Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) adamssss válasza Bodz (#57949) üzenetére


adamssss
veterán

Optikat tudjon mindenkepp az usb nem annyira lenyeges persze ha tud az nem hatrany.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#57952) robi-k


robi-k
őstag

Hmm, nagyon szívesen meghallgatnám ezt a DAC-ot: Audio-gd R2R-7
A gyártói leírása minden esetre tetszetős, de sokkal bő-beszédesebb és reális teszt ;)

(#57953) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok
Hónap elején tervezek venni egy Usb-s audio interfészt aminek elsődlegessen egy pár Prodipe Pro8 V3-at kéne kiszolgálnia.
Másodsorban egy Superlux HD 681Evo-t de ő le lesz cserélve év végéig valami jobbra max 50-60K-ig.
Szempont lenne hogy itthoni boltból tudjam beszerezni a keret max 50K lenne.
Egyenlőre az Audio Probe Spartan A-val szemezgetek illetve a Steinberg UR 22 mk2-ről is jókat hallottam.
Szerintetek melyikkel járnék jobban illetve nyitott vagyok bármilyen más javaslatra ami belefér a keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#57954) Bodz válasza adamssss (#57951) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egy Sanskrit 6th - SAP-8 páros elég kellemes lenne. Igaz ez már inkább 50k.

(#57953) Frogged: Ha fejhallgató is játszik, akkor csak a Spartan.

[ Szerkesztve ]

(#57955) sas55 válasza Bodz (#57954) üzenetére


sas55
aktív tag

Megköszönöm neked itt is ezt a párost. :R
Alaplapi után az STX felüdülés volt de ezzel a kombóval csak mosolygok míg hallgatom, nekem minden forintját megérte. :K

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#57956) Bodz válasza sas55 (#57955) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Itt is szívesen. :)
Bizony, a SAP-8 különösen jó. Én is mindig mosolygok, ha belegondolok, hogy 60 euróért ilyen hangot kapni.

[ Szerkesztve ]

(#57957) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Most vettem egy Sennheiser hd 598-at és nagyon tompának tűnik a hangja ,igaz csak alaplapra van dugva .(Asus Maximus VIII Hero).

A kérdés az lenne hogy szükséges-e hozzá erősítő és ha igen, milyet ajánlanátok.

Köszi!

(#57958) Frogged válasza Bodz (#57954) üzenetére


Frogged
aktív tag

Köszönöm a tanácsot akkor Spartan lesz.
Még annyit meg kérdeznék ezek a USB kábelek közül valamelyik ajánlott lenne hozzá:
Shure MicroB-to-Lightning Cable
Oyaide NEO d+ USB 2.0 Class A
Vagy egy olcsóbb klotz is elég lenne ?

[ Szerkesztve ]

(#57959) adamssss válasza Bodz (#57954) üzenetére


adamssss
veterán

Nagyon szépen köszönöm a javaslatot. Egyelőre kipróbálom a TV dac-ját, és amíg össze nem gyűlik a pénz használom azt, aztán lehet megveszem a párost. Ráadásul ezen van USB is így laptophoz is megy.

An nem baj, hogy ezen csak nagy jack kimenet van? Azt egy konverterrel 3,5-re tudom alakítani?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#57960) Bodz válasza Shaza (#57957) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mennyit költenél?

(#57958) Frogged: Supra. Nálam jól bevált a Spartan esetében (is).

(#57959) adamssss: Nem baj. Pár száz forint egy átalakító.

[ Szerkesztve ]

(#57961) Shaza válasza Bodz (#57960) üzenetére


Shaza
senior tag

Eléggé kiköltekeztem ,20 max 25k lenne a ráfordítandó összeg.

(#57962) tibi970307 válasza Bodz (#57700) üzenetére


tibi970307
tag

Ez is tetszik, kicsi és ha tényleg jól szól teljesen megérheti.
Lehet rendelni fogok egyet.

(#57963) pomorski


pomorski
őstag

Sziasztok!

Ha rossz topikba írtam volna, akkor bocs! Szóval a helyzet a következő: Németországban bóklászolva találtam a képen látható mac attack 400 erősítőt. Kipróbáltam, működik. Kérdésem az, hogy mennyiért adható el a cucc, ha egyáltalán eladható?

(#57964) Bodz válasza pomorski (#57963) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!
Itt próbálkozz szerintem inkább.

(#57965) Bodz válasza Shaza (#57961) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Presenter 3? A lapodon lévő Sabre alapú megoldás nem lehet olyan rossz, valószínűleg tényleg elég egy erősítő.

(#57962) tibi970307: Az árát nagyon megéri.

[ Szerkesztve ]

(#57966) Shaza válasza Bodz (#57965) üzenetére


Shaza
senior tag

Szia!
Szerinted szükséges ehhez a fejeshez erősítő,mert sok helyen ajánlják telefonhoz is.
Annyi kérdésem lenne még hogy a bejáratás tényleg segíthet a hangzásban(kb hány óra használat)illetve a realtekről mik a vélemények?

Köszi!

(#57967) pomorski válasza Bodz (#57964) üzenetére


pomorski
őstag

köszi!

(#57968) muszurkefal válasza #01758976 (#57910) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

5 napos hozzászólás, de rákerestem a Mojo-ra, mert ma én bizony találkoztam vele contaxg-nél :C

Úgyhogy akkor be is számolok, hátha érdekel itt valakit a tapasztalatom.

Ma mentem le, eredetileg Meze 99-et hallgatózni. Először a saját, ósdi Samu S5-ről próbáltam. Hááááát... olyan erős basszusa volt, hogy szinte mindent elnyomott, amit az MSR7 részletesen kihozott előtte. Teljesen ellentettjei egymásnak, először nem is tetszett saját forrásról.

A dolog akkor kezdett érdekessé válni, amikor beiktattuk a Mojo-t. (Nem a Samu S5-höz, mert valamiért nem ismerték fel egymást, pedig friss Androidom van.)
Brutális, brutális, brutális. Ennyi.
Mojo-val megspékelve a Meze a sárga földbe gyalázta az MSR7-et.

Mojo: nagyon energikussá teszi a zenét. Olyan, mintha tényleg történne is valami, nem csak jönnének a hangok egymás után. A Mezének eltűnt a basszus-dominaniája, szépen előbújtak a közép és magas tartományok részletei, és nem voltak annyira szúró, éles, száraz magasai, mint az MSR7-nek.
Az MSR7 olyan, mint az asztallap, a Meze pedig mint a pihe-puha ágy. Előbbi kapargat, utóbbi megengedően, szelíden simogat.
A Mezénél egyértelműen a Mojo-nak volt köszönhető a javulás.
Az MSR7 minimálisan lett jobb a saját S5-ömhöz képest. Mintha semmi nem is történt volna. Ez egyszerűen ennyit tud, nem nagyon lehet ennél jobban túltolni.

Mind a Meze 99-ről, mind a Mojo-ról + tapasztalatokat szereztem. Ezt majd a pénztárcám bánja hamarosan :DD

Egyetlen probléma volt, amire nem sikerült rájönni: random időközönként szimplán kikapcsolt a cucc. Szüzen lett elővéve a dobozból, ezért a telefont és a Mojo-t összekötő leharcolt kábel kontakt-hibájára gyanakodtunk.

(#57969) Bodz válasza Shaza (#57966) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egy jó fejes erősítő nem árt semminek. :)
A bejáratási idő változó, van hogy sokat hoz, van hogy kb semmit... Pár tíz óra beugrónak biztos kell.
Oké, Realtek, de is mire gondolsz pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#57970) Shaza válasza Bodz (#57969) üzenetére


Shaza
senior tag

Arra gondoltam hogy a Realtek helyett van valami más alternatíva?

(#57971) Bodz


Bodz
Topikgazda

Starting Point Systems DAC 3 első benyomások

Első próba, tegnapelőtt: Annyira nem meleg, andalító, mint vártam volna TDA1543-tól, meglepő módon van magas tartomány, a mély és a közép nagyon zenei. Kíváncsi vagyok mi sül ki ebből.
Tegnap: Minél többet hallgatom annál érdekesebb a hangja, őszintén nem ezt vártam, de egy súlyos nosztalgia parti (80-as évek, rock) közben simán 10/10 volt.
Elvittem egy barátomhoz, ahol folytatódott a 80-as évek, a Primare DAC30 helyett bekötve a házat készültünk közösen lebontani, annyira élvezte ő is. A hangfalai ennyire hangosan még nem szóltak, az tuti. Hiányzik a kertes ház... :O
Ma, holnap: Haladok tovább a felfedezés rögös útján... :)

Objektíven nézve persze a saját dac-om (Aune S6), meg a DAC30 is sokkal jobb természetesen, ám annyira más a megszólalás, hogy kár is hasonlítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#57972) Bodz válasza Shaza (#57970) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ó, neked nem sima Realtek akármi hangod van, hanem Sabre 9023 dac-os, szóval valamennyire odafigyeltek a dologra, biztosan nem hallgathatatlan. De amúgy nyilván lecserélhető az is. Szintén az a kérdés, hogy mennyit szánsz rá. Bár az olcsóbb usb dac-ok színvonalát talán hozza. Csak elmélkedek, nem hallottam még az alaplapod.

(#57973) Shaza válasza Bodz (#57972) üzenetére


Shaza
senior tag

Szia!

Még mindig nagyon tompának tűnik a hangja :(
Előtte egy AKG Y40-em volt,lehet hogy nagyon megszoktam azt a hangzást?
Tudom hogy nem a topic témája ,de tudnál ajánlani egy-két referencia zenét ,amiken össze tudnám hasonlítani a kettőt?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#57974) #01758976 válasza muszurkefal (#57968) üzenetére


#01758976
törölt tag

Nocsak. Ajtóstul rontottak a házba? Meg. Hallgatni arany :D Remélem mojot veszel és majd nálam köt ki. Bár nagyon jól elvagyok. Telefonon a kikapcsolási mizéria nálam is fennáll. Pedig rendeltem már 3 kábelt, meg ma jött meg egy AQ jitterbug filter, ezt még a telefonhoz kapcsolom, hátha.. Szóval muzsikus a kis szemét mojo is. Köszi az infót, meghallgatásra ítéltetett.

(#57975) #01758976 válasza Shaza (#57973) üzenetére


#01758976
törölt tag

(#57976) Shaza válasza #01758976 (#57975) üzenetére


Shaza
senior tag

Köszönöm!

(#57977) #01758976 válasza Shaza (#57976) üzenetére


#01758976
törölt tag

Utánad olvastam, [erősen ajánlott] ( összefoglalóba is)

(#57978) Shaza válasza #01758976 (#57977) üzenetére


Shaza
senior tag

Köszi ,azért lassan kezd megjönni a tere :)
Te milyen erősítőt ajánlanál hozzá?(németországi lehetőségek is szóba jöhetnek)

[ Szerkesztve ]

(#57979) Bodz válasza Shaza (#57973) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Inkább olyan zenékkel érdemes, amiket már jól ismersz, szeretsz. :)

(#57977) hárásó: 48 óra Isotek cd a beugró. Már egyszer lejátszva is hihetetlen, kozmikus csodákra képes, képzeld így mi történik. :DDD :DDD

(#57978) Shaza: Topping A30. Na az megpiszkálná rendesen a fülesed. De amúgy az a Senn tompa, ilyen, teljesen nem tudod kifordítani önmagából.

[ Szerkesztve ]

(#57980) #01758976 válasza Bodz (#57979) üzenetére


#01758976
törölt tag

Tehetnél egy linket róla az ajánlóba, mondjuk akkor meg az ingyé honnan-t kellene olvasni.

Shaza: Én nem ajánlanék, ez járatosabbak asztala, meg összefoglalóból kinézel valamit, majd itt kérdezel.

(#57981) muszurkefal válasza #01758976 (#57974) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Oh, ha a Mojo minden telefonnal kikapcsol, az naon nem fajin. :N
Pedig annyira jól szólt...
Kell lennie megoldásnak :K

(#57982) Shaza válasza Bodz (#57979) üzenetére


Shaza
senior tag

Pedig nagyon ajánlották :(

(#57983) Shaza


Shaza
senior tag

Itt nagyon hangoztatja hogy mennyivel jobb erősítővel.(igaz nekem sima van nem SE ,de ha jól tudom az csak a színében különbözik)
https://www.youtube.com/watch?v=2zyo4kVeN2Y
4:44-nél beszél róla.
Bízom benne hogy az ajánlott erősítővel erőre kap :)
Tudnál mondani hozzá egy jófajta kábelt?

(#57984) Spíler válasza Shaza (#57982) üzenetére


Spíler
őstag

A fejhallgató topikban ajánlották valakik annyira nagyon ?

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57985) Shaza válasza Spíler (#57984) üzenetére


Shaza
senior tag

Igen ott is rám írtak (privátban is) de nem konkrétan arra gondoltam ,neten különböző felhasználásra állított listán eléggé elől szerepelt.
Akkor ezek szerint lett volna jobb vétel is.... remek
Egyébként 54k volt.

[ Szerkesztve ]

(#57986) Sinesol válasza Shaza (#57985) üzenetére


Sinesol
veterán

Halkan megjegyzem, nem ártott volna a fórumban rákeresni, szerintem elég hamar rájöttél volna a kommentek alapján, hogy nem túl jó vétel. Én pl. pár hónapja hallottam és kb. az egyik legrosszabb fejesélmény volt, az XB950-es Sonyval karöltve. Még fele áron is erősen túlárazott lenne...
Egyébként ha jól emlékszem talán két héten belül kötelesek visszavenni a terméket, szóval ha nem telt el még annyi idő a vásárlás óta, akkor egyszerű a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#57987) Spíler válasza Shaza (#57985) üzenetére


Spíler
őstag

Én nem erőltetem a témát,majd a te füled eldönti,hogy megérte-e.Esetleg annyit mondanék,hogy záros határidőn belül visszaküldhető,ha nem akarsz egy tompa hangú fejhallgató mellett leragadni.
Bodz és a többiek segítenek a fejes topikban. Bocs az offért.

"Sinesol" után szabadon: a HD598 egy fostalicska,küld vissza gyorsan. :D

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57988) Shaza válasza Sinesol (#57986) üzenetére


Shaza
senior tag

Szerencsére pár napos úgyhogy megy vissza Amazonra.
Az a gondom hogy nincs lehetőségem kipróbálni a füleseket ,ezért sajnos csak látatlanba tudok venni.
Akkor majd kikérem a segítségeteket.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#57989) Sinesol válasza Shaza (#57985) üzenetére


Sinesol
veterán

Vagy esetleg probalj ki egy Dragonfly-t, én anno egy napra vittem haza próbára, de elviselhetetlen volt számomra a sok magasa. Lehet annak a visítása tesz valami életet abba a fejesbe...ki tudja... :DDD

Szerk.: Hja, ha pár napos, akkor szerencsésebb visszaküldeni.

[ Szerkesztve ]

(#57990) oba


oba
addikt

Üdv!

PC -s rendszeremet szeretném kiegészíteni egy usb -s dac/fejhallgató erősítővel. Jelenleg egy ilyen NobSound erősítőm van [link] amikre ilyen Philips MCD708 -as ribbonos hangfalakat kötöttem. Olyan jó ár/érték arányú dac -ot keresek amivel kikerülöm a pc integrált hangkártyáját, tehát usb -s, van rajta rca out hogy ezzel az erősítővel össze tudjam kötni, illetve az elején van egy fejhallgató csatlakozó is. Fejhallgatóm még nincs, azt később tervezek venni. Erre a kütyüre max 30-40ezret szánnék, remélem ebben az árban is tudtok ajánlani valamit :)

Köszi!

(#57991) Patice válasza oba (#57990) üzenetére


Patice
nagyúr

FiiO E10

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57992) oba válasza Patice (#57991) üzenetére


oba
addikt

Köszi! Az ára is szimpatikus! Amatőr kérdés, elnézést, de a hátán lévő coax out -ot hogyan kell rádugnom az erősítőre? Létezik coax/rca kábel? Vagy a lineout -ot használjam? Azon nem rosszabb minőségű jel jön ki mint a coaxon?

(#57993) Patice válasza oba (#57992) üzenetére


Patice
nagyúr

A koax hátul az digitális kimenet. Ezzel használható usb --> SPDIF átalakítóként.

Az analóg kimenet (line out) kell neked. Azzal kösd az erősítődre.

Nekem még első generációs van, de egész jó az analóg kimenete.

Várd meg azért a többiek javaslatát is, hátha tudnak jobbat mondani.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57994) oba válasza Patice (#57993) üzenetére


oba
addikt

Így már világos, köszönöm :)
Várok még persze, hátha jön alternatíva :)

(#57995) s4tch


s4tch
veterán

Az avx-en és a hardveraprón is árul egy kolléga két CEntrance holmit. Mindkettőnek elég jó már az ára. Az egyik usb tápos mobil cucc, a másik egy asztali dac+amp. Nyakam rá, hogy mindkettő becsületesen szól.

(#57996) Shaza válasza Sinesol (#57986) üzenetére


Shaza
senior tag

Még egy utolsó kérdés.
Amikor meghallgattad gondolom erősítő is volt a képben.

(#57997) Sinesol válasza Shaza (#57996) üzenetére


Sinesol
veterán

Hordozható cuccról, Ipadről hallgattam csak meg,
Viszont hallgattam még akkor egy Beyer Dt 990-est, AKG Q701-est, AD-900X-et, amelyek még inkább igényesek a forrásra, mégis képesek voltak értékelhetően megszólalni, még ha érezhetően hiányzott is alóluk az erősítő.

(#57998) Shaza válasza Sinesol (#57997) üzenetére


Shaza
senior tag

Rendben ,köszi!

(#57999) Bodz válasza Shaza (#57988) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor mégse ajánlok semmit. Majd csak az új füleshez. :)

(#58000) Bodz válasza oba (#57990) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Logilink. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.