Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57201) Bukk900 válasza l3v3e (#57200) üzenetére


Bukk900
őstag

A nagyobb is csak 0,8A-es, le kellene mérned, hogy mennyit vesz fel a dac. [link]

(#57202) Bodz válasza l3v3e (#57200) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Amit Bukk900 linkelt és tanácsolt. Mérni simán jó a fogyasztásmérő is, ha van otthon. Tudom, a gyári táp 12V 2A, de a mesében se kell 2A neki.

[ Szerkesztve ]

(#57203) bkercso válasza gabesz345 (#57192) üzenetére


bkercso
nagyúr

Gyanítom, hogy reclock helyett/alatt aszinkron kapuzásra gondolsz (flip-floppal). Ekkor nincs frekvenciaosztás, és az ebből adódó fáziszaj-leosztódás sincs.
Vagy ez a DAC-chip belső reclock-ja? Az mit csinál? ASRC? :)

Nekem a Crystek egy másik példánya van, ami kicsi, olcsó, de gyakorlatilag azonosnak mérték a fáziszajspektrumát a CCHD-957-tel. Amit a 957-esről ír, azt én nagyon nem tapasztalom. Egyáltalán nem fárasztó. Nem tudom, mi lehet a gond nála, talán nem jól tápolja...
De az is lehet, hogy tényleg van feljebb, majd elszórakozom én is ezekkel. Tudsz ajánlani egy kapcsolást (esetleg paneltervvel, vagy panellel? :) :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57204) gabesz345 válasza bkercso (#57203) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Nem itt külön egységekről van szó. A dac az vége, I2S csatlakozáson kapja a jó-minőségű i2s jelet. De bármilyen dacot rátehetek ami szabványos I2S jelet vesz.
A lényeg hogy van egy FIFO reclock board-om, (+ hozzá kapcsolódó órajel board), amelynek 2 foglalata van ami bármilyen órajelet tud fogadni ami zenei szabványos, és ezzel az érkező, mondjuk a JLsound gyengébb I2S jelét újraórázom, az összes I2S jelet az alacsony fáziszajú órával amit éppen belerakok. (FPGA alapú a cucc, memóriával)
Ez is egy pár éves group buy volt, a diyaudio-n komolyan fejlesztgetett az egység megalkotója (Iancanada), igen komoly javulás ez a reclock is, igen alacsony a saját jittere is a kimeneten. (Hangra nagyon sokat hozott, komoly plusz tér, sima, zenei hang)
Nálunk most kezdenek bele a magyar fórumokon ilyesmikbe, van egy kis csúszás.
Komoly kapcsolástechnikai magyarázatokat nem tudok mondani, csak ami rám ragadt közben, nem vagyok a digi technikában annyira benne, én is csak felhasználója vagyok a fejlesztéseknek:)

Érdemes persze még próbálgatnod órákat, főleg ha jelentősen alacsonyabb fáziszajút tudsz szerezni, az már igen jól meghallatszik (főleg ha a 100Hz alatti ofszeten alacsony).
Majd egyszer kipróbálod az egyik SC cut órámat, lehet hallgatózni:)

(#57205) l3v3e válasza Bukk900 (#57201) üzenetére


l3v3e
csendes tag

Köszi! Hát nem biztos, hogy le tudom mérni (azért megpróbálom valahogy), de gondolom a 0,8-assal sem lehet túlságosan mellélőni. :)

(#57206) bkercso válasza gabesz345 (#57204) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jó lenne összehozni egyszer egy fülelést!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57207) gabesz345 válasza bkercso (#57206) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Múltévben akartam már vinni fülestalira, de azóta sem oldódott meg az autós megközelítés. Tömegközlekedésen meg nem viszem, nehéz is, meg valaki felrúgja nekem a tömegben, azt akkor azt én rúgom fel:))
Hátha ősszel sikerül:)

(#57208) krichd1 válasza gordonfreemN (#57195) üzenetére


krichd1
addikt

Köszönöm a felajánlást, majd lehet élek vele, ha el nem felejtem addigra mikorra megjön a kedvem ilyesmi tesztelésére. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57209) bkercso válasza gabesz345 (#57204) üzenetére


bkercso
nagyúr

Még az nem világos, hogy ezek a FIFO reclock-ok ugyebár PLL-t használnak, vagyis az oszcillátor frekvenciáját hangolják a bejövő adat beérkezési sebességére. A PLL-hez viszont VCXO kell.
A frekvenciaosztó automatikus beállításához pedig rate estimator. Ezeket is beépítették a reclock-odba?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57210) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!
A Spartan A dac hoz 6.3 as Jack dugós kábel kell a hangfal kimenethez?
Akkor kettő mono jack kábelt kell vegyek? Aktívon amúgy rca bemenet van :/
köszi

(#57211) gabesz345 válasza bkercso (#57209) üzenetére


gabesz345
csendes tag

ŐŐ... Ez már kicsit mély nekem, de külön óra nincs a lapon asszem (csak a 2 oszci), egy MAX 2 CPLD van, meg memo. A bemenő I2S adatfolyam frekijét felismeri és annak megfelelően a megfelelő órajelet kiválasztva reclockolja.

Itt van 1-2 link a projektről, hátha vmi ki tudsz szedni belőle:

Ez egy értékelés:
[link]

Itt meg a hivatalos group buy-os oldal a diyaudio-n:

[link]

A PDF manual:

[link]

(#57212) Sonja válasza Csacse (#57210) üzenetére


Sonja
veterán

Nem ide.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#57213) Csacse válasza Sonja (#57212) üzenetére


Csacse
tag

Újdonság számomra hogy egy fejes erősítőröl, annak kimenetéről nem lehet ebben a topikban kérdezni. Akkor megtapsolom magam köszi a felvilágosítást :C

(#57214) Sonja válasza Csacse (#57213) üzenetére


Sonja
veterán

Már miért ne kérdezhetnél? :F Én írtam rossz helyre, ezért a "nem ide" mondat. :B

Ja, most látom, hogy ráadásul választ nyomtam új hozzászólás helyett. :W Elnézést! :R

Szerk.: Hogy a kérdésre ténylegesen válaszoljak. Gondolom egy ilyen kellene neked?!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#57215) Csacse válasza Sonja (#57214) üzenetére


Csacse
tag

Oké semmi gond :R
Igen jónak tűnik amit linkeltél Köszönöm. Egy átalakító a dugó végére ront a minőségen? Mert van egy roland rca rca kábelem.

(#57216) bkercso válasza gabesz345 (#57211) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ebben rate estimator van, kiegészítve egy marha nagy bufferrel, hogy nehogy túlcsorduljon. Ennek egy szofisztikáltabb módja szerintem az SRC4192/93, de majd kíváncsi leszek a FIFO hangjára is! Simán lehet, hogy jobb.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57217) Bodz


Bodz
Topikgazda

MomentDAC MKII
1. rész

Pár napja van nálam, eddig elégedett vagyok vele. A VMV Magic koax kijáratáról etetem, mivel érthetetlen módon nincs rajta usb. ;] Azt írja a hirdetés, hogy "jellemző rá a természetes módon pontos közvetítés: "támad", ha kell, vagy csak folyékonyan közvetít, de mindig sok mikrorészlettel, atmoszférával, felvételi sajátosságokkal együtt adja vissza a rögzített anyagot." Ez így van. Tényleg természetesen közvetít, abszolút pontosan, de soha sem unalmasan. Elég fontos, hogy a közismert digital glare (magyar neve mi is?) majdnem teljesen hiányzik, ami ilyen szempontból jobb és én hallottam, az sokszor ennyibe kerül. Külön nem szeretném itt elemezni a hang tartományokat, teret, szeparációt, úgyis mindben remek, szóval felesleges.
Érdekes módon hasonlít a hangja az S6-ra, először azt hittem, hogy elfelejtettem átállítani a lejátszót, átdugni a kábelt... Idővel azért árnyaltabb lett a kép. Az S6 puhább, néha filigránabb.
A külseje elég pofás, bár némi diy érzet még mindig maradt. Kicsit talán lehetne nehezebb, nálam a dac a fejhallgató erősítővel egy rövid, 30 centis, nem túl hajlékony kábellel van összekötve, sajnos simán elhúzza a Momentet. Megoldottam amúgy, rátettem nehezéknek a SAP-8-at.

Ilyen tempóban haladva lehet valahol az MK IV-V környékén tulaj leszek, pár dolog még hiányzik (szimmetrikus kimenet, usb, hangerőszabályzás). :D

[ Szerkesztve ]

(#57218) Bodz válasza Bodz (#57217) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Látszik fáradt vagyok. A SAP-8 is fejhallgató erősítő, a másik, amivel meg össze kötve szokott lenni az S6, az a Myryad Z40. Egyébként előbbivel is remek a Moment, sőt a legjobb SMSL erősítő, amivel eddig találkoztam. De ez egy másik történet lesz egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#57219) Sinesol válasza Bodz (#57217) üzenetére


Sinesol
veterán

Csak viszonyításképpen, kizárólag a hangot nézve, hogy viszonyul az ismertebb Dac, Dac/Amp-okhoz, melyekkel van egy kategóriában?
Usb-t és egyéb szolgáltatásokat most ne nézzük.

Lehet valamikor érdekelne majd ez a DAC, szóval még most kérdezek, mivel egyrészt sok mindent hallottál már, van viszonyitasi alapod, másrészt meg pontosabban tudsz most válaszolni, mint később esetleg emlékezetből.

[ Szerkesztve ]

(#57220) gabesz345 válasza bkercso (#57216) üzenetére


gabesz345
csendes tag

SRC is jó megoldás, azt olvastam, hogy melyik jobb az tesztelésben derülne ki, valszin hasonlók sztem.

(#57221) bkercso válasza gabesz345 (#57220) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az SRC4192/93 azt csinálja, hogy ha kicsi a bejövő jitter, akkor csak néhány másodpercenként állítja át a rate estimatort. Számolni meg 28 biten számol -140dB-es torzítással. :)
Majd hallgassuk össze, ha gondolod. Nem feltétlen kell ahhoz találkozó.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57222) Patice válasza bkercso (#57209) üzenetére


Patice
nagyúr

Reclock témában szeretném kérdezni, hogy szerinted ez a lap mennyire lehet jó?

Raspberry-hez, meg a a saját SBC-jükhöz fejlesztett cucc és neten oda-meg vissza vannak a hangjától. Néha eljátszok a gondolattal, hogy lehetne egy málnából, meg egy ilyenből + egy DAC boardból egy jó kis forrást csinálni DAC-kal együtt. Persze megfelelő, külön-külön tápolással.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57223) gabesz345 válasza Patice (#57222) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Ez szinte nagyon hasonló az enyémhez, a Ian féléhez, ára is tükrözi hogy nem a leggagyibb, talán kevesebb szolgáltatása van, de átlagfelhasználónak teljesen jó lehet.

BKercsonak is válaszolva, sztem ezek között túl nagy különbség nincs ld. SRC, FIFO reclock stb.(esetleg tér, tónus)
Ha jól meg vannak csinálva akkor korrekt hangot adnak.
De, és itt a lényeg az órajel ami viszont nagyot számíthat, sztem, a nagy részét a korrekt hangnak az fogja adni, arra érdemes még gyúrni esetleg.
Sztem elég lenne egyenlőre az órát megfülelni majd, az valszin nagyot dob a dolgon, az hozza a legtöbbet nem a chip (szvsz).

Nemrég jött egy vélemény az SC cut-os board-ról, Crystek után AT-t, majd SC-cut-ot használt, tesztelt, itt a saját véleménye a fórumosnak:

"A few weeks ago Andrea sent me the Driscoll-Oven SC- Cut 22-24 Mhz assembly board,But I had previously for more than 6 months, the Clapp -AT Cut 22-24Mhz,The latter is a set of high quality,far superior to Crystek CCHD 957, the Crystek offers aggressive listening,projected forward related to the AT Cut-Clapp; with the Driscoll-Oven-SC Cut we enter In a listening class still superior,extremely dynamic,accurate without ever being aggressive,the sound scene becomes wider,From low to high It is that pleasure"

Itt most nem úgy kell érteni hogy alapban agresszív pl. a Crystek, hanem relatíve, sok hallatás után visszatérve rá. Amíg nincs összehasonlítási alapod, addig a legutolsó legjobbnak hitt, az tényleg a legjobb a fülnek:)

(#57224) bkercso válasza gabesz345 (#57223) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem úszom meg, hogy megépítsem a driscollt. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57225) bkercso


bkercso
nagyúr

Szóval akkor, összegezve: kell még a DAC-ba pár dolog. USB, szimmetrikus kimenet, hangerőszabályzó (az jó, ha az RCA kap egy ALPS Blue-t?) és egy diszkrét oszcillátor.
Ez így jó lesz? Az nem lesz zavaró, ha az ára felmegy olyan 160-170 környékére? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57226) gabesz345 válasza bkercso (#57224) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Lehet hogy az enyém eladó lesz (egy 45MHz-es), de még ezt nem tudom, jó lenne megépíteni az 5/6 vagy a 11/12 MHz-es változatot is Driscollból, az még jobban szól Ian szerint a 45/49-esnél, a Q-ja vagy 6x-8x-a, így akár 15dB-el alacsonyabb lehet a 100Hz alatti offszet fáziszaja. (persze kérdés a gyakorlatban mennyi, de valszin alacsonyabb, ha jobbnak hallotta)
Persze építeni is lehet, nem bonyi, de azt tudni kell hogy a kristály a lelke a dolognak, ha gagyi tesz bele az ember, akkor megette a fene. Nem véletlen hogy a Laptech cégtől rendelgettünk, az egyik legjobb kristályokat gyártja világviszonylatban is, többféle vágásban (AT, SC, IT..), különlegesen polírozott stb...
12-14e körül van ez a HC-43-as kiszerelés, van ennél olcsóbb meg drágább kiszerelés is.(tokozás)
Csak a cég már eléggé ipari, tehát nem lehet keveset, csak minimum 10-15 db-okat rendelni, más ilyen komoly gyártót nem is igen találni sztem, aki esetleg még kis számban is postáz.

(#57227) gabesz345 válasza bkercso (#57225) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Mondjuk ezzel már be lehet akár a világpiacra is törni:D

(#57228) bkercso válasza gabesz345 (#57226) üzenetére


bkercso
nagyúr

A frekvenciaosztáskor a fáziszaj is osztódik. Mivel a 11MHz kb. negyede a 45MHz-nek, így 12dB-t csupán az osztással is nyernél.
Hát, majd meglátjuk, mennyire szól jól. Nekem a következő fokozat ugye az NDK 2520SD.
10db különben még nem is annyira sok, 200e alatt megvan. Ha tényleg jó, akkor ez nem fog gondot okozni a későbbiekben.

Az is lehet, hogy kétféle változatát kell a DAC-nak elkészíteni. A high-endben lehet majd szimmetrikus relés hangerőszab. meg drágakristályos oszci, az olcsóbbnál meg marad a jó ár/érték arány, kiegészítve USB-vel, és esetleg rugalmas oszcillátorfelfüggesztéssel.

Mondjuk ezzel már be lehet akár a világpiacra is törni:D
Amíg nem megyünk ki nemzetközi vizekre, addig a high-end verzióból nem lesz semmi, mivel a mostanira se nagyon van itthon gyakorlati érdeklődés.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57229) Ribi válasza bkercso (#57228) üzenetére


Ribi
nagyúr

Itthon kevesebbet adnak ki dolgokért.
Sokszor olvasni, hogy egyes hájend gyártók szinte csak külföldre adnak el. Ők ugye megengedhetik. Szóval ez 22-es tsapda.

[ Szerkesztve ]

(#57230) bkercso válasza Ribi (#57229) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem is itthonban gondolkodunk, ez "csak" a hobbi/gyakorló része a dolognak. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57231) Polllen válasza bkercso (#57228) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én egyelőre kivárok :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57232) gabesz345 válasza bkercso (#57228) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Ennek nem gondoltam utána, tényleg leosztódik?
De még talán akkor is lehetne nyerni valamit. Kérdés mennyire éri meg.

A kristályról meg: persze nem drága 10-15 db sem, csak legyen aki bevállalja. :D Az a baj hogy az előző group buy-nál sem jött össze az alacsony frekisből 1 év alatt sem a mennyiség. :((

[ Szerkesztve ]

(#57233) Bodz válasza Sinesol (#57219) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Bátran lehet próbálkozni pl. a DA300, DA1050, Stealth, XDA-2, Essence One, HD-DAC1, Bladelius, S6, DacMagic Plus, UD-301/501, DAC Box RS, M-DAC, GT40, DAC100, U-05-S, DAC-9 helyett ezzel.
Természetesen a hangja a legfontosabb mindennek, de nehéz a teljes csomagtól elvonatkoztatni általában.

(#57225) bkercso: Hát ha csak az rca szabályozható az még csak fél siker.
Engem nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#57234) bkercso válasza Bodz (#57233) üzenetére


bkercso
nagyúr

Eredetileg 2 pár RCA-t akartam rátenni, az egyiket szabályozhatóra, ahogyan az itthoni, átalakított Momenten is van, csak nem fértek el a csatlakozók. Lehet, hogy nagyobb dobozba költöztetem, és akkor elfér.
De valószínűbb, hogy ez majd a távolabbi jövő és relésen oldom meg, esetleg távvezérléssel. De ez 1 éven belül szerintem nem várható... Az USB formálódik, de szerintem min. annyit dob majd az árán, mintha egy jobb külső XMOS-t venne valaki. Ráadásul nem is feltétlen kell XMOS, mert annyira nem érzékeny az SPDIF-forrásra; nem kifejezetten kényes ilyen szempontból sem.
Esetleg kipróbálhatnád valami kifejezetten szutyok forrásról is, ha van olyanod.

gabesz345: Hogyne!
Olcsó, de jónak mondott kristályokat nem akarsz kipróbálni? Tehetnél a kristály helyére egy IC-oglalatot és abba csak bele kellene dugogatni őket.
Abracom-nak pl. jó kristályai vannak, vagy Crystek stb.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57235) gabesz345 válasza bkercso (#57234) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Valszin egy olcsóbb kristállyal gyengébb lenne, kérdés sikerülne e olyat találni ami megközelítené...
Nem biztos hogy jó ötlet csak a kristályt cserélgetni, mások a paramétereik, ESR stb. lehet hogy legtöbb el sem indulna. Ez direkt ehhez van tervezve, még azonos sorozatban is előfordul hogy egy picit módosítani kell az oszcillátor LC tagjain. Pl. ha nem jó a méretezés, B módban vagy mifene indult csak el nekem is, Andrea segített a fórumon, hogy hogyan térítsük vissza az alapfrekire. Ennél mélyebben más én sem értem:)

Szóval az mondod hogy a 11 és a 45MHz kristály akár hasonló is lehet fáziszajban?
Mondjuk az igaz hogy ha mondjuk 4-edeli a FIFO lapka, akkor az alapban leviszi annyival, ha ez igaz. Azért az kérdés hogy milyen tartományban mennyit csökken a fáziszaj, vagy csak az integrált jitter változik. A Q növekedésére az mondják, kifejezett jót tesz a 100Hz/1KHz alatti frekinek, ami a tapasztalatok szerint igazán javítja a zeneiséget.
Lehet hogy a FIFO általi lenegyedelése nem arra irányul, tehát hogy a közeli close-in PN csökkenjen. De ez csak egy felvetés lehet hogy nem így van.
Mit gondolsz?

(#57236) Bodz válasza bkercso (#57234) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Távot már említeni se mertem, az kell még a teljes boldogsághoz. :)
Valamit kihagytam, fekete is legyen.

(#57237) bkercso válasza gabesz345 (#57235) üzenetére


bkercso
nagyúr

Kérdés, hogy olcsóbb kristállyal jobb-e az integráltaknál.
A kristálynak csak a terhelőkapacitásait kell bejátszani, de azt meg írja az adatlapja, nem nagy ügy.

Elméletileg kell csökkennie a fáziszajnak, minden frekvencián, ha frekit osztasz.

Bodz:
a táv nem nagy történet, de feketében márbőven 250k körül jönne ki :D

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57238) Bodz válasza bkercso (#57237) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Úgy gondoltam nyilván, hogy a hangerőszabályzás is menjen a távval. Tudom, 350k. :D

(#57239) Patice válasza bkercso (#57237) üzenetére


Patice
nagyúr

Tegyél még a dobozba wifi, meg BT modult, no meg persze egy SBC-t, hogy legyen hálózat és microSD kártyán lehessen cserélgetni a renccert --> fél milka. :K :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57240) Polllen válasza bkercso (#57234) üzenetére


Polllen
nagyúr

Viccet félretéve, ha távos lenne az alps poti és két pár Rca lenne rajta már nem is vacillálnék.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57241) bkercso válasza Polllen (#57240) üzenetére


bkercso
nagyúr

Motoros ALPS poti nem lesz benne, hanem akkor már relés hangerőszab., mert ez mégis egy hájend DAC, vagy mi. De a táv és a relé olyan fejlesztéseket igényel, amivel eddig nem játszottam (mikrokontroller), így első körben ez nem realitás. Majd, ha több pénz és idő jut erre, akkor. Először USB, esetleg diszkrét óra és esetleg fekete ház jön majd, de ez is min. 1,5-szerezi az árat. Aztán minősítéssel, gyártatva meg inkább 2x-es lesz, viccen kívül. Aztán, ahogy fejlődik a belső, úgy igyekszünk fejleszteni a külsőt és megy fel az ára.
Vagyis addig érdemes az olcsó példányokra lecsapni, amíg még csak puhatolódzás/játék szinten létezik a DAC! :) Én is megálmodtam már a fullos, kijelzős, relés, kártyákkal bővíthető DAC-ot, de hobbi szinten és a jelenlegi ár/érték arány mellett nem működik. :N Nem is vonz valahogy ez a vonal, inkább alap szolgáltatást nyújtó készülékeket szeretnék a jövőben is, amik időtállóak, sokaknak megfizethetőek és úgy zenélnek, mint a nagyok...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57242) Bodz válasza bkercso (#57241) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Aztán egyszer csak annyira drága lesz, hogy még maga a vevő sem fogja tudni, hogy miért is ezt kéne vennie a minden földi jóval megpakolt, baromi erős marketinggel megtámogatott konkurens termék helyett. :)

(#57243) bkercso válasza Bodz (#57242) üzenetére


bkercso
nagyúr

Erről már beszéltünk. :) Nem tudok hobbistaként nagy cégekkel versenyezni szolgáltatásban és dizájnbaj, hangban azonban igen. Van, akinek elég a hangzás, pl. a lemezjátszósoknak. Ők sem kapnak USB-t, szimmetrikus kimenetet, távvezérlést stb. :) "Csak" analógos hangot. USB irányába egyébként történik elmozdulás.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57244) Bodz


Bodz
Topikgazda

Pffff, öröm könnyeket ejtek, milyen frankó a SAP-8. Úgy látszik tudnak igazán jót (tehát nem csak áráért, hanem általában) is csinálni, ha nem erőltetik a TPA6120 használatát, de lehet koppinottak valahonnan, esetleg véletlenül sikerült ennyire szuperre. Kissé meleg, hívogató, sima. Egy Magic hozzá és összesen "vacak" 140 euróból kijön egy igen korrekt lánc fejhallgatózáshoz.

(#57243) bkercso: Most hogy mondod, mintha derengene, tényleg beszéltünk.

[ Szerkesztve ]

(#57245) pendre54 válasza Bodz (#57244) üzenetére


pendre54
addikt

Egy TEAC UD-301, és mondjuk egy Beyer Amiron Home szintű páros mellé is nyugodt szívvel mernéd ajánlani ezt a SAP-8-at? :)

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#57246) Tim82 válasza Bodz (#57244) üzenetére


Tim82
nagyúr

Steinberg UR12-vel hogyan illene össze szerinted az SAP-8?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57247) Bodz válasza pendre54 (#57245) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A 301 beépített erősítőjénél jobb, ilyen szempontból előrébb lennél. Azt nem tudom az Amironnal milyen lenne, mivel még nem hallottam. Ha nekem jó a HE400S-hez, SRH1540-hez, meg az LCD3-hoz, akkor gondolom neked is megfelelne. Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy most a SAP-8 mindent ver, meg értelmetlen jobb, drágább erősítőt venni, de hoz egy nagyon kellemes szintet. 60 euróért gyakorlatilag ajándék kategória.

(#57246) Tim82: Nem vesznének össze, már csak arra nem emlékszem, hogy milyen fejhallgatóid vannak.

Egyébként kap majd egy Abasco tápot, van itthon 12 voltos, csak még nem találtam meg.

[ Szerkesztve ]

(#57248) Tim82 válasza Bodz (#57247) üzenetére


Tim82
nagyúr

Kopizok, mert "felírtam" Logout blogbejegyzésbe: vintage Beyerdynamic DT770, DT880 és DT990 (600 Ohm-osak), Philips N6330 (az AKG K240 Sextett egyik változata), Fostex T20 ("v1", az 1978-1986 között gyártott változat) és T40 ("MKI"), Sennheiser HD265 Linear és HD530 (300 Ohm), Veho Z8, SoundMagic P21s és Maxell HP6000.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57249) pendre54 válasza Bodz (#57247) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, ez így akkor korrekt vélemény. Azért, ha már itt tartunk, a Kercsó Művek által prezentált CompositeAmp-vel összevetve, melyik lenne a nyerő? :) Ja, és még annyit, hogy messze nem az ár különbözet számít elsődlegesen a két cucc esetében.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#57250) Bodz válasza Tim82 (#57248) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szép változatos felhozatal. :) Tennék vele egy próbát.

(#57249) pendre54: Szabvány válasz. Hallgasd meg mindkettőt és dönts! :D De amúgy a Composite. A SAP erősen fun vonal hozzá képest, csöppet elnagyolja, elfedi a dolgokat. De el tudom képzelni a csillagok olyan állását, hogy valamilyen Beyerrel ízléstől függően élvezetesebb lehet. Mondjuk a T90, talán ez a legjobb példa.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.