Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

ha mind az 5 lemezt külön kötetnek hozom létre és az egyik elromlik, akkor még el tud indulni a DSM?
Tehát a rendszert ilyen esetben is felírja mind az 5 lemezre?

(#32052) Patice válasza Stanley-B. (#32051) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen és igen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32053) heroldbalu válasza Stanley-B. (#32051) üzenetére


heroldbalu
tag

Tudomásom szerint, a DSM minden lemezen megtalálható konfigurációtól függetlenül. Nekem 2 lemez, van benn, amikor kivettem az elsőt minden gond nélkül elindult (jelezte, hogy hiányzik a másik, de minden program ami a 2. lemezre volt telepítve az ment). Értelemszerűen amelyik lemezed elhal az arra telepített programok/adatok elveszhetnek.

Synology, iPhone

(#32054) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

Patice & heroldbalu: remek, köszönöm szépen :R

(#32055) bodoferi válasza lecsek (#32049) üzenetére


bodoferi
csendes tag

Köszönöm, be van kapcsolva.

(#32056) bodoferi válasza Patice (#32050) üzenetére


bodoferi
csendes tag

Köszönöm, ma látszik, nem értem hogy miért van az hogy egyszer látszik egyszer nem...

(#32057) Thunderbc


Thunderbc
csendes tag

Üdv!

Van egy fura problémám a 414J-mel. Böngészőn keresztül bejelentkezek, de az asztal nem reagál, nem tudom elindtani csak a Video Stationt, és a Photo Stationt (ezek ugye külön böngésző lapon nyílnak meg), de például a Download Station ikonjára rákattintok, és semmi reakciót nem érek el. Control Panel sem megy, távolról nem tudom leállítani sem újraindítani sem. Normál kikapcs-bekapcs nem segített, más gépről-böngészőből sem jobb a helyzet.

Elég furcsán is néz ki az asztal ismétlődnek az ikonok.
[kép]

Mi lehet a megoldás?
Köszönöma tippeket előre is!

(#32058) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

A NAS-ban levő HDD fejparolások számát csak úgy tudhatom meg, ha kiveszem közvetlen csatlakozásra PC-re?

Köszi: Zsolt

(#32059) Multibit válasza Bozso68 (#32058) üzenetére


Multibit
veterán

Nem. A S.M.A.R.T. megmutatja a NAS-ban is a számot.

(#32060) eszakas válasza Multibit (#32059) üzenetére


eszakas
senior tag

Üdv.

Ha véletlenül kikapcsolom távoli eléréssel a NAS-t vissza tudom valamilyen progíval kapcsolni?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#32061) Madwe válasza eszakas (#32060) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem, de miért nem elég az altatás (amibe magától belép)? Véletlenül hogy kapcsolnád ki a nast :D?

[ Szerkesztve ]

(#32062) Bozso68 válasza Multibit (#32059) üzenetére


Bozso68
senior tag

A Sentinel program csak a gépen levő SSD-t és HDD-t jelzi nekem.
Hogy kell felismertetni?

(#32063) Madwe válasza Bozso68 (#32062) üzenetére


Madwe
nagyúr

A syno dsm oldalán keresd a tároláskezelőnél hdd-ssd - health info részénél, ne a gépeden.

[ Szerkesztve ]

(#32064) eszakas válasza Madwe (#32061) üzenetére


eszakas
senior tag

Van egy "SynoManager" nevű program /androidra/. Ebben van olyan menü hogy újraindítás vagy kikapcsolás.
Mivel elég vastag az ujjam és hála a lagnak sikerült a kikapcsolást választanom. Mivel elég messze voltam nem nagyon tudtam másnapig hozzáférni. :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#32065) claire78 válasza eszakas (#32064) üzenetére


claire78
senior tag

Véletlenül nem kérdezi meg, hogy biztos ki akarod-e kapcsolni? :)

(#32066) Bozso68 válasza Madwe (#32063) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi szépen :) . 147 parkolás 2 hét alatt folyamatos üzem mellett, megnyugodtam, a HDD fejparkolási beállításai jók.

(#32059) Multibit: Neked is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#32067) eszakas válasza claire78 (#32065) üzenetére


eszakas
senior tag

Passz. Ha közelben leszek megnézem.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#32068) conair


conair
tag

Kernek egy kis segitseget. Bocsi az ekezetek miatt. Gondolkozok hogy kivaltom a gepem letolteset egy synoval. Van egy ds214se ami kell az ip kameraknak. Vennek helyette egy ds116-ot. Egyetlen kerdes van. Jelenleg a gepem kb 400 torrentet seedel.. Egy ds 116 mennyit birhat? Ne almodjak? Megkoszonom az epito jellgu hozzaszolasokat. Raid nem fontos.. Mennyi aktiv torrentet kezelhet? Olvasgattam sehol sem talaltam gyakorlati valaszt.

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#32069) sawwee


sawwee
csendes újonc

Sziasztok,

Egy nagyon furcsa problémába ütköztem.

Adott egy rövid php kód, ami email-eket hivatott küldeni. Itt az egyszerűsített változat:
<?php
$headers = "MIME-Version: 1.0\r\n" .
"Content-type: text/html; utf-8\r\n" .
"From: Felado Neve <nevem@mydomain.com>\r\n";
$message= "This is a test message";
$subject= "Test e-mail";
$emailaddress= "testcim@gmail.com";
If(mail($emailaddress, $subject, $message, $headers)){
echo "Sending email: OK";
}
else {
echo "Sending email: Error";
}
?>

A kódot elmentem egy file-ba (mondjuk testmail.php néven), és bemásolom a Synology NAS-om 'web' könyvtárába, és innentől fogva akár böngészőből is elérem a mydomain.com/testmail.php címen.

Namármost, valamilyen rejtélyes okból adódóan a kód kizárólag akkor tudja sikeresen elküldeni az email-t, ha a megelőző 10-15 percben a NAS-ról ment ki automata email (pl. értesítés egy backup feladat befejezéséről, vagy egy teszt email a Control Panel 'Notification' részlegéről, stb.) Ha a NAS nem küld emailt egy darabig, akkor egy idő utána php kód sem fog működni, futtatás esetén nem küld emailt, a mail() funkció hibára fut.
Viszont ha ismét küldetünk egy automatikus email-t a NAS-sal, akkor utána ismét működni fog egy darabig a scriptünk.

A jelenséget két különböző Synology dobozon teszteltem, és mindkettő így viselkedett.

Van bárkinek bármi ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#32070) Kommy válasza sawwee (#32069) üzenetére


Kommy
veterán

Próbáld meg ezt:
As a temporary workaround, please go to Control Panel > Task Scheduler to run a user-defined script using the following command.

chmod +r /usr/syno/etc/synosmtp.conf

mondjuk 10 percenként fusson le.

(#32071) Madwe válasza sawwee (#32069) üzenetére


Madwe
nagyúr

Cron beállítások rendben vannak? lehet annyi, h a beépített synomail miatt lefut a cron, de amúgy nem. (synon sose futtattam mailt, de phpnál leggyakoribb hiba a cron hiánya :) )

[ Szerkesztve ]

(#32072) sawwee válasza Madwe (#32071) üzenetére


sawwee
csendes újonc

Nagyon köszönöm a válaszodat!
Viszont nem teljesen értem, pontosan mire gondolsz?
Bocsánat, Linux terén igencsak járatlan vagyok. A cron nem valamiféle időzítésre való?
A php scriptet nem időzítve próbálom futtatni, hanem simán, böngészőből, és ennek ellenére áll fent az előző postomban leírt jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#32073) sawwee válasza Kommy (#32070) üzenetére


sawwee
csendes újonc

Köszönöm szépen, hamarosan kipróbálom!

(#32074) sawwee válasza Kommy (#32070) üzenetére


sawwee
csendes újonc

Nagyon köszönöm az ötletet, de sajnos nem segített. :-(

További ötletek?

(#32075) ERPY válasza sawwee (#32074) üzenetére


ERPY
őstag

Mi lenne a cél? Egy weboldal, amiről lehetne neked mailt küldeni?

(#32076) sawwee válasza ERPY (#32075) üzenetére


sawwee
csendes újonc

Nagyjából az, igen. Az emailt nem csak nekem lehetne küldeni, hanem egy form kitöltésekor kiválaszthatná a júzer egy legördülő listából, hogy kinek menjen az üzenet, de lényegében ugyanaz a funkció.

Van egyébként bárki, akinél megbízhatóan működik bármilyen mail küldő php kód valamilyen Synology-n?

[ Szerkesztve ]

(#32077) pn4hvq


pn4hvq
senior tag

A DS416play-t levelezőszerverként is használjuk. Be van állítva a nas saját spamfiltere, de így is elég sok levelet átenged. Megoldásként manuálisan szűrök feladókra, kulcsszavakra, stb, amit a junk-ba pakol. Tökéletesen működik is, viszont néha besorol a spamok közé ténylegesen nem spam levelet is. Valószínűleg az én szűréseim következménye, mert nem teszi elé a ***SPAM***-et, de a kérdés az: ki tudom deríteni, hogy melyik általam megadott spamszűrő feltétel teljesült, hogy spammé lett minősítve?
Átnéztem többször is a feltételeket, de elég sok van, így nem jöttem rá, milyen kulcsszót talált meg a levélben.

(#32078) MrCsiT válasza pn4hvq (#32077) üzenetére


MrCsiT
addikt

Szia!

Megoldást sajnos nem tudok a problémádra - esetleg írj levelet a támogatásnak, hátha lesz ötletük - viszont megkérdezném, hogy a Mail Station-ös levelezőt használod, vagy MailPlus szervert és klienst? Ha az utóbbi, akkor - akár ide a topicba - szívesen fogadnék szűrési feltételeket pl. a spam-hez, vagy levél áthelyezéshez, mert amit eddig én beállítottam, az nem igazán működik és értelmes példákat nem találtam neten. :R

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#32079) pn4hvq válasza MrCsiT (#32078) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Köszönöm a tippet :).
Csak Mail Station fut a nason, a beépített spamfilteren túl néhány naponta ránézek az összes bejövő mailre és átnézem, melyek a spamek. Aztán egyenként beállítok kulcsszót vagy feladót, esetleg levéltörzsbeli szöveget és azt átpakoltatom a junkba a szabállyal. Jobb megoldást sajnos még nem sikerült kitalálnom (pl. tanuló spamfilter) :(.

(#32080) yntruder


yntruder
csendes tag

Sziasztok!

Segytséget szeretnék kérni mailplus szerverhez. A gondom az, hogy a küldött leveleim rendre a spam mappában landolnak, valamelyik kiszolgáló be sem engedi őket. Valakinek ötlete?

(#32081) Madwe


Madwe
nagyúr

Ha már úgyis szóba került a mailserver, ha esetleg van még valaki, aki több domaint használna külön emailfiókokkal virtual userekkel (tehár bela@domain1.hu máshova kell befusson mint bela@domain2.hu) annak jelzem, h a multiple domain seperate mailboxes-os trükk továbbra is működik dsm 6 alatt (Postby gdanx » Mon Sep 08, 2014 6:58 pm hszt keressétek), annyi a trükk, h cli-s postfix restart nem elég neki már valamiért, mindenképp gui-s smtp off majd on kell h érvénybe lépjen a drága... Erre ma 6 órám ment el, már mindent bevetettem, amikor is véletlenül megnéztem, h mi van ha nem elég a cli, mikor elvben ugyanazt csinálja :D)

[ Szerkesztve ]

(#32082) biker


biker
nagyúr

Syno DS-216+II esetében keresek megoldást, akár plugin a nasra, akár valami okos megoldás cronnal más szerverről futtatva
van egy mappa (homes/foscam) ahova egy foscam kamera menteget ftp-n snapshotokat.
Igen ám, de az a kamera csak az sd kártyán tud olyat, hogy pl 8gb max és rotálva tárol, ftp-n amíg van hely ír
amikor 40-50,.000 kép van, kicsit gáz
Nincs valamimegoldás, hogy a nas törölgese a mappából a 30 napnál régebbi fileokat?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32083) Sanya válasza biker (#32082) üzenetére


Sanya
nagyúr

a syno survillance station megoldása miért nem jó?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32084) biker válasza Sanya (#32083) üzenetére


biker
nagyúr

mert nem ez volt a kérdés? :U

amúgy azért, mert távoli a kamera, idegen hálózaton, ahol nem tudok külső portot és dyndns-t beállítani, így nem lehet hozzáadni a surveillance stationhöz, amin amúgy hét kamerám már van.
ha helyi lenne, nyilván menne 8. kamerának

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32085) gyugyo79 válasza biker (#32082) üzenetére


gyugyo79
addikt

find /volume1/kamrak_mentesenek_helye/ha_alkonyvtar/ -type f ! -mtime -28 -exec rm {} \;

A fenti kódot a saját igényeidhez módosítva bemásolod egy *.sh -ba és futtatod a feladat időzítővel.
Azt csinálja, hogy törli a 28 napnál régebbi fájlokat a megadott könyvtárból. A napot (28) és könyvtár elérését (/volume1/kamrak_mentesenek_helye/ha_alkonyvtar/) értelem szerűen írd át úgy ahogy neked jó.

[ Szerkesztve ]

(#32086) MrCsiT válasza pn4hvq (#32079) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha már úgyis Intel procis NAS-od van, próbáld ki a MailServer/Mailplus kliens párost: ezek elvileg okosabbak és ügyesebbek mint a Mail Station.
Ha kipróbáltad, és állítottál be email szűréseket, akkor pedig már fogsz tudni válaszolni. :DDD :B :C

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#32087) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémával találkozott már valaki?

Synology DS116 + PopcornA210 + NFS engedélyezése + Gigabites vezetékes hálózat

Teljes filmek /BD50/ elindításakor, elmegy a hang és akadni kezd a kép...

Mit állítottam be rosszul?

(#32088) pn4hvq válasza MrCsiT (#32086) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Csak ezen fut a céges levelezés és ha valami megborul a levelekkel együtt, leshetek :DDD

(#32089) biker válasza gyugyo79 (#32085) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi! ezt kipróbálom.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32090) Csabroncka válasza Faresz29 (#32087) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nekem ilyen gondom DUNE 102-vel nincs, igaz 216j-m van, de ebből a szempontból ez most nem lényeges, mert hadrveresen főleg a lejátszók közel vannak egymáshoz. Csinálj egy sebességtesztet, és nézd meg, hogy USB-ről a nagybitrátájú tömörítetlen mkv-k hogyan mennek. Elvileg a lejátszónak reccenés nélkül vinnie kell.

"in medias res"

(#32091) Multibit válasza Csabroncka (#32090) üzenetére


Multibit
veterán

A Popcornok hálózatkezelése más, mint a Dune-oké. Korábban (más topikokban) is jöttek elő problémák.

(#32092) Madwe válasza biker (#32089) üzenetére


Madwe
nagyúr

Time machineos megoldás is járható lehet neked, csinálsz egy usert aminek mondjuk 100gb limitet adsz, azt nem lépheti át, s azzal a userrel csatlakozik ftpn. Gondolom ha eléri a limitet akkor lehet h ő is lemenedzseli magának. De a fenti kód az tuti működik, csak gondoltam leírom, h lehet egy ilyen út is ami működhet...

(#32093) biker válasza Madwe (#32092) üzenetére


biker
nagyúr

Sajna nem, a tárhelyet és annak törlését a tm kliens végzi, nem a nas

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32094) Csabroncka válasza Multibit (#32091) üzenetére


Csabroncka
addikt

a fene gondolta volna.... :(((

"in medias res"

(#32095) Delfi


Delfi
tag

Sziasztok!
A Photo Station hol tárolja az információkat?
Pár napos NAS tulajdonosként még csak olvasgatok és kísérletezgetek, és persze máris belefutottam egy problémába.
Használtam a PS uploadert, de megengedtem neki, hogy a fájlokat átnevezze, amit mégsem szeretnék. A Photo Stationban mondtam az albumra, hogy törölje ki(szóval nem kalózkodtam fájlszinten), ez meg is történt, de ha most újra használnám az uploadert, akkor bizony csak a könyvtárat teszi fel újra, a fájlokat nem. Használom a "már feltöltött fájlok átugrása" opciót, de ugye a fájlok nem lehetnének fent, hiszen kiadtam rá a törlést. Mégis valamiért úgy gondolja, hogy ott vannak, így én arra tippeltem, hogy logokban látja, esetleg itt sem hajtódik végre a konkrét törlés, csak kap egy "törlésre jelölt" flaget.

Persze meg tudom kerülni a kérdést, mert felcsatolom a mappát, felmásolom a képeket, és kész, csak ilyenkor nem a PC számolgatja ki amit kell, hanem a NAS processzor, ami azért luxus.

(#32096) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Valaki, aki használja, leírná, hogy az országra szűrést hogyan kell megfelelően paraméterezni a NAS tűzfalán?

Azért kérdés, mert ha jól emlékszem, jelenleg az összes csatolófelület-nél van beállítva, hogy csak Mo-ról lehessen kapcsolatot kezdeményezni a NAS-ra, mégis, tegnap egy Svéd IP-vel kapcsolatban kaptam az alábbi jelentést a NAS-tól:
"A 89.45.226.22 IP cím (x) alkalommal, (y) percen át nem tudott bejelentkezni a(z) [nasneve] által futtatott AutoBlock szolgáltatásba, ezért a következő időpontban blokkolásra került: [dátum,óra,perc]"

Hasonlót kb. 3 hónapja kaptam ezt megelőzően, akkor a MailPlus-t kóstolgatták.

Mondjuk, azt sem tudom, mi az az AutoBlock szolgáltatás, amiBE(??) be akart jelentkezni a T. érdeklődő? :F

Delfi: nagy mennyiségű kép/video változtatásakor (létrehozás, törlés) időbe telik a NAS-nak, mire az indexeléssel helyreteszi magánál az információkat, hogy pontosan mit is tárol?
Várj kicsit törlések után, illetve, a DSM felületére belépve, az erőforráskezelőnél meg tudod még azt is nézni, hogy milyen process-ek futnak - biztos közte lesz az indexelés szerintem.
Fizikailag, a NAS-on, a Te általad a Photo Station telepítésekor megadott lemezen jön létre a kötet - ha nem raid-ed van, mert akkor ugye azon - amiben a fájlok tárolódnak. File Station-el megfelelő jogosultsággal tallózhatók is.

..mellesleg az uploader egy csoda: csoda, ha egyáltalán működik. Szerintem, az egyik leggyengébben megírt rész.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#32097) Delfi válasza MrCsiT (#32096) üzenetére


Delfi
tag

Köszi!
Nem voltam elkápráztatva az uploadertől, mert ha egy I5 procit 16 giga rammal érezhetően meg tud fogni, az nem igazán jól megírt program, csak ugye most odamásoltam az egyik albumot és az indexelés most a NAS procit pörgeti 80-90%-on. Egy DS216+II amúgy, szóval attól nem félek, hogy nem bírja lekezelni, csak még van pár ezer kép amit ide szépen felpakolásznék. Mivel jelenleg nem lakta be a család még, most könnyebben kísérletezem. :)
A válaszodból úgy veszem le, hogy az a feltételezésem volt jó, hogy csak kap egy "törlésre jelölt" flaget, és a purge (általad indexelésnek nevezve) csak később fut le. Jó lesz ez így, nem okoz gondot, de legalább már tudom mi okozza. :D

Felpakoltam a Video Stationt, ami ugye a saját könyvtárában lévő filmeket olvassa be. Rá lehet venni, hogy a Transmission letöltési könyvtárát is használja? Hiszen oda is fog érkezni film amit megnéznék, de nem akarom onnan elmozgatni még.

(#32098) Madwe válasza Delfi (#32097) üzenetére


Madwe
nagyúr

A vezérlőpult indexelésénél beállíthatsz bármilyen mappára bármilyen indexelést.

Mellesleg ha nem kell a photo station felülete, akkor tök feleslegesen konvertálgat neked folyamat thumbnaileket, első körben azt döntsd el, h az kell e nektek, vagy elég, h csak simán teljes méretben tárolja a fotókat.

(#32099) yntruder


yntruder
csendes tag

Valaki tud segíteni abban, hogy hogyan tudom javítani a következő problémát:
sajnálatosan letöröltem a synology tanusítványt és most akárhonnan akarok belépni folyamatosan nem biztonságos hiba jön.
A készülék egy 216j

(#32100) Delfi válasza Madwe (#32098) üzenetére


Delfi
tag

Nem tudtam, hogy van választásom. :)
Részemről megfelel, ha csak felkerülnek a képek úgy, ahogy eredetileg vannak, kérdés, hogy ha kiajánlom a családtagoknak, és mondjuk anyós egy tableten kezdi el nézegetnia PS segítségével, akkor online fogja neki igazítani vagy csak simán megnézheti?
A fényképezővel készített videók esetében megkérdezte, hogy milyen minőségben legyen fent, amire én milyen választ adjak? Nem én készítettem, most bogarásszam ki az infóit? Gondoltam simán csak felteszi az eredeti videót azt kész, de ilyen opciója sem volt az uploadernek. Ha kijelöltem több minőséget is, akkor elég sokat szüttyögött vele, de fájlszinten csak egyetlen videót láttam az albumban.
Azt hiszem maradok annál, hogy felcsatolom a gépen a megosztást és én másolok oda. Úgy egyszer megcsinálja az indexelés/konvertálást, utána meg úgysem változik sűrűn.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.