Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) Bodz válasza kromatika (#57898) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az U7 mint dac egyáltalán nem rosszabb, sőt... A füles kimenete olyan amilyen, mondjuk csak egy erős közepes árához képest, szóval fejhallgató erősítőt vennék a helyedben.

(#57902) kromatika válasza Bodz (#57901) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi a választ,bocsánat nem voltam elég alapos.Az U7 már meg van egy ideje azt használom.Nekem a lényeg hogy ez a két lehetőség közül melyik a jobb hang fülessel.Audioquest Dragonfly 1.2 vagy Asus Xonar u7?

[ Szerkesztve ]

(#57903) kromatika


kromatika
veterán

Közben még képbe jött a Fiio A3 (E11K) is.Tehát ha lehet egy sorrendet kérni fülesre kimenő hang minőség alpján. Sonar U7 ,Fiio A3 (E11K,vagyAudioQuest DragonFly 1.2. Köszi előre is a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#57904) Bodz válasza kromatika (#57903) üzenetére


Bodz
Topikgazda

U7 + E11K elkeni a Dragonfly száját, mivel utóbbi ugye csak egy erősítő. :D Egy abszolút korrekt hordozható erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#57905) kromatika válasza Bodz (#57904) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm.Akkor marad az U7

(#57906) bkercso válasza Bodz (#57904) üzenetére


bkercso
nagyúr

elkeni a Dragonfly száját
Ez azért még elég sok mindenről elmondható. :) A DF előnye, hogy kicsi. És ennyi. ;]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57907) Bodz válasza bkercso (#57906) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen, el... Kész tények (darabok) elé állították, ennyit tudtam tenni. :D

[ Szerkesztve ]

(#57908) #01758976 válasza #01758976 (#57833) üzenetére


#01758976
törölt tag

Xudoo xd 05: Sok időm nem volt rá, így ez lehet nem végleges vélemény lesz. Talán két órát nyomtam bele, változó körülmények között. Első blikkre, az jötte le, nem olyan rossz ez, mint emlékeztem. Sőt, kellemes, mondhatni jól hallgatható. Egész sima, szórakoztató, az ízlésemnek meg kellene eq-ni, de nem tettem. Bántó hibái nincsenek, rendben van. Addig, míg nem állsz neki komolyan zenét hallgatni, itt több sebből vérzik, a nirvánába nem ezzel fogsz jutni, arra nem megfelelő. Hallgatott telókat, notikat, megette. Simán el tudom képzelni, hogy ár kategóriájában ez jó hang. Szándékosan kerülöm a részletesebb leírást, mert akkor centrancéhoz hasonlítanám, aminek ömlengés lenne a vége, meg egy nem reális kép az xd-05 röl. Egyszerűen, csak jó, könnyű jól érezni magad vele. A tulaja is ezt teszi. Mikor dacot cseréltünk, az ő zenéivel az ő fülesével, azt mondta semmi különbséget nem hall. És lehet, nem klasszikus zenén én sem hallanék.

(#57909) Bodz válasza #01758976 (#57908) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Még pár nap és Dacportable mentesség, aztán eljutunk az igen jóig. :D

[ Szerkesztve ]

(#57910) #01758976 válasza Bodz (#57909) üzenetére


#01758976
törölt tag

Hehe Nem volt itt mentesség, végig velem a kincsem. :) Tudom én mi fán terem a minőség, de nem hasonlíthatom őket össze.Ezen szemüvegen keresztül, a telepi szintiboy meg Kocsis Zoltán. Billentyűs mindkettő, de még is... És tessék, már sarkítok is.:) Mondjuk ha csak pár hónapot kell tovább spórolni a jobbra, akkor nem kérdés a cél.

Mellesleg: Hallottál te már mojot? Ha szolgáltatást nem nézünk csak hangot, az milyen a Centranchoz képest? Nagyon szeretnék egy mojo-t legelább fél órát hallgatni.

(#57911) Potrien


Potrien
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék a hifimen (pointe sima mk2,menő manó nad 3020,rút kiskacsa5120,heybrook hbs1) számítógépes tartalmat lejátszani.
Tudtok olyan dac-ot javasolni nekem, mint anno a nad 3020-volt?
Tehát megfizethető,de szépen szóló, kellene.
Fülhallgató előerősítő nem kell hogy feltétlen legyen,mivel nem használok fülest.
Van valami ötletetek esetleg? :F

(#57912) s4tch válasza #01758976 (#57908) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi a leírást. Már megegyeztem egy másik dac tulajával, a tiédhez közelebb áll ;) , mint az XD05, ettől még nagyon hasznos az ilyen input.

(#57913) EQMontoya válasza Potrien (#57911) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nagyságrendileg mennyit szánnál rá?

Same rules apply!

(#57914) Potrien válasza EQMontoya (#57913) üzenetére


Potrien
senior tag

Nem igazán tudom.
Százezreket nem szeretnék,az biztos,de nem tudom mennyiből lehetne normálisat kihozni.
Tudnál esetleg olcsóbb, és drágább alternatívát javasolni?

(#57915) Engineer086 válasza Bodz (#57900) üzenetére


Engineer086
Modder

Engedélyezve volt az általad leírt opció, de majd hétvégén kipróbálom, hogy van-e valamilyen hatása a működésre.
Most az alaplapi hangkeltőt használom ideiglenesen....döbbenetes a különbség a DAC és e között, így lehet csak igazán megtapasztalni.
Köszönöm a segítséget!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#57916) Fandango


Fandango
veterán

Bár nem fejhallgató erősítő, de megjelent a Schiit Vidar, és egy új USB interface a Schiit Eitr.

[ Szerkesztve ]

(#57917) Bodz válasza #01758976 (#57910) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kicsit részletesebb, kicsit világosabb, kevésbé nyugodt.

(#57914) Potrien: 85-ért M-DAC.

(#57915) Engineer086: Szívesen, remélem megoldódik végre a dolog!

[ Szerkesztve ]

(#57918) Polllen válasza Bodz (#57917) üzenetére


Polllen
nagyúr

Durva, hogy mennyire lement az ára az m-dac-nak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57919) Potrien válasza Bodz (#57917) üzenetére


Potrien
senior tag

ez jobb mint a red dragonfly?
És ez milyen?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#57920) dgyuri0123 válasza Polllen (#57918) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jól "pofára" ejtették ezt az M Dacot, gondolom észre vetted. Így nem is lehet piaci árat kérni érte. :)

"csak a zene van"

(#57921) Polllen válasza dgyuri0123 (#57920) üzenetére


Polllen
nagyúr

Láttam sajnos.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57922) Patice válasza Fandango (#57916) üzenetére


Patice
nagyúr

Holy Shiit... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57923) Bodz válasza Polllen (#57918) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azért nem ez az átlagos. Le van verve a sarka elég csúnyán, a másik eladó darabnak AVX-en meg hiányzik az egyik koax bemenete.

(#57919) Potrien: Persze, hogy jobb. :) Valaki rád akar sózni egy Dragonfly-t, ezért a kérdés? :D
Nem ismerem azt a csöves dac-ot.

[ Szerkesztve ]

(#57924) dgyuri0123 válasza Bodz (#57923) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

M Dac-nál eléggé gyakori az RCA aljzatok ilyen jellegű hibája. A test érintkező hajlamos kicsúszni RCA dugóval együtt, ami igazából nem is javítható, ha sajtolva lett gyárilag. Eddig két ilyennek találkoztam.

"csak a zene van"

(#57925) Polllen válasza dgyuri0123 (#57924) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha sajtolva van és kicsúszik, vissza is lehet rakni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57926) dgyuri0123 válasza Polllen (#57925) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nekem NAD erősítőnél volt hasonló gondom, de csak alaplap cserével tudták orvosolni a problémát. A gyári javítási útmutató legalábbis nem teszi lehetővé az utólagos újrasajtolást, de hozzá sem férsz, mert integrálva van (sok esetben) a csatlakozósor az alaplapra. Visszanyomni persze lehet, de egy ki-be csúszkáló testérintkező biztos ront a hangminőségen. Szerintem... Én pont emiatt léptem vissza egy M Dac megvételétől, anno... :)

"csak a zene van"

(#57927) Patice válasza dgyuri0123 (#57926) üzenetére


Patice
nagyúr

Pillanatragasztó? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57928) Picabia


Picabia
csendes tag

Sziasztok,

Gustard X12-vel van valakinek tapasztalata?

(#57929) Bodz válasza dgyuri0123 (#57924) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Láttál 2 ilyet és akkor már elég gyakori? :U
Az összes ilyen rca aljzattal szerelt készüléknél vigyázni kell, elég sokat kínozva a szorítós dugókkal egyszer baj lesz.

[ Szerkesztve ]

(#57930) dgyuri0123 válasza Bodz (#57929) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

2-ből 2 hibás volt és amit most hirdetnek, abból is az egyik ugyanilyen hibás. De az is lehet, hogy a levert szélűnek is plusz még az a baja, csak nem írták, vagy még nem tudják... :) Amúgy forgalmazótól is ezt hallottam... miszerint gyári hiba az RCA aljzatok laza rögzítése, amik idővel ki is csúsznak a helyükből. Ezeket garanciában cserélték volna, ha a gondos tulajdonosuk megnézte volna... ;)

Amúgy sem hiszem, hogy százszámra adtak volna el belőlük...nem volt olyan olcsó.

Q Dacom is volt pár napig, annak is mozgott a testelése össze-vissza, ami nem normális... Pl. Vincent erősítőnél azért kóvályog az egész aljzat, mert rugalmasan lett felfüggesztve, de az a mozgás merőben más, mint ezeknél, mert itt nem az egész aljzat mozog, hanem csak a test érintkező. De nekem mindegy, csak leírtam a tapasztalataimat.

A Pro Ject RS dacban érdekes módon úgy áll az RCA aljzat, hogy szándékosan sem tudnám letörni..
A szorítós RCA dugót pedig meg kell lazítani, mielőtt gépészkedünk vele, de ezt nem neked mondom, mert Te tudod. :R

(#57927) Patice: Egy (volt) közel 300 ezres dacnál?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#57931) Polllen válasza dgyuri0123 (#57930) üzenetére


Polllen
nagyúr

(#57927) Patice: Egy (volt) közel 300 ezres dacnál?

Minden elromlik egyszer és néhány dolgot meg lehet javítani közülük. A lecsúszott csatlakozó nem jó, de nem javíthatatlan hiba.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57932) dgyuri0123 válasza Polllen (#57931) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"A lecsúszott csatlakozó nem jó, de nem javíthatatlan hiba."
Én sem mondtam hogy javíthatatlan, de ne kezdjünk már ragasztgatni, vagy "cicalagozni", mert úgy olcsó.. ;)

"Minden elromlik egyszer"
Az lehet, de általában nem 2-3 év alatt, ráadásul olyan triviális hiba, ami még egy Videotonnak sem okozott gondot soha.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#57933) Patice válasza dgyuri0123 (#57930) üzenetére


Patice
nagyúr

Persze.

Milka fölötti erősítőn is találkoztam ilyennel. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57934) dgyuri0123 válasza Patice (#57933) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tény, egyre silányabb "minden"...de azért vannak még gyártók, akiknek bízom a termékeiben egy pontig. Természetesen ott a gyári hiba lehetősége minden szerkezetben, csak az nem mindegy, hogy 10000-ből mennyinél fordul elő.

Láttad a fáklyaként lángoló Teslát? Pedig az sem 2 pengő... Nem a cseszlovák' verzióra gondoltam. :D

"csak a zene van"

(#57935) bkercso válasza dgyuri0123 (#57934) üzenetére


bkercso
nagyúr

A multikban van total cost out csapat. Mi meg a mérnököket szoktuk szidni... Persze, abban a csapatban is mérnökök dolgoznak, és hát fel kell mutatniuk vlm eredményt...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57936) zsizsef


zsizsef
senior tag

Ha valakit érdekelne, Sabaj D3 belső:

(#57937) Dorien válasza zsizsef (#57936) üzenetére


Dorien
veterán

Bocs az off-ért, de ezen a néven mindig röhögnöm kell... :))

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57938) zsizsef válasza Dorien (#57937) üzenetére


zsizsef
senior tag

Viszont sírnál a gyönyörtől ha meghallanád a hangját ;]

(#57939) bkercso válasza zsizsef (#57938) üzenetére


bkercso
nagyúr

Annyira jó? :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57940) zsizsef válasza bkercso (#57939) üzenetére


zsizsef
senior tag

Szerintem árát tekintve igen. Mivel kis országunkban nem sok ilyen van és tudom nélkülözni így hozzáértő, megbízható, kíváncsi fórumtársnak tesztre feles posta mellett odaadom. De kérném a kritikát fájdalommentesen megírni :DDD.

(#57941) bkercso válasza zsizsef (#57940) üzenetére


bkercso
nagyúr

:R
Én most nem tudom vállalni, de nagylelkű az ajánlat!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57942) YceBear válasza Bodz (#57897) üzenetére


YceBear
tag

Bodz: Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#57943) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Filmezeshez keresek erositot.
Mivel vekonyak a falak igy sajnos hazimoziban nem gondolkodhatok, es marad a fejhallgato.
Amivel rendelkezem: smart tv, akg551 fejhallgato.

Elkepzeles: a tv-bol optikan kapna a jelet a dac es nyomna ki 3,5-es jacken a fejeesemre. Lehet hogy nem kellene optika ha megoldhato mashogy is. (55eg910v)

Mit ajanlotok? (Nem szeretnek vagyonokat rakolteni de lovesem sincs az arakrol)
Nem tudom hogy egy ilyen cucc mit csinal az 5.1-es hanggal. Nyilvan a fules csak stereot tud de az mem lenne jo ha elvesznenek csatornak es pl a beszed ami amugy a centerre van kikeverve eltunne.

Elore is koszonom a segitseget.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#57944) Bodz válasza adamssss (#57943) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Biztosan be lehet állítani a te tévéden is, hogy sztereó pcm-et küldjön optikán, azt minden dac megeszi. Ha pc-ről nézel filmet, akkor megoldható usb-vel is. Egy dac/fejhallgató erősítő kombó kell neked. Már csak az a kérdés, hogy mennyit szánsz rá.

(#57936) zsizsef: Köszi. Jaj, de meghallgatnám... Kár hogy most nincs időm rá. :(

(#57942) YceBear: Szívesen! Megvetted akkor?

[ Szerkesztve ]

(#57945) adamssss válasza Bodz (#57944) üzenetére


adamssss
veterán

Megforditanam a kerdest. Mennyibe kerul egy olyan ketyere ami tudja a fent leirtakat es kihajtja az Akg-t mind minosegben mind hangeroben?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#57946) Bodz válasza adamssss (#57945) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Százat el lehet éppen költeni rá, de nem hiszem, hogy érdemes. Olcsóbban is meglehet a minőség, a hangerő meg nem kérdés, az kb. mindenről rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#57947) adamssss válasza Bodz (#57946) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor legyen max 40. Mit erdemes venni? :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#57948) krecso


krecso
tag

Sziasztok!

Egy Microlab Solo 6c-t tervezek venni egy Musiland 03 US Dragon kíséretében. Leginkább csak zenére használnám; házibulikhoz, kerti sütésekhez is erről szólna a talpalávaló. Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban. Az egyik, hogy ilyen árkategóriában, vagy olcsóbban (a kettő együtt ~70k) van-e esetleg valami jobb választás DAC (esetleg hangfal) terén? A másik, hogy ez a DAC működtethető telefonról? Annyit látok rajta, hogy nincs jack bemenete, de mondjuk OTG képes telefonról kivitelezhető a dolog?

Előre is köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#57949) Bodz válasza adamssss (#57947) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Attól függ. USB vagy optika, esetleg mindkettő?

(#57950) Bodz válasza krecso (#57948) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Nem megy telefonról a 03, sőt Linux sem okés (ha szempont esetleg). Logilink UA0211. DAC-ként az sem biztos, hogy megy telóról, de van analóg 3.5mm-es bemenete. Kertbe, házibulihoz meg nem annyira számít a minőség.
Vagy mindenféleképpen olyan kéne, amit telóról bárhol tudsz használni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.