Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) Bukk900 válasza krichd1 (#57850) üzenetére


Bukk900
őstag

Akkor átlépek ezen a dolgon, most "csak" fejhallgatózásra van lehetőségem. Három hónapja, hogy megvan ez a láncom, minden alkalommal lenyűgöz, szórakoztat, szóval a lényeget tudja.
Alkalomadtán majd kipróbálom az említetteket.
Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget.

(#57852) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Szeretném a PC hangkimenetelét feljavítani!
Ennél ár/érték arányban jobbat tudtok esetleg ajánlani?
Egyszerű fülhallgatóhoz kell először.
Szeretem a dübörgő basszust.

(#57853) cooi11


cooi11
senior tag

Két fülest rendeltem az egyikről ezt írták
"Mintha egy légkalapácsot helyeztem volna a fülembe" :DD
A másik Rock Zircon

[ Szerkesztve ]

(#57854) SH4D0W2011 válasza cooi11 (#57853) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Az a BlitzWolf szuper füles az áráért, én nagyon szeretem. :)

#57838-ra valami tipp valakitől?

(#57855) bkercso válasza SH4D0W2011 (#57838) üzenetére


bkercso
nagyúr

USB "vezetéket" keresel? Szerintem bármilyet vehetsz ehhez a DAC-hoz, nem ezen fog múlni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57856) SH4D0W2011 válasza bkercso (#57855) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Nem, hanem ilyen tápot. Tudom, hogy ez a belépők belépője a DAC-ok világába, és felesleges rá sokat költeni, csak nekem ezek a DeLight meg Home márkanevek semmit nem mondanak, és nem a leggagyibb kínait akarom megvenni. Vagy igazából mindegy, csak 12V/1A legyen?

(#57857) Bodz válasza cooi11 (#57852) üzenetére


Bodz
Topikgazda

BlasterX G1, SMSL X4.

(#57856) SH4D0W2011: Biztosan van különbség amúgy, de hát a nagyon olcsók közül senki sem fogja tudni megmondani, hogy melyik a jobb. Én ezt venném, legalább egy ferrit gyűrű jutott rá.
Vagy drágábban az Abasco, amit bkercso linkelt.

Topping DX7. Tök pofás.

[ Szerkesztve ]

(#57858) bkercso válasza SH4D0W2011 (#57856) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem mindegy, de sose tudod, mi van ezekben. Ha megbízható kell, akkor wifi router adaptert érdemes venni.
Ha jó hangú, akkor meg "trafósat" (görgess le!).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57859) zsizsef válasza Bodz (#57825) üzenetére


zsizsef
senior tag

"Jé, Prodigy Cube. Vagy 1000 éve nem volt belőle eladó itthon."
Van róla tapasztalatod? :)

(#57860) SH4D0W2011 válasza bkercso (#57858) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek! :)

(#57861) csƵ válasza Bodz (#57857) üzenetére


csƵ
őstag

zsizsef: Nekem kb. 10 éve volt ilyenem egy K99-cel.

[ Szerkesztve ]

(#57862) Bodz válasza csƵ (#57861) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Anyira nem volt régen. 6. :)

(#57859) zsizsef: Van, de én már csak arra emlékszem, hogy tetszett. Meg akkor még a lejtőt tetején voltam inkább. Kíváncsi lennék, hogy a mostani fülemmel mit szólnék hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

(#57863) zsizsef válasza csƵ (#57861) üzenetére


zsizsef
senior tag

Olvastam a bejegyzésed róla. Nálad gyorsan telik az idő :R

(#57864) fattyu


fattyu
veterán

Csak mint érdekesség

ha valaki netán office környezetben a cége ITjától tud ilyet kérni:

Meglepően tisztességes dacamp. Fostex t40rp-t kifejezetten korrekten hajt meg. A dacja buta mint a tök. natívan csak 16/48at tud ergó asio meg ilyenek felejtős de fidelizerrel megtámogatva a céges gépemen is igen korrekt eredmény.

Főleg ingyér :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#57866) Sinesol


Sinesol
veterán

Forward2me-nél nem azonnal jelenik meg a weblapon a csomagom, van valami atfutasi idő?
Elvileg ma délben kézbesitették nekik a csomagot, viszont az oldalukon semmit sem látok egyelőre, pedig délután 4 vagy 5-ig voltak nyitva...

[ Szerkesztve ]

(#57867) Bodz válasza Sinesol (#57866) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nekem múltkor este 10 körül jött a mail, hogy csomagom érkezett. De legkésőbb holnap már biztosan jelentkeznek.

(#57868) Sinesol válasza Bodz (#57867) üzenetére


Sinesol
veterán

Thanks. :R
Azt irjak ha 11 előtt megérkezik a postaköltség ára, akkor még aznap feladják, remélem holnap összejön, szal nagyon várom az emailt.

[ Szerkesztve ]

(#57869) s4tch válasza Sinesol (#57868) üzenetére


s4tch
veterán

Ha nem jön értesítés, írj nekik. Nekem Peter Tyson elírta a nevem, ezt jeleztem a forward2me felé, hogy beazonosítható legyen a csomag, és nem volt semmi gond, intézték gyorsan a folyamatot.

(#57870) Sinesol


Sinesol
veterán

Na megjött az email, fizettem a postát, elvileg 5 napon belül meg kell jönnie. /UPS Business/
Remélem most már minden rendben megy. :K

Amúgy rendelésnél még utólag is volt problema, se paypalt, se amazonpayt sem fogadott a PeterTyson bolt. Valami gond mindig volt, vagy címmel, vagy kartyaval, vagy szamlazassal. Aztán félóra szerencsetlenkedes utan meguntam, mondom kiprobalom hatha ebayes opcio jó, na ott kb egy fél perc volt.
Azert fura kicsit, hogy ugyanazt a vasarlast kb lehetetlen megcsinalni a sajat oldalukon..

(#57871) bkercso válasza Sinesol (#57870) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én a Minecraftot nem tudtam megvenni a múltkor a saját honlapjukon. :((

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57872) cooi11 válasza Bodz (#57857) üzenetére


cooi11
senior tag

Szia!
Ez a BlasterX G1 érezhetően fog dobni a pc hangján?
Tudnál véleményt mondani róla ha megkérlek.

(#57873) Bodz válasza cooi11 (#57872) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Illene neki, kivéve ha valami igen jó integrált hangod van.
Vélemények.

(#57874) #56474624 válasza Bukk900 (#57846) üzenetére


#56474624
törölt tag

Zenétől is függ.
Ezt kéne meghallgatni (lehetőleg ennél jobb minőségben, ne a yt-ról), hogy itt hallasz-e távolról szólni hangokat.
Amúgy lehet, hogy csak át kell állnia az agyadnak a fejhallgató terének érzékelésére. Bár az is tény, hogy egy hangdobozhoz nem mérhető e tekintetben.

(#57875) Bukk900 válasza #56474624 (#57874) üzenetére


Bukk900
őstag

Igaz, olyan zenékkel teszteltem, ahol minden hangszer és ének külön mikrofont kapott, gondolom ezért szól fejhallgatósan, körülöttem.
Ezt Deezeren meghallgatva, magam elé tudtam képzelni a zenészeket, volt valamennyi mélysége.

(#57876) PuMbA válasza Bukk900 (#57875) üzenetére


PuMbA
titán

"Igaz, olyan zenékkel teszteltem, ahol minden hangszer és ének külön mikrofont kapott, gondolom ezért szól fejhallgatósan, körülöttem.

:N Úgy szól minden, ahogy keverték vagy felvették, nincs köze a külön mikrofonnak hozzá.

(#57877) s4tch


s4tch
veterán

Megjött a Myryad Z40. Rendes forrás most nincs itthon hozzá, de a Marantz MCR610 vonal kimenetéről is komoly hang ez. Kerek, feszes, izmos. Kell elé egy dac, hibátlan lesz. Köszi a tippet, Bodz!

(#57878) s4tch válasza s4tch (#57877) üzenetére


s4tch
veterán

Keresgéltem a topikban, és rájöttem, hogy anno én dobtam be a topikba a Z-sorozatot. Úgyhogy kösz neked is, s4tch! :DDD Tegnap hallgattam még egy órát, ez is a szerelem első hallásra hang, maximálisan megéri ezt a 115 fontot.

115 font, hihetetlen.

(#57879) Patice válasza Patice (#57778) üzenetére


Patice
nagyúr

Pár napja kipróbáltam az iFi nano iUSB3.0 tápot a FiiO E10 (első generációs) előtt. Igazából nem tudtam megítélni, hogy milyen hatással volt a hangra, mert folyton akadt a hang. Nem tudom pontosan mi volt a gond, próbáltam kikapcsolni a SoX resamplert a Foobarban (mert azt használom a 24/96 limit miatt), vagy növelni/csökeknteni a buffer méretét, WASAPI event/push mód külön bufferét is, de csak rosszabb lett a végeredmény (jobban szaggatott). Nem sikerült még rájönnöm, hogy ez ilyen és nem szereti egymást a két cucc, vagy beállításprobléma.

A másik érdekes dolog: médialejátszónak betettem a nappaliba ideiglenesen egy S905-ös boxot (Nexbox A95X), amíg a HTPC-t újrarakom multiboot rendszerben. A médiaboxszal (LibreELEC-kel) is szépen együttműködik az iFi, izgalmas, dinamikus hangja lett ezzel a kütyüvel is a filmeknek, de azért érezni, hogy nem túl tiszta, amiből kiindul: jóval idegesebb (jitteresebb?) hangú az egész és büntet, ha szar a forrás hangja (főleg ha MP3-ba tömörítve), elsőre meglepő volt, hogy milyen jól szól, aztán pár perc múlva már húztam a szám nagyobb hangerőn --> megnövekedett torzítás. Zenével is kipróbáltam és érdekes, hogy itt is folyton recsegéseket, mikroakadásokat hallottam, bármilyen felbontású zenével. Tippeltem arra, hogy a 48 kHz és többszörösei jobban fekszenek majd neki, de nem, azok is megreccsennek, de talán ritkábban, mint a 44,1 kHz és társai. Fura.

A HTPC-n a "Ping-Pong" kártyával semmi ilyesmit nem tapasztaltam se filmen, se zenén. Minden vaj sima, selymes, kellemes, lágy, hosszan hallgatható és ugyan akkor szórakoztató, figyelem fenntartó, részletes. --> Itt az ideje, hogy a HTPC házát moddingoljam és csináljak az extra USB kártyának kivágást a hátlapon. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57880) Engineer086


Engineer086
Modder

Csak nincs szerencsém ezzel a Meridiannal.....Kapott a Win10 egy nagyobb frissítést és ismét nem tudom működésre bírni a DAC-ot...sehogysem. Kezdem feladni, azon gondolkodom, hogy visszateszem a Xonar DS-t és eladom a Meridiant, nem éri meg a sok ideheskedést.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#57881) pendre54 válasza s4tch (#57878) üzenetére


pendre54
addikt

Akkor, hogy ne csak magadnak keljen megköszönni, csatlakozok eggyel. :R Nálam három napja állt össze a nagy trió. Jelen pillanatban is megy a verkli a JRiverrel, SetPriority+ Fidelizer-el megtámogatva, és egy Mike Oldfield albummal, oszt vigyorgok, mint az a bizonyos pék kutyája a meleg kiflire. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#57882) pendre54 válasza Engineer086 (#57880) üzenetére


pendre54
addikt

Nálam is okozott korábban gondot az áprilisi CU verzió, mert azóta a TEAC UD-301-es DAC gyári, ASIO driverét nem tudom telepíteni, szerencsére a Microsoft által felrakott driverrel működik, annyi csak a hátránya, hogy így a DAC csak Wasapi Event módban használható, bár semmi minőségi különbséget nem érzek a korábban használt ASIO-hoz képest.
Mivel a Win, a driverek tekintetében ragaszkodik a WHQl minősítéshez, tegyél egy próbát azzal, hogy próbáld meg a drivert a Gépházon keresztül, a "Nincs szükség az illesztőprogramok aláírásának a megkövetelésére" opcióval telepíteni.[link]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#57883) s4tch válasza pendre54 (#57881) üzenetére


s4tch
veterán

...és megigazítottad már a Z40-et, hogy ne álljon olyan ferdén? ;]

Qrvajó hang lehet, a Teac is egy kiváló dac. A fejest sajna nem ismerem.

Tényleg, használta már valaki előfokként a Z40-et? Azon gondolkodom, hogy veszek elé egy Pi-t hálózati lejátszónak, egy USB-s d/a konvertert, mögé egy paraszt végerősítőt, egy távirányítót a Z40-nek, és kész...

[ Szerkesztve ]

(#57884) Polllen válasza s4tch (#57883) üzenetére


Polllen
nagyúr

Bodz kipróbálta és azt mondja, hogy korrekt.

Én is gondolkodtam rajta, de most van egy nad d 1050 és így inkább lehet a z40 árát is fejesre költöm.
Csak azon lamentálok még, hogy van egy allo boss is és volumioval némi próbálgatás után egész jó hangot kaptam. El kellene dönteni, melyiket tartom meg és arra építeni a fejhallgató láncot. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57885) Engineer086 válasza pendre54 (#57882) üzenetére


Engineer086
Modder

Köszi, este mindenképpen teszek egy próbát ezzel a lehetőséggel, hátha sikerül.
Hiába telepítem fel a meghajtó progit, újraindítás után olyan, mintha nem is csináltam volna semmit, CCleaneren kívül nem látja más.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#57886) Bodz válasza s4tch (#57877) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szívesen! Remélem meghajcccsa az N40-et is megfelelően... :D

(#57887) Bodz válasza Engineer086 (#57880) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szokásos kérdés. Másik gépen próbáltad? Esetleg manauálisan feldriverezni eszközkezelőből? A telepítő pl. 7-Zippel kicsomagolható. Firmware frissítés? Musiland cuccokknál pl. előfordult, hogy csak adott verzióval működött egy driver.

[ Szerkesztve ]

(#57888) SH4D0W2011 válasza bkercso (#57858) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

Jöttem nyavalyogni. Rendeltél/rendeltetek már tőlük, vagy csak random találat volt? Megérkezett az Abasco, hót' porosan, gyakorlatilag széthullott belsővel, működésképtelenül. Írtam nekik, hogy köszi, én elállnék a vásárlástól. Csak gondoltam megjegyzem.

(#57889) bkercso válasza SH4D0W2011 (#57888) üzenetére


bkercso
nagyúr

Úgy látszik, kezdenek kifogyni a működő példányokból. Másodszorra eddig még legtöbbször sikerült nekik, de elsőre ritkán.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57890) Engineer086 válasza Bodz (#57887) üzenetére


Engineer086
Modder

Kipróbáltuk és működött. A Meridian oldalán egyetlen telepítő található és néhány leírás, amik igyekeznek elmagyarázni a telepítést különböző op. rendszereken. Win10-ez is van leírás, amit követtem is, de most az sem segít. A kompatibilitással elvileg nem lehet probléma, a win minden rendben talált, én mégis erre gyanakszom, mert újraindítás után teljesen eltűnik a hangkezelőből a korábban alapértelmezettként beállított DAC, csak annak áramtalanítása és újbóli beizzítása után látja a win de akkor sem működik...

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#57891) SH4D0W2011 válasza bkercso (#57889) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Jó egy webshop. :DDD
Átpakolgattam kicsit az asztal körül a mindenféle kábeleket, és beüzemeltem a gyári táppal a DAC-X6-ot, egyelőre csak PS4-en, az eddig használt 1.500 Ft-os ebay-es DAC-hoz képest sokkal jobb, így laikus füllel is szebben szól, van tér, szóval tetszik. :)

(#57892) s4tch válasza Bodz (#57886) üzenetére


s4tch
veterán

Meg hát :D Bőven elég neki a lo gain, 1/3 hangerőn.

(#57893) kristof_


kristof_
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mert félelmetesen nem értek ezekhez a dolgokhoz. Visszakeresések alapján vennék egy Creative Sound Blaster X-Fi HD-t a Hyper X Cloud II-m mellé.
1, Mivel használom a mikrofonját is a fejesnek, jól sejtem, hogy ezt az előlapi két bevezetéshez valamilyen módon szét kéne választanom?
2, Van mellé még egy hifim amit szívesen vezérelnék a gépről, aux csatlakozó van rajta. Ezt rá tudom-e kötni? Amire szükségem lenne, hogy felváltva hol a fejest, hol a hifi hangszóróját használnám, és a windowsban ki tudjam választani, hogy éppen melyikre van szükségem.
3, Milyen módon csatlakoztatom a gépre? USB-vel?
4, És utolsóként, valóban megéri-e az árát beruházni egy ilyenre?

Bocsi az alapvető kérdésekért, de sosem foglalkoztam ilyesmikkel még.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#57894) YceBear


YceBear
tag

Udv,

Kis segitseget szeretnek kerni. Musi Mx04 rol elorelepes lenne a Myryad Z20? Ha igen kerhetnek kis segitseget a beszerzessel kapcsolatban. Paypalom van, Bodz altal linklelt forward2me vel van valakiknek tapsztalata? Sima regisztralas kell hozza illetve mennyi kb a szallitasi koltseg.

Koszonom

(#57895) Bodz válasza kristof_ (#57893) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

1. Jól. Meg kell még hathármas átalakító is 2 db.
2. Rá. De nem tudsz Winben választani. Az X-Fi úgy működik, hogy némítja a vonal kimenetet, ha bedugod a fejhallgatót.
3. Igen, usb. Vagy ha van optika az alaplapod, akkor úgy is lehet.
4. Meg.

(#57896) Bodz válasza Engineer086 (#57890) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Távgyógyítás ON.
USB 2 vagy 3? Utóbbival nagy ritkán problémázik pár dac.
Használsz valami köcsög usb gyorsító, töltő, akármilyen hasonló progit az alaplapodhoz? Majd minden gyártónál van ilyen felesleges cucc. Szedd le!
Másik usb kábel.
Az örök klasszikus Win újratelepítés.

Olyan nincs, hogy sehogy se működjön. :N

[ Szerkesztve ]

(#57897) Bodz válasza YceBear (#57894) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Az.
Beregelsz, kapsz egy angol címet, az angol címre megrendeled a Peter Tysontól (szállítás ingyenes), megérkezik a forward2me-hez, lemérik, kérik az értékét, választasz egy szimpatikus futár céget, fizetsz, vársz. DPD esetében 30 (29.x) fonttal számolj.
Neved mindenhol egyezzen! Más hirtelen nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#57898) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni.Hang minőség szempontjából,előre lépést jelentene e egy Audioquest Dragonfly 1.2 egy Asus Xonar u7 hez viszonyítva?Többnyire notin /Probook 470 G3/ hallgatok zenét,és fő kép akusztikus zenéket.Nyitott fülesből Senheiser HD 598,zárt ból Shure Shr 440-em van.Passzolna ezekhez a fülesekhez?Win 10-et használok.Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#57899) Engineer086 válasza Bodz (#57896) üzenetére


Engineer086
Modder

Próbáltam USB 2.0 és 3.0 aljzattal is, nem hozott eredményt.
Nincs telepítve alaplaphoz adott USB kezelő progi.
Próbáltam másik USB kábelt, az sem segített.
Egyre inkább úgy gondolom, hogy a legutóbbi win frissítésben volt olyan biztonsági javítás, ami valahogy blokkolja a Meridian program használatát. Most a munkám miatt nincs lehetőségem újrahúzni a a wint, de később meg fogom próbálni.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#57900) Bodz válasza Engineer086 (#57899) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Le van tiltva az energiagazdálkodásban az usb szelektív felfüggesztés? Nem hiszem, hogy ez lenne a gond, mert minek is tenné, ha aktív eszköz van rajta. De Win, már meg sem lepődnék.
Más/jobb ötletem most nincs.
Amúgy valami zavar tényleg lehet, mert hasonló gonddal megkerestek tegnap privátban egy Sanskrit kapcsán.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.