Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58051) Bodz válasza Mr Bond 007 (#58049) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Teac HA-P50 sem lenne rossz gondolat. Én az ifi felé helyezem hangban. De ez már inkább 55-60000 Ft. Belefér még?

[ Szerkesztve ]

(#58052) Mr Bond 007 válasza Bodz (#58051) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Hát ha annyival jobban szól akkor még inkább várok és teszek hozzá. Az a lényeg hogy a fejhallgató tudását ki tudjam aknázni. Többre nincs szükségem, mert évekig esélytelen lesz cserélgetni bármelyik komponenst. Ezért is akarok egy normális rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#58053) Nojbee válasza Bodz (#58050) üzenetére


Nojbee
tag

Igen, ezeknek a DAC részére gondoltam csak.
Köszi a választ :R

(#58054) Bodz válasza Mr Bond 007 (#58052) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azt a durván 10k-t én rádobnám feltétlen. :K

(#58053) Nojbee: Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#58055) Nojbee válasza Bodz (#58054) üzenetére


Nojbee
tag

Felmerült még egy kérdés bennem, bár nem biztos hogy szükségem lesz a megvalósításra, csak szép és jó lenne.

Játékok alatt jó lenne hallani, hogy a hangok melyik irányból jönnek.
Erre talán megoldás lehet, ha bekötök a rendszerbe egy olcsóbb hangkártyát, aminek csak az erre szánt funkcióját használom ki?
Tehát pc -> hangkártya -> dac -> amp -> fejhallgató
Lehetséges az, hogy a hangkártya nem szól bele/nem színezi a hangot, csak és kizárólag azzal foglalkozik ami nekem kell, mondjuk ha a S/PDIF kimenetére van kötve a dac optikán? Vagy ha bele is szól, akkor az a sorban később "felülíródik"? Vagy tejesen hülyeséget beszélek? :Y :DDD

(#58056) csƵ válasza csƵ (#58020) üzenetére


csƵ
őstag

Meg is jött, ez gyors volt. Délután meghallgatom.

(#58057) sas55 válasza Nojbee (#58055) üzenetére


sas55
aktív tag

USBdac -> amp -> fejhallgató nekem jobb térérzetet ad, mint a hangkártyáról jövő hang a coax-on

[ Szerkesztve ]

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#58058) Bodz válasza Nojbee (#58055) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hacsak nem vagy tök süket, akkor bármelyik ajánlott dac, erősítő, fejhallgató hozza amire vágysz. :)
Ha ilyen virtuális 5.1-re, egyéb szoftveres varázslatra gondolsz, akkor abban nem vagyok biztos, hogy ezek működnének a hangkártya spdif kimenetén is. Meg amúgy is el lehet nélkülök lenni, szép dolog a paraszt vakítás, de ebbe a topikba látók járnak. :D

(#58056) csƵ: Lesz eladó Dragonfly hamarosan? Tegyék meg tétjeiket, legyőzi a szamuráj a cowboy-t?

[ Szerkesztve ]

(#58059) Nojbee válasza Bodz (#58058) üzenetére


Nojbee
tag

Csak egy elméleti kérdés volt, mert az előző rendszer is tökéletes volt a játékok alatt mindenféle hack-elgetés nélkül. :)
De amikor nincs sok tapasztalata az embernek az ilyenekben, és olvasgat különböző fórumokat, "uu ez így jobb, az úgy", el tud menni rossz irányba :P . Ezért is kérdezek inkább itt rá, nehogy hülyeséget csináljak.
Persze a sok próbálgatás útján tanul az ember. :DDD

(#58060) csƵ válasza Bodz (#58058) üzenetére


csƵ
őstag

Pár perc után nagyon tetszik, de nem akarom megérteni a működését, a Foobar minden zene után kiírja, hogy ismeretlen sample rate és a driverben át kell állítani.

(#58061) Bodz válasza Nojbee (#58059) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nyugi, az új is tökéletes lesz. :)

(#58060) csƵ: Wasapi, asio?

[ Szerkesztve ]

(#58062) csƵ válasza Bodz (#58061) üzenetére


csƵ
őstag

Mindkettő.

(#58063) Bodz válasza csƵ (#58062) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Más lejatszóval se jó?

(#58064) fericske


fericske
addikt

CanJam london 2017 frissítve

(#58065) pendre54 válasza fericske (#58064) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
A Beyer Amiron Home-os beszámólót én is csak meg tudom erősíteni, így kb. 3 hét használat után. Korábban én is vacilláltam az 1990 Pro, és az Amiron között, de a leírások alapján az 1990 Pro esetében, ez a fülpárna cserélgetős vari nálam olyan "avas szalonna" érzetet keltett, azaz mindenre jó, olyan meg szerintem nincs. :)
Amennyiben valakit érdekelne egy ilyen fejes, ez a lényeg: " Nem a jellegzetes Beyer hangzás. Nyugodt, visszafogott, távolságtartó hangzás hosszú időtartamú zenehallgatós kikapcsolódáshoz. Én úgy mondanám, hogy finoman részletes hang, ami az odafigyelő zenehallgatást és a háttérzenehallgatást is lehetővé teszi egyszerre. Kényelem, anyaghasználat Beyer prémium." :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#58066) Bodz


Bodz
Topikgazda

Hát ez kellemetlen. :D Nem tudom a tápkábelem bedugni az R2R 15-be. Túl közel van a kapcsoló az aljzathoz, az Initium dugója meg túl széles.

(#58067) csƵ válasza Bodz (#58063) üzenetére


csƵ
őstag

MusicBee-vel most megy, de a driverben visszaáll 44.1kHz-re.

(#58068) Bodz válasza csƵ (#58067) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kizárólagos mód be van pipálva?
Control panel még mindig ez?

(#58069) Picabia válasza Bodz (#58066) üzenetére


Picabia
csendes tag

Pedig kíváncsian várjuk az első benyomásokat :)

(#58070) csƵ válasza Bodz (#58068) üzenetére


csƵ
őstag

Ez az UI.
Milyen kizárólagos mód?

(#58071) Bodz válasza csƵ (#58070) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Gondolom a wasapi meg exlusive módra van állítva a lejátszókban. Csak ötletelek, amúgy fogalmam sincs. Nekem nem dereng ilyen probléma a Korg időszakomból.
Ez legalább olyan rejtélynek tűnik, mint az MPC-HC és R2R nem túl baráti viszonya. Kb. 20x sebességgel megy a film, aztán egyszer megáll és kakukk.

(#58069) Picabia: Első benyomás. Jól szól. ;] Kellemes, elvagyok vele, de olyan meleg van, hogy nem igazán tudok koncentrálni.

[ Szerkesztve ]

(#58072) oba


oba
addikt

Üdv népek!

Van egy Audioengine D1 dac/hedphone amp -om és egy Audio-technica ATH-AVC500 fülesem. A problémám az, hogy egy statikus zugó alapzaj hallatszik a fülesen, 0 hangerőn is. A gépemben ma cseréltem tápegységet, mert azt hittem, hogy az a ludas (amúgy is csere érett volt már) de a helyzet nem változott. Ha kiviszem a dacot és a fülest bátyám kis mini-itx -es gépére a nappaliban akkor a fenti probléma egyáltalán nem érzékelhető. Próbáltam másik usb portba dugni az én gépemben a dac -ot, próbáltam hogy csak az az egy usb eszköz van bedugva, de nem javult meg tőle. Próbáltam, hogy a gép tápegység kábelét egy teljesen különálló fali konnektorba dugtam, külön a többi eszköztől. Próbáltam távolabb helyezni a DAC -ot a géptől, de elég rövid a kábel, szóval korlátozottan ment a dolog, de semmi javulást nem hozott ez sem. Mielőtt új alaplapot is vennék (nekem az a másik fő gyanúsítottam) gondoltam megkérdezem, hogy találkoztatok e már ilyesmivel, és mit tudnék még kipróbálni, amitől hátha megjavul. Köszi!

(#58073) csƵ válasza Bodz (#58071) üzenetére


csƵ
őstag

Nem engedi ettől feljebb venni a formátumot.

(#58074) fericske válasza csƵ (#58073) üzenetére


fericske
addikt

Én Jriverrel használom, nem szokott bitráta probléma lenni.
De azt ő a zeneszámhoz állítja be, mármint a Korg.
Mindegy mit állítasz be neki alapnak, ő a zeneszámhoz fog beállni, és pl. böngésző, youtube-nál meg 44,1-16-ra.
Ha többféle bitrátájú flac-ed van pl., akkor majd láthatod a ledeken is, hogy rááll mindig.

Csináld azt, hogy DSD-t állítasz neki (amit a lejátszó programnak is támogatnia kell) akkor fixen úgy kell maradnia, ha fel kell skáláznia egy PCM-et.

Ezt a windows paneles állítgatást elfelejtheted.

[ Szerkesztve ]

(#58075) csƵ válasza fericske (#58074) üzenetére


csƵ
őstag

Ok, köszi, igazából nem gond, ha magának állítja.
Viszont észrevettem egy véletlenszerű pattogást a zenében, szinte mindegyikben egyet pattan a hang valamelyik részén.

(#58077) PuMbA válasza fericske (#58074) üzenetére


PuMbA
titán

Youtube és a legtöbb böngészős hang 48KHz-es, szóval arra érdemes beállítani :)

(#58079) ribizly válasza Bodz (#58033) üzenetére


ribizly
veterán

Hi,
Beadtam végül a derekam és megvettem a logilink-et. :D
A kérdés, hogy a SOLO 6C-től mennyire jobbak a 7C, 9C meg esetleg mit érdemes megvenni a 6C-től picit drágábban? :U
Illetve honnan lehet tudni, hogy 6-dik generációs a 6C vagy sem?
Valamint több helyen olvastam, hogy van alapzaja a 6C-nek. Ez mennyire zavaró?
THX

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58080) fericske válasza PuMbA (#58077) üzenetére


fericske
addikt

Elhiszem, de hiába. Éppen azt írtam, hogy a Korg állítja be sample rate-et, pl. a Youtube-nál 44.1/16-ra.

(#58081) Bodz válasza csƵ (#58075) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Streaming buffer size, vedd feljebb. Ha asio-t használsz, akkor azt is vedd feljebb.
Ha nem segít, akkor a LatencyMon segítségedre lehet az ok kiderítésében.

(#58079) ribizly: Grat! :) És hogy tetszik?
Most éppen kapni 31900-ért 6C-t, ami egy igen jó ajánlat. Megvenném. Csak az újabb van belőle jó ideje, nem nagyon tudsz előző generációsat venni. 7C meg 9C főleg nagyobbak, szerintem nem szólnak jobban, max ütősebben. Az alapzaj mértéke változó (emberek se egyformán érzékenyek rá), ha nagyon gáz, akkor ki kell cseréltetni.

[ Szerkesztve ]

(#58082) ribizly válasza Bodz (#58081) üzenetére


ribizly
veterán

THX! Még nincs nálam, de elvileg jövő hét elején megkapom. Akkor egy ilyen 6C-be is majd beleszaladok. :D

Mit gondolsz, hol érdemes túladni a mostani Creative I-Trigue L3800-en?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58083) Bodz válasza ribizly (#58082) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hardverapró?

[ Szerkesztve ]

(#58084) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv !

Egy korrekt előfokom van.

Ehhez keresnék egy USB-s transzportot (koax) kimenettel, vagy szimmetrikus ( XLR ) kimenetes DAC-ot.

Mint sok más, nem audió célra fejleszett sztg. - az én USB kimenetem sem valami acélos jitter szempontjából, és méreténél fogva nem is bővíthető.

A fenti kondíciók miatt a jó hang útjába a jitter áll, és ezen szeretnék javítani, egy transzporttal, vagy DAC-kal.

Amit eddig próbáltam:

1./ Pendrive előfoknak bemenetére kötve, referencia minőségű felvételekkel már tűrhető minőséget nyújt.

2./ FiiOE10K, mint transzport ennél sokkal folyékonyabb zenét nyújtott, de azt gondolom hogy ezt még azért lehetne fokozni.

Idézet a FiiO tesztjéből: Kíváncsiságból rákötöttük az E10K-t egy komolyabb minőségű hifi rendszerre is (Arcam A19 erősítő Revel Concerta M12 hangfallal). Ekkorra már meggyőződésünkké vált, hogy az E10K a tisztaságért felel első sorban, a karakterisztika döntő része (dinamizmus, árnyaltság, térérzet) pedig a fejhallgatóra vagy a hangsugárzóra hárul. Nem éreztük, hogy a rendszer korábbról ismert tudásához képest gyengébben teljesítene.

Amit keresek. Kívánság, elvárás... nevezzük bárminek a hangzással kapcsolatban:

A brit iskola, mint hangzás nekem nagyon nem jön be, a sötét hang meg egyenesen kikapcsolásra késztet, úgyhogy vmi. világos hangú "folyékony" valamit szeretnék.

Tudnátok-e nekem valót ajánlani ?

Köszönöm.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#58085) Bodz válasza alphamooncam (#58084) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Oppo Sonica.

(#58086) alphamooncam válasza Bodz (#58085) üzenetére


alphamooncam
őstag

Na most gyűjtögethetek megint... :((

Ez egynek kiváló! Egyéb alternatíva esetleg ?

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#58087) Bodz válasza alphamooncam (#58086) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem feltétlen, várd ki a végét! :) Azt a Denont csak a JBL szetthez használod?

Ja, hogy legyen másikra is ajánlat. A Singxer SU-1 és F-1-et egekbe magasztalják, nem lehetnek rosszak. Az a fő kérdés, hogy a Denonban a dac milyen szintet üt meg, melykkel is lennél előrébb?

[ Szerkesztve ]

(#58088) alphamooncam válasza Bodz (#58087) üzenetére


alphamooncam
őstag

Egyenlőre.

Előbb a házimozi, aztán a sztereó. Egyszerre nem megy minden...

És igen perpill a JBL-k vannak meg, két subbal 18nm-re.

A forgalmazó még nem válaszolt, milyen DAC van benne - időt kért,mert nagyon új.
Megbontani nem akarom, amit a szellőzőn belátok az egy 16cm. átmérőjű toroid trafó. Kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#58089) Bodz válasza alphamooncam (#58088) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor ezért a 7.1. Akartam mondani, hogy sztereóra talán kicsi túlzás volt megvenni, de így már értem. :)
Legolcsóbb megoldást próbáltad már? HDMI bemenetéről hogy szól?

Ugyan remek lenne a Sonica pl, de házimozihoz nem sokra mész majd vele, szóval alaposan körül kell még járni ezt a témát. Hacsak nem akarsz külön a sztereóba meg a moziba is egy rakás pénzt beleölni.

[ Szerkesztve ]

(#58090) Dorian válasza Bodz (#58087) üzenetére


Dorian
félisten

Nem hinném, hogy abban a Denonban olyan húde-DAC lenne, mozis cuccokra nem jellemző a kiemelkedő sztereó DA.
Denon 4520-am évjáratának zászlóshajója, de eszembe nem jutna még a Denon DA300 helyett sem, h azt használjam DAC-ként.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58091) fattyu válasza Dorian (#58090) üzenetére


fattyu
veterán

király az aláírásod :D és nagyon igaz

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#58092) alphamooncam válasza Bodz (#58089) üzenetére


alphamooncam
őstag

Az eltelt időben csináltam egy gyorstesztet.

Vivaldi 4 évszak, Felix Ayo, ( I Musici ) 44.kHz 16bit.

Pendrive és NAS hálózatról közvetlen lejátszást közel azonos szintre tenném.
HDMI-n (KODI) egy hajszállal jobb.
Koaxon aztán ( Daphile ) kinyílt. Amikor a nagyzenekar egyszerre rákezdett, itt már szépen elkülönültek a hangszerek, nem mosta egybe úgy ahogy azt az előző három forrásnál. Lett mélysége és szélessége a színpadnak. Legjelentősebb előrelépést a mély vonós szekció adta.

Sajnos nem állt módomban se az optikai, se szimmetrikus (XLR) bemeneteket kipróbálni eszköz híjján.

Érezhetően kevés volt a "kis" JBL ehhez a feladathoz.

Csak hogy azért megvédjem, házimozihoz ennél nem kell több -DTS HD-Master Audió formátumú hanganyaggal tesztelve, arról nem is beszélve, hogy kamara, kisebb zenekarokkal, vagy "modern" zenével egészen jól elboldogul.

Mindezek tükrében sztereóra merre fejlesszek?

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#58093) Sinesol


Sinesol
veterán

Ez vajon átverés lehet?

[ Szerkesztve ]

(#58094) ribizly válasza Bodz (#58083) üzenetére


ribizly
veterán

Köszönök minden információt és jótanácsot! :R
Ha összeállt a rendszer jelentkezem. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58095) Patice válasza alphamooncam (#58092) üzenetére


Patice
nagyúr

Sejtettem valahol, hogy annak a Denonnak (is) a koax bemenete lesz a legjobb minőségű.

Akkor ezt kell "megtámadni" egy jó USB --> SPDIF átalakítóval. Mondjuk a Human Audio Tabla mostanában barátságos áron szokott menni AVX-en.

Vagy veszel egy Raspberry Pi-t és rá egy digitális kijáratot adó kártyát.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58096) oba válasza oba (#58072) üzenetére


oba
addikt

Valaki esetleg? Bármi hasznos tippet szívesen fogadok :)

(#58097) #71562240 válasza oba (#58096) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az eddigiek valószínűleg sok hűhó semmiért. Nézd meg, hogy kikapcsolt állapotban is búg-e a rendszer az adott helyen.

(#58098) oba válasza #71562240 (#58097) üzenetére


oba
addikt

Amint kikapcsolom a fejhallgató erősítőt a rajta lévő gombbal megszűnik a zúgás. Azóta próbáltam másik USB kábellel is, nem hozott eredményt.

(#58099) PuMbA válasza fericske (#58080) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen böngésző? Ha a videóra jobb klikkelsz és a Statisztikákra mész, akkor a Mime Type sorban avc vagy vp9 van kiírva?

[ Szerkesztve ]

(#58100) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!

Elég régen jártam erre, részben elvoltam az eddigi rendszeremen, részben pedig más prioritások lettek az életben. Van ez így.
Viszont, míg portable vonalon elvagyok a iFi iDSD nano + iPad-al, addig asztali dac+amp vonalon kell egy kis vérfrissítés.
Eddig egy Audinst HUD-mx1-et használtam, ami már a havert boldogítja.
Tehát, szükségem lenne egy Beyer DT770 Pro (250 Ohm) füles alá dac+amp-ra.
Lehet két készülék, helyem van, hordozgatni, pakolgatni nem szeretném.
TOPPING D30 - nagyon jó árban van, ennyiért már csak próbakép is leütöm.
Na de még kéne egy erősítő is.
Audiophonics K214 - szimpatikus kis valami.
Vagy legyenek párban és akkor egy Topping A30 legyen.
Vagy ajánlott ugyan, de elég vegyes véleményeket olvasok a SMSL M6-ról.

Kicsit kiestem a témából, de olvasgatok visszafele, de van mit, látom szépen pörög még a topic. :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.