Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58151) #56474624 válasza bkercso (#58148) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ezek egyike sem DIP8-as.

(#58152) s4tch


s4tch
veterán

Most jött: CEntrance HiFi-M8. 20-25 perc után: nagyon jó. A telefonhoz képest tisztább sávszélek tűntek fel elsőre. A 3 gain fokozat közül a legalacsonyabb is bőven elég az AKG N40-hez, saccra meghajt ez bármit. Picit melegszik (Class A). A mély, magas kiemelés nagyon finom, éppen hallani. A bemeneti impedancia szintén állítható 3 lépésben, itt is elég kicsi a változás. A hangerő poti jónak tűnik, finom, pontos. A doboz éppen nem kicsi, de könnyű. Elsőre ennyi. Úton van egy Xduoo XD05 is, jó meccs lesz ez.

(#58153) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok kicsit off lesz

Egy olyan problémával fordulok hozzátok hogy rendeltem a Spartan A-m hoz egy Supra Usb A-B-s kábelt a gyári helyett de benéztem mert Mini B-lett.
Van olyan átalakító ami MiniB-ből csinál Sima B-t? én sajna nem találtam.
Vagy ne szórakozzak vele ez volt a tanulópénz és rendeljek másik kábelt?

(#58154) bkercso válasza #56474624 (#58149) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jó táp esetén már nem kimagasló a többihez képest a 2134.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58155) zsocy válasza Frogged (#58153) üzenetére


zsocy
őstag

Add el a kábelt, ha már költöttél Suprára akkor te valószínű hallod is a különbséget USB kábelek között, így egy átalakító rontó hatását is hallanád ;]

Visszaküldeni nem lehet már? Akár ráfizetéssel cserélni?

(#58156) Frogged válasza zsocy (#58155) üzenetére


Frogged
aktív tag

Az a baj ahonnan vettem Suprában csak mini usb-s van utánna a legolcsóbb A-B-s vezeték is 26K az meg már lehet túlzás lenne egy 50K-s Dac meg egy 120K-s hangfal pár mellé.
A billenytüs topicban meg tanultam hogy ne a képet nézem hanem a nevét a cuccoknak ,itt meg a kép volt helyes és a nevét írták el sima A-B-nek :)

(#58157) Bodz válasza Frogged (#58153) üzenetére


Bodz
Topikgazda

14 napon belül vissza lehet küldeni. Majd máshonnan megveszed.

[ Szerkesztve ]

(#58158) abopeti


abopeti
tag

Üdv!

PS3-at akarom csatlakoztatni egy dacmagichoz. Milyen optikai kábel ajánlott, ami minőségben megfelelő? Klotz esetleg Kácsa jó nekem, vagy túlzás lenne?
Konkrét ajánlást is szívesen veszek! az :)
Köszönöm!

(#58159) Bodz válasza abopeti (#58158) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ez megfelelő.

(#58160) abopeti válasza Bodz (#58159) üzenetére


abopeti
tag

Ok, köszönöm! :R

(#58161) ribizly válasza Bodz (#58081) üzenetére


ribizly
veterán

LogiLink UA0211 + Breeze Audio lineáris táp + HyperX Cloud + Foobar + AC/DC (in FLAC) :))
Nos... Nem teljesen reprezentatív a véleményem, mert most nem csináltam összehasonlítást az Audigy 2ZS hangja meg e között, de ez így nekem több, mint jó. :D Nagyon kellemesen szól és azóta elkezdtem figyelni azokra a hangokra / effektekre, amiket eddig nem is tudtam, hogy ott csücsültek a zenékben.
Mint ahogy egy jó kis diák igyekeztem megfogadni az összes jótanácsot. Eddig bejött. :R

A hangfal téma még kicsit pihen. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58162) dime27 válasza ribizly (#58161) üzenetére


dime27
őstag

Naaaa örülök hogy bejött a régi kombóm! :C :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#58163) #56474624


#56474624
törölt tag

OPA2228-cal kapcsolatban kérdeznék, hogy Prodigy HD2-be jó lenne-e? Úgy értem, nem hajlamos gerjedni?

(#58164) s4tch


s4tch
veterán

Azt a CEntrance DACMini CX-et vigye már el valaki, piszok jó lehet. Fent van minden létező oldalon.

(#58165) Polllen válasza s4tch (#58164) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha nem lennék elégedett a NAD-dal már elvittem volna. Persze lehet, hogy a centrance simán jobb, mint a nad, de hosszú keresgélés és csere-bere után ez most kb. pont az a hang, amit kerestem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58166) s4tch válasza Polllen (#58165) üzenetére


s4tch
veterán

A fejes erősítő része 99%, hogy sokkal jobb. A hordozható, régebbi kistesó is más kategória.

(#58167) HUNNIA1920 válasza s4tch (#58164) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Itt is elég olcsó újonnan: [link]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#58168) Sonja válasza HUNNIA1920 (#58167) üzenetére


Sonja
veterán

Csupán csak majdnem dupla áron van szállítással. :F

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#58169) Dorian válasza s4tch (#58164) üzenetére


Dorian
félisten

Semmit nem tudok róla, jó ez?
Ahogy nezem 2010-es cucc, vajon az USB-je megállja még a helyét? Fórumban az elején panaszkodtak páran USB felismerési problémáról, az vajon megoldódhatott azóta?
A DAC csipet titkolják, vajon milyen hangkaraktere lehet?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58170) Bodz válasza Dorian (#58169) üzenetére


Bodz
Topikgazda

TAS1020B az usb. AK4396 a dac.
A régebbi, világosasabb (egyeseknek fárasztó) Centrance hang.

(#58161) ribizly: Csak így tovább, szépen haladsz. :D

[ Szerkesztve ]

(#58171) Dorian válasza Bodz (#58170) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor nem biztos, h az én világom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58172) s4tch válasza Dorian (#58169) üzenetére


s4tch
veterán

Meg kell hallgatni... Nálam az N40 egy meleg hangú valami, ehhez kiválóan passzol a szintén régi M8 világos karaktere.

(#58173) #01758976 válasza s4tch (#58172) üzenetére


#01758976
törölt tag

Mesélj már!

A hülye szivarjukat könyveltem el neked, erre M8, bumm-bumm, a nagyágyú. Milyen a denonhoz képest? Erre pörgök mostanában meg a mojo-ra, mást már nem is szívesen hallgatnék ;] :D Szóval elő a farbával! Milyen ez az m8?

(#58174) sipi83 válasza sipi83 (#58120) üzenetére


sipi83
aktív tag

Na megjött a cucc, kb. 2. órai hallgatózás után kicsit összezavarodtam.
Most mindent újra kell hallgatnom. Most pedig csak az iFi-ről megy.
A Beyer-re most nem ismerek rá. Érzem sokat hagytam ki, betompulva volt eddig a fülem?! :F
Vagy ennyire nem volt kihajtva a DT770? Lehet, sőt inkább biztos.
De lett tere a zárt fülesnek, és szépen szétrakta a hangszereket nekem.
Ereje tejében van, pedig a poti 45%-on van, de bőven jó, még kicsit sok is.
Mélyek: kellően mélyre megy, közben tiszta marad. Magasok nekem rendben.
Részletekben gazdag.
Most friss még az élmény, de már most tudom, hogy sokáig marad.
És nem akartam fejest cserélni, de muszáj lesz. Furdal a kíváncsiság.
Közben még gagyi IC vel és tápkábellel van bekötve.
Lehet nagyon feldicsértem, nagy volt az ugrás az iFi és az Audinst után.
Kellene egy másik fülelő is.

(#58175) #56474624 válasza #56474624 (#58163) üzenetére


#56474624
törölt tag

2 db OPA2111 lett a vége, ez talán az egyik legkevésbé megosztó darab. Egyelőre OPA2604-gyel a bufferban. OPA2134-gyel is próbáltam, az hozzáteszi a maga kis mélyközép kiemelését, felejtős. 2604-gyel a bufferban szebben szól a többi tartomány is.

Bár ez még nem végleges, akár OPA2111 is kerülhet később bufferba, csak nem olcsó mulatság. A HQ elektronikánál kvázi hülyének néztek, hogy 2, azaz kettő darab opampért fizetek ki 8705 Ft-ot. Pedig van még drágább is náluk (pl. az opa2107). :)

A hangra rátérve, egyelőre ismerkedem vele, de első perctől kezdve egyértelmű az előrelépés, komoly előrelépés, kifinomultabb hang. Mintha eggyel-kettővel magasabb kategóriás hangkártyára váltottam volna.

(#58176) ribizly válasza Bodz (#58170) üzenetére


ribizly
veterán

THX :R
Igyekszem. :DDD

Egyébként mi a különbség egy ilyen 20-30k-s cucc és egy 150-es között? Cucc alatt a DAC-ot meg a hangfalakat értem.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58177) s4tch válasza #01758976 (#58173) üzenetére


s4tch
veterán

A tiéd modernebb egy generációval, könnyen lehet, hogy jobban szól. Össze kéne hallgatni őket. (Úton van egy Xduoo XD05 is, nehéz dolga lesz...)

(#58178) dgyuri0123 válasza ribizly (#58176) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Csak annyi a különbség, mint egy új Ford Fiesta és egy új BMW 3-as között. Különösen igaz ez a hangfalakra. De csak szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#58179) #01758976 válasza s4tch (#58177) üzenetére


#01758976
törölt tag

Emlékeim szerint az erősítő ugyan az, meg az eq-is. Az összehallgatásban benne vagyok. Ha más nem talin, ha lesz.A világos képe lehet nekem bejönne, mert én rendszerint magas kiemeléssel hallgatom. Kíváncsi leszek mire megy a 05-tel, de amúgy te nem mostanában vettél asztalit? Mytek talán?
[Ezt majd a teszthez :)]

(#58180) Bodz válasza ribizly (#58176) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ilyen áraknál azért még általában a drágább csak jobban szól.

(#58171) Dorian: Hát az lehet. Mondjuk azért nem visít vagy ilyesmi, meg igazából nem rossz. Egy meghallgatást feltétlen megér.

Szóval AR-UA1. Én lettem végül az első, a bátor... Szívesen! :D

[ Szerkesztve ]

(#58181) HUNNIA1920 válasza Sonja (#58168) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Biztos egyet nézünk, mert nekem kb. 130-ra jön ki az ára szállítás nélkül. :U

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#58182) Bodz válasza HUNNIA1920 (#58181) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Lehet inkább a használtat kéne 90-ért megvenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#58183) Dorian válasza Bodz (#58180) üzenetére


Dorian
félisten

Vki most elvitte meghallgatni, ha vissza kerül én is kipróbálom, meglátjuk. Csak tudom magamról, hogy a túl világos hang nem az én világom, talán inkább a kicsit sötétebb, de mindenképpen nyugodtabb.
Volt olyan DAC-om, ahol az arcomba üvöltött állandóan az összes énekes, ilyesmitől óvakodnék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58184) HUNNIA1920 válasza Bodz (#58182) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

40e a szállítás? Én kérek elnézést. :Y
Gondolom az az Import Fees Deposit vagy az valami adó?

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#58185) Sonja válasza Bodz (#58180) üzenetére


Sonja
veterán

Én meg várom, hogy mi lesz a történet vége, és veszek én is egyet. :C :R Eddig jól alakul a történet. :K

(#58184) HUNNIA1920: Pontosan ezért írtam, hogy majdnem dupla annyi, mint a használt. :)

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#58186) ribizly válasza Bodz (#58170) üzenetére


ribizly
veterán

Hali!

Tapasztaltatok már olyat, hogy pattog a hang Skype meg TeamSpeak-nél is?
Az a kérdés, hogy milyen beállításokon érdemes használni?

Sample Rate
44,1 KHz / 48,0 KHz / 88,2 KHz / 96,0 KHz / 176,4 KHz / 192,0 KHz ?

Default format
16 bit / 24 bit / 32 bit ?
44100 Hz / 48000 Hz / 88200 Hz / 96000 Hz / 176400 Hz / 192000 Hz ?

Nagyon zavaró. de van, hogy a pattogással együtt egy kis akadás is megjelenik a rendszerben (megakad egy pillanatra az egér a desktop-on), amit nem tudok mire vélni. Nem állítom, van néhány USB-s eszközöm a gépre dugva (egér, billentyűzet, webcam, DAC, esetenként még egy egér teszteléshez), de nem indokolt szerintem.
Tud valaki segíteni? :U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58187) fericske


fericske
addikt

Ismeri valamelyikőtök netalán a WADIA - 121-et?

Valami új dac-ban gondolkozok elsősorban.
Amit eddig olvastam a kérdezettről, az alapján talán a myryad z40 is mehetne piacra.

(#58188) Patice válasza fericske (#58187) üzenetére


Patice
nagyúr

Hallottam már. Szerettem is volna egyet, de nem jött össze. Amúgy piszok jó hangú.

Az utódjával, a 122-vel lehet összejön majd télen az összehasonlítás. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58189) dgyuri0123 válasza fericske (#58187) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mivel jelenleg kb. 8x annyiba kerül mint a Myryad Z40, el is várható, hogy "picit" jobb legyen nála.

"csak a zene van"

(#58190) fericske válasza dgyuri0123 (#58189) üzenetére


fericske
addikt

Köszi

(#58191) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Egy kis szösszenet ha szabad!
DAC 3 - SAP8 párosról.
Remek páros, merem ajánlani!
Újra élem a zene szépségét! :)
Eddig egy Fioo X3 zenélt, most max Coaxon DAC3 on keresztül fog, és utazónak ha szükséges.
Bár van még mit fejlődnöm, de az említett páros sokáig marad.
Eddíg sem adtam túl kedvelt dolgaimon, ezek is maradnak, ebben biztos vagyok!
Köszönöm Bodz nak a sok segítséget, s nem utolsó sorban az ajánlatait. :R
Régi fejhallgatómat elővéve, örömmel hallottam, megtanult zenélni! :)
A második estém amit erre tudtam szánni, nagyon meg vagyok elégedve!

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#58192) Bodz válasza HUNNIA1920 (#58184) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Áfa + vám. Előre kalkulálják, mindent rendeznek helyetted, nem kell kézbesítéskor sem fizetni.

(#58186) ribizly: Ha MS drivert használod, akkor próbáld a C-Mediat, vagy fordítva. Ha ennyitől megoldódik, akkor örülünk. Ha nem, akkor mehet a vadászat.

(#58187) fericske: Nem rossz, főleg csak dac-nak használva.

(#58191) pkaresz: :C

[ Szerkesztve ]

(#58193) fericske válasza Bodz (#58192) üzenetére


fericske
addikt

Nem tudom, csak amit olvasok róla. Ennél kimondottan kiemelik a fejhallgatós szegmens erősségeit, eltérően attól amit a dac/amp-ok szoktak általában produkálni.
De nem ő lesz az áldozat.
Elemi problémák vannak vele. Interferencia a wifi kártyával, beragadó-lefagyó hangerőszabályozás, win10 kompatibilitás (PC-vel használnám csak). Tudnám használni toslinken keresztül, mert felfedeztem, hogy a laptopon hibrid fejhallgató csati van, de az egyéb korlátozást vonna magával, nagyobb felbontást nem tud.
Az sem izgatna mert, 24/96 fölé nem szoktam menni, viszont ennél a DAC-nál azt rják, hogy jobb usb-ről mint optikairól, mert az usb-re elég jól rágyúrt a Wadia.

Sokat olvasgatok, nézelődök a már high-end körüli cuccokkal kapcsolatban. Főleg a használt részen persze, tehát nem a legújabbak. Már a 4-5 éves DAC-okkal is gond a kompatibilitás, ha számítógéppel akarja használni a fülelő.

Az új kiszemelt az Audiolab M-Dac+.

(#58194) Bodz válasza fericske (#58193) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hát annak is max egy erős közepes a fejhallgató erősítője. Ha valami igazán jóra vágysz, akkor pl. Teac UD-503, pár Audio-gd. Nem ismerem pontosan az igényeid.

[ Szerkesztve ]

(#58195) fericske válasza Bodz (#58194) üzenetére


fericske
addikt

A dac a lényeges, de külön szinte alig találtam valamit amiről valami jót olvastam volna, meg árba is belefér.

(#58196) #01758976 válasza fericske (#58195) üzenetére


#01758976
törölt tag

Metrum? Ezekről rosszat még nem olvastam. Nos?

(#58197) Sinesol válasza fericske (#58195) üzenetére


Sinesol
veterán

Én nemrég néztem utána a Resonessence Labs termékeknek, mivel egy Concero HD-t szerettem volna megszerezni Ebayen. Tesztekben egyöntetűen különösen jókat olvasni a termékeikről, az is külön felkeltette a figyelmem, hogy több forrás szerint is, talán az egyik legjobbak usb-s hang tekintetében.

Kizárólag Ess Sabre chipekkel dolgoznak és itt még egy érdekesség jön képbe, mégpedig hogy a cég mögött álló emberke korábban az ESS-nél dolgozott és alaposan ismeri ezeket a chipeket, gondolom nem lehet véletlen, hogy több tesztelő szerint az egyik legjobb Sabre alapú Dac-okat készítik.

Persze ezek mind csak cikkek, fórumok, viszont érdemes lehet számításba venned ezt a céget is.

[ Szerkesztve ]

(#58198) fericske válasza Sinesol (#58197) üzenetére


fericske
addikt

és (#58196) hárásó

Mindkettőről olvastam már többek között, még őrájuk is visszatérek. Hegel hd12-vel is szemezgettem meg Gustard a20h-val, M2tech young is górcső alatt van.
Talán találok valamit, ahol ki is tudnék próbálni néhány kiszemeltet.
Használt cuccoknál próbavásárlás ritkán van, az eladó jóindulatán múlik csak.
Nem kapkodok, nincs miért.
Főleg, hogy ma jöttem rá, hogy optikait tud a laptop, és több jó Dac is kiesett a rengeteg böngészés közben a nyomorult usb miatt, és szinte kezdhetem az egészet elölről :)

(#58199) ribizly válasza Bodz (#58192) üzenetére


ribizly
veterán

Fel is raktam. Majd kiderül. Ha ismét jön a hiba akkor indul a hunt. :)

Egyébként mi lesz ezekkkel, ha már nem lesz USB 2.0 az alaplapokon? :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58200) krichd1 válasza fericske (#58187) üzenetére


krichd1
addikt

Tipikus "régi" Sabre (felső)-középkategóriás hangú DAC, ha újban gondolkodsz, akkor szerintem már felejthető, hacsak nem pont azt a hangot szeretnéd. Én akkor sem kedveltem amikor új volt, illetve azon a hangon, amit képvisel, remélem mihamarabb túllép a hifis világ.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.