Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) fericske válasza PodMAN (#57350) üzenetére


fericske
addikt

Retro vonal. Nekem tetszik amúgy, az analóg VU méterrel együtt :)

(#57352) Bodz


Bodz
Topikgazda

Egyre magasabbra csap a SAP-8 szeretetem. Megfogott, de igazi mély mélyek, sima, abszolút folyékony előadás. :C

(#57353) Polllen válasza Bodz (#57352) üzenetére


Polllen
nagyúr

Még a végén a myryad-nak mennie kell?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57354) HUNNIA1920 válasza Bodz (#57349) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Én egyszer kipróbáltam, de kb. mintha egy kikötött kapcsolót kapcsolgattam volna, szóval nem sok értelmét látom (hallom).

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#57355) Bodz válasza Polllen (#57353) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azt azért nem. Csak jobb az LCD3-mal, meg aztán hiányozna a távirányíthatóság is.

(#57354) HUNNIA1920: Magic-ről én meg mertem volna rá esküdni, hogy picit agresszívebb hangja van (főleg a magas tartomány) bekapcsolva, úgyhogy 1-2 óra után nem erőltettem.

[ Szerkesztve ]

(#57356) strynox válasza Bodz (#57355) üzenetére


strynox
tag

A LogiLink UA0210 és a Bodz által ajánlott LogiLink UA0211 között mennyi különbség lehet? Csak, mert az utóbbi kétszer annyiba kerül, mint az előbbi.

(#57357) Bodz válasza strynox (#57356) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Biztosan sok, mert az egy teljesen más, VT1630A-ra épülő megoldás.
Nem tudom ugyan mihez kellene, de olcsón inkább vegyél M2 Prot.

[ Szerkesztve ]

(#57358) bkercso válasza HUNNIA1920 (#57354) üzenetére


bkercso
nagyúr

+1 :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57359) ferzoli válasza Bodz (#57352) üzenetére


ferzoli
Ármester

Sense V1-el összevetve milyen ez a SAP-8?
Amúgy a Korg dac 100m remek, köszi a tippet. :)

(#57360) Bodz válasza ferzoli (#57359) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Sokkal kiegyensúlyozottabb, víz tisztaságú, kb. hájend hangélmény. :D

(#57361) Bodz válasza ferzoli (#57359) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Amúgy ha még mindig AD500X van, akkor azért csak óvatosan! A SAP nem igazán fog vastagítani a hangján, ahogy a Sense teszi.

(#57362) Zanik


Zanik
addikt

Sziasztok!

Gondolkodom egy olyan DAC/Amp kombón, amire egyszerre tudnék rákötni egy Raspberry Pi-t (USB) illetve egy beépített phono pre-amp-os lemezjátszót (Line-in).

Amit eddig találtam: Topping D3

Van esetleg ezzel valakinek tapasztalata? A D30-ról és az A30-ról találtam pár hsz.-t, de erről nem.

De szívesen várok tippeket hasonló DAC/Amp kombóra, ami alkalmas lehet a fenti kombinációra.
Előre is köszi mindenkinek aki tud valamit segíteni. :R

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#57363) ferzoli válasza Bodz (#57361) üzenetére


ferzoli
Ármester

Igen, még az van, de erősen gondolkozom az AD900X-en vagy a DT 880-on, ahogy kivettem ezek kicsit testesebben szólnak mint az AD500X.
Most nagyon elégedett vagyok a korg - sense v1 - AD500X lánccal, érzésem szerint ez a dac/amp páros sokat már nem hagy a fejesben, ezért is töprengek a váltáson.

De lehet kipróbálom az SAP-8 baráti áron mért hájendségét, a Sense V1-et pedig megtartom erőteljesebb zenékhez :)

[ Szerkesztve ]

(#57364) s4tch


s4tch
veterán

Ez de szép:
http://www.digitalaudioreview.net/2016/11/monorice-1x-usb-dac-grand-theft-audio/

The evidence strongly suggests that MonoRice have not only gone some way to ape the DragonFly’s hardware configuration but that they have also (somehow) cracked the Texas Instruments’ on-chip encryption to lift Rankin’s Streamlength code lock, stock and two smoking barrels. DAC design done, no R&D required.

(#57365) bkercso válasza s4tch (#57364) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tolvajok mindenhol vannak sajnos. Pedig sokból nem tartott volna nekik se egy SA9023-at használni, mint a legtöbb kínai $30-os kütyüben... :U

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57366) krichd1 válasza ferzoli (#57363) üzenetére


krichd1
addikt

Nem sokkal testesebbek. Még azok is világos középkategóriás tucat fejhallgatók elég sok alapvető hibával, tehát ha ezekhez ragaszkodsz, akkor maradhat a Sense V1. Ha komolyabban akarsz fejleszteni, akkor az AD900X-et, DT880 Editiont nyugodtan átugorhatod, nem vesztesz velük sokat.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57367) #56474624 válasza krichd1 (#57366) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ahhoz képest, hogy sokak kedvenc fejhallgatója a 880, ez elég merész kijelentés. :)

(#57368) Bodz válasza Zanik (#57362) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Milyen fejhallgatohoz kellene? Mennyit koltenel?

(#57363) ferzoli: A 600-as 880 testesebb, jobb is. Tehetsz vele nyugodtan egy próbát.

(#57367) Ba cy lus: Most meg visszafogottan is nyilatkozott. :) Lehet te nem tudod, de van összesen vagy 3-4 fejhallgató, amit elviseli.

[ Szerkesztve ]

(#57369) krichd1 válasza #56474624 (#57367) üzenetére


krichd1
addikt

Azért ki lehet szabadulni abból a ketrecből, van akinek már sikerült. :)

(#57368) Bodz: 3-4-nél azért több van, de nem sokkal. :D

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57370) Zanik válasza Bodz (#57368) üzenetére


Zanik
addikt

ATH-AD500x a fejhallgató. Árban rugalmas vagyok, elsőre olyan 30-60ezer között gondolkodtam, de hajlandó vagyok akár 100-ig is elmenni ha valami olyan cuccot ajánlatok ami megér annyit.

Pl. most néztem a JDS labs The Element-jét, de szállítással már a lélektani határ felett van jóval. :((

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#57371) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Lars&Ivan THA-30X volt már?

"Valódi vákuumcsöves betekintő bullshit", vagy tényleg van létjogosultsága?

Aurea mediocritas

(#57372) krichd1 válasza Zanik (#57370) üzenetére


krichd1
addikt

Ha szeretnél kísérleti alany lenni, akkor például az Oehlbach XXL DAC Ultrat kipróbálhatnád.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57373) ferzoli válasza krichd1 (#57369) üzenetére


ferzoli
Ármester

Ha az utazást kihagyom és egyből a cél, akkor mi lenne a ketrecen túl, de még százon innen, ami nyitott, szellős, kiegyensúlyozott és testes? :)

(#57374) krichd1 válasza ferzoli (#57373) üzenetére


krichd1
addikt

Túl sokat szeretnél ennyiért. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57375) Dorien válasza ferzoli (#57363) üzenetére


Dorien
veterán

Én kb. egyenlően világosnak / kiegyenlítettnek éreztem ezt a két fejest (AD900X és DT880 Edition 250 ohm). Az AD500X-nél mindegyik jobb, természetesebb hangot ad. Viszont az AT-k sokkal gyorsabbak a Beyernél, ezért zúzósabb zenékhez szerintem ők a jobbak, míg akusztikus, klasszikus darabokhoz inkább a DT880 lassú, analógos, részletgazdag (mert a lassúság miatt tovább hallod az adott hangot) előadásmódja a nyerő. SZVSZ

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57376) Bodz válasza Zanik (#57370) üzenetére


Bodz
Topikgazda

[link] vagy [link]
Hallgasd meg mindkettőt, mert eléggé különbözőek. :)

[ Szerkesztve ]

(#57377) Zanik válasza krichd1 (#57372) üzenetére


Zanik
addikt

Hát annyiért inkább nem lennék kísérleti nyúl. Annyiért biztos bevált cuccot vennék csak.

Bodz: kössz a tippeket! Bkercso cuccaival már szemeztem korábban is, lehet itt az ideje belehallgatnom valahol! Meg a Taga-t is megpróbálom becserkészni (talán a netdepósoknál ki lehet próbálni).

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#57378) krichd1 válasza Dorien (#57375) üzenetére


krichd1
addikt

Nem értem sem a jellemzést, sem az az abból levont konklúziókat :F
Egyszerűen annyi az alapvető különbség, hogy az AD900X valamivel tisztább, a DT880 grízesebb, torzabb. Sense V1 eléggé belenyúl a hangképbe, emiatt persze születhetnek számomra kicsit fura vélemények, de mint írtam ezeket simán érdemes átlépni, hogy ne is menjünk nagyon messze, ott az ATH-R70X.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57379) #56474624 válasza krichd1 (#57369) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tényleg nem akarlak megsérteni, de ha ennyire sajátos ízlésed van hangban, nem gondolod, hogy nem túl releváns általában a saját ízlésed, nem pedig a köz ízlése alapján írni az egyes fejhallgatókról? Ezt a két dolgot jó lenne valahogy különválasztani, mert elég nyilvánvalóvá vált az évek folyamán, hogy a te hallásod nagyon elüt az itteni átlagtól, másra érzékeny, mást tart fontosnak a hangzásban, mást tart jónak, így amennyiben a saját meggyőződésed, hallásod alapján írsz csak, nagyon messzi kerülhetünk az objektivitástól. :U

(#57380) krichd1 válasza #56474624 (#57379) üzenetére


krichd1
addikt

Mivel csak a saját fülemmel hallok, máséval nem, így csak az alapján tudok ítélni.
Objektív szempontból viszont méréseken is látszik szépen, amiket én súlyos hibáknak szoktam érzékelni, maradjunk csak a tipikus közép-magas kiemelésnél.

Hangdoboz ajánlásnál belekalkulálom a közízlést, vagy egy adott személy ízlését, de azért azoknál is próbálom elkerülni a nagyon csalós típusokat. Fejhallgatóknál jóval több típust kiszórok.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57381) #71562240


#71562240
törölt tag

"...ha ennyire sajátos ízlésed van hangban, nem gondolod, hogy nem túl releváns általában a saját ízlésed, nem pedig a köz ízlése alapján írni az egyes fejhallgatókról? (...) "...így amennyiben a saját meggyőződésed, hallásod alapján írsz csak, nagyon messzi kerülhetünk az objektivitástól."

Közízlés és objektivitás egy lapon?! Ráadásul párhuzamban?!

Nem mellesleg, saját tapasztalatom alapján általában Krichd1 hallása szokott közel kerülni az objektivitáshoz, nem pedig az úgynevezett közízlés. Tehát a köz illetve a fejhallgatózás - alkalmasint hifizés - szempontjából inkább hasznos, ha Krichd1 nem igyekszik lefeküdni az úgynevezett közízlésnek. Az úgynevezett közízlés köztudomásúan általában is eleve ritkán áll közel objektivitáshoz - és ritkán ízléses. Hihi.

(#57382) #56474624 válasza #71562240 (#57381) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ne forgasd ki, a közízlés nyilván a szűkebb, "audiofilebb" hangzásra igényes közönségre vonatkozott, krichd1 kolléga pedig innen is nagyon kilóg. Bodzra vagy schawora 100x előbb hagyatkoznék, mint rá. Nem azért, mert ő nem hall jól, hanem mert nagyon egyéni igényei vannak még ezen az igényesebb hangzásra vevő közösségen belül is, illetve szerintem az említett két ember jóval tárgyilagosabb is. Mert az semmiképp nem tárgyilagos, hogy a Beyer dt880 egy olyan fejhallgató, amit nyugodtan át lehet ugorni. Ha egy Beatsre mondaná ezt, egyetértene vele az audiofil közösség nagy része, de a dt880 esetén már aligha. :N

(#57380) krichd1:
Objektív szempontból viszont méréseken is látszik szépen, amiket én súlyos hibáknak szoktam érzékelni, maradjunk csak a tipikus közép-magas kiemelésnél.

Ez lehetséges, csak lehet, akinek megemlíted mint főbenjáró bűnt, azzal ő tökéletesen együtt tud élni, sőt, talán épp azt keresi. Illetve ez nem egy egzakt dolog, a mérték a nem mindegy, és hogy ki milyennek hallja.

[ Szerkesztve ]

(#57383) krichd1 válasza #56474624 (#57382) üzenetére


krichd1
addikt

Nekem mindegy kire hallgatsz.
Most maradva az objektivitásnál, tárgyilagosságnál, a konkrét Dt880 Edition 250ohm verzióval kapcsolatban, amire néhány ember és/vagy bizonyos közízlés szerint kiegyenlített és ajánlott fejhallgató, az valójában ilyen mérés szerint:

Ilyen durva kiemelés bizony már főbenjáró bűn és teljesen elfogadhatatlan, ha tényleg, ha valóban audiofil oldalról közelítjük meg a hangzást és kizárjuk a szubjektivitást.
A szubjektív véleményem is tartom. :D

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57384) #71562240


#71562240
törölt tag

"...a közízlés nyilván a szűkebb, "audiofilebb" hangzásra igényes közönségre vonatkozott,..."

Az "audiofilebb hangzásra igényes közönségből" nem lóg ki Krichd1 semennyire - de az a halmaz itt mindössze néhány embert jelent, akik mindegyike valahogyan kilóg egymáshoz képest. Ergo nincsen "köz"ízlésük - vagy csak alig.

"krichd1 kolléga pedig innen is nagyon kilóg. Bodzra vagy schawora 100x előbb hagyatkoznék, mint rá."

Schawo nem közízlés, Bodz közelebb áll hozzá, vegyes, határeset. :)

(#57385) #56474624 válasza krichd1 (#57383) üzenetére


#56474624
törölt tag

Számomra az objektivitás itt fejhallgatóknál a szubjektivitások átlaga. Nem tud más lenni. Ha a két dolog nem találkozik, akkor a mérés rossz.

(#57386) #56474624


#56474624
törölt tag

De egyébként meg lehet hallgattatni a 880-at hivatásos zenészekkel is, a zárt változata ugye elég elterjedt stúdiókban. Ha tényleg annyira rossz lenne, nem lennének hajlandók azzal dolgozni a zenészek, mert olyan mértékben nem lenne köze a valósághoz, a zenéhez. Ebből az egyszerű tényből is ki lehet indulni, hogy nem lehet elviselhetetlenül rossz általában. Egyszerűen olyan nincs, hogy a saját hallásom, ízlésem annyira elsődlegesnek vegyem, hogy mikor nem magamnak ajánlok valamit, akkor a zenész, hangmérnök szakma véleményét, ízlését is semmibe vegyem. A 770 (pro) nem azért terjedt el a stúdiókban, mert főbenjáró bűnt követne el a hangzásával. A 880 pedig annak egy kifinomultabb változata. Kizárt, hogy objektíve rossz hangja legyen, kizárt, hogy merénylet legyen a zene, a zenei hangzás ellen.

[ Szerkesztve ]

(#57387) krichd1 válasza #56474624 (#57385) üzenetére


krichd1
addikt

A szubjektivitás átlaga topikonként/fórumonként változik, attól függően, hogy kik írnak adott helyre, abból szinte lehetetlen valós objektivitást kreálni, legfeljebb csak valami alternatívat. A méréssel semmilyen probléma nincs, elég komoly mérőberendezéssel készült, ha nem is 100% pontos, de elég közel van hozzá, a jelleggörbét tekintve mindenképp.
Fülem szerint is, de persze az most nem számít. ;]

(#57386) Ba cy lus: Audio Technica M50/M50X-et is használnak stúdiókban, aztán mégsem egy szuper fejhallgató, a másik topik közízlése szerinte sem. :)
A 770 Pro-ból meg megint sokféle változat készült, van ami kifejezetten dobosoknak, hát például azzal sem hallgatnék zenét.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57388) #56474624 válasza krichd1 (#57387) üzenetére


#56474624
törölt tag

A szubjektív észlelésünk mégis mást mond jelen esetben (azaz általában fejhallgatóknál), mint amit a mérés. Szóval nem jó a mérés. :N

(#57389) krichd1 válasza #56474624 (#57386) üzenetére


krichd1
addikt

"Kizárt, hogy objektíve rossz hangja legyen, kizárt, hogy merénylet legyen a zene, a zenei hangzás ellen."

Erre csak annyit mondok a stúdiós vonalnál maradva, hogy Yamaha NS10.
Ezzel be is fejeztem ezt a stúdiós érvelési szálat, meg úgy az egész témát. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57390) #56474624 válasza krichd1 (#57389) üzenetére


#56474624
törölt tag

De ha NS10-et meghallgattatsz egy zenésszel vagy egy hifistával, nem is fog bólogatni, hogy az jól szól. A 770-nel és 880-nal messze nem ez a helyzet, sőt, igazából mai napig népszerűnek mondhatók hifista/audiofil körökben is, különösen a 880.
Lehet jönni a méréssel, de az elsődleges mérőeszköz mindig a fülünk lesz.

Amúgy azért voltak olyan márkák, típusok, amelyek mind a stúdióban, mind a hifista körökben elfogadottak voltak, pl. nagyon régen az Acoustic Research, vagy a JBL néhány doboza is ilyen volt valaha, tehát az NS10-ből kár általánosítani, igazából az sokkal inkább a kivétel, mint a jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#57391) hm74 válasza Dorien (#57375) üzenetére


hm74
aktív tag

Az én fülem szerint a DT880/250 kiegyenlített, de az AD900X nem igazán. A Beyer kicsit szürke, unalmas, lassú és mosott az AT-hoz képest. Az Audio-Technica első hallásra vidámabb, szellősebb, gyorsabb. Amiért mégse tartom ideális fajhallgatónak, az a mélyek relatív erőtlensége, a közép arcba mászó erőltetése és a magas harsánysága. az AD900X hosszabb távon fárasztóbb, kíméletlenebb, mint a DT880/250.
Viszont a 600 ohmos DT880-t egyértelműen nagyobb hanghűségűnek tartom mint a 250 ohmos testvérét vagy az AD900X-et.

(#57392) krichd1 válasza #56474624 (#57390) üzenetére


krichd1
addikt

Stúdiós DT770 Pro.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57393) bkercso válasza #56474624 (#57386) üzenetére


bkercso
nagyúr

A Dragonfly is elterjedt. ;] Pont azért vannak az ilyen topikok, hogy aki ide ellátogat, legalább az ne üljön fel a süketelésnek/megtévesztő teszteknek. :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57394) #56474624 válasza bkercso (#57393) üzenetére


#56474624
törölt tag

A 770/880/990-sorozat népszerűsége ezek szerint a süketelős teszteknek köszönhető? :U

(#57395) bkercso válasza #56474624 (#57394) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem, annak köszönhető, hogy szerethetőek. De a mérések alapján is el lehet fogadni, hogy nincs sok közük a valósághoz és vannak jobbak. Ez kicsit megint olyan hitvita, amilyenbe Jacint78 is belement. Szerintem. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57396) #56474624 válasza bkercso (#57395) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az én fülre hagyatkozásos "méréseim" alapján mindig az jön ki, hogy fejhallgatóval mértékkel kell a valóságot próbálni reprodukálni. A valóságban az egész testemmel érzékelem a zenét, nem csak a fülemmel, most a tértől eltekintek, csak ennél maradva: én nem tudom értelmezni fejhallgatóval a valóság reprodukálását. Más lenne a helyzet, ha csak egy fülpár lennék (de valójában még akkor is ott lenne a tér).

Persze lehet mondani, hogy akkor a (szub)basszustartománytól eltekintve mennyire valós a hangzás, de olyan élményt vesz ki a zene nem egész testtel, jórészt csak füllel való érzékelése, hogy véleményem szerint elég sok mindent borít, nem gondolom, hogy ez olyan egyszerű, hogy az reprodukálhatatlan, akkor ami marad, az legyen minél korrektebben reprodukálva, mert onnantól az már egy másik zene valódi szubbasszus nélkül. Magyarul igazából újra kell hangszerelni fejhallgatóra. Azt gondolom, mikor a fejhallgatózás nagyobb szubjektivitásáról beszélünk, az részben pont ez az újrahangszerelés, részben a különböző fülkagylókból ered. Ezekkel nem muszáj egyetérteni, lehet mérnöki hozzáállással is zenét hallgatni, csak arra akartam kilukadni, ha van terület, ahol indokolt a szerethető, "zenei" tulajdonságokat előtérbe helyezni még akkor is, ha valós hangzásra törekszünk, az a fejhallgatózás. :R

Hangdoboznál ott inkább az jelenti a szubjektivitást, hogy nincs tökéletes rendszer (mindent, a felvételt is beleértve), és másban kötnek kompromisszumot az egyes emberek, ha egyáltalán keresik a valós hangzást. A fejhallgatónál még ezen felül is van egy nagy adag szubjektivitás.

[ Szerkesztve ]

(#57397) bkercso válasza #56474624 (#57396) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nézd, az olyan hibák, amiket az említett fejes vízesésdiagramja mutat (időben elnyújtott rezonanciák) nagyon zavaróak. Akkor is, ha nincs szubbasszus. Pláne kellemetlen, ha csak bizonyos frekvenciákon van ez.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57398) #71562240 válasza #56474624 (#57396) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amit mondasz, ebben a topikban on, nem kellett volna offba tenni, mert hiszen a jelenséghez alkalmazkodnak az elektronikák is.

A mondandódhoz kiegészítésképpen elengedhetetlenül hozzájárul, hogy véleményed nemhogy vélemény, hanem maga a véres valóság, pszichoakusztikai okokból. Ugyanis valóban lineáris fejhallgató gyakorlatilag nincsen, amit egy fejhallgatómérés frekvenciameneteként látunk, az egy korrigált görbe. Ami egy hangdobozmérésnél egyenes frekigörbének látszik, az egy egyenes frekigörbe, ellenben ami egy fejhallgatómérésnél egyenes frekigörbének látszik, az egy egyenessé korrigált M betű (V-nek szokás mondani, de M). Például ezért jók a Goldenears mérései, mert ők sokszor megmutatják a korrigált görbén kívül a korrigálatlant is - mint például a Krichd1 által mellékelt méréseknél is. Jól látható, hogy a lineárisként elvárt egyenes nulldeciBeles vonalhoz képest szinte mindegyik fejhallgató többé vagy kevésbé eleve V-nek mondott M-karakterű, na de egy-két grafikonnal lejjebb azt is láthatjuk, hogy az az ideálisan elvárt egyenes is már eleve egy M betű durva korrekciója! A leglineárisabb fejhallgató frekvenciamenete is eleve egy M betű, azaz egyenes fejhallgatós frekvenciamenetként egy bizonyos M betűt tartunk számon, amit szorgos kezek (szoftverek) egyenessé korrigáltak a mérés után-közben! A lineáris karakterű fejhallgató is durván csal, azaz minden fejhallgató, még a leglineárisabbnak mondott is eleve durván V-karakterű (valójában M-karakterű)!
Valóban lineáris fejhallgatót nem gyártanak, a fejhallgató - egyéb, részben általad is említett csalások mellett - a frekvenciamenetben is eleve csal, tehát emiatt is teljesen másképp értékelendő műfaj, mint a valós légtérben működő hangsugárzók, alias hangfalak, hangdobozok.

[ Szerkesztve ]

(#57399) ferzoli


ferzoli
Ármester

Tehát a DT880 250 v 600ohm érezhetően testesebb lenne az AD500X-nél és a Sense V1 vagy a Bodz által ajánlott SAP-8 rendesen kihajtaná és passzolna is hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#57400) Bodz válasza Zanik (#57377) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Majd írd meg légyszi, hogy mi lett a hallgatózás vége! :)

(#57399) ferzoli: Testesebb, kész, pont, ez tény, DE... Csak az AD500X-hez képest, mert amúgy nem kifejezetten vastag hangú egyik sem. Sense pont olyan színezést tud, ami kellemes sok Beyer meg AKG fülessel. A SAP is színes, de inkább csak olyan módon, hogy lágyít, picit lekerekít, kellemessé varázsol mindent. Mélyben ég és föld a kettő, a Sense ugye sok, terjengős, a másik meg megfogott (de igazi mély mély).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.