Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) Bozso68 válasza gyugyo79 (#32597) üzenetére


Bozso68
senior tag

A Feladatidőzítőben indítottam az összefoglalóban leírt indexelő scriptet. Annak lefutását várom. Jelenleg 100% lemezkihasználtsággal működik a DS115j.
2TB sd tartalommal mennyi idő alatt végezhet?

A KODI-t DLNA-n használom.

[ Szerkesztve ]

(#32602) bozsozso válasza Patice (#32599) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

(#32603) Madwe válasza Dragon27 (#32600) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egy darab vidoed 17gb? Mert lehet szakaszosan, feltöltést 10gbot, importalod youtuber, ha felkerült torlod a 10gbot s újat töltesz fel.

(#32604) kocoska007


kocoska007
csendes tag

Sziasztok,

van egy 216J- NAS-om. Gondolkozom egy 216PLAY vagy 416PLAY-re váltáson. Ha megveszem hogyan kellene a merevlemezeket áttennem, hogy utána zavartalanul működjön tovább?

Köszi előre is!

(#32605) Dragon27 válasza Madwe (#32603) üzenetére


Dragon27
senior tag

igen 17GB,. és szeretném egybe feltölteni.... ami stabil alkalmazás vagy program ha NASsal nem lehet megoldani... A böngészőn keresztül feltölteni 17GB videót :DDD :N
Most az Action! programmal töltöm, de 3% megszakadt most elölről kezdem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32606) Patice válasza kocoska007 (#32604) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ilyen esetben egyszerű. A lemezek sorrendjére ügyelve (egyest az egyesesbe, kettest a kettesbe) csak átrakoda lemezeket és az újat elindítva migrálható lesz a rendszer. Ezt megcsinálja már az új NAS aztán minden mehet tovább, ahogy eddig.

Max. az alkalmazásokat kellhet frissíteni, vagy újra felrakni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32607) morfeus08


morfeus08
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne felétek hogy a NAS-on a privát home könyvtáramban van egy mappa. Megszerettem volna osztani párommal, de csak a linkes megosztást találtam illetve hogy biztonságos hozzáférés másik felhasználóval. Na ezt be is kapcsoltam viszont nem látja mint megosztott mappa hanem csak alul a file station-ben a "Velem megosztott" résznél. Nem lehet ezt valahogy normálisabban megosztani egy saját mappát. Már csak azért is lenne fontos mert pl így a DS file-ban illetve Windows alól se látja a mappát csak ha felmegy a NAS felületére. Köszönöm.

(#32608) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Sziasztok!

Végre megvette az egyesület a NAS-t...

Tudtam olyan mappát létrehozni, amit csak felhasználónév és jelszó beírása után lehet felcsatlakozni. Helyi hálózaton belül Z hálózati helyre állítottam be. Viszont van fix IP cím. Beírom és utána \\IP cím\munka látja is mert kéri a felhasználónevet meg a jelszót. De amikor beírom újra kéri. Fontos lenne, hogy távolról is elérjem a munka mappát. Tudnátok ebben segíteni?

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#32609) Madwe válasza PeLa87 (#32608) üzenetére


Madwe
nagyúr

Távolról smb-t nem fogsz rendesen így csatolni, portokat kellene nyitni, de olyanokat amiket nem ajánlott mert könnyen feltörik a rendszert.

A megoldás vpn lesz. Ilyenkor a mappát nem kell külön csatolni, simán a belső ip címes csatolást használjátok, amivel a benti hálón megy az elérés, s vpn csatlakozás után az is menni fog.

VPN SERVER appot tedd fel a nasra, pptp a legegyszerübb, de a legkockázatosabb, openvpn jobb (pl macek és iosek már nem is támogatják a pptp-t.), a szükséges portokat forwardolod, s lehet is tesztelni, h megy e a csatlakozás kívülről ha beállítod a vpn kliensed (mondjuk mobilnettel). Ha megy, akkor elvileg a csatolt mappák is menni fognak.
Ha csak wines klienseitek lesznek, s nem életbevágó a biztonság, akkor pptpvel is próbálkozhatsz, az tényleg faék.

Esetleg lehet webdavval próbálkozni vpn helyett, de az kevésbé javasolt, pl nem lockolja a nyitott fájlokat, ami több felhasználó esetén eléggé problémás.

(#32610) PeLa87 válasza Madwe (#32609) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Uhh megpróbálom... Köszönöm! :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#32611) gyugyo79 válasza Madwe (#32609) üzenetére


gyugyo79
addikt

Annyira nem támogatja az IOS, hogy ha pld iphonról osztasz netet pld a laptopon futó Windowsnak nem lehet pptp -n becsatlakozni a Windowsból ... :)

[ Szerkesztve ]

(#32612) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

Van egy NAS-om, amin 2x1 TB van SHR-be kötve, ami sajnos megtelt.
Van rá lehetőség, hogy adatvesztés nélkül felszabadítsak egy merevlemezt, és beállítsam úgy a rendszert, hogy az ne legyen raid-ben. Nyernék 1 TB-t.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

HH

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#32613) Patice válasza Hiperhuje (#32612) üzenetére


Patice
Topikgazda

Csak elmélkedem:

Állítsd le a NAS-t, vedd ki a kettest, majd egy lemezzel indítsd el. Ha minden igaz, akkor így is elérhetőnek kell lennie az adataidnak. Ha nincs így, akkor tedd vissza leállított állapotban a kettes lemezt.

Ha elérhetőek az adatok, akkor PC-n formázd le a kivett lemezt, erre csinálj teljes adatmentést.

Ha kész, akkor a NAS-on megszünteted a kötetet és Basic/Alap kötetet hozol létre. Ez persze teljes adatvesztéssel fog járni, de ugye előtte csináltál mentést.

Ha kész az alap kötet, akkor a biztonsági mentésből visszarakod az adataidat.

Ha ez is elkészült, akkor visszarakhatod a kettes lemezt, amit formázol és ezen is Basic/Alap kötetet hozol létre.

Done.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32614) Hiperhuje válasza Patice (#32613) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

"Ha kész, akkor a NAS-on megszünteted a kötetet és Basic/Alap kötetet hozol létre. Ez persze teljes adatvesztéssel fog járni, de ugye előtte csináltál mentést.

Ezt hogyan hajtom végre?

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#32615) Patice válasza Hiperhuje (#32614) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha jól emlékszem a Tárololókezelőben kell a kötetre kattintani és akkor lesz aktív felette a "Szerkeszt" gomb. Vagy valami hasonló. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32616) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok egy kérdés. ds209+ om van. jól tudom 2*2tb ot fogad max?
esetleg vlki próbált már bele többet tenni? 2*4tb stb? (nem lehet hogy csak azért írják, mert akkor még nem volt nagyobb vinyó? :P )

[ Szerkesztve ]

(#32617) bb.bocs válasza bb.bocs (#32616) üzenetére


bb.bocs
őstag

vicces.vna ahol 2tb ot is van ahol 3at, van ahol 2*2t. most akkor mivan? :D

(#32618) kocoska007 válasza Patice (#32606) üzenetére


kocoska007
csendes tag

Ez szuper... és ha a 416PLAY mellett döntök? ugyanúgy megy? max a 3-as és 4-es lemez helyén nem lesz egyelőre semmi?
később lehet csak 1 merevlemezt is venni bele, és akkor max nem lesz raidben, nem?
ha a 3. és 4. lemez kisebb, mint az 1-es és 2-es az sem baj, ugye? :)

bocs a sok kérdés miatt :)

Köszi előre is!

(#32619) gyugyo79 válasza bb.bocs (#32617) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én azt gondolom, hogy csak azért írtak 2 -t amire te is gondolsz DE ez nem tapasztalat csak tipp.
Szerintem keresd meg a kérdéssel a Synologyt ha itt tapasztalatból nem tudja valaki megválaszolni.

(#32620) bb.bocs válasza gyugyo79 (#32619) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi. hátha valaki. :)

(#32621) McAdam6 válasza bb.bocs (#32620) üzenetére


McAdam6
tag

Ha segít, DS109+ -ban megy nálam egy 3TB-s WDRed.

(#32622) bb.bocs válasza McAdam6 (#32621) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi. facebookon azt mondja a synology mo gos ember, hogy tudtával nincsen és sosem volt korlátozva.

(#32623) Bozso68 válasza Bozso68 (#32601) üzenetére


Bozso68
senior tag

Az újraindexelés segített.

(#32624) an30294


an30294
újonc

Sziasztok,

lehet, hogy volt már téma, de sajnos nem találtam, ezért felteszem a kérdésést, illetve segítséget szeretnék kérni :O
Van egy Synology DS115j-t, 1 Tb-os red HDD-vel. Itthon egy 100/50-es DIGI-s netem van, illetve egy kábelen 100/10-et tudó routerem. Egy ASUS o'play HDP-R1 (100/10)-en szeretném a NAS-on lévő filmeket lejátszani, de folyamatosan kifagy azzal, hogy a média leválasztásra került. Speed test szerint 90/50 net van kábelekben, mindenhol. B tervként a DS Video Android app segítségével ChromeCast-on szerettem volna a buta TV-n filmet nézni,de van, hogy egy óráig rendben megy minden, aztán 3 percenként megszakad. Nem a ChoreCast, mert az végig csatlakozik a Tv-hez. A DS Video nem küldi a jelet. Van esetleg ötletetek? Nekem már semmi. :W :W :W Végig túrtam az összes beállítást, olyan, mint ha a NAS nem tudná "kiszolgálni" a többi eszközt. Valahol szoftveresen le van tiltva? A netnek elégnek kell lennie. Többségében 720p FullHd-t szeretnék lejátszani, de volt, mikor már egy .avi-nál is összehányta magát :((( .
Bocs, ha kicsit hosszú volt, de kérlek segítsetek, semmi ötletem!

(#32625) gyugyo79 válasza an30294 (#32624) üzenetére


gyugyo79
addikt

Semmi más nem megy ezekkel párhuzamosan szóval nem megy torrent stb. miközben filmet néznél?
Igazából tippelgetni lehet én tuti első körbe ha van lehetőséged cserélném tesztre a routert vagy ha ez nem megoldható fix ip -kel direktbe kötném a NAS-t és a o'play -t tesztre és ha úgy nem hibázik akkor router csere.

A NAS -on lehet nézni a teljesítményt (erőforrás figyelése vagy mi) indítsd el a lejátszást és nézd meg, hogy a lemez/processzor/memória kihasználtság 100% alatt marad e.

[ Szerkesztve ]

(#32626) an30294 válasza gyugyo79 (#32625) üzenetére


an30294
újonc

Szia,

köszi a választ. Közben futnak torrentek, de max 100kbit/sec a feltöltés összesen. Párom netezik közben, de max index, Facebook videók nélkül. Így mértem a korábban leirt sebességet. Ami még fontos, hogy panelban lakunk, így kb 2-300 wifi jel zavarja egymást :)) volt egy rossz érzésem a routerrel kapcsolatban, de most megerősítettél. A fix IP-s beállításokhoz hülye vagyok... :)
Van esetleg más ötlet, vagy mindenki a router cserét javasolja?

(#32627) morfeus08


morfeus08
tag

Sziasztok!

Véletlenül se szeretnék floodolni de akkor erre senkinek semmi ötlete #32607

(#32628) Madwe válasza an30294 (#32626) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kicsit zavar van itt:)
Az interneted sebességének semmi köze ahoz, hogy otthon, már a nasodon tárolt anyagot otthon a tévéden hogyan játszol le. Ez belső adatfolyam.
A torrent ha közben fut, az elsősorban a nas prociját tudja megfogni, hiába a kicsi sávszéligény amit nézel feltöltésnél. Próbáld meg leállított torrentekkel nézni. A 115j amugy se egy procibajnok, lehet ez lesz a baj!

A másik kérdés, h a tv-d az wifin lóg vagy kábelen?
Panelben az egy dolog, hogy 2-300 wifijel szennyezi, ráadásul ha vasbeton fal van, akkor az szépen árnyékol is, s 100% h a wifivel van a gond. Kábellel ki tudod próbálni? mert valszeg azzal jó lesz.
S nem, ezen sokat egy jobb router se fog segíteni. Ha esetleg a tv is tudja az 5ghzet, akkor azzal valamit nyerhetnél szennyezettség terén, de szvsz többet vesztenél térerősség terén panelban...

[ Szerkesztve ]

(#32629) Madwe válasza morfeus08 (#32607) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát ilyen célokra nem a home mappa való :) Lévén ahoz csak neked van jogod. Célszerű egyedi megosztási mappákat csinálni, ahol a jogosultságot megfelelően állítjátok be, pl van csak tied, csak övé és közös mappa is benne, vagy ahogy szeretnétek. Ha vannak gyerekek akkor csoportszinten is be tudjátok állítani. A home az csak saját dolgok tárolására való, s csak ilyen trükközésekkel tudjátok megoldani...

(#32630) #56573440 válasza an30294 (#32624) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ahogy írták wifin nem sok értelme van jelenleg játszani, szerezz egy kábelt, tesztre kösd össze, aztán látni fogod hogy mi történik.

Másik: amikor megáll a lejátszás akkor a nason ha belépsz mit látsz? Kötet terhelés, hálózati nyíg, főleg proci mit mutat? Egyáltalán be tudsz lépni? Ha nem, akkor simán lehet hogy a router borul össze vagy csak az adott portot dobja el...

(#32631) atirag


atirag
őstag

Meg tudja nekem mondani valaki milyen oldalról tudok belépni a nas-ba? Régebben tudtam,de most nem találom milyen oldalról kell megetennem:(

(#32632) an30294 válasza Madwe (#32628) üzenetére


an30294
újonc

Szia,

zavar az van, nem vagyok nagy hálózatos :)
Két módon próbáltam lejátszani a filmeket, kábelen asus o'play média lejátszóval, illetve wifin chromecast-tal. A TV az nem internet kepes. Sajnos mind a két módszerrel eldobja a kapcsolatot.
Köszi a helpet, kipróbálom a torrent leállítását, illetve megnézem, hogy mennyire van kiterhelve a proci, hátha onnan kiderülhet valami.

[ Szerkesztve ]

(#32633) gyugyo79 válasza morfeus08 (#32627) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ne a user mappából akarj ilyet az mindenki sajátja. Ha megteheted ezekre hozz létre egy mappát a gyökérbe amire 2-töknek van írás/olvasás vagy neki csak olvasás joga.

Ha nem és minden áron ott kell ezeknek maradni nálad helyileg a user könyvtáradban akkor adj neki jogot erre a mappára (előbb örökölteket le kell venni) és utána linkeld / mountold át hozzá ezt a könyvtárat (ezt már csak parancssorból tudod megtenni ssh vagy feladat ütemező).

an30294
Félre ne érts én nem azt mondom, hogy vegyél rögtön vakon egy másik routert, ha meg teheted kérj kölcsön egy baráttól vagy olyan szomszédtól akivel jóban vagy netet nem kell elállítgatni ha mindened DHCP -n volt lokálisan ugyan úgy tudsz lejátszást indítani az asus-ról . Csak fel kell a jelenlegi helyére dugni + jelöljetek meg írjatok, fel mindent amit kihúztatok, hogy vissza is vissza tudjátok rakni a 2 eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#32634) #56573440 válasza atirag (#32631) üzenetére


#56573440
törölt tag

A távoli elérést vagy a lokális címet te állítottad be, hogy most kisjóska.synology.me vagy 192.168.0.10 az amin el kell hogy érd -ha nincs fix ip belőve márpedig ahogy értem nincs- akkor se tudunk ebben segíteni.

Paraszt megoldásként find.synology.com vagy letöltöd és telepíted a syno assistance-ot.

(#32635) an30294 válasza gyugyo79 (#32633) üzenetére


an30294
újonc

Sziasztok,

az ötletek alapján lassan látom, mi a gond. Egy FHD filmt kábelen, ASUS o'play-en keresztül próbáltam lejátszani és az erőforrá figyelő alapján nem a procival vagy a memóriával van a gond, hanem a belső hálózattal. Proci max 70%-on, memória max 50%-on volt, de a LAN ezt dobta.
Egyszerűen eldobja a net-et, 2-3000 KB\s-ről leesik 30-50-re és nem éled fel, a médialejátszó pedig eldobja a kapcsolatot.
Szerintetek ez router gond lehet? Ezt használom: http://www.tp-link.com/hu/products/details/cat-9_TL-WR841N.html

[ Szerkesztve ]

(#32636) #56573440 válasza an30294 (#32635) üzenetére


#56573440
törölt tag

pcre ha indítasz másolást mit látsz? egy nagyobb filmet mozgass meg ide-oda.

(#32637) Patice válasza kocoska007 (#32618) üzenetére


Patice
Topikgazda

Így van! Az nem gond, ha csak kettő lemezzel indulsz egy 4 lemezes modellben.

És igen, a 3. lemez akkor külön kötet lesz. Nem probléma ha más méretű a többi lemez, max. mindegyik lemez külön kötet lesz.

(#32635) an30294:

Nekem is ez egyértelműen router hiba. Egyszerűen eldobálja a kapcsolatokat és ilyenkor csak az újraindítás szokott segíteni.

Nekem is volt TP-link routerem, még egy 1043ND V1, és azon nekem egy nem legfrissebb gyári FW bizonyult a legstabilabbnak.

Megpróbálhatod frissíteni a gyártó honlapjáról letöltött képfájlal, de vigyázz, az új FW mindent gyári értékre állít vissza, így a FW csere után újra be kell állítani mindent. Azaz FW csere előtt jegyezd föl a netkapcsolat, wifi, stb. beállításait, hogy utána gyorsan vissza tudd írogatni.

Egy kicsit meg kell dolgoznod a hálózatodat és akkor szerintem rendbe rakható a probléma, csak bele kell ásnod magad a routered és a hálózatod működésébe! :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32638) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Üdv!

Bevan kapcsolva a 2 lépcsős hitelesítés, azonban nem enged belépni a rendszer. Több nason működik de van egy ami megszokott szivatni.. adminként nem érem el az eszközt. Mi lehet a gond?

Miért nem működik?

Üdv: Csabee.

(#32639) an30294 válasza Patice (#32637) üzenetére


an30294
újonc

Szia,

most már tényleg tanácstalan vagyok és köszi mindenkinek a türelmet, aki próbál segíteni :) :) :)
Egy tanács alapján letöltöttem az asztali gépemre egy 15 GB-os filmet, ezekkel az értékekkel Kb végig stabil volt a kapcsolat, kisebb megingások voltak.
Aztán az asztali gépről visszatöltés a NAS-ra Ez már kicsit jobban ingadozik, de semmi extra... :W Kezdem feladni.

(#32640) AbeSindzo válasza PeLa87 (#32608) üzenetére


AbeSindzo
újonc

Szia,

miért nem használod a synology saját megoldását erre, névszerint a synology cloud station drive -ot.

1. lépés: telepíted a nasra a synology cloud station servert
ezt konfigurálod (amibe ha elkadnál szívesen segitek)

2. lépés letöltöd a gépedre a synology cloud station drivet amit elindítasz és már csatlakozhatsz is bárhonnan a nasodra a synology QuickConnect ID-d segítségével.

3. lépés mint egy dropbox vagy egy google drive ott van a munka mappa a gépeden, és minden napra készen szinkronizálva lesz a nasodon lévő fájlokkal.

(#32641) Melorin válasza AbeSindzo (#32640) üzenetére


Melorin
addikt

Vagy amit én javasoltam nemrég másnak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32642) gyugyo79 válasza Csabee. (#32638) üzenetére


gyugyo79
addikt

Idő alapú a hitelesítő én jártam már úgy egy Synology NAS-al, hogy annyira elállítódott az órája, hogy nem volt szinkronba a hitelesítőkkel (pedig nekem telefonon és az egyik laptopomon is fent van) , és hiába volt beállítva a time.google.com ról az idő szinkron a NAS-on kb olyan mintha nem állította volna be magát. Persze lehet más oka is.

(#32643) Tamarel válasza an30294 (#32639) üzenetére


Tamarel
senior tag

Eközben van az internet felé/felől forgalom?
A 841 WAN - LAN irányban max 80 Mbit/s-re képes, ami teljesen kifekteti.

(#32644) gyugyo79 válasza an30294 (#32639) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az a 2 MB/s amúgy is elégé gáz még a 100-as hálón is az a 11 MB/s kb a reális és ahogy nézem ez nem egy 10-ről beesett 2-re hanem olyan 1,5-3 közti átlag ami megint csak semmi képen nem normális.

(#32645) Sanya válasza an30294 (#32635) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ez milyen nas? Mármint melyik Synology?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32646) Patice válasza Sanya (#32645) üzenetére


Patice
Topikgazda

Korábbi hsz.-ében leírta: DS115j.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32647) Sanya válasza an30294 (#32639) üzenetére


Sanya
nagyúr

Cseréld ki a routert egy rendesre. Ennek már valószínűleg kiszáradt a tápegysége, és folyamatos használat során elkezd esni a feszültség, ami a baj forrása lehet.

Vagy új tápegység,
vagy leginkább új router.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32648) morfeus08 válasza Madwe (#32629) üzenetére


morfeus08
tag

Szia!
Köszönöm szépen a segítséget és a választ.

(#32649) scream


scream
veterán

Hali!

Egy olyan kérdésem volna, hogy hogyan lehetne azt megvalósítani, hogy valakinek (fotós) egy adott tárterületet biztosítani, ahova bejelentkezés nélkül, csak URL alapján fel tud tölteni képeket (fényképeket), hogy azokat utána én elérjem és lementsem? :F

Külön felhasználót nem akarok csak ezért létrehozni neki.

Üdv

(#32650) Imco válasza scream (#32649) üzenetére


Imco
őstag

Szerintem, külön user nélkül nem fog menni.
Azzal szabod a jogokat. Főleg, mert írásról van szó.

Persze lehet, hogy tévedek, de majd a nálam okosabbak kijavítanak.:)

Üdv! Imco

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.