Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58501) Sinesol válasza Bodz (#58500) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem a legjobbként, hanem az egyik legjobbként emlegetik.
Egyébként most 400 dolcsiért beszerezhető egy akcióban, ennyiért igen jó üzlet, szóval ezért is gondolkozom rajta, na meg azt hiszem ezzel kb. lezártnak is tekinthetném a forrás témakörét.
Az is pozitivum, hogy FPGA-s cucc, folyamatosan fejlesztik, jönnek rá az új firmware-ek.

[ Szerkesztve ]

(#58502) Bodz válasza Sinesol (#58501) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem hiszek az ilyesmiben. Annyi mindent hallottam már, amit az egyik legjobbként emlegettek. Aztán hát ööö. Legjobb példa a szuper felkapott Chord Mojo. Amit nem csak a hordozható kategóriában kiáltottak ki királynak, pedig... Valóban remek, de kicsit nagyobb a füstje, mint a lángja.
Én nem vennék otthonra usb tápos, kis dac-ot elsődleges eszköznek.. Ettől függetlenül örülnék ha te beszereznéd, legalább írnál róla. :D

[ Szerkesztve ]

(#58503) Sinesol válasza Bodz (#58502) üzenetére


Sinesol
veterán

Egyelőre érdeklődöm a postázásról, mivel a weblapon csak annyit irnak, hogy ingyenes DHL-el Svédországon belül, viszont sehol semmi infó, hogy külföldre is postaznak-e.

Egyébként van nagy Dac is akcióban, név szerint a Resonessence Labs Invicta Mirus, arra is van vagy 80k f kedvezmény, ha érdekelne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58504) Bodz válasza Sinesol (#58503) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az mindjárt szimpatikusabb, de nekem túl drága.
Meg már megint csóróság van, az R2R 15 helyett nekem "muszáj" volt vennem egy R2R 11-et. Amivel egyébként roppant elégedett vagyok. Erre még én is azt mondom, hogy mondjuk dupla árú készülékek közt is vidáman helyt állna. Ha lenne szimmetrikus kimenete meg esetleg távirányítója, akkor mehetne is az Aune S6.

[ Szerkesztve ]

(#58505) HUNNIA1920 válasza Bodz (#58504) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Ezek tulajdonképpen az NFB-11 és NFB-15 utódjai?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#58506) Bodz


Bodz
Topikgazda

Nem egészen. A 15 (Wolfson dac) megszűnt, a 11 (Sabre) most éppen 11.28 néven él tovább.

[ Szerkesztve ]

(#58507) Sinesol válasza Bodz (#58504) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja, majd irok ha megjött. :K

Nagyon készségesek voltak a bolt munkatársai, egy órával zárás előtt is, a mailek küldése után gyakorlatilag azonnal jöttek a válaszok. :) Először azt irták, hogy a vásárolt cucctól függ, hogy postázzák e külföldre, miután pedig közöltem hogy mire van szükségem, azt irták megoldható, ha tudok Paypallal fizetni.
Na szóval úton van a cucc, muszájból rendeltem hozzá egyúttal táviranyitot is, mivel más mód nincs a filterek közti váltásra.
Remélem hamar megjön, elvileg kötelező volt a gyors szállitast is kiválasztani, máshogy nem is engedte a rendelést.

Egyébként nekem szerintem pont elég egy ilyen "kisdac", mivel nincs szükségem semmi extra sallangra, szolgáltatásra, csak egy sima jó minőségű forrás kell. Egyébként nem csak usb dacként használható, mivel azt irják, ha csak sima usb powerre van kötve, akkor onnan kap áramot, de a jelet már koaxon kell ráküldeni, bár erre asszem nem fog sor kerülni, bár ki tudja :D
Na meg lehet usb-spdif bridgeként is használni, bár arra lehet kicsit drága megoldás.

Remélem a legjobbakat, hogy most már egy ideig nem kell majd hozzá nyúlnom semmihez..

Már csak valami jó RCA kábel kéne a Concero HD és a Myriad közé.
Edddig a SuperDac gyári kábelét használtam, de asszem mostmár az kevés lesz.
Valami tipp?

[ Szerkesztve ]

(#58508) Polllen válasza Bodz (#58504) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kíváncsivá tettél! Ez már nem annyira kényes a rossz felvételekre, mint a testvére?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#58509) pkaresz válasza Bodz (#58504) üzenetére


pkaresz
senior tag

Nocsak! ? :)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#58510) Bodz válasza Sinesol (#58507) üzenetére


Bodz
Topikgazda

RCA, USB, amit csak akarsz. Mennyiből?

(#58508) Polllen: Annyira, úgy nem.

(#58509) pkaresz: :D

[ Szerkesztve ]

(#58511) Bodz


Bodz
Topikgazda

(#58512) Sinesol válasza Bodz (#58510) üzenetére


Sinesol
veterán

USB kábelekben valahogy nem tudok hinni, szerintem akármelyik jó ami itthon van, de ha van valami ami nem tul draga és érdemes kipróbálni, akkor talán tehetek egy próbát.

RCA kábelből mondjuk legyen max 10k a keret, amit persze nem kötelező kihasználni. :) Hosszra pedig kb. 30-40cm szerintem elég is.

[ Szerkesztve ]

(#58513) ribizly válasza Sinesol (#58512) üzenetére


ribizly
veterán

USB kábel (mini) engem is érdekelne, ha van értelmes, nem drágán. :U
RCA-ból rendeltem Roland-ot. :D

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58514) Bodz válasza Sinesol (#58512) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ejj, most vettél rengeteg pénzért dac-ot és a kábeleken spórolsz? :P
Klotz usb, Roland Black rca. Bár csak tippelek, mert nem hallottam a dac-ot, de különösebben nem lehet a Rolanddal mellényúlni, ezért lett az.

(#58513) ribizly: Aztán neked mi lenne a nem drága? :) Hossz?

[ Szerkesztve ]

(#58515) ribizly válasza Bodz (#58514) üzenetére


ribizly
veterán

Mondjuk 10k alatt? :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58516) duo válasza Bodz (#58496) üzenetére


duo
őstag

nagyon kis polished-nak tűnik. egyszer ha kirepültek a gyerekek virtualboxban feltolom :)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#58517) friday13


friday13
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy sokszor volt már, de ATH-AD500X-hez tudnátok ajánlani valami nem túl drága DAC-ot, DAC/Amp-ot max 40e-ig? Igazság szerint van egy Fiio E10K-m régi sötétebb, mélykiemelt fejesemhez (Sennheiser HD 265) és Vsonic GR07-hez, de nem vagyok benne biztos hogy jó párost alkotnának az AD500X-el. Egyenlőre a E10K - AD500X kombót nem hallottam (fejes még úton van), tehát lehet hogy hallgatható lesz, de igyekszem addig kipuhatolni a lehetőségeket. Igaz a keret nem túl nagy, de ha vennék valamit, akkor az E10K szintnél jó lenne legalább egy kicsit feljebb lépni.

Asztali gépről, notiról használnám USB-n, méret nem lényeg, lehet használt is, viszont nem lenne baj ha Linux-al is működne (nem kizáró ok ha nem).

Ha van értelme ehhez a fejeshez, akkor közép távon talán egy meleg hangú fejhallgató erősítő is bejöhet a képbe, ami akár az E10K hangján is változtathatna pozitívan.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#58518) s4tch válasza friday13 (#58517) üzenetére


s4tch
veterán

[link] - Bodz bevállalta az AR-UA1-et, szerinte megéri az árát. Ebayen ezzel a gyenge fonttal ~43e, egyébként itthoni új ára ~180e.

(#58519) zsizsef válasza s4tch (#58518) üzenetére


zsizsef
senior tag

A fejhallgató kimenet hogyan működik? Szoftveres leválasztás van vagy bedugás után tiltja a hangszórót?

(#58520) Bodz válasza ribizly (#58515) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Audioquest Pearl?
Sosem voltam nagy rajongója az usb kábeleiknek, de érdekes módon ez valahogy működik nálam is.

(#58519) zsizsef: Egyszerre megy mindkét kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#58521) friday13 válasza s4tch (#58518) üzenetére


friday13
csendes tag

Nem hangzik rosszul, de az Ebay eladó eddigi 1db értékelése ne valami bizalomgerjesztő, mondhatni gyanús. Adták ezt valaha tényleg ennyiért?

(#58522) Bodz válasza friday13 (#58521) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tőlük vettem én is, csak innen. Mondjuk ha valami sötétebb hangút szeretnél, akkor nem ez lesz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#58523) friday13 válasza Bodz (#58522) üzenetére


friday13
csendes tag

Ez biztató köszi. Szerinted, aki már elég sok mindent hallottál, hol helyezkedik el a tápláléklácban az általánosan itt ajánlott olcsó DAC-okhoz pl. Musiland 01, 02, 03, LogiLink UA0211 és a drágábbakhoz képest pl. XDUOO XD-05 vagy Denon da-300usb?

Csak azért kérdem, hogy az ár-érték arányt be tudjam mérni...

E10K-nál gondolom jobb választás az AD500X-hez :U

(#58524) Sinesol válasza Bodz (#58514) üzenetére


Sinesol
veterán

Az ilyen spórolásokból jön ki lassacskán a nagyobb Dac. :DDD

Amúgy valaki javasolt privátban valami Supra Usb-t, nem tudom az mit tudhat annyiert, elvileg sima digitalis jelnek nem hiszem hogy kéne számítson.

[ Szerkesztve ]

(#58525) Sonja válasza Sinesol (#58524) üzenetére


Sonja
veterán

Pedig bizony nagyon is számít. Én se hittem benne, míg a Klotz USB kábelt le nem cseréltem Suprára. :B ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#58526) HUNNIA1920 válasza Sinesol (#58524) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

+1 Supra vagy Chord USB kábel.
Vagy ha sok pénzed van, akkor AQ Diamond. :)

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#58527) Per Degaton válasza s4tch (#58518) üzenetére


Per Degaton
tag

Bodz példáján felbuzdulva hosszas gondolkodás után én is bevállaltam egy ilyen AR-UA1-et.

Annyit mondok, hogy aki nyugodt rendelést és csomagvárakozást szeretne az nem biztos, hogy ezzel jár a legjobban :)

Először is a co.uk-es oldalukon nem működik sem a PayPal sem a bankkártyás fizetés, mintha le lennének tiltva. Aztán ez megoldódott, múlt kedden kifizettem a cuccot, mondták, hogy másnap postázzák.

Na azóta már a harmadik csomagot adják fel holnap elvileg, de a UA1 még a kanyarban sincs :D

(Az elsőt állítólag visszaküldték UK-be valami vám ügy miatt, a másodikat Hong-Kongból küldték de most rájöttek, hogy nagyon sokára érne ide, a harmadik pedig szintén Hong-Kongi lesz, de valami szuper EU futárral. És megígérték, hogyha lesz áfa akkor kifizetik.)

Szóval én még bízom benne, hogy lesz egy szuper kis dac-om remek áron, végülis Bodz is megkapta az övét de lassan kezdenek kétségeim támadni :D

(#58528) Bodz válasza friday13 (#58523) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ezeknél jobb, mint dac/amp: Musiland, Logi, Denon
Mint dac: Musiland, Logi, X-Duoo

E10K-nál természetesen jobb.

(#58524) Sinesol: Gondoltam a Supra igen drága lenne, ezért nem is említettem. Amúgy sok vesztenivalód nincs, visszaküldheted, ha nem tetszik vagy nem hallod másnak a többi usb kábeledhez képest.

(#58526) HUNNIA1920: A Diamond ár/érték aránya nem valami erős. :D Már tényleg az a szint, amikor inkább jobb dac-ot érdemes venni, mert usb kábel egyszerűen nem adhat annyit hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#58529) ribizly válasza Bodz (#58520) üzenetére


ribizly
veterán

És azt merre lehet kapni? Nem nagyon találtam... :U
Egyébként tényleg van értelme az USB kábbelel (is) szórakozni ebben a kategóriában (Logilink UI0211 + Edifier R1900T II)? Mármint az RCA kábelt azt értem, de az USB itt jelen körülmények között elhanyagolhatónak érződik egy kicsit. Supra USB-t ajánlották még. Azt legalább lehet kapni. ;]

A két hanfal közötti kábelt érdemes cserélni? Arra van valami javaslat max 5000 körül?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58530) Bodz válasza ribizly (#58529) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Annyira nem nehéz a keresők használata... ;] :) Pl. Vagy esetleg. Később veszel drágább/más dac-ot, amihez úgyse mini usb kell majd. Addig jó lesz az olcsó. :D

Emlékeim szerint tök korrekt kábel van hozzá. Nem foglalkoznék a dologgal.

[ Szerkesztve ]

(#58531) Fandango


Fandango
veterán

A Schiit Audio Europe kirakott 2 napja egy posztot Facebookon, az alábbi szöveggel:

"Facebook Special
We thought we would offer a graded stock special to you all. We have a few Graded or Open Boxes which we would like to sell, these are offered with full warranty is it just they have been opened, returned or have slight scratches etc.
These are all the smaller items Fullla2, Modi USB and Modi2 USB we still even have some Modi Optical's and originally Vali's, Modi Multi bit's etc. If you are interested please either message or email us at sales@schiit.eu.com and we can explain condition and cost."

Rendeltem is egy Modi 2 Uber-t, 40 Fonttal olcsóbb így ez a készülék.
Végre meglesz a Magni 2 Uber párja :)

[ Szerkesztve ]

(#58532) ribizly válasza Bodz (#58530) üzenetére


ribizly
veterán

THX! Benéztem ezt a dolgot. :U
No mindegy. Akkor annyira nem ugrálok, majd veszek ilyeneket, ha egyszer komolyabb szettre megyek.
Egyébként kellemes kis összeállítás ez most így, de azt nem merném állítani, hogy sokkal jobban szól, mint a creative 2.1 tette. Az mindenképpen előny, hogy külön vannak jobb és bal oldalon is mély tartományok, meg ez így mégiscsak egy komolyabb cucc, de azért a wow érzés egy kicsit elmaradt. Amiről csupán az tehet, hogy nincs elég nagy helyem, hogy komolyabb cuccot helyezzek el.
Egyébként egy teljesen korrekt darab ez az edifier. :C

Pár nap múlva még referálok, ha lesz időm jobban meghajtani a cuccot. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#58533) Bodz válasza ribizly (#58532) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Majd pár nap múlva próbáld ki megint a 2.1-et, sokkal rosszabbnak fogod hallani.

(#58531) Fandango: Gondolom majd pár mondatot fogsz írni róla. :)

[ Szerkesztve ]

(#58534) Fandango válasza Bodz (#58533) üzenetére


Fandango
veterán

Megpróbálok majd, de én nem hiszem, hogy tudok majd olyan elemzést adni mint itt egyes beszámolók.

(#58535) duo


duo
őstag

Sziasztok!
egy potenciális vevő ősszepróbálná a xonar u7-el a razer tiamat 7.1-es fülesét.
azon 5 jack van a xonarnál meg 2RCA és 3 jack van hátul. úgy tudja az eNber használni hogy a frontokat egy jack->rca átalakítóval használja a többi meg megy oda ahova?

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#58536) Bodz válasza Fandango (#58534) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem baj, engem azért érdekel. :R

(#58537) Bodz válasza duo (#58535) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hi!

Persze. Mondjuk szerintem a mikrofon dugóját is meg kell még toldani, hogy elérjen a Xonar elejéhez.

(#58538) duo válasza Bodz (#58537) üzenetére


duo
őstag

köszi a tippet, mondani fogom. :R

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#58539) malwy


malwy
senior tag

Sziasztok!

PC integrált audio kimenete elképesztően sípol egy Mackie MR6 mk3 rendszerrel összekötve (telefonról tökéletes, szóval nem a kábel szedi össze a zajt). Egérkurzor, processzor/GPU használat behallatszik.

Nagyon alap, olcsó alaplapom van, gondolom nulla EMI árnyékolással.
2 utat látok megvalósíthatónak ( a gépcserén kívül):

PC-->HDMI-->TV --> optika --> Fiio d03k -->RCA

PC-->USB--> Musiland --> RCA

Musiland Monitor 01 US (régi 24 bites verziót), Musiland 02 US Dragon-t és Musiland Monitor 03 US -t találtam Hardveraprón. 01: 14000Ft 02: 25000Ft 03: 27000Ft

Azt nem tudom, hogy USB-n nem jönne-e át ez a magasfrekvenciás, rendkívül zavaró zaj.
02 külső tápos, 03 ha jól látom nem. 02 előnyösebb ebből a szempontból, vagy nyugodtan vehető a 03-as? A kettő közül egyébként melyik a jobb?

Véleményt, esetleg más ötletet is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#58540) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!
Nem találtam megfelelőbb topikot, de talán nem lövök nagyon mellé.
Egy Philips 49PUS6561 tvhez szeretnék egy dac-ot, mert sajnos nincs rajta rca csak fejhallgató kimenet a digitális mellett, amit viszont az oregecske technics erősítőm nem támogat, a fejhallgató kimenet viszont ugye hagy némi kívánnivalót maga után.
Így semmi extrát nem keresek csak egy egyszerű, de jő minőségű dacot, amivel a digitális kimeneten tudnám az erősítőt használni úgymond.
Mit tudjátok ajánlani? 20e környékén van ilyen? De az se baj, ha kevesebből megvan. :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#58541) malwy válasza gabber01 (#58540) üzenetére


malwy
senior tag

Szia!
Fiio d03k -ra keress rá a topikban. Erre a célra ezt ajánlják itt, én is hajlok egy példány vásárlására.

(#58542) gabber01 válasza malwy (#58541) üzenetére


gabber01
addikt

Hello!
Igen, ezzel már többször találkoztam, de több helyen még azt olvastam hogy kissé dinamikatlan tud lenni. Bár a fejhallgató kimenet helyett csak jobb.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#58543) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Hangkártyás topicból küldtek ide. Az lenne a lényeg, hogy kéne szereznem valamilyen átalakítót, hogy a BD lejátszó illetve a settopbox HDMI-s dobozhangját leváltsam.

Na most a BD lejátszón van a HDMI-n kívül egy szál optikai kimenet és ennyi. Azt ajánlották, hogy vegyek olyan átalakítót, aminek van optikai bemenete és sima analógra konvertál sztereoba.

Másrészt nem ártana az sem, ha a settopboxszal is használni tudnám. Azon pedig van egy left-right RCA kimenetpár és egy digitális audio out (koax kábeles).

A lényeg az lenne, hogy felváltva tudjam használni valamilyen 2.0-ás hangfalpárral, amiken jellemzően csak egy szál sztereo line in bemenet van.

Tudtok ilyen átalakítókat javasolni?

(#58544) Bodz válasza gabber01 (#58540) üzenetére


Bodz
Topikgazda

FX-Audio DAC-X6 pl, ha egyéb igényed nincs.

(#58543) cocka: Mennyiért?
Gondolom be lehet állítani az eszközeid, hogy sztereó pcm-et toljak digit kimeneten. Fiio D03K. Kapcsolóval lehet váltani a bemenetek közt.

(#58539) malwy: Inkább a Musiland. A 3 jobban szól, a 2 praktikusabb (poti).

[ Szerkesztve ]

(#58545) gabber01 válasza Bodz (#58544) üzenetére


gabber01
addikt

Köszönöm.
Ez miben jobb vagy más mint a sokat emlegetett Fiio D03K?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#58546) cocka válasza Bodz (#58544) üzenetére


cocka
veterán

Igen, a BD-n tuti van PCM, a settopboxon nem tudom.

Azt írják, hogy kicsit halkabb a line outja. Ez kiküszöbölhető valami aktív hangfallal?

(#58547) Bodz válasza gabber01 (#58545) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van poti, füles kimenet, usb, de neked inkább az a lényeg, hogy jobb hangja van, mint a D03K-nak.

(#58546) cocka: A kvázi szabvány 2V rms-hez képest ha jól emlékszem 1,3-at vagy 1,4-et tud. Szerintem nem fog gondot okozni aktív hangfalnál.

[ Szerkesztve ]

(#58548) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv újra,

NuPrime uDSD a koax kimenetén tud DTS-t és Dolby-t passthrough-olni?

USB - SPDIF átalakítónak mit gondoltok róla? :R

Switch Tax

(#58550) MasterMark válasza Bodz (#58549) üzenetére


MasterMark
titán

De ez még nem zárja ki egyértelműen. Itt a "csak" arra vonatkozik, hogy amúgy feldolgozni magasabb felbontást is tud.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.