Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) ígyvanferi válasza aha.e (#20850) üzenetére


ígyvanferi
addikt

220,9 km volt idén. 3-tól 14,7 km-ig voltak szakaszok. Azokat meg már a csapattagok osztják fel egymás között, ki mit fut.

(#20852) kk831228 válasza margithid (#20843) üzenetére


kk831228
addikt

Ma is felpróbáltam egy csomót de igazából szinte nem sok különbség van... Az egyik könnyebb egy picit, a másik puhább stb... Minimális eltérések vannak az egy árba lévők között... Teljesen mindegy...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20853) concret_hp válasza bandus (#20845) üzenetére


concret_hp
addikt

én úgy tudtam az idei már megvolt ;] engem amúgy kajak nem mozgat meg ez az ub téma és sztem q*drága is, szóval engem ne számoljatok bele :P

megvolt az uccsó hosszú futás a maraton előtt, 25.5, kíváncsi vagyok hol fog lefőni majd :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20854) t1 válasza bandus (#20845) üzenetére


t1
addikt

Nem rossz ötlet :)
Mondjuk ha kapok 70km-t akkor benne vagyok :D

(#20855) beltram válasza bandus (#20845) üzenetére


beltram
tag

Én még nem tudom, szerintem jövőre kihagyom. Ha megyek is 4 fő körüli csapatban gondolkozom.

pace be with you

(#20856) t1 válasza beltram (#20855) üzenetére


t1
addikt

Én 5 fősben voltam, 50km körül jutott rám, ha megyek jövőre akkor legalább 70km-t szeretnék futni, ahhoz meg inkább majd egy 3fős váltó lenne jó.

(#20857) Andris837


Andris837
senior tag

Én kis amatőrként is szívesen jelentkeznék pár kilométerre. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#20858) bandus válasza concret_hp (#20853) üzenetére


bandus
veterán

Nadeerted mire gondolok :D
Nem olcso az teny, de ahhoz kepest, hogy egy vivicitta vagy wizzair is ennyi mar, szerintem vallalhato. Bar lehet, hogy en torlom is magam az erdeklodok listajarol, mert ra egy hetre mar kenese jon, ami elott lehet nem kellene hazavagni magam. Rohadt koranra tettek az elso balatonman idopontjat :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20859) concret_hp válasza bandus (#20858) üzenetére


concret_hp
addikt

hát többek közt ezért nem is megyek egyikre sem (+ a tömeg miatt :D) de erre meg még utazni is kell + egyéb logisztika. (+ velencével szokott ütközni amúgy is :D)

sparon is még a féláras nevezésen is gondolkodtam :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20860) bandus válasza concret_hp (#20859) üzenetére


bandus
veterán

oké, de te amúgyis hatalmas skót meg min3bet király vagy ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20861) concret_hp válasza bandus (#20860) üzenetére


concret_hp
addikt

nem, igazából nem edzettem rendesen maratonra, de valamire fogni kell ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20862) aha.e válasza ígyvanferi (#20851) üzenetére


aha.e
tag

Ha úgy van, akkor velem szamolhattok.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20863) kk831228 válasza bandus (#20845) üzenetére


kk831228
addikt

De sok pénzed van... ;] két versenyen voltam eddig, és úgy döntöttem amíg értékelhető eredményt nem tudok elérni magamhoz képest addig sajnálom azt a 10-15000 ft - ot amibe van egy ilyen kis kiruccanás minimum... Inkább veszek rajta cipőt... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20864) bandus válasza kk831228 (#20863) üzenetére


bandus
veterán

van annak aki el nem issza ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20865) kk831228 válasza bandus (#20864) üzenetére


kk831228
addikt

Inkább eliszom... ;] :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20866) Vertigo18 válasza kk831228 (#20865) üzenetére


Vertigo18
addikt

Wáááh, ott a pont! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#20867) func93


func93
senior tag

Sziasztok skacok!

Elkeseredettségembe ide fordulok hátha van valakinek tippje. Egy jó ideje észrevettem, hogy mikor elkezdek futni ahogy végzem a futó mozgást és leér a talpam valamiért a bal lábamnál a sarkamba nyilal a fájdalom... egyszerüen fogalmam sincs mitől...

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#20868) bandus válasza func93 (#20867) üzenetére


bandus
veterán

Elkeseredettsegedben meg sem fordult a fejedben, hogy orvoshoz forduln vele?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20869) func93 válasza bandus (#20868) üzenetére


func93
senior tag

2 honap mulva lesz idopont, gondoltam addig hatha szolgal valaki jo tanaccsal

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#20870) inf3rno válasza func93 (#20867) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tippre erről lehet szó: [link], legalábbis nekem is volt ilyesmim, és azt találtam, hogy vagy Achilles gyulladás, vagy nyáktömlő gyulladás az Achilles és a sarokcsont között, ami okozhatja. Az Achilles gyulladásra azt mondják sokkal fájdalmasabb, azért gondolok inkább az utóbbira. Mindkettőnél sok idő, minimum 3 hónap, ha nem több, amíg tudsz újra futni, ha már odáig jutottál, hogy fáj. Ami kimondottan rossz vele kapcsolatban, hogy gyaloglásnál néhány hét után már nem érzed, és azt hiszed, hogy bírja a futást is, pedig nem...

Az eddigiek alapján a következők vagy ezek kombinációi okozhatják: a.) túl sokat futsz, és nincs elég ideje regenerálódni a lábadnak, b.) szétveri a cipőd sarok része a sarkadat, c.) túl alacsony a sarka (dropja) a cipőnek, és leérkezésnél húzza az Achillesed, d.) kiment a csillapítás a cipődből. Gondolom ezen kívül is még lehetnek okai, de eddig ezeket tártam fel.

Nálam b.) volt a gond tavaly az Asics cipők túl merev sarok kiképzése kb. 3 hónap alatt tönkretette a sarkamat, bár az itt lévők egy része szerint csak behaluztam, és túlterheltem a sarkam :D . Először csak recsegett, később kezdett el fájni tipikusan leérkezésnél ilyen belenyilalló érzés volt. Kellett neki több, mint fél év kihagyás, mire helyrejött. Mióta Mizuno-t meg Saucony-t használok, azóta gyakorlatilag megszűnt a probléma, illetve az Asics előtt használt régi, csillapítás nélküli Adidas-al sem volt ilyen bajom. Cipő vásárlásnál, ha érzékeny vagy a sarok gyulladásra, akkor érdemes megnézni, hogy milyen a sarok rész alakja, mennyire kemény, hogyan fut a belsejében a merevebb műanyag rész, mennyire szűk a sarok, és így tovább. A mostani cipőknél ez sajnos fokozottan gond lehet, mert kb. 1 centivel magasabb a sarok részük, mint a 15 évvel ezelőttieknek (4.5cm vs 3.5cm) és keményebbre is csinálják őket, hogy jobban bírják az igénybevételt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20871) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Az e.) kimaradt: túl szűk cipőt hordasz. Azt mondják 1 számmal nagyobb kell, mint a normál méreted. Valaki még lötyögőset is vesz, aztán meghúzza a cipőfűzőt, de nálam az nem módi.

Buliban hasznos! =]

(#20872) margithid válasza inf3rno (#20871) üzenetére


margithid
veterán

Ez az 1 szám méret szerintem félreértés.
Más a mérete egy általános, alkalmi cipőnek és más egy futócipőnek.
Nekem például Bugatti és CAT cipőm 43-es, Pumaból 44-es kell és mindegyik pont jó.
Ami érdekes, hogy sokszor a talp méret cm-ben történő megadása sem segít, Pumaban például a 44-es 28.5 cm-es, Nike-ban csak 28-as ami elvileg kicsi és mégis jó:)
Az biztos legjobb boltban vásárolni:) (már akinek van rá lehetősége)

(#20873) inf3rno válasza margithid (#20872) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Passz, nekem ez Nyúlcipőben mondták, meg azt is, hogy a Mizuno-t eleve 1-el leszámozzák, hogy a kezdők se csesszék el a méret választást, meg azt hiszem Spuriban is úgy adtak cipőt, hogy 1 számmal nagyobbat. A legjobb bolt sem garancia, Spuriban másodszor is rábeszéltek az Asics-re, és ugyanúgy rossz volt a sarka. Mondjuk azért jóval nagyobb az esélye, hogy jó cipőt találsz egy futóboltban, mint egy Intersport-ban, vagy Hervis-ben...

Buliban hasznos! =]

(#20874) func93 válasza inf3rno (#20873) üzenetére


func93
senior tag

Köszi a hosszú ismertetőt. Ez lesz szerintem.. 1 hónapja voltam egy 40km-es terepfutason de elzugtam és az utolsó 10km-en csak nagyon hülye láb tartással tudtam battyogni.. lehet az cseszte szét :( mennyire hatnak az ilyen izom gyulladasra való krémek? Lehet veszek és kenegetem.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#20875) margithid válasza func93 (#20874) üzenetére


margithid
veterán

Szeritnem a legjobb ha pihenteted.
Nekem is ma már nem fáj annyira a lábam, de szerintem 1-2 hétig tuti nem megyek futni.
Amúgy a technikámon is kell javítani, nagyon teli talppal futok...

(#20876) func93 válasza margithid (#20875) üzenetére


func93
senior tag

Én általában igyekeztem nem oda csapni a sarkam, noha elég jól csillapító cipokbe futok: Asics GT-2000 & Nike Odyssey

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#20877) inf3rno válasza func93 (#20874) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálam semennyire, de gondolom minden eset más, próbálgasd. Nekem a kobralgin használt valamennyit izom fájásra, szóval azt tudom ajánlani, már csak azért is, mert tök menő kigyóméreggel kenegetni a lábad. ;-)

Ha mégis futnál, próbáld ki, hogy egy hónapig csak a Nike-ban csinálod, aztán utána 1 hónapig csak az Asics-ben. Kíváncsi vagyok, hogy nálad van e különbség...

Buliban hasznos! =]

(#20878) func93 válasza inf3rno (#20877) üzenetére


func93
senior tag

Ok, pihentetem most egy hetet meg kenem, jovoheten kocogok és megmondom mizu a két cipovel

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#20879) aha.e válasza func93 (#20876) üzenetére


aha.e
tag

A Nike Odyssey pronáló lábra van?

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20880) kk831228 válasza aha.e (#20879) üzenetére


kk831228
addikt

Igen... :K Úgy emlékszem... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20881) aha.e válasza kk831228 (#20880) üzenetére


aha.e
tag

Jobb, mint a GT2000?

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20882) kk831228 válasza aha.e (#20881) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem nem... :U Inkább más ,lehet picit könnyebb viszont tuti nem tartja úgy a lábad mint a gt2000. Bár nem próbáltam , én zoom structure-t vettem.... Ha nem gyenge a bokád, akkor nem gond... Bokatartásban szerintem az asics-nél nincs jobb...Leglábbis amiket eddig felpróbáltam nem tartotta úgy egyik se...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20883) aha.e válasza kk831228 (#20882) üzenetére


aha.e
tag

Lassan cseres a gt2000. Kiprobalnek mást is.

Eladó Asus Zenfone 2 551ML 4/32 Gb !!!!!

(#20884) inf3rno válasza func93 (#20878) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Rövid távon nem derül ki, ha nem vagy kimondottan érzékeny az ilyen sarok problémákra. Nem hiszem, hogy egy hét elég a lábadnak, ha tényleg ilyen baja van, mint amit írtam, de majd elválik.

Buliban hasznos! =]

(#20885) kk831228 válasza aha.e (#20883) üzenetére


kk831228
addikt

Én is azt csinálom mostanába... ;) Mindegyik márkából próbálni fogok... :K Legközelebb saucony guide lesz...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20886) concret_hp


concret_hp
addikt

na átléptem a tavalyi össz futásmennyiséget ma (a bringát meg tegnap asszem') :))

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20887) ígyvanferi válasza concret_hp (#20886) üzenetére


ígyvanferi
addikt

És még egy negyedév hátravan. :K

Én már 280-nal túl is szárnyaltam, a bringa meg duplája, mint a tavalyi összesen. Bár az nem annyira számít, azok csak túrázgatások.

(#20888) concret_hp válasza ígyvanferi (#20887) üzenetére


concret_hp
addikt

hát ha jövőre 2* annyit bicóznék mint idén, az nagyjbáól azt jelentené, hogy munkanélküli lettem vagy bringás futár :DDD

bár nem tagadom a bringás taxis témának picit utánanéztem, alapozásnak valszeg elmenne ;]

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20889) Alg


Alg
veterán

Nekem még az 1000km sem lesz meg idén, kicsit elkényelmesedtem, híztam is kicsit.

A héten elkezdtem megint rendszeresebben, egyelőre ilyen 7km-ek vannak reggelenként, irányjelzőnek a KH Balaton Maraton-os 2 órás félmaraton edzéstervet nézem, de nem szigorúan véve. Cél hogy újra elérjem a heti 40km környékét, télen meg megint mehetnek majd a TT-s futások.

Illetve az étkezésen picit csavartam, mert abban is kényelmesre vettem a figurát, reggeli szendvicsről joghurt+zabpelyhes műzlire cserélődött (uzsonna detto), ebédnél a sültkrumpli (barna) rizsre vagy salátára, vacsora meg kissé könnyebbre - (teljes kenyeres szendvics, vagy eddiginél kisebb adag zabkása chia maggal - korábban nem volt ritka a pizza rendelés vagy a nagy adag chilisbab/bacon+tojás sooook fehérkenyérrel).

Remélhetőleg tavaszi szezonra sikerül újra formába lendülni és megint megcélozni egy 1:40 körüli félmaratont.

A reggeli futásokat jobban tudom tartani, ahhoz csak fel kell kelni egy órával korábban. Amikor estére ütemeztem akkor rengeteg kimaradt az elhúzósó meló+fáradtság+vacsi vásárlás+stb. kifogások miatt.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20890) Newboy911 válasza Alg (#20889) üzenetére


Newboy911
tag

Jó lenne megint összefutni a Bakonyban. :K

(#20891) concret_hp


concret_hp
addikt

az 51.8-as vo2max úgy nézem azért egész jónak számít :))
http://www.runningforfitness.org/faq/vo2-max

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20892) t1 válasza concret_hp (#20891) üzenetére


t1
addikt

920XT mit ad neked VO2maxra?

(#20893) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Vótam atta.

Bocs :D de tényleg futottam. Kemény 30 percet. Megint arra jöttem rà hogy legfőképpen mentális a dolog nyilván bizonyos keretek közt. Most hogy edzek amugy vádlira nem fájt és fáradt el. A combomnál a szabóizom (asszem) kezdett fájni. Bár a xar idő nem fog kedvezni de szeretnék egy_két 45-60 perces meg 1-2 intervallum futást berakni. Hátha a kardiomat javitja kicsit.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#20894) t1 válasza Woodslave (#20893) üzenetére


t1
addikt

Ha rendszeresen nyomod akkor nem kicsit fogja javítani.

(#20895) kk831228 válasza Woodslave (#20893) üzenetére


kk831228
addikt

Elég az a 30perc , 4 perces kilikkel... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20896) inf3rno válasza Alg (#20889) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is erőt kell vennem magamon, ebben a hónapban csak 40k jött össze. Bringával mentem olyan 250k körül, ami nincs bent a rendszerben, szóval az se kompenzálja. Nem akarok idén már több versenyt futni, aztán nincs, ami motiváljon, meg hát megjött a hideg, én azt meg rohadtul utálom... Elugrok Spuriba majd valamikor, aztán veszek téli cuccokat, hátha a kipróbálás közben újra megjön a kedvem a futáshoz, meg megszokom a hideget. Egyébként aki teheti még fusson holnap, mert vasárnaptól jön az újabb lehűlés... :S

Diéta terén nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, hogy a zsírszegény diéta jó a refluxomnak, legalábbis látványosan kevesebb a savam a néhány nappal ezelőtti állapothoz képest.

Buliban hasznos! =]

(#20897) kolosanyi válasza Woodslave (#20893) üzenetére


kolosanyi
veterán

Engem holnapra beneveztek a rókaűző futóversenyre váltóban. Megkaptam a nehéz 6 km-es szakaszt. Tegnapelőtt hajnalban elmentem futni, megnéztem tudok-e még. Csak egy stoppert vittem, érzésre toltam, 35 perc alatt ledöcögtem 6 km-t rekortánon. Ezzel felkészültnek tekintem magam a versenyre. :D

(#20898) t1


t1
addikt

Én meg ma nyomtam egy félkészülő futást az október 16.-i Mátra Trail "L" ( 28km 1200m + szint) távjára a Bakonyban.
[link]

(#20899) bandus válasza t1 (#20898) üzenetére


bandus
veterán

Jossz te is? :) szuper! Polaval is nyomulunk, en M tavon es szerintem o is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20900) ígyvanferi válasza t1 (#20898) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Fú, de szép lehetett, amerre futottál!
Nem sokat jártam még a Bakonyban, így nekem már az is nagy élmény volt, amikor vonattal mentem Győrből Veszprémbe kb. pont egy hónapja. Mint valami kisiskolás álltam végig a lehúzott ablaknál és nézelődtem. És ha elgondolom, hogy ott futni... :Y

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.