Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) #71562240


#71562240
törölt tag

Op-ampokat akarok majd vásárolni, lehetőleg a HQ Elektronikától, de egy ismerősöm kétségeket ébresztett. Ugyebár be akarom biztosítani, hogy bizonyosan eredeti gyártmányokat vegyek. Aki merne befolyásolni a tapasztalatai alapján, hogy a HQ Elektronikánál bizonyosan eredeti vagy nem bizonyosan eredeti opampokat kapnék, az kérem befolyásoljon. Köszi.

(#57303) Ribi válasza #71562240 (#57301) üzenetére


Ribi
nagyúr

Miért, ő mit kapott ott?
És hogy derítette ki, hogy nem eredeti? Mert gondolom onnan veszi, hogy valaki nem eredetit kapott.

(#57304) bkercso válasza #71562240 (#57301) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem kell félni szerintem. De ha sokat vennél, akkor vegyél egy biztisan eredetit általad prefert forrástól , és azzal hallgasd össze a többit. De amúgy jó a hq, tme, farnell, és mindegyik emberi áron szállít.

Ha az ismerősöd hamisat kapott tőlük, akkor viszont mit mondhatnánk?...

Graveyard:
a K701 akkor vékony, ha nem elég az erőssítő teljesítménye. Nem értem, de egyértelműen tapasztaltuk ezt többen is. Ekkor nem torz, csak vékony.
Próbáld ki az OTL csövit AVX-ről! :)

Árat továbbra sem írtál.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57305) #71562240 válasza bkercso (#57304) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem feltétlen kapott a kolléga hamisat, a kétségei miatt nem vásárol ott, és lehet, hogy soha nem is vásárolt ott. Nem "részleteződött", tehát nem tudom, hogy mennyire saját vagy mások konkrét tapasztalatai alapján vagy híján terelt elfelé tőlük. Helyenként furcsa áraikról ellenben esett szó. Éppenséggel visszakérdezhetnék, hogy mennyire alapozza a kolléga tapasztalatokra is a kétségeit, de gondoltam, titeket is megkérdezlek, hátha van pro vagy kontra tudásotok. Neked bkercso ugyebár tudhatóan van (pozitív) tapasztalatod velük, ezt meg is beszéltük közben a másik szálon.

[ Szerkesztve ]

(#57306) bkercso válasza #71562240 (#57305) üzenetére


bkercso
nagyúr

Véletlenül is benyalhatnak hamisat, ha a beszállítójuknak olyanja van. Szerintem... Én a gyártótól kapott termékmintával össze tudom vetni. Ennek híján vehetsz két forrásból is, és ha ugyan olyanok, akkor sanszos, hogy eredeti.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57307) Samtya


Samtya
senior tag

Van ezekből hamisítvány, és ha igen, mennyire gyakori? Remélem nem olyan a helyzet, mint a microSD kártyáknál.

(#57308) Ribi válasza #71562240 (#57305) üzenetére


Ribi
nagyúr

Milyen furcsa árról esett szó?
Nekem pont opával kapcsolatban nincs velük tapasztalat, de sok mindent vettünk már ott és most készülök sok mindent venni náluk.

(#57309) gordonfreemN válasza Ribi (#57308) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én annyit tudok egyszer benyeltek valami hamis tranzisztort amik sorra pukkantak el. 1-2 éve. Van ilyen...
A littlediode elvileg angol cég. Na tudod milyen 3sc1775-öt küldtek? Adatlap hfe'min=400 valóságban max=180.
Gyorsan vissza is utalták az árát.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#57310) krichd1 válasza Graveyard (#57299) üzenetére


krichd1
addikt

"Nem is baj, legalább nem nyúl bele a középtartományba semmibe"

Mi nem nyúl bele? :D

(#57304) bkercso: A K701 alapkarakterében vékony, tehát kevés mély, sok közép-magas, plusz rossz a középtartománya, vagy legalábbis elég fura. Q701 ebben más, hogy valamivel több a mély tartomány, kevesebb a közép-magas, így aránylag kiegyenlítettebb. A K701 mindenképp a legelcseszettebb az egész 700-as evolúcióban.
OTL csöves is lényegében is azt csinálja, hogy ráerőszakolja a viszonylag sima, kellemes karakterét a fejhallgatókra, mondhatjuk úgy is, hogy homogenizál, tehát gyakorlatilag a félrehangolt világos borzalmakat teszi valamennyire hallgathatóvá.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57311) bkercso válasza Samtya (#57307) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ebay-en gyakori a drága opá-knál a hamis, amúgy nem kell félni szerintem.

krichd1:
Rtm. Egyszwr hallottam az otl-t, akkor tetszett.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57312) #71562240


#71562240
törölt tag

Nem részleteztük, csak általánosságban esett szó fura áraikról.

Ettől függetlenül, még jóval azelőtt, hogy a kollégával beszéltünk volna erről, éppenséggel magam is láttam furcsa árat, miközben az utóbbi hetekben keresgéltem néhány típus között, hogy mit is fogok venni tuningolásképpen.
Link
Az OPA327BP-nek majdnem másfélszer annyiba kellene kerülnie mint az AP-nek, helyette tetemesen olcsóbb - volt, amikor volt raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#57313) Graveyard válasza krichd1 (#57310) üzenetére


Graveyard
kezdő

Ha ebből indulunk ki,akkor a te nézőpontod szerint mindegyik high end nyitott fejes "világos borzalmas hangú. Csak mert a hd600-tól,akg ,hifiman ,beyer cuccokhoz is láttam,olvastam hogy csövessel hallgatják.

(#57314) fericske válasza Graveyard (#57313) üzenetére


fericske
addikt

Az honnan jött, hogy mi a nézőpontja?
Az általad sorolt márkák legtöbb modellje világos hangkarakterű, pont jó hozzájuk a meleg csöves hang.

(#57315) Graveyard válasza fericske (#57314) üzenetére


Graveyard
kezdő

Csak megemlítettem párat, az összes ismert nyitott fejeshez olvastam hogy szeretik csövessel hallgatni, olyat pedig még nem hogy egy nyitott fejes sötét hangját világosítanák forrással. Gondolom ott mar bajok vannak ha sötét hangja van egy nyitottnak.

(#57316) bkercso válasza Graveyard (#57315) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mit szeretnél hallani?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57317) Spíler válasza bkercso (#57316) üzenetére


Spíler
őstag

És miért? ;]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#57318) krichd1 válasza Graveyard (#57313) üzenetére


krichd1
addikt

Induljunk ki abból, hogy pár konkrét típussal kapcsolatban írtam véleményt, most ebből azért ne általánosítsunk ilyen durván, mert abból csak a hülyeség lesz.
A HD600-at nem tartom világos borzalmas hangú fejhallgatónak, persze el lehet rontani a hangját, de ezt éppen pont egy normális fejhallgatónak tartom, tehát jól beletrafáltál, persze bele tudok kötni. :)
Egyébként azért van pár felső-közép, felső, vagy akár high-end kategóriás fejhallgató, ami nem borzalmasan világos hangú, legfeljebb csak egy kicsit. Például a régebbi, nem elcseszett Audeze LCD-3, LCD-2, Stax SR-007 MK2, régi sima Lambda, sőt pár szám erejéig hallottam SR-009-et is, az sem volt világos, akkor ott a klasszikus Sennheiser HD650, Audio-Technica R70x, sőt már a Beyerdynamic T1 2nd Generation-t (ami valójában a 3. generáció) sem mondanám már nagyon világosnak. Ha nagyon gondolkodnék, még tudnák írni jó pár típust.
Elektroncsöves erősítőkre nem általánosságban írtam azt amit, hanem az avx-es OTL-re, amiből lehet kérni ugyan többfélét, de azért az még az a szint, aminek még bizony jól hallhatóan van saját hangja, de azért már van egy korrekt áteresztő képessége is, tehát nem színez olyan nagyon.
Ugye az elektroncsöves erősítőknél is az van, mint bármely más felépítésű erősítőnél, hogy ahogy lépünk a kínálat legaljáról szépen felfelé a csúcskategóriáig, úgy egyre inkább áteresztőbb, kevésbé színezőbb erősítőkkel lehet találkozni, a hangkarakter is bizony elég változó tud lenni itt is. Illetve persze komolyan számít fejhallgatóknál az erősítő konstrukciója, tehát teljesen más elektroncsöves erősítőt használunk elektrosztatikus fejhallgatókhoz, mint nagy impedanciás dinamikushoz, általában megint más szokott beválni alacsonyabb impedanciás planár/ortho vagy sima dinamikus típusokhoz. Az elektrosztatikus mindenképp más kategória.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57319) Graveyard válasza bkercso (#57316) üzenetére


Graveyard
kezdő

Amit most, csak kell egy combosabb erősítőt néznem,mert a q701 megette reggelire a forrásom. (Igen bodz, azt amire gondolsz).

Bár az összkép még így is drámai változás, megmutatta azért a tulajdonságait,aminek nagyon örülök mert fenomenális. Még a mélyek is tetszenek így (basszus gitár,csello,dob mind pontos,dinamikus,és telt. De bizony nem tudom hogy, de tudatja velem hogy "tegyél már alám normális erősítőt,mert csak úgy mutatom meg mit tudok igazán"

Ami biztos nem szeretném elszinezni a hangját nagyon. Egy kis melegség jöhet, de a közepet és magasakat hadja békén mert az fenomenális. Soundstage hatalmas,eszközelválasztás brutál. Ezekhez se nyúljon. Most már így talán pontosabb a kép, milyen erősítőt képzelek el neki.

[ Szerkesztve ]

(#57320) krichd1 válasza Graveyard (#57315) üzenetére


krichd1
addikt

Semmivel sincs nagyobb baj, ha egy nyitott fejhallgató sötét karakterű, sőt, mivel jóval kevesebb van belőle, mint világosból, így jóval értékesebb. ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57321) fericske válasza krichd1 (#57320) üzenetére


fericske
addikt

Akkor a módosított Beyer dt860-am milliókat ér :D

[ Szerkesztve ]

(#57322) krichd1 válasza fericske (#57321) üzenetére


krichd1
addikt

Dt860-ból? 10cm vastag kőzetgyapottal, vagy mivel? :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57323) bkercso válasza Graveyard (#57319) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem K701-et kaptál kölcsönbe? Q701-et

DF Red-ről szerintem max. közepesen unalmas lehet, így én nem zárkóznék el a DAC+Amp kombók kipróbálásától sem. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57324) Graveyard válasza bkercso (#57323) üzenetére


Graveyard
kezdő

B&O hifi plus al hallgattam/om. Unalmasnak nem mondanám egyáltalán. Egyszerűen érezteti hogy több kell neki.. fentebb leírtam kb milyen erősítő kellene,arra kellene ajánlás. Q701.

(#57325) fericske válasza krichd1 (#57322) üzenetére


fericske
addikt

Fülpárna emelés és belső ív merevítés (hibrid párnákhoz hasonlóan) meg egy 75 ohm impedancia konverter (opcionálisan használva).

(#57326) bkercso válasza Graveyard (#57324) üzenetére


bkercso
nagyúr

bowler-t is ismered?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57327) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Hogy valami hasznomat is vegye a fórum.

Írok egy kis véleményt a MomentDAC MKII-ről.

Kezdésnek leírom, hogy teljesen amatőr vagyok (ha esetleg eddig valakinek nem esett volna le), tehát a véleményemet kéretik ehhez méltóan kezelni. Nem vagyok se Bodz se krichd1, akiknek a fülét haláluk után bebalzsamozva Lenin mellé temetik majd, hogy az utókor megcsodálhassa, tehát a véleményem másokétól eltérő lehet.

Kedden elutaltam a pénzt, mkercso szerdán postára adta, csütörtökre itt is volt.
A DAC tényleg elég kicsi, félúton van egy Musiland 01 és a Denon DAC között. Súlya éppen megfelelő, nem túl nehéz, nem túl könnyű, de ahogy Bodz is írta, egy merevebb vagy súlyosabb kábel elmozdíthatja.
Minimál dizájn, de semmivel se minimálabb, mint amennyire lennie kell. Egyedül a billenő kapcsolók éreztetik velem a DIY vonalat, minden más rendben.
Jár mellé egy kapcsoló üzemű táp, ami a gyártó szerint elég hozzá, nem kell külön lineáris táppal szórakozni. Ezek mellett van még egy garancia levél, amin a feltüntetett garanciális idő 2 év.

Ami a lényeges, az a hang. Nekem már elsőre is feltűnt, hogy ez valahogy máshogy szól, mint a Denon DA-300USB. A Denon-tól elvonatkoztatva, hihetetlenül részletes a zene, a hangszerhangok is nagyon szépen szólalnak meg, hatalmas tér.
AVX-en egy fórumtag szerint vékonyabb a hangja a Metrum Octave DAC-hoz képest (viszonyításként ez egy közel 400eFt-os DAC), ezért kicsit féltem tőle, de visszagondolva, hogy Bertalan korábbi erősítői sem éppen voltak mély hiányosak, ezért reméltem, hogy itt sem lesz másképp és így is lett. Semmit nem érzek kevésnek vagy túlzónak.
Visszakötve a Denon-t, szinte teljesen más. Én nagyon szeretem a Denon-t is, a használt árán nem tudom hány olyan DAC van, ami van olyan jó vagy jobb nála, de én azt mondom pár óra próbálkozás után, hogy a MomentDAC MKII sokkal jobban muzsikáló DAC. Talán még sosem éreztem ilyen élvezetesnek a zenét. Mindig értetlenkedve figyeltem, amikor egyesek pl. 2 USB kábel között több kategóriányi hangzásbeli különbségekről beszéltek (persze attól, hogy rossz a fülem, még más lehet tényleg így hallja), de itt én is azt mondhatom, hogy van különbség a két DAC között a MomentDAC MKII javára, nem is kicsi. Engem meggyőzött, így marad nálam, remélem hosszú ideig (ha itt lehet hosszú időről beszélni). :C :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57328) Polllen válasza HUNNIA1920 (#57327) üzenetére


Polllen
nagyúr

Milyen forrásról eteted?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57329) HUNNIA1920 válasza Polllen (#57328) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Egy Himedia Q10 Pro médialejátszó koax kimenetéről.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57330) Polllen válasza HUNNIA1920 (#57329) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57331) bkercso válasza Polllen (#57328) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szerintem amúgy a wm880x chipek nem annyira érzékenyek a forrásta.

Hunnia 1920:
Köszi a véleményed leíráxsát! Gyenge forrásról ki tudod esetleg próbálni?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57332) Dorian válasza bkercso (#57331) üzenetére


Dorian
félisten

Miért, egy ilyen médialejátszó koax kimenete nem pont épp ilyen (gyenge forrás)?

Jó lenne már kipróbálnom a DAC-od, várom már.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57333) Polllen válasza bkercso (#57331) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igen, tudom. Csak kiváncsi voltam, h miről hajtotta.

Ha osszerakom az árát, nálam a pifi digi+ lesz a forrás.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57334) HUNNIA1920 válasza bkercso (#57331) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Sajnos ez az egy eszközöm van csak, amin van koax. A számítógéppel lehetne még, de oda meg kéne az USB. Igaz van az alaplapon optika, de nem akarok alaplapi driver-t feltenni, nehogy nekem összezavarja a Musiland DAC-ot. :)

Dorian: nem hinném, hogy a média lejátszó koax kimenete annyira sz*r volna, legalábbis nem hiszem, hogy egy alaplapi koax jobb lenne (már ha van ilyen még). Nyilván egy XMOS jobb lenne, de akkor ahhoz meg kéne android driver (ha van ilyen). Az egyik oldalon büszkén hirdetik, hogy a média lejátszóra nyugodtan rá lehet kötni USB-s DAC-ot, de szerintem amihez kell egyébként is driver, az ott nem fog csak úgy Plug n' Play működni.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57335) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#57334) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És milyen zenelejátszó programot használsz? Mert nem kevés múlik azon sem.

"csak a zene van"

(#57336) HUNNIA1920 válasza dgyuri0123 (#57335) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Na ez jó kérdés. Csak simán elindítom a Kodi-t, aztán ott a Music menüpont alatt hallgatom őket. Nem tudom milyen ott a beépített lejátszó.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57337) dgyuri0123 válasza HUNNIA1920 (#57336) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Volumio felmegy rá? Jobb lenne, mint Kodiból hallgatni a zenét. Én mondjuk Foobar-ozok évek óta, úgyhogy lehet, hülyeséget beszélek.

"csak a zene van"

(#57338) HUNNIA1920 válasza dgyuri0123 (#57337) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nem tudom, még nem próbáltam, de Foobar-t lehet kipróbálom. Gépen használtam egy ideig, amíg nem jött a jRiver.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57339) Dorian válasza HUNNIA1920 (#57334) üzenetére


Dorian
félisten

Amiket én próbáltam régebben, Popcorn, Asus, meg még 1-2 azoké bizony elég gyenge volt, pedig nem xmos, hanem laptop + Suricata konverter volt az "ellenfél". Ráadásul ASRC sem sokat javított ezen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57340) bkercso válasza Dorian (#57332) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ez jó kérdés, hogy mennyire gyenge a médialejátszó. Elsősorban az órájától és annak tápjától függ, nem attól, hogy XMOS vagy milyen FPGA/mikrokontroller van-e benne.
Az XMOS-ok hangja is ettől függ, ezért nagyon eltérnek egymástól hangban.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57341) HUNNIA1920 válasza Dorian (#57339) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nem tudom, nincs összehasonlítási alapom.

Pont azért vettem ezt a lejátszót, mert azon kevesek közé tartozik, amin van koax. Ennyi erővel vehettem volna egy harmadannyiba kerülő noname kínai lejátszót is, amin csak optika van, de általában a koax jobb, mint az optika.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57342) Polllen válasza HUNNIA1920 (#57341) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az én tapasztalatom az, h dac fronton dől el minden. Az M-dac optikán is remekül szólt, a Denon már kevésbé, az xda-1 meg kifejezetten pocsék volt ugyanarról a forrásról. (TV)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57343) krichd1 válasza Polllen (#57342) üzenetére


krichd1
addikt

Nem minden, de azért erősen függ a DAC digitális részétől is a dolog. Az XDA-1 például jó példa, az már elég elavult ebből a szempontból is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57344) Bodz válasza bkercso (#57331) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ja, igen. Mielőtt visszaküldtem kipróbáltam a tv optikájáról is. Szarabb, mint a Magic koax kimenete. De mire vagy amúgy kíváncsi?

(#57345) bkercso válasza Bodz (#57344) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hogy relatíve mennyire mondható érzékenynek a forrásra.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57346) Polllen válasza krichd1 (#57343) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amikor fogsz egy rossz forrást és azt újraórázod dac-n belül, egész jó eredmény lesz belőle.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57347) krichd1 válasza Polllen (#57346) üzenetére


krichd1
addikt

XDA-2-nél nyomkodtam én ki-be az ASRC-t, de azért annak jól esett egy külső transzport és normálisabb digitális forrás. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57348) Polllen válasza krichd1 (#57347) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az lehet, de lejjebb írtam a tapasztalatom a 3 dac-kal és ugyanazon gyatra forrásal.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57349) Bodz válasza bkercso (#57345) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ezt így 2 eszköz alapján nem lehet szerintem megállapítani, több kéne. Vagy mivel a tv-ről szarabbul szólt (rossz nem volt egyébként), akkor jelentsük ki, hogy érzékeny?? ;] :)

(#57327) HUNNIA1920: Reclk kapcsolóval mik a tapasztalataid? Direkt nem írom még le a sajátomat, kíváncsi vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#57350) PodMAN válasza HUNNIA1920 (#57327) üzenetére


PodMAN
senior tag

A billenő kapcsoló nem DIY vonal ... lásd például: Teac UD-503.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.