Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) gyugyo79 válasza yntruder (#32099) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vezérlőpult->Biztonság->Tanúsítvány. Itt hozzáadás és értelemszerűen végig kell menni az új tanúsítvány igénylő részen.

[ Szerkesztve ]

(#32102) yntruder válasza gyugyo79 (#32101) üzenetére


yntruder
csendes tag

Az értelemszerű az nekem nem teljesen az. Melyik fajtát válasszam?

(#32103) Elemental válasza yntruder (#32102) üzenetére


Elemental
addikt

Én létrehoztam egy saját tanúsítványt. Csináltam a lets encrypt vagy mit, viszont az jól megszopatott, mert időközönként változik, és majdnem elveszett pár havi note station mentésem a tanúsítvány miatt.
Szóval nekem a saját gyártású vált be.

(#32104) gg72


gg72
veterán

Van itt valaki, aki Dune lejátszót használ a NAS-jához? Lenne egy problémám: [link].
Ezeket a beállításokat is megcsináltam, de nem nem látja a Dune a megosztott mappámat:

(#32105) Patice válasza gg72 (#32104) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Dune-nek adtál fix IP-t a routeredben?

Erre az IP-re kellene megadnod az NFS engedélyt a megfelelő Syno mappán.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32106) Csabroncka válasza yntruder (#32102) üzenetére


Csabroncka
addikt

Létrehozol egy Let's Encrypt tanusítványt

gg72:

szerveren:
1. vezérlőpult/fájlszolgáltatások/ NFS engedélyezése

2. megosztott mappa / (létrehozott és megosztott nfs mappa) szerkesztése/NFS engedélyek

Értelemszerűen így már látod, hogy mind a szervernek, mint a kliensnek fix IP kell!

DUNE beállítás

1. szerver: IP cím
2. mappa: /volme1/ megosztott nfs mappa neve

itt a volme1 a kötetet jelöli, értelemszerűen, ha a második köteten van a megosztott mappa akkor volume2

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#32107) gg72 válasza Patice (#32105) üzenetére


gg72
veterán

Probléma megoldva, az ip-címet rosszul írtam be... :W

(#32108) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

Tudtok olyan androidos programot ajánlani ami segítségével régi mobil telefonomat (LG G3) tudnám biztonági kameraként (mint "IP" kamera) használni beintegrálva Surveillance Stationbe?

(#32109) Delfi


Delfi
tag

Huhh, ez a video station igazi fapados vacak, a létező legundorítóbb tulajdonságokkal amit felhasználó ellen el lehet követni! :)
- A varázslói vagy bejönnek, vagy nem, de ha nem akkor nehézkes kitörölgetni a sok szemetet amit odatett.
- Nem lehet azt mondani neki, hogy a sample fájlt felejtse el, mert csak végleges törlést ajánl fel, ami nem opció.
- Nem lehet azt mondani neki, hogy az adott mappa nem kell, felejtse el(simán behúzott nem film fájlokat a downloadsból).
- Olyan filmeket sem ismer fel, amit egyébként az IMDB magyarul és angolul is ismer és persze a neten ezerszám megtalálható(pl. Abszolút kezdők).
- 3%-os proci terheltségnél megnyitok egy filmet és homokórázik.
- Adatkitöltésnél a szereplők neve karakterleütésenként ugrál és persze teleírja marhaságokkal a sort, és persze egyetlen értelmes színész neve sincs a felugró menüben.
- Dátumot nem sikerült megadnom valami elcseszett megoldású naptárral szenved.
- Behúzott egy sorozatot, majd a részek elnevezéséhez mindenféle elcseszett filmeket rendelt hozzá. Inkább hagyta volna békén...

Mit lehet ehelyett feltenni ami normálisabban működik? A Plextől kicsit tartok, mert mindenki azt mondja erőforrás igényes.

(#32110) Madwe válasza Delfi (#32109) üzenetére


Madwe
nagyúr

A plex csak akkor eroforrasigenyes ha transzkodol, és akkor is csak azért, mert a syno chipjét erre csak a VS használja. Én ajánlom, szuper:)

(#32111) ERPY válasza Delfi (#32109) üzenetére


ERPY
őstag

Ugyanezt vallom én is amit írtál. A plex viszont nagyon szuper, jól dolgozik és imádom. Azzal sosem volt semmi bajom, a Samsung tv-n is tökéletesen megy. Szóval tegyél vele egy próbát.

stomi76: IP Webcam

[ Szerkesztve ]

(#32112) Delfi válasza Madwe (#32110) üzenetére


Delfi
tag

Köszönöm mindkettőtöknek, teszek vele egy próbát. :)

(#32113) RazoR válasza Madwe (#32110) üzenetére


RazoR
veterán

+1 a PLexnek, legjobb! :K

(#32114) Csabroncka válasza ERPY (#32111) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én pl használnám, de az Istenért nem találja meg a NAS-t és nem jövök rá mi a hiba - csak pörög pörög a kereső.....

"in medias res"

(#32115) eszakas válasza Csabroncka (#32114) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát elég háklis az biztos nekem sem stabil a PLEX pedig kábelt cseréltem portot nyitottam de így is eltűnik néha :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#32116) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy egy Synology DS214se-hez milyen szünetmentes tápegységet ajánlotok?
Akár még a router + modem is összelehetne köttetni ha érdemes, hisz egymás mellett vannak.

(#32117) Ablakos válasza blountex (#32116) üzenetére


Ablakos
őstag

APC Back-UPS vakamelyik nem túl combos változata (20e környékén) USB porton legyen felügyelet a Synonak.

(#32118) Laposelemer


Laposelemer
tag

Sziasztok!

Ha MailPlus-t szeretném használni, akkor van e rá lehetőség, hogy a DSM-be való belépés nélkül elérjem, mint a MailStation-t?

(#32119) hl225 válasza stomi76 (#32108) üzenetére


hl225
tag

Elvileg, de nem próbáltam még:
http://www.antonioborondo.com/2016/02/17/android-phone-as-ip-camera-with-synology-surveillance-station/

(#32120) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Ncore-ról úgy töltök le filmeket, hogy a torrent linkjét másolom a download state URL-jába.
Van erre elegánsabb megoldás? Értem ez alatt, hogy automatikusan másolódjon, induljon a NAS-ra (DS115J) a torrent letöltés.

Köszi: Zsolt

(#32121) Laposelemer válasza Bozso68 (#32120) üzenetére


Laposelemer
tag

Ha Chrome-ot használsz, akkor fel kell telepíteni a Synology Download Station bővítményt, majd beállítani a kapcsolatot.

És a virágbolti letöltés során a letöltendő linkre csak jobb gomb és kiválasztod a "Synology Download Station" menüpontot. Ha simán a ip címre/domain névre küldöd, akkor az alapértelmezett mappába menti.
Ha a beállításokat választod, akkor megadhatod hová mentse (csak a cél mappát kell bejelölnöd).
Más fájlokat is le lehet szedetni vele, nem csak torrentet.

[ Szerkesztve ]

(#32122) Bozso68 válasza Laposelemer (#32121) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi szépen!

Pont Chrome-om van :) . Neki is ugrom.

(#32123) eszakas válasza Bozso68 (#32120) üzenetére


eszakas
senior tag

Nekem elég egy mappába letölteni a torrent filét azt figyeli a DS és elindítja a letöltést a kijelölt mappába.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#32124) MADcat válasza eszakas (#32123) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

ezt hogy állítod be? :Y

jah tudom :D

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#32125) Delfi válasza Bozso68 (#32120) üzenetére


Delfi
tag

Ugyan nem ez volt a kérdésed, de a transmission a hozzá való remote GUI-val végtelenül kényelmes. Megkapod a utorrent kliens kinézetét, a torrenteket automatikusan kezeli(átrendeltem ehhez az utorrent helyett) és kellemesen konfigurálható. Szinte észre sem veszem, hogy klienst váltottam.
(Kis segítség: [link])

[ Szerkesztve ]

(#32126) Bozso68


Bozso68
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Összejött a letöltés a megfelelő mappába. Ha jobban megismerem az eszközt, finomítok még, de még nagyon kezdő vagyok :) . Addig írogatom magamnak a bakancslistát...

(#32127) pn4hvq válasza Bozso68 (#32126) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Én azt a metódust követem, hogy van 2 könyvjelzőm (ami egyben RSS feed is), egy a pcre, egy a nasra. Nc**e-on pedig abba könyvjelzőzöm el, amelyikkel le szeretném töltetni. Az RSS figyelés a DS-ben és az utorrentben is be van állítva, és csinálja magától a letöltögetést. :))

(#32128) Atlantis válasza pn4hvq (#32127) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is így használom, teljesen jó.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#32129) Delfi


Delfi
tag

Két problémám akadt a Plex-el.
Tegnap még működött a NAS-ból rákattintással, ma már nem hajlandó semmit sem megjeleníteni "a kapcsolat alaphelyzetbe állt" üzenet fogad. Miközben a plex.tv oldala felől simán működik.

A másik hiba mintha jogosultság kérdés lenne, csak fura nekem, mert mindenhol úgy látszik, hogy jó, csak épp nem működik. :)
Van egy /movie/filmek mappám ami alól mindent gyönyörűen behúz, szóval öröm van meg bodottá, de viszont ha azt mondom neki, hogy van egy másik down mappa, ahová a transmission dolgozik, akkor kapok egy "a könyvtár üres" választ, ami azért furcsa, mert kikerestem, a plex felhasználónak van joga a könyvtárra és amikor betallózóm, akkor látom ott az összes letöltés könyvtárát, de mégsem olvassa be onnan az alkönyvtárakat. Sőt, tulajdonképpen van pár film közvetlenül is a down mappában, azokat sem kezeli le.

(#32130) Bozso68 válasza pn4hvq (#32127) üzenetére


Bozso68
senior tag

A maradék önbizalmamnak is annyi. Ilyenkor jövök rá, hogy messze még az, hogy kiismerjem magam.
Abban tudtok segíteni, miért nem akarja pc-n a VLC lejátszani a filmeket közvetlenben NAS-ról? Mindenképpen le akarja tölteni. A KODI-n megy minden, de nem szimpatikus, inkább erre térnék át.

[ Szerkesztve ]

(#32131) matoland válasza Delfi (#32125) üzenetére


matoland
csendes tag

egy kis segítséget kérnék, megcsináltam a leírás alapján az egészet, sikerült is minden viszon egy ponton el vagyok akadva.. Mit írjak a letöltés helyéhez? nekem annyira kell, hogy egy filmet le akarok tölteni az alap video- mappába, ennyire akarom használni, és hogy innen seedeljek, próbáltam kettő féle útvonalat, valahova letöltöttem 2 filmet és sehol sem találom...

Itt van ahova kelllene a letöltés:

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#32132) Delfi válasza matoland (#32131) üzenetére


Delfi
tag

Szerintem oda a /kötetnév/video kell. Pl. ha a volume1 alá hoztad létre a video mappát akkor /volume1/video legyen.
Ha a file stationban ráteszed a kurzort a video mappára, kiirja a kötet nevét és a szabad helyet.

[ Szerkesztve ]

(#32133) matoland válasza Delfi (#32132) üzenetére


matoland
csendes tag

iden, az van ott, hogy @volume1 viszont ide töltöttem le az egyik filmet és sehol sincs

(#32134) Delfi válasza matoland (#32133) üzenetére


Delfi
tag

De a második képeden nem ezt adtad meg távoli könyvtárnak, hanem valami linuxos útvonalat. Rákerestem, azt a formát a Zyxel NAS-ok használják.

[ Szerkesztve ]

(#32135) matoland válasza Delfi (#32134) üzenetére


matoland
csendes tag

ez volt a második próba, most megnézem megint a volume1 est, de letölteni letölti csak nem tudom hova mert a video mappába nincs

(#32136) matoland válasza matoland (#32135) üzenetére


matoland
csendes tag

na hát nem hiszem el, most meg berakja oda... valamit lehet, hogy elütöttem elötte próbánál, az hogy a rossz póbánál hova szedte le az meg lehet tudni? mert azokat kitörölném, csak nem találom őket.

(#32137) Delfi válasza matoland (#32136) üzenetére


Delfi
tag

A transmission webes felületén jobb klikk a filmen, "set location".

[ Szerkesztve ]

(#32138) Imco válasza Bozso68 (#32130) üzenetére


Imco
őstag

Intézőbe nyisd meg a mappát, jobb klikk lejátszás.
Dupla kattra nekem is le akarja tölteni.

Üdv! Imco

(#32139) matoland válasza Delfi (#32137) üzenetére


matoland
csendes tag

és ha már kitöröltem a transmission ból?

(#32140) Imco válasza Bozso68 (#32130) üzenetére


Imco
őstag

Az előbb rosszul írtam.
Tehát az a file stationre vonatkozik. Ott mivel böngészőbe vagyok letöltené.
Ha fel van csatolva hálózati meghajtónak az intézőbe, akkor simán megy dupla kattra is. /nálam vlc-vel/.

Üdv! Imco

(#32141) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Beszereztem egy Syno ds 116 NAS-t.Viszont soha nem volt Syno nas-om így teljesen tanácstalan vagyok hogyan is kezdjek a beüzemeléséhez.
Gondolom resetelni kellene először is mivel használtan vettem.Ezt hogy kell véghezvinni?
A következő az lenne hogy a Laptopon lássam a kezdő oldalát. Ezt sem tudom hogyan kell.
Használt HDD került bele. Gondolom formázni kell majd ezt is újra. csinálja majd automatán vagy nekem kell?
Ha igen hogyan?
Amit még szeretnék az az,hogy a média lejátszóm elérje és torrentet tudjak rajta futtatni.

Tudna nekem valaki segíteni beüzemelni?
Köszi

(#32142) Imco válasza tomic (#32141) üzenetére


Imco
őstag

Ha igaz: reset
Utána assitant telapítés.
Ez megtalálja a hálózaton a nast.
Utána már webesen IP szerinnt tied a pálya.
A resetnél olvasd el a default jelszót, mert azzal nem emléxem mi van.
HDD bele. Kötet létrehozás, a nas lekezeli a többit.
Van róla sok hasznos videó is a youtubeon.

Kb. ennyi a start. Majd javítanak ha kimeredt valami. :)
A paraméterezésnek olvass utána, mert rengeteg finom hangolási és beállítási lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#32143) tomic válasza Imco (#32142) üzenetére


tomic
addikt

Köszi,próbálom.

Ott tartok,hogy felment az asist. Most azt kéri,hogy állítsam be a quickconnect fiókot. Ide írjam be a saját email címem és az email címem jelszavát vagy adjak meg új jelszavat?

(#32144) Bozso68 válasza tomic (#32143) üzenetére


Bozso68
senior tag

Új jelszót.

(#32145) tomic


tomic
addikt

Ott tartok,hogy a külső hordozórol másolom vissza az adatokat a nas-ra. közben telepítettem volna egy minim servert de frissíteni kell a java 8-at. oda is irányit ahonnan le tudom tölteni,de itt melyiket?

A másik,hogy mit kell telepítsek a torrenthez hogy futtatni tudjam?

Java megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#32146) MADcat válasza pn4hvq (#32127) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

erre van leírás hülyéknek is? :DDD :R

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#32147) MADcat válasza MADcat (#32146) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

megoldottam, csak rossz linket tettem be

Abban tudtok segíteni, hogy miért nem teszi be a letöltött torrentet azonnal folytatásba? Miért kézzel kell?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#32148) Imco válasza tomic (#32145) üzenetére


Imco
őstag

Ha a "futtatni" alatt a letöltést érted, akkor alap a DS vagy -mint én is- a transmissiont is választhatod.

Üdv! Imco

(#32149) tomic válasza Imco (#32148) üzenetére


tomic
addikt

És a transmissiont honnan kell letölteni?
Amit még észrevettem,hogy a proci majdnem 99% pörög.Valami képeket konvertál. De mit és minek csinálja ezt?

(#32150) pn4hvq válasza MADcat (#32147) üzenetére


pn4hvq
senior tag

A Beállítások-RSS-nél csak egy beállítás van, a frissítési időköz. Most gondolkozom, de szerintem szokta magától leechelni (elbizonytalanítottál).

Szerk.: hmm, kipróbáltam, tényleg kézzel kell elindítani a letöltést.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.