nomádba, most úgysem aktuális majd nyár közepe vége fele kell vennem cipőt addig ami most van az kitart :)

(#24722) beltram válasza A21 (#24710) üzenetére


beltram
tag

Ha tudsz UK-ba rendelni, akkor Wiggle-ről 121GBP az Ambit3 run. Itthonra is szállítják, úgy valamivel több.

pace be with you

(#24723) margithid


margithid
veterán

Ha már cipők, akkor erről van valakinek véleménye, tapasztalata?
Stabil cipőt szeretnék, ezt kicsit drágálom, de sportsdirecten mostanában alig van választék...

(#24724) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Használja valaki a Decathlon saját márkás GPS óráit? Ezt néztem ki, de az eladók szerint erről nem tölthető át az adat a Coach -ba. Jól tudják?
Az lenne a cél, hogy telefon nélkül órával fussak és utána töltsem át az adatokat. Akkor a fent linkelt óra nem alkalmas erre?

[ Szerkesztve ]

(#24725) PotterPrime válasza bencze (#24712) üzenetére


PotterPrime
csendes tag

A Clifton 2 a szűkebb verzió, a 3-nál már javítottak rajta, a felsőrészt kicsit átszabták, így nagyobb hely lett a lábnak.
Ha félsz a 0 droptól, tényleg csak azt tudom javasolni, hogy próbáld a 4-5 mm-es Hokákat, ha nem szeretsz felhőkön járni (pl. Clifton), akkor érdemes a Conquestet választani, meg van az is párnázva, viszont sokkal jobban "érzed" benne a talajt. Neked az lenne a megfelelő választás szvsz.

(#24726) PotterPrime válasza Zaji (#24724) üzenetére


PotterPrime
csendes tag

De alkalmas, csak utána kell áttölteni BT-szal a Decathlon saját mobilos programjára (MyGeounate Connect), ezután jelenik meg a Coach weboldalon.

[ Szerkesztve ]

(#24727) LanyUs válasza t1 (#24721) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én 100% biztos vagyok a mértemben 47 1/3 kell hokából és vennék is egy Clifton 3-ast. Külföldről konkrétan melyik webshop szállít Magyarországra is amit jó szívvel ajánlotok?

(#24728) PotterPrime válasza LanyUs (#24727) üzenetére


PotterPrime
csendes tag

Kb. 35 ezerből kijössz, ha az Ultramarathonból rendeled. Hupsz, most látom, a te méretedből nincs itt.
Akkor viszont Sportsshoes. Itt szállítással együtt annyira jön ki, mintha Magyarországról megvennéd egy Nomádban. Mondjuk ott elég szegényes a méretválaszték...

[ Szerkesztve ]

(#24729) Zaji válasza PotterPrime (#24726) üzenetére


Zaji
őstag

Köszönöm. Akkor nem tudom miről beszéltek az eladók.

(#24730) zaskar válasza PotterPrime (#24728) üzenetére


zaskar
senior tag

Sportshoesról rendelésnél érdemes átváltani a pénznemet fontról norvég koronára vagy ausztrál dollárra, és akkor szállítási költség sincsen. Persze érdemes előtte a napi árfolyamon átszámolni, melyik éri meg jobban.

(#24731) LanyUs válasza PotterPrime (#24728) üzenetére


LanyUs
senior tag

Akkor lehet megvárok egy nagyobb akciót, mert így 34.000 Ft-ra jön ki, a másik szállítással meg ahogy írtad, hasonló árban van. Nomád mellett van még egy számomra ismeretlen spartoo.hu [link] ahol 2-3e Ft-tal olcsóbbak. Viszont ha belföldön 5e különbség van csak, akkor itt venném, mert megér ennyit a magyar vételi lehetőség. addig nyúzom a régieket :)

(#24732) t1 válasza PotterPrime (#24725) üzenetére


t1
addikt

Eddig 8-12mm droppal futottam, melyikek az aszfaltos neutrális magasabb droppos példànyok?

(#24733) beltram válasza LanyUs (#24727) üzenetére


beltram
tag

Őket ajánlom: 21run

Van a méretedben, 130eur felett 21 eur kupon: 21RUN-21130

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#24734) PotterPrime válasza t1 (#24732) üzenetére


PotterPrime
csendes tag

Egyedüli versenyző a Stinson a maga 6 milliméterjével. Ez a legmagasabb, ennél csak alacsonyabbakat találsz.

Beltram: Köszi ezt az oldalt, eddig nem ismertem, de elég jó áraik vannak.

[ Szerkesztve ]

(#24735) joysefke válasza beltram (#24733) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

hihetetlen, hogy neked mindenhez van egy kuponod ?!

(#24736) ígyvanferi válasza joysefke (#24735) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Neked is van, ha akarod, csak jó facebook-csoportba kell belépni.

(#24737) LanyUs válasza beltram (#24733) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszi szépen!!! Jó helynek tűnik! Páromat lehet meglepem egy aszfalt Arahi-val, de egy méretpróba nem ártana előtte... végre egy cég, ami szállít ide országunkba is.

ígyvanferi: mi a facebook csoport? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24738) PotterPrime válasza LanyUs (#24737) üzenetére


PotterPrime
csendes tag

Vigyázz, mert az Arahi az stabil. ;) Egyébként pedig jó választás, gyönyörű cipő. :D :C

(#24739) borix válasza ígyvanferi (#24736) üzenetére


borix
őstag

Melyik az a jó csoport meg lehet tudni?

(#24740) borix


borix
őstag

Jöttem borzolni a kedélyeket. ;] Úgy vagyok vele,hogy semmilyen cipőért már nem adnék ki 30E körül fölött.
Most hagyjuk a (túlsúlyos,lúdtalpas erősebben pronáló emberkéket)szóval akiknek komolyabb egészségügyi gondjaik vannak mert ők rá vannak szorulva a holdjáró cipőre.
Egy átlag embernek ha fájnak a lábai a mai sima modern futócipőkbe akkor vagy nem a lábállásának megfelelő cipőt választott,rossz a futótechnikája vagy meg kellene erősíteni a lábait (pl 30-40 km gyalogos hegyi túrákkal ha sima gyaloglásától is fájnának a lábai az embernek akkor hogy akarja lefutni azt a távot probléma nélkül?) Az a megoldás,hogy agyon párnázott drága cipőt venni?Komolyabb ultra távokat most ne számítsuk bele.

(#24741) concret_hp válasza borix (#24740) üzenetére


concret_hp
addikt

én még 20K-t sem adtam ki futócipőre :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#24742) inf3rno válasza borix (#24740) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem mondjuk inkább idő, mint táv függő, hogy megfájdul e a lábam. Mondjuk ha 21k-t lefutok 1:45 körül, akkor semmi baja nincs a lábamnak, ha 2:20 körül kocogom, akkor megfájdul mindenem, ha meg 8 óra alatt lesétálom valami erdei gyalogtúrán, akkor totál szétmegy a lábam. Persze igazat adok, gyakorolni kell a hosszabb távokat meg a lassú tempót, hogy szokja a láb azt is.

Buliban hasznos! =]

(#24743) borix válasza inf3rno (#24742) üzenetére


borix
őstag

Elkezdtem nyomni a lassú futással hosszabb távokat 20km 2 nap múlva 30km rájöttem,hogy nem bírja a futóművem ezért ráálltam az erdei gyalogtúrázásra 30k+ mellette rövidebb 15-20k lassú futások van még kevés tempósabb futásaim.

(#24744) inf3rno válasza borix (#24743) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A 30 már nekem is fájdalmas, de muszáj lesz szoknom, mert összesen 35-öt tolok ultrabalatonon. Most is szar idő van, de azt hiszem erőt veszek magamon, aztán kimegyek futni.

Buliban hasznos! =]

(#24745) margithid válasza concret_hp (#24741) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem aki vár akciókra és akkor vesz amikor olcsó, az megvan 15k-ból is :)

(#24746) bencze


bencze
senior tag

Én biztos kakukktojás vagyok, végül beszereztem egy saucony triumphot. Alapvetően holtversenyben volt a hoka cliftonnal csak jobban tetszett mert kulturált kék cipő aztán ez lett és kész. Már a 2 phoenixem miatt is bízom kicsit a márkában. Drága, de ha kell kell. Elhiszem, hogy én vagyok a gyenge de nem merem a térdeim kockáztatni. Ezt fogom használni hosszúkra, még egy könnyű cipő nem ártana de az ráér.
Inkább a kaján spórolok mint ezen.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#24747) zaskar válasza LanyUs (#24731) üzenetére


zaskar
senior tag

Itt is érdemes körülnézni Hoka vagy egyéb futócucc ügyében, mert van 20%-os kupon (RUN20), így pl. egy Clifton3 91,57 EUR. Mivel csak 100 EUR felett ingyenes a szállítás, érdemes mellé még venni valamit. Viszont futár szokta hozni, max. 4-5 nap alatt itt van. Többször rendeltem már tőlük. Persze ajánlott vásárlás előtt kipróbálni a kupont, mert nem biztos, hogy mindenre jó. A Clifton 3-nál működött.

(#24748) beltram válasza borix (#24739) üzenetére


beltram
tag

Ez a kupon hírlevélből jött, de igen, van egy jó csoport, viszont jelenleg a meghívás is szünetel. :(
Az idealo de és co.uk oldalakon érdemes rákeresni a cuccokra, én is ott szoktam nézelődni, price alert-et is be lehet állítani adott termékre.

pace be with you

(#24749) borix válasza beltram (#24748) üzenetére


borix
őstag

Az idealo.co.uk szoktam nézegetni legalábbis míg nem vettem órát mostantól akkor ránézek cipőkre is néha.

(#24750) bandus válasza bencze (#24746) üzenetére


bandus
veterán

mondjuk azt pont rosszul teszed szerintem, ha a kajan sporolsz.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.