Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) margithid válasza aha.e (#20800) üzenetére


margithid
veterán

[link]
Lehet valami gagyi, de gondoltam bírom hátha valakit érdekel.

(#20802) ígyvanferi válasza margithid (#20799) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az csak ilyen aktivitásmérő, ha jól látom, ami kevésbé hasznos.

(#20803) aha.e válasza margithid (#20801) üzenetére


aha.e
tag

Igen, annyit tud mint egy Mi Band 2. De az legalább olcsó.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20804) parandroid válasza margithid (#20801) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Belépőszintű lépésszámláló, minden egyéb hasznos funkció nélkül. Jellemző módon egyébként éppen 59 EUR-s akcióban a német amazonon, de láttam már 50 EUR alatt is hirdetni. Léteznek belőle újabb verziók is amúgy.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20805) borix válasza parandroid (#20804) üzenetére


borix
őstag

Ez egy aktivitásmérő,alvásfigyelő + mellkaspánttal pulzusértéket is mutat.
Amire kitalálták arra bőven jó más kérdés,hogy nekem csak arra a célra nem kéne.

(#20806) Alg válasza aha.e (#20803) üzenetére


Alg
veterán

Már 3. generációnál jár, az elsőt ami a linken van árgép 15ezer körüli áron hozza...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20807) parandroid válasza borix (#20805) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Anno, amikor még újak voltak ezek a ketyerék, akkoriban gondolkoztam ezen is, aztán inkább lett egy első szériás Vivosmart, mert az ezzel szemben tudott mindenféle értesítéseket is megjeleníteni (ébresztés, riasztás, app-értesítések, email, hívás, szöveges üzenet). Ráadásul akkoriban még alig volt köztük különbség árban (ez valami 120 EUR volt, a Vivosmart meg 150, 2014 év végéről beszélünk). Mostanra ez már durván elavult cucc, az említett mi band kb ugyanennyiért jóval okosabb, meg ahogy mondták, ennek is már megjelent azóta két újabb generációja (vivofit, vivofit2, vivofit3). De ebben a kategóriában inkább egy Mi Band, vagy ha minőségi cucc kell, akkor valamelyik Fitbit. 20k HUF-ot mindenesetre semmiképpen nem szabad adni érte.

Másrészt ahogy írod, csak a lépésszámlálás önmagában - különösen manapság - már igen kevés, ezt már minden kínai kacat tudja, ezt a szintet már jócskán túlhaladta a hordható technológia.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20808) Alg


Alg
veterán

Polar M400 update: még mindig 100 EUR, elvileg valami 20%-os kupon is megy rá, és továbbra is elvileg a szervizben valami 6000Ft-ért lecserélik a szíjat.

Ha valakit komolyan érdekel lehet, hogy el tudom hozatni Bécsből pár héten belül

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20809) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Berlin update: 4:29:00, az utolso 12 kilin massziv hanyinger ellenere nincs mit szegyellnem, 15 percet hoztam a suhanjos maratoni idomon, 4:30 volt a terv, megfutottam. Majd irok beszamolot a het masodik vege fele, eleg nagy elmeny volt.

less qq more pewpew!

(#20810) margithid


margithid
veterán

Lunartemp 2 tényleg kicsit kisebb mint egy másik Nike cipő ugyanabban a méretben?
Azt nem értem miért nincs ebben a cipőben fél méret, csak egész...

(#20811) inf3rno válasza Polacheck (#20809) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Várom a beszámolót! :-)

Buliban hasznos! =]

(#20812) Vertigo18 válasza Polacheck (#20809) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem is értem, hogy hogy jutott eszedbe, hogy valamit is szégyellned kellene... :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#20813) t1 válasza Polacheck (#20809) üzenetére


t1
addikt

Gratulálok :)
Én is nyomtam egy Berlin Maraton challenge-t Straván :D

(#20814) bandus válasza margithid (#20810) üzenetére


bandus
veterán

ezt honnan veszed, hogy nincs belőle fél méret? én legalábbis a hétvégén próbáltam 43-asat és 42,5-t is. kb a 42,5-es ugyanakkora mint a 42,5-es lunar flyknitem, és a 43-as lunaracerem.

Pola:
ismételten gratula, az biztos, hogy egy életre szóló esemény lehetett :R

a már említett elmaradt világrekord kapcsán írták is, hogy a nyúl csak 18 kiliig vitte őket, szóval azért nem semmi, hogy lefutottad a maradég 24-et is miután teljesítetted a feladatod ;] :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20815) margithid válasza bandus (#20814) üzenetére


margithid
veterán

Itt nem látok belőle.
Sajnos közben meg előjött lábfájásom. Lehet sok volt a kétnaponta 7.5 km hirtelen...
A bokám alatt fáj, a talpcsont vagy mi van ott :)
Erre a pihentetésen kivül mi ajánlott?

(#20816) bandus válasza margithid (#20815) üzenetére


bandus
veterán

akkor náluk nincs, de egyébként természetesen létezik.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20817) Vertigo18 válasza margithid (#20815) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ne is mond! 3 km-t futok kétnaponta május eleje óta. Erre múlt hétfőn bevállaltam egy 11km-t, majd szerdán az időszerű 3km, aztán csütörtökön egy 10km, elég nehéz terepen...

Azóta minden függőleges irányú mozgásomnál fáj a térdem, nem is tudtam (eszembe se jutott) futni.

Várok, pihentetem, mást nem tudok tenni. Csakhát most van szép idő, mikor fussak, decemberben? :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#20818) aha.e válasza Vertigo18 (#20817) üzenetére


aha.e
tag

Nekem is volt lábfájásom. Igaz nekem lúdtalpam van, és amiatt. Kellett félév mire normális megoldást találtam. Azóta Jó minden, kivétel ha hülye vagyok, mint az utóbbi 2 napban. Futottam vasárnap 21,2 km-et 2:09:36 alatt, elég nehéz terep volt, dombos, földutas,ami megterhelte a bokámat, térdemet, csípőmet. Tegnap meg 14,6 km-t futottam 1:25:01 alatt, ugyanaz a terep csak rövidített verzióban. Ezzel estére olyan állapotban voltam, hogy bútorok mentén tudtam közlekedni egy ideig :D Igaz csak izomláz, amit még ma reggel is elég jól érzek. A lépcsőzés ma nem a baratám, úgy megyek, mint egy pingvin. :D Ilyen hibákat nem szabadna elkövetni, remélem más tanul belőle :)

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20819) Vertigo18 válasza aha.e (#20818) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nekem a bal térdem alján érzem sajnos, hogy van egykis genny, kissé feltelt. Nem nagyon, de érezhetően. Tuti gyulladás.

Mindenképp várnom kell. Bárcsak nekem is csak izomlázam lenne, mint neked! :) :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#20820) aha.e válasza Vertigo18 (#20819) üzenetére


aha.e
tag

Szenvedtem a lábfájásal én is eleget. Ezt mindenkinek magának kell ki tapasztalnia, hogy mi jó rá. Nekem talpbetét oldotta meg, amit napközben hordok. Mindennapi futást az én lábam sem tolerálja. De most a hétvégén nem lesz lehetőségem, ezért bevállaltam a tegnapit :)

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20821) margithid


margithid
veterán

Jelenleg lábujjhegyen járok itthon, igy nem fáj. Lehet futásban is ezt kellene preferálnom, nem teli talpazni...
Én elég morci vagyok most, hogy holnap nem tudok menni, számomra a rendszeresség nagyon fontos.

(#20822) Alg válasza margithid (#20821) üzenetére


Alg
veterán

Ha annyira fáj hogy nem tudsz ráállni lehet el kellene menni egy orvoshoz (ortopéd vagy sport), aztán ha rendbejött megnézetni valakivel a mozgásodat

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20823) margithid válasza Alg (#20822) üzenetére


margithid
veterán

Annyira nem fáj, csak igy próbálom kimélni. Lehet hülyeség, de szerintem valami gyulladás, csonthártyagyuladás lehet, vagy nem tudom.

(#20824) parandroid válasza margithid (#20815) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem akarok belepofázni, mert nem értek hozzá, de nem lehet, hogy azzal erőltetted meg, hogy túl gyorsan futsz? Ahogy rémlik, elég sok kihagyás után kezdtél el hirtelen elég komoly időket hajszolni, nem vagyok benne biztos, hogy ez a jó módszer... Ha valamit félreértettem, akkor bocsi.

Nem a berlini maraton kapcsán ugyan, de szombaton olyan jól haladtam a tötyögős, lassúcska edzésemmel, hogy a végére félmaraton lett belőle, eleinte (olyan 17 km-ig) olyan jólesett, hogy nem volt szívem megállni, utána meg már csakazértsem. 2:33 lett a 21km (tudom, Bekele 2:03:03-at ment Berlinben), cserébe 143-as az átlagpulzus, mondjuk a végére azért elindult felfelé, pedig a tempó végig nagyjából állandó volt. Szóval valamennyi tartalék még van a javításra, de tény, hogy arra azért még nem érzem késznek magam. Ellenben egészen tünetmentesen sikerült megúsznom, persze azért a combizmaim mosolya nem volt teljesen őszinte nyújtásnál...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20825) margithid válasza parandroid (#20824) üzenetére


margithid
veterán

Nem hiszem, nem erőltettem magam túl, mint írtam jól is esett és nem fáradtam el nagyon.
Szerintem a 7.5 km 36 perc alatt nem olyan megerőltető, nyáron hagytam ki 2 hónapot, de lassan 1-1.5 hónapja midnen másnap tolom, szóval nem tudom mi van:)

(#20826) aha.e válasza margithid (#20825) üzenetére


aha.e
tag

Azért az 5:00 tempó nem olyan lassú. Lehet, hogy érdemes lenne megpróbálnod a tempón csökkenteni, esetleg a távolságon növelni.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20827)



addikt

Az mitől lehet, hogy hirtelen elkezdtem vízhólyagosodni és mit lehet tenni ellene?

Pegazusban futok már évek óta (cserélgetem, ha elhasználódik, nem ugyanabban), a mostani cipő már megvan egy ideje, szóval nem is új. A futás mennyisége is inkább kevesebb, mint régebb, amikor semmi bajom nem volt.
Ehhez képest most az bal lábamon kb nincs bőr egy jóó nagy részen, a jobb lábamon pedig vérhólyag van ugyanott, járni is alig tudok.

Korábban néha előfordult vízhólyag, de csak ritka alkalmanként és nem is zavaróan. Mostanában viszont gyakorlatilag minden futás után lesz egy nagy és egyde durvább. Nem tudom mit tehetnék ellene, mivel szerintem nem változott igazán semmi, így nehéz beazonosítani a kiváltó okot.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#20828) Vertigo18 válasza (#20827) üzenetére


Vertigo18
addikt

Zoknid nem lehet, hogy vékonyabbat használsz? Ha vastag zokniban futottál eddig és úgy pont megfelelt a cipőméret, most pedig vékonyabb zoknit hordasz, akkor lehet, hogy a cipőd most már észrevehetetlenül, de nagyobb lett, így aprókat csúszkál a lábadon, ezáltal kikezdi, vízhólyag keletkezik.

Kiképzésen történt ilyen nagyon gyakran...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#20829) aha.e válasza (#20827) üzenetére


aha.e
tag

Vízhólyaggal én is küzdök. Korábban Lunarglide 5 cipőm volt, abban semmi baja nem volt a lábamnak. Most Gt-2000, de már elég régóta vízhólygosak a lábaim. Kidurrannak, utána vérhólyag lesz. Mondjuk nem a cipő újkora óta ilyen. Most már lassan csere érett is. Ha vki tud erre vmi ötletet én is szívesen fogadom!

(#20828) Vertigo18: valóban csak a vékonyabb zokniban futásnál jelentkezik erősebben. Akkor cipő méret hiba is lehet? Mert sztem a cipőm tágult vmennyit, mert mintha korábban szűkebb lett volna.

[ Szerkesztve ]

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20830) válasza Vertigo18 (#20828) üzenetére



addikt

hmm, elképzelhető. Egy ideje ilyen dechatlonos fehér sportzokniban futok, lehet ,hogy nagyjából azóta van baj. Azért nem gondoltam a zoknira, mert korábban összevissza futottam mindenfélében, ami épp kéznél volt és nem volt baj. De lehet, hogy kifejezetten ez a dekásat nem szereti a lábam.

majd kipróbálom vastagabbal, úgyis jön a tél. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#20831) margithid válasza aha.e (#20829) üzenetére


margithid
veterán

Ti amúgy, hogy vesztek cipőt? Csak mert nekem is a mostani pumám szűk volt elsőre, most meg pont jó.
Legyen a cipő orrában még egy kis hely vagy paszentos legyen és érje el a lábujj a cipő végét?

(#20832) parandroid válasza margithid (#20831) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Futás közben "megnő" valamennyire a lábad, szóval a passzentos cipő szerintem nem pálya.

Zokni témában: szerintem a zokni anyaga is számít, tippre a (magasabb) pamut(tartalmú) jobban védi a lábat, mint a vékony, full-műszál.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20833) aha.e válasza margithid (#20831) üzenetére


aha.e
tag

Egy kicsivel nem árt, ha nagyobb a cipő, mivel futás közben egy kicsit dagad a lábad. De túlságosan nem lehet nagy, mert akkor csúszkálni fog benne a lábad, ez megint további problémákat okozhat.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20834) margithid


margithid
veterán

Lehet összefügg a lábfájásom azzal is, hogy állandóan papucsban vagyok, felvettem a futócipőm és abban nem fájt a lábam, papucsban meg igen. Lehet le kell szoknom a papucsról nyáron meg még igy jó időben, nem tartja a lábat.

(#20835) Alg válasza margithid (#20834) üzenetére


Alg
veterán

Jah, vagy az is lehet hogy a Hold állásától vagy a páratartalomtól függ hogy fáj-e éppen.

Most komolyan, miért jobb elméleteket gyártani mint elmenni megnézetni? :F

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20836) margithid válasza Alg (#20835) üzenetére


margithid
veterán

Ha látnád milyen orvosok vannak itt kicsiny városomban, akkor te is ódzkodnál elmenni orvoshoz...
Látatlanban is tudom, hogy annyit mondana pihentessem.
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha még fizetős orvoshoz mész az se garancia arra, hogy odafigyel rád és rendesen megvizsgál...
Ja és ami még nagyon nem gyere be, anyámnak olyan gyógyszert írt fel háziorvosa ami háromszor annyiba került mint egy másik aminek ugyanaz a hatóanyaga, csak ugye azután a kedves orvos úr nem kap jutalékot...

(#20837) aha.e válasza margithid (#20836) üzenetére


aha.e
tag

Érdemes elmenni. Én is sokáig húztam, és csak egy talpbetét kellett!

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20838) inf3rno válasza aha.e (#20818) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Edzés után mindig nyújtani kell, az megelőzi az izomlázat. A meggylére is azt mondják, hogy jó izomláz megelőzésére. Persze van, amikor már semmi sem segít. ;-)

Buliban hasznos! =]

(#20839) inf3rno válasza (#20827) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Eltérő zokni vagy nem kötöd meg olyan szorosan a cipőt, mint szoktad. Kb ezek jöhetnek szóba.

Buliban hasznos! =]

(#20840) aha.e válasza inf3rno (#20838) üzenetére


aha.e
tag

Mindig nyújtok utána, de ezen már sajnos az sem segített :DDD

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20841) inf3rno válasza margithid (#20831) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem a kettő közötti a jó, ne lötyögjön, de ne is legyen túl passzentos. Mindkettő tud vízhólyagot csinálni. Általában a boltban 1 számmal nagyobbat javasolnak, de nem mindig jó a méret, sokszor van, hogy lötyögős, akkor inkább nem veszem meg. Ezen kívül nézni szoktam még, hogy a lábujjak feletti törés mennyire nyom, hogy milyen a csillapítása futás közben, meg hogy a sarka hogy van kiképezve.

Buliban hasznos! =]

(#20842) bandus válasza margithid (#20834) üzenetére


bandus
veterán

én amúgy kezdem azt hinni, hogy te valami eszméletlen türelmes mestertroll vagy itt, hogy állandóan van valami problémád :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20843) margithid válasza bandus (#20842) üzenetére


margithid
veterán

Állandóan? Cipőt nem tudom milyet vegyek, de azt is csak azért, mert nem megyek el próbálni, netről akarom rendelni.
Sérülés meg most volt elöször.

(#20844) parandroid válasza margithid (#20843) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én már beletettem az új cipőmbe vagy 400 km-t, mióta te próbálod eldönteni, hogy milyen legyen... :DDD Mire dűlőre jutsz, addigra nekem is kell majd egy új szerintem. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20845) bandus válasza margithid (#20843) üzenetére


bandus
veterán

hát most erre mit mondjak, én menjek el helyetted, vagy mi? :D

nade komolyabb téma: a nagyérdemű topiktagokat nem érdekelné esetleg egy közös ultrabalaton indulás idén? nálunk céges csapat nincs, és elég futkározós ismerőssel sem rendelkezem, hogy összehozzak egy privát csapatot, de ha innen összejönnénk 8-an 10-en úgy szerintem remek buli lenne. ki tudja, talán official prohardver teamként is indulhatnánk, ha parciék támogatják az ilyen reklámot :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20846) margithid válasza parandroid (#20844) üzenetére


margithid
veterán

Csak kb 2 hónapja nézegetem a cipőket :)

(#20847) parandroid válasza margithid (#20846) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azaz...

Bandus: A nyaramról még semmit nem tudok, pedig benne lennék ilyesmiben, csak ne lenne olyan messze, és ne lennénk olyan keveset az országban...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20848) func93 válasza bandus (#20845) üzenetére


func93
senior tag

Én vevő lennék rá!

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#20849) ígyvanferi válasza bandus (#20845) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én is szívesen csatlakoznék. Mondjuk k.rva drága a nevezés, de addig még van időm összespórolni.

(#20850) aha.e válasza bandus (#20845) üzenetére


aha.e
tag

Támogatom. Mennyi a pontos táv?

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.