Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20202) gombi01 válasza inf3rno (#20197) üzenetére


gombi01
tag

(#20197) inf3rno:
ha már elérted a max teljesítőképességed környékét nem lesz olyan könnyű ugyanazt a fejlődési arányt hozni.
Csak a magam példájából ítélve 5 év kezdtem futni 2ó20perces első félmaratonból lett mostara 90perc.

Amit látok, hogy innen hatalmas edzésmunka kell (heti 5-6db, 80-100km/hét), ahhoz hogy perceket javuljak, tolom ahogy tudom - de 40 felett már egyre többet kell edzeni, hogy egyre kevesebbet romoljak :)

A 3órás vagy azon belüli maratonhoz a 82-84perces félmaraton passzol, az pedig már tomcica szavaival élve 'köpködős tempó' !
Félmaratonon a tempó, maratonon a táv a legnagyobb ellenfél.

Én a 4:30-as átlagot céloztam be - ha sikerül a felkészülés télen - egy jövő tavaszi maratonra, azzal már bőven elégedett lennék.
A maraton futás közben nagyon türelmesnek kell lenni, ha az első 30km-en elfutja az ember a tervezett tempót akár csak pár másodperc-el is az garantáltan visszanyal 36km környékén és jön a séta :)
tudom, párszor már megéltem, volt időm nézegetni a szép épületeket Prágában meg Pozsonyban is annak ellenére, hogy nem azért mentem :))

Idén a kerékpárt beiktattam a futás mellé, téltől pedig tervezem az úszást, hogy ne legyen annyira egysíkú az edzésmunka.

Minden estre HAJRÁ és kitartás!!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#20203) concret_hp válasza borix (#20200) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem elég kevesen futnak maratont max pulzus 80% felett :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20204) borix válasza concret_hp (#20203) üzenetére


borix
őstag

3 órás maratoni időt hová sorolnád pulzus/ tempó megadással mi az ajánlott?

(#20205) gombi01 válasza concret_hp (#20203) üzenetére


gombi01
tag

(#20203) concret_hp:
jelentem kivitelezhető, tavaly B.füreden 173-as volt az átlag. :))
inkább fel sem rakom versenyre az övet...
[link]

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#20206) kilinked válasza inf3rno (#20199) üzenetére


kilinked
csendes tag

Télen is vannak versenyek, pl. Zúzmara FM. Az idei nekem nagyon tetszett, ebben az évben eddig ez a kedvenc versenyem és szerintem ez is marad (még kb. 3-4-et tervezek idénre.)

(#20207) inf3rno válasza borix (#20200) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az olyan 165-170-es pulzus nálam. Hát most abban a tartományban 5:10 körül futok, ha külön figyelek a nagyon lassú légvételre, akkor max 5:00. Ezt kéne lenyomni 4:20 körülire, aztán az utolsó 5k-t megküldeni 4:00 körül, hogy 4:17-es átlagra jöjjön ki. Szerintem nem egy év munkája kell hozzá, de egyelőre még sosem alapoztam úgy igazán, úgyhogy tényleg attól fog függeni, hogy mennyire tudom leszorítani télen a pulzust, meg az is biztosan számítani fog, hogy mennyire erősödik be a lábam. Most a 4:30-4:40-nél is úgy érzem hosszabb távon, hogy túl sok terhelést kap, és fájdogál utána.

Buliban hasznos! =]

(#20208) inf3rno válasza gombi01 (#20202) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"A 3órás vagy azon belüli maratonhoz a 82-84perces félmaraton passzol, az pedig már tomcica szavaival élve 'köpködős tempó' !"

Úgy-úgy. :-) Sosem szerettem a könnyű dolgokat, unalmasak. ;]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20209) inf3rno válasza gombi01 (#20205) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem is lehet, nekem is van 185-ös félmaratonom, de nem szeretném totál kinyírni magam a végére, meg jelenleg a sebességben a pulzus, ami limitál. Ha 185-ön kezdek, akkor 16km környékén már felmegy 200-ra, és utána mivel a pulzusom már nem növekedhet, ezért fokozatosan visszaesik a sebességem az utolsó 5k-n. Ha 165-ön kezdek, akkor egyrészt nem nő annyira gyorsan a pulzusom, másrészt bőven van neki hely, úgyhogy a végén is tudom tartani nagyjából ugyanazt a sebességet, max elmegy egy kicsit 180 környékére a pulzus, vagy 10 másodperccel lassabb pace-t veszek, és akkor marad ugyanaz a pulzus, vagy kigyorsítok, és hagyom, hogy felkússzon 180-ról 200-ra az utolsó 5k-n. Így pont a verseny végére fogyok el keringésből. Ha tudnék még alacsonyabban kezdeni, mondjuk 145-el, és csak az utolsó 5k-t kellene rendesen megküldeni, az maga lenne az álom. :-)

Buliban hasznos! =]

(#20210) inf3rno válasza kilinked (#20206) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Tök jó, akkor kerítek télre is havi 1 versenyt, hogy ne unatkozzak. Az gáz, ha buli meg fesztivált helyett szívesebben költöm nevezésekre vagy cipőre a pénzem? :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20211) pilóta


pilóta
nagyúr

Na megjött a Vibram KSO EVO "cipő". Nagyon vicces, de szuper kényelmes. Délután megnézem, hogy megy a futás benne...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20212) Polacheck válasza inf3rno (#20210) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

AZ!

Egyébként a siófoki félmaraton szerintem fun, jó és sík pálya, egyedül egy 2km-es rész megy földúton, a többi végig aszfalt. Nekem az egyik kedvenc versenyem a kihalt városban.

less qq more pewpew!

(#20213) inf3rno válasza pilóta (#20211) üzenetére


inf3rno
nagyúr

No arra én is kíváncsi vagyok! :-) Nagyon keményen néz ki. ;] :DDD

Buliban hasznos! =]

(#20214) concret_hp válasza gombi01 (#20205) üzenetére


concret_hp
addikt

hát akkor én vagyok papírkutya, félmaratonon 171 a max avg pulzusom :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20215) inf3rno válasza concret_hp (#20214) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amúgy mennyi a maxod?

Buliban hasznos! =]

(#20216) inf3rno


inf3rno
nagyúr

A futanet rendszerével még mindig súlyos gondok vannak. Most sikerült pár kattintással elvennem a BSI futónagykövetemtől az accountomat. Még ő regisztrált régebben, aztán teljesen elfelejtettem, hogy már létezik az account. Gyakorlatilag jelszót, email címet, mindent meg tudtam változtatni rajta. Ezek után nem tudom, hogy akarok e BSI rendezvényekre nevezni, amíg ilyen összegányolt rendszerük van, különösen azután, hogy már lopták el a teljes adatbázisukat nem is olyan régen. Érthetetlen ez az egész, gondolom valami ismerős script kiddie rakta össze a rendszert spagetti kóddal, aztán gondolták jól van az úgy, vagy nem tudom. Azért egy beléptető írása (vagy telepítése valamilyen keretrendszerrel) nem kéne, hogy ennyire nagy falat legyen... Kiosztottam őket email-ben, kíváncsi vagyok mit válaszolnak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20217) FIREBLADE78 válasza inf3rno (#20196) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Noh,vettem cipőt. Annyira puha,kényelmes,de drága volt. 40k :O Mindig is utáltam futni,de úgy érzem,hogy nem fogom ráhagyni,kikapcsol. Igen,fájt napközben is gyalogláskor egy cseppet. Most úgy érzem,hogy elég jó. Este kerülök egy kört. Lehet lecsökkentem 2 km-re. Felvételi 1-2 hónap,jól gondoltad. Nincs vmi speciális gyakorlat, hogyan tudom edzeni,erősíteni ezt a lábszár részt?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20218) ígyvanferi válasza FIREBLADE78 (#20217) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Drágább cipő vó't-e? Milyen egyébként?

(#20219) concret_hp válasza inf3rno (#20215) üzenetére


concret_hp
addikt

194 a mért max idén, de az tényleg az ájulás / hányás határán volt :D

bsi: leszarják, így is dől a lé és minimális konkurencia van :( (régebben hashelés nélkül tárolták a jelszavakat és ez szerintem most sem változott)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20220) FIREBLADE78 válasza ígyvanferi (#20218) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Legolcsóbb volt 31 vagy 32 és felvettem mindkettőt,ég és föld. Ha már ennyi pénzt beleölök,akkor legyen kényelmes. Nike vmi angol név 8-as ;] otthon van. :D
ez vót

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20221) inf3rno válasza concret_hp (#20219) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ezek alapján nem. Még jó, hogy valami tök random jelszót adtam meg nekik, nem olyat, amit máshol is használok.

Buliban hasznos! =]

(#20222) borix válasza FIREBLADE78 (#20220) üzenetére


borix
őstag

Nem veszel még egyet 25e szállítással? ;]

(#20223) inf3rno válasza FIREBLADE78 (#20217) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem vagyok szakértője a témának, de nekem saját tapasztalatból az jött le, hogy nincs ilyen. Ha egyszer begyullad, akkor ki kell várni, amíg megnyugszik. Ennyi. Ha mindenképp futni akarsz, akkor keress puhább talajt, illetve melegíts be rendesen előtte, és nyújts sokat utána. Ha fáj, akkor meg jegeld. Mást nem tudok mondani. Sok szenvedéssel talán összehozod 1-2 hónap alatt, ha tényleg ennyire fontos neked.

Buliban hasznos! =]

(#20224) imyourfriend válasza inf3rno (#20199) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ma én is lazábbra vettem, kerékpárosok csoportjába belinkeltem már de teszek egy linket ide is: [link] régi tervem volt hogy beérjek Rátótról ahol lakom Szombathelyre kerékpáron 1 órán belül, nosza pár évvel a komolyabb tekerés elkezdése után sikerült is. :) Ez nem tudom mennyit fog adni a futáshoz, de egészen jó erőben érzem magam ami azt illeti s szép lassan leteszem a bringát, átszokok az őszi futásra. Remélem elsőként sikerült megcélozni a 21 perces 5km-t, aztán 1-1,5 héten belül megérkezni 20 perc alá ismét, majd 19:30 környékére vagy 19:00 alá. :) Tudom kemény feladat, kemény feladat volt beérni 1 órán belül az adott távon de végre sikerült, táblától tábláig 59 perec lett. :R

(#20225) pilóta


pilóta
nagyúr

Megvolt az első futás a Vibrammal, egész jó. Érdekes, hogy lassabb tempónál nagyon kellett figyelni, hogy ne sarokra érkezzek, de ahogy gyorsítottam rajta, egyből ment magától. Holnap egy kis pihi, mert a vádlim azért érzi, de szombaton újra mehet.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20226) concret_hp


concret_hp
addikt

debreceni tavaszi maratonon / félmaratonon volt valaki? tapasztalatok? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20227) inf3rno válasza concret_hp (#20219) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na közben kiderült, hogy a futanet rendszer természetes tulajdonsága, hogy az aktiválatlan (futónagykövet által beregisztrált) fiókokat bárkinek odaadja, aki ismeri a nevet és születési dátumot. Ez nem bug, ez egy feature kéremszépen. :C Próbáltam finoman elmagyarázni, hogy ez azért így nincs rendben, de szerintem nem fog eljutni a tudatukig...

Buliban hasznos! =]

(#20228) inf3rno válasza imyourfriend (#20224) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az szép átlagsebesség! :C Grat!

Buliban hasznos! =]

(#20229) inf3rno válasza pilóta (#20225) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kíváncsi leszek, hogy hosszú távon nem e szedsz össze valami sérülést vele, vagy hogy egy normál cipőhöz képest kell e hozzá több regeneráció, stb...

Buliban hasznos! =]

(#20230) gombi01 válasza imyourfriend (#20224) üzenetére


gombi01
tag

A keringėst és a tüdőt jól edzi a kerékpár én is könnyebben tartom a 130 körüli átlagpulzust 2-3 órán át bicajjal mint futással még úgy is,hogy akad szintemelkedés :)
A futáshoz használt izmokat viszont nem nagyon edzi, sőt azt szokták mondani inkább lassítja az embert...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#20231) inf3rno válasza inf3rno (#20227) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben kiderült, hogy a BSI-nél az a fő probléma, hogy nem tudnak mit kezdeni az olyanokkal, akik személyesen regisztráltak valamikor az elmúlt 30 évben, nincs futónagykövetük, és csak lógnak az adatbázisban. Próbálják elérni, hogy ne legyen dupla regisztrációjuk, de nem egyszerű. Nem mondom, hogy a mostani a legjobb megoldás a témában, amit használnak (biztonsági szempontból semmiképp), de rendesen át kellene gondolni, hogy jobbat találjunk.

Buliban hasznos! =]

(#20232) Polacheck válasza inf3rno (#20231) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Kéne nekik egy jó CRM rendszer. Valaki szerezzen egy kontaktot, akivel lehet dealelni ;]

less qq more pewpew!

(#20233) inf3rno válasza Polacheck (#20232) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyelőre kiraktam egy kérdést SO-ra ezzel kapcsolatban. [link] Majd megszórom bounty-val, ha nem nagyon jönnek a válaszok.

A CRM miben segítene?

Buliban hasznos! =]

(#20234) concret_hp válasza inf3rno (#20231) üzenetére


concret_hp
addikt

ebből nekem inkább az derül ki, hogy halvány fogalmuk sincs semmiről :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20235) inf3rno válasza concret_hp (#20234) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát kb. nekem is, so válaszban felvázoltam, hogy mi lenne a megoldás a témára, de melós lenne leprogramozni, ha összegányolt a rendszerük, márpedig az lehet. Nem hiszem, hogy ebből bármi lesz, inkább elkenik a szart, ahogy mindenhol szokás.

Buliban hasznos! =]

(#20236) concret_hp


concret_hp
addikt

nagyjából sikerült regenerálódni az ironman után, maradt egy erős 1.5 hónap a bp maratonig :D (aztán kezdődhet is az alapozás :DDD)

attól félek a 4 óra alatti nem fog összejönni, szóval a minimális cél a 6p/km alatti eredmény :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20237) kk831228


kk831228
addikt

Na megérkeztünk a nyaralásból és ez jött... :C [link]

Kíváncsi vagyok milyen lesz a Gt2000 után...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20238) deicide válasza imyourfriend (#20224) üzenetére


deicide
veterán

Az már szép tempó! Innen akkor már csak el kell képzelni, milyen ugyanez az átlag 160km-en. :DDD

gombi01: így igaz, a futás lassul tőle, nem is kicsit... viszont a keringésre tényleg jó hatással van. A szombati Balaton kör 5 óra 30 perc lett, majd' 35km/h-s átlag és 129-es átlagpulzus úgy, hogy ugyan ketten voltunk, de 130-tól már végig elöl voltam, mert a kolléga görcshatáron volt már ott a 36-os tempótól. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20239) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Piros85-ot csinalt mar valaki? Mennyivel nehezebb az mondjuk egy gerecse50-hez kepest?

less qq more pewpew!

(#20240) deicide válasza Polacheck (#20239) üzenetére


deicide
veterán

Hú, én talán '99-ben csináltam meg, nem tudom, azóta változott-e az útvonal, nekem akkor durva volt (gyalog, nem futva), alig értem be, a Gerecse ahhoz képest játék volt.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20241) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Na,sikerült végig futnom több,mint 3 km-t durva fájdalom nélkül,első kmen még fájt a bokám körül,de utána elmúlt. Viszont az idő elég ramaty pedig ezt éreztem a legjobb tempónak.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20242) inf3rno válasza FIREBLADE78 (#20241) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az idővel még nem kell foglalkozni, elég, hogy sikerült gond nélkül végigmenned. Már ez is haladás. Próbálj 2 naponta edzeni lehetőleg valami olyan tempóban ~80%, amitől nem készülsz el teljesen a végére. Nem most kell a leggyorsabbat megfutni, addig még van egy hónap meg 15-20 edzés... Szvsz. 5:00 min/km alá 3k-n le lehet menni ennél komolyabb edzésterv nélkül is egy hónap alatt, de javítsatok ki, ha tévedek!

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20243) Alg


Alg
veterán

Most hogy barátnőm itthon volt és vele voltam futni érdekes dolog derült ki:

Lassú tempónál (6:30 felett, ez olyan 150 körüli pulzus neki) azonnal görcsbe áll az a bizonyos sípcsont melletti izom neki amivel többeknek is problémája van itt. Amikor viszont gyorsít (5:30 körül, bőven 170 feletti pulzus) akkor semmi baja vele.

Arra jutottunk, hogy valószínűleg túl görcsösen fut lassan, talán fel is feszíti kicsit a lábfejét és emiatt van. Mikor utána odafigyelt rá hogy lazán tartsa azt mondta sokkal jobb lett.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20244) gombi01 válasza deicide (#20238) üzenetére


gombi01
tag

(#20238) deicide:
Jó lehetett a Balcsi kör én is szívesen mennék csak senki nem akar jönni, mondjuk veletek tuti nem tudtam volna tartani a tempót a 35-ös átlag kemény én is görcsben lettem volna már a felétől...
olyan 6 órás kört gondotam, azt szerintem tudnám tartani ha kedvezne az időjárás és nem lenne nagy forgalom.
mennyi lett a szintemelkedés és melyik irányból kezdtétek a kört?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#20245) t1 válasza gombi01 (#20244) üzenetére


t1
addikt

Én is akarok menni, de szerintem max 28-29-es átlaggal bírnám.
75-ös kört mentem ( Tőlünk Zamárdi majd komppal Tihany és onnan haza ) az volt 30.3 átlag még 110km-en keresztül szerintem nem tudnám tartani.

(#20246) gombi01 válasza t1 (#20245) üzenetére


gombi01
tag

t1:
akkor majd telón megbeszéljük.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#20247) concret_hp válasza t1 (#20245) üzenetére


concret_hp
addikt

attól függ milyen sor megy előtted :DD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20248) deicide válasza gombi01 (#20244) üzenetére


deicide
veterán

Almádiból Füred, Keszthely felé kezdtünk. Olyan 600m a szint szumma, nem vészes.

6 óra nettó az teljesen vállalható, az kb 32-es átlag. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20249) FIREBLADE78 válasza inf3rno (#20242) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Visszafelé pihentem pár percet utána elkezdtem futni nagy tempóban és így sikerült 1 km 3 perc körül,ezt kéne bírnom. Ma lábedzésem volt,szerintem ma pihi és remélem holnap nem lesz izomláz és tudok megint futni. Még van időm,nem adtam le a jelentkezést,mert kell tüdőszűrő stb. Marhára nem értem,hogy egy katonának miért kell sprinternek lennie :U Inkább állóképességnek kéne lenni.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20250) bandus válasza FIREBLADE78 (#20249) üzenetére


bandus
veterán

Miert, jobban orulnel ha egy felmaratonra kellene a nullarol felkeszulni? :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.