Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) bkercso válasza #56474624 (#57450) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az én fejemen sokat van a Maxell Retro DJ műbőr párnájával és nincs vele bajom.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57452) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Köszi a tippeket! :R

Lehet akkor az SMSL lesz. Szimpatikusnak tűnik. :D

(#57453) Bodz válasza KisTücsök (#57452) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Amazonon is van. Nem sokkal drágább, mint Kínából. Legalább gyorsan megjön, az esetleges vámoltatással sem kell szórakozni.

(#57454) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

Ez a kombó mennyire lenne jó arra, hogy jobb minőségben élvezzem a zenét? FIIO E18 KUNLUN DAC AMP AJÁNDÉK DAP-AL
Jelenleg még egy Invotone HD 2000 -em van, amit hajtani kellene, de majd szeretnék "szintet" lépni.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#57455) sirdond válasza Bodz (#57453) üzenetére


sirdond
őstag

(aki esetleg nem követi a témát, az számoljon vele,hogy mostanában az EU-n kívülről érkezett vámköteles küldemények vámkezelési megbízásának lebonyolítására a Postán minimum 3 hetet kell várni,ami jelentősen növeli a teljes szállítási időt. szóval csak óvatosan,vagy válasszatok másik szállítót.)

(#57456) Tim82


Tim82
nagyúr

NE5532N opamppal az N5532P vagy az NE5532AP kompatibilis teljesen?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57457) Maxximus


Maxximus
őstag

Sziasztok.
Mi a véleményetek a CEntrance DACmini CX DAC/AMP/előfok-ról? Nagy ugrás lenne a mostani FX-Audio DAC-X6 + BKercso Presenter III kombólyához képest? Főleg az LCD2-esem miatt gondolkodom rajta.
Azt néztem,olyan 70 körül kellene rádobnom a cserére (használt).

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#57458) bkercso válasza Tim82 (#57456) üzenetére


bkercso
nagyúr

Persze.

Maxximus: milyen bólya? :D

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57459) Bodz válasza TripleB (#57454) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mihez képest jobb minőségben? :) Most mid van?

(#57460) Bodz válasza Maxximus (#57457) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kevésbé lenne fül bántó, mint a mostani felállás... :D Próbáld ki, biztosan meg lehet beszélni az eladóval.

(#57461) Tim82 válasza bkercso (#57458) üzenetére


Tim82
nagyúr

:R

PCI-os hangkártyánál (konkrétan Audigy Prodigy HD2, az NE5532N-nel szerelt alapkiszerelés) okozhat-e opamp probléma olyat, hogy csak a bal oldali csatorna szól, mind vonalkimeneten, mind fejhallgatókimeneten?

Azt már megcsináltam, hogy az elvileg a csatornákért felelős két db műveleti erősítőt megcseréltem, de ugyanúgy néma maradt a jobb oldal.

Az említett NE5532P / NE5532AP műveleti erősítők eléggé olcsóak és könnyen beszerezhetőek, ha valóban ezek cseréjével megoldódna a történet, remek lenne.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57462) Tim82 válasza Tim82 (#57461) üzenetére


Tim82
nagyúr

Audigy Audiotrak :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57463) TripleB válasza Bodz (#57459) üzenetére


TripleB
senior tag

Óccó Benjie S5 . :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#57464) bkercso válasza Tim82 (#57461) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha a két oldal OPÁ-inak cseréjekor ugyan az a csatorna néma, akkor nyilván nem az OPA a felelős. Adj rá max. kivezérlésű 1kHz mérőjelet (youtube-ról) és egy AC-n min. 0,1V érzékenységű multiméterrel kövesd végig, hol veszik el a jel! Vagy szemrevételezéssel, nagyítóval nézd át a panelt! Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57465) Bodz válasza TripleB (#57463) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor biztosan, de az ajándék X1 azért túlzás lesz... :) Igazán jó hangja sincs. Az E18 okés.

[ Szerkesztve ]

(#57466) sas55


sas55
aktív tag

Sziasztok!

Eddig Pc-ről asus stx + dt770 pro 80 kombóról hallgatok zenét.Jó Jó de most kipróbálnám a dac-os vonalat :B a héten jön az itt dicsért SAP-8.(hogy milyen lesz majd kiderül)
DAC-ot keresnék 30-60k között.(az stx-et kipótolnám kicsit)
Műfajra mindent hallgatok már ha ez számít.

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#57467) Maxximus válasza Maxximus (#57457) üzenetére


Maxximus
őstag

Értem,akkor nem igazán ismert dac-ról van szó. Azért köszi.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#57468) Bodz válasza sas55 (#57466) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hm... Tascam? TRS-XLR kábellel tudod összekötni az erősítővel.

(#57467) Maxximus: Én ismerem, de vagy 4 éve hallottam, nem igazán emlékszem rá. Az tuti, hogy az X6-nál értelmesebb hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#57469) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Van itt esetleg valakinek tapasztalata médialejátszó és USB-koax konverter párossal? Működhet?

Mivel nem lenne túl nagy befektetés egy olcsóbb XU208-as XMOS konverter, ezért gondoltam ki lehetne próbálni a médialejátszó beépített kimenete helyett a momentDAC-al.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57470) Bodz válasza HUNNIA1920 (#57469) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elvi akadálya nincs a Q10-nél.

(#57471) HUNNIA1920 válasza Bodz (#57470) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Már csak a driver oldalról való megközelítés kérdéses.
Egyszer már kérdeztem, hogy Android alatt mennyire megoldott az XMOS támogatás?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57472) Bodz válasza HUNNIA1920 (#57471) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Megoldott. Olyan gond sem lehet, mint pl telefonnál, hogy túl sok kakaót kér. Gondolom a Q10 azért valahogy kiköhögi usb-n azt az 500mA-t. De többet biztosan, mint amennyit a telók tudnak.

Jelentem az NFB-15 nem megy a Win 10 CU saját driverével, de a VIA kézzel telepítve simán működik.

[ Szerkesztve ]

(#57473) bkercso válasza Bodz (#57472) üzenetére


bkercso
nagyúr

170mA-t a telóim is tudnak, az XMOS-ok meg olyan 40mA körül kérnek nálam.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57474) Bodz válasza bkercso (#57473) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Amúgy kicsit benéztem. Az dac/amp kütyük jutottak eszembe, azok közül azért akad még mindig szép számmal, aminek kevés a teló.

Tudjátok mi közeledik? 5,4 cm cukiság. Na mi az? :DDD Tudom, magas labda...

Meglepően jó az S6 gyári usb kábele. Eddig még ki sem próbáltam. Se márkajelzés, se felirat rajta, úgyhogy nem tudom miféle.

[ Szerkesztve ]

(#57475) bkercso válasza Bodz (#57474) üzenetére


bkercso
nagyúr

DF? WTF? :Y

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57476) HUNNIA1920 válasza Bodz (#57472) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Köszi, lehet szerzek egyet próbára, hogy egyáltalán érdemes-e venni. Én azért annyira nem vagyok biztos benne, hogy koax és koax között akkora különbség lenne, még ha itt többek szerint XMOS-ok között is lehet hallható különbség, hogy megérje venni.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57477) Bodz válasza bkercso (#57475) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A DF nagyobb. X4. :)

(#57476) HUNNIA1920: Ha nem hallasz különbséget, akkor nincs elég jó rendszered, tudod... ;] :D
Amúgy meg persze, nem mindig egyértelmű. Ha tudnád én már hányszor elhasaltam 2 normális spdif forrás összehasonlításán normális dac-kal.

[ Szerkesztve ]

(#57478) sas55 válasza Bodz (#57468) üzenetére


sas55
aktív tag

Nem túl sok, számomra felesleges tudást kapok ezzel a hangkarival? :U
Valami alternatíva?

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#57479) bkercso válasza Bodz (#57477) üzenetére


bkercso
nagyúr

Helyes darab!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57480) Bodz válasza sas55 (#57478) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem muszáj használni a bemeneteket, szóval szerintem nem. :) De persze akad alternatíva. Pl. tegyél itt egy olyan ajánlatot, ami belefér a keretedbe, hátha... Tök jól szólna az erősítővel meg a Beyerrel.
Akár nézelődhetünk tovább is, csak akkor picit pontosíts az igényeiden! :)

[ Szerkesztve ]

(#57481) Bodz


Bodz
Topikgazda

Szépen felment az NFB-15-re az Audiotrak Dr. DAC3 firmware, mert az írták a bölcsek Head-Fin, hogy így jobban szól. És tényleg, egy picit nyitottabb lett a hangja.

(#57482) HUNNIA1920 válasza Bodz (#57481) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Elégedett vagy vele, mert én anno a közel 100eFt-os új árával nem voltam elájulva a hangjától?
Igaz akkor még nagyon belépőszintű hangfalakkal próbáltam, de a fejhallgató részét gyakorlatilag egy sima (tuning mentes) Presenter 2 hozta, legalábbis én nem hallottam nagy különbséget.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57483) Tim82 válasza Bodz (#57481) üzenetére


Tim82
nagyúr

És milyen a VIA32 Windows 10 CU-val? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57484) Bodz válasza HUNNIA1920 (#57482) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Elvagyok vele, a 2 planárral nagyon jól szól. De csak azért vettem, hogy végre itthon is próbálgathassam, szóval nagy jövője nincs. Gondolom nem meglepő, az S6 - Z40 páros jobb.
Használtan még mindig elég jó ajánlat, ha combos füles erősítővel megáldott dac-ra vágyik valaki idegesítő hibák nélkül.

(#57483) Tim82: Működik... Gondom nem volt még vele. Magic koax kimenetéről sem szól egyértelműen jobban, csak máshogy. Túlzottan még nem merültem bele az összehasonlításba.

[ Szerkesztve ]

(#57485) Samtya


Samtya
senior tag

6,3 mm-es jack foglalat belső felépítéséről van valakinek ábrája?
Jobb oldal elmegyeget, de ha hozzányúlok a dugóhoz, akkor visszajövöget.

(#57486) bkercso válasza Samtya (#57485) üzenetére


bkercso
nagyúr

Valószínűbb, hogy kábelhiba.
A csatik felépítése típusfüggő, bár a 6,3-asok nem mutatnak nagy változatosságot (bezzeg az SMD 3,5-esek! :W ). A kábel felőli a test, középső a jobb, hegye a bal csatorna.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57487) Samtya válasza bkercso (#57486) üzenetére


Samtya
senior tag

Közben már belepiszkáltam a foglalatba és a jobb oldal kis érintkező lapkáját kihajlítottam egy picit. Ettől megszűnt a hibajelenség, gondolom majd idővel visszatér, ha visszalapul. Ha végleg elgyengül, cserélnem kell majd. Ez nyákra forrasztós típusú jack foglalat, nem mennek hozzá vezetékek. Pár hete néztem, stabilan áll, a forrasztások is jónak tűntek.
Esetleg kábelhibán a fejhallgató vezetékét értetted? Az biztosan jó.

(#57488) bkercso válasza Samtya (#57487) üzenetére


bkercso
nagyúr

Igen, végig a fejes vezetékére gondoltam (mindkétszer).
Fotód van róla? Nem az van, hogy az érintkező hozzáért a túloldalihoz, amit meg földeltek?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57489) Tim82 válasza bkercso (#57464) üzenetére


Tim82
nagyúr

Sajnos, opamp csere sem változtatott semmin. A panelen alapos szemrevételezés után sem látszik semmi, a multiméteres opció nálam nem játszik.

(Tud valaki esetleg szakit hangkártya javításra?)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#57490) Samtya válasza bkercso (#57488) üzenetére


Samtya
senior tag

Endoszkópom nincs, mert ritkán kell, kompakt fényképezővel csak ilyeneket tudtam csinálni:

(#57491) bkercso válasza Samtya (#57490) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem semmi képek! :)
Viszont sajnos nem sokat látok rajtuk, mert nem ismerem a belső felépítését...

Ha ez az, amire gondolok, akkor a Farnellen kapni, cseréld ki! Ha nincs hőlégfúvód, akkor ellenálláslábból hőhidat az összes láb köré, jó sok ónt neki, és egy 80-100W-os pákával melegítsd, miközben alulról finoman húzod! Utána ónszippantóval, majd ónharisnyával kitakarítod a lyukakat.

De biztos nem a fejes kábele a rossz?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57492) Samtya válasza bkercso (#57491) üzenetére


Samtya
senior tag

Megmértem a távolságokat, így néz ki:

Keresgéltem, de nem találtam még ilyet. :(
Közben felvetődött, hogy foglalat csere helyett megpróbálhatnék ilyen TRS extension kábelt használni.
Na de ilyet sem találtam itt a közelben.
Jelenleg nem szakadozik, stabil, csak gondolom a sok jack ki-behúzogatástól később előjönne ugyanez a probléma.

Fejes kábel azért nem lehet rossz, mert egyrészt több (mindegyik) fejessel ugyanezt csinálta, másrészt rossz fejeskábel esetén annak másik készülékbe csatlakoztatva is szaggatnia kellene, viszont ilyen egyáltalán nem fordult elő.

(#57493) bkercso válasza Samtya (#57492) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát, a hosszabbító nem oldaná meg, mert miért is?...
Inkább forassz alulra a foglalat lábaira vezetékeket és vezesd ki egy második csatlakozóra...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57494) Samtya válasza bkercso (#57493) üzenetére


Samtya
senior tag

Mert onnantól kezdve csak a hosszabbító dugalj végét vegzálnám mindenféle fejhallgató dugókkal, egyébként meg a DAC-ba állandóan be lenne dugva.
Jelenleg is így van már, csak egy 6.3 - 3.5 adapterből és egy kb 50 centis 3.5-ös jack hosszabítóból áll.
Arra is gondoltam, hogy magam építem össze a hosszabbítót szerelhető elemekből. Ezekből melyik mondható tartósnak?

[ Szerkesztve ]

(#57495) Bodz válasza Samtya (#57494) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Neutrik NP3X és NJ3FC6.

(#57496) Samtya válasza Bodz (#57495) üzenetére


Samtya
senior tag

Köszi, csekkolom őket majd.

(#57497) bkercso válasza Samtya (#57494) üzenetére


bkercso
nagyúr

Esetleg fújj a csatiba egy kevés wd40-et... lehet, hogy spóroltak a galvánbevonTtal

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57498) Bodz


Bodz
Topikgazda

VMV Magic
Ajánlott beszerzés Amazonról.
Mióta leárazták (kifut gondolom), tök érdekes alternatíva az eddigiek mellé. Tán még nem írtam róla.

Tartozékok: USB kábel (nem próbáltam), használati útmutató, driver cd (felesleges, a honlapjukon sokkal újabb elérhető)

Külső, ilyesmik: Nagyon pofás, vastag, egy darab aluból készült háza van. Az rca aljzatok átlagos minőségűek, az usb remek, jó szorosan tartja a kábelt. A kék világítás a tetején lévő logo körül ízlésesre sikerült.

Működés: A logo nem gomb, nem lehet vele ki/be kapcsolni a kütyüt. Win driver van hozzá, de működik a 10 CU sajátjával is. Linux, OSX sem probléma. Nálam stabilan üzemel, semmi gondom nem akadt vele.
Tápot usb-ről kapja.
Van koax kimenete, így befogható akár spdif forrásnak is.

Hang: Aprópénzért igazán jót kapunk. Enyhén melegnek mondanám. Meglepően határozott mélyekkel operál, nem ez uralja a hangképét, de erősen jelen van. A közép és magas tartomány nyílt, utóbbi szerencsére nem visítós vagy torz, bár egy kis digitális íze (idegesség) azért van, de 80 euróért nem mondanám hibának. Ennél jóóóval drágább eszközök is el tudnak hasalni ezen. Tere átlagos, nem szűk, nem túl nagy, de kellemesen rendezi el a hangszereket, énekeseket.

Szívesen hallgatom időnként annak ellenére is, hogy azért nagyon nem Aune S6 szint. Van bőven bemenet a Z40-en, szóval elfér. :D Meg legalább állandóan megy, az erősítő távos, így nem kell megmozdulni, ha zenére vágyom. S6-nak ez lesz a veszte hamarosan, hogy nincs neki. Na de mi a halált vegyek?? Ezt kéne először kipróbálni.
Ha nagyon hasonlítgatni akarom, akkor csak dac-ként inkább ez, mint pl. az X-Fi HD, Musi 04 MX, Asus U7, Logilink UA0211.

[ Szerkesztve ]

(#57499) NandorHUN válasza Bodz (#57498) üzenetére


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Olcsóbb szegmensben 10-20 ezer alatt vannak olyan DAC-ok amik telefonhoz is ajánlhatóak / meg PC-hez is?
AKG K545 alá keresek valamit. S7 Edge telefonom van. Legtöbbször telórol hallgatok zenét, PC-ről ritkábban.
PC-ben "Realtek ALC898 8 Channel Blu-ray Audio" -ről jön a hang. Ennél a meghajtásnál van értelme egyáltalán ilyen olcsóbb szegmensben DAC-nak? /No meg egy ilyen nem '100 ezres fülesnél ? :)

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#57500) Polllen válasza Bodz (#57498) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pár éve, mikor munkába kerestem egy kis usb-s dac-t, ami az otthoni usb -> coax transzport is lehetne, jól jött volna. :)

Mobillal nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.