Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Hamarosan szeretnék csatlakozni a csapathoz, azonban dilemmában vagyok. :F
Eddig úgy gondoltam, hogy egy DS216play a nekem való NAS, DE!
1. Nincs szükségem két lemezre
2. Nem kell a 4k transzkódolás

Nem lenne elég a DS116? A két felsoroláson kívül van még lényeges különbség a két eszköz között?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#32702) sbazsi válasza sbazsi (#32699) üzenetére


sbazsi
veterán

Ha bedugom a tápegységet, ég rajta a zöld lámpa.
Amint rádugom a nas-ra, akkor csak villog :U :U

(#32703) eric.cartman válasza Dolphine (#32701) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Naná! (és még gyorsabb is lesz a DS116 ;))

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#32704) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

DSM-ben:

Hardver és tápellátás -> Általános -> Memória tömörítés -> Memória tömörítése a rendszer reagálóképességének növelése érdekében

Mit csinál igazából?
Kell ez nekem?

:R

szerk:
Úgy tűnik, ha ki van kapcsolva, akkor sokkal gyorsabb a rendszer (4GB van most benne)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#32705) Dolphine válasza eric.cartman (#32703) üzenetére


Dolphine
addikt

Én is így gondoltam, hogy gyorsabb lesz! :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#32706) Csabee. válasza Patice (#32693) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Megnézem köszi

Madwe: azt hogy tudom csekkolni?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#32707) gyugyo79 válasza Csabee. (#32706) üzenetére


gyugyo79
addikt

Otthonról is a https://nasodcime.synology.me:5001 (amit távolról is) címet használod és nem a 192.168.0.1 -et.
Az cím:portszám meg az ip csak minta így már egyértelmű lesz neked. Ha működik (tudja routered) akkor a legegyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#32708) Csabee. válasza gyugyo79 (#32707) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Azt tudja, de akkor nem internet felől akar kimenni a nas-ra?

Üdv: Csabee.

(#32709) Madwe válasza Csabee. (#32708) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem, belső hálót használod olyankor is.

(#32710) Csabee. válasza Madwe (#32709) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Na ezt whiresark-al le tracelem, kíváncsi vagyok :) Ha ez így van akkor oké.

Üdv: Csabee.

(#32711) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. tegnap még ment a dolog ma már nem, pedig csak kim eg be kapcsoltam a cuccokat :D
hálóról elérem a nast, jogosltságok minden ugyanúgy van mint tegnap, a sajátgépben mégsem látja a hálózati meghajtót. próbálom felcsatalkoztatni újra, hozzáadni, nem elérhető. mi történhetett?
nason elvielg nem állítottam.
Windows frissítésről nem tdok. mégis akkor hogy lehethogy a windows nem érzékeli az adott ip címen lévő megosztásokat... ( kikapcsolni sem érdemes semmit lassan ha nem énbénázok :D )

(#32712) bb.bocs


bb.bocs
őstag

nasra tippelek, mert a gépről nem tudom pingetni sem. annyi hogy :5001 a vége a nas felületnek, a sima ip végü az a weboldalra vinne be.

[ Szerkesztve ]

(#32713) Alex91 válasza bb.bocs (#32712) üzenetére


Alex91
félisten

Fix ip-jenvan a NAS-nak?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#32714) Borisz76


Borisz76
veterán

Új NAS : DiskStation DS418j

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#32715) bb.bocs válasza Alex91 (#32713) üzenetére


bb.bocs
őstag

Igen. el is érem neten keresztül a felületet a weboldalt a torrent klienst. De gépről meg pingetni sem tudom.

(#32716) gyugyo79 válasza bb.bocs (#32715) üzenetére


gyugyo79
addikt

Állítottál be valamit a tűzfalán? Ha igen csak tesztből kapcsold ki.

(#32717) bb.bocs válasza gyugyo79 (#32716) üzenetére


bb.bocs
őstag

Tuzfalhoz asszem nem nyúltam.portokat nyitogattm rajta elvileg.de elvileg minden azonnal érvényesül gondolom újraindítás nélkül is.legalabbis nagyrésze.

(#32718) RazoR


RazoR
veterán

Ilyenkor mi van? A PC-ről olvasható a lemez, lejátsza a filmeket is! Kb 3 hónapos a HDD! Újra merjem indítani?

[ Szerkesztve ]

(#32719) gyugyo79 válasza bb.bocs (#32717) üzenetére


gyugyo79
addikt

Alapból minden "nyitva" van rajta, és a tűzfal "nem" is fut (portot nyitni se kell mert nyitva van). Viszont láttam már pont ugyan ezt produkálni NAS -on tűzfalat, mármint, hogy weben át beengedett de sehogy máshogy, pingre se volt válasz pont mint neked, csak ezért javasoltam, hogy nézd meg. Amúgy igen nem kel újra indítani bármit állítasz itt.

[ Szerkesztve ]

(#32720) bb.bocs válasza gyugyo79 (#32719) üzenetére


bb.bocs
őstag

Felraktam rá vrusvedelmet de annyi.azert megnézem.ha nagyon nem megy kénytelen leszek resetelni.koszi addig is

(#32721) bb.bocs válasza bb.bocs (#32720) üzenetére


bb.bocs
őstag

mekkora gyökér vagyok... szerintem én nyomtam át :D köszi :D

(#32722) bb.bocs


bb.bocs
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#32723) robotzombie


robotzombie
csendes tag

Sziasztok
A nas azzal fogadott, hogy az egy szem HDD-m állapota:
kötet 1: tönkrement
a S.M.A.R.T. teszt eredménye: normál
Semmit nem enged, csak az eltávolítás létezik mint lehetséges parancs. Se repair, se semmi. Persze a hdd tele van, mentek amit tudok és ha nincs más hátra, eltávolítom és újra formázom. De azért ha van valakinek ötlete, legyen szíves szóljon.

(#32724) Multibit válasza robotzombie (#32723) üzenetére


Multibit
veterán

Kb. annyit tehetsz, amit leírtál. Ha szerencséd van, olvasásra engedélyezett a hozzáférés (általában lehet olvasni a sérült kötetet). Ha eddig nem végeztél rendszeres mentést, ezután fogsz. A következő lépés a kötet megszüntetése és újbóli létrehozása. Konzisztencia ellenőrzést mindenképp csinálj (rákérdez)! Annak végeztével kiderül, hogy a HDD újra felhasználható-e.

(#32725) bb.bocs válasza robotzombie (#32723) üzenetére


bb.bocs
őstag

vagy gépen megpróbálod kimenteni amit tudsz... diskinternals linux readerrel, de ha tényleg hibás a lemez,nehéz lesz, de legalább ha mégsem hibás, a gépen hozzátudsz férniés mentei a fontos dolgokat.

(#32726) Dolphine


Dolphine
addikt

Mennyire jellemző ez a jelenség (Kötet tönkrement)?
Én is tervezek venni NAS-t, de ez már a második két nap alatt. :Y Nem nagyon jó statisztika! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#32727) gyugyo79 válasza robotzombie (#32723) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vedd fel a kapcsolatot a Synologyval ha gondolod, nekem elsőre nem 100%, hogy a HDD-d szált el (mert a s.m.a.r.t az normal és szerintem vissza írta volna ha hiba olyan hiba lenne) lehet, hogy egy fsck kell (De ami fontos és olvasható mentsd azért ha tudod)

(#32728) gyugyo79 válasza Dolphine (#32726) üzenetére


gyugyo79
addikt

Pont olyan mint a többi statisztika, ha egy napra nézed és az utolsó két napot akkor napi egy, és ha csak ezt a 2 eszközt, (amiből egy az Xpenology) akkor 100% -os a hiba ...
;-)

[ Szerkesztve ]

(#32729) 33as


33as
senior tag

Kérdésem lenne felétek, van egy alap 115j NAS-om 2-éve hibátlanul fut még az 5.0-ás rendszerrel, érdemes frissíteni a legújabb rendszerre? Nem használom torrentre egyáltalán!

Udv Roland

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#32730) gyugyo79 válasza 33as (#32729) üzenetére


gyugyo79
addikt

Torrentől függetlenül mert az nem számít igazán, ezt neked kell eldöntened. Ha internet irányból nem elérhető akkor kb. amíg arra amire kell jó szerintem kár elgondolkoznod ezen. Ha elérhető akkor emlékezz vissza amikor a nem aktuális verziót futtató Synologykra csináltak egy vírust ami automatikusan terjedt. Most ilyen nincs de mi van ha megint lesz ... De ugye ezt neked kell eldönteni. Aki meg a jövőbe lát és ezt meg tudná mondani az hülye lenne ide írogatni és nem a lottó számokat egy szelvényre. :)

[ Szerkesztve ]

(#32731) bb.bocs


bb.bocs
őstag

az mennyire normál hogy amit oflyamatot transmissiond nek hív, a torrent letöltéshez, ha hozzáadok egy filmet letölteni 70-90% át eszi a prcinak? ez ha letöltök befoylásolhatja a letöltési sebességet? vagy jöhet akár 100MB el is ugyanúgy 90%os procival?
egy ds209+ról van szó.

(#32732) robotzombie válasza gyugyo79 (#32727) üzenetére


robotzombie
csendes tag

Hát épp ez az. A hdd-nek látszólag kutya baja. Szabadon másolok le róla bármit. A teszt eredménye jó, bad sector 0.
Ugyanakkor azt írja, hogy az üzemidő 10 nap. Kb akkor frissíthettem a legújabb szoftver verzióra. Előtte ment vagy másfél évet, azt lazán letagadja. Vagyis ez 17-én volt. 19-én írt kb 25 I/O hibát, aminek gyakorlati jelentőségét én nem észleltem, csak a HDD naplójában olvastam. Így a naplót olvasva, akkor írta hogy "volume(1) was crashed". Sajnos olyan helyen vettem a készüléket, ami nem adott kártyát, így a hivatalos magyar terméktámogatásból ki vagyok zárva. Angolul sajnos ehhez nem tudok elég jól, de megpróbálok írni nekik.
A S.M.A.R.T. teszt bővített teszt volt, 24-én.

(#32733) Multibit válasza bb.bocs (#32731) üzenetére


Multibit
veterán

Ez akár teljesen normális is lehet. A Transmissiont mindig hangolni kell az adott modell képességeihez (erejéhez). Vissza kell venni a sebességet és/vagy a letöltési szálak számát. A DS209+ már öregecske, ne csodálkozz, hogy letérdel, ha korlátozás nélkül szabadjára engeded a Transmissiont!

(#32734) bb.bocs válasza Multibit (#32733) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem. utánanéztem, ja nem csoda. elvileg nem is tudnék nagyon többet kihozni belőle, bár 15MB ig feltud menni. meglátjuk dupla nettel mit kezd. max 100on pörög a proci, de nem érdekel ha jön gyorsabban a cucc :D köszi.
igazából elötte egy zyxel nsa310 volt vagy mi az, most ezt nagyon olcsón vettem hibásként. kolléga megjavitotta, és nagyon jól kijöttem.
nem halok bele ha nem 30MBel jön a cucc csak 10 15Mbel... lejön lejön.

(#32735) AiRLAC válasza robotzombie (#32732) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szerintem a HDD döglődik, esetleg próbáld meg egy PC-be/re rákötni (akár USB-vel) és engedj rá egy HD Sentinelt vagy hasonló Smart kiolvasó alkalmazást.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#32736) gyugyo79 válasza AiRLAC (#32735) üzenetére


gyugyo79
addikt

A s.m.a.r.t elég fix dolog, most akkor a Synology nem jól olvassa ki az adatokat ? Mert ugye szerintük akkor ha nem tudja olvasni akkor : Access Error -t kéne vissza adnia, viszont itt a kép alapján kiolvassa és szerinte azok az adatok normálisak.
Van még a
Warning : Issues have been detected on the drive and/or bad sector count has exceeded the set limit. Even though drives in this status may still be serviceable, they should be monitored.
Critical : A critical issue or multiple issues have been detected on the drive. Replacing the drive immediately is highly recommended.
Failing : Multiple critical issues have been detected on the drive. Drive integrity is not guaranteed when drives are in this health status.

Szóval egy másik kiolvasó más értékeket fog kiolvasni ? Vagy a kiolvasott értékek alapján nem fogja jónak találni a lemezt? Persze ezek költői kérdések csak. Nem kötözködni akarok !
Persze ettől függetlenül lehet rossz a lemez DE itt egy példa arra is , hogy nem biztos:
JBOD with 2 identical HDDs with 2TB/each (ugye ráadásul JBOD )

[ Szerkesztve ]

(#32737) Borisz76 válasza AiRLAC (#32735) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem kell túlparázni.

Csinálj egy mentést az adatokról és mehet a kötet helyreállítás.

Nekem is volt hasonló : Kötetösszeomlás és egy HDD-n talált 8 hibás szektort is a smart.
Azóta is megy mindenféle gond nélkül.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#32738) #56573440 válasza gyugyo79 (#32736) üzenetére


#56573440
törölt tag

Simán lehet ilyenkor egy csomó dolog, főleg ha az a kérdés miért esett ki a lemez vagy ad rá hibát.

A file rendszer megborulásától kezdve a táp-csatlakozó hibán át, a smart hibás kiolvasása is simán eredményezhet ilyet, sőt ha hibás blokkot talál és pl a vinyóban nincs tler támogatás működés közben simán mondhatja azt, hogy szevasz pedig nincs akkora gebasz amit a smart jelezne. De mondjuk igen fura ha a smart eldobta az "előzményeket", minimum ránéznék egy másik rendszer alól hogy az valóban mit lát, adni neki egy teljes tesztet ami blokkról blokkra végignézi a lemezt.

(#32739) AiRLAC válasza Borisz76 (#32737) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem mindegy, nem az én gépem :) De azért a fent leírt viselkedés (több hónapi használat után egyszer csak pár napos használatot mutat) nem kerek, a legegyszerűbb egy másik gépben eldönteni hogy ki a hunyó (lehet a Syno csatlakozó/port etc is).

Nekem volt olyan 2TB-os noti HDD ami random leállásokat produkált egy DS213j-ben és csak abban. Másik gépben jó, másik HDD azóta is jó abban a DS213j-ben.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#32740) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

A DS cloud alkalmazást használom androidról. Az a gondom, ha bejelentkezek, nem talál megosztott mappát egyet sem. Pedig ott vannak, Photo, Video, stb...
Mi lehet a gond.
"Admin"-al jelentkezek be.

Üdv!

Hh

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#32741) gyugyo79 válasza Hiperhuje (#32740) üzenetére


gyugyo79
addikt

A NAS-on a Cloud Station Server -be a beállításoknál kell beállítani a mappákat amiket használni szeretnél és utána ezek lesznek beállíthatóak a (mobil) kliensben. A csatlakozott usernak az egyéb engedélyeinek (írás/olvasás) is meg kell lennie az adott mappára. Viszont az nem elég ha csak ez utóbbiak vannak meg (szerintem azért nem tudsz mappát beállítani).

[ Szerkesztve ]

(#32742) Hiperhuje válasza gyugyo79 (#32741) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Köszönöm!

Mit szívtam az utolsó 2 órában...

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#32743) bb.bocs


bb.bocs
őstag

miért lehet az, hogy a nast elérem ds photovan, cloudal, fileal. tehát mennek a dolgok, deeee a synology.me s regisztrációval neten a nast nem érem el? elvileg megnéztem, a fiókot sikeresen regisztrálta.
van egy szolgáltatói modem, vane tplink router. nem értem.

(#32744) #56573440 válasza bb.bocs (#32743) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mit csinál amikor nem éred el? Joskapista.synology.me:5000 nem csatlakozik? Vagy a végén az a port amit állítottál és forwardolaz nasra értelem szerűen. Kívülről megy a többi vagy wifin lokális hálózaton?

Szolgáltatói az bridge módban? Mi csatlakozik mire hogy? Több infó kéne picit :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32745) sbazsi válasza sbazsi (#32699) üzenetére


sbazsi
veterán

Találtam hozzá másik tápegységet.
Ezzel bekapcsol. A gyári az 12V, 5,4A, ez 12V, 5A
De valami nem kerek.
Iszonyat lassú.
Egyszer bejutottam az admin felületbe.
A TV látja, hogy a hálózaton van, de a tartalmakig nem jutok el.
Most épp nem jutok be az admin felületbe.
Bármi ötlet? :F Gondolom nem a tápegység 0,4A különbsége miatt van. :U
A legfontosabb az adatok lementése volna első körben...

Windows-ban mint media player jelen van, de a számítógépek között nincs.

[ Szerkesztve ]

(#32746) sbazsi válasza sbazsi (#32745) üzenetére


sbazsi
veterán

Valamit nagyon dolgozik, mert a készülékház langyos, a lámpák pedig folyamatosan villognak. :U

Kérdés: Mi van, ha kiveszem a lemezeket, és egy másik nas-ba teszek, külső vinyó házban?
Nem volt semmilyen raid, a lemezek különálló kötetek voltak. Le tudok szedni róla mindent?

(#32747) sbazsi


sbazsi
veterán

Valahogy így:

:F

Pedig a CPU47%-on van, és a RAM is 63

[ Szerkesztve ]

(#32748) bb.bocs válasza #56573440 (#32744) üzenetére


bb.bocs
őstag

semmi. nem elérhető... pörög majd ennyi
a szolgáltatói router modem egy EPC3925, amiben semmi sincs beállítva, egy port ft azért ohgy elérjem a következő eszközt wanról ami működik is.
a következő eszköz, amire rá van kötve a szolgáltatói router ,egy tilink TL-WR1043ND
ezen az 5000es portot is, de az 50001es portot is beállítottuk, de sem elöőtte sem tána nem megy. pörög pörög...
a ds photo és társaihoz, semmit sem kellett állítani semelyik routeren.
ismerős arra gondolt hogy mivel a nast használtan vásároltam, lehetséges hog már regisztrált be a szériaszámával iylet, és az miatt nem működik a dolog,mert az ő fiókjában még ott van ez az eszköz.

(#32749) bb.bocs válasza sbazsi (#32747) üzenetére


bb.bocs
őstag

le tudsz szedni, berakod egy külső házba rádugod windowsra, leszeded a diskinternals linux readert ,és lemented ami kell. én is ezt csináltam.

(#32750) #56573440 válasza bb.bocs (#32748) üzenetére


#56573440
törölt tag

Azt hamar ki tudod deríteni, pl regelhesz simán noips ddnst is. De akkor így van? Szolgáltatói router, saját router, wan portokon eszközök? Minden port forwardolva van a masodikra és onnan még tovább vagy mi? Ilyenkor ált az első routert illik bridge módban használni, a másodikon a használt portokat forwardolni. Nem látom hogy a pl 5000-es port hogy talál el a nashoz így...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.