Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) Bodz válasza dime27 (#57699) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Korg is jobb pl. De ne ragadj le szerintem a hazai beszerzésnél, csak ha a tárcád ellensége vagy. :)

[ Szerkesztve ]

(#57702) Dorien válasza Bodz (#57701) üzenetére


Dorien
veterán

Ez az UFO mivel jobb a lapos változatnál? [link]
(Nem mintha ilyet akarnék venni, csak kíváncsiságból kérdezem.)

Talán most már lassan megérkezik a Van Damme RCA kábel is, az első postázás eléggé FAIL kategória volt. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57703) Bodz válasza Dorien (#57702) üzenetére


Bodz
Topikgazda

RCA a jack helyett, szimmetrikus kimenet, Alps Blue poti, hathármas füles aljzat. Plusz semmivel sem lehet összetéveszteni, élőben szerintem tök jól néz ki. Elvileg közel azonos a hangjuk.

[ Szerkesztve ]

(#57704) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Sajnos nem igazán értek hozzá,így inkább utánjárás és legtöbbször p.h.-s ajánlások alapján vásárolok.Szóval egy Musiland 01 Us Mark 2-höz és Audio-Technika 500X-hez keresek erőstítőt.Sense V1-el szimpatizálok.Nem tudom,hogy van-e valami technikai akadálya ezen cuccokat összehozni.Illetve ha tudtok ajánlani hasonló árban valamit hasonlóan jót vagy ne adj Isten jobbat akkor ne tartsátok magatokban.:)

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#57705) Dorien válasza Normi™ (#57704) üzenetére


Dorien
veterán

Én nagyon szeretem a Sense V1-et, világos hangú fejesekhez (mint pl. az AD500X) nagyon passzol, de már elég nehéz hozzájutni. Musi 01 US 2012 DAC van előtte.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57706) Sinesol válasza Bodz (#57689) üzenetére


Sinesol
veterán

Bár valószínűleg ebben a hónapban még nem aktuális, azért gondolkodtam kicsit az erősítőn, mivel nem árt tudni, mire vadásszak ebayen. :D
Keretet egyelőre nem mondok, de jelenleg ezek vannak a fejemben:

-Smsl Sap8
-Arcam rHead
-Myryad z40
-Schiit Asgard 2 vagy Magni2
-CompositeAmp /bár nem tudom Bkercso postaz-e külföldre/

Ezek közül valamelyik elég a K712-höz?

[ Szerkesztve ]

(#57707) Normi™ válasza Dorien (#57705) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszönöm szépen a válaszod!Ha ezt nem tudom beszerezni esetleg ajánlanál valami mást? :)

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#57708) Dorien válasza Normi™ (#57707) üzenetére


Dorien
veterán

Bodz sokkal inkább jártas ebben a témában, mint én, szerintem őt kérdezd.
A BKercso-féle Presenter3-at tudom még ajánlani valami melegebb hangú OPÁ-val, mint az LM6172. [link]

Amúgy az AD500X nagyon könnyen hajtható, a Musi 01 US Mark2 saját erősítője is bőven elég lesz hozzá, amíg nem találsz Sense V1-et. EQ-t meg tudsz állítani szoftveresen, ha pl. több basszust szeretnél. Vagy zárt A500X-ed van?

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57709) TripleB válasza Dorien (#57708) üzenetére


TripleB
senior tag

A Presenter3 + dac kombót ajanlanád a DT 770 Pro 250 ohm-hoz is?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#57710) Bodz válasza Sinesol (#57706) üzenetére


Bodz
Topikgazda

SAP8: Oké, de azért tudsz venni jobbat is. :) 60 euróért ajándék.
rHead: Passz, nem hallottam.
Z40: Ezzel csak annyi a baj, hogy harmad áron tuti elfogy megint hamar.
Magni 2: Passz.
Asgard 2: Hát az új árát szerintem nem éri meg, amúgy jó lehet. De nálam a semmi különös kategóriába esik.
Composite: Nem lenne rossz.

(#57709) TripleB: Én megvárnám az első véleményeket a Presenter 3 MKII-ről.

[ Szerkesztve ]

(#57711) bkercso válasza Bodz (#57710) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja, igazán megírhatnád... :DDD

Megfogottabb, "fogósabb" és nyugodtabb lett a hangja amúgy az P3-nak és a kisDAC-C_card-nak is. De nekem nem hiszünk! Nagyobb felbontású OPÁ-val is adjuk ezentúl alapból: OPA1662-vel. Az első példányok hamarosan elkészülnek; kicsi időhiány van most. :R Aztán vihető próbára is.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57712) Normi™ válasza Dorien (#57708) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,köszönöm,akkor marad így egyelőre.Nyitott 500X lesz.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#57713) TripleB válasza Bodz (#57710) üzenetére


TripleB
senior tag

Úgy nehéz várni, hogy nem is tud róla az ember... :)
Nem sietek sehová. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#57714) sirdond válasza Bodz (#57684) üzenetére


sirdond
őstag

Igazából ne,inkább megoldom majd egy splitterrel.Egy kicsit letisztultabb lett a kép,röviden:
Egy meleg hangú DAC-ot keresnék 60e forint környékén, akár használt is jó lehet,ha van valami jó vétel éppen. Köszi :)

(#57715) kipe84


kipe84
csendes tag

Sziasztok! Úgy döntöttem le szeretném cserélni a jelenlegi Asus U7 + HD 518-as párost. Érdeklődnék 50.000-ig milyen hangkártyát ajánlanátok. Az új füles egy HD 598 vagy 599 lesz valószínűleg és főleg zenehallgatásra használnám (kevés elektronikus zene, nem szükséges az agyrepesztő basszus). Néztem a Fiio E17K-t mint usb-s verziót, így nem a házban lenne az eszköz. Ill. belső hangkártya esetében talán egy Asus Strix Soar-t. Érdekelne, hogy melyik verzió esetleg alternatíva jöhet szóba a fenti keretből.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#57716) Bodz válasza bkercso (#57711) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Úgy lesz. :)

(#57714) sirdond: Csak az elosztó ne ilyen legyen, sok a hulladék belőle.
Most éppen semmi sem jut eszembe, ami kifejezetten meleg hangú, éppen kapható, 60 körülre kijön. :B Hátha majd a többiek... Vagy beindul az agyam...

(#57715) kipe84: VMV Magic vagy Musiland 01 MK2 + SMSL SAP-8 pl. A HD598-at én azért átgondolnám a helyedben.

Itt ez a Korg, valaki megvehetné.

[ Szerkesztve ]

(#57717) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Egy Xonar D1 hangkártya, és Audio-Technica AD700x fejhallgató tulajdonosa vagyok. A fejhallgatós topikban a fórumtársak tudtomra adták, hogy a D1 nem épp ideális az AD700x mellé a 100 ohm-os impedenciája miatt. A fejhallgató most közvetlenül a hangkártyára van kötve, és hangerő van...bőven... sok is! Inkább úgy érzem, hogy a basszus néhol nem "kielégítő" (nem kevés, hanem néha olyan, mintha picit torzítana, illetve néhány szám esetében mosott a hang - FLAC fájlok esetén is).

A fejhallgatót zenéhez és játékhoz egyaránt használnám, és szeretném kihozni belőle a lehető legjobb hangminőséget. A kérdés elsősorban az, hogy a D1 ebben akadályozni fog-e, vagy járható a következő megoldás:

- A D1-et megtartom, rákötök egy alacsony impedenciájú fejhallgató erősítőt, és a fejhallgató erősítőbe pedig bedugom az AD700x-et? Amennyiben ez megoldható, mire lenne szükségem? Egy jó AMP-re, és az AMP és a hangkártya közé egy összekötő kábelre ha jól gondolom? Ha igen, milyen összekötő kábelre lenne szükségem?

A cél az lenne, hogy a xonar pozitív tulajdonságait továbbra is tudjam élvezni (nem rossz DAC, jó térábrázolás), viszont a negatív tulajdonságát (100 ohm-os impedencia) tudjam kompenzálni.

Amennyiben ez megoldható, milyen AMP-ot ajánlanátok, amivel ki lehetne maxolni az AD700X-et? (A keret kb. 30 ezer HUF, de minden árkategória érdekel, nyilván elsősorban a legjobb ár/érték arány lesz a nyerő, de nem szeretném, hogy egy kicsit is kiaknázatlan maradjon a fejhallgató, szeretném kihozni belőle a maximumot). AMP+DAC-ra nincs szükségem (hiszen a D1 a DAC), csak AMP-ra!

Ha a fenti megoldás nem optimális, és le kéne cserélni a D1-et, akkor milyen AMP+DAC kombót ajánlanátok a fejhallgatóhoz a fentiek figyelembevételével? (Tehát kompetitív játékra - quake champions - és zenére egyaránt használva lenne a fejhallgató).

Nagyon fontos, hogy ha már fejlesztek, azt szeretném, ha az AD700X lenne a bottleneck, és később (ha esetleg le szeretném cserélni a fejhallgatót), akkor nem kéne lecserélni a DAC-ot/AMP+DAC-ot!

Bocsi a sok kérdésért, de kissé még analfabéta vagyok a témában. :B

Még egy dolog: az AMP ill. AMP+DAC esetében fontos szempont lenne a hazai beszerezhetőség, tehát nem szeretnék külföldről rendelni!

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#57718) Dorien válasza kNG (#57717) üzenetére


Dorien
veterán

1. Próbálj meg egy Sense V1-et, ha találsz valahol.
Erre pl. azt írja, hogy "in stock": [link]

2. Presenter3 by BKercso, az ő általa ajánlott mélykiemelős OPÁ-val - erre van valamennyi meghallgatási garancia is, tehát nem buksz semmit egy próbával, csak az oda-vissza postaköltséget. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57719) Bodz válasza kNG (#57717) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#57720) Bodz válasza sirdond (#57714) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Dac Box DS. A vállalható Pro-Ject termékek közé tartozik. Ma reggel buszozás közben láttam valahol 199 euróért, most persze nem találom. Mondjuk a nemrég linkelt Korg azért jobb, de arra nehéz ráaggatni a meleg jelzőt. Vagy a Denon, az Abasco táppal akad melegség is a hangjában.

[ Szerkesztve ]

(#57721) Dyruscara


Dyruscara
csendes újonc

Sziasztok. A topicot követem egy ideje olvasgatassal. Rászántam magam életem első forrás vásárlására. Bátorkodtam megrendelni jó ár/érték miatt az smsl sap8 erősítő . A dac az még a jövő zenéje. A kérdésem az lenne a sap8 hoz érdemes venni másik tápot? Mintha olvastam volna nem valami jó minőségű a gyári. A hang változik tőle?

(#57722) kipe84 válasza Bodz (#57716) üzenetére


kipe84
csendes tag

Inkább olyan eszközt szeretnék venni ami egyben DAC és fejhallgató erősítő. Akkor már az SMSL V2-ről mit lehet tudni, mert az árba éppen az is belefér. Mi a baj a HD 598 vagy HD 599-ekkel? Akkor, bár van erre külön topic ha minden igaz, milyen nyitott fülest érdemesebb venni olyan max 70-ig? Mindenképpen olyat szeretnék venni aminek a szivacsai nem bőr borításúak, vagy emberi áron beszerezhető hozzá velúr borítás.

[ Szerkesztve ]

(#57723) Bodz válasza Dyruscara (#57721) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kínai lineáris táp 15-től kb, Abasco 3000 Ft. Utóbbiból vettem egyet. Alapvetően pozitív változást hozott, főleg mélyben, tisztaságban, de cserébe az agyam tönkre vágják az s és sz hangok (sszszszsissszeggg), meg a közép tartományban valami kis torzítás is megjelenik időnként. Mondjuk lehet hibás, nem lepődnék meg.
Esetleg bkercso tápszűrője 18-ért.

(#57724) Dyruscara válasza Bodz (#57723) üzenetére


Dyruscara
csendes újonc

Értem.A gyári táppal nem torzit és sziszeg?

(#57725) Bodz válasza kipe84 (#57722) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Különösebb baj nincs a V2-vel. Kicsit felfelé húz hangra, kicsit agresszív, de lehet az 598-nak ez még jót is tenne. :D A fejessel egyébként csak annyi bajom van, hogy elég mosott hangú, árát nem éri meg.
Akkor már sokkal inkább a HD650, de akad más is. DT 880, 990, AKG K612, K701, Q701, K702, K712, használt Hifiman HE400i/S, pár nyitott Audio-Technica, stb.

[ Szerkesztve ]

(#57726) bkercso válasza Bodz (#57723) üzenetére


bkercso
nagyúr

A P3-hoz szerintem nem is kell szűrő. ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57727) Bodz válasza Dyruscara (#57724) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem.

(#57726) bkercso: De neked nem hiszünk. :P Amúgy a tápszűrő főleg a SAP8-hoz lesz érdekes.

(#57728) kipe84 válasza Bodz (#57725) üzenetére


kipe84
csendes tag

Lehet, hogy az SMSL V2 marad végül. A DT 880 és 990-nek úgy olvastam alapból kissé erőteljesek a magasai, így lehet ehhez nem pont a legjobb választás lenne. Egyelőre keresgélek még a fülesek között és köszönöm a segítséget.

(#57729) Bodz válasza kipe84 (#57728) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Válassz fülest, aztán térjünk vissza a dac/amp témára. :)

(#57730) Sinesol válasza Bodz (#57729) üzenetére


Sinesol
veterán

Ebayen látok még ebből a Myryad z40-ből, az akkor jó lehet a K712-höz?
Esetleg pár szó a tulajdonságairól, karakteréről?

Ha van egyéb ötlet azt is meghallgatom. :K

[ Szerkesztve ]

(#57731) bkercso válasza Bodz (#57727) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem ám! :N

Csak azért írta, mert a Tápszűrő3 áráért majdnem kapsz egy P3-at. :) Sap8-al már drága buli. De kíváncsi vagyok, jobb-e ez a páros.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57732) Sinesol válasza Sinesol (#57730) üzenetére


Sinesol
veterán

Ahogy latom az ebayes kereskedő nem postaz Anglian kívülre, szóval lehet megse jo a Myryad. :(

[ Szerkesztve ]

(#57733) Bodz válasza Sinesol (#57730) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ügyes hangú erősítő, alapvetően tiszta, felül picit lekerekített, csöppnyi melegséggel a hangjában, igen jó tér ábrázolással.
Tulajdonságok? Öööö. Ilyen belülről, van egy csomó bemenete, távirányítható, nehéz, gain állítható 2 lépésben.
Peter Tyson + forward2me.

(#57731) bkercso: Még vegyek is valamit? Nem elég, hogy meghallgatom??? :Y
Talán még nem írtam, de amúgy a SAP-8 nekem jobban tetszik a Presenternél. Szóval lesz dolga az új verziónak. :)

[ Szerkesztve ]

(#57734) Sinesol válasza Bodz (#57733) üzenetére


Sinesol
veterán

Na még egy kérdés: Amennyire tudom ennél a fejesnél alapból kicsit visszavettek a magasokból, szóval nem lesz túl sok mellé, ha még az erősítő is kicsit lekerekít belőlük?

(#57735) SH4D0W2011 válasza Bodz (#57697) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Ez a Sabaj D3 tetszik. :) Találtam viszont most egy ilyet, hogy FX-Audio DAC-X6, ezt ismered esetleg?

(#57736) krichd1 válasza Sinesol (#57734) üzenetére


krichd1
addikt

Ha tudnád, hogy miből vettek vissza, akkor nem tennéd fel ezt a kérdést. :D

(#57738) Sinesol: Akkor nyugodj meg, maradt még benne a 700-asok kiemeléseiből, hibáiból, csak már kulturáltabb, visszafogottabb formában.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57737) Bodz válasza Sinesol (#57734) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem hiszem, hogy bármi gond lenne. Azért ne úgy képzeld el a K712-t, hogy valami magas hiányos, sötét fejhallgató. Nagyon nem az. :N
Vagy már megérkezett és gondjaid vannak vele?

(#57735) SH4D0W2011: Nem hallottam még, de a topikban szerencsére vannak róla vélemények.

[ Szerkesztve ]

(#57738) Sinesol válasza krichd1 (#57736) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem tudom, hogy milyenek voltak az elődök, a K712 az első AKG-m. :)

Bodz: Megérkezett épp ma. Nincs vele semmi gond, sőt épp ilyen hangzásra vágytam, eléggé tetszik minden tekintetben. Főleg a természetes hangzása, sebessége, transzparenciája tetszik nagyon.
De úgy igazából nem tudom mihez hasonlitani, nagyon más mint az eddigi fejesek, de sokkal jobb is mellé. :) Na és ha belegondolok, hogy ennél még jobb is lehet...

[ Szerkesztve ]

(#57739) Bodz válasza Sinesol (#57738) üzenetére


Bodz
Topikgazda

És még hol a vége... Majd ha veszel dac-ot is... :D

audio-gd S15. Ez még új nekem, annyira nem is drága.

[ Szerkesztve ]

(#57740) SH4D0W2011 válasza Bodz (#57737) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Valóban, kicsit álmos vagyok már, kiment a fejemből a kereső. Akkor kettejük közül lesz valamelyik a befutó, még olvasgatok kicsit róluk, neked pedig hálás vagyok a segítségért, köszönöm! :R

(#57741) Dyruscara


Dyruscara
csendes újonc

Halihó. Mint ma írtam egy sap8 úton van, és szeretnék kérni egy pár ajánlást,aki jártas a kabelekben is. Dac vásárlás is lesz később, de ha megjön az erősítő szeretném már használni a laptop -al. Jól gondolom egy rca-jack kabelre lesz szükségem? Mi az a minőség ami kelleni fog?

(#57742) Sinesol válasza Bodz (#57739) üzenetére


Sinesol
veterán

Na megrendeltem a Myryad-ot, remélem nem rontottam el semmit, ez volt az első alkalom, hogy használom azt a forward2me-t. :B
Nem kevés időbe tellett kibogaraszni ezt az angol címet, hogy hova mit irjak. :)

Am még külön itt fizetni kell postazasert? Az kb. mennyi lesz?

[ Szerkesztve ]

(#57743) Bodz válasza Dyruscara (#57741) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Cordial jó lesz.

(#57742) Sinesol: Nyilván kell, természetesen nem ingyenes a csomag továbbító szolgáltatás. :) Beérkezik hozzájuk, megmérik, aztán kapsz egy mailt, hogy add meg a cucc értékét, utána kiválasztod a szimpatikus futárt céget, fizetsz, vársz. Én a DPD-t szoktam, legolcsóbb, meg bajom még nem volt velük. Így a 3.8 kilós pakk Magyarországra 29,14 font volt ma.

[ Szerkesztve ]

(#57744) Dyruscara válasza Bodz (#57743) üzenetére


Dyruscara
csendes újonc

Tudnál linkelni konkrét darabot esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#57745) Bodz válasza Dyruscara (#57744) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#57746) s4tch válasza Sinesol (#57742) üzenetére


s4tch
veterán

Megrendeltem én is az ebayen.

Jelenleg best offerrel kínálja az eladó az erősítőt. Feketéből éppen 5, szürkéből 8 darab maradt nekik. Tettem egy 105 fontos ajánlatot éjjel, ma reggel egy 115 fontos counter offer várt. :) Szóval az atom akciós árból is engednek még...

(#57747) zsuha válasza Sinesol (#57742) üzenetére


zsuha
aktív tag

Ez a z40 ennyire bomba vétel? :D
Nincs is fejhallgatóm, csak fülesem, de akkor elgondolkodom egy ilyen összeállítás beszerzésén.
Milyen DAC-t javasoltok hozzá hasonló árban, zenehallgatásra (pop, elektronikus) és játékra?

[ Szerkesztve ]

(#57748) dgyuri0123 válasza zsuha (#57747) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ennyiért ? Nem kérdés hogy bombavétel, de nem hinném, hogy egy "hozzáillő" dac ennyiből kijönne.

"csak a zene van"

(#57749) dime27


dime27
őstag

Megérkezett az Audiolab M-Dac no most egy pár órás hallgatózás következik! :K :B ;) :))

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#57750) Bobrooney válasza dime27 (#57749) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Gratulálok :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.