Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) zsocy válasza dgyuri0123 (#57748) üzenetére


zsocy
őstag

Nem tudom, csak kérdezem, de a Myryad Z20 nem lenne jó hozzá? Nekem úgy tünik az a "párja" a Z40-nek a gyártó szerint.
Csak mert ugye az is erősen akciós most.

(#57752) dgyuri0123 válasza zsocy (#57751) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem hallottam még, de amilyen infók vannak róla, az nem túl biztató. Bár, van az az ár, amikor érdemes lehet kompromisszumot kötni. :) Eredeti árát biztosan nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#57753) dime27 válasza Bobrooney (#57750) üzenetére


dime27
őstag

Kösziiiii!!! :C

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#57754) dgyuri0123 válasza dgyuri0123 (#57752) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

(#57751) zsocy

Láttam, hogy £129.00 volt az akciós ára, annyit azért nagyon megérne, ha lenne még belőle valahol... :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#57755) dgyuri0123 válasza zsocy (#57751) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Már nem tudtam szerkeszteni... Itt még van annyiért. Nagyon megéri ezt az árat. Nevetségesen olcsó... :)

"csak a zene van"

(#57756) crowgun válasza dime27 (#57753) üzenetére


crowgun
tag

Használd egészséggel, hajrá! :)

(#57757) s4tch válasza dgyuri0123 (#57755) üzenetére


s4tch
veterán

Azt nem értem, a fejes erősítőhöz hasonlóan ez miért nincs fent az ebayen. Egyébként a Z40-ből már csak 3 darab fekete van, elég gyorsan fogy...

(#57758) zsuha válasza s4tch (#57757) üzenetére


zsuha
aktív tag

elfogyott már, a peter tyson oldalon is csak az ára van fent, nem lehet kosárba rakni.
Nah én is megkaptam a 115 GBP conter offert a Z40-re, most tényleg nem tudom, vegyek-e :D Nincs se fejhallgatóm, se DAC-om (még).

[ Szerkesztve ]

(#57759) Bodz válasza zsuha (#57747) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egyes fülhallgatókat, főleg a nagyon érzékeny, 12-16 ohmos darabokat nem csípi a Z40, szóval óvatosan! :)
Majd keresünk neked hozzá valami akciós dac-ot is. :D

[ Szerkesztve ]

(#57760) dime27 válasza crowgun (#57756) üzenetére


dime27
őstag

Hát gyerekek már első pár percben eldobtam az agyam...ez vmi beast!!! :)) Természetesen a szó legeslegjobb értelmében ! Rendesen kimaxolta pár perc után az Edifier hangfalaimat érződik rajta hogy kell majd hozzá vennem vmikor jobb hangfalakat de hál istennek első bliccre tetszik a hangja!Minden egyes hang ott van ahol kell lennie már mp3-as zenéknél is a mélyhez jócskán adott hozzá majd abból sztem elveszek kicsit! :B ;) :U :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#57761) Bodz válasza dime27 (#57760) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meg is lepődtem volna, ha a Logilink után nem tetszene. :)

(#57762) Dyruscara


Dyruscara
csendes újonc

Érdeklődnék hogy a koax kimenetet mihez lehet hozzá kötni amelyik dac-on van ilyen?

(#57763) dime27 válasza Bodz (#57761) üzenetére


dime27
őstag

Hát iggen pöppet nagy ugrás volt... :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#57764) Bodz válasza Dyruscara (#57762) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nyilván egy koax kimenetet a dac-on lévő bemenetre lehet kötni.

(#57765) bkercso válasza Dyruscara (#57762) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha a DAC-on koax kimenet van, az pl. az USB-vevő digitális kimenete lehet más DAC-ok felé. Ekkor USB-SPDIF átalakítóként használhatod az eszközt, ha van egy jobb DAC-od USB nélkül.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57766) sirdond válasza Bodz (#57720) üzenetére


sirdond
őstag

ez nem tűnik rossznak,köszi. esetleg eszedbe jutott azóta,hogy hol láttad annyiért? :)

(#57767) Sinesol


Sinesol
veterán

Nem egészen értem mi történt, viszont úgy tűnik lehet nem jön össze a myryad z40. :(

Azt irta P. Tyson, hogy nem fogadnak el nemzetközi bankkartyat, ezert nem tudjak elküldeni a cuccot, meg hogy hasznaljak valamilyen angol bankot, vagy BACS fizetést.
Viszont az az erdekes, hogy a szamlamrol levették az összeget...akkor most hogy is van ez?

Ötlet?

(#57768) s4tch válasza Sinesol (#57767) üzenetére


s4tch
veterán

Kérdezd meg tőle, hogy ebayen keresztül tudjátok-e bonyolítani. Ott paypal van, ma reggel simán kifizettem, már jött is az értesítés, hogy postára adták.

A számládról leemelt összeggel kapcsolatban kérd meg őket, hogy indítsanak egy refundot, illetve kérdezd meg a bankodat, hogy hol a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#57769) Sinesol válasza s4tch (#57768) üzenetére


Sinesol
veterán

Köszönöm a segítséget, írtam a boltnak a helyzetről, várom a választ.

Az Ebayes lehetőséget egyelőre hanyagolom, amig nem kapom vissza a pénzem, semmi kedvem kétszer fizetni valamiért. Mondjuk ott meg amugyis azt irja, hogy nem postaznak Anglian kívülre.

Komolyan szánalmas, hogy szinte hetente rendelek Angliából cuccot, mindig gond nélkül megjön, siman megy a fizetés is, erre ezek meg ennyit szerencsétlenkednek.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#57770) zsuha válasza Bodz (#57759) üzenetére


zsuha
aktív tag

Nah be is rendeltem, egy Z20-at ÉS egy Z40-et, ugyanis újra felraktak 1 db Z20-at is.
Remélem, megérik ennyiért, esetleg még együtt is jó hallgatni őket, illetve, fejhallgatót kellene majd keresnem :D

[ Szerkesztve ]

(#57771) Dorien válasza Bodz (#57670) üzenetére


Dorien
veterán

Megjött a Van Damme RCA 1m pár a Musiland 01 US 2012 és a Sense V1 közé.
Köszi az ajánlást, tényleg van különbség az IC kábelek hangja között, nem is kicsi... :R

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57772) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok!

Itt is megkérdezem, hátha.. :

Kérdés

Vagy maradjon a mostani erősítő + dac hozzá?

Köszi :R

(#57773) Patice


Patice
nagyúr

Az előbb érkezett:

AQ Dragonfly Black v1.5 is már profitál belőle, délután teszt otthon Bladelius-szal. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57774) Bodz válasza sirdond (#57766) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Igen, de sajnos már megvették. :(

(#57770) zsuha: Jók lesznek együtt. :K Akkor most nézzünk akciós rca kábelt meg fejhallgatót is? :D

(#57771) Dorien: :Y :Y :D Adományokat a templomi perselybe kérjük... :D

(#57772) Nojbee: Maradhat, csak ne M50X-et vegyél...

(#57773) Patice: Ott a repülő rajta, megnyugodtam, csak jó lehet. ;] Pár mondatot majd írsz még róla? :R

[ Szerkesztve ]

(#57775) zsuha válasza Bodz (#57774) üzenetére


zsuha
aktív tag

Látom, érzed a lényeget :D
Igen, szeretnék jóféle RCA kábelt, USB kábelt, meg fejhallgatót is.
Jöhetnek használtak, sőt, fejhallgatóból leginkább azt vennék (eléggé megérik), vagy vmi akciós újat. A fejhallgatóra 60-70k, nagyon max 110k-t szánnék. Pop és elektronikus, house zenét hallgatok, de ilyen minőségben sztem fogok már hallgatni komolyzenét is. Ha a fejhallgató topikba válaszolsz, az is jó.
Köszi :D

[ Szerkesztve ]

(#57776) Nojbee válasza Bodz (#57774) üzenetére


Nojbee
tag

ÓÓ jaj, ennyire rossz vétel? Miért?
Ez most nagyon off
Mi a helyzet a V-Moda Crossfade M100 -al vagy a Beyerdynamic Custom One Pro-val? Még ezeket néztem.

(#57777) Bodz válasza zsuha (#57775) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mennyit költenél kábelezésre?
Fejes topikba írd le minden óhajod, aztán keresünk valamit.

(#57776) Nojbee: Nem éri meg az árát. Akkor már sokkal inkább az M40X. Az M100 max speciális esetben, Custom One helyett Custom Studio. De te is írj le a másik topikba mindent, azt is, hogy mi bajod a jelenlegi 990-nel.

[ Szerkesztve ]

(#57778) Patice válasza Bodz (#57774) üzenetére


Patice
nagyúr

Bekötöttem itthon. A blogomban leírt HTPC2-ben van most egy Paul Pang V2 USB kártya, abba kötöttem be az iFit, és ebbe a Bladeliust egy AQ Carbon kábellel. Hatás: GYÁáá... :Y

Teresebb, részletesebb, dinamikusabb minden. Sok apró, kicsi finom hang tűnt fel, tényleg leviszi a zajszintet a csába és így hagyja érvényesülni azt, ami az anyagban még ott van.

Gyerkőcök meséivel is egész pöpec. Rajzfilmek szinkronja persze nem olyan minőségi, de még ott is érezhető a hatása.

Éjjel majd bekötöm az asztali gépemnél a FiiO E10 + Shure 240A kombó elé, hétvégén meg a zenekockám (blog) és a Bladi közé is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57779) Bodz válasza Patice (#57778) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Köszönöm! :R
Ez az igazi tuning cucc, szinkronos mesével is kihallani... :DDD

Jól elcsevegtem az R2R-ről a bolttal, állítólag első érdeklődő vagyok, szóval megdobtak egy ingyen szállítással meg 10 euró kedvezménnyel (összesen így 25). Azt is említették, hogy ennek a dac-nak ők lesznek a kizárólagos forgalmazói az egész világon Kínán kívül (azért erre kíváncsi leszek). 2 hét múlva kapják a szállítmányt. Rámozduljak vagy mi legyen? :D

[ Szerkesztve ]

(#57780) bkercso válasza Bodz (#57779) üzenetére


bkercso
nagyúr

Véleményem szerint kb. annyit számít a DAC-chip (vagy nem chip), mint egy OPA. Megkövezhettek. :DDD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57781) Dyruscara


Dyruscara
csendes újonc

Német Amazonon leadott rendelés ,sap8 modellhez európai szabvanyu aadaptert adnak,vagy átalakító kell?

(#57782) Bodz válasza bkercso (#57780) üzenetére


Bodz
Topikgazda

De ez analgós, nosztalgikus hangú. Ejj!!! :D
Kövezés elmarad ma. :)

(#57781) Dyruscara: Lesz átalakító a dobozban.

[ Szerkesztve ]

(#57783) bkercso válasza Bodz (#57782) üzenetére


bkercso
nagyúr

:R
A "digitális" hangzást nem csak a digitális zaj okozza - apropó, milyen szűrőt használ az Audio-GD ebben a DAC-ban? -, hanem a jitter és a digitális- és analóg részek tápon keresztüli kölcsönhatása is. Szerintem. Az óra felől pl. példátlanul alacsony a tápzajelnyomása egy DAC-nak, ráadásul ez a zaj korrelál a zenével, mivel ezzel az órajellel mintázzuk magát a zenét. Ezért halljuk nagyon kellemetlennek a jittert.

Mozdulj rá, úgyis megveszed! Ismered magad. :D

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57784) Bodz válasza bkercso (#57783) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Innen ki tudsz silabizálni valamit? :D
Hát igen, lehet az lesz, van 2 hetem meggyőzni magam az ellenkezőjéről.

(#57785) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Megérkezett a Meridian Director, de nem boldogulok vele Win10 alatt, egyedül a Foobar AISO kimenetével hajlandó zenélni (nem is akárhogy) de pl egy YT, VLC player már teljesen néma. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Tudna segíteni? (Akár privátban is.)
Köszönöm előre is!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#57786) Bodz válasza Engineer086 (#57785) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!
Gondolom a legújabb drivert feltetted, alapértelmezett eszköznek beállítottad Winben, VLC-ben szintén beállítottad kimeneti eszköznek. Tudom, alap dolgok, de néha elfelejti az ember.

[ Szerkesztve ]

(#57787) Sinesol válasza bkercso (#57783) üzenetére


Sinesol
veterán

"A "digitális" hangzást nem csak a digitális zaj okozza"

De gondolom azért baj nem lehet belőle, ha már a startnál anélkül a többlet zaj nélkül indulhat az építkezés, míg delta-sigma esetében, a technológiából fakadóan mindig ott lesz a többlet zaj. Ha mindkét technologia mellett nagyon jó a körítés, akkor is ott kell lennie annak a differenciának elvileg.

Persze nem értek annyira hozzá, csak hobbiszinten olvasgatok a témában...

[ Szerkesztve ]

(#57788) Polllen válasza Bodz (#57779) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mindenképpen, ezzel az árral hátha nagy meglepetést okoz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57789) Engineer086 válasza Bodz (#57786) üzenetére


Engineer086
Modder

Persze, megcsináltam ezeket. Legyalultam az Asus meghajtó programját, majd felraktam a Meridianét, nem működött. Feltelepítettem az alaplapi hangkeltő programját, beállítottam a Meridiant alapértelmezettnek:semmi reakció.
Az érdekes az, hogy ha újraindítom a gépet, teljesen eltűnik a Meridian a hang beállítások közül, csak akkor érzékeli, ha az USB kábel ki/be húzom.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#57790) bkercso válasza Bodz (#57784) üzenetére


bkercso
nagyúr

A NOS = Non OverSampling, és így nehezebb szűrni a digit zajt is. A NOS-hívők általában amúgy is a szűrő ellen vannak. Én még nem hallottam jó szűrő nélküli DAC-ot, így nem tudom, hogy ez baj-e.
Olyasmit, amin a hangzás múlik, úgyse nagyon írnak le, mert az komplex.
Azt írja, hogy ne takard le. :)
Meg azt is, hogy van low jitter TCXO-s tuning, azzal érdemes kérni, különben ki tudja, milyen órát tesznek bele. A vicc az pl., hogy a két audio-oszcillátoron kívül az XMOS-chip működéséért felelős oszci fáziszaja is számít, erre viszont szinte senki sincs tekintettel, így ez zsákbamacska termékről termékre. (Egyébként nem drága a jó oszci, csak körül kell nézni, ezért ár alapján nem lehet megsejteni semmit.)

Sinesol: Ez igaz, de ha jó a körítés akár egy PCM1794, vagy hovatovább egy PCM1793 mellett, akkor az már elég zsebbenyúlós tud lenni. Ott elhiszem, hogy számít a DAC-chip/nemchip.
De ez csak egy vélemény. Jó körítés mellett amúgy pl. a PCM1794-nél sem mindegy, hogyan állítod be a chipet.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57791) Ear001 válasza bkercso (#57790) üzenetére


Ear001
addikt

Most azért magadnak mondasz ellent, nem? ;] Persze hogy számít a D/A chip típusa, de rendes körítés is kell neki, hogy ez kiderüljön. Igen a PCM 1794 meg 1793 pont azok, amik olyan karakterrel tudnak megszólalni egy jó NOS DAC-ban, amit semmilyen más IC nem tud hozni, pontosabban egyik másik R2R-t használó DAC igen. Attól, hogy egy alkatrész előbb vagy később van a kapcsolásban, attól még bőven átjöhet a saját hangja az egész készüléken.

(#57792) Engineer086 válasza Engineer086 (#57789) üzenetére


Engineer086
Modder

A problémámra esetleg valakinek van még megoldási tippje? Kezdek kiborulni miatta... :F

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#57793) Dyruscara


Dyruscara
csendes újonc

Win7 et probaltad esetleg?

(#57794) Engineer086 válasza Dyruscara (#57793) üzenetére


Engineer086
Modder

Közben valamilyen csoda folytán sikerült úgy telepíteni a dolgokat, hogy hangot is továbbít így most bezárkózom a lakásba és újra felfedezem a régi felvételeim. :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#57795) Dyruscara válasza Engineer086 (#57794) üzenetére


Dyruscara
csendes újonc

Egészség :R. Én is várom már a sap8 erositomet,jövőhéten megjön remelem. Már alig várom , leonard cohen albumai ujrahallgatasat.

(#57796) Tomacko


Tomacko
senior tag

Sziasztok.

Zhaolu D3 DAC. Nem sok mindent találtam róla, legalábbis olyan infót nem amiből ki tudtam volna horgászni értékelhető infókat, adatokat. De van eladó belőle AVX-n, 30k áron. A kérdésem az lenne, hogy ez megérheti a hirdetett árat, mint volt bemutatótermi darab ?
[ATC Sound oldalán,] ; [Zhaoul D3 DAC] Szóval én ezeket találtam róla....szinte semmit.

Ha estleg ismeri valaki legyen olyan jó és ne tartsa magában amit tud róla.

Köszönöm.

Tomi

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#57797) bkercso válasza Ear001 (#57791) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én is ezt mondtam: amíg nincs rendes körítés, addig nem kardinális a kérdés. Rendes körítéssel meg nem 100k egy DAC.
Nem tudtam, hogy a PCM1793-nak is van NOS módja.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57798) Ear001 válasza bkercso (#57797) üzenetére


Ear001
addikt

Hülyeséget írtam, bocsánat,
1543-ra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#57799) krichd1 válasza bkercso (#57790) üzenetére


krichd1
addikt

A linken ingyenes a DAC és USB TCXO tuning, úgyhogy ez nem kérdés. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57800) Goblin12


Goblin12
őstag

Haliheló.

AKG K712 Pro + XDUOO TA-03 továbbra is jó páros?

Késöbbiekben, XDUOO TA-03-hoz milyen fejesek jók még? Pl. R70X, HE-400i

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.