Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57151) #56474624


#56474624
törölt tag

Ma reggel, amint bekapcsoltam a gépet, volt egy kék képernyőm, a pdhd2.sys fájlt említve. Ez a prodigy hd2 hangkártyához tartozik. Először fordult elő az elmúlt 6-7 napban. Mit lehet ez ellen csinálni? Vagy fogadjam el, hogy heti egyszer jön és kész, ennyire stabil az esi driver?

[ Szerkesztve ]

(#57152) s4tch válasza Bodz (#57148) üzenetére


s4tch
veterán

:D

Semmit nem tanult, sem a kitiltásokból, sem a tanácsokból...

(#57153) krichd1 válasza Graveyard (#57149) üzenetére


krichd1
addikt

Alapvetően ugyanaz, mint a K701/K702/Q701 szériának. Persze valamennyit finomhangoltak rajta ezekhez képest, ugye már a Q701 is más karakterű, mint a K701/702. Ahhoz képest, hogy már több mint 10 éve a piacon van a 700-as széria, van belőle legalább vagy fél tucat verzió, még mindig nem sikerült normálisan finomhangolni, de majd egyszer hátha sikerül. :)
Az Asgard szerintem jobb fejhallgatót igényel. ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57155) impalaman válasza #56474624 (#57151) üzenetére


impalaman
aktív tag

Nálam kb. havonta kétszer kékhalálozott a Pd71HiFi.sys, ami egy Audiotrak Prodigy 7.1 Hi-Fi-hez tartozott. Lényegében mindig is olyan volt, annyi, hogy régebben Windows 7-en ritkábban fordult elő a dolog. Le is cseréltem a kártyát inkább ~5 év után, elég volt a kékhalálból. :)

(#57156) endrep


endrep
csendes tag

Köszi a véleményeket, maradok a hd650-nél. :)

endrep

(#57157) gabesz345 válasza bkercso (#57144) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Na megjött az usb izolátor. Xmos-al megy a dolog:)
Mit észleltél javulást egyébként? Elsőre nem hallok különbséget persze 10 perc használat után..

(#57158) bkercso válasza gabesz345 (#57157) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nálam tisztított a hangon, de rendszerfüggő a dolog.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57159) gabesz345 válasza bkercso (#57158) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Lehet hogy fog tisztítani, most csak hangfallal hallgatom, majd fülessel kell, meg csereberélni kell a izolátort meg nélküle, hogy meghalljam mit okoz.
Megjött az ultra alacsony fáziszajú órajelem is pár hete, összeállítottam a ketyerét, egy hete tesztelem, komoly javulás, atomjó kontúrok, tisztább magas, jobb bassz, levegősebb tér. Még lehet hogy lesz egy update erről is, de az még odébb van..

(#57160) Graveyard válasza krichd1 (#57153) üzenetére


Graveyard
kezdő

Letettem k712pro ról. Amíg nem dől el véglegesen mit veszek, nem nagyon érdeklődök forrás után. De most 90% ba hajlok egy hifiman he400s + focuspad kombóra. :K

(#57161) bkercso válasza gabesz345 (#57159) üzenetére


bkercso
nagyúr

Milyen órát vettél?
Egyszerre két új eszközt nehéz tesztelni. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57162) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Mivel a fejes erősítők terén nulla gyakorlati tapasztalatom van, kérdezném, hogy mi a vélemény a NuForce HA-200-ról? Elég szép dolgokat írogatnak róla, a teszteknél is jól szerepel, szóval hihető a történet? Továbbá, mivel a TEAC UD-301-es DAC-ot tartósan tervezem használni, és inkább a fejhallgatók vonalán fejlesztgetnék majd a jövőben, egy TEAC + NuForce kombó mennyire lenne jó párosítás hosszabb távon?
Előre is köszi az infókat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#57163) gabesz345 válasza bkercso (#57161) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Igen még nincs teljesen a fülemben, ezért fogom majd ki-be húzogatással tesztelni. :D
Diyaudio-s group buy volt most, már egy éve vártam rá, míg összegyűltünk elegen.
Drágább SC cut kristályokhoz csinált ott egy diyer gyerköc Driscoll (meg más) osci kapcsolásokat, amik igen alacsony fáziszajúak ezekkel a kristélyokkal, főleg a 100Hz és alatta lévő offset frekvenciákon, hasonlóan alacsony mint a drága 100 ezres OCXO-k. Ez is OCXO, van kis fűtő panel is hozzá.
Tesztelte is anno, igen jó eredménnyel. Mérés később lesz az objektív adatokat is ad majd remélhetőleg.

Ilyesmi a fizimiskája:
+az oven még rá a kristályra

(#57164) bkercso válasza gabesz345 (#57163) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ki-be húzogatás? Jól hangzik!
Mekkora a fáziszaj kb., lehet tudni?
Gusztán néz ki amúgy. Itt is a táp fogja dominálni a fáziszajt, szóval fel kell kötni a gatyát. :) Olvastam nemrég egy tanulmányt, amely szerint a leg zajérzékenyebb az óra tápja egy DAC-nál. A fűtés csak a frekvenciapontosságon segít, a fáziszajon nem, így tök fölösleges. ppm-re pontosan nem hallod a frekvenciákat amúgy sem.
Olyan jó integrált oszcik vannak, hogy én már nem szórakozom diszkréttel... :) Nyilván a legtöbbre ez nem igaz, de meg lehet találni azért.

A tápnál az LC-szűrés rezonanciája szemre kHz-es tartományba esik (100ohm@100MHz bead és 10uF kondi esetén), így ezt illene dampingolni, mondjuk 47uF-os nem low-esr elkokkal a nagy kerámiákkal párhuzamosan!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57165) bkercso válasza bkercso (#57164) üzenetére


bkercso
nagyúr

100kHz körül rezonál, bocs! De ez 96kHz-es mintavétel esetén különösen kellemetlen lehet, mert beleintermodulálhat a hallható tartományba.

Bővebben. Azt itt leírtak vannak olyan fontosak, mint az oszcillátorkapcsolás! :K

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57166) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Musiland 04MX jó vétel nagyjából 19.000-ért?

HD 662B és alaplapi hangkártya közé.
E10K-val vagy X-Fi HD-val esetleg jobban járnék?

Később egy jobb füles tervben van, de csak 40k körül.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#57167) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!
Spatran a-ra rátudok csatlakoztatni szerintetek dj controllert?

[ Szerkesztve ]

(#57168) krichd1 válasza bkercso (#57164) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem már át kellene állni kristály oszcillátorokról lassan atomórára. Korábban már linkeltem, de még nem látott benne senki potenciált itt benne.[link]
Van aki már méregette, csak audio felhasználásra kellene hozzá valami kapcsolás.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57169) krichd1 válasza Torry (#57166) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Alaplapi hangkártya teljesen kikerül a rendszerből, ha külső DAC-ot használsz. Hasonló áron a 01 US Mark2 jobb vétel lehet, bár ezt még mindig nem hallottam.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57170) PapauZ


PapauZ
aktív tag

Sziasztok!

Denon RCD-M40 + Dali Zensor 1 mellé kb. milyen árkategóriájú DAC illenék?
Laptop alaplapi hangkártyája helyett szeretnék javítani a hangon.
Jelenleg max. 50-60.000 forintban gondolkodnék, de természetesen lehet még spórolni, nem hajt a tatár :).
A DAC-on a fejhallgató kimenet talán annyira nem fontos, az van a Denon-on is.

Köszönöm!

(#57171) bkercso válasza krichd1 (#57168) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagy ez csupán az agyatlanság és a sznobizmus újabb ékes iskolapéldája. :U Ettől valószínűleg megint csak nem a hang lesz jobb, hanem a hifi lesz exkluzívabb és drágább.

Amit ez az atomic clock atomóra tud:
- pontosság (vagyis a frekvencia átlaga hosszú távon változatlan)
- kis méret
- kis fogyasztás

Ezek viszont nem számítanak a hifiben! :N
Ami a hifiben számít:
- kis fáziszaj (vagyis a frekvencia ingadozása a hangfrekvenciás tartományban kicsi legyen.
- olcsóság

Ha az atomóra fáziszaja is kicsi lenne, akkor kihangsúlyoznák, vagyis szerintem biztosan nem kicsi.
Ellenben €2 alatt kapni nagyon kis zajú oszcillátorokat, amik kicsik. Egyszerűbbnek látom rezgésmentesíteni a kvarcot valami rugalmas felfüggesztéssel. Ez viszont jó ötlet!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57172) bkercso válasza bkercso (#57171) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na jó, helyesbítek: az adatlapja szerint 10Hz-en -70dBc a fáziszaja, ami 20dB-vel elmarad egy jobb €1.5-s oszcillátor mögött. Magasabb frekvenciákon is megmarad a lényeges különbség. Fejhallgatózáskor pedig a hangfal nem rázza a kvarcoszcillátort. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57173) bkercso válasza bkercso (#57172) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hogy ne csak duma legyen, készítettem egy összehasonlítást az oszcillátorok fáziszajáról. Az XpressO kifejezetten rossz, a legrosszabb azok közül, amiket hallgattam. (Mégis mennyi mindenbe ezt teszik...) A smart €1.5-t használom, a nagy DAC-ba viszont a CCHD-957-tel azonos zajú, csak szintén olcsó típus kerül, bár én ez utóbbi kettő között már nem hallok különbséget.
Az atomóra meg közelebb van a rosszhoz, mint a jóhoz...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57174) gabesz345 válasza bkercso (#57173) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Ezeknél természetesen jelentősen jobbak a diszkrét board-ok, bár nem tudom láttál e már szétbontott crystek vagy hasonló smd TCXO-t ugyanaz amit feltettem csak miniatürben és mivel olcsók relatív gyengébb alkatrészekkel kristályokkal.

Én egy AT és 2 SC cut oszcit kértem a group buy-on.
Itt van az AT cut-os Clapp oszcillátor mérése ami nekem most van (alsó görbe):

Az SC cut kristályú Driscoll oszcikról még nincs mérés, csak több szubjektív összehallgatás van, amik előrevetítik hogy még jó 10-15 dB-el ennél is alacsonyabb oszcit lehet még csinálni.
Rengeteg anyag van egyébként fent a régi mérnököktől (általában a kapcsolások nevei a mérnököké) hogy mik a kritériumai az alacsony fáziszajú oszciknak, ezt az útmutatást használják a diyaudio-sok is.
Egyik legfontosabb hogy a kristálynak mekkora a loaded Q-ja (nem tom ezt magyarul hogy fordítják), minél nagyobb annál kisebb a fáziszaj, AT nál pl. 100K-200K körüli, míg SC Cut-nál 1M-2M közötti is lehet, ez elméletben is 10-15dB javulást hozhat, a tesztek alapján remélhetőleg hoz is.
Persze még van más kritérium is, de azokat a lehető legoptimálisra próbálták választani, tranyó flicker noise 1/f minél jobb legyen stb stb....

(#57175) Patice válasza PapauZ (#57170) üzenetére


Patice
nagyúr

A laptopon nincs optikai kimenet? Mert azon a Denon-on van. :K

Ha nincs a laptopon optika, akkor a legegyszerűbb/legolcsóbb megoldás, egy USB-SPDIF transzport lenne.

Ha már külön DAC, akkor használtan Denon DA300.

Szerintem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57176) gabesz345


gabesz345
csendes tag

Persze még a táp is számít nagyon, de most csak a kapcsolásra fókuszáltam.
Tápnak az egyik leghalkabb kockát használom most, LT3042, engem meggyőzött nincs rossz hangja.

(#57177) bkercso válasza gabesz345 (#57174) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez tényleg nagyon jó.
Igen, én is olvasgattam a témában még anno. A loaded Q az a terhelt kristály csillapítottséga (jósági tényezője). A kisebb jobb.
Tápból oszcihoz nekem a cap multiplier bejött. Mivel periodikus működésű az oszci, így a táp kimeneti impedanciája itt nem nagyon számít.
A dampingolást szerintem tényleg próbáld ki.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57178) krichd1 válasza bkercso (#57172) üzenetére


krichd1
addikt

Nekem a hangdobozos/hangfalas rendszer az első, a fejhallgató csak kényszermegoldás. Engem érdekelne olyan mérés is ami gyakorlati használat során készül, nem csak az elméleti, amivel például bajnokpityu is foglalkozott, lehet mások is innen, csak nem írták le. Amúgy biztos van ennél jobb atomóra is, annyira nem keresgéltem.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57179) l3v3e


l3v3e
csendes tag

DacMagic 100-hoz szerintetek érdemes a gyári táp helyett épített lineáris tápot vásárolni, készíttetni? Ebayen is láttam párat, de nem tudom, hogy tényleg számít-e ennyit egy lineáris PSU.

(#57180) Torry válasza krichd1 (#57169) üzenetére


Torry
addikt

A Musiland 01 US Mark2 DAC és fejhallgató erősítő is egyben?
Összefoglaló után is van kis kavar a fejemben, az erősítőn nincs mindig hangerőszabályzó?

(#57181) gabesz345 válasza bkercso (#57177) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Köszi, kipróbálom amit mondtál.
Elvileg a minél nagyobb Q érték a jobb a fáziszaj tekintetében, ezt írják legalább is, e mentén fejlesztenek a fórumon.
Ő volt az elsők (lenti link) között diy-ben aki feltette az eredményét, ez tulképp ugyanaz amit feltettem a képen AT cut kristály-os Clapp (Colpitts) oszci, ennek a mérése amit beszúrtam, az oldalon vannak még cikkek az alacsony fáziszajú oszcik építéséről.

[link]

[link]

Ezt továbbfejlesztve próbálkoznak a fórumon, még ennél is alacsonyabb zajú oszcikkal, most főleg Driscoll oszcival (de Pierce is van már), ehhez már SC cut kristályt is lehet használni, ez egy drágább, más gyártással készült kristály, jellemzően igen magas Q-val, ami az elméletek szerint jóval alacsonyabb zajt okoz majd. Főleg a kis frekin rezgőket érdemes használni annak nagyobb a Q-ja, max nem biztos hogy HD zenéken mind használható.

(#57182) bkercso válasza krichd1 (#57178) üzenetére


bkercso
nagyúr

Érdemes meghallgatni úgy is a DAC-ot, hogy valamilyen gumis felfüggesztésre teszed. Vagy vízágyra, biciklibelsőre stb.

l3v3e: Igen.

gabesz345: Kérdés, hallható-e. Érdekes téma, az biztos. A Moment 1-ben nálam is diszkrét óra van, egy Colpitts, diszkrét, GHz-es, kis zajú tranyúkkal körítve.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57183) krichd1 válasza Torry (#57180) üzenetére


krichd1
addikt

Igen, fejhallgató erősítő is. Nem mindegyiken van analóg potméter.

(#57182) bkercso: Állványozáson, alátétezésen már túl vagyok szerencsére. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57184) gabesz345 válasza bkercso (#57182) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Én hallottam a Collpitts és a Driscoll között is a különbséget (AT vs SC cut), bár leheletnyi volt, igaz a SC cut 45 MHz-es, az AT cut 11MHz-es, ezeknek a Q-ja elég hasonló, viszont a 11MHz-es SC vagy még alacsonyabb, az 5MHz-es (bocsi hogy nem írom ki az összes számjegyet, tudjuk miről van szó azért:)) azok viszont már akár 6-8X magasabb Q-val rendelkeznek aminél már elméletileg jóval alacsonyabb a fáziszaj. Ilyenek nekem nincs még, így én nem tudtam összehasonlítani, a fórumos gyerkőc meghallgatta, nagy különbség volt az AT cut-hoz képest pozitív irányban. Ezért teperek :) még egy 5/6 vagy 11/12 Mhz-es SC változatra is, ha tényleg igaz és az elmélet működik a gyakorlatban is és 10-15 dB-el csökken még az előbb feltett görbéhez képest is a 100Hz/1KHz alatti (close-in phase noise) fáziszaj, akkor úgy néztem utol lehet érni a komolyabb gyártók Wenzel stb.. OCXO-it is, legalábbis a méréseiket megnézve és ezek már 100e Ft-os kategóriák.

Ha érdekel beszúrom a gyerek szubjektív összehasonlítását a Crystek gyári oszcival, amit eddig csinálgattak.

(#57185) krichd1


krichd1
addikt

Valaki próbálta már az új generációs Xmos modulokat, főleg a jobbakat, mint a C-1, F-1?
Egyszer már felsoroltam őket, de nem nagyon érdekelte az embereket. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57186) bkercso válasza gabesz345 (#57184) üzenetére


bkercso
nagyúr

Forrasszt a kvarc helyére egy foglalatot és cserélgesd a frekvenciákat, ha szeretnéd.
Amúgy nem értem, milyen DAC-ban tudsz különböző frekvenciájú órákat összehasonlítani. Ezt hogy lehet? :F

krichd1: Nem merem kipróbálni a kínaiakat, mert nem biztosított a hosszútávú elérhetőségük. Inkább a jlsound-osat fogom kipróbálni, ő is fejleszt. Tud DSD-t és NKD oszcillátoros.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57187) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A NuForce HA-200-ról senkinek nincs tapasztalata, véleménye?[link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#57188) krichd1 válasza bkercso (#57186) üzenetére


krichd1
addikt

A JLsounds Xmos modul jó, bár nem tudom, hogy a legújabb chipekkel dolgoznak-e már. Persze a régebbi is teljesen használható mai napig.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57189) bkercso válasza krichd1 (#57188) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ismered? Hallottál nála jobbat? :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57190) Bodz válasza pendre54 (#57187) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Érdekes jószág. Nem szól rosszul, fun erősítő, de nem éppen a tisztaság bajnoka, meg kicsit agresszív is.

[ Szerkesztve ]

(#57191) krichd1 válasza bkercso (#57189) üzenetére


krichd1
addikt

Saját DAC-ba nem raktam bele, úgyhogy nem tudom milyen más Xmos transzporthoz képest, másnál bevált. Bár Audio-gd-s Xmos helyére beférne, hasonló a mérete.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57192) gabesz345 válasza bkercso (#57186) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Pontosan az van ahogy gondolod. A reclock panelen alapban foglalat van (pontosabban 2 db a két alap mintavételi frekihez), így bármit bele tudok tenni órajelnek ami zenei szabványos 5MHz-től 98 MHzig.
És bármilyen dacra rá tudom tenni ami I2S-t fogad. Most AK4497 dacra nyomom. Csak átcserélem az órát és már tudod is hasonlítani mindegy milyen frekis, a reclock kiadja mindjárt a megfelelő I2S jeleket.
Nemrég tudatosodott bennem is hogy fölösleges a nagy 45/49 meg 90/98 MHz-es frekik erőltetése, főleg ha nem nagy 384KHz meg hasonló zenéket kell lejátszani. A 11MHz-nek nincs ebből a szempontból hátránya, kisebb osztóval löki le a mintavételi frekire ugyan, lehet nagyobb frekiről pontosabb a leosztás, de ez gyakorlatilag nem szól bele a hangminőségbe. Az viszont igen hogy az alacsonyabb frekis oszcillátor jóval csendesebb, nem véletlen most mindenki olyat akart csinálni, pl. 12 Mhz-el még 96Khz-et is le lehet játszani általában.

Itt van az összehasonlítás, ezenkívül volt még, de ez a legbővebb. Én is hasonlót észleltem, bár én a NZ2520 kristályommal hasonlítottam, de az elég hasonló a Crystekhez.

[link]

(#57193) gabesz345 válasza krichd1 (#57188) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Nekem is az van (az is). Teljesen okés, a legrészletesebb hangú sztem, bár vékonyabb mint az Amanero.

(#57194) Bodz válasza l3v3e (#57179) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Érdemes. Hogy a ráfordított pénzt megéri-e, azt majd csak te tudok eldönteni.

(#57195) gordonfreemN válasza krichd1 (#57185) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Neķem az audioGD panelen ilyen xu208 van. Többen is hallgatták a fejestalin is. Konkrét xmos összevetés nem volt másik hìján de ha gondolod, van egy tartalékba amit el tudok küldeni ha érdekel.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#57196) l3v3e válasza Bodz (#57194) üzenetére


l3v3e
csendes tag

Attól függ, mekkora a hozzáadott-értéke. De gondolom ez is szubjektív. Ti milyet vennétek? Ebayen érdemes ilyeneket keresni vagy inkább itthon célszerű csináltatni valakivel?

(#57197) PapauZ válasza Patice (#57175) üzenetére


PapauZ
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ!
Sajnos a laptopon nincs optikai kimenet (egyszerűbb Dell Inspiron), csak egy kombinált 3,5-es jack mikrofon/hangszóró...

Az USB/SPDIF átalakítóra tudnál javasolni valamit?
Köszönöm!

(#57198) gabesz345 válasza bkercso (#57165) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Megnéztem az alkatrészlistát. Igen az oszcitápnál LC szűrőnél 100KHz a rezonancia freki, a másik tápnál csak 33KHz, arra is tegyek majd elkót?

Hasonlítgattam az usb izolátor nemrég, igen jobb vele, kicsit tisztább, és kevésbé fémes a hang, lágyabb.

(#57199) Bodz válasza l3v3e (#57196) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kérj ajánlatot magyar gyártóktól, linkeld be véleményezésre az ebay-es dolgokat. Vagy nézz egy 12V-os Abasco tápot, tuti az a leggazdaságosabb.
Ha nagyon elégedetlen vagy vele, akkor meg inkább cseréld le, megváltást semmilyen táp nem fog hozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#57200) l3v3e válasza Bodz (#57199) üzenetére


l3v3e
csendes tag

Az Abasco teljesen jól hangzik, csak nem tudom melyiket kell venni. :D Tudtok esetleg ajánlani egyet? A TME oldalán nehéz kiigazodni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.