Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) tomic


tomic
addikt

Kicsit visszaolvasva eddig jutottam. Felment a transmission. Fut is. Elérem böngészőből.Viszont mikor indítanék egy torrentet akkor elkezdi a letöltést és egyből megáll. Permission denied piros üzenet fogad.
Mit nem csinálok jól?

A kérdés a konvertálásra továbbra is fent áll. MIt és miért csinálja ezt? Illetve kell ezt csinálnia?

(#32152) Imco válasza tomic (#32151) üzenetére


Imco
őstag

Lehetséges hiba:
A tm-nek nincs írás joga a meghajtóra.
Asszem létrehozott egy sc-download CSOPORTot, annak kell engedély. ( R/W )
Újra kell indítani a nast.
Ettől függetlenül a múltkorában kicsesztem magammal, de 2 nap alatt megjavítottam kis segítséggel. :)
SSH mókolással nem kéne újra indítani sem. De azt meg sem próbálom leírni. :)
Keress rá itt vagy a xpenology topicban. Május elején-közepén talán.

Az induláskor sokat indexel-konvertál /nem tudom mit állítottál neki/, ráadásul a tied egy kis nas.
Légy türelmes.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#32153) tomic válasza Imco (#32152) üzenetére


tomic
addikt

Puttyban elakadtam. Belépek,beírom az "admin"-t majd mikor a jelszóhoz érnék elakadok. Ide hiába írom be az "admin"-t nem enged tovább. Acess denied fogad.

Vezérlő pultban Vezérlőpult-Felhasználó-admin résznél nekem azt írja ,hogy Le van tíltva. Ez pirossal írja. Ez befolyásolja vagy ez normális így? Amúgy egy teljesen más néven használom a nas-t.

(#32154) Sanya válasza tomic (#32153) üzenetére


Sanya
nagyúr

Lépj be a saját felhasználóddal.
Ha root jog kell, akkor írd be, sudo -i
Majd a te jelszavad megint. Nem kell admin.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32155) tomic válasza Sanya (#32154) üzenetére


tomic
addikt

Köszi sikerült bejutnom.
Itt újabb problémába ütköztem. Hogy tudom menteni az átírt szöveget?
Ez alapján csinálom.
A végén a Mentés és kilépés:"save&exit" (INSERT módban "Esc", majd ":", és "x") nem teljesen világos.

(#32156) Delfi válasza tomic (#32155) üzenetére


Delfi
tag

Ha jól csináltad, akkor a Vi editorban vagy. Az esc azért kell, hogy az editor tudja, parancsot fogsz beírni és nem szöveget.
A vi editor a linuxosok alap szívatása a kezdők ellen. :)

[ Szerkesztve ]

(#32157) tomic válasza Delfi (#32156) üzenetére


tomic
addikt

Addig eljutok,hogy átírom ADMIN-ra a szöveget. De ,hogy lépek ki és hogyan mentem el.

(#32158) Delfi válasza tomic (#32157) üzenetére


Delfi
tag

Ahogy te is írtad, megnyomod az esc majd a kettőspont és az x gombokat. :)

Ha nagyon nem megy, akkor tedd fel a Midnight Commandert, az a linuxos Total Commander. MC-vel indíthatod el és utána mászkálhatsz a könyvtárakban. Mondjuk a veszélye fennáll, hogy olyan helyeken is törölsz vagy módosítasz ahol nem kellene, de saját magadtól nem védhetünk meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#32159) tomic válasza Delfi (#32158) üzenetére


tomic
addikt

Felba...z már ez az egész. hiába nyomom ae esc majd : majd x-et nem jó. A tökömnek kellett nekem nas-t váltani.Zyxelen ment minden. :W
Mi ebben a felhasználó barát azt nem tudom...

Zyxelen annó át kellett írnom valamit. WinSCP-vel csináltam. Ez a progi jó erre? Ha igen itt mit keressek?

Nem tudna valaki telefonon keresztül segíteni? Nagyon megköszönném.

(#32160) Bozso68


Bozso68
senior tag

Próbálom a NAS-t hálózati meghajtóként a win8-hoz, de nem sikerül, a diagnosztika ezt a szöveget írja:
"Windows hálózati diagnosztika Gyártó adatai

Észlelt problémák
A(z) fájl- és nyomtatómegosztási erőforrás (192.16.0.122) online állapotban van, de nem válaszol a kapcsolatfelvételi kérésekre.A(z) fájl- és nyomtatómegosztási erőforrás (192.16.0.122) online állapotban van, de nem válaszol a kapcsolatfelvételi kérésekre.
A távoli számítógép nem válaszol a kapcsolatfelvételi kérésekre a következő porton: 445. Lehetséges, hogy nem megfelelőek a tűzfal vagy a biztonsági házirend beállításai, vagy a számítógép átmenetileg nem érhető el. A Windows nem észlelt problémát a számítógép tűzfalával kapcsolatban. Észlelve Észlelve
További segítségért forduljon a szolgáltatóhoz vagy a távoli rendszer tulajdonosához, vagy próbálkozzon később Kész

Észlelt problémák Észlelés részletei

6 A(z) fájl- és nyomtatómegosztási erőforrás (192.16.0.122) online állapotban van, de nem válaszol a kapcsolatfelvételi kérésekre. Észlelve Észlelve

A távoli számítógép nem válaszol a kapcsolatfelvételi kérésekre a következő porton: 445. Lehetséges, hogy nem megfelelőek a tűzfal vagy a biztonsági házirend beállításai, vagy a számítógép átmenetileg nem érhető el. A Windows nem észlelt problémát a számítógép tűzfalával kapcsolatban. "

Sajnos óhéber a teendő, kérem segítsetek, mi kerülte el a figyelmem.

Köszi előre is.
:

(#32161) Laposelemer válasza tomic (#32159) üzenetére


Laposelemer
tag

"A tökömnek kellett nekem nas-t váltani.Zyxelen ment minden. :W
Mi ebben a felhasználó barát azt nem tudom..."

Nem baszogatásképpen ...

Ha nem megy a parancssoros turkálás, használd a Download Stationt. Ott nem kell átirkálni semmit.
A beépített motyók olyanok, mint a számítógépező szerzetes ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#32162) Patice válasza tomic (#32159) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem most hagyd egy kicsit, csinálj valami mást, aztán vagy rázd gatyába az egészet a WEBES FELÜLETRŐL vagy kezd előröl.

Amíg nekem volt Syno-m, addig SOSEM használtam az SSH-t. Mégis be tudtam mindent állítani rajta. És működött. Nem ment minden elsőre, csak több olvasást, guglizást igényel a hibakeresés.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32163) tomic válasza Patice (#32162) üzenetére


tomic
addikt

Sikerült. Fut a Trans a böngésző felületén elérem.Az volt a hiba,hogy nem a "D" delete gombbal léptem be hanem az "O" -val avi editorba. Ha esetleg van hozzáférésed szólhatnál,hogy az ilyen tudatlanoknak mint én is vagyok bele írhatnák az összefoglalóba. Sok időt agysejtet megkímélne szerintem.

A következő gondom (mert csak van még) a Remote Gui beállítása. Itt a kapcsolat nevéhez,távoli host,port beállításhoz mit írjak?

[ Szerkesztve ]

(#32164) Varszegig válasza tomic (#32163) üzenetére


Varszegig
veterán

Mondok jobbat. Tedd fel a csomagkezelőből a midnight commandert, ssh-n belépve mc paranccsal indítható, és felhasználóbarát editora van. Mint régen a Norton Commander, az én korosztályom tudja, miről beszélek:)

(#32165) Madwe válasza tomic (#32163) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mi bajod a dsel?

kapcsolat neve tetszőleges, távoli hosz az a külső ip címed vagy ddns-es neved, port meg értelemszerüen a tm portja.

(#32166) tomic válasza Madwe (#32165) üzenetére


tomic
addikt

Már semmi. A TM okozott nem kimondott felhasználóbarát feladat elé, de megoldottam. Köszi mindenkinek a segítséget. :R
Mondjuk még a távoli elérés beállítása hátra van de azt majd idővel. Ez most kiakasztott rendesen.

(#32167) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

24.én (hétfőn) volt egy áram szünetem, azóta ilyen hibaüzenetek jönnek:

File system error was found on volume [1]

A legutóbbi három napja volt.
A működésben hibát nem vettem észre, az értesítésekre pedig csak most néztem rá.

Mi a teendő ilyekor?

(Dsm verzió: DSM 5.2-5644)

(#32168) Delfi


Delfi
tag

Az én problémámra [link] nem tud senki sem ötletet? Már kiadtam a Plexnek speciális engedélyt is a mappára, de akkor is üresnek látja. Gondoltam, hogy esetleg a Transmisson valahogy blokkolja, leállítottam egy filmet, akkor sem látja. Tettem a gyökérbe egy fájlt, azt sem. Most átraktam egyetlen film könyvtárába(/volume/down/adottfilm) de továbbra is üresnek lát mindent.
Lehet egyáltalán 2 "filmek" könyvtártípus? A Plex engedi kiválasztani, de ettől még nem vagyok meggyőzve. :)

(#32169) RazoR válasza Delfi (#32168) üzenetére


RazoR
veterán

Lehet több filmek nevű könyvtár is, sőt olyat is tudsz, hogy a plex serveren a filmek főkönyvtárnak megadsz a nason lévő több különböző mappát és a plexen belül a filmekben a megadott több különböző mappa tartalmát egy helyen fogod látni!

Nem nagyon értem mi lehet a gond nálad...
Nálam akkor volt ilyen, hogy nem látta a filmet ha valamiért tömörítve volt a leszedett film és ki kellett csomagolni ugye.

[ Szerkesztve ]

(#32170) Madwe válasza RazoR (#32169) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én se tudom mi lehet a gond, egyedül a tömörített s iso tipusokat nem mutatja, amúgy mindent lát. Plex user jogosultságait meg sehol nem maceráltam, mert gyárilag jó volt, s ilyenkor jobb nem belematatni:)

Hogy adtad hozzá? a plex felületén a librariesnél a plusz gombbal, kiválasztva h film vagy sorozatokat keressen? s így nem jó:S? Ráadásul amikor ott böngészed második lépésben a mappákat, akkor eleve ha ki tudod választani az adott mappát, akkor biztos van jogosultsága legalább olvasni. Nomeg ilyenkor egyébként a filmeket is látod.

Ugye nem az a gond, h a downloads helyett véletlenül a @download mappát tallóztad be neki :D?

[ Szerkesztve ]

(#32171) Delfi válasza Madwe (#32170) üzenetére


Delfi
tag

Sajnos pont az a gondom, hogy mindent úgy csinálok ahogy mondod és mégsem működik. :(
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#32172) Delfi válasza RazoR (#32169) üzenetére


Delfi
tag

Még ezt nem próbáltam ki, hogy az eredetihez hozzáadjam, hátha ez lesz a megoldás. :)

A plex kezeli, hogy ha nincs benne videofájl, akkor nem húzza be a mappát? Vagy utólag ki tudom ezeket zárni?

Sajnos ez sem jött be, a változás csak annyi, hogy most a "mappák" nézetben ott az összes film mappa, csak éppen szürke "könyvtár" ikonokat látok és belenyitva mondja azt, hogy üresek, ami persze nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#32173) Madwe válasza Delfi (#32171) üzenetére


Madwe
nagyúr

Amikor a downloads/1 mappába tallózod, akkor amúgy a tallózó felület látja az ottani filmeket? s az milyen kiterjesztésű? plex friss? esetleg leállítása a plexnek lehet helyrepofozza, hátha...

(#32172) Delfi A plex mappákat amúgy se mutat, azokkal ne törődj. Ömleszteni fogja az általad elnevezett mappáda (down az elöbbi példáédnál) az összes filmet, ami a megadott mappájában található.

Illetve most nézem, volume2-n található. A plex gondolom volume1en van, a helyesen működő mappád is volume1-es? lehet a volume2vel van vmi gondja... Próbálj meg egy másik volume1es mappát csatolni, ha az megy, tuti ott van vmi gubanc s azon el lehet indulni...

[ Szerkesztve ]

(#32174) Delfi válasza Madwe (#32173) üzenetére


Delfi
tag

Plexből manuálisan tettem fel a legújabbat, ahogy a plex kérte.(PlexMediaServer-1.7.5.4035-313f93718-x86.spk)
Tallózásnál látom a mappákat, de ott nem mutatja a fájlokat, ami szerintem logikus, mert épp mappákat tallózunk. A filmek nincsenek tömörítve, becsomagolva, .avi vagy .mkv van a mappában és mégsem hajlandó beolvasni. :(

A működő is volume2-ön van, és szerintem maga a plex is oda lett telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#32175) Madwe válasza Delfi (#32174) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hm, az furcsa, nekem tallózáskor mutatja a filmeket is szürkén. Ha eltallózol ott a működő mappához, ott gondolom mutatni fogja a filmeket szürkén? lehet mégis jogosultság probléma lesz ez a végén:D?

(#32176) Delfi válasza Madwe (#32175) üzenetére


Delfi
tag

Hmm. Igazad van, ott látom a fájlokat szürkén, a downloadsban meg nem. De semmit sem csináltam másképpen, az egyetlen különbség a két mappa között, hogy a működő második könyvtárszinten van, a downloads meg a gyökérben. De ez nem okozhatja a problémát, hiszen a downloads/1/joy division videót sem látja.
Ráadásul a két mappám jogosultsági szintje egyforma, nem variáltam még semmi extrát velük, mert még épp csak belakom a NAS-t.

Elvettem az engedélyeit, visszaadtam újra, erre elkezdett dolgozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#32177) eszakas válasza Delfi (#32176) üzenetére


eszakas
senior tag

Nekem úgy működik, hogy a hálózatfelderítést kikapcsoltam és a NMHH mérőboxát is. /ND-1043 V4/.
Ja és a NAS médiaszervere is ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#32178) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Ma jött meg kínából egy Escam QD300 Wifi kamera

Viszont beüzemelés után nem találja a nas. :( A saját ip-jével se tudok feljelentkezni rá, nem jön be a login oldal böngészőn. DHCP hálózat van itthon. Router után egy sima swichről kapná a jelet. Próbáltam poe injektorral, és direktbe a saját tápjával is. Az a fura ha lan kábel nélkül csak a tápot dugom rá, akkor a két kis led (sárga, zölt) világít, de ha a lan kábelt is rádugom, akkor csak a sárga világít szaggatottan. Már direktbe is kötöttem a pc-re, de úgyse megy.

Túrtam a neten hozzá egy alap, fapados kis ipsearch programot, azzal megtalálja, kijelzi az ip-t, mac címet, fw, id-t mindent. De semmilyen más programmal nem találom meg.

A surveillance se látja, se automatikus, se manuális adatok megadásával.

Hol álljak neki a dolognak?

:R
T

(#32179) tomi5244 válasza tomi5244 (#32178) üzenetére


tomi5244
őstag

Megoldottam, sikerült. ip címet kellett változtatni és átjárót. Azzal a kis egyszerűnek tűnő programmal sikerült is. Most ismerkedem a SurveillanceStation-vel. :) Bármi hasznos jó tanács jöhet.

(#32180) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Hogyan tudok legegyszerűbben leggyorsabban szülőkkel pár képet nas-ról megosztani, hogy otthon meg tudják nézni? Nincs esetleg valami mód, hogy egy linket küldve nekik megnézzék? Ahhoz képest nem 1-2kép, hogy email-ben küldjem.

(#32181) bozsozso válasza bozsozso (#32180) üzenetére


bozsozso
őstag

Kifutottam a szerkesztésből. Most nézem a felhasználó létrehozást könyvtárt tudok választani, de csak a "főkönyvtárt" hozzárendelni? Nem lehet alábontani? Pl.: Fotók könyvtárból csak egy adott könyvtárt akartam a felhasználóhoz hozzáadni.

(#32182) Imco válasza bozsozso (#32180) üzenetére


Imco
őstag

Mappán jobb klikk>megosztás és adja a linket.
Vagy létrehozol egy usert ami csak azt a mappát látja.
Szülőknek az első jobb, mert csak kattintani kell.

Üdv! Imco

(#32183) bozsozso válasza Imco (#32182) üzenetére


bozsozso
őstag

Ezért kérdeztem, köszi.

Most látom még érvényesség is megadható szuper.

[ Szerkesztve ]

(#32184) cstomee válasza Imco (#32182) üzenetére


cstomee
tag

Olyan megosztás létezik hogy meg is lehessen nyitni, ne pedig letölteni?
Tehát egy direkt link egy fájlra DSM user és belépés nélkül? pl: http://ddns/direktlink/mappa/film.mkv és a másik fél csak bemásolja a VLC-be és már nézheti is. Létezik ilyen?

(#32185) Madwe válasza cstomee (#32184) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem. Ha streamelni akarsz videókat, arra a videostation vagy a plex való, mindkettőnek van webes felülete is, ami megy letöltés nélkül. Vagy vpn-nel belépsz a saját hálózatodba, s elindítod a filet a fájlkezelővel - azonban ez a vpn-es titkosítás miatt lassabb lesz, mint a webes streamelés - nomeg ott lehet transzkódolni is a filmeket kisebbre on the fly, ha esetleg lassú lenne otthon a feltöltési sebességed.

(#32186) TBMC


TBMC
addikt

skacok!

mi a fenéért van 14 újracsatlakozások száma?
csak ezen a NASon.. 2tb wd van benne. 2.5" adapterrel. ds116

albi-NAS eszközre vonatkozó havi lemezállapot-jelentés

"Kedves felhasználó!

Az alábbiakban találja albi-NAS eszközére vonatkozó havi lemezállapot-jelentést. Az egyes lemezek állapotát a Tároláskezelő > HDD/SSD > Állapot információk menüpontban is megtekintheti.

Lemez 1:
Lemez-újracsatlakozások száma 14
Hibás szektorok száma 0
Lemez-újraazonosítások száma 0
Becsült élettartam -

Üdvözlettel:
Synology DiskStation
"

markbellus.hu 

(#32187) Elemental válasza bozsozso (#32183) üzenetére


Elemental
addikt

Vagy ott a netdrive, ami szerintem még egyszerűbb.

(#32188) Imco válasza TBMC (#32186) üzenetére


Imco
őstag

Nekem van ilyenem:
Lemez 3:
Lemez-újracsatlakozások száma 1533
Hibás szektorok száma 0
Lemez-újraazonosítások száma 0
Becsült élettartam -

Hibátlanul működik fél éve.
Viszont nem 100% az tudom mert gépből vettem ki.

Van egy olyanom is amin 18 hibás szektor volt, de egy ideje eltűntek a hibák.
Viszont a smart továbbra is hibásnak jelzi.
Ez is hiba nélkül megy 2 hónapja.

Márka: WDC
Típus: WD30EZRX-00D8PB0
Kapacitás: 2.7 TB

S.M.A.R.T.-állapot: Hibákat produkál
IronWolf állapotkezelés: -
Hibás szektorok száma: 0
Lemez-újracsatlakozások száma: 0
Ismételt lemezazonosítások száma: 0
Becsült SSD-élettartam: -

A smart jelez és a Te döntésed, hogy mit csinálsz.
Semmiképp sem árt ha résen vagy. :)

Üdv! Imco

(#32189) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Ahogy írtam, tesztelgetem a QD300 kamerát.

SS-ben ha állítom a kamera beállításait, felvétel minősége és egyéb szükséges opciókat, akkor "okézás" után elhasal a dolog. Bármilyen kis módosításról legyen szó, bontódik a kapcsolat. Az bosszant, hogy utána nem is találok olyan funkciót, hogy újra csatlakozás :) Csak tiltani tudom, de az nem oldja meg a gondot.

Kérdés: konkrétan a kamera beállításait a saját ip alapú felületén végezzem el, vagy tudnia kéne módosítania az SS-nek is?

Egy olyan egyszerű módosítást szeretnék első körben belőni, hogy csak mozgásra induljon a felvétel.

Köszi!
T

(#32190) Chrys_ válasza Imco (#32188) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem mind a 4 HDD-nél az újracsatlakozások száma 0. Hibás szektorok száma 0.
3 HDD 25440 óránál jár, az utolsó 11500 óránál (egyet cseréltem, mert néha áramkimaradás esetén az adatintegritás sérült. Most a gépemben van, semmi baja.)
WD RED 4TB (WD40EFRX-68WT0N0)
Syno NAS DS412+

(#32191) TBMC válasza Imco (#32188) üzenetére


TBMC
addikt

a lemez újracsatlakozások száma az mit takar? mi baj adódhat belőle?
gépen mikor teszteltem 100%ot írt. újonnan került bele a vinyó.

előre is köszi!

markbellus.hu 

(#32192) Laposelemer válasza bozsozso (#32180) üzenetére


Laposelemer
tag

Erre pont jó a Photo Station.
Csinálsz a szülőknek egy felhasználói fiókot, ami csak a PS-t éri el.
Feltöltöd a képeket, adsz jogosultságot a szülőknek a galériára/kra, ők meg a saját felhasználónevükkel szépen belépnek és tudják nézegetni a képeket. Kisebb adatforgalom, mert a kisebbre konvertált képeket látják, ha meg nagyba kell nekik, akkor le tudják tölteni.
Ha meg olyan képek (családi/unoka/stb.), akkor barátoknak/ismerősöknek is meg tudják mutatni.

[ Szerkesztve ]

(#32193) bozsozso válasza Laposelemer (#32192) üzenetére


bozsozso
őstag

Egyelőre még a photo station-t nem használom, mert most laktam be filmekkel plex-el a nas-t. Itt tudok választani könyvtárt, hogy melyikre adok jogosultságot nekik vagy a teljes photo station tartalmat elérik?

(#32194) Laposelemer válasza bozsozso (#32193) üzenetére


Laposelemer
tag

A DSM-ben megadhatod, hogy az egyes felhasználók milyen telepített programokhoz férjenek hozzá.
Ha nem annyira para, akkor maradhat minden alapon. De le is korlátozhatod a felhasználót csak a PS használatára.

A Photo Station-ben meg külön megadhatod, hogy melyik felhasználó, melyik galériát lássa/kezelje (kivévéve a publikust, mert azt mindenki láthatja).

A Photo Station-ben létrehozol galériát (kb. mintha felhasználót hoznál létre), aztán a képeket fel kell tölteni a PS-be. Kicsit konvertál a Photo Station, aztán már csak a Photo Station linkjét meg a user adatokat kell megadnod a szülőknek.

[ Szerkesztve ]

(#32195) bozsozso válasza Laposelemer (#32194) üzenetére


bozsozso
őstag

Ez szerintem teljesen jó megoldás lesz, mert így bármikor bármelyik galériához hozzáadhatom Őket.

Köszönöm a segítséget, javaslatot. Megpróbálom beállítani bár nem tűnik bonyolultnak.

(#32196) MADcat válasza Laposelemer (#32192) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Pontosan így megy nálam is az "unokamutogatás".
Szög egyszerű, nem kell vacakolniuk vele. Néha dobja a kliens a droidon a felhasználó/jelszó párost, de ennyi.
Nem kell kiírogatni, nem kell cipelni nekik. Viszont a közösségi feltöltést tiltottam nekik. :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#32197) xTc


xTc
aktív tag

Sziasztok,

azt szeretném kérdezni, hogy tapasztaltatok-e olyan jellegű problémát, hogy Plex-szel stream-elt feliratos tartalom szaggat? 416play-emen felraktam a plex gyári csomagot és ha feliratos tartalmat streamelnék akkor szaggat.

(#32198) RazoR válasza xTc (#32197) üzenetére


RazoR
veterán

Mire, hova streamelsz?

(#32199) #56573440 válasza xTc (#32197) üzenetére


#56573440
törölt tag

Prociterhelés? A feliratot ha égeted a videóra akkor transzkódolni fog, azt meg lehet sok neki

(#32200) bozsozso válasza Laposelemer (#32194) üzenetére


bozsozso
őstag

Ha lehetne még a photo stationnal kapcsolatban kérdésem. Most próbálgatom a nason tárolt képekkel. Létrehoztam egy albumot és abba a nason tárolt képeket raktam bele. Ebben az esetben kétszer lesz meg a nason a fájl? Ha jól látom akkor igen de akkor ezek szerint felejtsem el az ilyen módon történő tárolást és használjam a PS-t igaz? Albumon belül tudok létrehozni albumot igaz? Mondjuk évek szerint szeretném létrehozni az albumokat majd azon belül esetleg eseményeket. Ez így megoldható igaz vagy van ennek így értelme? Bocsi, de gondolom aki már régen használja annak ezek egyszerű kérdések, demég nem vagyok nagy syno felhasználó, még most ismerkedem az egésszel.

A PS használatra korlátozás ha a photo mappához adok hozzáférést?

szerk.: most megnéztem inkább esemény szerint érdemes létrehozni albumokat és abban lehet majd időrendbe rendezni. vagy nem tudom Ti hogyan használjátok?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.