Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) gabesz345 válasza bkercso (#57237) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Írtam Andrea-nak, erről a frekiosztásról. Az írta hogy elméletileg tényleg -6 dB-el csökken a fáziszaj, viszont szerinte a valóság más, nem fog jelentősen csökkenni a dacban, ez csak matematikai elmélet :F
Tehát továbbra is jobb a jelentősebb magas Q, mint az osztás.
Hát én nem tudom, nem értek hozzá, hallgatózni tudnék csak, de nincs sajna az alacsony frekis kristályra túl nagy jelentkezés...

(#57252) laychi


laychi
veterán

Üdv barátok.

A napokban kérdeztem távirányítóval vezérelhető hangerő szabályzóval rendelkező dac-al kapcsolatban.
Ugye terv szerint egy aktív 2.1-et kötnék rá.

Elgondolkodtam rajta,hogy egyáltalán lehetséges e lenne ez,még ha a tervezettnél több pénzt is szánnék rá.
Gondolva arra,hogy egy ilyen készülékben (ha jól sejtem) van beépített erősítő(nem tudom,nem értek hozzá),viszont az aktív hangfalban is van eleve ugyebár.
Nem nyírná ki egyik a másikat?
Vagy egy ilyen cuccra csak passzív hangfal csatlakoztatható?
Mert akkor ásom is el az ötletet.

(#57253) Polllen válasza laychi (#57252) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nyugodtan rákötheted a hangerőszabályzóval megáldott dacot az aktív hangfalra. A dac + előfok + aktív hangfal is mehet. Talán egyszerűbb távirányítós előfokot szerezni, mint dac-t.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57254) laychi válasza Polllen (#57253) üzenetére


laychi
veterán

Akkor megoldást jelenthet számomra,egy olcsóbb stereo dac,egy előfok és mehet rá a hangtechnika?

Távirányítós előfokok milyen árban mocorognak?
Tudnál esetleg pár linket berakni?(már ha nem nagyon off,ha az,akkor privátban szívesen fogadnám az ajánlataid)

(#57255) Polllen válasza laychi (#57254) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mennyit szánnál rá? Amúgy kifejezetten olcsóbb (30-40k) körüli távos előfokból csak a hivox megoldását ismerem, de az ritka, mint a fehér holló.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57256) Bodz válasza laychi (#57254) üzenetére


Bodz
Topikgazda

[link] Valószínűleg ez a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás.

(#57257) Polllen válasza Bodz (#57256) üzenetére


Polllen
nagyúr

140 EUR-ból meg is van No-ból.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57258) laychi válasza Bodz (#57256) üzenetére


laychi
veterán

Ez már alakul :)
Más esetleg,ami még szóba jöhet? Esetleg olcsóbb 100EUR-ig bezárólag?
Mennyire tartósak ezek a készülékek?Nem 1-2 évre tervezném a használatát.

(#57259) bkercso válasza gabesz345 (#57251) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát, annyira én sem vágom, de ha ez az elmélet, akkor működnie kellene. :)
Majd kísérletezem diszkrét órával én is, de nem 14k-s kristállyal. 1k környékén nézegetted, mik az ajánlott vételek? Vagy azok sokkal rosszabbak? :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57260) Bodz válasza laychi (#57258) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Olyan nincs, ami optikai bementes. Ezt is csak azért találtam, mert SMSL erősítőről volt szó, aztán körülnéztem az oldalukon akad-e vmi olcsó cuccuk neked is.

[ Szerkesztve ]

(#57261) Bodz válasza bkercso (#57234) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Most olvasom/jut el az agyamig... A tv optikája elég szutyok lesz?

(#57262) Polllen válasza Bodz (#57261) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem igen.

Bár egy jó alaplapit nehéz alulmúlni.:P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57263) gabesz345 válasza bkercso (#57259) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Hát gondolom gyengébbek, 6-8e környékén lehet hogy lehetne közeli minőséget találni, de sosem nézegettem még kristályokat.
A FIFO reclockra visszatérve van 1-2 hozzászólása Ian-nak a fórumon, hogy miért jobb a saját FIFO elképzelése mint a többi megoldás, egyébként először ő találta ki ez a jellegű FIFO-t. Valami olyasmit írt hogy nem VCXO-val van, meg lehet nem is PLL, vagy nem a hagyományos. Lényeg hogy a bemenet teljesen jitter immunis, és a kimeneti és bemeneti óra függetlenítve van egy mástól, meg még pár dologot ír amit nem is teljesen értek. Elvileg a kimenő jittert csak a beletett óra és a kimenő reclock flip-flop határozza meg, amikből ügye bele lehet a legjobbakat tenni, így leveri a jittert mint vak a poharat. :)

(#57264) bkercso válasza gabesz345 (#57263) üzenetére


bkercso
nagyúr

Még mindig nem tudom elképzelni, hogyan van az, hogy akármilyen frekvenciájú oszcillátort beletehetsz.

Az SRC4192 amúgy csak 24Hz-től vágja a jittert, így lehet, hogy ebből a szempontból mindenképp előnyben van a FIFO.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57265) gabesz345 válasza bkercso (#57264) üzenetére


gabesz345
csendes tag

Pedig nem nehéz elképzelni, mindegyik dac így működik:)
Szorzókkal működnek, így le tud osztani 49-ből, 24-ből, meg 12-ből vagy akár 6Mhz-ből is:) Vagy félreértetted?
Természetesen minden zenei szabványos órára gondoltam, ami 2 egész számú kitevőjével osztható:)

Vajon érdekelne valakit ebből a Laptech kristályból itt vagy más magyar fórumokon? Érdemes lenne összeállni mert ahogy látom a külföldi fórumon most pont nem túl nagy a vásárlási kedv...

(#57266) bkercso válasza gabesz345 (#57265) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ja, ha egész számú, akkor világos. De a DAC-nak kell min 4x-es túlmintabételezés, vagyis 44100x2x16 x4=5,6MHz.

Indíts az AVX-es DAC-építős topikban group buy-os felhívást és nyiss neki egy topikot. Ha belinkeled ide is, jelentkezem. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57267) laychi válasza Bodz (#57260) üzenetére


laychi
veterán

BT és HDMi is játszik,ha esetleg olyanról tudsz,,igaz az már nem tartozik a DAC-hoz és off

(#57268) bkercso válasza laychi (#57267) üzenetére


bkercso
nagyúr

De, az is DAC. :) Digitál-analóg átalakító.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57269) laychi válasza bkercso (#57268) üzenetére


laychi
veterán

A hdmi még csakcsak, de a BT az nem. vagy az is ide sorolható?

(#57270) bkercso válasza laychi (#57269) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azon is digitális adat megy, igen. És a HDMI-n is, definitíve (vagy digit, vagy analóg). :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57271) Bodz válasza laychi (#57267) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hát ha tv-ről megy bt esetén a hangerőszabályzás, akkor működhet a dolog olcsón. Ha nem, akkor ott vagyunk, ahol eddig.

(#57262) Polllen: A Xonar DG is toplistás ilyen téren... :D

[ Szerkesztve ]

(#57272) laychi válasza Bodz (#57271) üzenetére


laychi
veterán

BT headsettel próbáltam, nem lehetett, ezért tértem vissza a DAC topikba, egyébként ment volna egy logitech bt adapter a hangfalra és problem solved.
Saturnba kérdeztem az eladótól, hogy működhet e, vagy mint DAC esetén a csatlakoztatott eszközön kell állítani a hangot, ugyan azt mondta, mint tapasztaltam..
(ez még az előtt volt, hogy kipróbáltam volna)

(#57273) Bodz válasza laychi (#57272) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kár. Hát akkor még mindig DP1. Nekem nincs jobb ötletem. Max egy alternatív megoldás. Olcsó távos hangfal (nem tudok róla kb. semmit, még véletlenül sem ajánlom) + olcsó dac.

[ Szerkesztve ]

(#57274) #56474624 válasza Bodz (#57271) üzenetére


#56474624
törölt tag

A Xonar DG is toplistás ilyen téren

Vicces, de tényleg. A Gigabyte 970a-UD3P alaplapom integrált kártyája hozza ugyanazt, amit a Xonar DG. Sőt, a 770-nel igazából jobban is passzol az integrált, az eredmény zeneibb.

Gondolkodtam rajta, vajon én kezdem-e elveszíteni a hallásom, mert régen az integráltjaim tényleg nagyon vackok voltak. Főleg hangerőben, dinamikában voltak nagyon hiányosak. A Prodigy HD2-vel vetem össze, és nem mondanám, hogy a különbség ég és föld. Van különbség, különösen hosszabb ideig hallgatva, több szépséget ad a HD2, de tényleg nem eget rengető. Az én fülemmel legalábbis.

[ Szerkesztve ]

(#57275) Graveyard válasza Bodz (#57273) üzenetére


Graveyard
kezdő

Ment pü :)

(#57276) Samtya válasza #56474624 (#57274) üzenetére


Samtya
senior tag

Az összes AM3-as lapomon jó az integrált. Valóban hangerőben fogynak el a leghamarabb, de könnyen hajtható fejeseknél még bőven elég amit produkálnak. Már egy ideje mégsem használok integráltat, mert befigyelt egy-két nehezebben hajtható FH.

(#57277) Polllen válasza Samtya (#57276) üzenetére


Polllen
nagyúr

AM3-s lapom volt és csapnivaló volt az integrált hang rajta...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57278) Samtya válasza Polllen (#57277) üzenetére


Samtya
senior tag

Rengeteg féle lap van, könnyen lehet. Vagy nekem volt szerencsém, vagy neked nem. Nem tudom hol állunk az átlaghoz képest.

(#57279) laychi válasza Bodz (#57273) üzenetére


laychi
veterán

Noname ismeretlen hangfalra nem költök ennyit,akkor már inkább rászánom azt az extra összeget egy ajánlottabb eszközre.
Köszönöm a segítséged és mindenkiét,akitől kaptam,majd számolok egyet és rendelek egyet,ha eldöntöttem.

Aliexpresszen 105EURO-ért vehető,szerintetek merjem innen,vagy itteni shopot/webshopot keressek?

Akkor tuti nem tesz kárt a hangfalszettben és fordítva sem?
Ahogy nézem fejhallgatóra van tervezve,nem aktív erősítős hangfalra... :F

(#57280) #56474624 válasza Samtya (#57276) üzenetére


#56474624
törölt tag

Talán félreérthető voltam: a régebbi alaplapjaimon voltak nagyon kevesek hangerőben. Ennél nem, kb. tudja azt hangerőben, dinamikában, amit a Xonar DG.

(#57281) Polllen válasza laychi (#57279) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem tesz.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57282) Samtya válasza #56474624 (#57280) üzenetére


Samtya
senior tag

Én meg úgy értettem a hangerő elfogyást, hogy kevesebbet tudnak külső DAC/AMP-okhoz viszonyítva.

(#57283) laychi válasza Polllen (#57281) üzenetére


laychi
veterán

Köszi a gyors választ.

(#57284) #56474624 válasza Samtya (#57282) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát még szép. :) Amúgy kipróbáltam a Presentert közbeiktatva is, úgy sem volt rossz. Volt anno egy Abit AN8 Ultrám, ahhoz külön adták a hangkártyát (valahogy így, bár ez csak rokon lap, nem pont az), de igazából úgy is elmaradt az akkor meglévő X-Fi Xtreme Music kártyámmal szemben, pedig utóbbit sem tartottam sokra, a CD-lejátszóm bucira verte, az X-Fi meg kb. tudta azt, amit egy alsó kategóriás vacak asztali DVD-lejátszó. Ezek után el is adtam az X-Fi-t, ekkoriban egy ideig eltávolodtam a géptől zenehallgatás terén. Eredeti meg írt CD-k + LP ment. Mit mondjak, a sok hátránya mellett megvolt ennek a bíbelődésnek az előnye is (a jobb hangminőség mellett, bár az LP idővel lemaradt a digitális vonaltól, ahogy fejlődött a rendszer, egyre jobban kijöttek az LP hibái, illetve a szinergia sem volt meg azt hiszem, míg a CD-vel annál inkább): abszolút a zene volt középpontban, egy szeánsz volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#57285) Bodz válasza laychi (#57279) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem kifejezetten fejhallgatóra van tervezve, csak van benne fejhallgató erősítő is.

Szerintem neked jobb lenne a német, ha már úgyis ott vagy. Meg legalább könnyű visszaküldeni, ha nem tetszik vagy valami.

[ Szerkesztve ]

(#57286) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A Hi-Fi topikba feltettem egy kérdést de lehet hogy itt a helye.
A Pa erősítő nem elég hangos mert a laptop jack hang kimenetele nem elég erős jelet ad ki.
Erre az eszközre gondoltam hogy megoldaná a problémát.
Szerintetek jó?

(#57287) Bodz


Bodz
Topikgazda

M2 6th Anniversary (Pro). Ez már a javított verzió, nem döglik meg. Ennél olcsóbban sehol sincs, nem is volt.

(#57286) cooi11: Akár neked is jó lehet, amit linkeltem. Valószínűleg kb. hájend kategória az Omnihoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#57288) Graveyard


Graveyard
kezdő

Úgy néz ki vendégeskedni fog nálam egy q701. Lineáris vagy melegebb hangú erősítővel érzi jobban magát?

(#57289) hm74 válasza Graveyard (#57288) üzenetére


hm74
aktív tag

Melegen ajánlott erősíteni :)

(#57290) Graveyard válasza hm74 (#57289) üzenetére


Graveyard
kezdő

:) Jó lehet ezzel az smsl sap8 al esetleg?

(#57291) Bodz válasza Graveyard (#57290) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akár. Egy jó meleg, vastag hangú dac kell még.

[ Szerkesztve ]

(#57292) Graveyard válasza Bodz (#57291) üzenetére


Graveyard
kezdő

Ajánlás esetleg dac-ra? Sap8 mellé akkor. Magic?

(#57293) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv Urak !

Bővíteném a rendszeremet egy Denon DN500AV előerősítővel, DAC-kal.

Nem sok mindent találtam, a benne lévő DAC-ról, gyakorlatilag semmit.

Aki tud róla bármit érdemben nyilatkozni -pl. milyen minőségű DAC van benne - kérem jelezze.

Sztereóra és házimozihoz egyaránt használnám.

JBL LSR 305-öseimet és 310s.-met hajtja majd. ( Kábelezés [XLR Neutrik csatlakozóval] Supra USB és HDMI, Forrás külső tápos full passzív sztg., ill. NAS.

Ami leginkább érdekelne, hogy pl. egy Denon DA300-zal összehasonlítva, hogyan viszonyulnak egymáshoz, mik az egyezések, és nyilvánvaló különbözőségek.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#57294) Bodz válasza Graveyard (#57292) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meggondoltam magam. Sense V1, Canamp (klón) + Magic. Nyilván van feljebb, sokkal feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#57295) Graveyard válasza Bodz (#57294) üzenetére


Graveyard
kezdő

Canamp 100k nomono ba, annyit nem költök rá azért. Vissza olvastam a fórumot q701 - ről. Annak tényleg nincs értelme hogy egy igazán semleges fejes alá pakoljunk agyon színezett dacot és erősítőt, mert az úgy zeneibb lesz majd a hangja. Aztán mosottabb,sötétebb, meg minden ami ennek a hozama. Ezért váltok épp zárt fejesről,mert meguntam ezt a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#57297) Bodz válasza Graveyard (#57295) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Van értelme ízléstől függően. Pláne ha már úgy fogalmaztál, hogy zeneibb legyen. Pont ez a lényeg, nem? Sokan vagyunk úgy vele, hogy a K/Q701 csak "halálra színezve" (puhítva, sötétítve, melegítve) értelmezhető hangú.
De ismerek olyan embert, aki meg kifejezetten világos erősítővel, olcsó Sabre hangú dac társaságában nagyon élvezi.

(#57298) fattyu válasza Graveyard (#57295) üzenetére


fattyu
veterán

nem ajánlott senki eredetit szerintem. Canamp utánépítve is pont ugyanolyan jó mint az eredeti töredék áron.

És az kifejezetten jó szinergiát alkot a k/q701el.

( részben egyetértéek amugy hogy ha alapvetően nem gyere be a füles karaktere akkor nem tartom jó útnak én sem a fejes megerőszakolását és a lánc egyéb elemeivel való totál elhangolását. más az hogy összeillő egymást kiegészítő jól együttfutó a lehető legtöbbet kihozó elemeket teszel sorba meg más az hogy vattacukorból főzöl pörköltet mert csak azért is pörkölt kell de csak vattacukor van itthon. )

ez egy nagyon erős szerintem!

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#57299) Graveyard válasza fattyu (#57298) üzenetére


Graveyard
kezdő

Igen,én se gondolom jó útnak egy fejes elhangolását,érdemes másikat nézni akkor.

Semleges forrást fog kapni először,ami jó mélyekben, aztân meglátjuk. Szerintem jó lesz,nemsokára kezemben lesz a fejes.

Nem vágyom egetverő mélyekre.Tegnap rengeteg külföldi fórumot,véleményt olvastam. K701 ről írták hogy gyenge mélyben nagyon vékony,elfogy stb. Q701 nél pedig hogy feszes,pontos,jó középmélye van, és 50hz alatt fogy el.

Nem is baj, legalább nem nyúl bele a középtartományba semmibe,és végre kicsit kitárulhat előttem a világ részletekben, hangtérben, árnyalatokban,stb. Ezért váltok nyitottra.

(#57300) Bodz válasza Graveyard (#57299) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szinte félve kérdezem meg, hogy mi lesz az a semleges forrás? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.