Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) borix


borix
őstag

Pl: mezítlábas futás.[link]

(#20102) inf3rno válasza borix (#20101) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tök jó, látszik, hogy vér profi a fazon. :-) Ilyen Terra Plana cipőt lehet kapni itthon? Egyáltalán milyen mezítlábas cipőket érdemes venni? Gondolkodóba estem, hogy a Spuriban bent ragadt 30k-mat ilyesmire költöm, ha lehet náluk kapni. Érdekelne az is, hogy ezeket milyen terepen érdemes használni. Gondolom a csillapítás hiánya miatt nem igazán ajánlott aszfaltra, ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20103) Alg válasza inf3rno (#20102) üzenetére


Alg
veterán

Merrell-ek nekem nagyon bejöttek, jó az ár/érték arányuk, főleg ha az outletből veszed 13-15ezerért :) Bár a race/road glove-ot nem mertem kipróbálni még :D
Inov8 van még ebből több fajta is drop alapján, meg talán New Balance 1-2 helyen, illetve Sketchers gorun.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20104) inf3rno válasza Alg (#20103) üzenetére


inf3rno
nagyúr

No majd ránézek ezekre, hátha megtetszik valami. Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#20105) borix válasza inf3rno (#20102) üzenetére


borix
őstag

A lényeg nem a cipőn van hanem a testtartáson és a talajra érkezésen.
Ha komolyabban érdekel szerintem kezdetnek nem szükséges beruházni 25-35e minimalista cipőbe.
Veszel egy tornacipőt vagy egy olcsó teremcipőt és rekortánon vagy földes füves úton tesztelgeted pl: hogy bírja a lábad,milyen érzés benne futni.
A minimalista cipőknek a szabadság érzése a lényege olyan benne futni mintha ha mezítláb futnál és nem egy vastagtalpú 12mm drop-os cipőben (sarkazni már aki).
Te szeretsz sarkazni ha folytatni akarod akkor a minimalista futást kár erőltetni.Minek két ellentétes irányba húzni?

(#20106) inf3rno válasza borix (#20105) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy miért használom mindkét szemem, amikor elég lenne csak az egyik is. :D

Buliban hasznos! =]

(#20107) func93 válasza inf3rno (#20106) üzenetére


func93
senior tag

A nike-nak is vannak minimalista cipői, talán még az asicsnak is, bár én az Inov-ra esküszöm.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#20108) borix válasza inf3rno (#20106) üzenetére


borix
őstag

Inkább olyan,hogy reggelire meg ebédre zabkásázom meg zöldségezem csirkemell stb figyelek az egészséges táplálkozásra estére meg jól behamburgerezem becsipszezem.Szóval ámítanám magam.

(#20109) Alg válasza borix (#20105) üzenetére


Alg
veterán

Mondjuk mert attól hogy főleg sarkazva fut, nem árt megerősíteni a lábfej és a vádli izmait, főleg ha esetleg később terepre megy vagy prögősebb rövidebb távokat futna.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20110) borix válasza Alg (#20109) üzenetére


borix
őstag

Erősítést így érdemes kezdeni ha az a cél.[link]

(#20111) inf3rno válasza borix (#20108) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem hiszem, hogy annyira ütné egymást a kettő. Szoktam régebben mezítlábazni focipályán, csak néhány méhcsípés meg tüske után ráuntam. Nekem kell néha a hambi is, különben megzakkanok. :DDD

Hátra tudtok valamit, amihez nem kell segédeszköz (súlyzó, rúd, gép)? A sok üléstől már kezd totál gallyra menni a gerincem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20112) Alg válasza inf3rno (#20111) üzenetére


Alg
veterán

Jóga?

gajra menni ;)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20113) inf3rno válasza Alg (#20112) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem nekem való, már próbáltam. Pilatest csináltam egy időben, az jó volt, viszont az oktató lelépett, azóta itt helyben sajnos nincs, itthon meg valahogy nem vagyok elég motivált, hogy nekiálljak napi egy órát talajtornázni. Azért keresek valami újat, hátha megjön tőle a kedvem hozzá.
Lehet el kéne mennem orvoshoz, aztán hamar meglenne a motiváció...

Tényleg gaj, hogy mik vannak. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20114) borix válasza inf3rno (#20111) üzenetére


borix
őstag

Fitballon,dynair párna,úszás?

(#20115) beltram válasza borix (#20108) üzenetére


beltram
tag

néha nem árt egy-két sajtburesz, mint tudjuk. :)

pace be with you

(#20116) inf3rno válasza borix (#20114) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fitball nem jött be, a dynair most van alattam, nem sokat ér, bár egy fokkal jobb, az úszás nálam a lassú fuldoklás szinonímája. :DD Volt régen (10+ éve) Tai Chi edzés Veszprémben, egyszer voltam rajta, és nagyon jó volt. Olyan 3 éve találkoztam egy csajszival futás közben, aki éppen ilyen stílusban hadonászott. Ő azt mondta, hogy még mindig van, mert ő jár rá, de már nagyon máshol van, mint régen volt. Adott teloszámot, aminek sajna azóta nyoma veszett. Veszprémiek, ti tudtok veszprémi Tai Chi oktatásról bármit? :DD

Buliban hasznos! =]

(#20117) borix válasza inf3rno (#20116) üzenetére


borix
őstag

Meglehetne próbálni otthon végezhető kardió gyakorlatokat fokozatosság elvét betartva + hídtartás.
Nincs igaz semmi testi bajod csak a vázizomzatod elgyengült a monoton sok üléstől?

(#20118) inf3rno válasza borix (#20117) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha gerincferdülésre, vagy ilyesmire gondolsz, akkor nincsen. Most kb. ott tartok vele, hogy néha a jobb lábamon végigfut egy zsibbadás szerű érzés bizonyos mozdulatoknál, szóval valószínűleg az ágyéki kilépő ideget nyomja valami. Ez egyébként elég tipikus gerinc problémáknál. Már 15 éve görnyedek a gépnél, szóval annyira nem lepődöm meg ezen. Majd elmegyek orvoshoz is vele, mert már 1-2 éve ilyen.

Ezért is próbálok inkább a biomérnök szakmámban elhelyezkedni, mint a szoftverfejlesztőiben, mert más, ha a nap felében álldogálsz a laborban, és csak a másik felében ülsz a gép előtt. Ez végülis bejött az elmúlt 4 hónapban, valamivel jobb lett a hátam, de felmondtam július végén, aztán most már 2 hete ülök a gép előtt, és persze megint újra kezdődött ez az egész. (Egyébként már külön kategória van a számítógép okozta betegségekre: [link])

Az otthoni kardio alatt pontosan mit értesz? Fekvő, tolóckodás, guggolás, hasprés, hát, bicikli, és társaik?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20119) borix válasza inf3rno (#20118) üzenetére


borix
őstag

Gépek nélkül végzett magas intenzitású gyakorlatsor.Egy ugrókötél elég hozzá ami nem nagy befektetés.
Tele van a net gyakorlatsorozatokkal.

(#20120) borix válasza inf3rno (#20118) üzenetére


borix
őstag

Most jut eszembe nem biztos,hogy csak az üléstől lehet a hátfájásod meglehet,hogy a sarokra érkezés is rátesz egy lapáttal.Itt össze van foglalva a lényeg amiről már több helyen olvastam.[link]
Lénygében a nyújtott lábú sarokra érkezésnél fölvezeted a becsapódáskor keletkező energiát,cipő nem szűri ki 100%-ra.
Tégy egy próbát mezítláb a sarkadra nyújtott lábbal majd a talppárnádra érkezzél úgy,hogy az egyik kezed a hátad mögé teszed és érzékeled a hatását lent a derekadon.

[ Szerkesztve ]

(#20121) Apollo17hu válasza inf3rno (#20118) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Plank tartást csináld heti háromszor, alkalmanként legalább 4-5-ször 1 percet. Pihenővel negyed órába belefér az egész. Ha unalmasnak találod, akkor kiválthatod fekvővel. :) Nekem is az ülőmunka miatt néha szúró fájdalom sugárzik ki a térdembe (csak a balba, kb. 1 cm2-es pontba), és ha hanyagolom a fekvőzést/planktartást, akkor elő szokott jönni. Ezzel viszont a törzskörnyéki izmok nem ernyednek, és ülőmunka közben is viszonylag jól tartanak, valamint a hasfalat is erősíti.

(#20122) ígyvanferi válasza Apollo17hu (#20121) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez az, nem a hátat kell ilyenkor erősíteni, hanem az egész törzsizomzatot, elsősorban elől, oldalt a statikus tartásokkal. Itt még variálja is Bánkuti Gabi.

(#20123) inf3rno válasza borix (#20119) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az ugrókötelezést sem szeretem, ahogy a TRX-et sem, vagy bármit, amihez kötél kell, kivéve persze a falmászást. :DDD

Köszi a linket, elolvasom holnap. Lesz reggel Somlócsúcs futás [link] gyertek minél többen! :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20124) inf3rno válasza Apollo17hu (#20121) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi, akkor plankolás lesz, úgyis teljesen elhanyagoltam az ilyen jellegű mozgást, és csak a futásra koncentráltam az elmúlt évben. A fekvőt azért nem akarom túlzásba vinni, mert nincs húzódzkodó rudam (vettem volna, de nem tudom hova feltenni), és ha a hátizmot nem erősítem mellé húzódzkodással, akkor előreesik a vállam (nem tudom most hirtelen a pontos szakkifejezést rá, a lényeg, hogy a kettő csak együtt jó).

Buliban hasznos! =]

(#20125) imyourfriend válasza ígyvanferi (#20122) üzenetére


imyourfriend
őstag

Ez már divattá vált. ;] Néha szoktam alkalmazni haspréstől kezdve pl planket vagy gyümölcskosarat, meg arrabonaban van kifejezetten kettlebell, súlyemelés ilyesmi. Ezért megy ilyen jól a futás, lehet nekiállok megint mert picit elhanyagoltam. Úgyis jön a püspökerdei szeptember elején, bár még csak megszorítani sem sikerül Téged úgy tűnik most. :) Ma pl volt crossfitten felvétel rúddal, kitörés kb-vel vagy épp evezés, húzódszkodás meg trx-es feladatok, erre kiváló a crossfitt mese nincs.

[ Szerkesztve ]

(#20126) borix


borix
őstag

Pulzustartományt mennyire vágjátok?
Elvileg a max pulzusom 182 lenne (220 - életkor alapján) ha ebből számítjuk akkor a 80 % 145-nél van.
A Garmin Connect 148 ütést ír 80 % értékre.
Beállítottam a nyugalmi pulzust ami a legalacsonyabb pulzusérték (ébredési) 53 így 159 ír 80% tartományra.Ez marha sok valami nem kerek.
Azt írják ha rajta van az emberen az öv és alvás közben mérik a legalacsonyabb értéket akkor azzal számolnak.

(#20127) ígyvanferi válasza imyourfriend (#20125) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó dolog. Alapvetően én is a sok ülés miatt kezdtem rendszeresen plankolni, meg jobban odafigyelni a törzsizomzatra. De biztos jól jön ezeknek az ereje futáskor is, ja.

Én meg mostanában még jobban ráfeküdtem a futásra, apránként nőnek a km-ek hetente, havonta. Megvan a rendszeresség, a minőségre is odafigyelek. Jönnek is a legjobb saját idők minden távon anélkül, hogy hajszolnám ezeket. Aminek most nagyon örültem, az a múlt hétvégi félmaraton futásom. Egész sokat gyorsultam február óta (kb. pont 6 hónapja futottam az előzőt). Ami különösen jó volt, hogy ahogy előzetesen elképzeltem, felépítettem km-enként, nagyjából úgy is sikerült. Városban mentem, így előtte belőttem minden km-t, figyeltem az órát, tök egyenletes volt a tempó, az utolsó 3 km-t pedig még meg is tudtam húzni.
A tavaszi Püspökerdő futáshoz képest is gyorsultam egy körön, hátha még egy picit tudnék az ősziig faragni belőle. Te az áprilisin nem indultál? Nem látom a neved a listában.

(#20128) imyourfriend válasza ígyvanferi (#20127) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem indultam sakkverseny miatt, de most ősszel indulok addig van idő nekiállni, 2 hét alatt feltornászom az időt elfogadható szintre, 22:xx környékén szeretném futni amit reális kitűzésnek találok.

(#20129) concret_hp


concret_hp
addikt

szét leszek alázva, asszony rákattant a futásra, 70 felett futott már a hónapban (én 37.8-nál járok, bár egy full táv után ez sztem egész jó)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20130) t1 válasza concret_hp (#20129) üzenetére


t1
addikt

Az nem rossz :) Vedd meg neki az FR-t ;]

(#20131) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam ezen a Somló csúcson. Korosztályos második. Hát lefőtt a kávé a végére, nem bírtam vádliból, de ahogy néztem a végén már mindenki csak vonaglott. Utána jól beboroztam, úgyhogy most alig emlékszem valamire. :C

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20132) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ja ez elmaradt: https://www.endomondo.com/users/14378320/workouts/785005642 19:10 körüli idő lett, 2.9 km, 270 szint, 185 körüli átlag pulzus. Szeretem az ilyen versenyeket. Gondolkodtam sokat, hogy 6k vagy 3k legyen, de inkább a rövidebb mellett döntöttem, mert úgy gondoltam, hogy max erőkifejtést ezen a távon bírok végig. Hát nem volt igazam, ezen sem ment. :DDD Az elején a túl kevés bemelegítés vert oda, a végén meg a vádlim fáradt el, aztán már csak menni tudtam, néha kocogni. Most a Saucony-ban toltam, tényleg jó cipő rövid távra, rendesen kiszolgált. Hosszú távon még nem nagyon próbálgattam, majd talán kedden megnézem, hogy 10-15k körül mit tud.

Buliban hasznos! =]

(#20133) gombi01


gombi01
tag

Sziasztok, lenne egy Asics GEL-Noosa Tri11 ha érdekel valakit írjon privátban, új, nem volt használva 43,5es.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#20134) bandus


bandus
veterán

tegnap valami egészen rendkívüli történt! eddig nem sikerült még futásra hasonlító mozdulatokat produkálnom 140-es pulzus alatt, egészen idáig: [link] :K ennek nem kicsit örülök, remélem, hogy nem csak egyszeri alkalom volt, kíváncsian várom a következő futást :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20135) concret_hp válasza bandus (#20134) üzenetére


concret_hp
addikt

csak keményen, mint a kád széle :)

t1: brit decathlonban 279Ł a 920xt, ha minden jól megy erős 2 hét múlva hoznak egyet nekem :)

hogy fullba nyomjuk a kretént, lehet nevezünk asszonnyal balatonman füred full távra váltóban (futásból csinálna ~10 kör ami ~26km)

aluminium manre jön valaki majd? [link]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20136) kk831228 válasza concret_hp (#20135) üzenetére


kk831228
addikt

Aluminium man... :Y :C :C Meghalok... :C

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20137) anorche1


anorche1
őstag

Kíváncsiságból kérdezem, volt már valakinek 240-es pulzusa? :O :U

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#20138) tomcica válasza anorche1 (#20137) üzenetére


tomcica
Topikgazda

210-220 volt itt a kornyekben par kamasznak,de 18 felett nem lattam ilyet edzesen....persze nem zarom ki a lehetoseget,a kerdes h mekkora pulzuson tud tartosabban "utazni" az tobbet er a max pulzusnal

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#20139) Matykoh


Matykoh
tag

Mio termékekkel van valakinek tapasztalata? Ez a Mio 105 milyen? Jól látom, hogy GPS-es rögzítés és pulzusmérő funkciója is van? (Országúti kerékpározáshoz)

(#20140) inf3rno válasza Matykoh (#20139) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem ilyenem van pulzus mérésre: [link]. Szeretem, általában pontos is, kivéve ha lecsúszik az izzadtságtól. Itt úgy látom, hogy van a tiédhez mellkaspánt is a csomagban: [link], viszont ez a 105H, amit linkeltél meg a 105, úgyhogy érdemes lenne odatelefonálni, aztán megkérdezni, hogy tényleg van e benne mellkaspánt.

Buliban hasznos! =]

(#20141) borix válasza tomcica (#20138) üzenetére


borix
őstag

Erre a 20126
kérdésemre nem jöttek reagálások valószínű,hogy nem értették a kérdésem.
Edzettebb embereknél a Karvonen-formulát használják ami számításba veszi nem csak a max pulzust hanem a nyugalmi pulzust is (évek során az edzések hatására csökken a nyugalmi pulzus a max pulzus fix nem tud növekedni)
Ha nyugalmi pulzusom figyelembe vesszük akkor 80% érték 145-ről 156-159-re emelkedik.
Hogy kell akkor pulzus alapján ezek után edzeni?
80% már széthajtom magam? ;]

[ Szerkesztve ]

(#20142) tomcica válasza borix (#20141) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Alapozashoz akarod a laza futas pulzusat? Azt kerdezed? En a 180-eletkor formulat szoktam hasznalni.
160 koruli pulzussal mar tempos tartomanyban vagy igencsak,az napi szinten hasznalva konnyen kiegethet.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#20143) borix válasza tomcica (#20142) üzenetére


borix
őstag

Nem tudom hova tenni ezt a Karvonen-formulát.
Azzal,hogy a nyugalmi pulzus az edzettség hatására csökken (tartalék pulzus címén) beleveszi a pulzuszónákba emelve azt egyénre szabottan.Lényegében egyénre szabott pulzustartományok jönnek létre általa edzettségi foktól függően de nem tudom,hogy kell alkalmazni.
Lassú pulzusú edzést végzek akkor 145 alatt maradok de ez által 156-159-re jön ki a 80% így még tolhatnám.
Hagyományos értékeket nézve 160 pulzusértéknél már tempófutás van.

[ Szerkesztve ]

(#20144) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Most nézek egy tök érdekes műsort a csontokról. Azt mondták, hogy a sprintnél a csontok a súlyodnál 10x nagyobb terhelést is kaphatnak. Ezért pl egy őz combcsontja 1.5 tonna függőleges terhelést is elbír, és 0.5 tonna oldal irányút. Érdemes lehet mindenképp egy kis időt fordítani a csontok ápolására, de nem igazán tudom, hogy ennek hogyan lehet nekikezdeni. Egy dolog a kalcium bevitel meg a mozgás, de gondolom ennél többet is lehetne tenni. Bármi tipp?

Ha esetleg valaki Afrikában járna, hasznos info, hogy az orrszarvú combcsontja 109 tonnát elbír, míg az elefánt combcsontja csak a harmadát. Ezért az elefánt csak 25km/h-val tud futni, és még úgy sem sokat, míg az orrszarvú lazán megy 50-el hosszabb távon is. Magyarán egy elefántot elképzelhető, hogy le tud sprintelni valaki, aki jól fut, egy orrszarvúnál viszont jobb keresni egy jó nagy fát, mert esélyetek sincsen. :K

Buliban hasznos! =]

(#20145) borix válasza inf3rno (#20144) üzenetére


borix
őstag

Ha ezeket kitartóan gyakorlod nem lesz rá szükséged,hogy elfussál. ;] [link]

[ Szerkesztve ]

(#20146) gombi01 válasza borix (#20141) üzenetére


gombi01
tag

(#20141) borix:
Nem tudom érdemes-e ennyire tudományosan belemenned, persze félre ne érts, nyomozd ki jó dolog ha érdekel és megosztod velünk :R
Én hagytam a formulákat, és beértem azzal, hogy a max pulzust belőttem a sokadszori dombfutáskor mérthez a nyugalmit pedig az ébredésihez.
A másik dolog, hogy szinte csak akkor foglalkozom a pulzussal amikor a hosszú futás van, ilyenkor próbálom lent tartani, a többi edzés végzése közben nem érdekel mi mennyi, otthon megnézem, statisztikának jó de semmi más, versenyre meg ritkán hordom, szétvet az ideg ha csúszkál az öv és azt kell igazgatnom.

Egy kemény triatlon versenyen ahol van pár óra kerékpár is a futás előtt kontrollnak biztos, hogy sokan használják jól jöhet a tartalék a maratonra...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#20147) borix válasza gombi01 (#20146) üzenetére


borix
őstag

Az ember ha nem sajnálná a pénz egy állapotfelmérésre ahol megnéznének mindent pontosan és megadnák a saját pulzuszónáinkat edzéstervet rá stb. Nem csak úgy edzeni ahogy én gondolom.Ez túl tudományos?Felesleges szerintem sokunknak 100e órákkal rohangálni pénzkidobás mondom ezt én aki hobbifutó. ;]

(#20148) Mercutio_ válasza borix (#20147) üzenetére


Mercutio_
félisten

Index futóbolondok topicban korábban az állapotfelméréssel kapcsolatban több vélemény is volt, többek között arról, hogy nem mindig megfelelően értelmezik a kapott eredményeket.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20149) borix válasza Mercutio_ (#20148) üzenetére


borix
őstag

Köszi holnap ránézek.Kb mikor volt róla szó?

(#20150) inf3rno válasza borix (#20145) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A bestiát értettem a szövegből. :DD Na megyek gyakorolni, már csak egy vasbeton fal kell. :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.