Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) AXisBOLD válasza Bodz (#57050) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:R

Aurea mediocritas

(#57052) endrep


endrep
csendes tag

Köszi!
Íróasztalra kéne erősített fejhallgató kimenettel, külsőre a Magic megfelelne, de annál a füles nem játszik.

endrep

(#57053) Bodz válasza endrep (#57052) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Aham, keresünk valamit. Milyen füles amúgy?

(#57054) endrep válasza Bodz (#57053) üzenetére


endrep
csendes tag

Mindenféle szedett-vedett jelenleg, HD650 felé billen a jövő, családi állapot miatt kell a zenének a fülbe költöznie. :)

endrep

(#57055) Bodz válasza endrep (#57054) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Drága füles, forráson spórolás újabb esete. :D :(
De ha tényleg csak ennyi, akkor nyugodtan tehetsz egy próbát a HD650-hez ezzel.

(#57056) Bodz


Bodz
Topikgazda

Csak lett hamar utódja a DA-300-nak, íme a DA-310.

Ide is kitaláltak valami innovatívat... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57057) endrep válasza Bodz (#57055) üzenetére


endrep
csendes tag

Mit vegyek, hogy eset ne legyek? :R

endrep

(#57058) laychi


laychi
veterán

Sziasztok.

Létezik olyan DAC,ami hangerőszabályzós(távirányítóval természetesen)
Tévét vásároltunk,de sajnos csak optikai hangkimenet van rajta,fejhallgató kimenet nincs és szeretnénk a meglévő aktív hangfalszettünket rákötni.
Sajnos sima DAC esetén tv távirányítóval nem lehetséges a hangerő szabályzás,viszont új hangfalszettet illetve soundbar-t nem akarok venni ezért.
Ha van ilyen készülék biztos olcsóbb lenne,mint egy rendes hangfalszett.

Válaszokat köszi.

(#57059) bkercso válasza Bodz (#57056) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezt már én is feltaláltam, csak még nem próbáltam ki. :D

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57060) Bodz válasza endrep (#57057) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kb végtelen pénzt lehet a HD650-re költeni, szóval azért csak húzzunk egy határt még mielőtt vad ötleteim támadnak. :D

(#57058) laychi: Olcsó távos dac nincs.

[ Szerkesztve ]

(#57061) endrep


endrep
csendes tag

Ok, akkor tegyük félre a HD650-et. :)
60-70körül milyen páros lenne, ami nem fárasztana le sem ergonómiailag, sem agyilag?

endrep

(#57062) laychi válasza Bodz (#57060) üzenetére


laychi
veterán

Ezek szerint létezik.
Tudsz esetleg pár ajánlott modellt írni.
Akkor meggondolom mi legyen a továbbiakban.

(#57063) krichd1 válasza laychi (#57062) üzenetére


krichd1
addikt

Például használt Emotiva XDA-2 vagy XDA-1, de utóbbinak nem valami jó az előerősítő része, bár TV-hez használható.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57064) laychi válasza krichd1 (#57063) üzenetére


laychi
veterán

És egy ilyen? lényeg,hogy a hangerő szabályozható legyen,gondolom rosszabb nem lenne a hang ezzel sem,mint egy hagyományos jack3.5 esetén
[link]

(#57065) krichd1 válasza laychi (#57064) üzenetére


krichd1
addikt

Az értékelése alapján csoda, ha egyáltalán működik. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57066) laychi válasza krichd1 (#57065) üzenetére


laychi
veterán

Ja azt nem néztem,mosttmár így oké :D
Több szem többet lát,elsősorban kutakodok... :)

(#57067) zsocy


zsocy
őstag

Srácok, elmozdulnék USB transzport irányba.
Mit gondoltok a Hivox Suricata24-ről?
Nekem a DAC-om is Hivox, egy Lupus C MkIII, igazából sohasem éreztem hogy le kellene cserélnem.
Mennyire rúg labdába az xmosok mellett egy Suricata24? Ez a szépen dobozolt változat, nem a sima fémszínű, bár tudom ez a hangjának mindegy :)

(#57068) laychi


laychi
veterán

Átmegyek offba
ugyebár vannak BT hangfalak, a tv-re pedig csatlakoztatható vezeték nélküli hangszóró.
létezek esetleg valami BT kütyü, amin van jack aljzat és rá tudom kötni az aktív hangfalszettem?

(#57069) laychi válasza laychi (#57068) üzenetére


laychi
veterán

azt hiszem meg is találtam...bluetooth audio adapter.

(#57070) Bukk900 válasza laychi (#57069) üzenetére


Bukk900
őstag

Philips BT adapter, itt az a kérdés, hogy a tv távirányítója szabályozza-e a BT hangerőt.

(#57071) szimeonov


szimeonov
tag

Sziasztok,

egy olcsó megoldást keresek amivel a laptop (alkalmanként telefon) hangkáryáját ki tudom váltani.
Superlux HMD-660 (150 Ω) fejhallgatót használok, és esetleg egy Edifier 1280T aktív hangfalhoz szeretném kapcsolni.

Ezt néztem ki: Douk Audio PCM2706 USB DAC ES9023
Elég lenne ez a superlux-hoz (a leírásban 160 Ω van), vagy tudtok esetleg alternatívát ajánlani?

Köszönöm a segítséget.

(#57072) bkercso válasza szimeonov (#57071) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az ES9023 DAC-chip nem tud fejhallgatót meghajtani, csak erősítőt szabad rákötni. Ezt csúnyán benézték a ferdeszemű barátaink... :o 8 ohmot meg eleve nem tudhat hajtani egy ekkora chip, ez már-már a hazugság kategória.

A PCM2706 magában viszont tud fejest hajtani. Nagy minőséget ne várj tőle, egy épkézlábabb alaplapi szintjét hozza, de használható.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57073) bkercso válasza bkercso (#57072) üzenetére


bkercso
nagyúr

Picit többért már zenére használhatóbb dolgokat kapni, pl ezt.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57074) Ribi válasza bkercso (#57072) üzenetére


Ribi
nagyúr

Erre is ugyanúgy ráírják, hogy lehet vele hajtani fejest, de a chip leírásában nagyon nincs említés értelmes mennyiségű áramról.
Báár írnak a végére opamp drivert. Szóval én sem tudom hogy is van ez.
Illetve más gyártók is használják füles kimeneten ezt a chipet.

[ Szerkesztve ]

(#57075) bkercso válasza Ribi (#57074) üzenetére


bkercso
nagyúr

Így van, ugyan az a chip. Lehet, hogy elbírja a fejest, csak sokkal nagyonb torzítás (és rövidebb élettartam) mellett... (?)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57076) Ribi válasza bkercso (#57075) üzenetére


Ribi
nagyúr

Viszont smsl is rak külön opát a fejes meghajtáshoz.

(#57077) szimeonov válasza bkercso (#57073) üzenetére


szimeonov
tag

Köszönöm a válaszokat :R .
Esetleg akku nélküki változatban nincs hasonlón jó mint a Topping nx2?
Munkatársam ajánlotta a U-CONTROL UCA202 készüléket, erről mi a véleményetek?

(#57078) deja vu


deja vu
addikt

Kedves krichd1!

Tudnál nekem információval szolgálni?

Úgy tudom te ismered Focal Chorus 807 V, Chorus 806 hangfalakat. Mi a különbség a kettő között? Én csak Chorus 807-et tudnék venni. Ezek tényleg sokkal jobbak mint a Focal Alpha 65?

Előre is köszönöm a válaszodat!

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#57079) bkercso válasza szimeonov (#57077) üzenetére


bkercso
nagyúr

Min. 4 szempontból is kerülendő az UCA-202.

Nem nagyon ismerem ezt az árkategóriát (sem :D ). Van még pl. az FX Audio DAC-X3, de annak a nagytestvére is elég kemény hangú / érces külső erősítő nélkül. Persze nem biztos, hogy rosszabb a Topping NX-2-nél, arról is csak olvasom a pozitív kritikákat, hallani nem hallottam.

Használtan nézhetsz még valamit esetleg.

Mennyi a felső kerethatárod? (Vigyázz, beugratós kérdés! :DDD )

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57080) Bodz válasza endrep (#57061) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mármint dac+amp, dac/amp, vagy az előbbiek + fejes? :DDD

(#57062) laychi: Tudok. De kb. 70-80k-tól. Van olyan hangfalad, hogy érdemes ennyit rákölteni? Meg hát tv műsorhoz?

[ Szerkesztve ]

(#57081) bkercso válasza bkercso (#57079) üzenetére


bkercso
nagyúr

Találtam még neked egy SMSL IDOL+ -t. Itt van némi összevetés az NX-2-vel. Az NX-2 akkuja különben utazáskor jól jöhet, nem zabálja le a telefonod. Más tapasztalatok szerint is javít egy átlag beépített hangkártya hangján.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57082) szimeonov válasza bkercso (#57079) üzenetére


szimeonov
tag

Nincs limit, csak sóher vagyok. Az a gondom hogy nem használtam még ilyen eszközöket, félek hogyha veszek egy drágábbat és esetleg nem jön be (süket vagyok, nem hallom ki) akkor felesleges pénzkidobás (látszik a sperlux is az alsó kategória alja). Metal, rock zenét szeretnék hallgatni vele.
Összeszedtem az igényeket:
Szükséges:
-USB bemenet
-Fejhallgatómat képes legyen meghajtani
-Linux, Android kompatibilis

Jó volna:
-Optikai bemenet
-RCA hangkmenet
-Hangerő szabályozás

Nem szempont:
-akku, hordozhatóság (nem zavar az extra táp)
-Nem szükséges egyéb csatlakozó (pl. optikai kimenet)
-megjelenés

(#57083) nexus6 válasza szimeonov (#57082) üzenetére


nexus6
aktív tag

én nem régen a másik hifis fórumban kérdeztem (nem kaptam választ) hogy milyen kis kütyü lehet: fx-audio d302 pro. Nekem minden van rajta (csatlakozás) ami kellene és árban is klafa. A d802 még többet is tud, de annak kicsit magasabb az ára is (és sajnos nekem azért nem jó mert nincs rajta fejhallgató kimenet). Én most egy audioengine d1-et találtam, június elején kapom meg. Lehet a polcsugárzókhoz rendelek majd egy d302 pro-t.

[ Szerkesztve ]

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#57084) Bodz válasza nexus6 (#57083) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Már a CM108-nál elkaparta magát nálam a 302.
A D1 meg remélem olcsó volt, mert az itthoni új árát már nem nagyon éri meg. Erős lett a mezőny.

(#57082) szimeonov: Egy Logilink UA0211 már majdnem jó lenne. Csak nincs rajta optikai bemenet.

[ Szerkesztve ]

(#57085) nexus6 válasza Bodz (#57084) üzenetére


nexus6
aktív tag

köszi.. ami még nagyon tetszik az a teac ai 101 da. csak az már árban húzósabb, viszont az is mindent tud amit szeretnék. a nad d3020 még ami szuper, csak az már horror ár kategória. azért kíváncsi lennék egy d302 prora is. hangkártyában még a x-fi hd-t javasolták még, csak ehhez kell gép is.

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#57086) krichd1 válasza deja vu (#57078) üzenetére


krichd1
addikt

Most ezt kérdezhetted volna a hifis topikban is.
Chorus 807V és 806V között a mély-közép hangszóró átmérőjében van az elsődleges különbség, tehát 18cm vs. 16,5cm, ez nem jelent nagy különbséget, a 807V kicsit mélyebbre megy, kicsit nagyobb szobában is megállja a helyét, plusz ugye fizikailag is nagyobb a doboza.
Alpha 65-nél a magas sugárzóval vannak főleg gondok, abból eléggé az alját kapta a Focal kínálatból. A 800V-s Chorusokban jobb van, ez hallatszik is, illetve itt a dobozzal sem butították le a hangzást, mint a 700V szériában. Viszont amit inkább ajánlanék, az a Chorus 800 VW széria, ebbe jobb a mély-közép sugárzó, talán a hangváltó is, így jobb térleképezés, tisztább a közép- és mély-tartomány. Tehát a 806VW-t vagy a B8VW-t állványos kategóriában. Mondjuk ezeknél meg a mély mennyiségét szokták kevesellni, de ami van, az legalább elég pontos.
Szóval lényegében én az Alpha 65-t kizárnám, a 807V-t is, a 806VW, B8VW határeset, ha normálisabb hangdobozt szeretnél Focal vonalon, akkor gyűjts a C8VW-re. Vagy ha nyugodtabb, melegebb nem olyan légies hangot szeretnél, akkor Ariara.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57087) Bukk900 válasza nexus6 (#57083) üzenetére


Bukk900
őstag

Én a Topping VX1-et nézegettem polcsugárzóhoz, van rajta fejes kimenet, meg USB bemenet, de végül Tangent lett.

(#57088) deja vu válasza krichd1 (#57086) üzenetére


deja vu
addikt

Köszönöm a kimerítő választ! :R

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#57089) endrep válasza Bodz (#57080) üzenetére


endrep
csendes tag

dacamp + fejes = 70k
fejes ≠ HD650 :K

[ Szerkesztve ]

endrep

(#57090) nexus6 válasza Bukk900 (#57087) üzenetére


nexus6
aktív tag

néztem a toppingokat is, nagyon szépek a termékeik csak kicsit drágábbak az fx-nél és sms-nél. az ampster lett? meghallgattam azt is, szépen szólt a budai boltban... a tangentben nekem csak egy hiba volt, hogy nincs fejhallgató kimenete. de polchoz nagyon jó áron van

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#57091) Polllen válasza Bodz (#57056) üzenetére


Polllen
nagyúr

Dupla áron, mint a 300. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57092) HUNNIA1920 válasza zsocy (#57067) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nekem volt Suricata-m, a célnak megfelelt 15eFt-ért. Elvileg az egy módosított Musiland 01 konverter. Az XMOS annyiban lehet más, hogy jóval kisebb a késleltetése (modernebb XMOS: 0.1PPM vs. Szuri: >50PPM).

A sima fémszínű, amit írtál, az a régebbi 16/48-as verzió, a fekete dobozos a 24/192-es.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57093) #56474624


#56474624
törölt tag

Létezik olyan, hogy az integrált hangkártyám jobban szól, mint a Xonar DG? Ráadásul csak az előlapi csatlakozóra dugtam a fejhallgatóm (az integrálthoz van csatlakoztatva), de egyértelműen kisebbnek érzem a lemaradását a prodigy hd2-től, mint a xonar dg esetén. Utóbbinál van valami fura: mintha hullámozna a hangerő időnként, mintha visszaszabályozná valami. De ez már régóta fennállt amúgy. Természetesen nem volt bekapcsolva semmiféle hangerőkiegyenlítő stb.
Lehetséges, hogy valami hardveresen nem stimmel a xonar dg-mmel?

[ Szerkesztve ]

(#57094) krichd1 válasza #56474624 (#57093) üzenetére


krichd1
addikt

Bármi lehetséges.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57095) #56474624 válasza krichd1 (#57094) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jó lenne biztosat tudni, mert eladnám a xonar dg-t, de ha rossz, akkor nem. Azt kellene kiderítenem valahogy, hogy alapból ilyen, vagy nálam rossz valami rajta? Én hajlok utóbbira a fura "hanghullámzás" miatt bizonyos részeknél, az már évek óta jelen van: Windows xp-től 10 CU-ig volt fent minden, driverből eleinte a gyári, később az unixonar különböző verziói.

(#57096) Bodz válasza nexus6 (#57085) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az AI101 főleg csomagban volt jó vétel amikor 79900-ét adták itthon. De egyébként nem rossz kis erősítő, a füles kimenete is használható.

(#57097) Bodz válasza endrep (#57089) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Itt válaszolsz minden kérdésre, aztán kerítünk valamit a fejeshez. :)

(#57091) Polllen: Majd beáll ez is egy elfogadható értékre. A 300 is magasabb áron kezdett, aztán csökkent, mondjuk utána megint nőtt. :D

DAC Box S2+. Hátha sikerült valami normálisat alkotni, a sima DAC Box elég trágya volt.

[ Szerkesztve ]

(#57098) #56474624


#56474624
törölt tag

Pl. ennél a résznél, ahogy kezdődik a torzított gitáros riff, hallható nagyon, hogy a torzított gitár hangerejét visszafogja a xonar dg, majd kiengedi, visszafogja..., tehát a hangerő hullámzik, aztán itt a cinek, természetellenesen csengenek, visszaveszi a hangjukat, aztán feljebb engedi, visszaveszi, hullámzik ennél a résznél is. Tehát jellemzően magasabb hangoknál jelentkezik. Nem csak yt-on, flac-t lejátszva foobarral is, és persze nem csak ennél a zenénél.

szerk: Közben feltettem a gyári Asus drivert az unixonar helyett (már régóta nem használtam, mert mindig recsegett vele a hang win10 alatt, most nem recseg), ennél meg jó, itt nincs hullámzás. :C

[ Szerkesztve ]

(#57099) fericske


fericske
addikt

Creative Sound Blaster X7
Akár még jó is lehet.

(#57100) bkercso


bkercso
nagyúr

Új játékszerem van: egy DACtron4. Saját szórakoztatásomra készült csupán, hogy kipróbáljam ezt a mérettartományt is. Már vagy 10 éve szerettem volna egy hasonlót építeni, de mostanra lett meg hozzá a kellő tapasztalat...
Még mindig nem szerződtem senkivel, így maradt a 16 bites USB-chip, de tetszik. :K Csak jó óra és sima táp kell neki. Ezen kívül WM8740 és egy mini CompositeAmp van benne, valamint 5db tápszűrő/-stabilizátor. Az analóg része úgy lett beállítva, hogy max-on kényelmes hangerőt adjon az AKG Sextettel, így alacsony impedanciásokkal is csak kb. 20dB-t kell rajta halkítani normál zenehallgatáshoz, ami után még marad 13 bitnyi felbontása.
Szívesen összevetném mondjuk egy DragonFly-val; emlékezetből ítélve ebben sokkal több élet és teltség van. A piros DF untatott, ezt viszont szeretem. :)) Dinamikus, pontos, feszes hangja van, sok részlettel és csendes háttérrel.
Méretén kívül előnye még, hogy 110mA-rel beéri, és Android-kompatibilis.

Továbbra is úgy tartom, hogy a mérések nem árulnak el sokat a hangminőségről, de azért tessék (egy alap Xonar DG-vel mérve). 33 ohmmal terhelve 6-10dB-t romlanak az értékek.
THD:

IMD:

Az élesztés jól sikerült, mivel a fejescsatlakozó adatlapján sikerült alulnézetből megadniuk a lábkiosztást, ami elkerülte a figyelmem. Vagyis a jobb csatorna és a föld felcserélődött. DIY-erek, majd próbáljátok ki! :DDD

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.