Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32851) laca891 válasza Bozso68 (#32844) üzenetére


laca891
aktív tag

A mobil appot a NAS nem zavarja be. Belehet állítani az FTP feltöltést és a Surveillance Station-t is.

Hogy távoli ip címet elérj a Surveillance Station alkalmazással, ahhoz kell egy DDNS szolgáltató. (lehet a Foscam is ad ingyenes ddns-t)

A NAS-on betudod állítani az ingyenes ddns szolgáltatást. (synology.me)
Ha az FTP feltöltést választod a synology.me -vel fog működni a dolog. Vezérlőpult /külső hozzáférés / ddns / hozzáadás itt kell megadni a ddns szolgáltatót. (ezt kell majd beírni a kamera FTP beállításánál az ip címhez és 21 port valamint felhasználó név és jelszó.

A speciális menüt is töltsd ki a külső hozzáférésnél.

A következő lépés a router beállítása. Végül is egyszerű .
A külső hozzáférés / router beállítás / adatútválasztó beállítása Ezzel lehet tesztelni, hogy a routert belehet-e állítani. Mindenhol zöld pipának kell lennie és utána "tovább" gomb és "alkalmazás" gomb.
Majd a LÉTREOHOZÁS, itt a beépített alkalmazások közöl kell választani. Neked kell a két Survallince station az FTP és a két kezelői felület -nél a pipákat be jelölni. (5db elég) Majd mentés és kiírja a csatlakozás ellenőrzését.

A FTP beállításnál figyelj a felhasználó és mappa kijelölésre és a megosztott mappánál a FTP-hez kiválasztott mappa speciális engedélyeit ellenőrizd. Tehát fájlszolgáltatások / FTP (21 port) szinte mindenhova tehetsz pipát az általános / speciális beállításoknál a felhasználó és mappa kijelölése.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#32852) Bozso68 válasza laca891 (#32851) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszönöm szépen!
A boltunk fix IP címmel működik, ezért lehet, hogy nem kell a kamerához a DDNS, hanem csak a bolt IP-je plusz portja? A NAS-ra már megvan a DDNS.
Holnap viszem be a kamerát, és meglátjuk.

(#32853) bb.bocs


bb.bocs
őstag

ds209+ on tudok vaalahogy usbvel webkamerát beüzemelni?

(#32854) madle


madle
őstag

Sziasztok,

Synology NAS-t szeretnék venni itthoni média tárolásra. Olyan kérdésem lenne, hogy milyen teljesítményűt érdemes nézegetni, ha hosszú távra tervezek vele, tehát itt is megfigyelhető, hogy esetleg lassul a működése az applikációk fejlődésével, vagy elég sokáig tervezhetek vele?

Főleg a fotóim tárolására kellene, illetve iPhone folyamatos fotó-videó mentésére, ha jól tudom, akkor felhőt is tudok csinálni amibe folyamatosan tölthetem fel a készült képeket.
Timemachine mentés lenne még rajta, ami egy Macbook-ról menne rá.
Illetve uTorrentet is ide irányítanám.
Két lemezesben gondolkodom, hogy tudjam tükrözni.

A "+"-os verziókat érdemes nézni, vagy az már inkább munkahelyi környezetbe való?

(#32855) Madwe válasza Multibit (#32849) üzenetére


Madwe
nagyúr

Még a 2gbosat is megeszi mind kb, egyedül a 8gb nasjainkon lehet akkor ügyködni:)

(#32856) laca891 válasza Bozso68 (#32852) üzenetére


laca891
aktív tag

Ha fix az ip cím, akkor nem kell DDNS.
Survallience Station-nál a kamera hozzáadásnál megadod az ip címet, port számot stb...

Ha az FTP is beállítod a NAS-on, akkor lehet tesztelni pc-én keresztül a totál commander programmal (hálózat/Ftp kapcsolat ), ha működik érdemes megpróbálni, hogy külön ip címen van a pc és NAS.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#32857) Sanya válasza madle (#32854) üzenetére


Sanya
nagyúr

Mennyi pénzed van az egészre?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32858) Csabroncka válasza madle (#32854) üzenetére


Csabroncka
addikt

Sanya szavaival élve pénztráca függő, de valójában igények is! Nekem például bőségesen elég a 216j, ugyanakkor valakinek még a +-os verzó sem elég, mert folyamatosan transz kódoltat és 1500 torrentet futtat.

"in medias res"

(#32859) bb.bocs


bb.bocs
őstag

egy alap kérdés... (ha kapok választ...) felveszem vinyót a winben. de c$ al nem tudom felvenni... viszont igy nem látom csak a mappákat, olyan mappát ami pl a ds video meg photo, olyanokat nem. hogy lehet felvenni hog mindent lássak a vinyón? most úgy an felvéve hogy ipcím/ kötet neve. igy nem látok ds photo videó mappákat. köszönöm a segítséget

(#32860) Multibit válasza Madwe (#32855) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, a 4 GB-os DS713+ már nem izzad víruskeresés alatt:

(#32861) madle válasza Csabroncka (#32858) üzenetére


madle
őstag

Nekem a fotó mentések a legfontosabbak, a torrent is csak hébe hóba menne. Illetve stream róla. Nagyjából egy 100-as körül gondoltam az akciót, kérdés, hogy ezzel meddig tervezhetek.. :)

(#32862) laca891 válasza madle (#32861) üzenetére


laca891
aktív tag

ds 216j + kettő darab 1 gigás merevlemez , 100e körül van

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#32863) laca891 válasza laca891 (#32862) üzenetére


laca891
aktív tag

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#32864) madle válasza laca891 (#32862) üzenetére


madle
őstag

Okés! Synologynak van saját antivírus rendszere is ha jól látom?

(#32865) Bacusuz


Bacusuz
őstag

halihó!
epson usb printert dugtam a nasra 413j.
portot nyitottam, és a windows nyomtató hozzáadásánál meg találta a nyomtatót, de wps pin kódot kér.
Azmiaz?
azt írja a nyomtatóra van írva, vagy a kezelési útmutatóban, de kérem ez egy sima usb nyomtató epson aculaser m2000d

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32866) Bacusuz válasza Bacusuz (#32865) üzenetére


Bacusuz
őstag

megoldódott
minden gépre feltettem a synology assistantot
és onnan telepítette

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32867) Bozso68 válasza laca891 (#32851) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ott tartok, hogy a boltban belső hálón látom és tudom mozgatni a kamerát.
Sajnos a upc-s CISCO összes csatlakozója foglalt, így a TP-LINK wifi routerre dugtam a kamerát. A routeren forwardoltam a CISCO felé a kamera ip-jét, portját, amilyen beállításokkal a kamerát böngészőben megnyitottam (jelen esetben 192.168.1.101:88).

Már csak a szolgáltatói routeren kell ugyanezt megtennem, és a kamerakép kikerül a netre?

A dolgot bonyolítja, hogy franchise hálózat tagja vagyok és a router beállítása úgy működik, hogy a központi informatika megrendeli a UPC-től a forwardot. Tehát nincs lehetőség kísérletezésre, ezért lényeges, hogy egy dobásból meglegyen.

Ráadásul a netem 5Mb-es ADSL egyenlőre, így nincs lehetőség a folyamatos felvételre, csak az éjszakai megfigyelésre, mert az adatfolyam egyből elvenné a sávszélességet a rendszerünktől. (Nekem is új, hogy az Invitel ADSL-jére a kompatibilitás miatt UPC CISCO router van rákötve, de ez anno így lett kitalálva, mert nem volt nálunk UPC.) Fél éven belül már lesz 50Mb-es UPC, már alig várom.

[ Szerkesztve ]

(#32868) Madwe válasza Bozso68 (#32867) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egy belső hálón ne legyen 2 routered. Ha a upc-s cicso mindenképp kell h routerként működjön, akkor a saját tp-linked tedd át bridge módba. Semmi értelme 2 routernek 1 hálózatban, azon túl, h van ami vele soha nem, vagy csak épp mikor fog működni, ilyen a portforward is :D

(#32869) Herli


Herli
csendes tag

Sziasztok! Van egy Synology DS115j készülékem. A kérdésem az lenne, hogy nagyobb fájlok interneten keresztüli szinkronizációját hogy lehet úgy megoldani, hogyha véletlenül megszakad a szinkronizáció, pl ujrainditas miatt, akkor ne kelljen elölről kezdeni az egészet? Vagyis a lényeg az lenne, hogy a letöltött részleteket mentse el úgy, hogy még az egész fájl nem töltődött le.

(#32870) Madwe válasza Herli (#32869) üzenetére


Madwe
nagyúr

Cloud station lesz a te programod, fel kell tenni a nasra s a célgépre is. megy quickconnecttel vagy ddnssel is.

(#32871) laca891 válasza Bozso68 (#32867) üzenetére


laca891
aktív tag

Szerintem kérdezd meg a helyi informatikát vagy UPC-ét

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#32872) Herli válasza Madwe (#32870) üzenetére


Herli
csendes tag

A cloud Station - t már feltettem és pont ez a bajom, hogy lassú sebesség mellett nagy fájlokat nehéz szinkronizálni.

(#32873) kocoska007 válasza #56573440 (#32841) üzenetére


kocoska007
csendes tag

Szuper köszi! Abban tudsz segíteni hogy a samsung tv-n miért nem látok semmit a nasra csatlakozva ds videóval?

[ Szerkesztve ]

(#32874) Madwe válasza Herli (#32872) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ja hogy te úgy akarsz szinkronizálni mondjuk egy 2gbos fájlt,hogy 1gbig eljutsz s közben lehal az egész, majd onnan folytassa? na ez sztem semmivel sem fog menni, de ha menne is, a paritásellenőrzéssel eltöltene egy csomó időt. Kb a torrent van erre, ha nem baj h publikus tedd fel egy oldalra :D

(#32875) Madwe válasza kocoska007 (#32873) üzenetére


Madwe
nagyúr

Smbvel vagy dlna-val keres a tévéd? ha dlna, akkor a video mappában vannak a filmjeid? ha nem, akkor oda a médiaindexelést bekapcsoltad, ahova pakoltad?

(#32876) Melorin válasza kocoska007 (#32873) üzenetére


Melorin
addikt

Mert nem DS video kell ehhez hanem a Media Server. [link]
És ahogy Madwe írta be kell kapcsolni az indexelést a videóidat tartalmazó mappára. Ezt a vezérlőpultban találod meg.

[ Szerkesztve ]

(#32877) gyugyo79 válasza Madwe (#32874) üzenetére


gyugyo79
addikt

Van SynoCommunity -s BitTorrent Sync akkor már és az p2p. Persze nem tudom jól működik e a Synologys sose próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#32878) Herli válasza Madwe (#32874) üzenetére


Herli
csendes tag

A torrent már elég bonyolultan hangzik. Esetleg van egy tömörítőprogram NAS-ra, amivel több darabra oszthatom a fájlt?

(#32879) Bozso68 válasza laca891 (#32871) üzenetére


Bozso68
senior tag

A céges informatika sajnos vagy 150km-re van tőlem, ezért is őrölnek lassan a fogaskerekek. Sajnos a most közvetlenül UPC routerre csatlakoztatott három egység egyike sem mehet a wifi router mögé (IP telefon, sz.gép, nyomtató), így a maradék negyedik helyre egy switch lesz csatlakoztatva.
Arra már mehet a kamera, meg a wifi router egymás mellé. Minden más lehetőség kizárva.

Még egyszer köszönöm a segítséget Neked és Madwe fórumtársnak! :R

[ Szerkesztve ]

(#32880) kocoska007 válasza Melorin (#32876) üzenetére


kocoska007
csendes tag

A média szerver és az indexelés is oké... A tv megtalálja diskstation néven és dlna kapcsolaton mennek a filmek, a fotók... Azért mondtam a DS videót, mert korábban azt javasoltátok a 4k videókhoz, mondván az automatikusan elindítja az átkódolást, ezáltal élvezhetővé téve a videót :-)

Madwe részére minden igen és köszi neked is a segítséget :-)

[ Szerkesztve ]

(#32881) laca891 válasza Bozso68 (#32879) üzenetére


laca891
aktív tag

Mobil telefonon ettől még elérhetőnek kell lennie a kamerának. P2P cloddal, vonalkodot beolvasni és kész.

Nálam az alábbi app van telefonon. (lehet van jobb app is, de működik.)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vMEyeSuper

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#32882) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Van közületek olyan, aki aktívan használ WD Green-t NAS-ban? Mik a tapasztalatok?

(#32883) bigdady


bigdady
nagyúr

Na megjött a geofence a ds cam be.

(#32884) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó reggelt, Mindenkinek! Azt kérdezném az Audio Station-nel kapcsolatban, hogy hogyan lehet elérni a számok folyamatos lejátszását és a léptetést? Jelenleg minden zenét egyesével kell elindítanom. Köszönöm a választ. Üdv.: Joe

U.i. . Köznen, azt hiszem találtam valamit, de valóban ez lenne a megoldás? Kijelöltem az összes zenét, így lehet léptetni és a folyamatos lejátszás is megy.

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#32885) Patice válasza DasBoot (#32884) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hozzá kell adni a zenéket a lejátszási listához, és akkor addig megy, amíg a végére nem ér. Megfelelő kliens esetén tud gapless playback-et is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32886) Melorin válasza r3dsnake (#32882) üzenetére


Melorin
addikt

Az enyémben olyan van, 3TB Green legalább 3 éve. Semmi gond vele.

(#32887) Sanya válasza Bozso68 (#32879) üzenetére


Sanya
nagyúr

Upc nem csak 3 gépet enged direktben a modemre kötni? Vagy a bussiness csomag többet enged?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32888) Sanya válasza Herli (#32878) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ajánlották a bittorrent sync-et is. Próbáld ki.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32889) AxelS


AxelS
csendes tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni a jelen lévőktől illetve véleményt arról amit kitaláltam.
Jelenleg egy raspberry pi-t használok, mint média szerver, VPN kliens. Ezt le szeretném cserélni valami erősebbre.
Igények: Raid1, 2 merevlemez, OpenVPN, média szerver, távoli elérés, ftp, későbbi bővíthetőség, kis fogyasztás.
Első körben a NAS-ok között böngésztem, és Synology, és a Qnap termékeit néztem, de több különböző véleményt találtam ezekről a fórumokon, és elbizonytalanodtam. Illetve a teljesítményük az árukhoz képest sem kimondottan ideális.
Aztán szembetaláltam magam az építés lehetőségével. Jelenleg ezen a lehetőségen gondolkodom.
Alább az általam megálmodott konfiguráció:
Ház: Van otthon elfekvőben
Alaplap: ASROCK J3455-ITX
Memória: Kingston DDR3 SO-DIMM 1600 Mhz 4GB, vagy 8 GB
Táp: Corsair VS350
Merevlemezek: Van otthon a jelenlegi gépemben több, azokat venném ki, később WD red-ek vásárlása.
Háttértár az operációs rendszernek: 16GB USB 3.0 pendrive, Kingston, Samsung stb.
Software: Nas4free, vagy OpenMediaVault, vagy debian (még nincs eldöntve)

A memória esetében nem vagyok biztos, abban, hogy szükséges-e a 8 GB, ebben szeretnék segítséget kérni tőletek.
Illetve, kérlek, véleményezzétek, az általam elképzelteket.

A segítséget, kritikát előre is köszönöm.

Üdvözlettel,
AxelS

(#32890) Pékmester


Pékmester
tag

Remote Transmission appot állítanám be, hogy bárhonnan láthassam a NASon futó torrentklienst.
Viszont nem boldogulok a beállításokkal. Host és Port mi legyen?

(#32891) Patice válasza AxelS (#32889) üzenetére


Patice
Topikgazda

OMV alá bőven elég a 4 GB RAM is. A többi terv OK.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32892) robesz26 válasza r3dsnake (#32882) üzenetére


robesz26
tag

3TB-s 2 év alatt megdöglött.

(#32893) scream


scream
veterán

Vajon mennyire tesz rosszat a HDD-knek, hogy minden reggel 7-kor be és minden éjjel 1-kor ki kapcsolnak? :F

(#32894) gyugyo79 válasza scream (#32893) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én azt látom, hogy azok a gépek - ezen belül a HDD -k is tovább bírják amik non-stop mennek mint azok amik ki be vannak kapcsolva. De ez azokra igaz amit én tudok látok szóval max. egy 1000 db os merítése a teljes képnek . Ugye por szűrt, fix klímás hely az ideális és nem véletlen, hogy az ilyen helyeken tartott szervereket jó esetben elavulás miatt kell csak piszkálni és évekig elmennek akár újraindítás nélkül is, de ez igaz az ipari mostoha körülmények közt működőkre is.
Sokszor már kb. tudom, hogy ha egy ilyen extrémebb helyen lévő ha ki van kapcsolva lehet hogy többet vissza se lehet kapcsolni :)
Viszont nem 8 hanem 16 óra ezeknek az átlag aktív használatuk ezért semmi képen nem lehet egy otthoni gépre ami lehet hetekig ki van kapcsolva következtetést levonni! Viszont az említett példában a NAS-ba is olyan kis időre és lehet, hogy pont nem aktív időre kapcsolod le ...
Ugye azért nem mindegy, hogy a bekapcsoláskori terhelésnél többet kap e amíg megy vagy csak áram alatt lenne de nem dolgozna ebben a nem aktív időszakban...

(#32895) #56573440 válasza r3dsnake (#32882) üzenetére


#56573440
törölt tag

Attól függ mire akarod használni... Ha csak torrentezésre és más, pótolható adatok tárolására, médiaszervernek hajrá. Bár akkor is eljátszanék ezzel , hogy a parkoltatást ne erőltesse.

Ha viszont fontos adatot szeretnél rajta tárolni, én nem tenném. Vagyis teszem, egy 112j offsite ment greenre nálam, de hetente egyszer kapcsol be, és 2 óra után meg ki...

(#32896) gaboor_


gaboor_
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Van egy DS214SE és egy DS215J NAS-om.
Eddig mindkettő számítógépként is látható volt a hálózaton windows intézőben,de sajnos most valamiért eltűntek (csak az egyéb eszközök között szerepelnek). A régebben létrehozott hálózati meghajtók működnek, de most nem tudok újakat létrehozni. :(

Találkozott már valaki hasonló problémával?
Előre is köszi a segítséget!

Üdv,
Gábor

(#32897) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Többedszer kapom meg az alábbi rendszeresemény jelentést:
A(z) [x.x.x.x] IP-cím n alkalommal, s percen át nem tudott bejelentkezni a(z) <nasnevem> által futtatott AutoBlock szolgáltatásba, ezért a következő időpontban blokkolásra került: <időpont>.

Elvileg, az van beállítva szándékom szerint, hogy csak Magyarországról (talán még a német is meg van adva) lehessen csatlakozni a NAS-hoz, de valahogyan mégis rosszul van beállítva, mert ma pl. egy svéd IP-t logolt le a rendszerem.

Kérdéseim:
- nálatok van beállítva országszűrés? Ha igen, hogyan? Itt a szabályok sorrendje gondolom, fontos?

- miért az AutoBlock-ról kapok jelentést? Mert csak addig jut a támadó, vagy mert tényleg abba próbál bejelentkezni? (a kérdés alapja, hogy régebben a MailServer volt az, amivel kapcsolatban ilyen üzenetek jöttek - mondjuk, kb. havi 1 db - most meg ugye az AutoBlock? :F)

Minden választ megköszönök, ami segíti a beállításom pontosítását, illetve a folyamat megértését. :R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#32898) gyugyo79 válasza MrCsiT (#32897) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát Synology-s magyar fordítás vagy csak egy így megírt vissza jelzés ez kb.
Alapból ez úgy néz ki kb. hogy minden logolva van. Egy-egy logba kerülnek be a sikertelen kísérletek. Minden servicenek van sajátja és egy meg ezeket a logokat nézi ha a logban talál X időn belül ugyan azzal a változóval (IP cím -> sikertelen bejelentkezés) bejegyzést akkor létrehoz egy tűzfal szabályt meg megírja ezt neked meg stb.

Van sok program ami saját magának is tud ilyen fail2ban-t de egyszerűbb egy globálissal kezelni az egészet.

Az IP-s ország lista csak egy nagy átlagot fed le de koránt sem teljes, vagyis én még pénzért kínáltba se láttam olyat ami garantáltan jó (mert biz van, hogy tévespld.: Magyarországi kis falusi szolgáltató által használt ip tartománnyal már találkoztam ami benne volt az általam használt listába mint Indonézia) és ráadásul teljesen 100% -os.

[ Szerkesztve ]

(#32899) scream válasza gyugyo79 (#32894) üzenetére


scream
veterán

Köszi, akkor reménykedem, hogy nem sokkal rövidül az élettartamuk.

Amúgy nincsen halálra terhelve, szóval általában IDLE-ből megy el aludni.

(#32900) scream


scream
veterán

Csak én szívok a Photo Station permission-jeivel annyit?

Van az admin (sajátom) és még egy (sima user) felhasználó, de valamiért amit én hozok létre mappát nem látja a másik user, pedig PS Settingsnél a Permission-je szerint látnia kéne...

Most már ott tartok, hogy inkább leszedem az egész PS-t és megoldom máshogy a képeket... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.