Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) borix válasza inf3rno (#20350) üzenetére


borix
őstag

Nem az aminek látszik?
Az első 2 képen beleláttál a talpába?A cipőtalpa agyon van zselézva kivülről belülről?

[ Szerkesztve ]

(#20352) borix válasza inf3rno (#20350) üzenetére


borix
őstag

Az asics kívül jelzi,hogy hová rakott gélt.Az ember azt gondolná,hogy belül is megtalálható ezért sokan nem sajnálnak érte 150 eurot.Kettévágva belül a talppárnánál van egy kevés gél és a sarok alatt 2 ujjnyi.Hátsó részen kívül van jó sok gél (+ csillapítás sarokra érkezőknek) de csak cipő közepéig tart nem vitték teljesen körbe dísz.

(#20353) margithid


margithid
veterán

Na visszatértem a futók közé 2 hónap kihagyás után. 5 km lement ma reggel 24:08 alatt.
Kezdésnek szerintem nem rossz! Szeretném tartani a távolságot és növelni a tempót, mondjuk 22:00 alá. Az szerintem már korrekt, nem?

(#20354) kk831228 válasza margithid (#20353) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem is volt jó hosszú kihagyás,(1 hónap kb) meg is haltam az első 3-4km után... :(

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20355) margithid válasza kk831228 (#20354) üzenetére


margithid
veterán

Nekem is az utolsó km nehezen ment le, de ez érthető kihagyás után, ráadásul 2-3 kg plusz rajtam is van...
Viszont nagyon jól esett!
Lehet ha elérem a 22 perc környékét 5 km-en, akkor megemelem a távot 1 km-rel.
Más egyébként hányszor fut egy héten? Midnen nap azért gondolom senki nem fut, 2 nap az ideális, nem?

(#20356) aha.e válasza margithid (#20355) üzenetére


aha.e
tag

Heti 3-4 alkalom. Alkalmanként 13km. Többre nincs idő sajnos. Meg lehet, hogy a lábam sem bírná.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20357) margithid válasza aha.e (#20356) üzenetére


margithid
veterán

Az igen!
És mennyi idő alatt nyomod le a 13-at?
Lehet én is emelek majd a távon, legalább 6-7 km-re, de elöször rázódjak vissza.
Egyébként sétálni is sétálok, oda vissza 6 km-t, sajnos ilyen távolságra van a hely ahol futok, utcán meg nem szeretek.

(#20358) parandroid válasza margithid (#20355) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én ma reggel megpróbálkoztam egy nagyobbacska távval, ha már úgyis a nyári szünet utolsó napja van, kölykök már suliban, nekem meg még jutott egy szabad délelőtt. Nem ennyit terveztem, de viszonylag jól ment, még ha a pulzus nem is volt ideális, úgyhogy 13 km után, amikor már majdnem otthon voltam, elindultam még egy vargabetűre, de az okos buksimmal azt nem gondoltam végig, hogy a talaj is szarabb lesz, mint addig, meg arra sok a szintkülönbség, meg is haltam az első emelkedőn, meg az addigi 7:15-ös pace beszakadt valahova 8-9 perc közé, 18 km-nél már mocskosmód örültem, hogy hazaértem. Ha ügyesebben választok útvonalat, akkor meglett volna a 21 km 7:30 körüli (talán kicsivel felette) átlagtempóval, így egyelőre ez a 18 km az eddigi leghosszabb futás. Ja, 2h19 lett, de a végén már az életemért küzdöttem emelkedőn is, lejtőn is, viszont egyszer sem álltam meg (úton átkelésnél néha muszáj volt sajna, de csak másodpercekre)...

Szóval az eszetlenkedés után vissza az alapozáshoz, mert a pulzusom viszont csúnya volt (160 lett az átlag, de az utolsó 5 km azért felnyomta a dombokkal).

Amúgy ha minden a normális kerékvágásban van, akkor én H-Sz-P futok (most éppen 90 perceket, jó kis kocogós, 7:15-7:30 közötti átlagtempóban), K-Cs egy kis erőedzés, szombatonként meg párommal szoktunk elmenni futni egyet kint, de ilyenkor kevesebbet is, és lassabban is megyünk, rá tekintettel (kb 8-9 km között, 1h10-1h20 közötti időkkel). Esténként, ha nem vagyok, hulla az edzés, a meló, meg a suli mellett, akkor hetente 2-3x elmegyek párommal a jógaórájára - jó nem vagyok benne, kábé annyira vagyok hajlékony, mint egy talicska tégla, ugye az erőedzés, meg pláne a futás is ez ellen dolgozik, de így is olyan jól esik, ahogy kinyújt...

Csak azok a fránya napok lennének hosszabbak, mint 24 óra, mert alig férek bele...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20359) inf3rno válasza margithid (#20355) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha már 5 perc alatti tempón vagy, akkor jó. :) Nálam heti 2-3 nap az ideális, edzésenként 10-20k között általában, riktán tolok rövidebbet, 3k vagy 5k felmérőt, de most már ezek után is szoktam kocogni még egy ötöst levezetésként.

Buliban hasznos! =]

(#20360) inf3rno válasza parandroid (#20358) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Valszeg keveset nyújtasz edzések után, aztán berövidültek az izmaid. Én is jártam annak idején pilates-re, elég sokat fejlődtem egy év alatt, el tudtam érni a lábujjam. :D

Buliban hasznos! =]

(#20361) Newboy911 válasza t1 (#20288) üzenetére


Newboy911
tag

Milyen az új óra ?
A "régit" mennyiért sikerült eladni ?
Írhatnál valamit róla.

(#20362) margithid válasza inf3rno (#20359) üzenetére


margithid
veterán

Az megvan, de azért szeretnék még faragni, 22:00-val elégedett lennék, aztán távot emelni, 6 majd 7 km.
Ez a távlati cél.
Cipőket nézek most, sportsdirecten már 15k-ért vannak nagyon jónak tűnő cipők, itthoni webshopban meg 23k-ért látom a lunartempot, az se rossz ár szerintem.

(#20363) inf3rno válasza margithid (#20362) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem 5k-n a 20 perc alatti idő a cél, de nagyon nem akar összejönni. Egyelőre 22:58-nál járok, és nem teszek bele túl sok energiát, hogy tovább gyorsuljak. :D Lusta vagyok, mint a rohadalom. :D

Buliban hasznos! =]

(#20364) FIREBLADE78 válasza inf3rno (#20326) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

szifon 6s-ben nem gagyi alkatrész van,remélem.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20365) margithid válasza inf3rno (#20363) üzenetére


margithid
veterán

Jó az is, nekem asszem 22:40 körül volt tavasszal a rekordom.
Meglátjuk mit tudok kihozni most ősszel.
Under Armur cipőkkel van valakinek tapasztalata?

(#20366) inf3rno válasza FIREBLADE78 (#20364) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, kevés infot találni ilyesmiről. Amiről írták, hogy jó, az a Galaxy S6 [link], már ha tényleg az a BroadCom chip van benne, amit állítanak. Gondolom a iPhone sem lehet rossz annyi pénzért. Annak idején keresgéltem mobilokkal kapcsolatban, és az jött ki, hogy 80k alatti mobilokban általában gagyi GPS van, felette meg változó.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20367) aha.e válasza margithid (#20357) üzenetére


aha.e
tag

1 óra 6-7 perc szokott lenni.De van, hogy nagyon melegben 1 óra 10 perc is.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20368) margithid válasza aha.e (#20367) üzenetére


margithid
veterán

:R

(#20369) inf3rno válasza FIREBLADE78 (#20364) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elméletileg a qualcomm wtr3925 ami adja neki a GPS-t, de fogalmam sincs, hogy az jónak számít e vagy sem. GPS-ben az LG G4 is ugyanazt tudja elméletileg 100k-ért, legalábbis ugyanez a chip van benne. De gondolom nem emiatt vettem a szifont. :)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20370) inf3rno válasza inf3rno (#20369) üzenetére


inf3rno
nagyúr

*vetted

Buliban hasznos! =]

(#20371) FIREBLADE78 válasza inf3rno (#20369) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem,mert felbaszott a droid és azért. Aztán itt ragadtam. Akkor nem veszek órát. Nem akarok kidobni 100 ezret feleslegesen.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20372) parandroid válasza FIREBLADE78 (#20371) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyrészt hogy mennyire fölösleges neked, azt te tudod, én már nem is viszem a telefont a futáshoz, max csak ha zenét akarok hallgatni, de azt is egyre ritkábban, másrészt 100k-t sem feltétlenül kell elköltenéd, azért vannak akciók, és olcsóbb megoldások is, érdemes körbenézni.

A pontosság szerintem amúgy nem vészes, mondjuk annyiban ellentmondanék pilóta kollégának, hogy ha visszanézem a statisztikákat, bizony vannak kiugró tüskék, meg beeső árkok is a pulzusmérésben is (aztán lehet, hogy csak az én kezemen nem fekszik fel olyan jól a Garmin), illetve a percenkénti sebességdiagramon is, de az átlagos, és trendszerű eredmények jónak tűnnek. Persze nem orvosi, vagy katonai pontosságú műszerek ezek, de nekem pl az i5s-en használt Runtastic-kal összehasonlítva minimális eltéréseket dob.

Amúgy nagyon hasonló okból váltottunk ios-re, ahogy nézem. :DDD

Re: (#20360) inf3rno: Tény, hogy mindig megfogadom, hogy többet fogok nyújtani, de a lábujjaimat azért én is elérem. Ezzel együtt merev azért a lábam is, bár a nagyobb gondot inkább a hátam okozza, 15-20 év ülő munka, és utána hobbiból a nap hátralévő részében is a gép előtt tespedés azért elmeszesíti úgy a gerincet, hogy azt nem tudja az ember 1-2 év alatt kidolgozni. Pedig mostanra lassan meglesz a 10. leadott kiló, meg a púpom is már sokkal kisebb, mint volt, de lesz még vele meló bőven, és sose lesz már a hátam és a tartásom olyan, mint amilyen lehetett volna, ha időben észbe kapok, illetve el sem kezdem, vagy normális mederben tartom a monitor előtt gubbasztást. Hogy a pocak-eltüntetési projektről ne is beszéljünk...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20373) inf3rno válasza FIREBLADE78 (#20371) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hardver terén ugyanazt tudja, mint egy óra (leszámítva persze, hogy kényelmetlen). Szoftver terén lehet próbálgatni, hogy másik app jobban mér e. Menj ki egy 200 vagy 400 méteres körpályára (lehetőleg valami olyasmire, ami nincs magas fém kerítéssel körbevéve), pár kör után kiderül, hogy mennyire jó a mobil meg az alkalmazás, ami rajta fut. Ha nagyon szögletes, akkor érdemes kipróbálni másikat. Pl nekem annak idején endomondo meg strava az volt, aztán micoach-nál kötöttem ki, de itt is vannak olyanok, akiknek nem volt ilyen szempontból gondja az endomondoval, úgyhogy nem lehet előre tudni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20374) inf3rno válasza parandroid (#20372) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ja a gépezés az ízületek meg a gerinc gyilkosa.

Buliban hasznos! =]

(#20375) FIREBLADE78 válasza parandroid (#20372) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Zene nekem fontos,akkor marad a telefon.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20376) t1 válasza Newboy911 (#20361) üzenetére


t1
addikt

Nagyon frankó tényleg bőséges tudással rendelkezik.
Az FR230-at 65-ért adtam el övvel együtt, lett volna egy vevő aki hezitált ő 70-et adott volna érte de lecsúszott.

920XT kb futásban azonos mint az FR230 volt, csak ugye több adatképernyő van + futás dinamikai adatok, kb ugyanolyan pontosan mérnek.
Akksi időben nagyon jó 15 óra felett van.
Amit szeretek benne, hogy sokkal jobban kézre áll a kezelése máshol vannak a gombok mint az FR230-on.
Nem bántam meg a cserét főleg, hogy egy nagyon jó ajánlat volt a 920XT.

(#20377) borix válasza t1 (#20376) üzenetére


borix
őstag

FR 230-ra rádob az ember Connect IQ alkalmazást (sokféle van) és akár egy képernyőre zsúfolva megjelenik minden lényeges adat.Külföldről HRM Run mellkaspánttal kapható.
Nekem FR 220 van gondolkodtam a FR 230 cserén főleg akkuidő miatt de rájöttem,hogy nagydolgok nem kellenek egy hobbi futónak.
Regenerálódási idő becslés,VO2 Max becslés,edzés egy korábbi eredménnyel,lépéshossz,test egyensúly mutatása megvagyok nélkülük.
Amire szükségem van időnként ránézek a pulzus értékre,pillanatnyi tempóra ritkábban az átlag tempóra,távolságra ha résztávos edzést csinálok akkor rezeg ha váltanom kell nem kell több sallang.

[ Szerkesztve ]

(#20378) t1 válasza borix (#20377) üzenetére


t1
addikt

FR230 nem tud, HRM RUN adatokat sajnos.

Here’s the list of what’s new on the FR230 & FR235, as compared to the FR220/FR225:

Ezeket tudja az FR220hoz képest.
– Connect IQ support
– Bluetooth Smart notifications (i.e. texts, phone calls, e-mails, etc…)
– Addition of daily activity tracking (steps, sleep, calories, etc…)
– Addition of audio prompts (using phone, or phone + headphones)
– Music Control
– Finish Estimator functionality
– More customizable watch time alarms
– Larger display (44%)
– Up to four data fields per customized data page (was 3 in FR220/FR225)
– FR235: Optical HR sensor (was in FR225, but not FR220)
– FR235: Broadcasting of optical HR as ANT+ to other devices, i.e. an Edge device (Update: the FR225 will NOT get an update on this, Garmin has changed their mind)
– VO2 max Estimation
– Training Effect
– Recovery Advisor
– Race Predictor
– 1-second recording option (previously only Smart Recording)
– Heart Rate Zone Gauge (was on FR225, but not FR220)
– FR230: Increased battery life (claimed 16 hours with GPS-on, vs 8-10 before)
– FR235: Increased battery life (claimed 11 hours with GPS-on and optical HR on, vs 7-10 before)
– Back to start navigation
– New cycling-specific apps (previously no separate function)
– Addition of GLONASS
– Support for cycling sensors (speed/cadence)
– Addition of ANT+ sensor pool concept (multiple ANT+ sensors)
– Do not disturb mode
– Ability to charge while using
– Tempe Sensor connectivity

[ Szerkesztve ]

(#20379) borix válasza t1 (#20378) üzenetére


borix
őstag

HRM Run adatokat nem is értem,hogy spórolhatták ki egy ilyen árfekvésű órából.Gondolom nem akarták,hogy a többség beérje vele és ne a FR920XT,Fenix 3 órákra váltson.
Nekem így nem érte volna meg a váltás a Fr220 képest nagyobb akkuidő és gyorsabb 2 műholdas elérést kapnám pluszban a beépített sok sallang nem érdekel.

(#20380) concret_hp válasza t1 (#20376) üzenetére


concret_hp
addikt

gondolom mindegyiknél érdekesen jönnek ki ezek a recovery esztimációk, a lájtos reggeli melóba bringázásra 6 v 7 órát írt ki, oké mondom :D (valami 120valami avg pulzus, 20-22 perc :C)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20381) t1 válasza concret_hp (#20380) üzenetére


t1
addikt

Idővel változik, ahogy rakod bele az edzéseket, de volt már egy nagyon erős verseny után 3 nap is :D

Borix:

Persze, de anno mennyi is volt egy 220-as? 70k? Ahhoz képest nem drága, és én még 85-ért vettem olcsóbb volt tavaly mint most. Anno 210-esről váltottam ahhoz képest ég és föld volt :) Ha 220-asom lett volna már lehet nem erre váltok hanem egyből 920XT vagy F3-ra :)

[ Szerkesztve ]

(#20382) inf3rno válasza t1 (#20381) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem most Zebegény után 112 órát írt. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#20383) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Futás előtt szoktatok vmi koxot ;] táplálék kiegészítőt inni?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20384) t1 válasza FIREBLADE78 (#20383) üzenetére


t1
addikt

Aha. Víz ;]

(#20385) borix válasza t1 (#20384) üzenetére


borix
őstag

Gondolom azért sokan nyomnak itt L-karnitin-t,Béta-alanin-t,Kreatint,Koffein tablettát zselét majd csodálkoznak,hogy előbb utóbb összefo..ák magukat.

(#20386) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Glutamin,bcaa kombót szoktam,attól nem fosol be :))

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20387) bandus válasza FIREBLADE78 (#20383) üzenetére


bandus
veterán

l-carnitin meg beta-alanine amikor nem felejtem el :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20388) kk831228 válasza FIREBLADE78 (#20383) üzenetére


kk831228
addikt

Kicsit már túlégeted, ahhoz képest hogy csak alkalmasságihoz kell... ;] :D

Más: Ma kicsit visszajött a motivésön, kimentem futna, keresztapám jött mellettem biciklivel, sokkal jobban ment mint előzöleg a futás... :C Mondjuk nem is volt olyan meleg,meg azért nem olyan unalmas volt így... :) Előző előtti futásnál 3 km-et futottam olyan tempóba mint most 9-et és akkor megdöglöttem 3 után... :D

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20389) inf3rno válasza kk831228 (#20388) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na ma is tanultam egy új kifejezést. :DDD :DD

Buliban hasznos! =]

(#20390) kk831228 válasza inf3rno (#20389) üzenetére


kk831228
addikt

Mire gondolsz?? :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20391) beltram válasza FIREBLADE78 (#20383) üzenetére


beltram
tag

béta alanin, citrullin malát ;]

pace be with you

(#20392) concret_hp


concret_hp
addikt

bcaa, glutamin, citrulin malát, ezeket tolom, edzés után sima fehérjét néha, de inkább hosszabb bringázások után.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20393) kk831228 válasza beltram (#20391) üzenetére


kk831228
addikt

Úgy látom mostanába, Te is hosszabb lassúbbakat futsz... :)

Sör, pálinka, túrórudi, kolbász... ;] Ezek lefedeik az összes szükséges tápanyagot amire a szervezetnek szüksége lehet.... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20394) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Végre egy hónap, amit sikerült rendesen lefutnom kihagyások nélkül. :-)

Ennek örömére lenulláztam a gázlóizmomat Zebegényben meg ma, úgyhogy azt hiszem kihagyok két hetet. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#20395) aha.e válasza inf3rno (#20394) üzenetére


aha.e
tag

Én 150 km felett járok ebben a hónapban. Holnap már nem is megyek. Kell egy kis pihenés :)

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20396) inf3rno válasza aha.e (#20395) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én 2 éve mérem, de most jött össze csak a 100 feletti. Talán előtte is volt, amikor rendszeresen jártam edzeni, de azokat meg nem mértem.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.