Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58701) Bodz válasza Xbean (#58699) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Valóban nem kellene még a hibáira ráerősíteni. Szerintem várjuk meg míg megérkezik, hallgasd meg, aztán beszélgessünk forrásról! :)

(#58700) malwy: Nem érzed úgy, hogy egy kissé kevés a D03K az MR6-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#58702) SurgeonHS


SurgeonHS
csendes tag

Sziasztok!

SAP-8 (végül ebay lesz, nincs türelmem a német amazonos szerencsejátékra :Đ) és Takstar Pro 82-hoz keresek egy hozzáillő DAC-ot. Hangerő-szabályzás nem kell és a hordozhatóság sem szempont. Sokféle stílust hallgatok, de leginkább elektronikus és rock. Árban 40k-ig mennék el. Mit tanácsoltok?

(#58703) malwy válasza Bodz (#58701) üzenetére


malwy
senior tag

Lehet, hogy kevés, de végre használható a rendszer :) . Kisördög ott van persze, hogy ezt a DAC-ot nem tartjatok sokra (nyilván okkal). De belegondolva, hogy konfigcsere (150k), Musiland (26k) nem hozott valtozast, mig ez (8,5k) megoldotta a problemat, szamitogephez oke :)

Majd egy ideálisabb szobában, jövőben lehet kap jobb forrást.
Amugy miben vehetém észre, hogy kevés a DAC?
Felbontokepesseg/dinamika vagy vmi kezzelfoghatobb dolog?

(#58704) bkercso válasza malwy (#58703) üzenetére


bkercso
nagyúr

Életre kel a zene egy jobb DAC-kal. Beköltöznek az előadók a szobádba és (jobban) eltűnik közületek a technika; közvetlenebb lesz a viszonyod a hangokkal. :)

Olyan ez, mint a szemüveg. Emberek, akiknek szükségük lenne rá, élnek évekig nélküle, mert jó az úgy is nekik. Csak szemüveggel jobb.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58705) Bodz válasza SurgeonHS (#58702) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tascam US-2x2 pl.

(#58703) malwy: Amiket írsz. Plusz bkercso is jól fogalmazta meg a dolgot. Minden szebb és jobb lesz, D03K után nem nehéz előrébb lépni.

[ Szerkesztve ]

(#58706) bkercso válasza bkercso (#58704) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudod elképzelni, amíg nem hallod meg, de tényleg. Ezért járunk hifis találkozókra és show-ra, és ezért nem járunk, ha épp üres a zsebünk. :) Mert onnantól már nem olyan jó az, ami van... Megelégedni is tudni kell, és zenét hallgatni, nem mindig csak hifizni (azaz fejleszteni, mert számomra ezt jelenti).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58707) crowgun


crowgun
tag

Úton van egy Myryad Z20 és egy Z40 (Shure SRH840 és NAD Viso HP50 lenne hajtva általuk). Interconnect és USB kábeleket nézegetek, nem tudom mennyit érdemes költeni kábelekre ehhez a készülékekhez, olyan 15-20k lenne a keret. Nézegettem a Bodz által összegyűjtött ajánlottakat és visszaolvasgattam a topikban is, a bőség zavara inkább csak frusztráltabbá tett. :B

Mostanában nagyon elfoglalt vagyok és nincs energiám és időm cserélgetni a kábeleket és hallgatózni, szóval ha van személyes ajánlás és tapasztalat, ami bejött, akkor szívesen fogadom. Ismerve, hogy mennyire mást tarthatnak jónak egyesek és mennyire fontos a saját füllel meghallgatás, lehet, hogy butaság amit kérdezek, de ha már pár ezekkel bevált opcióra sikerül leszűkíteni a kört, az is megteszi.

Előre is köszi!

:R :R

(#58708) Sonja válasza crowgun (#58707) üzenetére


Sonja
veterán

AudioQuest Pearl USB 1,5m + Roland Black RCA 1,5m ~ 16eHUF (szállítással együtt).

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#58709) dgyuri0123 válasza crowgun (#58707) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

1m Supra USB kábel 11e pénz, ha szánsz rá ennyit. Csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#58710) Bodz


Bodz
Topikgazda

Én kombinálom a dolgot, Supra + Roland... :D

(#58711) Fandango


Fandango
veterán

(#58712) Bodz válasza Fandango (#58711) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kosaradban van már? :D

(#58713) Fandango válasza Bodz (#58712) üzenetére


Fandango
veterán

Dehogy! Jó nekem a 2 Uber :))

(#58714) Dorian


Dorian
félisten

Nem rossz ez a Nuprime UDSD!
A középsáv nagyon jó, nem olyan domináns, nyomulós, mint a Denon DA300-é mégis/ennek ellenére jobb, természetesebb, és a tér is jobb. Mélyek nem rosszak, bár kicsit lehetnének még pontosabbak, de a kis szoba ebbe úgyis belejátszik, nem biztos, h reálisan meg tudom ítélni. Magasban a teteje sávhatárolt, ill. érzek egy kis grízt a magas tartomány alján. Lehet ez utóbbira gondolt Szabó Zoli, amikor mondta, h vmi "100 Ft-os" alkatrészt ha "1000 Ft-osra" cserélünk, sokat javul.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58715) xEon1337 válasza Fandango (#58711) üzenetére


xEon1337
őstag

Gondolom USA-ból küldik, szóval +áfa, vám még rájön!?

"Less but better" - Dieter Rams

(#58716) Polllen válasza xEon1337 (#58715) üzenetére


Polllen
nagyúr

Van 2 kereskedőjük EU-n belül.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58717) xEon1337 válasza Polllen (#58716) üzenetére


xEon1337
őstag

Megtaláltam őket, köszönöm!

Ha pár héten belül nem lesz újra SAP-8 az Amazonon, akkor rendelek egy Magni 3-at.

"Less but better" - Dieter Rams

(#58718) zsizsef válasza xEon1337 (#58717) üzenetére


zsizsef
senior tag

smsl sap8 . szintén 20k. avx Smsl Sanskrit 6TH dac alatt.

[ Szerkesztve ]

(#58719) Sinesol válasza Sinesol (#58686) üzenetére


Sinesol
veterán

Közben megoldodott a probléma.

A Win alapbol rossz drivereket pakolt fel wifi adapterhez és még a tipust is rosszul jelezte eszközkezelőben, én meg annak alapjan kerestem drivereket is, amikor még ara gyanakodtam. :DDD
Ehhez mondjuk szerencse is kellett, mivel amikor kiszedtem gépből, hogy elcsomagoljam, ránéztem cimkéjére és ott tünt fel, hogy nem épp az a markanev van rairva, amihez én drivereket kerestem.

Az a vicc, hogy a rossz driverrel is hiba nelkül ment a net, szóval korabban nem tünt fel és eddig még nem volt ilyen, hogy eszközkezelő, aida stb ne tudja, hogy mi van a gépben.

Na a Concero most már tökéletesen működik, viszont az fura, hogy a Logilink meg gond nélkül ment eddig is, na meg mással sem volt problem az elmult 1-2 évben miota megvan a wlan kártya.

[ Szerkesztve ]

(#58720) Bodz válasza Sinesol (#58719) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hm, érdekes.
Látod? Az "igénytelen" kínai technikának mindegy, a csoda Concero meg kényeskedik. :D

(#58721) Bodz


Bodz
Topikgazda

Ellenállhatatlan vágyat érzek, hogy kipróbáljam az R2R 11 melegebb hangját (csak 2 jumper kérdése), viszont le kell szedni a tetejét, így meg sérül a gari matrica. Beszéljetek már le róla! Köszi!

(#58722) Spíler válasza Bodz (#58721) üzenetére


Spíler
őstag

Én úgy szétszedném mint a pinty.Szétkapnám, mint Blöki a lábtörlőt ;] :D

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58723) Polllen válasza Bodz (#58721) üzenetére


Polllen
nagyúr

Írj a forgalmazónak, hogy mit lehetne tenni az ügyben, hogy a gari is megmaradjon, meg a jumper móka is mehessen. ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58724) crowgun válasza Bodz (#58710) üzenetére


crowgun
tag

Köszi srácok a kábelajánlatokat! :R :R :R

Ma megjött DPD-vel a Z20, Z40 páros Angliából. Tapasztalatok egyelőre bejáratlanul, saját kábeleivel.

Egy Shure SRH840-el és egy Nad VISO HP50-el próbáltam eddig. Úgy érzem, hogy az utóbbi szól igazán jól erről a láncról, a Shure annyira nem nyűgözött le, szerintem más forrás illik hozzá.

Ha az a kérdés, hogy inkább analitikus zenehallgatásra vagy kifejezetten a zene élvezetére ajánlanám, inkább az előbbit mondom, annyira nem zenei, nem ragad magával a zene, viszont a tere és a részletessége figyelemre méltó. Bodz írta a fejes erősítőre: "Amúgy pont azért húzták le, amiért én bírom, a jó értelemben vett semmilyenségért.". Ezzel nagyjából egyet tudok érteni, egy szóval kifejezve: korrekt. Minden egyes tartomány a helyén van, energiadús, nagyon sima, kiemelésmentes hang. A poti 7 körül volt végig, 9 körül már nekem fájdalomhatáros, rengeteg tartalék van még benne, egyszerre két fejest is rá lehet kötni. Nagyjából ennyi elsőre, kíváncsi vagyok a Roland és a Supra mennyit fognak hozni. Úgy érzem, hogy egy zeneibb hangú DAC - pl. Audiolab M-DAC - esetleg kábelekkel való játszadozás azért megbolondítaná a láncot, bele lehetne rakni egy kis zeneiséget is.

[ Szerkesztve ]

(#58725) Bodz válasza Spíler (#58722) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azt gondoltam... :)

(#58723) Polllen: Írtam már nekik. Nagggyon szeretném ugyanis kipróbálni. Tiszta kiba****, ugye az adio-gd honlapján ott figyel, hogy miként kell, erre leragasztják. Mennyivel elegánsabb lenne kívül egy kapcsoló.

(#58724) crowgun: Ezt a Z20-ra írtam. :) A Z40 csöppet más világ, talán ezért is egészítik ki egymást tök jól.
Egyszer hallottam 840-et értelmesen szólni, pont az említett M-DAC meg egy Violectric V100 volt előtte.

[ Szerkesztve ]

(#58726) crowgun válasza Bodz (#58725) üzenetére


crowgun
tag

Kösz a korrekciót, én a lánc egészére érteném ugyanezt, kíváncsi vagyok mennyit változik majd! :R

Az itthoni rendszeremmel - Audiolab M-DAC, NAD C356BEE fejeserősítő része - elég korrektül szól a Shure SRH840.

[ Szerkesztve ]

(#58727) bkercso válasza Bodz (#58721) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha ez a digitális szűrő átállítását jelenti, akkor nyüansznyi különbségre számíts szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58728) xEon1337


xEon1337
őstag

Rendeltem én is egy USB izolátort. Van rajta egy kapcsoló, amivel a Low Speed (1,5 Mbps) / Full Speed (12 Mbps) üzemmódok között lehet választani.

Valaki elmagyarázná, hogy mi ennek a gyakorlati értelme és mondjuk zenehallgatáshoz melyiket érdemes választani? :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#58729) bkercso válasza xEon1337 (#58728) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csakis a full speedet (így is max. 24bit 96kHz-et tud, 192-t nem). A kapcsoló azért van, mert a chipnek van ilyen funkciója, annak meg azért van, mert létezik régről ilyen szabvány is az USB kommunikációban, és hátha valaki régi gép és régi periféria közé teszi.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58730) Fandango válasza bkercso (#58729) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt jó tudni, köszi!

(#58731) Bodz válasza bkercso (#58727) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem hiszem, hogy digitális szűrő lenne. Az pl. a 11.28-ban is máshol állítandö.

(#58726) crowgun: Én is kíváncsi vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#58732) bkercso válasza Bodz (#58731) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, ez valóban az analóg fokozaton állíthat valamit, mert fizikailag ott van a jumper. Talán nyugalmi áramot vagy ki tudja... Kíváncsi vagyok, mit írnak, mert valóban szerencsétlen dolog, hogy noha propagálják az állíthatóságot, mégsem férsz hozzá, hogy állítgasd. :U

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58733) Bodz


Bodz
Topikgazda

Akciós pár óráig még az arany és ezüst Spartan A, meg a Cue (ezt nem hallottam) a Muzikernél.

[ Szerkesztve ]

(#58734) Ixion77


Ixion77
őstag

Hátha valakit érdekel egy ár/érték arányban kivánló DAC + fejhallgató erősítő:
Massdrop O2 + SDAC DAC/Amp
Mindenféle vámmal, áfával együtt kb. 55e körül lesz a vége újonnan, garanciával. Szépséghiba, hogy január elején fogják szállítani.
Kicsit feljebb pedig ez éri meg, de nagyon-nagyon:
Massdrop x Alex Cavalli Liquid Carbon X Amp
Az Alex Cavalli fejhallgató erősítőkről ha valaki még nem hallott, érdemes utánanézni. Legendás tervező, limitált példányszámú release-ekkel. A használt áraik gyakran magasabbak, mint az új áruk volt. Már ha egyáltalán eladja valaki... (Próbáljon pl. Cavalli Liquid Crimsont venni valaki használtan!)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#58735) bkercso válasza Ixion77 (#58734) üzenetére


bkercso
nagyúr

Cavalli és AMB tervezték együtt a CKKIII-at is. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58736) Bodz válasza bkercso (#58732) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ó, már délután válaszoltak, csak a spam mappában landolt... Szóval a Magna Hifi felől mehet nyugodtan a dolog. De máshoz ne nyúljak a jumpereken kívül, ne cseréljek, tuningoljak, bla bla bla, mert akkor tényleg ugrik a gari.

[ Szerkesztve ]

(#58737) Polllen válasza Bodz (#58736) üzenetére


Polllen
nagyúr

Így kell ezt csinálni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58738) Bodz válasza Polllen (#58737) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Most már nyugodtan előkotorhatom a dobozból azt a 8 db (tán annyi) jumpert, amit adtak hozzá a táp és usb kábelen kívül. :)

[ Szerkesztve ]

(#58739) szkukalek


szkukalek
csendes tag

("Milyen hangkártyát vegyek?" topikból átmásolva a hozzászólásom, mert ajánlotta valaki ezt a topikot segítségként)

Sziasztok!

Nem régiben vásároltam egy Beyerdynamic DT770 (32 Ohm) fejhallgatót. Miután használatba vettem, utána bizonyosodtam meg róla, hogy az alaplapi hang már nem elég... Nyilván az ember ne is várjon sokat, arra van hogy legyen, ha az ember többre vágyik akkor hangkártyára kell költeni.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen KÜLSŐ hangkártyát ajánlanátok ehhez a füleshez?
Javarészt zenére, és játékra használom.
A 7.1 és az 5.1 annyira nem hoz lázba, így a 2.0 Stero is tökéletesen megfelelne.

Végezetül pedig valakinek valami tapasztalata erről?
[link]

Köszönöm előre is!

(#58740) bkercso válasza Bodz (#58736) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor rugalmasak. :)

szkukalek: Hangkártya kell (vagyis felvételre is használnád), vagy elég a DAC is (csak lejátszás)?
A topik keresőjét jobb fent találod, azzal tudsz keresni a tapasztalatokkal kapcsolatban.
Az összefoglalóban (fent) lévő kérdésekre válaszolj kérlek! :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58741) AGE-T


AGE-T
senior tag

USB splitterről lehet etetni szerintetek egy dacot, több forrásból? Pl. pc, android tv box ->Benchmark dac 1 usb-be dugva.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#58742) Patice válasza AGE-T (#58741) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem nem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58743) zsizsef


zsizsef
senior tag

Megjött a Logilink 0211. Pc-n (W10) csak a spdif illesztő települ. Csak digital állásban hajlandó rca kimeneten hangot adni. Ez normális? :R

(#58744) MasterMark válasza AGE-T (#58741) üzenetére


MasterMark
titán

A splitter szetoszt. Oda USB switch kellene.

Switch Tax

(#58745) Rocky975


Rocky975
senior tag

Sziasztok!
Fejhallgató erősítő/Dac-t keresek max. 50 ezerig.
Lehet használt is. Telefon és a fejhallgató közé kellene. A telefon egy Honor 6x a fejhallgató egy Akg k72.Elsősorban wolfson dac érdekel,imádom a hangját.
Légyszi ajánljatok valamit.
Köszi!
:)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#58746) Bukk900 válasza Rocky975 (#58745) üzenetére


Bukk900
őstag

SMSL Sanskrit 6th (WM8740) dac + Presenter3 erősítő kijön 50e-ből. Vagy sAp8, ha kapsz olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#58747) szkukalek válasza bkercso (#58740) üzenetére


szkukalek
csendes tag

Csak lejátszásra kellene.

(#58748) DEVla001


DEVla001
csendes tag

Sziasztok!

Viszonylag lenne egy eléggé furcsa kérdésem.
Utóbbi időben elhatároztam, hogy beszerzek egy mobil DAC/Erősítőt, mivel sokat utazok, így az asztali rendszereket sajnos nem tudnám kihasználni.
Jelenleg az IFI iDSD BL és C. Mojo között vacillálok/vacilláltam. Aztán belebotlottam egy LG V30-as cikkbe.

A kérdésem az lenne, hogy egy ilyen mobilokba épített DAC-ok mennyivel rosszabbak/jobbak mint például a fent is említett két DAC.

Az LG V20 és V30-ba azt hiszem ilyen DAC-van:
ESS Sabre ES9218 (32-bit 394 kHz) - Quad DAC

Még nem igazán néztem utána a többi hasonló mobilnak, csak furának tartom, hogy fenti DAC-ok majdnem egy árban vannak egy mobillal amiben szintén elég jónak tűnő DAC van.

(#58749) PuMbA válasza DEVla001 (#58748) üzenetére


PuMbA
titán

Nem a DAC chip a fontos a jó hangminőséghez, hanem a körülötte lévő dolgok :)

[ Szerkesztve ]

(#58750) Bukk900 válasza DEVla001 (#58748) üzenetére


Bukk900
őstag

Az említett LG-k a telefonok között kiemelkedőek, hangra az ajánlóban lévő 100$ körüli dac/amp kategória.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.