Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) Bodz válasza Polllen (#57650) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Közben megnéztem a képeket... Hát ez az áttetsző műanyag ház nem az én világom. :D

Mármint a Z40-hez? Könnyen, olcsón megoldható. :) Kell egy Myryad MSR2 pl. vagy ez is jó lehet, meg ott a Fully8. Annak átküldöm a kódját, de az minimum egy cider, mert kézzel programoztam. Mire egyezett valamivel, a végére értem, kb. megzavarodtam és begörcsölt az ujjam.

[ Szerkesztve ]

(#57652) Polllen válasza Bodz (#57651) üzenetére


Polllen
nagyúr

:DDD
Nem, a mostani rendszerben van gond a távirányító hiányával. (És nem nekem, én megvagyok nélküle.)
M-DAC-hoz vettem a múltkor egy harmony-t, csak kell valami, amit vezérelhet.
Persze a cider ettől még megoldható, mindig kapom a segítséget! :)

Illetve ez is off, de az a tapasztalatom, hogy az integrált erősítők általában azon a hangerőn, amin én szeretek zenét hallgatni, még nem adnak le olyan teljesítményt, hogy minden klappoljon. Csak ha feljebb tekerem, de ilyenkor meg máshol kell hangerőt csökkenteni. Az m-dac ilyen szempontból jó volt. Foobar-ban is elég jó eredményt ki lehet így hozni, de csak 5-8 dB-ig. Utána számomra is hallhatóan a minőség rovására megy.
A spotify saját hangerőszabályzójáról nem is beszélve.

Lassan már mindent kipróbáltam, kivéve az előfok - végfok párost. (Persze az xda-1+JBL308 is valami ilyesmi volt, de azért mégsem. :) ) Talán ezzel meglelem ami kell. Vagy belátom, hogy ezen a hangerőn nem elérhető, amit szeretnék.

Meg krichd1 jriver + végfok párosát, de itt az összes nem zenehallgatáshoz kapcsolódó hangot windows mixerben kellene halkítani. Annyira nem szimpatikus, megint csak spotify miatt.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57653) Bodz válasza Polllen (#57652) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hát ott a D1050, azt is vezérelheti a Harmony. :)

Aham, hát igen, akkor lassan tényleg marad egy előfok, hátha úgy elégedett leszel.

(#57654) Polllen válasza Bodz (#57653) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azt az egy szál fejhallgató kimentet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57655) Bodz válasza Polllen (#57654) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Bemenetet is tudsz választani, meg ki-be kapcsolni... :D

[ Szerkesztve ]

(#57656) Engineer086 válasza Bodz (#57649) üzenetére


Engineer086
Modder

Igen, a Direktorra gondoltam. Azt hiszem pár évig kiszolgálja az igényeimet. :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#57657) Polllen válasza Bodz (#57655) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nyilván, de gondolhatod, hogy a hangerőszabályzás hiányzik a családnak. :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57658) Bodz válasza Engineer086 (#57656) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az egy elég jó dac, nem hiszem, hogy csalódnál.

(#57657) Polllen: Persze, tudom. :)

[ Szerkesztve ]

(#57659) Dorien válasza Bodz (#57645) üzenetére


Dorien
veterán

Erre gondolsz? [link]
Végül is lecserélhetem, bár a DAC cserénél sem hallottam ordító különbséget anno. :) Nekem a Fiio E10 hangja is tetszett, ha dedikált erősítő volt rákötve.

Ez a Klotz milyen? [link]
Ilyet lehet kapni helyben a Hangszerdiszkontnál.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57660) Bodz válasza Dorien (#57659) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Aha, erre.
Most erre mit mondjak? Ha nem próbálod ki, sose tudod meg. :)

Nem szeretem ezt a Klotzot. Egyetlen előnye, hogy minden sarkon kapni.

De amúgy még inkább ezzel próbálkozz. Gondolom tudod mostanában mennyire felkapott a Van Damme.

(#57661) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Egy gyors segítséget szeretnék kérni.

FiiO E10K vagy X-Fi HD USB

Szekrényben van a számítógép és egy hifi erősítő RCA analóg bemenettel.
Olyan fülhallgató erősítőt keresek, amit az asztalra tudok tenni, elfér a monitor alatt és a potijával a line kimenetet is tudom szabályozni, ne kellje a szekrénybe turkálni az erősítőhöz.

A FiiO tesztet elolvastam, de nem volt egyértelmű, a Creativról ennyit sem találtam.
Vagy esetleg másik típus 20-25K környékén van, ajánlott?

Köszönöm!

(#57662) Bodz válasza llacee (#57661) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az E10K-nál fix a vonal kimenet.
X-Fi HD-n kívül Logilink UA0211, Musiland 02 US Dragon/ 02 US Mark2, esetleg Xonar U7 MKII, Sound Blaster Omni pl.

[ Szerkesztve ]

(#57663) llacee válasza Bodz (#57662) üzenetére


llacee
őstag

Koszonom, akkor xonar lesz a befuto, creative tul draga.Amire hasznalni szeretem, ha nem fules akkor hangero szabalyzas nem a hifi erositon, akkor mukodhet ugye?

(#57664) Dorien válasza Bodz (#57660) üzenetére


Dorien
veterán

Köszi, írtam neki. :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57665) Bodz válasza llacee (#57663) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen. Azért gyorsan hozzáteszem, hogy fülessel viszont nem ennek van a legjobb hangja, de dac-ként tényleg jó.

(#57664) Dorien: Várjuk majd a beszámolót! :)

[ Szerkesztve ]

(#57666) krichd1 válasza Bodz (#57660) üzenetére


krichd1
addikt

De nem ez a típus.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57667) Bodz válasza krichd1 (#57666) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A Somogyinál biztos jobb ez is. Rég elvesztettem a fonalat, túlzottan sosem érdekeltek a VD kábelek, de akkor melyik az éppen felkapott?

[ Szerkesztve ]

(#57668) krichd1 válasza Bodz (#57667) üzenetére


krichd1
addikt

268-006-000, 268-900-055. Bár előbbi inkább szimmetrikus "kezdőkábelnek" jó szerintem, de sokan használják aszimmetrikusnak, bár ahhoz szerintem jobb a 268-026-000 (ez nem felkapott :D ). 268-900-055 nagyobb felbontású valamivel, de fényesebb hangú fajta.
Persze a Classic XKE szériáknál, ha valaki nem fekete színűt akar, akkor van belőle másféle is, azoknak más a kódszáma, alapból a feketéket szoktam írni.
Vagy ott a külföldi fórumokon régóta felkapott Belden 8412, 8402, meg az örök vita, hogy melyik a jobb. :)

Somogyinál mindenképpen előrelépésnek kellene lennie 268-011-000-nek is, ha nem valami gagyi RCA dugóval van szerelve.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57669) Dorien


Dorien
veterán

Akkor melyik legyen srácok? :) Cordial vagy Van Damme? Utóbbi 700Ft-tal olcsóbb és 1m. Nekem mondjuk bőven elég a 0,6m is.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57670) Bodz válasza Dorien (#57669) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Legyen a VD.

(#57671) Bodz válasza krichd1 (#57668) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meg a Mogami 2534, csodálom hogy itthon nincs akkora kultusza. :)

[ Szerkesztve ]

(#57672) Dorien válasza krichd1 (#57668) üzenetére


Dorien
veterán

268-084-080 a szürke Van Damme kódja.
Berendeltem. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57673) zsuha válasza Bodz (#57628) üzenetére


zsuha
aktív tag

Köszi, de mit jelent az,hogy világos füles? :)
Végül rendeltem egy Magaosi K3 Pro-t, ehhez milyen DAC-t, DAP-t ajánlanál? Gondolom, nem fogja kihajtani rendesen a galaxy s7 telóm.

(#57674) Bodz válasza Dorien (#57672) üzenetére


Bodz
Topikgazda

[link] ;]

(#57673) zsuha: Remek füles, nekem is van. A K3 Pronál maradva, annak van egy 8-10kHz közötti kiemelése, ezért hallod majd világosnak.
Akkor pontosítsuk a dolgot. Akkor legyen full hordozható, vagy ez nem szempont, inkább csak otthoni használat? Max mennyit költenél?

[ Szerkesztve ]

(#57675) zsuha válasza Bodz (#57674) üzenetére


zsuha
aktív tag

Alapvetően arra gondoltam, hogy mhelyen laptopról, vagy a telómról használnám. Csak ennyire kellene, hogy hordozható legyen. Annál többet nem szánnék rá, mint amennyibe a füles kerül (30-35k).
Szívesen veszek használt cuccot, talán a legfontosabb nekem a jó ár/érték arány.
Meglepett, hogy a Musiland 01-et nem ajánlanád, úgy tűnt, itt nagyon ajánlgatjátok mindenféléhez. :)
Te mivel használod?

[ Szerkesztve ]

(#57676) Dorien válasza Bodz (#57674) üzenetére


Dorien
veterán

[link] :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57677) Bodz válasza zsuha (#57675) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Most ezekkel, meg nemrég volt még CEntrance DACportable és audio-gd NFB-15 is.

Itt van ez a Topping, ami nagyon érdekes. Van egy olyan érzésem (ritkán tévedek), hogy megéri az árát.
Ezzel amúgy szerintem frankó lenne. Csak rendesen bele tud harapni a telefon akksijába, mivel nincs sajátja.

(#57676) Dorien: :)

[ Szerkesztve ]

(#57678) Dorien válasza Bodz (#57677) üzenetére


Dorien
veterán

Bordor, a mordori főpap már postára is adta a kábelt. :D
Állítólag az 1m-es jobban szól, mint a 60-70 centis. Én azért k****ra kíváncsi vagyok, hogy fogok-e hallani bármi különbséget... :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57679) Spíler válasza Dorien (#57678) üzenetére


Spíler
őstag

Igen,biztosan fogsz,amikor megrázod a pénztárcádat :Y

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57680) sirdond


sirdond
őstag

Sziasztok!

Bodz-zal folytatott beszélgetésünket szeretném áthozni ide,hátha tartalmaz valaki másnak is érdemi információt a jövőben.
Szóval az alap felállás,van egy SMSL Sanskrit 6th DAC-om, aminek egyébként meg vagyok elégedve a hangjával, de szükségem lenne még egy DAC-ra. Egyiket a munkahelyemen, másikat pedig otthon használnám. A jelenlegi elképzelésem az,hogy a Sanskrit-ot beviszem a munkahelyre, otthonra pedig új DAC-ot veszek. Mivel otthon két rendszer is van (hifi és PC) ezért felmerült bennem a kérdés,hogy létezik e olyan DAC,ami előfokkal egybe épített és több kimenete van is van? Rövid keresgélés után belefutottam eme eszközbe: https://www.muziker.hu/focusrite-scarlett-2i4-2nd-generation
Ami abból a szempontból tökéletes lenne,hogy van unbalanced és balanced kimenete is,nincs szükségem viszont a különböző bemenetekre és fejhallgató erősítőre sem.
Vagy egyszerűbb lenne egy sima RCA splitter-t használni a kimenetnél és akkor ugyanazért a pénzért jobb minőségű DAC-ot kapok?
Ami még plusz elvárás lenne, az a választható bemenet (mint a Sanskrit-on is),hangzásban inkább valamilyen melegebb hangú érdekelne és ami még lényeges,linux alatt működjön (bár azt vettem észre,hogy az utóbbi időben már nincs ilyen gond). Ha külön tápos az jobb lenne,de igazából nem probléma,ha nem. Keret pedig 200euró, illetve használt is érdekelhet, ha tud valaki valami jó eladót a piacon.

Köszi, ha valakinek van ötlete!

(#57681) zsuha válasza Bodz (#57677) üzenetére


zsuha
aktív tag

Köszi. Lehet inkább egy asztali DAC-ot választanék a Magaosi K3 Pro-hoz, nem kell szenvedni a töltögetésével stb.
Ebben az esetben miket ajánlanál, szintén 30-35k-ig? Topping A30?

[ Szerkesztve ]

(#57682) krichd1 válasza Bodz (#57671) üzenetére


krichd1
addikt

Majd később, ha könnyebben beszerezhető lesz itthon.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57683) Sinesol


Sinesol
veterán

Na végre eljutottam a postára és végre megkaptam az M-Audio Dac-ot. :)

Így feketében egész jól néz ki, a Logilink szürke verziója nem nézett ki ki bizalomgerjesztően képen.
Ami meglepett, hogy egész jó kis súlya van, az eddigi cuccaim olyanok voltak, mintha, egy marék toll lett volna csak a dobozban. Hangra azt mondanám kicsit túlságosan is meleg, részlettelen volt elsőre, most már nem tűnik fel...lehet csak be kellett melegednie kicsit?

Elvileg szerdán jön egy AKG K712, kíváncsi leszek mennyire lesznek jó barátságban, tűrhető lesz-e, vagy azonnal kell-e külön egy erősítő :)
Habár arra is kíváncsi vagyok mennyit dob vajon ennek az erősítőjén, ha veszek hozzá egy 12V adaptert.

[ Szerkesztve ]

(#57684) Bodz válasza sirdond (#57680) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kell neked mindenféleképpen a szimmetrikus kimenet is? Ha nem, akkor akár jó lehet egy rca elosztó, igen.

(#57678) Dorien: Majd amikor bordor ezüst kábelein fogsz gondolkozni... :DDD

(#57683) Sinesol: Sokat dob rajta a táp. De K712-höz ez a dac? Ne már!!! ;]

(#57681) zsuha: Tehetsz egy próbát a Logilink UA0211-gyel.

[ Szerkesztve ]

(#57685) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

DAC vásárláson töröm a fejem, ebben szeretném a segítségeteket kérni, az alábbiak alapján.
PS4-gyel és PC-vel is használnám, ezért optikai és USB bemenet is kellene. Nemrég sikerült vennem egy Modecom MC-SHF120U hangfalat, illetve van egy Sennheiser GAME ONE headsetem, velük használnám. Igazából ezek lennének az igényeim nagyvonalakban, főleg játszom és zenét hallgatok (trance, akusztikus, rock), és szeretném, ha szépen szólna. :DDD . Olyan 40.000 Ft körül(/-ig) szeretnék megállni, Bodz ajánlójából főleg a Musiland-ek szimpatikusak (a 02 US Dragon és a Modecom párosáról olvastam már jó véleményt), esetleg a Logilink UA0211 valamivel olcsóbban. Ezekből legyen valami, esetleg más alternatívát ajánlotok?

(#57686) Bodz válasza SH4D0W2011 (#57685) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

A Logilinken meg a Musin is kimenet az optika. A hangfal hangerejét is a dac-ról szeretnéd állítani?

(#57687) Sinesol válasza Bodz (#57684) üzenetére


Sinesol
veterán

Fog ez majd változni, de egyelőre ezzel kell beérnie. :B
Külön erősítő beszerzése lehet jelenleg fontosabb, bár azt olvastam róla, hogy annyira a K712 nem válogatós, mint az elődjei.

(#57688) SH4D0W2011 válasza Bodz (#57686) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Affene, ezt benéztem. Nem életbevágóan fontos, hogy a DAC-ról állíthassam a hangerejét, de ha lehetne úgy, az csak jó lenne. Arról tudsz esetleg valamit mondani, hogy USB-ről müködnek-e ezek PS4-ről? Mert akkor bevállalnám az átdugdosást. Vagy esetleg van valami olyan, amin van optikai bemenet is?

(#57689) Bodz válasza SH4D0W2011 (#57688) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azon elmélkedtem, hogy áfástól a Micca megérhet-e kb. 37k-t?? Elég felkapott, szeretik az emberek, de sajnos innen még senki sem hallotta. Pont megfelel az összes igényednek.

(#57687) Sinesol: Annyira nem, de szerintem már most kezdj el gondolkozni rajta, hogy milyen erősítő legyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#57690) Sinesol válasza Bodz (#57689) üzenetére


Sinesol
veterán

Gondolkozom rajta, hogy megkérdezlek téged. :D

Bár előtte azért meg kéne hallgatni mit teljesit ezzel a Dac/Amp-al.
Remélem azért egy ideig tűrhető, mert jelenleg egy új vga beszerzése is igencsak fontos lenne. :B

[ Szerkesztve ]

(#57691) SH4D0W2011 válasza Bodz (#57689) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Na ennek utána olvasgatok, köszi! :)

(#57692) SH4D0W2011 válasza Bodz (#57689) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Na, arra jutottam, hogy nem tudom. :DDD Ahogy olvasgattam, totál eltérő vélemények is vannak, és tudom, hogy ez inkább a belépő szintü kategória, de már pont elég pénz ahhoz, hogy nem szeretnék mellé lőni. :F

(#57693) dime27


dime27
őstag

Sziasztok!

75-80e Ft-os ársávban világos hangú de azért kellő mélyekkel rendelkező DAC-ot/-kat (itt gondolok a kínai típusokra is) tudna vki hozzáértő felsorolni egy párat ami érdemes vétel lenne?! :F Előre is köszi! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#57694) bkercso válasza dime27 (#57693) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az 1. hsz-ben található ajánlott készülékek listáját nézted? Az elvileg frissül; de persze teljesen helyénvaló a kérdésed. :R

Mit kell tudjon? USB, koax, optika, hangerőszabályzás, távvezérlés, szimmetrikus kimenet? Vagy csak szóljon részletesen és zeneien?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57695) dime27 válasza bkercso (#57694) üzenetére


dime27
őstag

USB, koax, optika, hangerőszabályzás, távvezérlés jó hogyha van ill tudjak majd a későbbiekben fülest is beledugni!Még nem néztem az ajánlottakat de majd pótlom.Sajna hazai viszonylatban nem igazán rózsás a helyzet!Bodz kollega ajánlására inkább világosabb hangú DAC/AMP kombót keresek és ha lehetséges rendelkezzen korrekt minőségű beépített táppal tehát csak egy jó minőségű (ami van idehaza) 220-as tápkábelt szeretnék beledugni h működjön! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#57696) dime27


dime27
őstag

Hangra olyan DAC-ot keresek ami nem színezi az általam hallgatott zenéket inkább jól részletezi a magas közép és mély hangokat tehát ezeket nem mossa össze!Szeretem a vaskos, testes mélyeket jó lenne olyan DAC-ot venni ami ezeket nem torzítja, hanem tűélesen adja vissza természetesen nem a magas és középhangok rovására!
Legfőképp hip-hop, drum and bass és breakbeat zenéket hallgatok odahaza nagyon kevés house-al körítve! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#57697) Bodz válasza SH4D0W2011 (#57692) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor a jó öreg X-Fi HD USB? :) Annyi csak a kompromisszum, hogy önállóan nem működik, tehát kell neki a pc kapcsolat akkor is, ha optikáról megy a PS4.
Sabaj D3?

[ Szerkesztve ]

(#57698) Bodz válasza dime27 (#57696) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hm? :) Kérdezz rá, hogy elküldi-e ide. Ha nem, akkor forward2me.

[ Szerkesztve ]

(#57699) dime27


dime27
őstag

Pro-Ject Head Box DS megéri az árát vagy ebben az ársávban van hazai jobb vétel?! :F

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#57700) Bodz


Bodz
Topikgazda

Bekerült az ajánlott listámra az SMSL X4 is. Javasolt beszerzés Amazonról. A képpel ellentétben csak micro-micro és A-micro kábel jár hozzá.

Tulajdonságok: Az olcsó, mini, hordozható dac kategória királya, nagyon jól szól.
Hátrányok: inkább csak könnyen hajtható iem-hez vagy nagyon könnyen hajtható fejhallgatóhoz való

Baromi cuki, kb. zéró helyet foglal, nagyon minőségi a külső, olyan Wolfsonos kellemes hangja van. Működik mindenről. Részemről maximálisan ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.