Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) t1 válasza concret_hp (#20450) üzenetére


t1
addikt

Azt kell szépen feltornáznod akkor, pörgősebben szedni a lábadat :)
Nekem 4:40 körül 179-180, az alatti időknél 180-183 amit folyamatosan "tudok". Volt a héten egy 10K 4:31 átlaggal ott 179 jött ki átlagos lépésszámnak.

(#20452) concret_hp válasza t1 (#20451) üzenetére


concret_hp
addikt

érdekes, hogy 6:30 is 160 lépés / perc, meg az 5 perces is ha nem figyelek rá, hoyg gyorsabban szedjem a lábam, rendes sprintnél még nem néztem.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20453) kilinked válasza t1 (#20447) üzenetére


kilinked
csendes tag

Ennek tempótól függetlennek kellene lennie nagyjából. Mindegy, hogy 4:00 vagy 6:30 min/km az iramod. Csak az egyiknél hosszabbakat a másiknál rövidebbeket lépsz, de ugyanolyan frekvenciával (180 körülit mondanak az okosok) pörög a lábad. Persze a rövid sprint (pl. 200-400m) az más, ott gondolom feljebb mehet.

(#20454) Alg válasza kilinked (#20453) üzenetére


Alg
veterán

6:30-as tempónál ilyen (180) lépésfrekit gyaloglásnak hívják.

Kérdezd csak Deicide-ot a tavaly téli "alapozásáról" :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20455) kilinked válasza Alg (#20454) üzenetére


kilinked
csendes tag

Szerintem nem. Éppen akkor lenne gyaloglás, ha a freki esne vissza, monjuk 100/percre, de itt a lépéshossz lesz kisebb. Nem mondom, hogy könnyű/kényelmes a 180-as freki lassú tempónál kicsiket lépve, de nem gyaloglásnak néz ki. Persze Deicide-nek más lehet, mert neki kb. 5:00 is csigalassú tempó.

(#20456) deicide válasza Alg (#20454) üzenetére


deicide
veterán

Az én gyaloglásom 200-220-as lépésszámú volt, 5:00 körüli tempónál. Igaz, nem szabályos gyaloglás volt, mert hajlott a térdem, de egy lábam mindig a földön volt. Brutálisan erősít.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#20457) inf3rno válasza Alg (#20454) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt inkább futóiskolának hívják, pl térdemeléses futásnál belefér. Tolni kéne nekem is, nem futok elég magasan, meg eléggé csípőből. Ha már a láb felhúzásnál tartunk, ti tudtok jó ugrós gyakorlatokat?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20458) concret_hp


concret_hp
addikt

no ma mentem egy 2:33-as olimpiai távú triatlont (2:47 volt az eddig pb), 48:13-as 10km-el a végén , alakulgat :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20459) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

Májusban kezdtem el futni, akkor még csak nagyon kíméletesen. Azóta heti 2-3 alkalommal futok.
Néha nem jön össze a harmadik mer valahogy nem tudok regenerálódni. Ez valószínű a heti 4 nap 12 órás műszak miatt is van ahol nem tudok leülni.

Tegnap az eddigi legjobb eredményem 8 km 46 perc.

A Runtastic alklmazást használom:

Avg.Pace 5:46 min/km
Avg.Speed 10,4 km/h
Max. Speed 12,0 km/h
Evelation Gain 30m
Evelation Loss 30m
Max. Evelation 103m
Dehydration 1121 ml

A pulzusomat csak hozzávetőlegesen tudom, a telefonommal mértem.
Reggel 52-58 között ébredéskor. A 8 km végén még futás közben 157.

Szerintetek jó ez az eredmény? Most ezt szeretném tartani egy jó ideig.
Vajon egy BCAA segítené a regenerálódást?

Per aspera ad astra.

(#20460) hovika81


hovika81
tag

Sziasztok segítséget szeretnék kérni, attól aki a Garmin Conect alkamazást használja, sehogy nem tudom beállítani, hogy km-ben mutassa a távolságot a webes felületen is hiába állítom át nem menti el km-ként, valaki ha tud meg köszönném a segítséget......

Diablo 3 - hovika81#2333

(#20461) Newboy911 válasza concret_hp (#20458) üzenetére


Newboy911
tag

Ez nagyon szép. :C
Mindenben sikerült jelentősen javítanod ?
Vagy csak a futás sikerült ilyen jóra ?

(#20462) concret_hp válasza Newboy911 (#20461) üzenetére


concret_hp
addikt

úszásom nem volt az eddigi leggyorsabb, de ~50 fős mezőnyben nincs is az, hogy folyamatosan van jó lábvized + sodrás is volt picit, így párszor elúszkáltam oldalra, de a bringa + futás eléggé ki lett maxolva a mostani állapotomhoz képest. kb. 30:00-3:30-1:10:24-1:13:48:13 a részidők (az elejét nem tudom olyan pontosan, mert volt egy kis kabaréjelenet az új órámmal :D)
tavaly 34:55, 1:15:41, 52:03 volt, a depók meg kb. ugyanennyik.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20463) borix válasza Oryctolagus (#20459) üzenetére


borix
őstag

Gondolom a telefon vaku/kamerájával méred a pulzust ha hozzávetőleges.
Tesztelgettem a pulzusmérővel összehasonlítva.A nyugalmi pulzust jól mérte a telefon de futás közben már félremért arra az értékre már nem adnék.
Jó ez az eredmény mihez képest?Ha munkahelyed mellett ezt tudod kihozni hát akkor ennyi a jó.Mondjuk 4-5 év múlva munkahely váltás volt rágyúrsz a futásra havi 300-400km edzel ahhoz képest komolytalan.
Azért regenerálódsz lassan mert még edzetlen vagy a szervezetnek idő kell,hogy alkalmazkodjon(kevés alvás vagy alvási minőség is közrejátszik).
Étkezésed sem biztos,hogy rendben van(testépítő nyelven szemetet eszel) + gondolom magas pulzuson nyomod Óóó csak az idő számít csak szénhidrátot égetsz aminek a visszatöltése 2 nap is lehet ha teljesen kisöpröd a raktáradat.

(#20464) borix


borix
őstag

Érdekesség futással kapcsolatban tetszett. [link]

(#20465) Newboy911 válasza concret_hp (#20462) üzenetére


Newboy911
tag

Mesélj, hátha tanulunk valamit.
Zárójelbe , a forerunner 230-235 nem tud
triatlont igaz ?

(#20466) concret_hp válasza Newboy911 (#20465) üzenetére


concret_hp
addikt

kb. csak újra kellett indítani, mert bekapcsoláskor egy folyamtos sípolást generált csak, de nem tudtam még, hoyg hogyan kell újraindítani, mert 1 hete volt nálam az óra :D ha nicns a tökölés az órával, akkor bent vagyok 2:33on belül :DDD

nem tudom a 230-235öt, 310XT meg 910-920 van sok triatlonosnak garminból.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20467) bandus


bandus
veterán

követem fb-on a hazai ironman oldalát és van ez a béla nevű gyerek aki készülget mindenféle triatlonra. nem tudom megmondani miért, de rettenetesen idegesítő, hogy ennyire hájpolják az edzéseit, amiben semmi, de semmi különös nincs :U

a szombati nap meg kellemesre sikeredett, el vagyok havazva, így várok egy kicsit, hátha pola, alg vagy beltram kolléga ír egy beszámolót a balaton trail versenyről, ha nem akkor megpróbálom én, minden esetre brutál volt, még mindig alig tudok leülni a wc-re :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20468) concret_hp válasza bandus (#20467) üzenetére


concret_hp
addikt

ja a béla készül az sztem sem egy túl jó vonal. kb. mondjuk tavaly ilyenkortól a versenyig írtak volna max 2 hetente 1-1 valamit az bőven elég lett volna, de múltkor valami 30 részt listázott ki.

Kropkó felkészülése nemtom hány év kihagyás után jobban érdekelne, arról persze nem viszik túlzásba :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20469) T_boy válasza RefeeZ (#18541) üzenetére


T_boy
tag

Szervusz,

Nem tudom mennyire aktuális még a kérdésed, de nagyon jók az első tapasztalataim a cipővel kapcsolatban. Egy hét alatt nagyjából 10 km-et futottam benne. Akcióban vettem 26.000 HUF-ért. Első futócipőm, idáig kimondottan futni nem nagyon futottam, ha mégis akkor műfüves foci cipőben, terepen. Természetesen hatalmas a különbség a két cipő között. Nem bántam meg, hogy megvettem! Biztos hogy van jobb és szebb, ár/érték arányban jobb, de nekem megfelel. :)

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#20470) Alg válasza bandus (#20467) üzenetére


Alg
veterán

Én írok pár sort:

Reggel a rajtszám átvételekor, rajt előtt fél órával(!) tudtuk meg hogy változik a pálya, mert csak félig sikerült kiszalagozni (hogy hogyan arról később), ezért 60km-nél egyszerűen visszafordítják a mezőnyt ugyanazon az úton. Ezzel persze bukott a tervezett beosztás, illetve az utolsó 3 szakasz jóval nehezebb lett mint eredetileg.

Na mindegy, elindult az első emberünk, és hát vagy nem sikerült Csanyáéknak a szalagozás túl jól, vagy valakik beszedték a szalagokat, de többedmagával rendesen eltévedt, 1 órát bolyongott a második 10km-en. Itt jegyezném meg hogy a szervezők előtte külön kiírták hogy használjuk a GPSies appot mert ott a track és az jó lesz, csak ennek egy részét hazavágta a visszafordítás miatt változtatott 5. illetve 6. szakasz és hogy néhol a szalagozás köszönőviszonyban sem volt a track-el, illetve a track járhatatlan/lezárt útvonalon ment.

Ezután eltévedéssel annyira nem volt gondunk, a kevésbé tapasztalt csapattagunk szerencsére nagyjából tudta a tracket követni, Pola tapasztalt terepes bandus pedig vértesi ;] .

Végül este 10kor, az első sötétedés utáni szakasz után úgy döntöttünk hogy nem folytatjuk, innen még volt egy 30-35km, azaz olyan 5 óra legalább figyelembe véve a terepviszonyokat - ráadásul itt volt az a rész ahol a track lezárt útvonalon vezetett, a szalagozás meg eltűnt (beltram kolléga tud mesélni róla). Volt olyan aki inkább elindult kerülővel az aszfalt mellett, úgy legalább nem téved el...

Egyébként az útvonal gyönyörű volt, a terep sem túl gyilkos, én nagyon élveztem a szakaszomat.
Ja, a befutócsomag csapatonként egy 16 kilós bazaltkocka volt egy kis BalatonTrail táblával. :Y :DDD Ezt nem tudom hogy gondolták, meg mit lehet vele kezdeni, max befalazni a kerítésbe vagy nemtudom... :F az ötlet jó, mondjuk Rubik-kocka méretben.

Illetve a szervezőknek üzenem hogy legközelebb szánjanak rá pár napot és járják be rendesen az útvonalat, hogy ha a szalagot be is szedi valami vadbarom, legalább a track jó legyen.
Mert ez egy nagyon jó verseny lehet jövőre, ha sikerül kijavítani ezeket a szarvashibákat.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20471) inf3rno válasza Alg (#20470) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula a kockához, még letoltok pár ilyet, aztán lesz egy házra való belőle! :DD

Ha már így szóba kerültek az eltévedéses versenyek, erre a Velencei-Tó Szupermaraton-ra nem ajánlatos jövőre sem elmenni. Pocsék a szervezésük, sokan eltévedtek idén is rajta, és a szervezők úgy álltak ehhez, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.

Btw. a szalagozásnak alternatívája, ha lebomló spray-vel felfestik az utat. Azt hiszem pont arra hivatkoztak a BalatonTrail-nél, hogy a spray környezetkárosító vagy mi, és ezért ők inkább szalagoznak. Úgy látszik nincsenek képben a lehetőségekkel kapcsolatban. Na majd jövőre. Ja közben meg is találtam az oldalukon: "Az útvonalat visszaszedhető szalagokkal és táblákkal jelöljük, környezetvédelmi okokból festést nem végzünk."

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20472) Alg válasza inf3rno (#20471) üzenetére


Alg
veterán

Kockát nem kaptunk, nem mentünk végig.

Egyébként a főszervező teljesen pozitívan állt a dologhoz, mondta hogy ha jövőre nem tudják jól megcsinálni, akkor nincs értelme tovább erőlködni.

Festésről pedig: Verseny után végigjárja az erdész(?) az útvonalat, és nem találhat semmi nem odaillőt, még lebomló festéket sem, így kapták meg az engedélyt (Natura2000 terület). Aszfaltra persze lehet festeni, meg is tették.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20473) inf3rno válasza Alg (#20472) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja úgy más. Lehet, hogy az erdész vagy valamelyik kiránduló túlbuzgó volt és idejekorán levette a szalagokat. :)

Hogyan osztottátok be a távokat?

Buliban hasznos! =]

(#20474) beltram válasza Alg (#20470) üzenetére


beltram
tag

Bennem még mindig kavarognak az érzések, összességében óriási élmény volt, nem hittem volna hogy bírni fogom "végig". Sajnos a track és a szalagozás sok helyen köszönő viszonyban sem voltak egymással, ami nappal nem okozott akkora gondot, de sötétben már nem volt annyira vicces.
Az utolsó előtti szakasznál 100km felett jártunk már, kb fél óra előnyünk volt, csak be kellett volna sétálni a célba. Én már eléggé kész voltam, de lement volna még ez a 8km, viszont a track bevitt egy villanypásztorral körbezárt karámhoz, gondolom ez a kapu nappal nyitva van, éjszaka pedig bezárják... Megkerülni nem sikerült, de rátaláltam egy szalagozásra, ami egy idő után elfogyott. Nem sikerült visszatalálnom a track-re, azt a döntést hoztuk, hogy inkább kiszállunk, nem rövidítünk. :)
Egy kicsit csalódás volt így a vége, de nagyon kicsi hiányérzet maradt bennünk, a legbosszantóbb hogy nagyon kevés hiányzott volna egy igazán jó versenyhez.
Nem tudom, hogy ezek után mennyien fognak nevezni a jövő évi versenyre, de nagyon össze kell kapniuk magukat a szervezőknek, én drukkolok nekik. :)

pace be with you

(#20475) brownus


brownus
veterán

üdv,
a FB-én jött szembe ez a márka: http://primalevo.com/en_US/c/Men/7, evo. de nem találtam itthon üzletet ahol kapható lenne.. ismeritek?
kellene valami normális futócipő, amit most használok, egy régi nike, abban elkezdett fáj a térdem :(

20-30k között már lehet jó, és minőségi futócipőt venni? max ennyit tudok rászánni. futópályára valót

(#20476) margithid válasza brownus (#20475) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem ennyit se kell rászánni!
A sportsdirecten most is van csomó drága futócipő leárazva: [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]
Egyvalamit nem értek a méretezésben, most egy puma Faas 350 futócipőm van, UK 9.5-es 44-es, a sportsdirecten viszont a 44-esnek az UK 10-es van írva.
Vajon melyik lehet a helyes számozás? Az UK vagy az Európai méret? 28.5 cm-es kell egyébként.
Mára megvolt az 5 km, nagyon jól esett, ráadásul 23:56 alatt futottam, ennyit számít a hűvösebb idő!

(#20477) bandus válasza beltram (#20474) üzenetére


bandus
veterán

szánombánom, de teljesen nem voltam képben a végén a bázison és elfelejtettem odaköszönni pedig szerettem volna :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20478) beltram válasza bandus (#20477) üzenetére


beltram
tag

Semmi gond, én is adós maradtam Polacheck-nek is, de majd legközelebb... :)

pace be with you

(#20479) beltram válasza beltram (#20478) üzenetére


beltram
tag

Még a szombathoz tartozik, most próbáltam hosszabb távon a normolyt-ot, nagyon bevált. Rengeteget ittam egész nap (10 l körül, ha jól számoltam) és nem jött semmiféle izomgörcs, meg a szokásos gondok, nagyon ajánlom.

pace be with you

(#20480) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Sziasztok.

Korábban a futás nálam kimerült a 100-150 méteres sprintekben. Nem rossz a fizikumom,de eddig a hosszabb távokat nem bírtam.

Két és fél hete elkezdtem futni heti 3 alkalommal, és mostanra értem el az 5km -t megállás nélkül 45 perc alatt.
Több év punnyadás után nagyon jól esik a futás és szeretném az elkövetkezendő két hónapban heti 5 alkalommal reggelenként teljesíteni az 5 km-t, úgy, hogy közben fokozatosan gyorsítok a tempón. (Utána pedig majd a távot is növelem)

Mivel nemrég kezdtem és a szervezetem nincs hozzászokva ehhez, a kérdésem az lenne, hogy maradhatok-e a heti 5 alkalomnál vagy az esetleges sérülések miatt vegyek vissza belőle?

[ Szerkesztve ]

(#20481) inf3rno válasza Heavyrain (#20480) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Heti 15k-ról a heti 25-re váltás az 166% terhelést jelent. Szerintem kisebb lépésekben próbáld növelni. Jobb a fokozatosság.

Buliban hasznos! =]

(#20482) kk831228 válasza Heavyrain (#20480) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem max 2 naponta elég... :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20483) ígyvanferi válasza inf3rno (#20481) üzenetére


ígyvanferi
addikt

45 perces 5 km-ekről beszélünk, szerintem itt még ennyire nem kell óvatoskodni.
Mondjuk én sem javaslom, hogy hirtelen 5-szor menj a 3 helyett, inkább próbálj meg kétnaponta futni, az ugye hol 3, hol 4 alkalmat fog jelenteni, egyelőre az elég. Közben meg szépen gyorsítasz a tempón, mert még nem igazán futsz, inkább sétálsz, esetleg egy minimális repülőfázissal.

[ Szerkesztve ]

(#20484) Heavyrain


Heavyrain
őstag

Köszönöm a válaszokat.

(#20485) Alg


Alg
veterán

Barátnőm kérdezte tegnap, hogy szerintem le tudna-e futni egy félmaratont.
Mondtam neki hogy ha jó napot fog ki, és okosan nem össze-vissza tempót fut hanem elmegy iramfutóval akkor lehet, de kellene egy 15km-t menni egyben abból már valamennyire lehet érezni.

Ma kiment 15km-t futni - most jár 19nél, és ahogy ismerem már végigtolja :DDD
Márciusban kezdett futni...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20486) margithid válasza Alg (#20485) üzenetére


margithid
veterán

Nagyon szép! Én is kb akkor kezdtem újra futni, de valahogy nem akarózik 5 km fölé menni :)
Időben mennyi neki a félmaraton?

(#20487) Alg válasza margithid (#20486) üzenetére


Alg
veterán

2:05 körül lesz, igaz a frissítésekkel nem tudom mennyi időt tölt, azokat nem szokta belemérni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20488) concret_hp válasza Alg (#20485) üzenetére


concret_hp
addikt

barátnőm augusztusban futott 200km-t, előtte idén kb. 150et szumma :DDD
mondjuk ha 50pár kiló vagy, kisebb a terhelés az izületeknek :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20489) margithid válasza Alg (#20487) üzenetére


margithid
veterán

Nagyon szép!
Amint kicsit hűvösebbek lesznek a reggelek én is megpróbálom növelni a távot.
De az átlag km tempómat se szeretném 5:00 fölé engedni.

(#20490) inf3rno válasza Alg (#20487) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fél év után teljesen korrekt az az idő, sőt! Szépen fejlődik! :)

Buliban hasznos! =]

(#20491) parandroid válasza inf3rno (#20490) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Annyi, hogy ha a frissítéseket nem méri bele, viszont olyankor megáll, iszik, kicsit esetleg bele is sétál, akkor az azért nagy segítség. De gondolom az olyan max 20-30 perc körül lehet, az meg még mindig teljesen korrekt.

Nekem a mai adag 15 km volt 1:46 alatt. Kihasználom a jó időt, meg tényleg egész jó futóutak vannak a környéken.

Tényleg, akartam kérdezni, egyelőre még valami alapozás-szerűt próbálok csinálni, de sehogy nem bírom ennél a nagyon kocogós tempónál 150-es átlag alá vinni a pulzusomat (a mai átlag 152 volt). Jó ez így, vagy még tovább kéne lassítani, hogy lejjebb menjen? Most kicsivel 7 perces kilóméterek fölött vagyok átlagban ennél a pulzusnál, de ezzel a tempóval és pulzussal szerintem egy félmaraton meglenne.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20492) concret_hp válasza parandroid (#20491) üzenetére


concret_hp
addikt

ha stabilan 150 ezen a pulzuson, akkor esetleg próbálhatod 145ön tartani, aztán 140 ...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20493) parandroid válasza concret_hp (#20492) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azaz kicsit még lassítsak?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20494) concret_hp válasza parandroid (#20493) üzenetére


concret_hp
addikt

vagy gyorsíts :DDD

ha menne a félmaraton a tempón, akkor gyorsíthatsz is, nem derült ki, hogy mi a pontos célod, de ha alapozni akarsz és az adott pulzus már könnyen megy, akkor még csökkentheted :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20495) parandroid válasza concret_hp (#20494) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jövőre ilyentájt le szeretnék futni egy hivatalos félmaratont, vagy netalántán maratont, ráadásul valami casual futókhoz mérhetően emberi, olyan 6 percenkénti km-es idővel. Erre van heti 3 fix edzésalkalmam, valamint szombatonként egy laza órácska kocogás asszonykával, mert neki nincs kedve egyedül kimozdulni, meg heti két alkalom súlyzós edzés, amit nem szívesen hagynék abba (a futás már így is ennek "rovására" megy).

Szerk.: Tudom, messze vagyok még, de egy éve ilyenkor még az is gondot okozott, hogy egy órát fussak egyhuzamban (igaz, akkoriban eszetlenül nagyobb tempón, és főleg max pulzus körül szerencsétlenkedtem).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20496) concret_hp válasza parandroid (#20495) üzenetére


concret_hp
addikt

sztem esetleg lehetne nyomni néha 1-1 interval edzést is, akár csak annyikat, hogy pl 10km-ből megfutsz mondjuk 3*5-800m-t tempósabbra. de az ilyesminek tomcica a szakértője :D

az esti futáson próbáltam gyorsabban szedni a lábam, de 176 lett a max lépéses km és éreztem, hogy nem nagyon esik jól. 170 körülre talán viszonylag gyorsan fel tudom majd vinni az átlag lépésszámot, aztán hogy a 180 hogyan fog menni, az jó kérdés :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20497) kk831228 válasza parandroid (#20495) üzenetére


kk831228
addikt

"igaz, akkoriban eszetlenül nagyobb tempón, és főleg max pulzus körül szerencsétlenkedtem)."

Az azért nem ártana most se néha... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20498) parandroid válasza kk831228 (#20497) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az jó, amikor célozgattok, ha értenék hozzá, nem kérdeznék.

Az utolsó épkézláb tanács, amit kaptam, az volt, hogy hagyjam abba a rohangálást, és kezdjek el pár hónapig alacsony pulzuson alapozni. Na, ez most már megy vagy 2 hónapja, a kérdés az lenne, hogy próbáljak pulzussal még lejjebb menni, vagy lassan el kell kezdeni valami mással próbálkozni?

Értem én, hogy menő dolog képben lenni, csak attól én nem leszek előrébb, hogy tudom, hogy te tudsz valamit, az meg, hogy én nem tudom, az enélkül is tiszta.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20499) parandroid válasza parandroid (#20498) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ehh, mire mobilról megtalálok valamit, lejár a szerkesztés... Mivel magam sem voltam már biztos benne, mikortól megy az óra, kikerestem tomcica összefoglalóját ([link]), ami alapján most haladgatok, eszerint a minimum meglenne, de érdemes még időt szánni az alapozásra, a többit meg nem biztos ugyan, hogy értem, de majd visszajövök később kérdezni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20500) concret_hp válasza parandroid (#20499) üzenetére


concret_hp
addikt

még annyit, hoyg első versenyed ne félmaraton legyen, nézz ki egy ~10km-st valahol mondjuk a tavaszra.

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.