Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58101) ribizly válasza Bodz (#58081) üzenetére


ribizly
veterán

Hi!
Közben azt a választ kaptam, hogy éppen nem elérhető a solo6c.
Mi az amit akkor érdemes helyette venni? Akár használtan... :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58102) fericske válasza PuMbA (#58099) üzenetére


fericske
addikt

chrome, vp9

(#58103) dime27 válasza ribizly (#58101) üzenetére


dime27
őstag

Aqua-ba kapható pl....

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#58104) #71562240 válasza oba (#58098) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hát, egy számítógépben rengeteg búgnivaló van, akkor is, ha nincs alkatrészmeghibásodás. És persze meghibásodnivaló alkatrész is rengeteg van. Gondolom, nem alaplapi hangkártya van benne, mert akkor eleve azt próbáltad volna először kiváltani, meg hát nem illene a többi készülékedhez. Rengetegféle egyedi oka lehet amellett, hogy ugyebár számítógépben "természetes" jelenség a búgás.
Tipikusabb egyedi ok valamelyik kondenzátor elhalása, az alaplap és a ház közötti átütés, rossz csatlakozás... Folytasd a próbálozást csatlakozók birizgálásával, meg az alaplap és a ház elkülönültségének ellenőrzésével. Ha ez nem válik be, tényleg ezerféle helyen lehet a gond, a tápellátási körben is, meg a hangjelkörben is.

(#58105) Bodz válasza alphamooncam (#58092) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor DAC. Egy ajánlatot már kaptál a Sonica személyében, az jutott először eszembe. Lehet nem szeretnél annyit költeni. Van valami elképzelés vagy szárnyaljon szabadon a képzeletem? :D

(#58093) Sinesol: Licites cucc. Mitől lenne átverés? Vennéd inkább ezt! Nem kell licitálni sem. :D

(#58101) ribizly: Solo 6C-t máshol 35-ért. Esetleg Elevate 5 MKII.

[ Szerkesztve ]

(#58106) alphamooncam válasza Bodz (#58105) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszi az eddigieket is, a válaszokból sikerült magamban letisztázni, hogy sztereóra nem lesz elég a JBL... :O

Ahhoz hogy vmi meg is szólaljon úgy ahogy azt én szeretném előbb a hsz-t kell beszereznem, csak hát nem tom még milyet.

Egyenlőre napolom a kérdést.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#58107) Bodz válasza sipi83 (#58100) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A 770-hez inkább a K214, mint az A30. Persze ha a szárazabb megszólalást preferálod, akkor utóbbi is oké. Vagy SMSL SAP-8.
A D30 maradhat, a 88 dollár tényleg nagyon jó ár.

(#58106) alphamooncam: Várunk vissza! :D

[ Szerkesztve ]

(#58108) oba válasza #71562240 (#58104) üzenetére


oba
addikt

Alaplapi hangkártya van benne, pont azt váltanám ki a dac/fejhallgató erősítő -vel.

(#58109) ribizly válasza dime27 (#58103) üzenetére


ribizly
veterán

Elvileg. Legalábbis 3 nap, mire lesz náluk, tehát nincs raktáron nekik sem, de legalább 5k-val drágább. :D
Persze, ha még így is ez a legjobb vétel, akkor rendben. De ha mondjuk 40-ért már jobbat kapok, akkor már azt akár rá is szánom. Ezért kérdezem.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58110) Csacse


Csacse
tag

Sziaszok!

Ide írom kérdésem mert a mikrofon topik elég inaktív.
Van egy Audioprobe Spartan A dacom és egy behringer c1 mikrofon van rákötve szépen teszi is a dolgát.
Egy gondom van ami zavar és nem tudom az okát. A dac on fel van véve fél állás fölé és már tapasztalok egy búgást ami nem gerjedés mert ha letestelem a mirofont vagy a dac ot a kezemmel megszűnik vagy nem hallható a fejhallgatón direct monitorozva. Ötlet? Én már arra gondolok hogy az áramhálózattal lesz gond.

(#58111) #71562240 válasza oba (#58108) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ja igen, írtad, hogy USB-ről szeded a jelet a DAC-hoz.

Érdekes lehetne megnézni, hogy egy dedikált hangkártya SPDIF kimenetéről küldve a jelet a DAC felé, mi lenne. Ez persze csak a probléma megkerülése lenne, hiszen te USB-ről akarod a jelet. Ennek fényében marad amit mondtam, az említett típushibák után rengeteg helyen lehet a gond forrása, vagy rengeteg hely összegződéseként - utóbbi nagyjából azt jelentené, hogy az adott alaplap ilyen "színvonalú" konstrukció.

(#58112) sipi83 válasza Bodz (#58107) üzenetére


sipi83
aktív tag

Köszi, D30 fizetve, ahogy olvasom nem színezi a hangot, így később csak a fejhallgató erősítővel kell, vagy lehet játszanom. Ahogy a fülemnek tetszik majd.
Erősítő még képlékeny, egy másik fórumon van most egy népszerű csöves cucc is.
Még sosem hallgattam a Beyert csövekről, mikor megvettem, addigra már a kis Bravo elment.
Kíváncsi vagyok rá, szerintem jót tenne neki.

Szerk.: SAP-8 kb. 17K e-bay-on. Ennyiért jó hangja lehet? Azért elraktam figyelőbe.

[ Szerkesztve ]

(#58113) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok
Ma jött meg az Audioprobe SpartanA-m olyan kérdésem lenne hogy gyakori probléma vagy csak én futottam bele hogy Win10 alatt meg se nyekken?
Usb-n keresztül kapja az áramot de a software nem látja nem csatlakozik hozzá,
Végig próbálgattam minden usb portot újra raktam a win-t is hátha az fájt neki hogy az elöző dac drivere még fent volt de semmi nem változott.
Meg lestem a Win 7-es kis gépemen ott pöcre ment de ez nem nagyon vígasztal.
Esetleg valami tippje van valakinek mi lehet a gond vagy küldjem vissza és vegyek valami mást ebben az árkategóriában ami nem problémázik Win10 alatt?

(#58114) Bodz válasza sipi83 (#58112) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Aham, általában szeretik a Beyerek a csövet.

A kedvenc olcsó erősítőm a SAP-8. Ha 2x-3x annyiba kerülne még akkor is ajánlanám.

(#58113) Frogged: 1.0.1.4 vagy 1.0.2.1 a driver?

[ Szerkesztve ]

(#58115) Frogged válasza Bodz (#58114) üzenetére


Frogged
aktív tag

Próbáltam mind2-vel egyik drivernél sem érzékeli.

Win7-nél ki írta mikor csatlakoztattam hogy nem tudja magától telepiteni a drivert utána fel dobtam és ment is , így írja a instal guide.

Win 10-nél azt jelzi hogy ő fel tudta tenni a drivert nem kéri hogy én tegyek fel illesztő programot, de ha nem teszek fel ha fel teszem a drivert se hogysem szól csak csatlakozási hibát ír ki

[ Szerkesztve ]

(#58116) sipi83 válasza Bodz (#58114) üzenetére


sipi83
aktív tag

Na akkor csövekre fel, B tervnek jó lesz a SAP-8 (csak ne emlékeztetne mindíg egy melós programra :O)

(#58117) ribizly válasza Bodz (#58105) üzenetére


ribizly
veterán

Ez megéri 23-ért?
Edifier R1900T II

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58118) Bodz válasza Frogged (#58115) üzenetére


Bodz
Topikgazda

De a driver feltelepítése után eszközkezelőben minden rendben lévőnek tűnik? Nézd már meg, hogy melyik drivert használja, Audioprobe vagy Microsoft? R2R 15-nél jártam úgy valamelyik nap, hogy a 10 a fejébe vette, hogy márpedig ő a Microsoft drivert fogja használni, nem az Amanero-t, hiába telepítettem fel. Persze hogy nem működött rendesen. Aztán a listából szépen kiválasztottam a megfelelőt, azóta öröm, boldogság.

(#58116) sipi83: Várjuk a beszámolót. :)

(#58117) ribizly: Legyen 20... :D Amúgy igen.

[ Szerkesztve ]

(#58119) Frogged válasza Bodz (#58118) üzenetére


Frogged
aktív tag

Itt is ez volt a baj köszönöm a segítséget :R :)

(#58120) sipi83 válasza Bodz (#58118) üzenetére


sipi83
aktív tag

Én meg egy választ.

[ Szerkesztve ]

(#58121) Bodz válasza sipi83 (#58120) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Biztos láttad már, de van használt K214 is. Arra az esetre, ha a csövest nagyon nem akarja postázni a gazdája.

(#58122) sipi83 válasza Bodz (#58121) üzenetére


sipi83
aktív tag

Nem, nem láttam. Köszi a találatot.

(#58123) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Nem tudom jó helyen járok-e, de hátha tudtok segíteni. :R

Van az autóban egy dupla dines androidos (6.0) fejegységem aminek a hangszóró kimenetei amúgy nincsenek használatban, RCA kábellel autóerősítő(k)re megy a jel. Viszont a hangja sokkal-sokkal gyengébb (tompább, mosottabb) mint az előtte használt JVC fejegységnek. Nem vagyok különösebben vájt fülű, de azért már nekem is szembetűnő volt mikor kicseréltem. Arra gondoltam hogy megpróbálnám áthidalni ezt a problémát egy külső USB DAC segítségével. Értelemszerűen a környezet nem optimális, emiatt egy hosszú távon is hallgatható kellemes karakterű DAC-ot szeretnék emberi áron aminek nem kell hi-res jeleket kezelnie. Zömében jobb minőségű ogg tömörített állományokat használok az autóban, de a max a CD minőségű FLAC. Értelemszerűen Android támogatás feltétel, RCA kimenet előny, lehet sima nyák is autóban nem fog látszani, legjobb lenne ami USB-ről kapja a tápot de meg tudom oldani a stabilizált tápellátást is. Van valami javaslat? Külföldi beszerzés nekem nem probléma.

(#58124) s4tch válasza osztraksajt (#58123) üzenetére


s4tch
veterán

Milyen fejegység ez? Típus, android verzió? Biztos vagy benne, hogy támogat usb audiót? Mennyi a kereted?

(#58125) osztraksajt válasza s4tch (#58124) üzenetére


osztraksajt
őstag

A szokásos kicsi kínai aliexpress szökevény, a típusa EW801P6QH. :DDD

Allwinner R16 négymagos processzor, 1gb ram, android 6.0.1

USB OTG támogatás van benne, Pendrive, 3g modem, wifi stick, Android képernyőtükrözés usb-n megy neki, de hogy USB audio támogatás van-e benne az egy nagyon jó kérdés.

(#58126) s4tch válasza osztraksajt (#58125) üzenetére


s4tch
veterán

Akkor elég jó eséllyel lesz usb audio támogatás is. Azért a helyedben kérnék kölcsön egy dacot egy rövid próba erejéig.

Keret? :)

(#58127) osztraksajt válasza s4tch (#58126) üzenetére


osztraksajt
őstag

Vagyonokat azért nem akarok már rá költeni, 15k a nagyon maximum amit még esetleg rászánnék, de kevesebb még jobban esne. Mégegyszer mondom autóba kell, nem csöves erősítő meg elektrosztatikus hangfal elé. ;)

Debreceni vagyok, nem olyan egyszerű kölcsön darabot szerezni. Esetleg valami filléres usb hangkártya is megfelelhet a célra?

(#58128) #56474624


#56474624
törölt tag

A Prodigy HD2-mbe betettem az NE5532-t (amúgy 2 OPA2134 + OPA2604 van benne). A régi (90-es évek eleji) CD-lejátszóm inspirált erre, mert az még mindig valami olyan zeneiséget tud, amit a hangkártyám nem. Az opamp lehet az egyik oka. Abban valami JRC4558D van. Egyik legjobb jellemzője, hogy bírja a hangerőt, szinte akármeddig csavarom, nem lesz fülsértő. Most a hangkártyán is valami hasonlót tapasztalok az NE5532-vel. Illetve az eddig sziszegősnek gondolt felvételből sokkal kevésbé vagy egyáltalán nem sziszegős lett. Bár hiányérzetem is van az eredeti felálláshoz képest, most adtam kis időt neki, aztán visszacserélés után majd jól meglepődöm. :) Vagy pozitívan, vagy negatívan. :))

[ Szerkesztve ]

(#58129) z2solti válasza osztraksajt (#58127) üzenetére


z2solti
tag

Ebben a topikban kicsit off lesz vagy nagyon :
Én is vettem egy kínai autórádiót és orosz fórumokon a végerősítő csip cseréjével javítottak a hang minőségén.
A kínaiak általában az olcsóság miatt a hangra nem "figyelnek" annyira ha a termék áráról van szó.
Én az útmutatók alapján megcsináltam és nagyon sokat javult a hang minősége. Az uj mosfet-es csip kb
2500 Ft volt. Természetesen a ki-beforrasztást én csináltam a saját rizikómra.
Az első lépés, hogy megállapítsd neked milyen csippel van szerelve és annak van-e jobb és kompatibilis
változata, aztán házibarkács :K
Ennél olcsóbb megoldás én sem találtam, de ez mind a te rizikód!

(#58130) Ear001 válasza z2solti (#58129) üzenetére


Ear001
addikt

Ha már off, teheted off-ba is a hozzászólást, de mivel a kérdező nem használja a beépített erősítőt, így ennek a cserére ajánlása már tényleg nagyon off. :C

[ Szerkesztve ]

(#58131) z2solti válasza Ear001 (#58130) üzenetére


z2solti
tag

Nagyon igaz! :W

(#58132) s4tch válasza osztraksajt (#58127) üzenetére


s4tch
veterán

Vágom, hogy autóba kell, de hidd el, láttam már olyan autót, amiben a hifi értéke többszöröse volt a kocsiénak :) Ilyet már láttam autóban: http://s.aliexpress.com/a2AF3MBb A táp lesz ezekhez az érdekes kérdés, legalábbis én annál akadnék el.

(#58133) osztraksajt válasza s4tch (#58132) üzenetére


osztraksajt
őstag

Hidd el én rengeteg olyat is láttam, pedig nem egy ladáról volt szó, egy időben elég komolyan autóhifiztem. Még Németországban is voltam kinn versenyen nézőként, na ott aztán tényleg nem sz*rral gurigáztak. ;) De az esetemben most nincs erről szó, hozzávetőleg egy 100k értékű rendszerem van a kocsiban, normális komponens elsőszett, mélyláda, és 2db kétcsatornás erősítő ami ezeket meghajtja. De mondom mégegyszer nem SQ versenyautót építek, csak azt akarom hogy elérje legalább egy normálisabb fejegység minőségi szintjét.a jelforrásom.

Köszi a tippet ránézek az android támogatásra. :R

(#58134) s4tch válasza osztraksajt (#58133) üzenetére


s4tch
veterán

Asztali gépről alaposabban szétnéztem az alis figyelőmben, hátha valamelyik megtetszik:
- [link] - ez xmos, nyakam rá, hogy megy droidról, és azt írja a termékleírás, hogy usb táp is elég lehet neki
- [link] - szinte hihetetlenül olcsó, deklaráltan droid kompatibilis, usb tápos, talán ez bőven meg is felelne
- [link] - ez se drága, usb táp, az usb contoller egy SA9023, ilyen van egyes hifimediy cuccokban, azok meg mennek otg-s droidokkal

Írd majd meg, hogy mire jutsz.

(#58135) osztraksajt válasza s4tch (#58134) üzenetére


osztraksajt
őstag

Akkor ez jó lehet nekem?

(#58136) #56474624


#56474624
törölt tag

Mono opamphoz adaptert hol lehet kapni? Budapesti boltból gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#58137) Ribi válasza #56474624 (#58136) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az pont olyan mint a stereo opamp foglalalt? ;]

(#58138) s4tch válasza osztraksajt (#58135) üzenetére


s4tch
veterán

Ha szeretnél egy csupasz nyák-nak helyet találni a fej mögött, akár meg is felelhet. A funkciót, amit keresel, biztos tudja. Ha meg jobb lenne egy dobozos megoldás (én ilyet keresnék), akkor ott az előző posztomban a második link, további 4 dollár ellenében.

(#58139) #56474624 válasza Ribi (#58137) üzenetére


#56474624
törölt tag

De egy NE5534-nek is 8 lába van. Ugyanúgy kell prodigy hd2-ben használni, mint mondjuk egy OPA2134-et? :F

(#58140) Ribi válasza #56474624 (#58139) üzenetére


Ribi
nagyúr

Megnézed az opa2134 doksija 3ik oldalát és láthatod, hogy mi a különbség a single és dual opa lábkiszotása között.
Simába csak simát rakhatsz. De maga a tok ugyan úgy néz ki.
Szóval duált nem rakhatsz single helyébe csakúgy.
Főleg ha a kompenzációs láb is be van kötve.
Esetleg pazarlóan be lehet kötni ha van dual to single átalakító, de ez szerintem elég ritka. Inkább a 2 single to dual átalakító az elterjedt.

[ Szerkesztve ]

(#58141) Ribi válasza #56474624 (#58139) üzenetére


Ribi
nagyúr

Most értelmeztem, szóval te 2xNE5534-t akarsz berakni 1 OPA2134 helyére?
Az az általánosabb mód, mondjuk hogy ilyet boltban lehet-e kapni az jó kérdés.
Nem tudom miért a fordítottját feltételeztem. :O

[ Szerkesztve ]

(#58142) #71562240 válasza #56474624 (#58136) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nagyjából mindenhol, ahol opampot lehet.

(#58139) Ba cy lus:
Amint végülis nagyjából kiderült, vannak foglalatok, amelyek csak foglalatok, ugyanolyanok, mint a forrasztási hely. És vannak adapterek, adapter-foglalatok, amelyek vagy két single helyet alakítanak dual hellyé, vagy dual helyet két single hellyé. Ha OPA2134 foglalatába akarsz NE5534-et betenni, akkor utóbbi fajta adapterfoglalatra van szükséged - nagyjából bármely opamp boltból.

[ Szerkesztve ]

(#58143) osztraksajt válasza s4tch (#58138) üzenetére


osztraksajt
őstag

Néztem, de ellentmondó információk vannak a SA9027 androidos támogatásával kapcsolatban, egy csomó másik ugyanilyen terméknél kimondottan írják hogy az android nem támogatott.

(#58144) #56474624 válasza #71562240 (#58142) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nagyjából mindenhol, ahol opampot lehet.

Titkon pont ilyen válaszban reménykedtem. :))

Az a gondom a mostani 2xOPA2134+OPA2604 felállással, hogy basszusban nem a legjobb. Illetve jó populáris zenére, de szimfonikus zenekarnál mondjuk csellónál és nagybőgőnél a sokak által lenézett NE5532 (mindhárom foglalatba azt rakva) jóval tisztább, valóságosabb hangot adott. Amint beraktam őket, és meghallgattam azt a zenerészletet, rögtön ledöbbentem és tudtam, hogy az a valós basszus. És ez most már hiányzik. De az NE5532 azért nem minden tekintetben olyan remek, hogy azt használjam, még mindig több a hátránya előbbi felállással szemben, mint az előnye, ezért akarom most nagyon kipróbálni az NE5534-et. :K

[ Szerkesztve ]

(#58145) Ribi válasza #56474624 (#58144) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem viszont nem sok helyen árulnak ilyet.
sima 8pin foglalalt van, de 2x8-ból 8ra alakítós nincs.

(#58146) #56474624 válasza Ribi (#58145) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem is találtam eddig magyar webáruházban. Ebayen láttam eddig legolcsóbban 1058 Ft-ért (következésképp magyar boltban sem igen lehet olcsóbb, sőt).
Foglalatonként 2xNE5534AP + átalakító, min. 1500-1600 Ft. Ha így nézem, ez sem egy olcsó opamp, pedig pont ezért próbáltam volna ki nyugodt szívvel. Az átalakító ugyan több másik single típusnál is felhasználható lenne még, egyáltalán nem biztos, hogy élnék is vele máskor ezen az alkalmon kívül.

(#58147) #71562240 válasza #56474624 (#58146) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az igaz lehet, hogy míg sima foglalat szinte mindenütt van készleten, addig ilyen adapter már ritkábban. Pedig sokaknak van rá szüksége, dual opampról opa627-re váltandó. Tehát a dualról két single-re alakító foglalat eléggé elterjedt, más kérdés, hogy a magyar boltok meglepően nyamvadtak. Pedig tényleg alap az ilyen adapter is. Gondolom, a HQ Elektronikánál, RET Elektronikánál is nézted.

Bár nem feladatom beleokoskodni, de szerintem az NE5534-gyel is kb. ott lennél, ahol az NE5532-vel most vagy. Egykutya. Amiatt adaptert venni tényleg nincs értelme, legfeljebb, ha későbbi, komolyabb kísérletezés jön szóba. De ha sosem akarsz a single OPA627/637 szintjére ugrani az adott "alapszintű" hangkártyához, akkor ott vannak a 3ezer Ft körüli dual opampok, amikkel már tényleges, komoly javulást tudsz elérni a mostaniakhoz képest. Én nem hiszem, hogy sokáig fog tartani a kegyelmi állapot, melyben jobbnak hallasz NE5532-t OPA2134-nél. Ez egy lépés előre, kettő hátra. Tapasztalatszerzésnek érdekes a filléres opamppal, de hangban szerintem hamar érezni fogod, hogy hátralépés - maximum oldalra, de inkább hátra. Patyomkin-falu. Ha már rág a hifibogár, OPA2134 helyett ugorj OPA2111/2107 szintjére, OPA604 helyett meg például OPA602-re. (Nem azért, mert én például éppen ezt fogom majd tenni, hanem mert ennek már van értelme, ár-érték arányos előrelépés.) Na de nem ezt kérdezted. HQ Elektronika, RET Elektronika... Talán lesz - de nyilván nézted ezeket. Ha nem, marad a Farnell, de ahogy te is mondod, az adapter miatt drágább a leves mint a hús.

[ Szerkesztve ]

(#58148) bkercso válasza #56474624 (#58146) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem nem is fox. Vaterán láttam régen, jófogáson még megnézheted, de nem valószínű.

Az 5534 azért jobb az 5532-nél, de nagyon gyártófüggő az 5532 is. Philips egész jó belőle (Incomp-ban Dunakeszin kapható). Olcsón LME49723-at vagy OPA1662-t javaslok, Drágábban OPA1642 vagy OPA2209.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58149) #56474624 válasza #71562240 (#58147) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem állítom, hogy összességében jobbnak (vagy akár csak egyenrangúnak) hallom az NE5532-t az OPA2134-nél, de vannak területek, amiben igen.

(#58148) bkercso:

Köszönöm a tippet, egyelőre majd utánaolvasok ezeknek is. Csak elég szubjektív téma, a 2134-ről például a leszarozástól kezdve az egekbe magasztalásig mindent lehet olvasni. :)

[ Szerkesztve ]

(#58150) #71562240 válasza #56474624 (#58149) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Csak elég szubjektív téma, a 2134-ről például a leszarozástól kezdve az egekbe magasztalásig mindent lehet olvasni."

Opampok megítélése-összehasonlítása (is) úgy lenne a helyes, hogy mindegyiket a számára optimális áramköri környezetbe kéne helyezni (ha van ilyen), és afféle semleges (tehát például eleve nem fej-/fülhallgatós) rendszerbe. Akkor reálisabb kép adódna, hogy milyen egy opamp. Attól még mindig szubjektív lenne annak a megítélése, hogy mennyire jó vagy rossz, de legalább ahhoz közelebb jutnánk, hogy milyen. Mert egyelőre abban is szélsőségesek a tapasztalatok, hogy adott opamp milyen. Kevesen és ritkán vizsgálják korrekt körülmények között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.