Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58551) malwy válasza Bodz (#58544) üzenetére


malwy
senior tag

Ugyanannyira használhatatlanul zajos a Musiland US 03. Tehát zajos USB-t egyáltalán nem szűr.
Őrületbe kergető. :(
Optikára kellett volna váltanom...

(#58552) cocka válasza Bodz (#58547) üzenetére


cocka
veterán

Hát nem igazán értek hozzá. Vannak drágábbak is?

(#58553) Bodz válasza malwy (#58551) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ritka szar lapod és/vagy tápod lehet. :Y

(#58552) cocka: Persze. Olyan 85000 dollárig (alapár, (MSB Select II, drágább most nem jutott eszembe) van dac .

(#58550) MasterMark: Legtöbb cucc nem tudja amúgy. Általában kivételek pl a CM6631/32, VIA alapúak, Musiland termékek. uDSD esetében fogalmam sincs, csak okoskodok. Majd jön egy tulaj, aztán megmondja a tutit.

[ Szerkesztve ]

(#58554) gabber01 válasza Bodz (#58547) üzenetére


gabber01
addikt

Viszont több, mint 2x annyiba is kerül. Nem tudom megéri-e (persze biztosan), de egyelőre kipróbálom a Fiio-t. Max. ha nem jön be, eladom és beszerzek egy ilyet.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#58555) pkaresz válasza gabber01 (#58554) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

65£ Angol amazonon.
Bőven megéri!
Keress rá.

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#58556) bkercso válasza malwy (#58551) üzenetére


bkercso
nagyúr

Lehet, hogy földhurok van. Az USB zaja nem hallható zajban szokott megmutatkozni, hanem mosottabb/zavaróbb hangminőségben. Próbálj ki egy USB-izolátort! Nekem ADUM4160 van és hangminőségben is sokat hozott, mivel szűri az 1kHz-es pocket-jittert az adatvonalon. Musilandhoz érdemes külső táposat venni és egy min. 500mA-es adapterrel megtáplálni, mert az USB-tápos DAC-ok 1W fölött fogyaszthatnak.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58557) malwy válasza bkercso (#58556) üzenetére


malwy
senior tag

Földhurok kialakulhat azonos elosztóból történő működtetéssel is?
Csak a PC-vel van probléma.
Tesztként mobillal is próbálkoztam.

Telefon akksiról: zajtalan.
Telefon 2 féle mobiltöltőről: zajtalan.
Telefon USB-vel PC-re kötve: rettentő zajos, magasfrekis sistergés. Egér/CPU/VGA/LAN aktivitás minden behallatszik.

Laptop integrált: zajtalan.
Laptop + musiland: zajtalan.

Érdekes, hogy fülhallgatóval/fejhallgatóval semmit nem hallani a zajból, csakis a Mackie MR6 mk3-ommal (mindkettővel, bal/jobb, külön/együtt).

Izolátort kihagyom, ebayről rengeteget kell várni rá és nem is olcsó mulatság. A PC-t cserélem inkább. De köszönöm a tippet, ez másoknak egy járható megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#58558) bkercso válasza bkercso (#58556) üzenetére


bkercso
nagyúr

Stabilizált 5V-os adapter kell, jobb minőségű, esetleg nem kapcsolóüzemű előnyben.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58559) bkercso válasza malwy (#58557) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor nem földhurok lesz, hanem a fogysztása leterheli a gyenge USB-tápot és azt hallani. Ezt is megoldja egy külső tápos USB-HUB vagy izolátor. A HUB is szűrheti egyébként az 1kHz-es pocket-jittert az USB adatvonalon, ha jó minőségű, erről olvass teszteket!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58560) Fandango válasza bkercso (#58556) üzenetére


Fandango
veterán

Ilyen USB izolátort érdemes mindig használni, vagy csak akkor ha usb-ről kapja a tápot a DAC?

(#58561) bkercso válasza Fandango (#58560) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak adatforgalomnál is érdemes, mert az USB-s kommunikáció 1ms-onként küldi az adatcsomagokat, és ez az 1kHz-es jitter valahogyan rámászik az USB-vevő által előállított digit audio jelre is. Az izolátor szűri ezt a jittert.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58562) Fandango válasza bkercso (#58561) üzenetére


Fandango
veterán

:R

(#58563) s4tch válasza bkercso (#58561) üzenetére


s4tch
veterán

És ha a dac adatlapján az szerepel, hogy unmeasurable jitter, akkor mizu? :)

(#58564) Fandango válasza bkercso (#58556) üzenetére


Fandango
veterán

Te magad építetted, vagy rendelted?

(#58565) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Van valakinek gyakorlati tapasztalata illetve info-ja hogy milyen változás történt a Xonar U 7MKII ben a sima U7 hez viszonyítva?Jobban szól e,és a fejes erősító izmosabb lett e benne?Vagy csak egy újabb paraszt vakítás?

[ Szerkesztve ]

(#58566) Dorian válasza s4tch (#58563) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor hazudnak ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58567) bkercso válasza s4tch (#58563) üzenetére


bkercso
nagyúr

Akkor az Benchmark bullshit. :) Vagy mások is rákaptak és nyomják? Dorian jól mondja.

A DPLL-ek egébként tényleg eléggé jól, a bejövő jittertől szinte függetlenül tudnak kimenőjelet előállítani, ilyen pl. a WM8804/05. De azért egyrészt nem teljesen független, másrészt mégis van neki saját 50ps-a, amit lehet tovább csökkenteni.
Másik megoldás az aszinkron FIFO reclock, de az meg nagy latency-vel jár, mert hiszen le kell tárolnia egy csomó zenét. A szinkron FIFO reclock meg - bár kisebb buffert igényel, így a latency is kisebb, cserébe - PLL-t használ, ami egy részét átereszti a jitternek és van neki saját jittere is.

Hát röviden ez van. Késleltetés, jitter-elnyomás és saját jitter háromszög. :) Meg a jobbfajta PCI-os hangkártyáról direktbe levett I2S kivezetékelve, amit majd ki szeretnék próbálni. ;)

Fandango: Én a kínai $10-ost rendeltem, ADUM4160-ast. USB-ről tápolt XMOS-szal és saját tápos PCM2706-tal is javított lényegesen a hangon. De hallottam olyat is, akinél rontott az XMOS-on.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58568) Fandango válasza bkercso (#58567) üzenetére


Fandango
veterán

Végső kérdésem, hogy teljesen tisza legyen számomra. :B
Ha rendelek egy ilyet, bedugom a számítógépbe, majd ebbe a DAC-ot (külön táppal), akkor azzal javulást érhetek el?

[ Szerkesztve ]

(#58569) #13056512


#13056512
törölt tag

Sziasztok nem találtam semmit a fórumban ezekről a Vorzüge termékekről, túlárazottak vagy ezek már nagyon high-end termékek ?

(#58570) Bodz válasza kromatika (#58565) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem szól jobban, az erősítő sem combosabb.

(#58571) Patice válasza Fandango (#58568) üzenetére


Patice
nagyúr

Nagy valószínűséggel igen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58572) J97


J97
tag

Bevált a Musiland 01 US mark2. :) Linux alatt azonnal üzemben, win alatt egy régebbi driverrel (4.0.0) akadt gondom (hangerővel változott a balansz is) de az újabb 4.3.0 megoldotta. Hangja is bejövős! Poti hiány nem gond. Marad az OS hangerőállítás, cserébe viszont kompaktabb és jobban is tetszik a fém ház, mint a műa.
A musi úgy maradt meg az emlékeimben, hogy csak win vonalon mozog. Köszi az infót az új verzióról és az ajánlást!

A musit egy aktív usb hub -ról hajtom, így is lehet értelme beszerezni egy USB isolatort? Javítana még a hangminőségen?

Kíváncsiságól ránéztem most az amazonra is. Ahogy látom közben elérhetővé vált a Logilink UA0211 is ha esetleg valaki tervez beszerezni!

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#58573) kromatika válasza Bodz (#58570) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi a választ: Akkor kamu a hivatalos infó.Mi szerint feljavított verzió az U7 MKII a sima U7 hez képest.csak hogy miben javítottak azt nem tudni. :C

(#58574) Bodz válasza kromatika (#58573) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Javított, csak nem szól jobban. :) Talán most már nem lesz szükség az ismert ledes hiba kéz ujj rátételes gyógyítására. Meg tán az 1-hez nem volt Sonic Studio.

[ Szerkesztve ]

(#58575) bkercso válasza Fandango (#58568) üzenetére


bkercso
nagyúr

:K Nekem legalábbis bevált. Mindenesetre nem egy nagy összeg.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58576) Fandango válasza bkercso (#58575) üzenetére


Fandango
veterán

+Patice

Köszönet, akkor rendelek egyet!

(#58577) kromatika válasza Bodz (#58574) üzenetére


kromatika
veterán

Ismét köszi.le kötelezel.Már útban van hozzám egy Audisnt HUD MX1 .Az azért ugye sokkal jobb.Olvastam a véleményed róla,hogy neked tetszett.Ez jobb szerinted a Musiland Monitor 02 US-től is? És még egy kérdésem lenne. A P87 feje erősítö milyen cucc?passzolna e ehhez ,és használtan 15 kp-t meg érne e?

(#58578) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Azt szeretném kérdezni, hogy a számítógépemre két passzív hangfal van kötve, egy régi hifi van közbe, mint erősítő, de haldoklik. Gondolkoztam hangfal cserén, de még mindig annyira jól szól ez a régi, hogy marad. Az működik, hogy néztem ilyen mini erősítőket, hogy azt iktatnám a gép és hangfal közé? Ilyen max 15k - ig valami megoldás, ha létezik ilyen. Kösz! :)
Pl.: Kentiger HY - 600 egy ilyen ellátja ezt a funkciót?

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#58579) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!

Alaplapi hangkártyámat szeretném lecserélni DAC+fejhallgató erősítőre. Úgy néz ki egy Superlux HD681 evo fejhallgatót hajtana. Valami itthon könnyen beszerezhető darabot szeretnék 15-20K környékén. Általános PC-n youtube, mp3, FLAC zenék hétköznapi hallgatása a cél. Elsőre két opciót képzeltem el:

Creative BlasterX G1
vagy
ASUS Xonar U5

A Xonar szimpatikusabb a kényelmesebb, sokoldalúbb kialakítása miatt. Hangilag nem lövök nagyon mellé? Mármint arra gondolok, hogy adott pénzért közel a lehető legjobbat szeretném kihozni.

Köszönöm a segítséget előre is! :))

(#58580) pkaresz válasza rooland (#58579) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Szerintem Asus Xonar.

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#58581) duo válasza rooland (#58579) üzenetére


duo
őstag

írok privát!

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#58582) Fandango


Fandango
veterán

Ha a DAC-nak van saját USB drivere, azt minden esetben érdemes felrakni, vagy csak ha a windows nem akarja látni a készüléket magától?

(#58583) dgyuri0123 válasza Fandango (#58582) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Feltételezem, a gyári driver általában jobb, mint a Misrosoft verziója.

"csak a zene van"

(#58584) bkercso válasza Fandango (#58582) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sokszor fölösleges szemét is jár a driver mellé, és amúgy sem mindig tip-top a gyári driver sajna. Ha anélkül is műxik és van ASIO vagy Wasapi, akkor hagynám, vagy min. utánaolvasnék külföldi fórumokon az adott gyári drivernek.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58585) MasterMark válasza Fandango (#58582) üzenetére


MasterMark
titán

Funkcióban lehet hátrányod, ha nem a gyárit használod.

Más: Lehet már kérdeztem, nem emlékszem. Van egy Hivox Suricata 24-em, ami kvázi egy Musiland Monitor 01 mini.
Pattog a hang a Windows-ban. Ha zene megy wasapi-val akkor még nem vettem észre ezt a pattogást. Illetve ha Dolby vagy DTS passthrough van, akkor biztosan nincs semmi gond.

Szerintetek mi lehet a gondja? USB kábel?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#58586) Patice válasza MasterMark (#58585) üzenetére


Patice
nagyúr

Pufferelési hiba, resample miatti puffer kiürülés, hálózati túlterheltség is okozhatja, ha hálózatról játszod le.

Mivel játszod le?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58587) bkercso válasza MasterMark (#58585) üzenetére


bkercso
nagyúr

+1, vedd nagyobbra a buffert, ha tudod. USB-kábelre nem gyanakodnék, ha Wasapival megy, de persze ez sem lehetetlen.
Hivox Zolit kérdezted már?

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58588) Bodz válasza kromatika (#58577) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jobb, igen. Mondjuk az MSR7-hez nem vettem volna meg.
Emlékeim szerint nem sok vizet zavar. Inkább dobj rá még egy keveset.

(#58578) kriszwells: Pl. az A1 15-ért pofásabb.

(#58582) Fandango: Nem feltétlen. Magic-nél hangban nem volt különbség a Win és a C-Media driverek közt, így inkább előbbit használtam.

(#58579) rooland: Ezt alkudd le! :)

[ Szerkesztve ]

(#58589) Dorian válasza MasterMark (#58585) üzenetére


Dorian
félisten

Tehát nem zene vagy filmlejátszáskor, hanem a Windows-hangok pattognak?

Tudom, privátban beszéltünk már erről, akkor írtam, h nekem nem pattogott Win 10 alatt akár 10ms-kel sem, de most esett le, h nem a zenelejátszással van a probléma, youtubot meg ilyesmit meg nem igazán néztem

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58590) MasterMark válasza bkercso (#58587) üzenetére


MasterMark
titán

De milyen buffert? Windows-ról van szó.

+ Patice:

Magánál a windowsnál rossz, pl. Youtube, Twitch stb.

Beszéltem Fülelekkel AVX-en, azt mondta Win 10 alatt nem jó a cucc, és vegyek mást. :DDD

Dorian: Windows hangok nem elég hosszúak ehhez, inkább Youtube-on, meg Twitchnél hallani nagyon.

szerk.: Egyébként Wasapinál se vagyok benne teljesen biztos hogy jó, de nem olyan egyértelműen rossz mint Windows-ban. Eddig Kernel Streaming-en halgattam, de ott néha volt pattogás, de gyanítom az a KS miatt volt. Most egy ideje Wasapi-val használom, és nem hallottam hibát.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#58591) bkercso válasza MasterMark (#58590) üzenetére


bkercso
nagyúr

:DDD Legalább tudod, hogy nem a kábel!

Nem tudom, hogy a hangtulajdonságok/lejátszóeszközök fülön, vagy esetleg a driver tulajdonságainál állítható-e a memóriabuffer. :F

Vehetsz mást, de a hangminőség alapvetően nem attól függ, hogy CM6631A vagy XMOS, esetleg más, hanem az oszcillátor fáziszajától és a (belső) táplálás minőségétől (regulátorok zaja, kimeneti impedanciája). Nos, ezeket általában nem tüntetik fel az adatlapokon, így marad a fórumozás és próbálgatás... :)
Külön trükkös, hogy a modern USB-vevők 3 oszcit használnak: kettőt az audio órajelnek és egyet a uPC/FPGA saját órajelének. Az érdekes a dologban, hogy ez a 3. is komolyan hat a hangra, noha csak ritkán fordítanak rá figyelmet az alkatrészválasztáskor. Ezért érdemes meghallgatni az eszközt vásárlás előtt, hiába van benne jó óra az audiónak.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58592) Patice válasza MasterMark (#58590) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha WASAPI-val jó (ami kikerüli az alap hangkeverőt), akkor egyértelmű, hogy a Win saját DirectSound keverője a fos.

Win10 a legfrisseb?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58593) kromatika válasza Bodz (#58588) üzenetére


kromatika
veterán

"Jobb, igen. Mondjuk az MSR7-hez nem vettem volna meg" No most ezt aztán vég képen nem értem.Ehhez jobb fülest lenne érdemesebb venni,vagy a füles érdemelne jobbat?Ímit linkeltél az füles erősítő,azt már nem akarok külön venni.Fóleg egy 38omh-os füleshez.

(#58594) Bodz válasza kromatika (#58593) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem nem igazán illenek össze hangban. Az MSR7 világos, MX1 szintén. Ritkán vezet jóra az ilyen.

(#58595) MasterMark válasza Patice (#58592) üzenetére


MasterMark
titán

Nem a legfrissebb, Anniversary Update-en vagyok. Ha majd kijön a Fall Creators Update-et akkor fogom újrarakni azzal a gépet, kíváncsi leszek ott megjavul-e ez.

bkercso: Pont ezt a NuPrime uDSD-t ajánlotta mint USB - SPDIF transzport. De sajnos ha nem tudja a DD/DTS passthrough-ot, akkor nekem nem lesz jó.

Esetleg tudtok mondani valamit ami jó lenne? Vagy vegyek valami hangkártyát? (DD Live / DTS Connect is jól jönne játékokhoz.)

Switch Tax

(#58596) bkercso válasza kromatika (#58593) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem mindig rangsorolható, mi a jobb, ugyanis a hangminőség a felbontáson túl hangkaraktert is takar, vagyis két jó eszköznek még passzolnia is kell egymáshoz. (Pontosabban létezik egy 3. tényező is: az ízlés, ami a megszokáson keresztül bizonyos szintig tud korrigálni a dolgokon.)
[link]
[link]

MasterMark: Én nem tudok sajnos, de ha a hifi hangminőség is fontos szempont, akkor félő, hogy a DTS passthrough igencsak beszűkíti a lehetőségeket...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58597) MasterMark válasza bkercso (#58596) üzenetére


MasterMark
titán

És mik a lehetőségek egyáltalán? Van közte ami ajánlott?

A többi musiland cucc is bugos Win 10-en?

Switch Tax

(#58598) kromatika válasza Bodz (#58594) üzenetére


kromatika
veterán

:R

(#58599) bkercso válasza MasterMark (#58597) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudom sajna, nem hallottam DTS-es cuccot. Win10-et se ismerem. Én csak fejlesztek, és néha meghallgatom, ami gyári cucc szembejön. :B Majd a Zármester jön és megmonnya. :D

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58600) Patice válasza MasterMark (#58595) üzenetére


Patice
nagyúr

Pedig most a CU-ban már hozzányúltak a Win10 hang részéhez. Lehet megérne egy próbát.

Human Audio Tabla emlékeim szerint átereszti a DD/DTS-t. Ez Hiface alapú cucc. Lehet azokat is érdemes lenne megnézned.

SMSL-t láttam legutóbb Zoli demóján, persze tuningolta leválasztó trafóval. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.