Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58651) Ereshkigal válasza Bodz (#57700) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Első verziós Geek Outot érdemes szerinted lecserélni rá?

(#58652) Bodz válasza Ereshkigal (#58651) üzenetére


Bodz
Topikgazda

X4-re? Dehogy. :N

(#58653) TripleB


TripleB
senior tag

Venni akartam az avx-ről egy sap-8-at, de az ára 20 ezerről hirtelen 30 ezer lett...
Ezért kérdem, hogy ha az amazon.com-ról rendelek egyet, akkor ÁFA sarcra számíthatok -e?
Vagy vegyek Spíler-től valamit? :D

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#58654) pkaresz válasza TripleB (#58653) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Ha EUS akkor nem.
Én a német Amazontól vettem, nem volt semmi plusz költség, még fuvar sem.
Igaz volt két hét mire ideért, postával jött.
Akció s volt, igaz arany, s talán akkor épp az utolsó,de nagyon jól szól! :)

Üdv: Karesz

Ui: Talán újra van:
SAP-8

:D

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#58655) HUNNIA1920 válasza TripleB (#58653) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Szerintem is vedd meg német amazonról.
Egyesek már nem tudják mit kérjenek a használt sz*rjukért.
Bár még így is olcsó, ha a "60 ezres kategóriában versenyez". :D

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#58656) TripleB válasza pkaresz (#58654) üzenetére


TripleB
senior tag

Köszi, Karesz!

Ennyiért meg is vettem. :) Nem különösebben zavar a színe. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#58657) pkaresz válasza TripleB (#58656) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szuper!

Szívesen! :)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#58658) TripleB válasza HUNNIA1920 (#58655) üzenetére


TripleB
senior tag

Megtettem, megvettem. :)

Szeptember 25-re ígérték a beérkezést, de nem sietek sehová. ;)

Szerk.

Már nem is lehet kapni...? :Y

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#58659) SurgeonHS


SurgeonHS
csendes tag

Sziasztok!
Napok óta nézem a SAP-8-at a német Amazonon, de mindig azt írja, hogy elfogyott. Ezek szerint időnként feltűnik egy-egy darab?
Ebayen, alin 105$, van más forrás is?

(#58660) TripleB válasza SurgeonHS (#58659) üzenetére


TripleB
senior tag

Szia!

Az imént húztam be egyet, aztán megint nem volt elérhető.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#58661) xEon1337 válasza TripleB (#58658) üzenetére


xEon1337
őstag

Bakker, kicsit hamarabb kerülök a gép elé, én is rendeltem volna egyet.. :(((

Amíg elérhető volt, hány euróért adták?

"Less but better" - Dieter Rams

(#58662) s4tch válasza TripleB (#58658) üzenetére


s4tch
veterán

Vélhetően egyetlen darabot lehetett kapni, azt vitted el.

(#58663) pkaresz válasza TripleB (#58660) üzenetére


pkaresz
senior tag

Az utolsó darabot vitted el!
Én is így voltam vele.
Ritkán van ilyen jó áron!

(#58661) xeon.Szabi:

~60€ volt

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#58664) Spíler válasza TripleB (#58653) üzenetére


Spíler
őstag

Bakker,kelhetnék egy kicsit korábban,nem délben.A rám vonatkozó kérdésed teljes vállszélességgel támogattam volna :DD

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58665) TripleB válasza Spíler (#58664) üzenetére


TripleB
senior tag

4:50 körül ébredek mindig. :)
Ha Karesz nem linkeli be a sap-8-at, akkor vittem volna a presenter 3-at.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#58666) Spíler válasza TripleB (#58665) üzenetére


Spíler
őstag

Nem baj,a végeredmény a lényeg,biztos jó hangot fogsz kapni. :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58667) Sinesol


Sinesol
veterán

Bár edig kicsit szkeptikus voltam kábeltémában, azt hiszem az elmult napok történései után kicsit felül kell vizsgálnom az álláspontomat. :B

Elmult két napot sikerült hibakereséssel töltenem, mivel előjött egy olyan dolog, hogy ugy 1-2 percenként megakadt a hang egy pilanatra, mintha beszaggatott volna. Sőt egy idő után néha mintha valami statikus zajt is hallottam volna..
Újraraktam Windowst, több verziót is, alaplap biost frissitettem, driverekre vadasztam stb, beleástam magam az internetes fórumokba, de semmi se oldotta meg a dolgot.
Végül már azt hittem muszáj lesz visszaküldenem a Dac-ot, amikor is belefutottam egy olyan fórumba, ahol azt mondtak a Wifi zavarhatja az Aszinkron usb-s dacokat. Kipróbáltam a dolgot, letiltottam a wifi-t és láss csodát megioldódott a dolog. :B
Na már most kicsit fellélegeztem, mivel bár a hiba továbbra is fennáll, de legalább most már tudom hogy mi a gond és hogy a géppel van a gond.

Egyelőre még a gyári USB kábelt használtam, lehet amiatt volt gond? Vagy minden USB kábellel gond lenne és az a megoldás, ha veszek vagy 5-6 méter netkábelt hogy eláérjen a routerig, a wifit meg tiltom?
Mert jelenleg vagy csak a net, vagy csak a dac működik. :(

Nézegettem amugy ezt a Supra usb-t, van is ott, ahonnan a Dac-ot vettem egész jó áron, viszont ott meg nincs a Roland Rca, pedig jó lenne egy helyről rendelni a két kábelt a posta miatt. Habár ha azt mondjátok, hogy ebben a választékban nincs értelmes RCA kábel, akkor rendelek inkább két helyről.

Ui.: Amugy ahogy emlékszem épp nemrég a fórumon ittugyanigy valakinek baja volt egy Daccal, ha jol emlékszem ott is talán zugott és nem oldotta meg semmi. Javasolni tudom ezek után, hogy érdemes meggyanusítani a Wifit, ha van a gépben, vagy a közelében.

[ Szerkesztve ]

(#58668) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy DAC/fejhallgató erősitő párost max 60e ft értékben. mit ajánlanátok? (játék, zene, filmre kellene) Fontos a minőség!

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#58669) Bodz válasza Sinesol (#58667) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Asztali gép, noti?

(#58668) DJZoliboy: Szia! Mindenkinek fontos a minőség ebben a topikban. :) Mihez kellene?

[ Szerkesztve ]

(#58670) DJZoliboy válasza Bodz (#58669) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Igazábol van nekem egy Edifire s530D 2.1 hangfalszettem és majd lesz játékra talán egy sennheiser game one vagy zero vagy esetleg egy hyper x cloud II. ezekhez kellene. :) meg a segítséged a fejjhallgató választásban, ha esetleg ebben is tudnál, megköszönném. :)

(#58671) DJZoliboy válasza Bodz (#58669) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Még lenne egy olyan kérdésem, hogy egyik haveromnak van egy SMSL M6 DAC-ja és a bal hangszóróból jön neki mindig magasabb vagy basszusnál kicsi recsegés vagy ropogás, de alaplapi hangkarival nem csinálja, mitöl lehet ez? kezd kicsit behalni a DAC? Köszi! :)

PS: Kérdezte még hogy van-e értelme a 16 bitröl 24 bitre váltani?

[ Szerkesztve ]

(#58672) pkaresz válasza Spíler (#58664) üzenetére


pkaresz
senior tag

Bocsi! :R

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#58673) Sinesol válasza Bodz (#58669) üzenetére


Sinesol
veterán

Asztali gép, pci-expresses wifi kártyával.

(#58674) Bodz válasza DJZoliboy (#58670) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem először szüljük meg itt, hogy milyen fejhallgatód lesz, aztán válasszunk forrást hozzá. :)

(#58671) DJZoliboy: Igen, szinte biztos, hogy a dac-nak van valami baja.

(#58673) Sinesol: Hát akkor a legegyszerűbb és legolcsóbb az 5-6 méter utp kábel.
A linkelt helyről a Chord C-Line pl. egy egész jó kábel, bár kicsit nyomulós. Remek a Supra DAC és EFF, de gondolom ezek már túl drágák. Kipróblálás lenne az igazi. Ha nem megoldható, akkor azt kéne tudni, hogy a Concerno mennyire Sabre hangú.

[ Szerkesztve ]

(#58675) DJZoliboy válasza Bodz (#58674) üzenetére


DJZoliboy
aktív tag

Esetleg mi lehet a baja? a kondi? vagy ez szerelhetö probléma?

(#58676) Spíler válasza pkaresz (#58672) üzenetére


Spíler
őstag

Áhhhhh,semmi baj,sötét sikátorban azért nézz a hátad mögé és ha piros pöttyöt látsz magadon,na akkor az nem lézer mutató pálca,úgyhogy fuss Karesz,fuss ;] :Y
Semmi baj :D

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58677) Sinesol válasza Bodz (#58674) üzenetére


Sinesol
veterán

Szóval akkor egy jobb minőségű USB kábellel is valószínűleg előjönne a probléma?
Amúgy az UTP kábel amugy talán tényleg a legolcsóbb megoldás, viszont igy elsőre nem túl nagy kedvem van kábelezni a szobákon keresztül. :N

Nem sok viszonyítási alapom van, más sabre dac hangot eddig még nem hallottam, amiben meg más volt azok meg olcsóbbak voltak, szal nincs túl sok értelme azokhoz hasonlitani.

Amugy annyit idegeskedtem hetvegen ezzel az egésszel, hogy már úgy vagyok vele, hogy csak azt akarom működjön rendesen, nem számít ha kicsit többet is kell fizetnem, de nem akarok gondot.
10-15k bőven belefér mostmár USB kábelre, ha megoldja a gondot.

Viszont az a supra RCA tényleg kicsit drága. :DDD

Lehet akkor más helyeket is érdemes számításba venni, ahol nagyobb a választék.

[ Szerkesztve ]

(#58678) pkaresz válasza Spíler (#58676) üzenetére


pkaresz
senior tag

:DD

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#58679) Fandango


Fandango
veterán

Felraktam az ASIO4ALL-t, mivel máshogy nem tudok ASIO-t használni az új DAC-al.
Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes állítani valamit a beállításokban, pl. buffer size?

(#58680) PuMbA válasza Fandango (#58679) üzenetére


PuMbA
titán

WASAPI nem volt jó? :)

(#58681) Sinesol válasza Sinesol (#58677) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja igen, most jelenleg mégis van egy átmeneti/félmegoldás.
Találtam egy coax kábelt a Logilink/Superdac dobozaban, gondoltam kiprobalom mi a helyzet a Concero koax bemenetét használva... Hát természetesen ha a Logilinket hasznalom usb/spdif transzportnak, akkor nincs semmi gond, szóval ez is csak tovabb bizonyitja az USB problémát.

Bár nem túl ideális módszer egy elég jó usb-vel szerelt dacot egy másik usb-s daccal kisegiteni, eleve azert vettem usb-s dacot, mert nem akartam még egy plusz eszközt. :(((

Pozitivum, hogy most van net+jó a hang is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58682) Fandango válasza PuMbA (#58680) üzenetére


Fandango
veterán

Nem, mert az exclusive.

(#58683) Bodz válasza DJZoliboy (#58675) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Na ezt jótól kérded... Fogalmam sincs. :(

(#58677) Sinesol: Erre most mit mondjak? Ki kell próbálni. Nem feltétlen azonnal Supra, akár egy másik akármilyen. Valakitől csak tudsz kérni, ha nincs otthon. Én abból indultam ki, hogy belső kártya, biztosan a gépházon belül van valami zavar. Távolról, minden eshetőséget figyelembe véve elég nehéz segíteni. USB kábel, szar usb port, gyengusz usb vezérlő, valamilyen szűrő (Oehlbach Pure Clock pl), stb, stb.

(#58682) Fandango: Nem csak exclusive mód van.

[ Szerkesztve ]

(#58684) Fandango válasza Bodz (#58683) üzenetére


Fandango
veterán

Ha kikapcsolom az exclusive módot az eszköznél, akkor hibát dob a foobar, hogy nincs bekapcsolva.

(#58685) MasterMark válasza Fandango (#58684) üzenetére


MasterMark
titán

De ez miért baj? Ha zenét hallgatsz akkor nem kell gond legyen az exkluzív mód, ha meg csak háttérben megy akkor jó az DirectSound-dal is.

Switch Tax

(#58686) Sinesol válasza Bodz (#58683) üzenetére


Sinesol
veterán

Az a baj, ilyen usb A---B kábele nem hiszem hogy bárkinek lenne a környezetemben, szinte minden cucc normal usb-vel, max micro/mini usb-vel megy. :(
Na mindegy, próbálok vadászni valami üzletet ahol árulnak ilyen kábeleket a közelben, gondolom akármilyen elég próbának.

[ Szerkesztve ]

(#58687) fericske válasza Sinesol (#58686) üzenetére


fericske
addikt

A vasgyűrűs usb kábel nem ilyesmi zavarok megelőzésére volna? A Korg 100m ilyen ferritgyűrűs kábellel jön pl.
Szóval egy ilyennel próbáld ki mindenképp.

(#58688) Fandango válasza MasterMark (#58685) üzenetére


Fandango
veterán

Ez legyen az én hülyeségem, a kérdésemre keresek választ.

(#58689) fericske válasza Fandango (#58688) üzenetére


fericske
addikt

Majd látod. Ha akadozik a lejátszás, akkor emelj a buffer méreten.

(#58690) Xbean


Xbean
tag

Sziasztok!

Szeretett Sennheiser HD598 fejhallgatóm hosszú szolgálat után nyugdíjba vonul. Ugyanis 78000Ft-ért sikerült HD700-ast szereznem :)) , jelenleg a megérkezésére várok. Az 598-at HRT headstreamer DAC/erősítő kombóval használtam, gondolom HD700-hoz már kevés lesz. Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy ti milyen DAC-ot és erősítőt ajánlotok hozzá! :)

(#58691) HUNNIA1920 válasza Bodz (#58683) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Szerinted a telefon és egy Xduoo XD-05 közé érdemes próbálkozni ilyen jitter csökkentő csodával, vagy ha az Xduoo már eleve XMOS USB-s, akkor felesleges?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#58692) pkaresz válasza Xbean (#58690) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Merem ajánlani!
R2R_15_DAC

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#58693) Bukk900


Bukk900
őstag

Nem ismerem, de most akciós az Oehlbach XXL DAC/AMP (80k) hátha valaki hallotta és ennyiért ajánlja. Elég szegényes a hazai kínálat ebben az ársávban...

Más. A Denon DA-300 kijelzője eddig fixen 192kHz mintavételezést jelzett. A napokban frissült a telefonom Android 8.0-ra, azóta az anyagnak megfelelően 44,1kHz stb. mutat.

[ Szerkesztve ]

(#58694) Polllen válasza Bukk900 (#58693) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor ez azt jelenti, hogy a telefonod mindent újramintavételezett eddig 192-re és mostantól próbál bitperfect lenni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58695) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Sziasztok! Az Apogee mini DAC-kal és TC Impact Twin-nel tapasztalattal rendelkezők segítségét kérném. Végignéztem jelen témát ezzel kapcsolatban, de bizonyos dolgokat illetően maradtak bennem kérdőjelek. A nekik szánt szerep egyébként főképp DAC, esetleg külső hangkártya funkciójának betöltése, fejhallgató erősítő elé kötve.
1. Hangzásukat tekintve DAC-ként mekkora különbség van köztük, melyik ajánlottabb ilyen tekintetben? (Vodkaboy összehasonlítását megtaláltam, azonban más tapasztalatára. esetleg véleményére is kíváncsi lennék.)
2. Napi használat szempontjából melyik vállalhatóbb driverek tekintetében Windows 10, valamint Linux mellett, akár „hangkártya pótlékként” is? (A TC Impact Twin-nek úgy tudom, lett egy kiforrottabb illesztőprogramja végül Win 10-hez, azonban nem tudom, napi használat esetén ez konkrétabban mit jelent, mennyire stabil, hibamentes? Az Apogee-ről sajnos még ennyit sem tudok, mi a helyzet e téren.)
3. Csatlakozók tekintetében tisztában vagyok vele, hogy bár az Impact Twinen van optikai bemenet, azonban az a fórumos tapasztalatok alapján jócskán elmarad nyújtott hangminőségre a FireWire-ön nyerhetőhöz képest. Az Apogee-nél mely bemenet az ajánlott, ugyanezen szempontot figyelembe véve? Nyilván itt kecsegtetőnek tűnik az USB megléte, azonban kérdéses, azon mit nyújt?
4. Balanced (Apogee) vs unbalanced kimenet (Impact Twin): ez mennyire képvisel hangminőség terén realizálható különbséget hasonló kvalitású összekötő kábeleket feltételezve a már fentebb említett felhasználás esetében?
5. Az Apogee fejhallgató erősítője milyen kategóriát képvisel (esetleg konkrét típusokkal összevetve), mennyi tartalék van benne nehezebben hajtható fejhallgatókhoz? Az Impact Twinnel körülbelül tisztában vagyok a hozzászólásokat áttekintve.
6. Mi indokolja az Apogee kétszeres használtpiaci árát?
7. Kis kitekintésként, DAC-ként képviselt kvalitásaik mennyire vethetőek össze például egy Mytek 192-vel?
8. Mai használt árukat figyelembe véve (Impact Twin kb 50 ezer, Apogee mini DAC kb. 100 ezer) mennyire képviselnek értéket DAC-ként – hangminőségüket tekintve – a mai „hifista” DAC áradat tömegében?
Köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#58696) PuMbA válasza Solicidium (#58695) üzenetére


PuMbA
titán

Az Impact Twin balanced és a driver teljesen jól működik a legfrissebb Windows 10 alatt is :)

(#58697) Bodz válasza Xbean (#58690) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Mennyiből? Igények?

(#58691) HUNNIA1920: Egy próbát feltétlen megér.

(#58693) Bukk900: Az Amazonos vélemények alapján még mindig nem egy bizalomgerjesztő cucc. :D

(#58698) bkercso válasza Solicidium (#58695) üzenetére


bkercso
nagyúr

A balanced analóg kimenetnek akkor van igazán szerepe, ha hosszan kábelezed a jelet (pl. aktív hangdobozhoz); a kábel által összeszedett zaj szempontjából. Ugyan az az áramkör kicsit szebben szól ugyan balanced-ként megvalósítva, de alapvetően unbalanced-al (jó, aszimmetrikussal :) ) is el lehet érni mindenféle hangminőséget. Emellett az Impact Twinben álbalanced kimenet van, mert csupán az aszimmetrikus jelet szimmetrizálja a kimenet előtt.

FireWire vs USB vagy SPDIF vonatkozásban is hasonló a helyzet: lehet általánosságban megállapításokat tenni, de az vajmi keveset segít konkrét készülékek közti választásban, ugyanis a készülék maga is egy lánc. Szóval a szubjektív meghallgatásos benyomásoknak fórumoznék utána a helyedben, ha nem gond az angol. A fórumozás is csak féligazság, de jobb támpont, mint a semmi. Akinek a fórumozás a hobbija, az megismerheti sokak ízlését és akkor már jobban eltudja helyezni a véleményeket...

Sapka8 témához: ma reggelt felkerült AVX-re egy használt P2 ócsóér! ;) Ezt a Sap8-at meg szívesen meghallgatnám valakinél decemberben, ha van valakinek és volna olyan szíves kölcsönadni vagy vendégül látni. :D

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58699) Xbean válasza Bodz (#58697) üzenetére


Xbean
tag

pkaresz: Köszi utána olvasok!

Max 60-80k DAC+erősítőért. Asztali géphez kellene, inkább filmet nézek és játszom, de azért zenét is szoktam hallgatni mindenféle műfajban. HD700-ról sok helyen olvastam, hogy a magas tartományban van egy tüskéje ami sokaknak nem jön be, de egy megfelelő DAC/erősító kombóval mérsékelhető.
Nem tudom engem zavarni fog-e, de kihangsúlyozni ezt a tüskét mégsem kellene szerintem. Munka mellett nem sok időm volt olvasni a témában, de 'meleg' hangú dac/erősítőt ajánlanak inkább hozzá.

Karácsonyig marad a HRT headstreamer, így is bűntudatom van, hogy megvettem magamnak a HD700at. :)

[ Szerkesztve ]

(#58700) malwy


malwy
senior tag

Sziasztok, újra jelentkezem.

Optikai bemenet megoldást hozott: Fiio D03k egyáltalán nem zajos, végre normálisan használhatom a hangfalat.
Tanulságok:
1. USB tápos DAC az USB zaját gyakorta átviszi (2 példány)
2. Nagyon érzékeny ezeknek az aktív stúdió hangfalaknak (Mackie MR6 mk3) a bemenete. Fülhallgatóval és fejhallgatóval egyáltalán nem hallani a zajt, de az említettel rettentően hangosan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.