Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) FIREBLADE78 válasza bandus (#20250) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem. Pl lenne 8 v 10 km táv és ezt kéne tudni teljesíteni. Ennyi.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20252) Mercutio_ válasza FIREBLADE78 (#20249) üzenetére


Mercutio_
félisten

Például, mert váratlan szitukban az első pár perc a kritikus, ahol a gyorsaság lényeges.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20253) FIREBLADE78 válasza Mercutio_ (#20252) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ha menekülni kell a mohamed elől,akkor nem árt a kraft ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20254) kk831228 válasza FIREBLADE78 (#20249) üzenetére


kk831228
addikt

Biztos jól mérted?? :B Nem azért mert kételkednék benned, de egy picit kevésnek tűnil úgy hogy egy hete futsz... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20255) kk831228 válasza FIREBLADE78 (#20249) üzenetére


kk831228
addikt

Ha ezt tartod 3 km - en egy hónap alatt azt hiszem, jobb ha elmész futónak... :K :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20256) ígyvanferi válasza kk831228 (#20254) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na igen, innen a topicból azért kevesen tudják jelenleg a 3 perces 1 km-t. És ez nem ránk nézve kritika. ;]

[ Szerkesztve ]

(#20257) kk831228 válasza ígyvanferi (#20256) üzenetére


kk831228
addikt

Ez ilyen "gyúrós topikos" ártalom... ;] Ott van egy két emberke, aki 30-40 kg - val kalapácsozik, leírva... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20258) ígyvanferi válasza kk831228 (#20257) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem hiszem, hogy itt ez a helyzet, gondolom csak elnézte vagy elírta az időt. A múltkor 18 percet írt a 3 km-re.

[ Szerkesztve ]

(#20259) kk831228 válasza ígyvanferi (#20258) üzenetére


kk831228
addikt

Tudom én :R , ért Ő a viccet meg a célzást... ;] ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20260) concret_hp


concret_hp
addikt

na megyek én is ensportos állapotfelmérésre, kíváncsi leszek rá :)
a bringáson meg még gondolkodom mellé
ha jövőre megyek full távot, akkor már be kéne érni 12ó alá: 1:20-0:05-5:50-0:10 után csak egy 4:35ös futás kéne, ami annyira nem tűnik kivitelezhetetlennek, ha picit rágyúrok a futásra :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20261) Polacheck válasza concret_hp (#20260) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Majd meselj kinel voltal meg hogy tetszett

less qq more pewpew!

(#20262) inf3rno válasza FIREBLADE78 (#20249) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az elég erős tempó, én olyan 3:30-at tudok egy km alatt. :))

Buliban hasznos! =]

(#20263) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Tényleg gyerekek, 3 perc pár s volt,ugatta az endomondo :D Jó,de ez eléggé sprint volt,ezt a tempót nem tudnám tartani. 4 perc alatt volt,igaz nem 2 s-el ;] Lényegtelen.
Igen,vicc,hogy második "futásom" 18 perc körül volt 3 km,aztán 20 körül és úgy éreztem jobban futok :C
Nah,megnéztem,elhamarkodott volt a 3 perc, majdnem 4 perc,de az sem rossz ;] Nem mellesleg a villamosra futó tyúkot is elengedtem. :B

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20264) FIREBLADE78 válasza ígyvanferi (#20258) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Igen,nem mindegy 3 perc vagy 3 perc 40-50 s. Csak a 3 volt az eszembe. A 18 perces futás az nulla volt,fájt a lábam közbe illetve pihentem is közte.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#20265) concret_hp válasza FIREBLADE78 (#20264) üzenetére


concret_hp
addikt

3:40es 1km-hez olyan 12 perces 3km passzolna, ez így megvan? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20266) ígyvanferi válasza concret_hp (#20265) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Tényleg, futok már hamarosan egy Coopert megint.

(#20267) kk831228 válasza FIREBLADE78 (#20263) üzenetére


kk831228
addikt

Az az idő még mindíg elég elhamarkodott szerintem... :B ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20268) inf3rno válasza kk831228 (#20267) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Endomondo azért elég erőseket tud tévedni, nekem pl van olyan futásom, amire 180km/h-t ír egy szakaszon, meg van olyan is, amikor 4km-t mért 2km helyett, mert a GPS jel szórását is beleszámolta a megtett távolságba, és akkor még a 8 másodperces mintavételi időről nem is beszéltünk. Szerintem csak hosszú távokra alkalmas mérőeszköz a telefon + endomondo. Védelmükbe legyen mondva, hogy sok függ a telefon típusától, nem lehet mindent szoftveresen megoldani. Elképzelhető, hogy egy drága telefonnal pontosabb eredmények jöttek volna ki, de én úgy voltam vele, hogy akkor már inkább órát veszek, az a biztos.

Btw. mennyibe kerül a chipes időmérés? Gondolkodtam rajta, hogyha elkészül az itteni körpálya, akkor veszek valamilyen chipes időmérőt, amivel tudom pontosítani a rövid távokon is az eredményt. Persze csak akkor ha pár tizesből kijön az ilyen.

Buliban hasznos! =]

(#20269) inf3rno válasza ígyvanferi (#20266) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mennyi a Cooper-ed? Én még mindig küzdök a 3k-s határral, hiányzik még 12 sec/km. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20270) bandus


bandus
veterán

tegnap az irodában felejtettem az órámat, így telefonnal a zsebemben voltam kénytelen futni. a terv egy számomra tempósabb 5:30 körüli 10+ km volt, amit majdnem sikerült is kivitelezni :D az átlag egészen közelít, de az kicsit elszomorított, hogy ekkora ugrások vannak a km-ek között. szörnyű, hogy mennyire rá vagyok utalva a technikára, magamtól egyáltalán nem éreztem a tempót. plusz arra is jó ez az edzés, hogy lássa az ember mennyire is pontatlan az endomondo: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20271) gombi01


gombi01
tag

A velencei-tó szupermaratonra megy valaki?

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#20272) borix válasza bandus (#20270) üzenetére


borix
őstag

Ennyit a drága órákról mutatnak már mindent csak futni nem tanul meg vele az ember.
Próbálgasd az orron át való légzést olyan tempóban nyomjad amilyenben még tudsz lélegezni és nem fogy el a levegő.

(#20273) kk831228 válasza borix (#20272) üzenetére


kk831228
addikt

Erre milyen tanulmány van hogy orron kell venni a levegőt?? :U :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20274) concret_hp válasza borix (#20272) üzenetére


concret_hp
addikt

én azért átlagban ilyen 10mp pontossággal érzem a tempót és többnyire a pulzust is meg tudom mondani 7-8 ütés pontosságra (ami persze elég nagy tévedés de azért sokat számít).

Ironmanen a bringa 90%át + az egész futást úgy nyomtam, hogy nem tudtam a pulzusomat :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#20275) Alg válasza borix (#20272) üzenetére


Alg
veterán

Szerintem nem a levegő a baj hanem hogy nem érzi a tempót a kolléga :)

Nekem egész jól sikerült tegnap a majdnem10km, 5:35+/- 10mp-es km-ekkel érzésre. Pulzusmérőt egy ideje nem viszek, egyrészt mert kezd cserés lenni és kicsit már dörzsöl, másrészt mert ilyen normál egyenletes edzésnél nem sok értelmét látom (esetleg havonta egyszer hogy milyen pulzuson megy).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20276) borix


borix
őstag

Sokan mondják,bolog-ban leírják,hogy minek korlátozni a levegő vételét csak orron át való légzésre.
Ha megtanul az ember orron át helyesen lélegezni akkor az egy hasi hosszabb lassabb hatékonyabb légzés aminek az a eredménye,hogy lejjebb kerül a pulzus mint egy szájon át kapkodó mellkasi légzéssel.
Segít abban is normál futás során,hogy ne fussa el az ember magát ha már kapkodja a levegőt akkor túl gyorsan fút.
Tempót lehet gyakorolni pl időnként lépésszám számolással 10mp alatt 1 lábra eső lépés száma x6 így kijön az egy percre eső lépések száma a végén x2,hogy két lábra kapjuk meg.

(#20277) bandus válasza borix (#20272) üzenetére


bandus
veterán

nem a pulzussal volt a gondom (persze azt sem érzem), hanem a tempóval. bár ugye kicsi, kanyargós pálya, lehet a szigeten jobban menne. majd teszek egy próbát még a héten.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20278) borix válasza bandus (#20277) üzenetére


borix
őstag

Attól,hogy pl 3:30 körül fut valaki egy maratont az még nem jelenti azt,hogy tud futni.Mikor rájön a hibáira és kijavítja azokat onnantól nem dobálja el a perceket,másodperceket majd hosszabb távoknál.
Próbáld ki a lépésszámolást segíteni fog.Megnézed pl 5-6 tempónál mennyire jön ki utána tudsz mihez viszonyítani.Később fel kellene gyorsulni 180 lépés/perc-re(ott a leghatékonyabb a futómozgás nem tölt sokat az ember a földön és nincs is sokáig a levegőben) és ha gyorsulni akar az ember a lépést kellene nyújtani persze sík terepen.

(#20279) bandus válasza borix (#20278) üzenetére


bandus
veterán

ez a számlálós dolog nem is rossz ötlet, bár inkább rábízom magam a technikára és nem hagyom legközelebb az irodában az órát :D

ma kíváncsiságból megnéztem mennyit futottam idén, hát csak 533 km-t... én azt gondoltam volna, hogy olyan 700 körül járok. így most a cél az 1k km elérése év végéig, reméljük nem lesz vele különösebb problémám.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20280) inf3rno válasza borix (#20276) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"ha már kapkodja a levegőt akkor túl gyorsan fUt"

Ez azért nem általánosan igaz. Nekem pl azonos tempónál 10 ütést számít, ha megpróbálom még lassabban venni a levegőt. Egy picit jobban besavasodok tőle, de még bőven tűréshatáron belül maradok. Plusz a bemelegítési szakaszban amíg nem indul be a keringés, könnyen előfordulhat, hogy valaki kapkodja a levegőt olyan tempónál, ami bemelegítés után már meg se kottyan.

Buliban hasznos! =]

(#20281) inf3rno válasza bandus (#20277) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én a tempót meg a láb terhelését azért nagyjából érezni szoktam, a pulzust viszont egyáltalán nem. Abból tudom, ha sokáig nagyon magas, hogy elkezd zsibbadni a karom az oxigén hiánytól. :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20282) inf3rno válasza borix (#20278) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Wow, erre eddig nem is figyeltem. Nekem olyan 170-185 között ingadozik a lépésszám az óra szerint, ha megküldöm, laza tempónál meg lemegy 160-ig is. Ezek szerint nem túl hatékonyan futok. :-)

Buliban hasznos! =]

(#20283) Alg válasza inf3rno (#20282) üzenetére


Alg
veterán

Nem hiszem hogy lehetne lassan futni ilyen magas lépésszámmal, legalábbis az én magasságommal és lábméretemmel elég hülyén nézne ki :D

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20284) inf3rno válasza Alg (#20283) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#20285) borix válasza Alg (#20283) üzenetére


borix
őstag

Az lenne a cél,hogy idővel elérj oda felgyorsulj ara a tempóra és lépésszámra.Nem azokra értik akiknek már 6 tempónál is elszáll a pulzusa. :W

(#20286) Alg válasza borix (#20285) üzenetére


Alg
veterán

Semmi köze a lépésszámnak a pulzushoz. Szerk: Jó, a tempóhoz van köze. De szerintem nem jó irány becélozni hogy 180at lépjek percenként és arra figyelni első helyen.

Ezek a számok nincsenek ám kőbe vésve, nyilván egy 160 centis etiópnak más lesz azonos tempónál a mozgása mint egy 190 centis 90 kilós gépállatnak ;] :P

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20287) borix válasza Alg (#20286) üzenetére


borix
őstag

Miért kel elvinni szélsőséges irányba?
Maratoni futók futását,futástechnikáját,futás hatékonyságot vizsgálták és arra jutottak,hogy 180 lépés/perc az ideális.Ez lehet eltérő kismértékben felfelé vagy lefelé belefér senki nem fogja végigszámolni a futása során.Nyilván a törpék meg a góliátok eltérnek ettől (ez nem róluk szól) de a lényeg próbálták a legoptimálisabb értéket meghatározni amihez lehet viszonyítani.

Futókról beszélünk persze nem akik még 6-7 tempónál tartanak.

[ Szerkesztve ]

(#20288) t1


t1
addikt

Garmin : [link] hát van ára, de gyönyörűek .

(#20289) imyourfriend válasza gombi01 (#20230) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nekem pulzusom az egekben, mai nap felment jó ideig 190 fölé bringán, de így nehéz lesz komolyabbakat futni ha visszaveti a futást a bringa. Abbahagyni nem fogom, inkább legyek lassabb de a bringát is használom. :)

(#20290) inf3rno válasza t1 (#20288) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na ez már kezd órára hasonlítani. :DD

Buliban hasznos! =]

(#20291) inf3rno válasza imyourfriend (#20289) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van arra magyarázat, hogy miért veti vissza? Egy dolog, hogy eltérő izomcsoportokat használsz, de a pulzusnak attól még nem kéne megemelkedni, legalábbis a szíved ugyanúgy dolgozik, vagy nem?

@deicide:
Neked is elszáll a pulzusod futásnál mióta bringás edzésre álltál rá?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#20292) imyourfriend válasza inf3rno (#20291) üzenetére


imyourfriend
őstag

Nem tudom, nem futok bringa mellett egyelőre. Majd most leteszem a bringát és elkezdek futni, remélem nem veti vissza annyira.

(#20293) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Jön valaki Zebegénybe szombaton?

Buliban hasznos! =]

(#20294) kk831228 válasza inf3rno (#20290) üzenetére


kk831228
addikt

Na hát igen... :) Kezd már minőségibb lenni óra szempontból... :K Eddig hogy is mondjam, nem egy csúcsminőségű tokok voltak a garminnál... :B Gondolom a többi gyártónál se... Jó én megértem hogy könnyü meg, nem az a lényeg... De szerintem nem ártana ha egy kicsit jobban bírná a strapát... Én pl. használom a fr225-öt egész nap, mert tetszik a kinézete, meg előtte is volt órám. De az anyaghasználat /minőségről inkább nem nyilatkoznék... ;] Ez most viszont tetszik... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20295) Alg válasza kk831228 (#20294) üzenetére


Alg
veterán

A Fenixeknél sose volt probléma az anyaghasználat, a Forerunnerek voltak mindig ilyen játékórák ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20296) pilóta válasza kk831228 (#20294) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát nem tudom, de szerintem futásra tök alkalmatlanok ezek. Fémszíjat csak lazára tudod venni, lötyögni fog a kezeden és nehéz is. A bőrszíjba meg beleizzadsz bebüdösödik. A szilikon szíj, könnyű műanyag tok az ideális választás futóórának szvsz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20297) kk831228 válasza pilóta (#20296) üzenetére


kk831228
addikt

Igen ebben igazad van... :R Viszont ezek mind mérnek aktivitást is amihez ugye hordania kell az embernek... Olyankor viszont jobb a strapabíróbb... Azert műanyagból is lehetne minőségibbet csinálni + a üveglap is lehetne jobb... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#20298) Alg válasza pilóta (#20296) üzenetére


Alg
veterán

Ez nem futóóra - a Garmin rájött hogy ha elég elegánsra és exkluzívra csinálja, ugyanúgy megveszik majd a menő üzletemberek mint a drága hagyományos luxusórákat, mert sportolni most trendi.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20299) pilóta válasza Alg (#20298) üzenetére


pilóta
nagyúr

Igen, ez lehet csak, mert amúgy minek?

Aktivitásmérést meg sose értettem. Hogy nap végén megnézze az ülőmunkát végző punnyadt ember, hogy "Na! Azé mennyit lépkedtem már egész nap! Tök egészségesen élek!" ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20300) deicide válasza inf3rno (#20291) üzenetére


deicide
veterán

Nem különösebben, sőt, a sok bringázás miatt kezd még alacsonyabb lenni. Most már ilyen 33-34-es tempókat megyek 2 keréken 120-125 körüli pulzussal. De ez az irány az Ironman felé. ;]
Cserébe a HÉTEN, ha nem esek össze vasárnapig, akkor 950km lesz a bringázás. Már-már téli alapozás folyik. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.