Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58851) TheZukker válasza Bodz (#58849) üzenetére


TheZukker
tag

Ne mondj neki ilyet, mert egy életre elmegy a kedve az egésztől. :DDD :DDD

(#58852) Bodz válasza nesa (#58850) üzenetére


Bodz
Topikgazda

De legalább van benne anyag 3 milláért. :D

(#58851) TheZukker: :B

Nagy móka mester Kingwa, feltűnt pár újdonság az R2R 11 leírásában. :))
You can image the NFB11.28 like a high defined digital photo but the R2R 11 is a like real oil painting.
If you are a new audiophile , you should choice the NFB11.28 better than R2R 11, NFB11.28 had the modern sound may easy suite the new audiophile.

[ Szerkesztve ]

(#58853) Ixion77 válasza Bodz (#58849) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem akarom borzolni az idegeket. Kis hazánk kereseti viszonyai miatt sajnos nem ez a árkategória esik az érdeklődés középpontjába. Mindazonáltal ha valaki ilyet tervez venni, vagy valamiért tényleg érdekli, írok neki róla részletesebben.
Röviden annyit, hogy a Soekris 1541 hihetetlenül tiszta hangú full szimmetrikus dac, átlagos (kb. 300$ érték) beépített fejhallgató erősítővel. Mérések szerint hihetelenül magas felbontóképesség (-140 dBFS). Az első 500eft alatti árú dac, amit én "high-end hangúnak" találtam.

Talán hasznosabb, ha röviden összefoglalom, amit több száz óra olvasás alapján leszűrtem a jelenlegi piacról. Nagyon túlegyszerűsítve, de aki ilyen kategóriában keres annak talán hasznosan. A $1000 - $2000 közt jelenleg megfontolásra érdemes R2R dac-ok:
- Metrum Amethyst: középfrekvencia-hangsúlyos. Némi tévelygés után (Adagio, Hex) visszatérés az igazi "Metrum hang"-hoz. Holland
- Soekris dac1541: tiszta és levegős hang, full szimetrikus felépítés. dac1421: Olcsóbb, nem szimetrikus változat. Dán
- Schiit Gungnir Multibit: dögös és ütős hang. US
- Denafrips Pontus: Jó lehetne, ha nem lenne minden második gyártási hibás. Használtan venni emiatt tilos. Kína
- Holo Spring L1/L3: Az egyik legjobb NOS dac, annak megfelelő tipikus karakterrel. Elsősorban akusztikus zenéhez. Kína
- RME ADI-2 Pro: Kakukktojás, mert AK4490-alapú, viszont abból talán a legjobb. Selymes hang. Az egyetlen választás ha ADC-re is szükség van. Az évfordulós változat nagyon csini. Német

Ezek felett már csak a csúcskategória van. $6000-ig a figyelemre méltó képviselők:
Schiit Yggrdasil, Metrum Pavane & Adagio, Aqua Hifi La Scala MKII, PS Audio DirectStream, Denafrips Terminator
Ami ennél is drágább, az meg úgysem fog soha érdeklődésre számot tartani ezen a fórumon :) Szvsz értelmük sincs, a hangminőség ott már alig javul, ha egyáltalán...

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#58854) nesa válasza Bodz (#58852) üzenetére


nesa
veterán

Értékelem én a minőséget de ettől olyat várnék hogy besza behugy, de gondolom azért azt nem üti meg.

(#58855) Bodz válasza Ixion77 (#58853) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem hiszem, hogy bárki idegeit fel tudnád borzolni, annyira azért nem drága dac. Nem valamelyik drága audio cucchoz kapcsolódó topikban vagyunk, ahol mindenki beszól, mert csak, hallatlanul úgyis jobban tudja, hogy miért felesleges ennyit költeni. De ahogy gondolod. :)

(#58854) nesa: Egész biztosan nem. Illetve lehet nagyon jó éppen, de az ára biztosan megmagyarázhatatlan. Ráadásul nekem ránézésre is van vele egy aprócska kis problémám. Miért nincs rajta szimmetrikus bemenet? Ha már kimenet van...

[ Szerkesztve ]

(#58856) Polllen válasza Bodz (#58852) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt pont tegnap néztem, jót mosolyogtam rajta. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58857) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Kicsit OFF, de jobb Topic-ot nem találtam erre:

Ez a koncepció érdekesnek tűnik: [link] Mondjuk egy olyan kis touchscreen-el, amivel az oldal alján mutatják, kompakt kis stereo "izét" lehetne bütykölni e belőle.

A kérdés csak az, hogy milyen lehet ténylegesen a hangja, milyen ez a DAC hozzá és hogy megéri e?! :F

(#58858) Polllen válasza SunMount3r (#58857) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt konkrétan nem hallottam, én rpi2-3-hoz készült Allo Boss dac-t próbáltam. Nagyon jó vétel. Egy használtan 60k körül futó denon da-300-t nem ér utol, főleg felbontásban és térben, de minden másban nagyon közel van hozzá.
Árkategóriát nehéz mondani, mert ez csak csupasz dac kártya. Nincs háza, fejhallgató erősítője, csak rpi-ről megy...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58859) Xbean válasza Bodz (#58701) üzenetére


Xbean
tag

Sziasztok!

Másfél napja megjött a Sennheiser HD700, elsőre nem igazán tetszett a hangja, de könnyen és gyorsan orvosoltam ezt egy kis EQ-val. Így jobb lett a hangja és hangtere is. Érdekes módon én nem vettem észre semmilyen zavaró tüskét a magastartományban, EQ után meg főleg nem.
Amit nagyon érzek, hogy a HRT headstreamer nincs egy ligában a HD700-al.
Jelenleg az általatok is ajánlott:

Audio-GD - R2R 15 vagy Schiit magni 3 + Schiit modi multibit párosokban gondolkodom.

Szerintetek melyik lenne jobb választás egy HD700-hoz?
Egyébként nagyon jó fejhallgató, hihetetlenül kényelmes, nagy hangterű és EQ-val kíváló hangzású fejes még headstreamerrel is.

[ Szerkesztve ]

(#58860) SunMount3r válasza Xbean (#58859) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Olvastam már, hogy a Sennheiser-ek nem éppen ár/minőség bajnokok, de, hogy egy 180K-s fejhallgatójukkal is így keljen trükközni, hogy normális hangja legyen, az azért több mint fura...

(Most nem azért...)

(#58861) Blasku válasza Xbean (#58859) üzenetére


Blasku
tag

Szia!
Hogy-hogy EQ-znod kell a HD700-ast? Azért az már egy komoly fejes ahhoz, hogy meghallgatás nélkül vegyék meg :Y . Ha magastüske nincs, akkor a basszusa volt kevés?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#58862) Xbean válasza Blasku (#58861) üzenetére


Xbean
tag

EQ nélkül, kicsit mosotabb hangja volt, nem igazán tudom leírni, lehet hogy normális dac/amp kombóval alapból nincs vele ilyen gond. Azt érzem, hogy még lenne benne tartalék/többet ki lehetne hozni belőle egy jó dac/amp párossal. A headstreamer már HD598-al se volt a nagy kedvencem.

Amúgy szenzációs fejhallgató, HD598 hamar visszakerült a dobozába. :))

[ Szerkesztve ]

(#58863) Blasku válasza Xbean (#58862) üzenetére


Blasku
tag

Ha jól hallottam, a közeljövőben lesz fejhallgatós találkozó, szerintem vidd el arra :K.
Lesz ott pár DAC/erősítő amire rádughatod, hátha lesz olyan amivel jobban ki lesz csalogatva a fejhallgatóban rejlő potenciál.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#58864) PuMbA válasza Xbean (#58859) üzenetére


PuMbA
titán

"Recent purchase of the Sennheiser HD 700, I didn't like the siblence. They sparkle too much in the highs and the lows."

Nagy ész ez a csávó. Minek vette meg a HD700-at, ha nem tetszik a hangja.... főleg ennyi pénzért nekünk nem tetsző dolgot venni :DDD Hihetetlen, hogy mik történnek csodálatos világunkban.

[ Szerkesztve ]

(#58865) Xbean válasza PuMbA (#58864) üzenetére


Xbean
tag

Gondolom nem volt lehetősége meghallgatni vásárlás előtt.
Nehéz helyzetben voltam, mert nekem sem volt meghallgatásra lehetőség, mások véleményére hagyatkozhattam csak, ami szintén nehezíti a helyzetet a HD700 esetében, mert igencsak megosztó egy fejhallgató. Valaki imádja valaki elviselni se tudja.
De a két tábor részletes érveléseiből sejtettem, hogy nekem tetszene és szerencsére nagyon is igazam lett.

A fülpárna hátsó része a driver felől amúgy olcsó műbőr, ez okozza a sokak által utált hangképet. Erre a neten lehet találni megoldásokat, de véleményem szerint semmi szükség rájuk: link link

Aki amúgy megbotránkozik azon, hogy a HD700-al egyeseknek ilyen gondjai vannak, azoknak megjegyeznem, hogy a HD800-nak legalább ugyanekkora "hater" tábora van, ha nem nagyobb :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#58866) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. A Hidizs AP60 nem hajlandó dac módban működni, a windows-nál 10-es hibakód és az audió résznél az eszközök között sem jelenik meg. Próbáltam a dirver törlést és az újratelepítést, de lehet, hogy nem törlődött maradéktalanul minden. Szeretném a windows újratelepítését elkerülni. Találkoztatok már ilyennel más eszköznél? Egy hete kikapcsoltam a gépet, azóta feléje sem szagoltam...

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#58867) TripleB válasza TripleB (#58866) üzenetére


TripleB
senior tag

No, kiirtottam minden maradék cuccot a registry-ből és innen már hajlandó volt csinálni a dolgát a driver. :)
Mehet estére a SAP-8 teszt. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#58868) Ixion77 válasza Blasku (#58861) üzenetére


Ixion77
őstag

A HD700-as közismerten nem egy jól sikerült széria. A HD800-assal próbálták javítani, aztán végül a HD800S-sel sikerült a 6KHz körüli tüskét kiküszöbölni. Közben az ár elszállt.
Az igazi ár/érték bajnok a HD650. Nem véletlen, hogy sok gazdag audiofil tart belőle otthon még Focal Utopia és LCD-4 mellett is. Ritkábban egyesek HD600-at. Elképesztő, hogy a 650-es milyen jól fel tud nőni sokkal drágább erősítőkhöz is. Valamint szélesebb zenei repertoárhoz passzol mint a 800-asok. Utóbbi jazz és klasszikus zenével tud igazán nagyot gurítani, azokban állva hagyja a kisebb testvéreit. A színpadja különösen elképesztően jó.
Mindazonáltal mindegyik igényli a nagyon-nagyon jó erősítőt. Elsősorban a csöves OTL-ekkel mennek nagyot (Feliks Euforia, Cavalli Audio Liquid Crimson, DNA Status, Eddie Current Zana, Latonic Blue, Bottlehead Crack, stb.)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#58869) Bodz válasza Xbean (#58859) üzenetére


Bodz
Topikgazda

15 csak akkor, ha kifejezetten meleg, testes hangra vágysz. Talán inkább a 11 a HD700-hoz. Persze ez is meleg, de messze nem annyira, mint a másik.

(#58868) Ixion77: 800 hamarabb volt, mint a 700, szóval azzal biztosan nem akartak semmit javítani. A 800S viszont valóban javult a 800-hoz képest. Mióta felment a 650 ára elég messze került az ár/érték bajnok címtől.

[ Szerkesztve ]

(#58870) bkercso válasza Ixion77 (#58868) üzenetére


bkercso
nagyúr

Félvezetősökkel annyira nem jók? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58871) Xbean válasza Bodz (#58869) üzenetére


Xbean
tag

Akkor ezekben gondolkodjak inkább? Schiit magni 3 + modi multibit páros nem annyira jó elképzelés?

(#58872) Bodz válasza Xbean (#58871) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Csak a 2 említett audio-gd dac-ot hallottam. Nagyon egyben van a teljes csomag, tehát dac + erősítő.
Viszont legyünk őszinték, a Magni pl. egy 99 dolláros erősítő, óriási csodát én nem várnék tőle. Drágább Schiit cuccoktól sem dobtam hátast. Ezzel nem azt mondom, hogy nem jók, viszont csöppet túl van tolva a "made in usa, óriási dumánk van" marketing, amire vevők mindenfelé, különösen az amcsi vásárlók (ez érthető), tükröződik a véleményeken is szerintem. Gyakran érzem az elfogultságot.

(#58870) bkercso: De. Bár a 800-nak valóban jót tehet a cső, a 650 meg némelyik OTL társaságában meglepően jó valamiért. Erre még nem találtam logikus magyarázatot.

Ha érdekel valakit, akkor azt az infót kaptam az egyik európai Denon képviselettől, hogy talán jövőre érkezik a DA-310USB a kontinensre. Lehet volt már róla szó, de érdekes, hogy dac-ot (PCM1795) a fejhallgató kimenethez nem használja.

[ Szerkesztve ]

(#58873) Sinesol válasza Bodz (#58872) üzenetére


Sinesol
veterán

De akkor hogy hasznalja az ember siman dac/amp-ként?
Külön chipet hasznal a fejes kimenethez?
Mondjuk maga a cucc nem érdekes számomra, viszont el nem tudom kepzelni akk ez hogy van. :N

[ Szerkesztve ]

(#58874) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Pl. DA-310USB-> ki használja ki ezeken a "való életben" azt a sok különböző digitális bemenetet?! Milyen "láncot" vagy "kombót" kell elképzelnünk a szobán belül?! :F Real life és valószínű?! Vagy csak "mi" lennénk a szűk réteg, akik az USB-re redukálva használjuk?! Amit amúgy az eddigi ismereteim alapján alapból feltételeznék. Mert ahogy elnézem és tippelem azért nem egy "mindenféle kimenetes" stúdió környezetbe és célokra vannak azért ezek kitalálva.

Csak kérdem...

(#58875) Xbean válasza Bodz (#58872) üzenetére


Xbean
tag

Döntöttem, karácsonyra meglepem magam egy R2R 11 -el. Kíváncsi vagyok nagyon mit fogok pluszban tapasztalni egy "gagyi" headstreamerhez képest. :))
Majd írok véleményt nektek. :)

[ Szerkesztve ]

(#58876) bkercso válasza SunMount3r (#58874) üzenetére


bkercso
nagyúr

Playstation-ön optikai kimenet van, ha jól tudom. Vagy az az Xbox? Mindegy, TV-ken is optika szokott lenni. CD-játszókon meg koax. Nem kell egyszerre használni az összeset.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58877) Dorian válasza SunMount3r (#58874) üzenetére


Dorian
félisten

TV optika, CD koax

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58878) Patice válasza SunMount3r (#58874) üzenetére


Patice
nagyúr

Egyik optika: TV, vagy mondjuk műholdas set-top-box, másik optika: pl. ChromeCast Audio, amivel megoldva a netes stream. Koax: CD lejátszó, vagy blu-ray lejátszó, USB: PC, laptop, egyéb SBC-k.

Ki lehet azt használni. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58879) moti07


moti07
tag

Sziasztok! 50-60 ezer forint körül tudtok ajánlani DAC-t? A számítógép alaplapi hangkártyáját szeretném kiváltani vele és összekötni egy sztereó erősítővel. Köszönöm a segítséget.

(#58880) SunMount3r válasza bkercso (#58876) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

+ Többiek: OK ezt túlgondoltam. Illetve ezekre nem. De pl.: TV-m van és egy media Box-om még. Ha a PC-mhez van kötve a DAC, akkor ezeket nem kötném rá, mert a hangszórók az asztalomon vannak. Elég fura lenne. :D Így gondolkodtam valahogy.

Esetleg ha lenne valami normális analóg switcher adapter, hogy több hangfalat is rá lehessen kötni egyszerre. De ahogy tudom ilyen nem létezik...

(#58881) bkercso válasza SunMount3r (#58880) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hangfalat erősítőre kötünk, nem DAC-ra, így nem értem. A több hangfalas átkapcsolás régen nagy divat volt, de a mai erősítőkön valóban nincs ilyen funkció. Viszont léteznek ilyenek. Audiofilek építeni is szoktak, beépített hangszóróvédelemmel, védőgázas meg higyanyos relékkel, aranyozott ezüstkábellel, mahagóni borítású lakkozott tölgy dobozban. :D

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58882) Tim82 válasza bkercso (#58881) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hangfalat erősítőre kötünk, nem DAC-ra, így nem értem.

Próbáld meg aktív hangfallal az erősítőre kötést... :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58883) Mickey73 válasza Xbean (#58859) üzenetére


Mickey73
csendes tag

Szia,
Nekem is HD700 van. Én egy NFB11-el használtam eddig. Teljesen elégedett voltam vele. Azután kipróbáltam az avx-en hirdetett OTL fejes erősítő dupla változatát. Majdnem dobtam egy hátast, amikor meghallottam. Iszonyatosan jó lett a HD700 hangja, meg is vettem azonnal ezt a csöves csodát. Ég és föld a különbség az OTL és az NFB között. Ha teheted próbáld ki mindenképpen.

Amire figyelj oda. A Senni kábelét ne tárold a dobozában összegyűrve a füles mellett. Én így tettem és kb 2 év alatt megadta magát a kábel, úgyhogy ne nagyon gyűrögesd.

(#58884) SunMount3r válasza bkercso (#58881) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

"Mezei" aktív hangfalakra gondoltam. Erősítőt látni sem láttam élőben vagy 4 éve, akkor is max az MM-ben. :D

A switch-nél is ebben gondolkodtam. Egy szimpla kis dobozka 2RCA in 3X2RCA out (pl.) egy kis kapcsolóval. Olcsón. :D (De azért ne "HAMA" minőségben). Nem megoldható?!

De nem ezek az iszonyat drága monstrák, amiket linkeltél... :N

(#58885) bkercso válasza SunMount3r (#58884) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja! Azt forrásválasztónak hívják, csak fordítva használnád, ami nem baj. Bemenetválasztó néven is keresheted. Amiket linkeltem, azok erősítő és hangfal közé valók.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58886) Tim82 válasza SunMount3r (#58884) üzenetére


Tim82
nagyúr

A minőségükről nem tudok sokat, a második, fémdobozossal volt pozitív tapasztalat valakinek a topikban. (Meg is van.)

[link] [link]

Én Genius 1250B és CD lejátszó, valamint médiabox és a mellé DAC-ként használt Creative Extigy hangkártya közé iktattam be egy ilyet, ami nagyon gagyinak néz ki, de abszolút problémamentesen működik - csak az audio részt használom belőle. Az is igaz, hogy nem "audiofil" használatra van ott, hanem filmnézés és hálószobai háttérzene (tehát nem kritikus zenehallgatás) a célterület.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#58887) bkercso válasza Tim82 (#58886) üzenetére


bkercso
nagyúr

A jobbak fém házasak és relések. Passzív előerősítő néven is futnak, csak azokban még hangerőszabályzó is van. A kínaiak 30kHUF körül mérik az ilyesmit eBay-en.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58888) Xbean válasza Mickey73 (#58883) üzenetére


Xbean
tag

hmmm... Arra az egyedi gyártású OTL-re gondolsz amit "istvan3" tag árul 85000Ft-ért?
Még egy jobb DAC-ra is maradhatna keretemből mellette, ami egyébként kb kimerül az R2R 11 árkategóriájában.
Miben változott ilyen óriási mértékűt a hangja? - Azt hinném, hogy ebben a kategóriában (R2R 11) már nagyon apró fejlődési lehetőségek vannak, de ezek szerint nem hozza ki a maximum közeli lehetőségeket a HD700-ból?

[ Szerkesztve ]

(#58889) Bodz válasza Sinesol (#58873) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Így ni. Qualcomm DDFA.

(#58890) Ereshkigal válasza Ixion77 (#58853) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Én szívesen olvasnék többet ezekről a DAC-okról, na meg a tapasztalataidról. Ezek közül miket hallottál?
A közeljövőben szeretném majd lecserélni a mostanit, és kb. ilyesmi árig lennék hajlandó elmenni. Egyelőre a Soekris 1421 felé húz a pénztárcám (sajna az is közel 1000 euró adóval), de meghallgatni nem tudom, és nem győzött meg teljesen, amit eddig olvastam. Bár mindenki dicséri a tiszta hangját, de túl naturálisnak tartják. Nehéz, mert jönnek aztán az ellentétes vélemények, pl. van akinek a Gungnir kevésbé tetszik.
Szóval engem érdekel a téma, akár priviben is, ha ide nem akarsz írni.

[ Szerkesztve ]

(#58891) Mickey73 válasza Xbean (#58888) üzenetére


Mickey73
csendes tag

Igen arra. Az a legutolsó 85 ezres van már nálam. Ahogy írta már Bodz, ennek a típusnak is nagyon jót tesz az otl valamiért. Hogy milyen a hangja? Nem szeretnék hülyeségeket összehordani, de első hallásra olyan volt, mintha valami dinamika expander lenne az erősítőben (persze nincs). És ennek ellenére még több apróbb részlet hallatszik és a felbontás is javult. Még jöbban elkülönülnek a hangok. Nem bírom levenni a fejemről. El sem tudom képzelni, milyen lenne akkor egy lcd4 ezzel. Nekem nagyon bejött.
A 11-es r2r-t nem hallottam még, arról nem tudok véleményt mondani. Nekem a sima sabre 9018-as NFB11 van.

[ Szerkesztve ]

(#58892) Alvarez81


Alvarez81
csendes tag

Sziasztok!

Otthoni gép, illetve céges laptop beépített cuccai helyet keresnék DAC-AMP kombót,
a kb 25 ezer ft-os kategóriáig. Néztem a Logilink UA0211 -est, az FX-Audio DAC-X6-ot, XFi HD-t (E10K-t már nem, az olvasottak után )
Átnéztem a fórumot, visszaolvastam, olvastam más fórumokat, de mégsem tudok dönteni.
32 Ohmos füleseim vannak (régebbi PIoneer, Technics, ill HD662 EVO. Ha úgy alakul, egy Pioneer MS-5T -t vennék később) , nem is tervezem nagyon drága fülesek beszerzését, csak jó lenne picit előrébb lépni a minőségi zenehallgatás területén, az alaplapi sercegőkről. Tehát nem kell hogy nagyon fejhallgatóhoz legyen választva a DAC/AMP. Az sem kell, hogy nagyon izmos legyen, mert inkább halkan szoktam zenét hallgatni.

Most 65 dolcsi lenne amazonról egy DAC-X6, illetve 74 EURo körül egy Logilink. A Creative meg 22 körül. Ezek közül szerintetek melyik a jobb választás, ha nem tervezem külön erősítővel megkínálni a DAC-X6-ot ? (elvileg az AMP része a gyengébb benne, mint DAC jó)
Lehet más, itt nem szereplő kütyü is a nyertes, csak eddig ezeket láttam többet emlegetve.
SMSL M3-ról láttam máshol sok negatív véleményt is, ezért nem raktam a listába.

Előre is köszönöm a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

(#58893) SunMount3r válasza bkercso (#58885) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

+ (#58886) Tim82: Szóval ezeken, amik linkelve is voltak, csak szimplán a bemeneteteket használom kimeneteknek és a kimenetet bemenetnek és ennyi?!

Valamint az is szóba került már a PC hangfalas Topic-ban, hogy sokszor ronthatnak a hang(jel)minőségen a különféle közbeiktatott toldalékok/adapterek/konverterek (passzívakról van szó), mint pl. akár már egy szimpla RCA->Jack átalakító is. Merthogy azt is a legjobb minél "natívabban tolni" a forrástól a célig.
A másik pedig az az volt, hogy pl. egy 2 bemenetes, egy kimenetes adapter esetén, ha mind a két forrás be van kapcsolva (de csak az egyikről szól valami éppen), akkor is belezavar a hangminőségbe a másik bemenetre jövő "alap jel", ami akár még extrémebb dolgokat is produkálhat.

Ezen linkelt switch-ek esetén mennyire lehet ez veszély?! Ilyenkor a "kimenetek" "alapzaja" nem zavarja egymást?!

Amúgy nekem is Genius SP-HF1250B-jeim vannak. És egy Steinberg UR22 mkII-tőt tervezek még. A brossúra szerint a [MIC/LINE 1/2] jack bemenetekre mehet "valamilyen digitális jel is", de ez nekem homályos, hogy tudnék e rá valamilyen átalakítóval valahogy SPDIF/Coax jelet küldeni?! Vagy ezek nagyon másra vannak kitalálva és nagy elszálltam az ötlettel?! :D (Csak most vérszemet kaptam a téma kapcsán, hogy akkor miért ne kötném rá én is a TV-met és a media Box-ot is valahogy...) :U

[ Szerkesztve ]

(#58894) Ixion77 válasza Mickey73 (#58891) üzenetére


Ixion77
őstag

Az LCD-4 hez nem ilyen erősítő való, szóval elképzelhető hogy ott negatív meglepetésben lenne részed. Ahhoz én valami jó félvezetős erősítőt keresnék.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#58895) Xbean válasza Mickey73 (#58891) üzenetére


Xbean
tag

Na most jól elbizonytalanodtam az R2R 11-ben, de olvastam a topikot avx-en és ha jól értem, akkor már nem is gyárt több erősítőt István. Amúgy milyen DAC-t használsz vele? :)

(#58896) Ixion77 válasza Xbean (#58895) üzenetére


Ixion77
őstag

Hébe-hóba gyárt egyet-egyet, de kétségtelenül nehéz vele kommunikálni - valószínűleg más dolgok fontosabbak lettek az életében. Egy ideje próbálok tőle szerezni egyet kipróbálásra, sikertelenül.
Remélem átveszi valaki a stafétát aki megfelelő vállalkozó kedvvel bír. Olyan jó lenne látni egy magyar Feliks-et vagy Trafomatic-ot... Mikroelektronikában nagyon jók voltunk anno, és mint az említett lengyel és szerb cégek felfutása mutatja, a jó minőségű kézi gyártású audió termékekre van fizetőképes kereslet.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#58897) Bodz válasza SunMount3r (#58893) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nagyon elszálltál. Az nem spdif bemenet az UR22-n. :)

(#58898) bkercso válasza SunMount3r (#58893) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, ennyi. Sima kábel van bennük, ami nem látja a jel irányát (audiofileknek: igen, vagyis nem, nem látja! :P ;] ).

Elég komoly lánc és elég rossz átalakító kell ahhoz, hogy rontson. Valamint elég kifinomult hallás, hogy észrevedd. Én pl. hallok különbséget különféle RCA-kábeleim között, mert különféle potméterek között, de egy szint fölött mégse nagyon érdekel, és ez a szint egyáltalán nem drága. Persze ezek szubjektív dolgok. Meg másoknak szánt holmiba attól még bele kell tenni az anyagot. De ha nem összehasonlítós hifizés a cél, "csak" zenehallgatás, akkor szerintem sok nem múlik ezeken a passzív dolgokon, hacsak nem a legalja minőségről van szó.

A másik pedig az az volt, hogy pl. egy 2 bemenetes, egy kimenetes adapter esetén, ha mind a két forrás be van kapcsolva (de csak az egyikről szól valami éppen), akkor is belezavar a hangminőségbe a másik bemenetre jövő "alap jel", ami akár még extrémebb dolgokat is produkálhat.
Ehhez nagyon sz@rul kell megépíteni a bemenetválasztót, amire biztosan akad is bőséges példa még a kereskedelemben is, igen. :) Ilyenkor élsz az internetes vásárláskor téged megillető 2 hetes elállás jogával és problem solved, mert ez durva hiba.
Nem kell túldimenzionálni a kérdést: ha kapcsoló kell, vegyél egy jobb, ajánlott példányt, és hallgasd meg magad, milyen! :K Biztos találsz olyat, amiről elérhető 1-2 vélemény vagy teszt, még ha utóbbiakból gyököt is kell vonni.

Valamit félreértettél, mert a Steinberg jack beneneten csak analóg jelet fogad. Digitálisat csak USB-n tudsz ráadni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58899) Bodz válasza Alvarez81 (#58892) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Logilink. De bátran választhatod valamelyik keretedbe illő Musilandet is, pl. 01 vagy 02 US Mark2.

(#58900) Bukk900 válasza Alvarez81 (#58892) üzenetére


Bukk900
őstag

Itt most 78$ a Musiland 02 mark2. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.