Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) bozsozso válasza cstomee (#32350) üzenetére


bozsozso
őstag

PS-ben a beállítások-felhasználói fiókok. Ott kiválasztod a felhasználót majd szerkeszt és ott tudod az albumokra vonatkozóan megadni a jogosultságot(Böngészés/Feltöltés/kezelés)

(#32352) Peathee


Peathee
aktív tag

sziasztok,
van olyan program a DSM-re amivel tudnám naplózni azt hogy mikor online a NAS és mikor nem?
Mostanában elég sokszor megszakad az internet itt nálunk és kéne róla adat, hogy mikor meddig nincs...
Köszi!

(#32353) #56573440 válasza Madwe (#32349) üzenetére


#56573440
törölt tag

Dlna-n sem megy, akkor kétlem hogy a felirat a gond.

(#32354) cstomee válasza bozsozso (#32351) üzenetére


cstomee
tag

aaaaaaaaaa köszönöm! :)
Így már megy az album létrehozás és kép feltöltés is, viszont így nem tudok privát albumot létrehozni. A User1 albumait látja a User2 is. Erre valami megoldás? Vagy én gondolom rosszúl ennek a PSnek a működését?
Tehát mindenki látja a nyilvános albumokat és emelett vannak privát albumok is. Ezt szeretném elérni.

(#32355) bozsozso válasza cstomee (#32354) üzenetére


bozsozso
őstag

Én csak privát albumokat használok, de szerintem egyértelmű, hogy a nyilvánosat mindenki látja. Ezt nem tudom mert nyilvánosat nem használok, de majd esetleg a többiek megmondják.

(#32356) cstomee válasza bozsozso (#32355) üzenetére


cstomee
tag

Ezzel a módszerrel amit ajánlottál minden album nyilvános! Nincs választási lehetőség, látja az összes user

(#32357) bozsozso válasza cstomee (#32356) üzenetére


bozsozso
őstag

Szerintem nem mert itt azt az albumot osztod meg amelyiket akarod a userrel

(#32358) cstomee válasza bozsozso (#32357) üzenetére


cstomee
tag

Értem, akkor ennek még utána nézek, az is lehet hogy csak elállítottam valamit a jogosultságoknál. Sajnos a DSM live demo csak fél órát enged, így kicsit kapkodni kell néha hogy beleférjek az időbe.:)

Még egy kérdés mindenkihez:
Milyen nast vegyek topikban már érdeklődtem hogy miket is bírnak a nasok teljesítményben. Most eszembe jutott hogy ha már van ilyenem akkor 4 kamerát is telepítenék. Ezt a példát elbírná egy DS216+II?
4 fullhd IP kamera/rögzítés, 3 user 3 fullhd film egyidejű lejátszása natívan (nem transcode), 10-20nál kevesebb torrent.

Azt már tudom hogy ha a kliens támogatja a videó formátumot akkor simán megbirkózik a nas 3 userrel, de ha mellé még bejön 4 kamera akkor hogy alakul a dolog?

Köszönöm!

(#32359) kocoska007


kocoska007
csendes tag

Sziasztok,

az miért lehet, hogy napokig megy a NAS elérése, aztán mintha elfáradna akár 2-3 napos küzdelem is jöhet a belépésért (most sem érem el távolról) aztán meg megy... DS216j-m van de nem érzem elég megbízhatónak... valaki tudna esetleg megbízhatóbb típust ajánlani? ha találok egyet és valkit érdekel elmondom melyik kupac tetejére teszem ki a 216-ost... :)
Van valakinek hasonló tapasztalat? Vagy az lehet a baj, hogy tegnap a egyik mappából a másikba áthelyeztem kb. 100 GB videó anyagot?? de ez ne legyen már baj.... fizikailag ma újra lett otthon indítva, mert még otthon volt asszony, 10 percig ment is... most újra nem megy a csatlakozás...

KÖszi Előre is a segítséget, bocs, hogy hosszú lett!

(#32360) Madwe válasza kocoska007 (#32359) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ott egyéb probléma lehet, alap esetben mind 24/7 elérhetőek.

Mappaáthelyezésnél ugye tudod, h a webes dsm felületén adod ki az áthelyezés parancsot, akkor kb 10mp lesz bármekkora adatról is legyen szó?

(#32361) Melorin


Melorin
addikt

DS-t nem lehet úgy beállítani, hogy a Seed VAGY x idő után leáll VAGY 100% visszatöltés után? Mert alapban úgy van megcsinálva, hogy ha mindkét feltétel teljesül akkor áll le a seed.

(#32362) #56573440 válasza Melorin (#32361) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nincs. Vagy kapcsolatot tud.

(#32363) kocoska007 válasza Madwe (#32360) üzenetére


kocoska007
csendes tag

Nem tudtam... De ez ugye még tegnapi dolog... Szóval azóta ezerszer is áthelyezhettem volna... Lehet az a baj, hogy wifin megy netre??

(#32364) Madwe válasza kocoska007 (#32363) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, a wifi megbízhatatlan, főleg nagyobb terhelésnél, s az végképp nem 24/7 üzemreállásra való!

(#32365) Melorin válasza #56573440 (#32362) üzenetére


Melorin
addikt

Úgy érted ÉS kapcsolatot tud csak?

(#32366) #56573440 válasza cstomee (#32358) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ott a vinyó már erősen kérdéses lehet szerintem. Mármint ugye torrent, kamerák, 3 film az sok io művelet egyidőben, és ott még ha nem kell sokat varázsoljon a nas, akkor is elő kell túrni az adatokat... Hardveresen a proci bírni fogja még ha cerka is, memória is akad benne.

Mondjuk sok függhet attól is, hogy a kamera mit akar majd csinálni. Live lássad, de rögzítés csak mozgásra pl nem fogja nagyon leterhelni a kötetet szerintem, főleg ha a bélyegkép készítést kikapcsolod.

Melorin: Értjük mi egymást :D

[ Szerkesztve ]

(#32367) Patrol


Patrol
tag

Sziasztok,

Első NAS keresésben vagyok és a Synology belépőszintű NAS-ok összehasonlítása közben egy érdekes adatra bukkantam.
Ez nem más mint a "Maximális megosztott mappa = 256"
Ezt mégis hogy kell érteni? Mert ha ennyi mappát enged megosztani belépőszinten, akkor az elég karcsú ugyanis filmek és fényképek tárolására, steamelésére keresek NAS-t és csak filmből 200+ van, de a fénykép mappák is meghaladják a megadott számot.

Ez konkrétan azt jelentené, hogy ennyi mappát (könyvtárat) enged megosztani?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#32368) Madwe válasza Patrol (#32367) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ennyi megosztott mappát kezel. Egy megosztott mappa egy különálló megosztható mappa a lemezen, amit külön kell felcsatolni. Pl v-nek videot, p-nek photo-t és d-nek a downloads mappád külön csatolod fel a c meghajtód mellé. Egy megosztott mappán belül végtelen mappa lehet természetesen.

Azaz lényegtelen, mert 30 felett még embert nem láttam aki használná, céges környezetben sem...

(#32369) Patrol válasza Madwe (#32368) üzenetére


Patrol
tag

Értem, köszi.
Már kezdtem meglepődni, hogy micsoda átverés ez így :D
De akkor az összes film egy mappában csak egy megosztás az összes kép szintén.
Ez így korrekt.

Jól gondolom, hogy a Samba megosztáshoz (a filmnézés Nvidia Shield TV-vel történik) bőven elegendő egy DS216j is nekem?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#32370) kocoska007 válasza Madwe (#32364) üzenetére


kocoska007
csendes tag

Az a baj, hogy sehogy se tudom a router közelébe tenni....

Más...

Ré lehet venni, hogy a képek könyvtárban lévő videókat a tv-n mutassa???

(#32371) Patrol válasza Patrol (#32369) üzenetére


Patrol
tag

Nekem a médialejátszómban van erős hardver és a lejátszón lévő Kodi és Plex a hálózaton keresztül érné el a filmeket.
A NAS-nak nem kell filmeket lejátszania sem pedig hardveresen kódolnia vagy konvertálnia, ezeket mind elintézné a médialejátszó. A NAS csak tárolna és hálózaton keresztül írna/olvasna.
Ezen logika alapján nézegetem a belépő szintű DS216 sorozatot.

Ilyen igények mellett jó irányba tapogatózom?
Vagy kell a jobb hardver?
Több esetben 4K-s filmet kellene felolvasni.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#32372) Imco válasza Patrol (#32371) üzenetére


Imco
őstag

Nálam RPi3 megy a TVre és az sambával nézi a videót a nasról.
Hibátlan.
A 4k az még necces lehet a média lejátszónak. Típus függő.

Üdv! Imco

(#32373) Patrol válasza Imco (#32372) üzenetére


Patrol
tag

De milyen NASról?
DS216-ról?
Shield TV-nek nem probléma a 4K.

[ Szerkesztve ]

(#32374) Patice válasza Patrol (#32371) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az "téveszme", hogy a NAS-ok képesek a videók lejátszására.

Vannak persze kivételek, főleg a QNAP háza táján, amiken van HDMI kimenet és van is telepíthető Kodi a csomagok között, de nem ez az általános. És ezek a vasak nem a belépő szintűek QNAP-nál sem.

A legtöbb NAS fájlmegosztást (Samba, CIFS, NFS, AFP) tud intézni többféle OP rendszernek (Win, Linux, MaxOSX) egyidőben. Ilyen fájlmegosztási protokoll a DLNA/UPnP is.

A streamelés, azaz amikor valamelyik előbb felsorolt protokollon keresztül a lejátszó - legyen az dedikált eszköz, vagy egy TV beépített lejátszója - megkapja az adatot az nem azt jelenti, hogy a NAS játsza le (nem a NAS dekódolja) a fájlt, hanem csak adatfolyamként küldi.

És ha ez tiszta, akkor a válasz a kérdésedre: igen, a DS216 el fogja bírni a 4K-s anyagok átküldését is, mivel a lejátszód fog megbírkózni a dekódolással, nem a NAS.

Jó irányba nézelődtél. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32375) Imco válasza Patrol (#32373) üzenetére


Imco
őstag

Patice kb. megválaszolta. :)
Kevésbé cirkalmasan fogalmazva erre utaltam én is. :) ;)
A NAS csak mint tároló vesz részt a folyamatban.
Egyébként én GEN8 vagyok, ami egy más kategória.

Üdv! Imco

(#32376) Madwe válasza kocoska007 (#32370) üzenetére


Madwe
nagyúr

Persze, a vezérlőpult - média indexelés - indexelt mappák részen a photo megosztási mappára is be kell állítani a videot. (angolul használom, szabadfordításban kb ezt kell keresni)

(#32377) Patrol válasza Patice (#32374) üzenetére


Patrol
tag

Igen, tiszta köszi szépen! :)
Valóban láttam, hogy már multifunkcionálissá kezdenek (akarnak) válni a NAS-ok és médiaHUB-ot és 4K transzkodolást zeng a marketing bullshit, de nekem a külön lejátszó mellett ezekre nincs szükségem.

Jelenleg a router és két külső winchester oldja meg a NAS funkcióját, csak a hálózaton keresztüli fájl műveletek fájdalmasan lassúak és a router beépített downloader (torrent) funkciója is eléggé nyűgös.
De a videólejátszás már most is problémamentes.
Csak így szegény router hardverét terhelem ezekkel a funkciókkal... (is)

De akkor minek a quad-core, meg az 1,2,3,4 Gbyte RAM?
Az is kizárólag azért, hogy ez a marketing lufi ne pukkadjon ki? (ha már beharangozzuk, valamennyire működjenek ezek a funkciók)
Vagy esetleg ha 4,5,6 mobil eszköz streamel róla egyszerre?
Magyarul minek ez a hype és a 150-200 ezres NAS otthoni felhasználásra?

[ Szerkesztve ]

(#32378) Alex91 válasza Patrol (#32377) üzenetére


Alex91
félisten

Magyarul minek ez a hype és a 150-200 ezres NAS otthoni felhasználásra?

Azt hiszem jol latod... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32379) CactuS válasza Alex91 (#32378) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem egészen. :N

Létezik olyan otthoni felhasználás, ahova kell az erősebb hardver és nem azért, mert Kodit akar az ember a NASon futtatni. Az eleve egy erőltetett megoldás, nem véletlen, hogy viszonylag kevés gyártó, kevés modelljén elérhető ez a szolgáltatás. Gyári megoldásban egy nem arm-os, 4 lemezes Syno NAS 140k körül indul, 2 lemezesből van olcsóbb, de ott meg idővel elfogy a tárhely. Ha nem csak a lakáson belül kell a NASon lévő dolgokat elérned és/vagy valahol lesz egy szűk keresztmetszet (lejátszó hardver, sávszélesség, stb.), akkor kell a transzkódolás. Az pedig egy belépő szintű ARMos cucc nem fogja tudni semmilyen felbontásban. Nem a 4K-n van a hangsúly, az csak a "kötelező" trend miatt kerül hangsúlyozásra.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#32380) #56573440 válasza Patrol (#32377) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ha akarsz virtualizálni pl.

De rendesen meg tudja fektetni a procikat ha több user és több művelet megy egyszerre, sok minden fut. Pl több cloudot tartasz szinkronban, több eszközt bakcupolsz, esetleg mellette vírus írtó fut rajta, titkosítanád az adatokat, sok torrent, mellette meg szolgáljon ki tv-t kamerát, levelezést, meg ami más felmerül. simán ki lehet ezt használni.

Persze ha csak egyszerű dolgokra kell, akkor egy nagyobb nasból esetleg a több lan portot tudod kihasználni, több 4k forrást kiszolgálni lehet értelme.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#32381) Alex91 válasza #56573440 (#32380) üzenetére


Alex91
félisten

Azert sokaknak nem ez a perverzioja :). Persze, nem vagyunk egyformak, igenyek is kulonbozoek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32382) #56573440 válasza Alex91 (#32381) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az volt a kérdés hogy lufie e vagy sem. Nem az, max nem használod ki, akkor meg fölösleges :)

(#32383) Patrol válasza CactuS (#32379) üzenetére


Patrol
tag

A lejátszó hardver és a sávszél elévülésére nem számítok, mert ezekre ügyelek. (lejátszókat cserélem, sávszélt ha szükséges növelem)
Transzkódolni nem hagyom a NAS-t, nem az a dolga szerintem.

Amit nem tudok, hogy mondjuk filmnézés közben több film egyidejű letöltése (transmission?) és seedelése mennyire fekszi meg a gyomrát a belépőszintű NAS-nak?
Ha történetesen nem Intel proci dolgozik benne (Marvell Armada) és csak 512 Mbyte RAM...

Ha ez ugyanúgy nem jelent neki gondot, akkor valóban elég lehet a belépőszint az én igényeimhez.

[ Szerkesztve ]

(#32384) Patrol válasza CactuS (#32379) üzenetére


Patrol
tag

"Ha nem csak a lakáson belül kell a NASon lévő dolgokat elérned..."

Ha mobileszközről az otthontól távol szeretnék megnézni pár képet vagy egy-egy filmet az belépőszinten már nem megy?
Ahhoz erősebb hardverű NAS kell?

(#32385) Patrol válasza #56573440 (#32380) üzenetére


Patrol
tag

Azt hiszem, hogy ilyeneket nem szeretnék majd tőle :)
Max 1 db IP kamera jöhet még szóba, de mivel nincs a támogatott kamerák listáján ezért szerintem ez sem fog működni.

(#32386) #56573440 válasza Patrol (#32385) üzenetére


#56573440
törölt tag

Attól még simán mehet nincs gond. Sima file szerverként a belépő szinten sem lesz gond alapvetően szerintem. jó nem egy 115j-t nézzél, de na. Szerintem hamarabb fog egy vinyó a szűk keresztmetszet lenni, még egy 4k-s anyagot megold, de többet, meg még torrentezni is, az már lehet gond.

Én személy szerint a "J" sorozatot nem javasolnám már, de egy ds 116, vagy vagy 216 play már simán jó lehet.

(#32387) Madwe válasza Patrol (#32384) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha már filmet nézel távolról, akkor azt 99%ban transzkódolni fogja, amihez kell a proci rendesen.

(#32388) Patrol válasza Madwe (#32387) üzenetére


Patrol
tag

Hoppá, tényleg! Hiszen nyilván a médialejátszó ilyenkor nem vesz részt a lejátszásban...
Szerencsére azonban távoli filmnézés sem szerepel a repertoárban, nem hiszem, hogy sűrűn szükségem lenne erre.
Képeket meg gondolom gond nélkül lehet böngészni az nem jelent neki problémát..

(#32389) Patrol válasza #56573440 (#32386) üzenetére


Patrol
tag

"Én személy szerint a "J" sorozatot nem javasolnám már, de egy ds 116, vagy vagy 216 play már simán jó lehet."

Speciel pont a DS216j -vel szemezgettem...
216play gondolom a nevéből adódóan már megoldja a transzkódolást is? Az-az távoli filmnézés esetén javallott inkább ez a sima j-vel szemben?
Mert akkor továbbra is azt mondom, hogy nekem a "j" való.
De a torrenteket azért bírnia kellene...

[ Szerkesztve ]

(#32390) Madwe válasza Patrol (#32388) üzenetére


Madwe
nagyúr

olyankor az a gond, h a mobilon pl a fájlok nagyját nem fogja szeretni, s transzkódolnia kell. De akinek erre szüksége van, s van elég tárhelye, nem muszáj on the fly procigyilkosan ezt megtennie, előre át lehet transzkódolni a filmeket különböző eszközökre, ezt akár ütemezetten is lehet csinálni.

De ha pl vki rendszeresen futtat vírusirtót, vagy egyszerre több eszköz néz róla filmet, vagy sokat torrentezik s számít neki a letöltési sebesség, ott bizony számít a proci (vírusirtó esetén a ram is) uh bőven megvan a helye az erősebb hw-eknek is otthoni környezetben, de cégek is előszeretettel használnak nasokat, ott meg pláne.

Arról ne is beszéljünk, h nast nem csak 1-2 évre vesz az ember, s azért egy jobb architektúra a késöbbi támogatások miatt is fontos, valamint az informatikában amint van számolási erő, arra lesz is késöbb szükség :D egy 211-es nast pl megnézel, az ma már nyögvenyelős, s 2-3 év múlva pláne az lesz! pedig mikor megjelent, akkor az is elég bika volt a maga nemében. Szóval aki hosszútávra tervez, az nem baj ha hagy egy kis potenciált a gépben!

(#32391) Patrol válasza Madwe (#32390) üzenetére


Patrol
tag

1: Tiszta sor, érthető.

2: Egyszerre egy eszközről van csak filmnézés, DE torrent letöltés és seed közben lehetséges. Több torrent letöltés is.
Valamint szeretném, ha egy 720p-s film pár perc alatt lejönne. (gigabites a net és a router)
Szóval a letöltési sebesség számít.

3. Ezzel nehéz vitatkoznom, igazad van. Nem 1-2 évre veszek semmit és mindent túlbiztosítok, de a NAS-ok ára olyan hajmeresztő növekedésbe kezd pl. a winchester "fiókok" növekedésével párhuzamosan, hogy az már-már irreális szerintem.
És ugyanígy van a hardver erősödése kapcsán is.
Nem is csoda, hogy sokan NAS építésbe kezdenek inkább, de pechemre és szeretem a kész megoldásokat.

(#32392) felho001


felho001
tag

Sziasztok nekem nincs ilyen a vezérlőpult alatt. "DSM-ben Vezérlőpult --> Alkalmazások --> Webes szolgáltatások.
Itt a HTTP-szolgáltatás alatt lehet a Photo Station és a Web Station HTTP és átirányítás esetén HTTPS portját átírni." Másnál van?

Felhő

(#32393) Imco válasza Patrol (#32391) üzenetére


Imco
őstag

"szeretem a kész megoldásokat."

Gen8

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#32394) Melorin válasza Imco (#32393) üzenetére


Melorin
addikt

De ott is csak a hardver van kész.

(#32395) Multibit válasza Patrol (#32391) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor jó mélyen a zsebedbe kell nyúlnod, ha gigabiten akarsz töltikézni ;)

(#32396) drmotto válasza Patrol (#32391) üzenetére


drmotto
őstag

Nekem egy Ds216J van. Esténként általában egyszerre 2 külön eszközön nézünk különböző filmeket (HD, FHD) és közben megy a háttérben a download station is. Egyszerre nem fut benne sok torrent, de megy a fel és letöltés. Eddig még egyszer sem állt neki gondolkodni, nem akad a lejátszás. 4K-t nem próbáltam még.

(#32397) Patrol válasza drmotto (#32396) üzenetére


Patrol
tag

És mennyivel megy a letöltés?

(#32398) drmotto válasza Patrol (#32397) üzenetére


drmotto
őstag

Passz. 60 megás netem van.
Életemben nem néztem még meg, hogy mennyivel jön le valami, sose érdekelt.

(#32399) Imco válasza Melorin (#32394) üzenetére


Imco
őstag

A szoftver még 15'. Nekem szűz kézzel ment. :)
Immár 7 hónapja boldogan működünk.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#32400) Patrol válasza drmotto (#32398) üzenetére


Patrol
tag

Mindegy is, meg sok minden függvénye, (hányan seedelik éppen) de a teszteken igen jól szerepel. belépőszint ide vagy oda...
Bár ez a gyártó által összeállított "statisztika" lehet marketing szagú is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.