Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) Bodz válasza NandorHUN (#57499) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Használtan Dragonfly Black (újonnan is akciós), BlasterX G1 , M2 Pro (ennél nem vagyok biztos, hogy meg telóról), Musiland 01 US Mark2 (szintén nem vagyok biztos) pl.
Én várok egy SMSL X4-et, majd beszámolok róla.

(#57500) Polllen: Még nem, de meló után akkor kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#57502) NandorHUN válasza Bodz (#57501) üzenetére


NandorHUN
addikt

Köszönöm :R
Ezek mennek PC-ről is? Tehát ha hazajövök rá tudom dugni, elmegyek magammal vinni? :)
Illetve akkor megadott integrált alaplapi megoldáshoz képest ezek megérik, ugye?

Esetleg egy sorrendet tudsz írni, hogy melyik a legjobb megoldás vagy nincs hallható különbség? :))

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#57503) Bodz válasza NandorHUN (#57502) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mennek, persze.
Hát az én nem tudhatom, hogy megérik-e, nem hallottam még a lapod. Van amin elég jól sikerült az integrált hang. De ugye azt nem tudod magaddal vinni, szóval telóhoz csak venned kell valamit.

X4 még passz ugye.
G1<Dragonfly=M2 Pro<01 US Mark 2
Hogyne lenne hallható. Ráadásul sikeresen olyanokat választottam, hogy elég nagy karakterbeli is van. :D Ízléstől függően bármelyik jó lehet a K545-höz.
G1 van Alzán. Ha nem tetszik visszaküldheted. Dragonfly Kácsánál, visszaküldhető, meg pár helyen kipróbálható amúgy is. 01 US Hardveraprón, hátha az eladóval meg tudsz beszélni egy próbát.

[ Szerkesztve ]

(#57504) HUNNIA1920 válasza NandorHUN (#57502) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nekem is van egy Musiland 01 US Mark 2-es DAC-om, szerintem egy próbát megér. Itt az oldalon is van egy eladó használtan 19eFt-ért.
Nálam egy HiFiMAN HE400S fejest is vígan és élvezhetően meghajt az erősítő része + rá van még kötve egy aktív hangfalpár is.

Ha judapesti vagy, akkor személyesen is ki tudod próbálni, nincs veszteni valód. Hogy passzol-e a fejesedhez, azt nem tudom, de mint DAC, szerintem ennyiért kiváló. :)

Szerk.: Bodz: nem tudom, nem próbáltam még, de kábel hiányában nem is tudnám kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57505) Bodz válasza HUNNIA1920 (#57504) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Telefonról működik?

Szerk: Kötelezővé kéne tenni minden topikba látogatónak egy 1-2 dolláros OTG adapter beszerzését. :D

[ Szerkesztve ]

(#57506) Polllen válasza Bodz (#57501) üzenetére


Polllen
nagyúr

:R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57507) HUNNIA1920 válasza Bodz (#57505) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Tudom, ez most önzőség, de mivel számomra felesleges, így nem próbáltam még. :)
PC-re van kötve, a DAC-ra meg egy aktív Genius hangfalpár, telefonnal sosem használnám.
Viszont ha Linux alatt működik, akkor talán Android alatt is, nem? Windows-hoz kell driver, azt tudom.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57508) no01ricsi válasza Bodz (#57505) üzenetére


no01ricsi
tag

Sony z1c tökéletes.

PSN ID: PRicsi83

(#57509) NandorHUN válasza Bodz (#57503) üzenetére


NandorHUN
addikt

Bodz & HUNNIA1920
Köszönöm.

Lapomról itt van audio teszt, én annyira nem értek hozzá, azt írják "Very Good". Megadott paramétereket milyennek találjátok? /Legalján van egy táblázatban összefoglalva.

01 US Mark 2 19e az oldalon, de elég masszív darab, nem tudom teló meghajtja e de ha igen, akkor is jó nagy, Dragonfly viszont tuti jó telefonhoz és nagyon mobilis, pici eszköz... 01 US Mark 2 mennyivel jobb mint egy Dragonfly Black? Hallható, érdemi különbség van? :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#57510) NandorHUN válasza NandorHUN (#57509) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ez lemaradt :[link]

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#57511) Brett001


Brett001
aktív tag

Most már az Audiolabnek is van hordozható DAC/Amp-ja az M-DAC Mini személyében:
[link]

:)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#57512) Bodz válasza HUNNIA1920 (#57507) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Dehogy önzőség. :N
Nem feltétlen működik minden droidon, ami Linuxon.

#57508) no01ricsi: Köszi!

(#57509) NandorHUN: RMAA teszt a kb semmit sem jelent kategória. Ennyiből nem lehet tudni hogyan szól.
18,6 százalékkal jobb. :DDD

(#57511) Brett001: Kicsit kényszeres a gyártó oldalán a 2 nagy M-DAC állandó emlegetése.

(#57513) NandorHUN válasza Bodz (#57512) üzenetére


NandorHUN
addikt

Gondoltam van aki esetleg próbálta mindkettőt, vagy jobb rálátása van :)
Dragonfly szimpatikusabb 23-ért, mert mobilis. Bár gondolom ez miatt ott a kompromissum, de nem tudom mennyivel rosszabb. :)
Esetleg még ott a Sound BlasterX G1, az nem tudom milyen.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#57514) Bodz válasza NandorHUN (#57513) üzenetére


Bodz
Topikgazda

18,6 százalék a különbség, mint már írtam. :D Viccet félretéve, nem túl sokkal. Ha nagyon kicsi cucc kell, esetleg zsebre is akarod vágni, akkor nyilván a Dragonfly vagy a G1. Én minden más esetben a Musilandet venném.

[ Szerkesztve ]

(#57515) bkercso válasza NandorHUN (#57513) üzenetére


bkercso
nagyúr

A DF uncsi, a Musilandotra be lehet indulni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57516) NandorHUN válasza bkercso (#57515) üzenetére


NandorHUN
addikt

Uncsi alatt mit értesz? :U
Egyébként Sound BlasterX G1 újonan 3-ad annyiba kerül mint a Dragonfly vagy a Musicland 01 ... kérdés, hogy hogy szól. Ahogy nézem inkább gamereknek lett kitalálva, de állitólag nem rossz. :F

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#57517) bkercso válasza NandorHUN (#57516) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ennél jobban nem tudom leírni, meg kell hallgatni. Olyan szól, de minek.
A G1-et nem ismerem, lehet, hogy az még csak nem is részletes... :F

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57518) JLaca


JLaca
csendes tag

Üdv mindenkinek,
Egy problémával kapcsolatban keresek megoldást:
Denon DA-300, win10-es gép, csak a Jriver lejátszó (ASIO-val) küld ki hangot a DAC-on keresztül. Nem hiszem hogy az "exclusive" mód a hibás, mert egyrészt kikapcsoltam, másrészt kikapcsolt Jriver esetén sem megy semmi (youtube, winamp, POT player stb.). Ha kimeneti eszköznek másikat, mondjuk a monitorban lévő hangszórókat választom ki akkor minden rendben. Persze én a DAC-on keresztül szeretnék mindent hallgatni, arra van erősítő és hangfal kötve.
Nem tudom pontosan, hogy milyen ilyenkor a jelút, a driver-ek hogyan működnek együtt vagy tiltják le egymást, vagy a win10 hogy avatkozik be a folyamatba.
Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata vagy megoldása?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#57519) s4tch válasza JLaca (#57518) üzenetére


s4tch
veterán

Vezérlőpult - hardver és hang - hang: ezen belül mi az alapértelmezett eszköz?

(#57520) JLaca válasza s4tch (#57519) üzenetére


JLaca
csendes tag

Természetesen az USB High Definition eszköz (emlékezetből mondom, mert a másodlagos rendszeremről van szó, de eltéveszthetetlen hogy melyik a lejátszó eszközök közül a DAC).Mellette vannak az Nvidia meg Realtec eszközök, az alaplapi hangkártyához meg ilyenek.
Ha mást választok ki az működik rendesen, mint pl. a monitor hangfalak, ilyen probléma csak a Denon kijelölése esetén áll fenn. Próbáltam drivert frissíteni, de a gyártó honlapján csak egy van, a win is azt mondja hogy minden jó úgy ahogy van. Csak mégse.
Az illesztőprogram részleteinél ott van azt hiszem a gyártónál hogy Denon.
Szóval nem ismeretlen eszköz a gép számára.
Próbáltam az egyes lejátszókban állítgatni hogy Direct Sound, vagy WASAPI, meg amit találtam, de vagy el se indul a lejátszás vagy hang nélkül meg. Még a Jriver se szól egyéb módban, csak az ASIO-val.
Szóval nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#57521) fericske válasza JLaca (#57520) üzenetére


fericske
addikt

Nekem ugyanezt csinálja a Korg-om win10 alatt.
A probléma akkor jön elő, ha a Jriver-rel indítom a zenehallgatást.
Nekem csak a Korg meghajtóprogramjának újratelepítése oldja meg a problémát, ami fél percet vesz igénybe, szóval nem kattogok rajta.
Win7 alatt semmi gondom nem volt, de sajnos haladni kell a korral....röhej.

(#57522) PapauZ


PapauZ
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne: laptopról hdmi-n keresztül TV-re (samsung 5. széria, legegyszerűbb verzió), arról pedig optikai kábelen keresztül direktbe megy a hang az erősítőbe (Denon RCD-M40). Nekem első körben "szebbnek", kicsit élettel telibbnek tűnt a hangja (foobar + wasapi).

Jó ez a megoldás így, vagy inkább érdemes kihagyni a tv-t a sorból?

Természetesen főleg filmeknél használnám így, de lehet hébe-hóba amikor nincs kedvem USB-re másolgatni, így küldeném rá a denon dac-jára a hangot foobarból. Sajnos direkt optikai kimenet nincs a PC-n, a jack-rca meg sokszor olyan "nyers" tud lenni.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#57523) JLaca válasza fericske (#57521) üzenetére


JLaca
csendes tag

Igen, win7 alatt nem volt semmi gondom nekem se.
De adtál egy ötletet, bár kedvelem a Jriver-t lehet hogy ha eltüntetem megoldódik a probléma, marad a Foobar vagy egyéb. Alig várom hogy hétfőn kipróbáljam, majd referálok, ha segít.
A meghajtó újratelepítését is kipróbálom, eddig csak a frissítésével próbálkoztam, meg tetszőleges kombóban engedélyeztem, letiltottam, eltávolítottam minden mást, hátha ütközik.
Köszi.

(#57524) dgyuri0123 válasza JLaca (#57523) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem sose volt gondom DA300-al sem Jriver, sem Foobar esetén. YT ritkán szólt dacon keresztül, de mikor kellett, jól működött. Arra ugyan nem emlékszem, hogy Jriver "korszakom" alatt történt-e, ami viszont biztos, hogy Foobar használatával működni fog minden egyéb program a dac felé és lesz hangja YT-nak vagy VLC-nek, a DA300-al is. Természetesen nem árt alapértelmezetté tenni a Denon dacot, az nem árthat. Nem tudom, érthető voltam-e. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#57525) PodMAN


PodMAN
senior tag

Arcam rHead-ről van tapasztalata bárkinek? Bodz? :)

(#57526) Maxximus válasza Bodz (#57501) üzenetére


Maxximus
őstag

Működik telóról a Creative SOUND BLASTERX G1-Ár bajnok!
S7+AKG545 kombóhoz elég.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#57527) Polllen válasza Bodz (#57498) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amin eddig átsiklottam. Most tudatosult bennem, hogy a z40 távirányítható és előfok is egyben. Miért szeretnél távos dac-t? :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57528) NandorHUN válasza Maxximus (#57526) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nekem is S7E-m van és AKG K545-öm, G1n gondolkodom.:))

Viszont kérdésem az lenne ilyen PC alatt van értelme egyáltalán kiadni rá a pénzt: [link]
Alapomra azt írták
"The RMAA results given by the Biostar TX77XE4 are really exceptional. I do not think there has been another product with such an awesome result here. "

- Alul vannak megadva a paraméterek, de ennyire nem érteh hozzá.

Vélemény? :)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#57529) NandorHUN válasza NandorHUN (#57528) üzenetére


NandorHUN
addikt

Na itt a kettő összevetve:
Alapom:

BLASTERX G1:

Dragonflyról meg Musilandról nem találtam.

Mi a véleményetek? :)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#57530) Bodz válasza Polllen (#57527) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Magic nem megy telefonról. A led világít ugyan, de semmi.

Szeretek mindent ágyból ki/be kapcsolni, meg kell a szimmetrikus kimenet Alpha 65-höz, az meg nincs a Z40-en.

(#57525) PodMAN: Nézegettem már természetesen :D eBay-en a használtakat, de nem mertem beleugrani.

(#57529) NandorHUN: Ami eddig is.

[ Szerkesztve ]

(#57531) Samtya válasza NandorHUN (#57529) üzenetére


Samtya
senior tag

Így számok alapján ezt nem tudnám megmondani. Olyan ez, mintha megadnák mg pontossággal két süti összetételét, be is mutatnák egy üvegbúra alatt a sütiket, de hozzájuk sem szagolhatok és mondjam meg így, hogy melyik a finomabb. :F

(#57532) bkercso válasza Bodz (#57530) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kapcsolós konnektor? Szimmetrikus bemenetre meg teszel xlr-rca adaptert. Persze, ha költenél, arra nincs megoldás. :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57533) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Ezzel az Abasco táppal folyton kikapcsol magától vagy be se kapcsol a Denon DA300-USB. Ha kihúzom és bedugom, akkor meg az esetek 90%-ában bekapcsol, megy egy darabig, aztán kikapcsol. Nincs valami trükk, hogy jól viselkedjen?

(#57534) s4tch válasza cipofuzo87 (#57533) üzenetére


s4tch
veterán

Cseréltesd ki. Az enyémnek semmi baja...

(#57535) #21019392 válasza dgyuri0123 (#57524) üzenetére


#21019392
törölt tag

Igen értem, tovább szöszmötölök vele.

cipofuzo87: nálam ugyanezt csinálta, néhány lekapcsolás után hagytam a fenébe.
Valaki már leírta, hogy a kimeneti feszültsége az az Abasco tápnak kicsit alacsonyabb, vagy
nem teljesen stabil, én lusta voltam cseréltetni, ha időm engedi majd keresek egy jobb
minőségű hasonló tápot, addig megteszi a gyári. Persze én még nem vagyok igazán
"vájtfülű", ahhoz kell néhány év, ha egyáltalán.

(#57536) NandorHUN válasza Samtya (#57531) üzenetére


NandorHUN
addikt

Értem, azért kösz. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#57537) Bodz válasza bkercso (#57532) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van rca egyébként a hangfalon, de na, ez elvi kérdés is. Ha van szimmetrikus bemenet, akkor 5 méteres kábellel azt használom. :D

[ Szerkesztve ]

(#57538) Dorian válasza #21019392 (#57535) üzenetére


Dorian
félisten

Érdekes, mert nálam sincs vele semmi probléma, sosem kapcsolt ki vagy ilyesmi, pedig megvan már egy jó ideje. Sztem ami ilyen azt gariban cseréltetni kell és annyi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57539) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Még annyi kérdésem lenne, hogy Musiland 01 megy telefonról is? (Android 7 Samsung Galaxy S7)
DF tudom, hogy megy, mert oda van írva spec-nél, de erről nem igazán találtam semmit.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#57540) Bodz válasza NandorHUN (#57539) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#57541) NandorHUN válasza Bodz (#57540) üzenetére


NandorHUN
addikt

:R

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#57542) Bodz


Bodz
Topikgazda

Valamelyik unatkozó DA-300USB tulaj nem próbálná ki a DA-310 Win10-es driverét (lap alján)? Köszi!

(#57543) Bukk900 válasza Bodz (#57542) üzenetére


Bukk900
őstag

Nálam nem működik. :(
Még sosem kötöttem számítógépre, most felraktam a drivert, a control panelen csak no devices connected látható.
Ezért jó a telefon, nem kell ilyenekkel vacakolni! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57544) Bodz válasza Bukk900 (#57543) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Köszi! Gondoltam egy próbát megér, hátha jó hozzá.

(#57545) Bodz


Bodz
Topikgazda

HRT dSp
Legyen már erről is egy kevéske íromány.

Nem érezné bkercso sem unalmasnak. :) Kifejezetten élő, szellős hangja van, harapnak a mélyek, illetve rengeteg energiát visz a közép és magas tartományba is.
Egyszerű szerkezet. Micro usb be, 3.5mm jack ki. Hangerőszabályzó, akksi nincs. Telefonról megy, illetve az összes elterjedt oprendszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#57546) csƵ válasza Bodz (#57545) üzenetére


csƵ
őstag

Dragonfly Red-hez viszonyítva?

(#57547) NandorHUN válasza csƵ (#57546) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ilyen áron inkább DF Black vagy Musiland 01-hez kéne viszonyítani, nem? Azokhoz képest hogy szól Bodz?
- bár itt azt írják DF jobb

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#57548) Bodz válasza csƵ (#57546) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem jobb, de legalább agresszívebb. :) Szóval ne cseréld le rá. Viszont pl. az Xduoo XD-05 kivégzi a Redet. Jó, tudom, lényegesen nagyobb is, csak a hasonló áruk miatt jutott eszembe.

(#57547) NandorHUN: A Musiland mindent visz...

[ Szerkesztve ]

(#57549) bkercso válasza Bodz (#57545) üzenetére


bkercso
nagyúr

Idegesítőnek sem érezné? ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57550) Bodz válasza bkercso (#57549) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hát az attól függ hogy mivel próbálná. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.