Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) BullZeye


BullZeye
veterán

Hova és mit kell beírnom, hogy NAS újraindítás után lefusson egy shell script, de legalábbis elindítsa megfelelő paraméterekkel flexgetet?

Startup script helyét keresem, de sajna nem nagyon jutok egyről a kettőre, neten talált leírások eléggé hiányosak.

[ Szerkesztve ]

(#32902) gyugyo79 válasza BullZeye (#32901) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nyugi én évek óta használtam a mellette lévő menüpontot úgy, hogy nem láttam ezt meg és amikor még itt írták és direkt néztem se vettem észre elsőre pedig ...
Vezérlőpult- > Feladatidőzítő -> Kiváltott feladatok (No én itt léptem az ütemezettre és nem láttam, hogy alatta ott van ez) -> felhasználó által ... -> Itt már látod majd az eseménynél a rendszerindítás az alap és a leállítás van még mint választható.

[ Szerkesztve ]

(#32903) eszakas válasza gyugyo79 (#32898) üzenetére


eszakas
senior tag

Jó de honnan tudom nagy általánosságba hogy kit érdemes blokkolni?
Van valahol ilyen lista vagy te bogarászod ki valahonnan?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#32904) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
212j otthoni felhasználásra milyen?
Film, zene meg adattárolásra lenne használva.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32905) Multibit válasza Pubszon (#32904) üzenetére


Multibit
veterán

Öreg masina, de arra amit írtál, jó lehet. Persze csak ha nincs agyamenten árazva.

(#32906) Pubszon válasza Multibit (#32905) üzenetére


Pubszon
veterán

Szállítással 20k lenne, hibátlan, dobozában minden gyári tartozékkal. Hdd nincs benne, majd egy 3tb-os wd menne bele.
Megéri?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32907) gyugyo79 válasza eszakas (#32903) üzenetére


gyugyo79
addikt

Mindent érdemes blokkolni és csak ami neked kell azt érdemes engedélyezni. Olvass el egy linux iptables beállítás leírást ami 99.9% úgy kezdődik hogy mindent tiltunk ami nem saját gépen belüli és utána elkezdjük engedélyezni amit használni akarunk, utána gondold végig milyen szinten akarod ezt tudni és csinálni viszont arra, jó, hogy megértsd a működését ha érdekel. pld.: itt egy. Azért érdemes végig futnia ezt akit érdekelnek az ilyenek mert a Synologyn is így működik az amit amúgy egy szép felületen lehet állítgatni. (Külön kiemelném mert már itt is felmerült többször "Itt hívnám fel arra a figyelmet, hogy a szabályok sorrendjének fontos jelentősége van.
Ha például egy adott kérést előbb tiltunk aztán engedélyezünk, annak tiltás lesz az eredménye.
Megtalálja tiltásra vonatkozó szabályt arra illeszkedik a bejövő kérés, így az engedélyezés szabályt már nem is fogja vizsgálni." )

Amúgy persze több lista is van egy pld szabadon használható. Látható, hogy folyamatosan frissül)

De pld.: otthonra ha nem szabvány portok vannak használva egy végtelenre állított fail2ban (automatikus blokkolás) is bőven jó. Mert még a gagyibb soho routeren is alapból bejövő kapcsolatok tiltva vannak és csak bizonyos portok vannak be irányítva. Szóval így a port ismeretébe tudnak be próbálkozni és ha a feltételezzük, hogy 3 ból(vagy ami be van állítva) nem találja el a fn/jelszó párost a robot/ rossz szándékú elkövető már is tiltó listára kerülhet.
Próbálkozások mindig lesznek, vagy elengedjük őket vagy bele lehet kezdeni egy szélmalom harcba. A komplett országok tiltásával meg lehet szűrni a próbálkozókat, csak annyi, hogy tudni kell hogy nem biztos, hogy 100% osak (De a semminél minden jobb)

[ Szerkesztve ]

(#32908) tobias40 válasza Pubszon (#32904) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem ilyen van 4 éve és bőven jó arra amit írtál,még megy rajta nekem 100+ torrent és 2 kamera is és semmi gond! :C
Nem villámgyors de nekem megfelel..

Annyit ér sztem de majd az okosabbak megmondják!(én kb 50-60-ért vettem ha jól emlékszem)

(#32909) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

lehet Synologykat (momentán DS 216+II), fektetve használni?

Valaki már megválaszolta a topic indításának az elején hogy igen, de az már régen volt, van azóta tapasztalat ez ügyben?
Érdekes de Használati nem tesz róla említést, legalább is eddig nem találtam ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#32910) Multibit válasza Pubszon (#32906) üzenetére


Multibit
veterán

Nem túl acélos hardver, de ennyiért jó lehet a jelzett felhasználásra.

(#32911) daniel2121 válasza MrCsiT (#32897) üzenetére


daniel2121
senior tag

Az országszűrést hol kell beállítani?

(#32912) Pubszon válasza tobias40 (#32908) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi a véleményeteket.
Ez sajna elkelt, de tényleg csak ennyire kell, akkor nekem meg fog felelni. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32913) eszakas válasza gyugyo79 (#32907) üzenetére


eszakas
senior tag

Köszi.

Ezt lementem :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#32914) Antonio válasza Antonio (#32909) üzenetére


Antonio
senior tag

Egy ilyet találtam

"A készüléket mindig úgy helyezze el, hogy a megfelelő oldala nézzen felfelé"

most már csak azt kéne megtudni mi számít megfelelő oldalnak :W

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#32915) lajos75 válasza Antonio (#32914) üzenetére


lajos75
senior tag

Az oldalára nem fektetheted mert a Synology feliratban az oldalán apró szellőző nyílások vannak, amin keresztül szívja be a friss levegőt és így hűti a procit.

(#32916) Antonio válasza lajos75 (#32915) üzenetére


Antonio
senior tag

Ahh köszi
(még elő se vettem a dobozt, csak előre készülök)

akkor marad az állás, nem nagy gond csak jó lett volna fektetve besuvasztani tv szekrénybe ahol csak fektetve férne el.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#32917) Madwe válasza Antonio (#32916) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez több szempontból se lenne jó:) egyrészt itt a ventilátor az oldalán és a hátulján.asreszt a ventinek kell hagyni legalább 10centit minden irányba. Harmadrészt zárt helyen de okos tárolni, csak ha jól szellőzik, különben megfo a saját hojeben. Ez minden termékre igaz, ezért öröm mindig ikeaban látni ahogy a 20centis polcreszbe besuvasztanak egy 20 centis erősítőt, lejátszót, xboxot. Tök szép, de fél óra alatt megfo kikapcsol elromlik:)

(#32918) vargapdavid


vargapdavid
tag

Sziasztok!

Most fogok költözni egy másik lakásba és szeretném nagyon szépen, ízlésesen kiépíteni a SynologyNAS/PC/Router központomat. Tudnátok ötlet gyanánt privátban képeket küldeni, hogy Ti hogy oldottátok meg ezek elhelyezését/telepítését? Nem találok a neten sehol számomra kielégítő ötletábrákat vagy képeket.

Köszönöm előre is!

Bocsánat az offért, nem találtam megfelelőbb topicot NAS tulajok követésével.

Szép napot!
Dávid

(#32919) ERPY válasza vargapdavid (#32918) üzenetére


ERPY
őstag

Szerintem ne láss bele semmi extrát. A pc-t teszed ahova neked kényelmes, evidens. A routert a wifi miatt megint egy olyan helyre, ahonnan mindenki el tudja érni a wifi jelet, max használsz repeatert a távolabbi pontokhoz. A nas-t meg ahol nem zavar senkit, akár el is dughatod egy szekrénybe, aminek a hátulja ha üres vagy ki van vágva tud szellőzni. Az alábbi felsoroltak távolsága mindegy, persze gondolom nem 3000 négyzetméteres házba mész. UTP kábelek meg nem drágák, és viheted őket 10-15 méterre is. Szóval ahány lakás, ház, berendezés, annyi lehetőség és praktikum. Tudom ezzel nem sokat segítettem, de hidd el hogy kismillió a lehetőség és szerencsére ezek eléggé szabadon pakolgathatók.

(#32920) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

ma este szeretném elkezdeni a beüzemelését a DS216+II nek

elöljáróban nem vagyok informatikus nem végeztem ilyen tanulmányokat de eddig mindent megoldottam autodidakta módon.

Hála istennek Synalogy oldaláról is le lehet tölteni step-by-step installálást, itt is elérhető Borisz76 leírásai.

egy kérdés ami nem tiszta előttem (lehet csak alap fogalmak ismeretének a hiány miatt)

Ha én csak azt szeretném hogy a 2 HDD, külön legyen kezelve, max azokat a fájlokat (családi fotó, videó miegymás) amiket biztonságba szeretnék tudni mind a kettőre rámásolom, így ha egyik elszáll ott a másikon, de ne duplikáljon a NAS mindent orrba-szályba.

Ha ezt akarom akkor majd a RAID0 át kell választanom?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#32921) Multibit válasza Antonio (#32920) üzenetére


Multibit
veterán

Nem! Külön köteteket, adatvédelem nélkül.

(#32922) Antonio válasza Multibit (#32921) üzenetére


Antonio
senior tag

Az "adatvédelem" alatt az automatikus adat duplikálást értjük?

0 gyakorlati tapasztalat nélkül "Külön köteteket, adatvédelem nélkül." ez az opció- majd amikor ideérek este installáció közben követve a user manualt- egyértelműen felismerhető lesz laikusként, milyen néven találom majd?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#32923) BullZeye válasza gyugyo79 (#32902) üzenetére


BullZeye
veterán

Őszintén? Hülye fejemmel SSHn kerestem, és guideokat néztem hozzá, eszembe se jutott volna ,hogy innen is elérhető. Köszi

(#32924) spider23


spider23
aktív tag

Üdv! Nem tudom hogy volt-e már szó erről, 2 oldalt olvastam vissza de nem találkoztam vele. Szóval most letöltöttem 2 új filmet is és még sosem láttam hogy állandóan akadozik mind a kettő. Régebbi meglévő filmek mennek akadás nélkül. Syno saján DLNA -t használom LG tv-n.
Gondoltam kipróbálom plex-el de ott meg be sem hozza a filmeket. Plex, frissítve, telefonon elérem hibátlanul. TV-n ott van, kiválasztom és kiírja hogy nincs file...
Ha valaki tud megoldást segítsen.

(#32925) spider23 válasza spider23 (#32924) üzenetére


spider23
aktív tag

Tárgytalan a dolog, az utp kábel ki volt húzva a tv-ből és vezetékmentesen csatlakozott a hálózathoz. Ennyi volt a hiba csak!

(#32926) Borisz76 válasza spider23 (#32924) üzenetére


Borisz76
veterán

Frissítés érkezett : DSM 6.1.3-15152 Update 4 verzió

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#32927) Pubszon


Pubszon
veterán

A 212j helyett most lenne egy 213j, kicsit drágábban, kb 22500-ért. Megéri a felárat?
Vélemény?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32928) Intelligencs válasza Pubszon (#32927) üzenetére

Szerintem megéri. Dupla annyi RAM van benne, torrentnél jól jön az majd.

The Amiga, Born a Champion

(#32929) Pubszon válasza Intelligencs (#32928) üzenetére


Pubszon
veterán

Akkor lehet meg is veszem.
Egy 3tb-os lesz benne, milyen hálózati sebességre számíthatok?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32930) envagyok


envagyok
veterán

Tud valaki megoldást arra, hogy windows 98-ME alatt hogy tudom elérni a syno szerver jelszóval védett samba megosztását?
Mikor próbálom elérni a kötetet, kér jelszót a win, de nem fogadja el a beírtat.
Felhasználónévnek vmi ipc akárm iszerepel.
Winxp, 7, 10 alatt tökéletesen elérhető.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#32931) bigdady válasza envagyok (#32930) üzenetére


bigdady
nagyúr

:Y

(#32932) Borisz76 válasza Borisz76 (#32926) üzenetére


Borisz76
veterán

Tegnap belinkeltem, hogy érkezett egy frissítés.

Erre ma kaptam egy mail-t , hogy :

Dear Synology users,

An important update for the DiskStation Manager (DSM) 6.1 is released. We suggest users to update your DSM as soon as possible to ensure the integrity of your data.
Download the update on your DSM: Control Panel > Update & Restore.

An open source issue that’s prone to affect data integrity in rare situations has been identified. Although it only affects a handful of users, users are encouraged to upgrade to the latest DSM 6.1.3 update 4 and conduct RAID scrubbing to avoid running into this issue.

The issue may occur only when the following conditions are all met:
The server is using RAID 5, RAID 6, RAID F1, or SHR with more than 3 disks.
The volume is created on EXT4 file system.
The server is running on DSM 6.0.2-8451 and above.

If your DiskStation meets the criteria, please conduct the following steps:

Upgrade to DSM 6.1.3 update 4 (Download now)
Conduct RAID scrubbing. (Learn more)

Nálam adott a dolog : 3 lemeznél több van, EXT4 fájlrendszer, 6.0.2-nél újabb verzió.
Mivel tegnap frissítettem ezért most a :
Tároláskezelő / Kötet / Konfigurálás / Adatmosás résznél engedélyeztem a műveletet.

To perform RAID scrubbing:

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#32933) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
- Telepítettem az MC -t
- Bekapcsoltam a menüben a Telnet-et
- Bekapcsoltam a menüben a Felhasználói kezdőlap szolgáltatást (anélkül nem indult az MC)
- PC-n indítom a win10 beépített Telnet programját, és ez fogad:

Bármit nyomok csak karaktereket írogat a képernyőre, a funkcióbillentyűkre is.
Mit kell tennem hogy ez normálisan nézzen ki és használni is tudjam..?

(#32934) m4csk4fogo válasza Doky586 (#32933) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Putty?

(#32935) Doky586 válasza m4csk4fogo (#32934) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

1 fokkal jobb, de még nem az igazi a kinézete..

igazából azt szeretném vele megnézni hogy a volume1 vagy a volume2 hdd-n van a rejtett @download mappa (Download Station)

[ Szerkesztve ]

(#32936) Sonja válasza Doky586 (#32935) üzenetére


Sonja
veterán

Nincs beállíva a karakterkódolás. Amikor beléptél a gépre, akkor ne indítsd el az mc-t, hanem írd be, hogy locale. Nézd meg mit ír ki (valószínűleg UTF-8). Utána a putty beállításaiban a fordítás (translate) menűpontjában be tudod állítani a karakterkódolást.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#32937) Doky586 válasza Sonja (#32936) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem volt jó se a parancs se ami képet mutattál. [kép]
De kísérletezéssel így jó lett:

Sajnos a külső USB lemezre tette a @download mappát.. :((( lehet hogy újra kell installálni..

[ Szerkesztve ]

(#32938) envagyok válasza bigdady (#32931) üzenetére


envagyok
veterán

Van megoldás windows 98/me alól elérni a synology-t:
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#32939) DasBoot válasza Patice (#32885) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm! Kissé későn reagálok. Valóban, így működik a folyamatos lejátszás, de csak akkor, ha a Sajátgépen teszem ezt. Amikor elküldöm egy hálózati zenelejátszóra, vagy elküldi, vagy nem, véletlenszerűen. Mi a különbség a két lejátszó eszköz használata közt, hiszen mindkettő stream?

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#32940) Patice válasza DasBoot (#32939) üzenetére


Patice
Topikgazda

Sajátgépen valszeg SMB-t használsz megosztási protokollnak, míg a gyári hálózatos zenelejátszók DLNA-t használnak, ami csak egy keretrendszer, ajánlásokkal, így a különböző gyártók sokféleképpen implementálhatják ezeket a szabályokat. Ez eredményezhet ilyeneket, hogy nem megy a folyamatos lejátszás.

De lehet pl. FW gond is, minden eszközön a legfrissebb a szoftver?

Az otthoni hálózatod mennyire stabil? Vezetékes, vagy vezeték nélküli a lejátszód? Amúgy konkrétabban milyen márka, melyik modellje?

Lehet még beállítási gond is, lejátszó amúgy támogatja a folyamatos lejátszást?

A lejátszón nem lehet lejátszási listát létrehozni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32941) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Midnight Commander -ben hogy kell egy mappa és összes almappáinak összesített méretét megnézni..?

(#32942) Sonja válasza Doky586 (#32941) üzenetére


Sonja
veterán

Ott van a Parancs menűben, hogy Könyvtárméret - Ctrl+Space.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#32943) Doky586 válasza Sonja (#32942) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

:R

(#32944) Pubszon


Pubszon
veterán

Na, meg van a DS213j.
Nagyon szép, kitűnő állapotban. Az előző gazdája kicserélte a ventilátort egy csendes darabra.
Beüzemeltem, mondom megnézem milyen, de sajnos HDD nélkül semmit sem lehet vele kezdeni. HDD pedig csak 1-2 hét múlva lesz benne.
Összeszerelés, anyagminőség és dizájn tekintetében nekem 5-ös. :D
Már most látom, hogy szeretni fogjuk egymást. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32945) Pubszon


Pubszon
veterán

Egy kérdés.
A gépembe lévő 3TB-os HDD fog bele menni. A jelenleg rajta lévő adat meg fog maradni? NTFS fájlrendszer.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32946) Alex91 válasza Pubszon (#32945) üzenetére


Alex91
félisten

Nem.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32947) bzoli71


bzoli71
csendes tag

azt meg tudja valaki mondani, hogy a video station alkalmazásnál,mindent szépen indexel, kezel, kivéve a sorozat mappákat... azokat kirakja a főmappába részenként, ömlesztve... van valami beállítás erre amit nem veszek észre?

(#32948) bzoli71 válasza bzoli71 (#32947) üzenetére


bzoli71
csendes tag

bocs megvan... mappa szerinti nézet, nem pedig a legutóbb hozzáadott... :D

(#32949) claire78 válasza bzoli71 (#32948) üzenetére


claire78
senior tag

Tedd külön mappába a sorozatokat, filmeket és aszerint állítsd be a VS-ban.

(#32950) Melorin


Melorin
addikt

FTP hozzáférés van beállítva a NAS-on és amikor ez megtörtént, létrejött egy kötet szerűség, ami úgy jelenik meg mintha egy külön HDD lenne. Amit ide bemásolok azt látom is ha FTP-n csatlakozok.
De mindenféleképp be kell ide másolnom dolgokat amiket látni szeretnék FTP-n? Nem lehet egy tetszőleges, az egyik HDD-n már létező mappát megosztani FTP-n anélkül, hogy ide is bemásolnám és 2x foglalná a helyet? Miért nincs olyan opció ha jobb klikkezek egy mappára, hogy pl. megosztás->FTP->xyUser?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.