Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) Madwe válasza xTc (#32197) üzenetére


Madwe
nagyúr

A feliratot égeted akkor kevés a procid a nasodon. A 916+ is épp h kinyögi a BD transzkódolást...

Ha böngészőben nézed, ott be lehet állítani, hogy a feliratokat ne transzkódolja. Ha lg tv-n nézed, akkor pedig ne a gyári plexet, hanem az xplay-t használd, az nem transzkódol. A többit nem ismerem...

(#32202) bozsozso válasza bozsozso (#32200) üzenetére


bozsozso
őstag

Na másodjára kicsúsztam szerkesztésből. Most új felhasználót akarok létrehozni, de a photo mappához nem tudok hozzáférést adni mert a jelölő négyzetek ki vannak szürkülve. Mi ennek az oka? Mit kell beállítanom, hogy hozzáférést tudja adni, más minden választható csak az nem. Vagy lehet azért mert most telepítettem a PS-t és újra kellene indítani a nast?

(#32203) Imco válasza TBMC (#32191) üzenetére


Imco
őstag

Nem tudom, engem is érdekelne.
Baja nincs.
Ez egy gépben gyengélkedő 500-as HDD.
Mikor kezdtem a nasolást ez volt az első a rendszerben.
Azóta is hibátlanul működik. Az érték nem változik.
Valószínű, hogy egy régebbi hibás táp megrángatta, vagy valami hasonló.
Ezt látja a smart.

Üdv! Imco

(#32204) bozsozso válasza bozsozso (#32202) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát ez nem igaz már tiszta ideg vagyok, hogy nem tudok felhasználót létrehozni úgy, hogy legyen hozzáférés a photo mappához csak akkor ha admin csoportba rakom a felhasználót, de akkor meg írás/olvasás joga van. Bár admin felhasználónál sem módosítható semmi ott is ki van szürkülve. Új csoport létrehozásakor sem tudok engedélyt adni neki. Az nem tudom számít-e, hogy még az admin csoportban szerkesztésnél az alkalmazásoknál nem jelenik meg a PS így tiltani engedélyezni sem tudom. Mit rontok el vagy mit kell engedélyezni? Nem igaz, hogy egy nyomorult felhasználót nem tudok létrehozni. :W :W :W

(#32205) Laposelemer válasza bozsozso (#32200) üzenetére


Laposelemer
tag

- Ha csak a PS program használatára akarod korlátozni a felhasználót, akkor azt a DSM-ben lehet megtenni.
vezérlőpult->felhasználó->adott felhasználó szerkesztése->alkalmazások
itt be tudod pipálni, hogy mit engedélyezel és mit tiltasz

- ha a NAS-ról feltöltesz képet a Photo Station-be, akkor a NAS-on 2x lesz meg a kép.
én nem törölgetem az eredeti helyéről. Ha nem is 2 fizikailag különböző helyen van, de 2x van meg.
lehet hülyeség

- a felhasználód tartozzon az "users" csoportba, a Photo Stationben a létrehozott mappád legyen "privát"
nekem így engedi hozzárendelni bármely felhasználóhoz (én ezeket a beállításokat adminisztrátor jogú felhasználóval csinálom(nem az admin felhasználóval))
a mappa láthatósági jogosultságok kiosztásánál ami alapból halvány kékkel van kipipálva, az a mappa publikus, és azt nem lehet változtatni, hiszen publikus :)

- mappán belül lehet mappát létrehozni. belépsz a mappába és fent a létrehozás fülnél van

nem tudom mi maradt ki

Remélem sikerülni beállítani. ;)

(#32206) bozsozso válasza Laposelemer (#32205) üzenetére


bozsozso
őstag

- az alkalmazások közt nem jelenik meg a PS csak az Asztal, FTP, File Station, Universal Search illetve rsync

- raidben vannak a lemezek így nincs szükség rá még duplán

-privát mappákat használok

- bár lehet csak engem zavar, de a users csoport szerkesztésbe ha bemegyek ott semmi nincs kipipálva viszont a csoportengedélyek ki van húzva "-"

- amikor próbáltam hiába voltam benne mappába és rámentem a létrehozásra nem mappán belül hozta létre hanem az "Albumok" alatt, de kipróbálom megint, mert feltöltésnél létrehozta a mappák alatti mappákat ha volt ilyen.

Szülőknek jó ha quckconnect hozzáférést adok igaz és akkor a saját felhasználónevükkel belépnek és nézhetik a képeket.

[ Szerkesztve ]

(#32207) xTc válasza RazoR (#32198) üzenetére


xTc
aktív tag

Egy Samsung Tv-re streamelek vele, amin fut a gyári plex app. Böngészőből is hasonló a helyzet.

@blackrulz: Megnézem ma, per pillanat nem tudom megmondani.

(#32208) Madwe válasza xTc (#32207) üzenetére


Madwe
nagyúr

A böngészőben jobb felül settings, majd web - player - burn subtitles-t tedd át only image formatsra. Innentől kezdve elvileg webes lejátszáskor nem fog transzkódolni.
Azt h transzkódol e, legkönnyebben a dsm felületén a prociterhelésből tudod megmondani...

Samsungra nem tudom milyen lehetőségek vannak, ha a gyári appban is látsz a webes felülethez hasonlót, állítsd át, lgre ilyen nem volt, mindig égetett, de szerencsére egy orosz srác megírta az xplay-t, azzal sose transzkódol :)

Ha nagyon fontos a felirat, és főleg a tvden nézed (ez gondolom így van) akkor esetleg annyit tehetsz az ügy érdekében, hogy mkvtoolnix vagy más programmal remuxolod a filmjeidet, s beleégeted a felirataidat előre. Ezt valahogy lehet automatizálni is a nason, h az új filmjeidbe magától égesse be, 3-4 éve legalábbis még ment kis ssh-s trükközéssel...

Esetleg még azt nézd meg, h ha a plexben be van kapcsolva a dlna (webes felület, settings - server - dlna) akkor a samsung tv-den nem a plex appot használva, hanem a dlnahoz csatlakozva ( gondolom vmi gyári videolejátszó app ami van hozzá tudja) ott égeti e a feliratot...

[ Szerkesztve ]

(#32209) bozsozso válasza bozsozso (#32206) üzenetére


bozsozso
őstag

Na most sikerült elérnem az új felhasználóval, viszont az az érdekes, hogy nem látszódik kapcsolódó felhasználóként.

Még egy kérdésem lenne: itt többeteknél olvastam, hogy egyből létrehoztatok egy saját felhasználót adminisztrátori jogosultságokkal. Miért nem jó az admin felhasználó vagy mi az előny hátrány ha sajátot illetve a "gyári" admint használok? A sajátnak is ugyanazokat a jogokat adtátok meg mint az adminnak. Vagy esetleg ennek távoli elérésnél van jelentősége? Esetleg biztonságosabb a nem admin felhasználó?

(#32210) Madwe válasza bozsozso (#32209) üzenetére


Madwe
nagyúr

utolsó pont (frisseb dsm eleve tiltott adminnal kezd setupnál, s neked kell megmondanod a user nevét, aki admin groupba tesz) azaz feltörésnél az admin nevét könnyebb kitalálni, mint a Kis Pistáét:)

(#32211) kaciokos válasza bozsozso (#32209) üzenetére


kaciokos
őstag

Biztonsági oka van: ha valaki be akar törni a NAS-odra, tuti az amin nevű felhasználóval fog próbálkozni, jobb, ha ez alapból tiltva van. A saját admin felhasználómnak ("admin-kaci") meg ugyanazokat a jogokat adtam az admin letiltása előtt, mint ami az adminnak volt.

Szerk.: lassú voltam... :)

[ Szerkesztve ]

(#32212) bozsozso válasza kaciokos (#32211) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi akkor jól gondoltam. Eddig admin felhasználóval értem el pc-n a hálózati kapcsolatoknál a nas-t, akkor szerintem meg is adtam, hogy az admin felhasználóval lépek be, ezt hogyan tudom módosítani, mert ha letiltom az admin-t akkor a pc-ről nem tudom használni. :(

(#32213) Madwe válasza bozsozso (#32212) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Hitelesítőadat-kezelő és itt a Windows rendszerbeli hitelesítő adatoknál szerkesztheted bármelyiket.

(#32214) bozsozso válasza Madwe (#32213) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi, király vagy. :C

(#32215) MrCsiT válasza bozsozso (#32206) üzenetére


MrCsiT
addikt

No, az alábbit tedd:
Lépj be a Photo Station felületére az admin jogú felhasználóddal, és ott tekergesd a hozzáférési jogosultságokat.
Ha előtte DSM-be voltál jelentkezve az admin jogú felhasználóddal, onnan is indíthatod a Photo Station-t.

Amennyiben csak "bedobod" pl. File Station-el a fájlokat a Photo Station mappájába, akkor a NAS fog elkezdeni indexeket gyártani hozzá, ami pl. 20e db fotónál/videónál akár napokig is eltarthat - függően a NAS-odtól: milyen típusod is van? - ne lepődj meg ezen majd.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#32216) Nascar


Nascar
csendes tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne: Adott egy IP kamera egy budai lakásban. Adott egy Synology NAS Kispesten.
Lehet olyat csinálni, hogy ezt a kamerát csatlakoztatom a NAS Surveillence rendszeréhez?

Éhes makkal disznókat álmodsz!

(#32217) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok,

abban tudnátok segíteni, hogy létezik valahol olyan lista, hogy egy adott Synology NAS meddig kap támogatást? Pontosabban a 4xx széria, azon belül is várhatóan a 416play érdekelne.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#32218) bozsozso válasza MrCsiT (#32215) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm szépen. Nem tudom pontosan mennyi fénykép video van, de biztosan el lesz vele egy darabig a 416play

(#32219) heroldbalu


heroldbalu
tag

Elsősorban azokhoz szól a kérdésem akik cégnél is használnak NAS-t.

Nem rég vettem észre, hogy van egy olyan opció (nem rég kerülhetett be, vagy a 6.1-el), hogy "Force users to change passwords after the administrator resets the password" ez rendkívül hasznos lehet elfelejtett és visszaállított jelszavaknál.

Tesztelés közben kiderül, hogy valami nem okés. Bekapcsolás után, amikor a user megszeretné változtatni bejelentkezés után a jelszavát akkor azt írja, hogy "Invalid account or password. Try again." , pedig a felhasználónevet nem is tudom módosítani a jelszó pedig megfelel minden beállított követelménynek. (jelszó lejáratás, még nincs bekapcsolva pont ebből az okból)

LDAP/Domain nincs használatban (későbbiekben lesz tervezve), de elméletileg a local userek-re is lehet alkalmazni ezeket a szabályokat.

Használja valaki ezt az opciót, mik a tapasztalatok ?

Köszi

Synology, iPhone

(#32220) Chrys_ válasza Nascar (#32216) üzenetére


Chrys_
addikt

Nincs kamerám Syno-hoz, sosem próbáltam, de nem lehet esetleg ezt VPN-n keresztül összehozni?

(#32221) Patice válasza CactuS (#32217) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én nem tudok ilyen listáról.

Csak tapasztalatból: szerintem 5+ év, amíg kaphatnak friss DSM-et és ha már nem frissül a DSM, utána is kap biztonsági frissítéseket, de már ritkábban.

Minél erősebb a proci, minél több a RAM, annál tovább valószínű, hogy megkapja a frissítéseket. Mivel a kinézett DS416play Intel procis, ezért várhatóan elég sokáig nem lesz ezzel gondod. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32222) xTc válasza Madwe (#32208) üzenetére


xTc
aktív tag

Megnéztem ugyanazzal a feliratos anyaggal mint legutóbb és átlagosan 4-6% között volt/van a CPU terhelés. Most teljesen jól, probléma mentesen játssza le a feliratos anyagokat. Azért arra kiváncsi lennék, hogy mi lehett a múltkor.

Köszönöm a segítséget. :))

(#32223) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok,

IP kamerán gondolkodom, amit lehetőleg Wifin keresztül szeretnék a Synologyval működtetni kültérből. Milyet tudtok ajánlani ami szépen menne vele? Létezik aksis kamera?

(#32224) kaciokos válasza CactuS (#32217) üzenetére


kaciokos
őstag

Csak annyi info még, hogy a "4xx" széria ebben az esetben hibás megközelítés, mert a 4-es azt jelöli, hogy 4 lemezes, az utána levő két szám (14. 15, 16, ...) pedig az évjáratot, szóval egy 416 jó eséllyel tovább kap update-eket, mint egy 414.

Nem kötözködésképpen, csak hogy képben legyél. :)

(#32225) spider23 válasza gyugyo79 (#32085) üzenetére


spider23
aktív tag

Üdv! Ezt én is kipróbáltam volna hogy egy bizonyos időnél régebbi file-okat töröljem, de nekem sajnos nem csinál semmit. Mi lehet a probléma vajon?

(#32226) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

A DS Photo alkalmazásban jól láttam, hogy nem láttam letöltési lehetőséget? Vagy csak valami jogosultság beállítás kérdése?

(#32227) gyugyo79 válasza spider23 (#32225) üzenetére


gyugyo79
addikt

Úgy csináld, hogy egy admin user home könyvtárába berakod egy könyvtárna a pld.: xy_konyvtarbol_torol.sh -t
aminek a tartalma az amit írtam és a könyvtár elérés biztos jó (file station jobb klikk tulajdonságoknál a hely másolható hogy ne legyen elgépelés). Utána vezérlőpult -> feladat időzítő -> létrehozás ->ütemezett feladat.
Itt beállítod, hogy napont, hetente, hogy hívja meg az sh-t a felhasználónak hagyod a root -ot és a parancs futtatásánál az xy_konyvtarbol_torol.sh elérési útját adod meg aminek a helye a fentebb írt módon másol - beilleszt megoldással megadható.

Be lehet írni az sh tartalmát közvetlenül ide ahova az xy_konyvtarbol_torol.sh elérésést adod meg DE nekem valamiért az úgy van ahol nem működött míg van ahol meg igen és nem tudom az okát ...
De mivel ha az *sh -t futtatom az mindig jó volt nem is kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#32228) CactuS válasza kaciokos (#32224) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igen, azt tudtam,416, 416play, 416slim, 416j körül gondolkozom. Ha azt nézem, hogy a 416play-t 2015 októberében mutatta be (a 414-et meg 13 10. hónapban), akkor lehet várhatnék még egy kicsit, hátha jön a 418 is. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#32229) Madwe válasza spider23 (#32225) üzenetére


Madwe
nagyúr

Esetleg próbáld meg így futtatni:
/usr/bin/find /volume1/kamrak_mentesenek_helye/ha_alkonyvtar/ -type f ! -mtime -28 -exec rm {} \;

Ha így se megy, akkor listáztasd ki:
/usr/bin/find /volume1/kamrak_mentesenek_helye/ha_alkonyvtar/ -type f ! -mtime -28 -exec rm {} \; >/tmp/results.txt 2>/tmp/results.err

Ez a results.txt-be pakolja a törlési feltételeknek megfelelő fájlokat és a command errorokat a .errbe teszi.

A shellben ezt lefuttatva tudod nézni a tartalmukat:
cat /tmp/results.txt
cat /tmp/results.err

[ Szerkesztve ]

(#32230) spider23 válasza gyugyo79 (#32227) üzenetére


spider23
aktív tag

Pontosan így csináltam, de nem csinál semmit. Az a.sh file-nak hogy kell kinéznie belül? Kell valamit mókolni a chmod-al esetleg? Bár azt is csináltam, de nincs változás.

Bocsánat, valószínűleg tényleg rosszul volt beírva az elérési út mert már most működik.

Kérdésem az lenne hogy több ilyen sort is beírhatok abba az egy .sh fileba hogy több könyvtárat is nézzen?

[ Szerkesztve ]

(#32231) spider23 válasza spider23 (#32230) üzenetére


spider23
aktív tag

Egyébként itt volt a hiba: Én így írtam be az elérési utat: /volume1/home/admin/Programok/torles.sh
De ez lett a jó: /volume1/homes/admin/Programok/torles.sh
A home helyett homes a jó.

(#32232) gyugyo79 válasza spider23 (#32230) üzenetére


gyugyo79
addikt

Rakj pld egy && a sorok közé és mehet több is ha nem fut hibára a sor akkor megy a következőre.
find /volume1/kamrak_mentesenek_helye/ha_alkonyvtar/ -type f ! -mtime -28 -exec rm {} \; &&
find /volume1/kamrak_mentesenek_helye2/ha_alkonyvtar2/ -type f ! -mtime -28 -exec rm {} \;

Meg lehet szépíteni is persze én csak alap mintának írtam a kiindulásnak jó és működik még ha nem is a legelegánsabb.

(#32233) Patice válasza CactuS (#32228) üzenetére


Patice
Topikgazda

A 416play ugye Intel procis. Ez még a Braswell generáció, aminek az utódja laptopokban, alaplapokra integrálva Apollo Lake néven fut. Ez fogyasztásban több (6W vs. 10W), procierőben meg alig 12-20% csak a különbség. Az Apollo Lake utódját, a Geminia Lake-et idén összel tervezik bemutatni, ami csak IGP-ben fog fejlődni, tehát proci téren - ami NAS esetén fontosabb - nincs fejlődés, nincs jobb.

Szóval én egyáltalán nem várok 2018-ban újabb Intel procis Syno NAS-t, de ne legyen igazam. Esetleg azt tudom még elképzelni, hogy a 416play utódjában ismét valami erős ARM-os SoC lesz, amiben erős IGP lesz az átkódoláshoz. Viszont ezt teljesíteni fogja a Gemini Lake is. Szóval lehet mégis lesz majd valami. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32234) Melorin


Melorin
addikt

Miért írja ezt ki böngészőben amikor hozzá akarok adni egy letöltést Chrome pluginnal?

Pedig be van állítva egy mappa a DS-ben:

[ Szerkesztve ]

(#32235) CactuS válasza Patice (#32233) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, 2 éve vettem a kis Qnap 212p-t (most kapta az utolsó firmware frissítést), egy Syno helyett, így az a 2 hónap még beleférhet, a Qnapot meg már vagy 100x megbántam és csak azért nem törtem össze, mert mire kiszedtem a HDDket belőle már kiment a méreg belőlem. :DDD

Alapvetően a 416play nekem elég lenne, 4k amúgy sem lenne, a nagyon max a bd25 3D, de amire mondjuk a transzkódolás kéne az talán inkább a mesék a gyerekeknek, abból meg jelenleg a Thomas és hasonlók a sláger, az nem éppen erős anyag. Csak nem szeretném azt, hogy megveszem és rá 1 hónapra kijönne a következő generáció. Nem is feltétlenül a teljesítmény miatt, de ilyenkor - amíg kapható a régi - legalább az ára szokott egy kicsit esni az előző szériának.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#32236) Sanya válasza CactuS (#32235) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mi volt a baj a qnap-pel?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32237) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Tegnap óta használatba vettem én is a DSM-et, várhatóan sok kérdésem lesz :)

Az első az, hogy amikor beállítottam az Értesítéseknél az email fiókomat, a végén kiírta, hogy győződjek meg arról, hogy az elérésem mindíg a következő: és itt az internetszolgáltatómtól kapott ideiglenes IP címem volt beírva. Nem lesz gond abból, ha másik IPcímet fogok kapni? Ha igen, nem lehet kézzel megadni a DDNS elérésemet a jelenlegi IP címem helyett?

(#32238) Sanya válasza Melorin (#32237) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ddns majd átirányítja

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32239) Melorin válasza Sanya (#32238) üzenetére


Melorin
addikt

OK, remélem :)

NEm sikerült telepíteni a SickBeard Customot. Azt írja telepítés helyett, hogy hiányzik a Git és a Python. Feltelepítettem ezeket de ugyanezt írja.

(#32240) Patice válasza Melorin (#32239) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azért indítsd újra. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32241) Melorin válasza Patice (#32240) üzenetére


Melorin
addikt

Újraindítottam a NAS-t de még mindig ezt írja.

[ Szerkesztve ]

(#32242) csipuka válasza CactuS (#32217) üzenetére


csipuka
senior tag

Nekem egy DS111-em van, amit meg 2011-ben vettem, miutan asszony laptopjan megfott a vinyo.
Azota is kapja a frissiteseket. Eleg baba.
Anno mikor egyszer ujraraktam a 6.0-t ugy emlexem, hogy a DS109-ig volt megadva, hogy ramegy a legujabb OS.
Korrekcio: Itt latszik, hogy az adott vasra melyik a legfrisses OS. Az enyem lehet a veget jarja....

[ Szerkesztve ]

(#32243) kocoska007


kocoska007
csendes tag

Sziasztok,

Nem vagyok egy nagy IT guru, de eddig amire szükségem volt mindent összeraktam magamnak de most egy elég egyszerű dologgal elakadtam. Nem tudok ftp-n csatlakozni a nas-ra. Mi az amit elnezhettem? Tulajdonképpen mi a címe? Komolyan nem is értem már mit csinálok :-)

Köszi előre is minden segítséget!

(#32244) #56573440 válasza kocoska007 (#32243) üzenetére


#56573440
törölt tag

Leírás angolul :). Porot forwardolni kell a routeren a nas ip-jére, és kész is.

(#32245) kocoska007 válasza #56573440 (#32244) üzenetére


kocoska007
csendes tag

Ez lesz a hiba, a routerhez nem nyúltam... Köszi

(#32246) claire78


claire78
senior tag

Windows 10-ről szeretnék fájlokat távoli NAS-ra hetente menteni.
Olvastam korábban valami kliens program nélküli mentésről, de most nem találom.
Kliens programmal a Cloud Station Backup jöhet szóba?

(#32247) McAdam6 válasza Melorin (#32241) üzenetére


McAdam6
tag

Pythont még rakd fel (ne csak a module-t) és ne a Git servert, hanem a sima Git-et.

(#32248) Melorin válasza McAdam6 (#32247) üzenetére


Melorin
addikt

Sajnos nem találok olyat, hogy sima Git, és a Pithonból is csak olyan van, hogy Python3.

(#32249) Madwe válasza Melorin (#32248) üzenetére


Madwe
nagyúr

http://packages.synocommunity.com/ ezt add hozzá a package centerben a settings - package source fülön, utána bal oldalt a community tabban megtalálod őket.

(#32250) Melorin válasza Madwe (#32249) üzenetére


Melorin
addikt

Ezen már túlvagyok, de akkor sem látszanak a kívánt csomagok.
DSM 6.1.3-15152 a verzióm, amiatt nem lehet, hogy túl új?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.