Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) Maxximus


Maxximus
őstag

Iphoneosoktól kérdezném,ismeri valaki ezt a Fiio cuccot,mit dob az Iphone/ Ipad hangján?

[link]

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#58352) Alu válasza pendre54 (#58345) üzenetére


Alu
senior tag

Szia!

Köszi a tippet, nekem PuMbA ajánlása bevált. Foobarban wasapi, máshol pedig Windows automatikusan kezeli. A HR Audio/Asio vs. Foobar/wasapi összehasonlításra én is kíváncsi lennék. :)

(#58346) Polllen: Én ezidáig úgy tudtam az Asio a jobb.

λŁƯ™

(#58353) Bodz


Bodz
Topikgazda

Az Aune S6 meg az AR-UA1 is XMOS alapú eszköz. Előbbihez 3.34-es driver van, utóbbihoz 2.19. A kettő felcserélhető. Ha mindkét eszköz be van kapcsolva, akkor a Win 10 teljesen megzavarodik. Összevissza szenved és próbálja hol egyiket, hol másikat feltenni mindkettőhöz. Újratelepítés sem oldotta meg, így bye bye UA1. Veszek mást. Linux alatt semmi gond amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#58354) PuMbA válasza Bodz (#58353) üzenetére


PuMbA
titán

Úgy látszik, hogy ez a Windows 10 nagyon megkavarja az ázsiai gyártókat :)

[ Szerkesztve ]

(#58355) Bodz válasza Bodz (#58353) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Azt akartam írni, hogy a kettő nem felcserélhető. Tehát az S6 drivere nem jó a másikhoz, illetve fordítva sem. Ezért rejtély, hogy mit is görcsöl vele a 10.

(#58354) PuMbA: Nem csak őket.

[ Szerkesztve ]

(#58356) s4tch válasza Bodz (#58353) üzenetére


s4tch
veterán

Van egy olyan érzésem, hogy kis hazánkban valaki jól fog járni azzal az UA1-gyel... :)

-----------------

Közben megérkezett az Xduoo XD-05. Kb. szűk két órája hallgatom ezt, illetve a CEntrance HiFi-M8-et. Felületes első benyomások jönnek.

Lánc: Meizu Pro 6 - dac - AKG N40.

Az XD-05 befosatott elsőre: usb otg-vel rádugtam a telefonra, ami felismerte a dacot, majd közepes hangerőn veszett torz hang jött a fülesből. Az otg kábelt megtoldottam a gyári usb A kábellel, így már tiszta a hang.

Első blikkre is más karakterek. Az Xduoo melegebb, harapósabb, tahóbb, bizonyos felvételekkel kopogósabb hang, kapásból 2x akkora térrel. Elsőre talán csöppet jobban tetszik az új jövevény, pedig hallom, hogy a Centrance finomabb, jobban szabályozható, "felnőttebb" cucc. Az Xduoo a kettő közül az arcba mászós, a cinek, pergők nagyobbat szólnak, és egyes felvételeknél a vokálok is közelebb jönnek. A fúvósok a M8-nek jobban állnak.

A basszus kiemelés a kínain elég bárdolatlan, számomra fölösleges és használhatatlan. A Centrance-on minden kiemelés iszonyú finom, szinte leheletnyi, bizonyos felvételekhez be is kapcsolom. Az Xduoo filterjein egyelőre semmi különbséget nem hallok. Felbontásra talán jobb a Centrance, mintha részletesebb lenne, de semmiképp nem ég és föld a kettő. Az Xduoo a kettő közül enyhe V, a mély feltétlenül teltebb. Ha a fun hangzás a cél, első blikkre ez nyer kiütéssel, viszont gyorsabb metal kihozza, hogy ezek a mélyek lustábbak. A Centrance esetében még egyszer sem fordult elő, hogy a hangerő potiért nyúltam, mert szúrt valamelyik magas; az XD05 már lepett meg ilyennel ismert felvételnél.

Mindkettő erősítőjében iszonyat bika lehet. Mindkettőn 3 fokozatú a gain, de az Xduoon a legalacsonyabb állás felel meg a M8 középső szintjének, aztán kisebbek a lépcsők a kínain. Szerintem érzékeny füleshez a Centrance jobban passzol, ezen bemeneti impedanciát és gaint is lehet szabályozni 3-3 lépcsőben. A kínain kisebb a mozgástér, ezen már a legkisebb gain kb. 1/3 állásánál is bőven elég a hangerő, míg a M8 legalacsonyabb gain állását ki lehet tekerni teljesen anélkül, hogy megsüketülnék.

Felépítésre a Centrance komolyabb: határozottabban klattyannak a kapcsolók, ebben az égvilágon semmi nem lötyög, míg az Xduoo potmétere mintha nem lenne 100%-ig a helyén, a tengelynek van hangyányi függőleges holtjátéka. (A tengelyen a potisapka áll, mint a cövek.) Ezen kívül a kínai poti tényleg tökéletes, Z-reviewnak igaza van, a fogása, a tekerés ellenállása, a bekapcsolás kattanása is nagyon fasza. A Centrance potija gumírozott, jobban tapad, viszont kisebb az átmérője, és muszáj ráfogni két ujjal, nem lehet csak úgy egy ujjal tekerni rajta, mert nehezebb tekerni, és a tekerés ellenállása is maszatolós az XD05-höz képest. Ugyanakkor az Xduoot már sikerült véletlenül, mozdítás közben lehalkítani, ilyen a M8 esetében kizárt. Dizájnra az Xduoo szerintem szebb, frissebb dizájn, illetve objektíven vékonyabb, keskenyebb.

PC-n még nem próbáltam az Xduoot. Annyit tudok, hogy a Centrance a legfrissebb beta driverrel szépen megy Win10 alatt is. Az Xduoo kijelzője jópofa, de nagyrészt fölösleges. Az akksi töltöttségét mindenesetre jobban lehet rajta ellenőrizni, mint a M8 három pöttyén. Akksiidőben szerintem a kínai lesz a jobb, a Centrance ~5-6 órát bír, az XD05-től valamivel többet várok.

(#58357) dudLee válasza Maxximus (#58351) üzenetére


dudLee
tag

Miért nem a Dragonflyodat használod hozzá?

(#58358) Dhampir válasza Bodz (#58353) üzenetére


Dhampir
félisten

Véleményem szerint a Creative Sound Blaster Play! is kicsit szebben szól Linux alatt, ahol teltebb és részletgazdagabb a hang.

Mintha a Windows 10-hez való audio driver nem emelne ki eléggé egy-egy hangszert, például ennek a videónak a vége felé (körülbelül 1:18-tól) a dobhangok háttérbe szorulnak.

(#58359) dunc válasza s4tch (#58356) üzenetére


dunc
nagyúr

Nagyon korrekt leíràs. :R

(#58360) Maxximus válasza dudLee (#58357) üzenetére


Maxximus
őstag

Csak kiváncsi lettem volna ,hogy milyen,mert olyan könnyen használható,jopofának tűnik.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#58361) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Egy-két napja volt ismételten szó arról, hogy a TEAC-os cuccok gyári driverével nem működik együtt a Win 10. Nos, tegnap megjött az új SSD-m, tisztán telepítettem a 64 bites Win 10 Home-ot, és csak az alaplapi dolgokat raktam fel elsőként, se víruskergetőt, se programokat, se egyéb mást, hogy esetlegesen ne kavarjanak be, majd ezt követően telepítettem a TEAC driverét. Ismételten nem jött össze a dolog, még az ez év márciusában kiadott legutolsó driverrel sem. Látni, látszódik a DAC a Win hangkeverőjében, de semmilyen beállítás nem érhető el, így értelemszerűen nem is szól sehol, csak az MS által felrakott USB2-es driverrel hajlandó megszólalni a DAC.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#58362) Bodz válasza pendre54 (#58361) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egyszer csak sikerül egy akkora cégnek, mint a Teac egy működő Win 10 CU drivert összehozni. :D Tascam cuccoknál már rendben a dolog, szóval van remény!!
Aztán mindjárt itt az őszi frissítés (Fall Creators Update), csak hogy izgalamas legyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#58363) pendre54 válasza Bodz (#58362) üzenetére


pendre54
addikt

Ja, azután meg az őszi nagy CU után úgy járok, mint tavaly az évfordulós frissítés után, hogy az Audo-GD NFB-15 mehetett az AVX-re. Szóval, ha szeptemberben kell valakinek egy jó kis TEAC UD-301, akkor nagyon figyeljen majd, sose lehet tudni. :D

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#58364) Montesantos válasza pendre54 (#58363) üzenetére


Montesantos
senior tag

Szia!

Nálam január óta van fent ud- 503 win10 (legális) és semmi gond nincs vele.

Gabi

(#58365) Blasku válasza pendre54 (#58363) üzenetére


Blasku
tag

Stipi-stopi! :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#58366) pendre54 válasza Montesantos (#58364) üzenetére


pendre54
addikt

Akkor ez az X akták egy újabb fejezete, mert a kollégának is hasonló nyűgje van, mint nekem.[link]
Ráadásul az enyém, egy új SSD-re telepített tiszta(jogtiszta is :D ) Win 10, tehát még csak azt se lehet mondani, hogy a korábbi Win frissítésekből beragadt valami a registryben, és esetleg az kavarhat be.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#58367) dgyuri0123 válasza pendre54 (#58366) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ez 2015-ös driver, nem a legutolsó. Lehet, az a baj? Vagy inkább az a jó? ;) [link]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#58368) pendre54 válasza dgyuri0123 (#58367) üzenetére


pendre54
addikt

Én próbáltam a régebbiekkel is, meg a legutolsóval is, mint most, ez egyébként 2017 márciusi, oszt beintett ;] [link]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#58369) s4tch válasza pendre54 (#58368) üzenetére


s4tch
veterán

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/disabling-driver-signature-enforcement/807bed2f-7b37-4a2a-b7a7-de0e94e21d41?auth=1

Biztos szóba került már, csak a biztonság kedvéért kérdezem: a fenti módszert próbáltad?

(#58370) PuMbA válasza s4tch (#58369) üzenetére


PuMbA
titán

Elég szomorú lenne, ha a TEAC nem bírt kérni egy aláírást a driverére :DDD

(#58371) 8zabi válasza PuMbA (#58370) üzenetére


8zabi
őstag

az Anniversary Update-ben változtak, szigorodtak a driverekre vonatkozó követelmények, ez főleg a frissen telepített gépeket érinti

[ Szerkesztve ]

(#58372) PuMbA válasza 8zabi (#58371) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, bár elintézhette volna a Teac a dolgot a 2017-es driverére, mert volt ideje, de kikapcsolva az ellenőrzést biztos működik :)

[ Szerkesztve ]

(#58373) #01758976 válasza s4tch (#58356) üzenetére


#01758976
törölt tag

Jól leírtad a friss jövevényeket. Köszi. Legalább annyira eltérő a véleményünk, mint a komponenseink. :) Ebben a felállásban ennyi van, de remélem találkozón kifaggtahatom ezt az m8-at .

(#58374) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Gamer fejhallgatót kerestem játékhoz, zenéhez, és csevegéshez.
De nem találtam az igényeimnek megfelelőt, így hallgatok a szakik tanácsára, veszek stúdió fejhallgatót, hozzá egy egyszerű mikrofont!
Ehhez szeretnék venni egy erősítőt.
Ami fontos, hogy kicsi legyen a mérete, elférjen az asztalon!
Egy Sound Blaster audigy 5 rx lenne alatta, és csak a fejhallgatóhoz kell.
Én valami olyasmire gondoltam, mint amit az Asus ad a rog centi füleshez, vagy a strixekhez!
Tudtok ezeknek az igényeknek megfelelő erősítőt? :))

:R

(#58375) Montesantos válasza pendre54 (#58366) üzenetére


Montesantos
senior tag

Majd nálam is kiderül, hétvégén újra lesz rakva az egész gép...

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#58376) pendre54 válasza Montesantos (#58375) üzenetére


pendre54
addikt

Az én véleményem ebben az ügyben az, hogy amíg egyeseknél nincs gond, másoknál meg igen, ennek oka valahol az alaplapok környékén keresendő. Az én alaplapom, egy Haswell procihoz készült lap, B85-ös chipsettel, ami már nem éppen egy mai konstrukció, jó 4 éve került piacra. Nálam ugyan a legutolsó BIOS van fent, de azt is már több mint 2 éve adták ki, 2015 áprilisában, tehát hónapokkal a hivatalos Win 10 megjelenése előtt. Valószínű, hogy ezeken a régebbi lapokon az USB-s támogatás nem olyan, mint pl. egy Kaby Lakes alaplapon, ami már eleve Win 10-re lett optimalizálva.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#58377) Bodz válasza forras2 (#58374) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Mennyit szeretnél költeni?

A Teac témához. Csak érdekességnek.
UD-501 USB
UD-503 USB
UD-301 USB

Ugye az 501-é és 503-é ugyanaz. Elképzelhető, hogy más a firmware, ezért nem megy az 501 10 CU alatt. 503-ról még nem olvastam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#58378) s4tch válasza #01758976 (#58373) üzenetére


s4tch
veterán

Miben különbözik a véleményünk? :)

(#58379) forras2 válasza Bodz (#58377) üzenetére


forras2
őstag

Nagyjából 20-25 ezer ft-ra gondoltam :R

(#58380) #56474624


#56474624
törölt tag

LM4562-vel a bufferban nem megy a foobarban a wasapi (se event, se push). Ez normális?

(#58381) Bodz válasza forras2 (#58379) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jobban örülnék, ha tudnám milyen fejes, de legyen mondjuk a SAP-8.

(#58382) #56474624


#56474624
törölt tag

Egy alaphelyzetbe állítást (más pci foglalatba téve a hangkártyát előbb nem akart leállni a Windows, aztán elindulni nem akart, maradt ez; de hihetetlen, hogy egy oprendszer ennyire sérülékeny legyen, mint a win10, a win98-cal szívtam utoljára ennyit) követően megy a wasapival is. Érdekes ez.

Amúgy kipróbáltam presenterben is az LM4562-t, oda nem való, túl világos lesz a hangkép.
De a prodigy hd2-ben bufferként a tonalitás az rendben van, mást mondani még korai lenne.

[ Szerkesztve ]

(#58383) forras2 válasza Bodz (#58381) üzenetére


forras2
őstag

nem tudom még, hogy milyen fejes lesz, van több alternatíva is...
Lehet, hogy ez lesz, de az is lehet, hogy ez, de még ez is szóba jött, és lehet végül ő lesz az :))

(#58384) Spíler válasza forras2 (#58383) üzenetére


Spíler
őstag

Választásaid alapján látom lövésed sincs,hogy mit szeretnél.Ezt még át kellene gondolni/beszélni.

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58385) Bodz válasza forras2 (#58383) üzenetére


Bodz
Topikgazda

M50X helyett M40X, 770 Pro 32 ohm rendben, Q701-et nagyon átgondolnám (legfőképp kipróbálnám) a helyedben. Ezekhez oké a SAP8. Olcsó, gamer Sennheiser jó nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#58386) pkaresz válasza Bodz (#58381) üzenetére


pkaresz
senior tag

:K

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#58387) Engineer086 válasza pendre54 (#58363) üzenetére


Engineer086
Modder

Valószínűleg így fog járni az én Meridian Directem is. :)

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#58388) forras2 válasza Spíler (#58384) üzenetére


forras2
őstag

igen!
Határozottan nem vagyok jártas a témában! Vidékiként eléggé korlátozottak a lehetőségeim arra, hogy kitudjam próbálni a füleseket, és így próbálok lavírozni a kapott információk és ajánlatok között annak irányában, hogy ténylegesen azt kapjam a pénzemért, amit szeretnék, és amire szükségem van. Úgyhogy igen, igazad van, jelenleg még lövésem sincs, hogy mit szeretnék venni pontosan! :K :K

(#58389) Spíler válasza forras2 (#58388) üzenetére


Spíler
őstag

Nem baj az,ha tájékozatlan vagy,sokan vagyunk vele így,azért kérünk tanácsot ;)
Csak az volt feltűnő,hogy teljesen más karakterű fejhallgatókat soroltál fel.Egy mély orientáltat,egy jót,egy világos hangút(ami lehet jó) és egy gamert.Azért írtam amit írtam.

[ Szerkesztve ]

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#58390) #56474624


#56474624
törölt tag

Eddigi rövid tapasztalataim alapján nem rossz ez az LM4562. Talán meglepő, de engem az NE5532-re (amit én nem tartok annyira rossznak, legalábbis hangkarakterre) emlékeztet a karaktere, annál kicsit világosabb, jobb felbontású, szóval nem rossz. Majd kipróbálom a 2xLM4562+OPA2111 (OPA2604) felállást is. Nem várom, hogy előnyére változik a hang a 2xOPA2111+LM4562 felálláshoz képest, de ha már úgy is két darab LM4562-t vettem, nem árt ez a tapasztalat. :)
Most már azért igyekszem maximalizálni, havi szinten mennyit költhetek opampra, nehogy úgy járjak, hogy a végén kijönne belőle egy komoly DAC. :D

[ Szerkesztve ]

(#58391) bkercso válasza #56474624 (#58380) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha fordítva teszed be, igen

5532-ből a különböző gyártmányok eléggé eltérnek. A Philips jobban tetszett a TI-nél. A Signeticsből az 5534 a jó. De legjobban az SMD Philips 5532 tetszett nekem. (Valószínűleg nem a tokozás a lényeg, hanem az évjárat, de ennyire nem értek hozzá. A dunakeszii InCompban vettem.)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#58392) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!
Laptop (Lenovo ThinkPad T460) mellé néznék valamilyen DAC-ot, mert elég gyenge a hangzása. Elsősorban Spotify-on hallgatok zenét, nem tudom, hogy egyáltalán érdemes-e a 320kbps tömörítésű zene mellé beruháznom egy ilyen eszközre? :F Vagy Sennheiser CX310-es fülessel, vagy Sony MDR-XB600-as fejhallgatóval hallgatom a zenét (ami elég vegyes képet mutat, mert elég sokféle stílust hallgatok: leginkább metal, rock, de ezek mellett hip-hop, rap, r'n'b és olykor popzene).
Amivel szemezek az a FiiO E10K.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#58393) #56474624 válasza bkercso (#58391) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát ugyanígy volt benne az előtt is, mielőtt alaphelyzetbe állítottam vissza, tehát ez valami szoftveres gubanc lehetett.

NE5532-imen VJ29-es felirat és egy 'f' - re hasonlító logó van. Ezzel egyezik a KG29-től eltekintve.

(#58394) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

elég amatőrként, egy Sennheiser HD 555 elé gondolkodom egy DAC-on. későbbi felfelé váltás esetén is hasznos lenne. a forrás nyilván valamilyen loseless formátum PC alól. tudnátok tippet adni, hogy mit kéne nézegetnem? néhány dolog, amit alapvetően elképzelek:

- 6.3mm jack nem lenne hátrány a 3.5 mellett (akár helyett)
- letisztult formavilág (szálcsiszolt alu pl)
- nem kell semmi csicsa, beállítás, potméter, elég ha kellemes karaktere van
- külső tápot mellőzném, ha ez megoldható
(- erősítőt alapvetően nem terveznék a körbe, 555 mellé kétlem, hogy szükség lenne rá)

árban nem tudom mit lehet mondani, mondjuk 20...35k között kezdenék, hátha már van értelme. külföldi beszerzés egyáltalán nem gond, de örülnék, ha a garanciát azért utol lehetne érni szükség esetén.

köszönöm előre is :)

ui.:

fontos lehet, és lemaradt. zenei stílust nem tudnék meghatározni, szinte mindent hallgatok, szeretem a mélyet, de közel sem túlzóan, a HD 555 teljesen megfelelt eddig (alapvetően is szeretem a hangzását, bár nem nagyon próbáltam komolyabbat - stúdió hangzás nem a kedvencem).

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58395) Fandango válasza hoffman_ (#58394) üzenetére


Fandango
veterán

Amikor én jöttem ide először tanácsot kérni egy HD 555 mellé mi lenne jó, az volt az első, hogy előbb vegyek valami normálisabb fejhallgatót, aztán erősítőt, DAC-ot. :D

(#58396) hoffman_ válasza Fandango (#58395) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, várom én is, hogy ezt megkapom. bízom benne, hogy ezen felül lehet emelkedni. leírtam, hogy a későbbiekre is jó alap lenne, illetve a hangzást és felhasználást. ha ez nem elég a tanácskérésre, akkor nem tudom :))

(most kérdeztem, a fejes topicban, hogy érdemes-e 555-ről 569-re vagy 579-re váltani, azt mondták, hogy nem igazán. előbb inkább dac. így sose lesz változás. akkor se lesz gond, majd másra költöm, hehe. igaz, egy HD600 régóta böki a csőröm, de az nem most lesz. igen, szeretem a márkát nem váltanék másra alapvetően, csökönyös öszvér vagyok :) )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58397) hoffman_ válasza hoffman_ (#58396) üzenetére


hoffman_
nagyúr

van egy RHA MA750-em is, ez elég kellemesnek mondott kütyü, szintén nagyon szeretem, bár ez ugye "csak" füles. a jack itt 3.5mm és nem 6.3, ami komplikálja egy darab dac választását hozzájuk, de kíváncsi lennék erre is, maximum átalakítózom.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58398) Fandango válasza hoffman_ (#58396) üzenetére


Fandango
veterán

Én végül egy Beyerdynamic DT 990 Edition 600Ohm-ra cseréltem. Szerencsére a fejes topikba bedobtak egy kuponkódos akciót, és akkor vettem. Nem bántam meg a cserét. De szerettem a Sennheisert is, mert rohadt kényelmes, a Beyert kicsit idomítani kellett és szokni, de az is kényelmes lett.

[ Szerkesztve ]

(#58399) hoffman_ válasza Fandango (#58398) üzenetére


hoffman_
nagyúr

csak játszom a gondolattal, de mindig van valami kütyümániám, amire épp költenék. ha nem is sokat. kezdésnek egy SMSL M3-at látok itt a topicban, ami jó lehet, de későbbi, nagyobb füleshez pont kevés lehet a kraft, ahogy olvasom.

mindegy, elválik. kíváncsi vagyok, tudnak-e a fórumtársak javasolni. zárójelben jegyzem meg, hogy a márkát ismerem, a típust és a közvéleményt nem, de ez az D1 piszok jól néz ki, pont ezt látom a lelki szemeim előtt. csak M3 árban :))

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#58400) Mr Bond 007 válasza hoffman_ (#58394) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem is ugyanilyenem volt kb 8 éven át, (modoltam is, ami annyit takar hogy kiszedtem a gyári ragasztó szalagot amivel lebutították, mert amúgy 1:1-ben az 595-ös) DE! mikor megvettem a grado-t egyszerűen kinyílt a világ. Olyan szinten zárt annak a fejesnek a hangzása hogy mindent összetol, lineárissá teszi a zenét. Gradoval meg el lehet helyezni a térben mindent, van dinamika elválnak a hangszerek, vannak csendesebb és hangosabb kiemeltebb részek. Egyszerűen észvesztő mennyivel nagyobb élményt tud adni. És még per pillanat ott tartok hogy 2nd gen ipod nano-val és alc 882-es alaplapi hangkártyával használom. Mi lesz ha rakok alá valami normálisabb dac+amp-ot vagy egy jobb dap-ot.
Hidd el! Nem véletlenül mondják hogy cseréld ki. Saját bőrömön (fülemen) tapasztaltam hogy egy jobb füles, már másik dimenzió.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.