Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:48:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) Bodz válasza MASSlag (#57591) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Vagy van már elég sok minden az egyben kütyü. DAP, USB DAC, BT DAC, stb. Pl. Hidizs AP60, Shanling M1.

Egyébként pont ma vettem egy 12 voltos Abasco tápot a SAP-8-hoz. Remélem már az első darab is működőképes lesz, bár csak a nagyobbakkal szokott gond lenni.

[ Szerkesztve ]

(#57602) #71562240 válasza bkercso (#57599) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az AD845-tel nem is számoltam, azt eleve gyengébbnek olvasgattam mint a 843-at, és éppen aszerint gyengébbnek, ahogy karakterben se akartam. A 843-mal ellenben éppen a tipikus AD-s és BB-s előnyök egyesítéseként találkoztam a maga szintjén. Lásd, az árak persze csak lazán korrelálnak a minőséggel, ezek egyárúak, de eléggé eltérő minőségi szintűek. A 844-gyel még nem találkoztam, megpróbálok utánainformálódni.

[ Szerkesztve ]

(#57603) Sz.Péter válasza #71562240 (#57602) üzenetére


Sz.Péter
tag

Az ad825-öt is érdemes meghallgatni.De nem tudom mennyibe kerül,viszont nagyon hasonlit a muses2 hangjára,ami nagyon zenei hangú opa,cserébe k@drága.

(#57604) bkercso válasza Sz.Péter (#57603) üzenetére


bkercso
nagyúr

:K Én ezt nem tudtam megkülönböztetni az OPA2140-től a legjobb körülkerítés mellett, viszont fajlagosan olcsóbb. OPA129 és OPA124 még jobbak (ebben a sorrendben), majd az OPA128 következik. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57605) #71562240 válasza Sz.Péter (#57603) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sajnos hallgatózni nem áll módomban, mások fülei és tapasztalatai alapján kellett döntsek. Az AD825-ről olvastam egy-két jó szót, de olcsóbb, mint amit becéloztam. Túl olcsó ahhoz, hogy komolyan vegyem. :)

(#57604) bkercso: OPA124 valószínűleg lehetne versenyben, ha lenne belőle DIP. Azon lehet, hogy még gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

(#57606) Sz.Péter válasza bkercso (#57604) üzenetére


Sz.Péter
tag

Ezeket az opákat nem ismerem,de köszi majd kipróbálom.

kammerer:nem emlékeztem az árára,de mintha ez nem egy olcsó opa lenne.Mintha vmi 4k környéki árat láttam volna egy oldalon,ráadásul 2db kell egy csatornára,single opa.

(#57607) #71562240 válasza Sz.Péter (#57606) üzenetére


#71562240
törölt tag

Alapból (SOIC) 1200-1500Ft, általában olcsóbb mint az AD823, pedig az is alap. Bizonyos extrém változatai láthatóak 3000 fölött.

(#57608) bkercso válasza #71562240 (#57605) üzenetére


bkercso
nagyúr

Túl olcsó ahhoz, hogy komolyan vegyem.
Fejsimogatós smiley. :P

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57609) zsizsef


zsizsef
senior tag

Frissült wasapi 3.3 foobar-hoz.
"Worked around bugs in Microsoft's new USB Audio Class 2 driver. Playback timer now progresses correctly.

(#57610) Dorian


Dorian
félisten

Azt jól gondolom, hogy ha a hangfalas rendszeremet fejhallgatóssal szeretném kiegészíteni, akkor determinált, hogy olyan DAC-ot kell választanom, amiben a (jobb fajta) fejeserősítő is beépített? Tehát a külön fejeserősítő vagy az erősítőre nagyon kényes fejes nem játszik, hiszen dupla analóg kimenetes DAC-ot komplikáltabb lenne találni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57611) PuMbA válasza bkercso (#57571) üzenetére


PuMbA
titán

Budapesten sem magyarok hangosítottak :) Nem várok mindenhol kiváló hangzást, de azért nagy gondok ne legyenek, ha már kifizettem nem annyira kevés pénzt. Szóval meglepett, hogy Budapest jobb, mint Bécs. Egyszer voltam nyugaton koncerten, az tökéletes volt és gondoltam, hogy itt a közelben Bécsben ugyanazt kapom, de nem jött be. Budapestre ugye több előadó nem jön el. Koncertre repülővel jármi nyugatra, meg drága :DDD

(#57612) Ribi válasza Dorian (#57610) üzenetére


Ribi
nagyúr

Esetleg eszkábálsz átkapcsolót.
Már én is elgondolkoztam ezen, mert unalmas ide oda dugdosni a dolgokat.
Persze ez meg plusz x drótot igényel. Szóval...

(#57613) Dorien válasza Dorian (#57610) üzenetére


Dorien
veterán

Miért nem próbálsz ki egy 32 és egy 80 ohmos DT770 Pro-t a Denonnal?
Lehet, hogy jó hangot / elegendő hangerőt adnának a saját erősítőjével is. Tudtommal az alacsony impedanciás fejeseket szereti. Mióta megvan a DT770 Edition 32 ohm, nagyot nőttek a szememben (fülemben) a zárt fejesek. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57614) Dorian válasza Dorien (#57613) üzenetére


Dorian
félisten

Egyelőre még csak a kérdezgetés, tájékozódás fázisban vagyok, van még jópár hónapom, addig pedig valószínűleg a DAC is cserélődik. Szóval még elméletben gondolkodom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57615) zsuha


zsuha
aktív tag

Sziasztok, most galaxy s7 telóval hallgatok zenét, Vsonic VSD3-mal. Nagyon bejön, talán egy icipicit sok a basszus és a magas (tudom, ez nem S).
Szeretnék még jobb zenei élményt, pop és elektronikus zenéket hallgatok.
Sok olvasgatás után egy Shanling M1-t néztem (DAP), vagy egy Musiland Monitor 01 US Mark 2-t (DAC).

Kérdésem a következő: a Musiland Monitor 01 US Mark 2 lényegesen jobb hangzású, mint a Shanling M1? Ezek sokat dobnának a helyzeten a teló után, ugye? Musiland esetén laptopról/pcről hallgatnék zenét, szóval ilyen szempontból mindegy.
Illetve, ezekhez milyen fülest javasolnátok ~100 USD-ig? VSD5-t és GR07-t néztem.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#57616) bkercso válasza Dorian (#57610) üzenetére


bkercso
nagyúr

Veszel RCA-elosztót. Ez a legrugalmasabb megoldás.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57617) zsocy válasza bkercso (#57616) üzenetére


zsocy
őstag

Dorian aktív tag a házimozi haladó topikban is. Ott egy ilyen javaslatért halál járna ;]

(#57618) bkercso válasza zsocy (#57617) üzenetére


bkercso
nagyúr

:F Miben különbözik attól, mintha még egy csati lenne a NYÁK-ra forrasztva?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57619) zsocy válasza bkercso (#57618) üzenetére


zsocy
őstag

Én nem tudom, szerintem semmiben, de ott gyakran vannak kábeles összezördülések, csak erre akartam utalni. Plusz egy elosztó/átalakító az van aki szerint ront a hangon.

(#57620) krichd1 válasza Dorian (#57610) üzenetére


krichd1
addikt

Szinte mindegyik középkategóriás DAC-on van legalább két pár kimenet.

(#57617) zsocy: Az csak nevében haladó topik, amúgy gyakorlatilag kezdő, csak több pénzzel dobálóznak. A plusz átalakító meg csak ronthat, a kérdés mindig az, hogy mennyit.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57621) Patice válasza Dorian (#57610) üzenetére


Patice
nagyúr

TEAC UD503 :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57622) bkercso válasza zsocy (#57619) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az többet ront, ha a kimenetek száma szerint választ valaki DAC-ot... :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57623) Dorian válasza Patice (#57621) üzenetére


Dorian
félisten

Jó lenne, de azt a pénzt inkább nyaralásra költöm.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57624) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Van itt valaki, aki használ előfoknak is Myryad Z40-t? Újra elérhető UK-ben a kedvezményes áron, (Z20 is) és azon gondolkodtam, hogy mennyire lenne jó megoldás a z40 + végfok. Ahogy látom csak június végéig elérhető, uh ha valaki lemaradt róla a múltkor, most csapjon le rá... Remélem nem a kukában végzi június után a megmaradt készlet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57625) s4tch válasza Polllen (#57624) üzenetére


s4tch
veterán

Klassz ez a bolt, de sajnos UK shipping only...

(#57626) Polllen válasza s4tch (#57625) üzenetére


Polllen
nagyúr

És ahogy mindig, amikor ez előkerül, ott a foward2me... ;)
És ezt te is tudod, hiszen szerintem legutóbb is te írtad be, hogy UK only a bolt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57627) Bodz válasza Polllen (#57624) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Most bizony, az erősítőre meg a dac-ra is. :K

Félreértések elkerülése végett elmondom azért megint, hogy NINCS távirányító a Z40-hez, csak távirányítható. Ha van egyéb Myryad cucc, akkor annak a távjával, ugye az eszközök összeköthetőek (My-Link). Én egy univerzálissal használom (Meliconi Fully 8).

[ Szerkesztve ]

(#57628) Bodz válasza zsuha (#57615) üzenetére


Bodz
Topikgazda

A 01-hez annyira világos fülest, mint a VSD3, GR07 én nem használnék. M1-et, VSD5-öt még nem hallottam.

(#57629) s4tch válasza Polllen (#57626) üzenetére


s4tch
veterán

Be kéne végre kedvencelni ezt az oldalt... :) Ebayen van épp egy klassz hálózati mini hifi, azt ezzel le is vadászom.

[ Szerkesztve ]

(#57630) Engineer086


Engineer086
Modder

Sziasztok!
Mostanában egyre többször eljátszom a gondolattal, hogy fejleszteni kéne a lehallgató láncomat és a gépemben levő Asus Xonar DS hangkártya helyébe egy külső DAC-ot helyeznék. Sajnos ez DAC-ok területén nincs túl nagy tapasztalatom, ezért a segítségeteket kérném, hogy melyek azok az új, akár használt készülékek, amik már egyértelműen előrelépést jelentenének számomra minőségben? Elsősorban USB csatlakozós megoldásban gondolkodom.
A lánc további elemei: Arcam Alpha One, Celestion F30 (modifikálva).
Játszunk el a gondolattal, hogy van az egész projektre 50.000 forintom.
Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#57631) Bodz válasza Engineer086 (#57630) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Van valami egyéb igényed, pl. fejhallgató erősítő, spdif bemenet?

[ Szerkesztve ]

(#57632) s4tch


s4tch
veterán

[link]

Ha asztali fejes erősítőt keresnék, erre lehet, hogy rápróbálnék.

(#57633) Engineer086 válasza Bodz (#57631) üzenetére


Engineer086
Modder

Szia!
Ritkán szoktam fejhallgatózni, akkor az erősítőre kötve teszem. Talán a jövőben jobban rá leszek kényszerítve, hogy többet használjam, így opcionálisan benne lehet ez a funkció, de nem alapkövetelmény. SPDIF bemenetre szerintem nincs szükségem.

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#57634) Bodz válasza Engineer086 (#57633) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Audioprobe Spartan A. Ha a Muzikertől veszed, akkor el ne felejtsd a HUFnews3 kupont használni, -2000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#57635) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Egy-két napja ajánlották itt a fórumon, hogy június végéig harmad áron beszerezhető a Myryad Z40 fejes erősítő.[link] [link] Amennyiben valaki vásárolna innen a fórumról, akkor megkérném, hogy írjon már rám privátban, mert betársulnék mellé egy ilyen cuccra. :)

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#57636) Engineer086 válasza Bodz (#57634) üzenetére


Engineer086
Modder

Köszönöm az ajánlást! Kicsit szégyellem magam, mert közben rájöttem, hogy elég sűrűn kell Skype konferenciát tartanom (család/munkahely) amihez mikrofonos fejhallgatót használok, ezt kihagytam az igényekből. Sajnos a házamon nincs előlapi kivezetés, amit az alaplapra ráköthetnék, így a hangkártyámat kell használnom.
(Webkamerámon van mikrofon, de elég alacsony érzékenységű, ezért kell a különálló mikrofon)
Ha jól láttam, akkor az általad linkelt DAC-on van fejhallgató kimenet (kettő is), viszont mikrofon bemenet csak XLR(?), ami nekem nem megfelelő.
Szemezek egy Meridian director USB Dac-al használtan, de rájöttem, hogy így nem tudnám használni a mikrofon bemenetet.
Az működik-e, hogy Párhuzamosan az USB-s DAC-al, az alaplapra kötve (akár a hátlapi kivezetésen, akár valamilyen módon az alaplapi tüskesorra kötve) használom a mikrofon bemenetet?

Köszönöm a választ előre is!

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#57637) Bodz válasza Engineer086 (#57636) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Persze, használhatod az alaplapi miki bemenetet.

(#57638) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Egy Beyer DT770 250 Ohm - Presenter 3 pároshoz szeretnék egy normális DAC-ot. Jelenleg egy soundblaster xi-fi hd van mellettük, ami szerintem egy kicsit gyenge láncszem hozzájuk. PC-n használom, árkategória maximum 40 körül lenne meghúzva. Illetve ezen a téren nem vagyok túlságosan otthon, most úgy van a kábelezés, hogy a xi fi hd első fejhallgató kimenetéről megy a presenterbe a jel egy jack-rca csatlakozóval. Az változtatna valamit, ha rca-rca kábellel oldanám meg?

(#57639) zsocy válasza Rison77 (#57638) üzenetére


zsocy
őstag

Biztosan változtatna a hangon, az már egy erősített kimenet amit most használsz.
Milyen bemenet kellene az új DAC-ra?

(#57640) Rison77 válasza zsocy (#57639) üzenetére


Rison77
senior tag

Csak PC-n használnám úgyhogy az USB maradna.

(#57641) Dorien válasza Rison77 (#57638) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem egy ilyenre azért cseréld le először, filléres tétel: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57642) bkercso válasza Engineer086 (#57636) üzenetére


bkercso
nagyúr

A lejátszó- és felvevő eszközöket függetlenl választhatod meg, így használhatod a mikrofont az alaplapiról, és mellé az USB-s DAC-ot.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#57643) Bodz válasza Polllen (#57624) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Kipróbáltam miattad, volt most rá időm. Korrekt előfokként is. A saját, kicsit meleg karakterét természetesen hozza így is.

(#57641) Dorien: Kitalálhatom, ilyen kábeled van? :D Azt tudod, hogy egy pár ezer forintos Cordial maga az audiofil nirvána hozzá képest? :)

(#57638) Rison77: Külföldi beszerzés okés?

[ Szerkesztve ]

(#57644) Dorien válasza Bodz (#57643) üzenetére


Dorien
veterán

Nem elég erős bennem a HIT, hogy lecseréljem. :) [link]

Nálam a Musi 01 US 2012 is a gyári USB kábelével van használva.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#57645) Bodz válasza Dorien (#57644) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ez még nem hit kérdése, hanem tényleg fos az a Somogyi kábel. De persze nekem mindegy, mindenki azt használ, amit jónak lát, vedd úgy hogy csak egy halk megjegyzés volt részemről. :)

[ Szerkesztve ]

(#57646) zsocy válasza Bodz (#57645) üzenetére


zsocy
őstag

+1, csak én már nem akartam beszólni neki, nemrég épp betámadták szegényt :)

@Dorien, még egy alap kácsás is jobb lenne ennél. És ahogy te is írod, filléres tétel, tegyél egy próbát!
Az usb meg nem teljesen ugyanaz, ez analóg, az digitális, usb kábelhez azért kell egy kis hit is.

(#57647) Polllen válasza Bodz (#57643) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi! :R Már letettem róla, hogy ne költsem a pénzt, de lehet újra előveszem az ötletet.

Most a nad 1050 hangja nagyon bejön. Az m-dac-ba 1-2 hét után minimálisan már bele tudtam kötni, hogy mi nem tetszik a magasaiban. Az Allo Boss-nál ehhez kellett 1-2 hét, a nad még kitart. Csak zenél.

Vele jó pár lenne? Nyilván a végfok még kérdés, de lehet meghagyom az amp4me-t hozzá. (bár most szemezek egy Capreolus előfok+Scrofa végfok párossal is)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#57648) Engineer086 válasza bkercso (#57642) üzenetére


Engineer086
Modder

bkercso, Bodz: Köszönöm válaszaitokat, így már egyértelmű számomra a választás. :)

[ Szerkesztve ]

Szádvár rád vár: www.szadvar.hu-https://www.facebook.com/szadvarert.barati.kor/

(#57649) Bodz válasza Polllen (#57647) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hát ha két legyet akarsz egy csapásra (előfok, fejes erősítő), akkor ez tényleg jó lehet. D1050-nel jól kijönne szerintem, az amp4me-t viszont passzolom. Még képen sem láttam.

(#57648) Engineer086: Nekem annyira nem, segíts! :D Director?

[ Szerkesztve ]

(#57650) Polllen válasza Bodz (#57649) üzenetére


Polllen
nagyúr

igazából készülök lélekben a jövőre, amikor főleg fejest kell hallgatnom, de azért a hifi láncot is észszerű keretek között tarthatom. :DDD

Család mellett nagy küzdés a miért nincs hozzá táviránytó kérdéssel megküzdeni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.