Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20653) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Kedves fórumozók!

Ötletet kérek tőletek, hogy milyen NAS-t vegyek? Azért nem a hasonnevű topicban kérdezem ezt, mert azt már biztosan tudom, hogy Synology NAS-om lesz, mint ahogy az is volt, eddig egy 213j és egy 215j, most pedig egy 115-öm van(ami a 215j-vel azonos vas, csak 1 lemezzel).

A fő felhasználás: mail szerver és mail station, azaz levelezés, valamint a Syno-n lévő levelek a lehetőségekhez képest minél gyorsabb távoli elérése, főleg mobilon.

2 lemezes NAS-ban gondolkodok, mert tárhelyben akár 1 TB elférek, és nem vagyok egy nagy letöltögető sem.

Már nézelődtem, és jelenleg a 2 leginkább szimpatikus versenyző, a 215+ és a 716+ modellek.
Ahogy nézem, a hivatalos spec. szerint, a korábbi 215j-m fogyasztása 13,42 W volt működés közben.
A 215+ -nál ez az érték 20,77 W, míg a 716+ -nál 18,96 W.
Ehhez képest, ebben a tesztben, ugyanazzal a lemezzel mérve, a 215+ -nál 24 W-t, míg a 716+ esetén már 31 W fogyasztást mértek.
A 31 W-t már azért sokallom kicsit.

E mellett, szeretnék x86 64 bites procis NAS-t, egyrészt jövőtállóbbnak látom, másrészt a 716+ -ban a 4 magos proci valóban erős versenyző. Szerintem, majd a DSM 6.0 Bétában lévő Mai Server Plus -t szeretném majd használni, amit jelenleg még tesztre is csak az x86_64-es procis NAS-ok kaptak meg.

Itt a Web Server Response Time adatot néztem: ha jól gondolom, ez kapcsolatban van pl. a DSM felület megjelenítésével is, hiszen az is egy Webes szervíz? :F

Ez alapján, elég lehetne a középértéket nyújtó 215+ , de az meg se nem Marvell Armada, se nem x86 64 bites, hanem Annapurna Labs Alpine AL-212 procis, így kérdés, hogy vajon a jövőbeni fejlesztéseket megkapja-e olyan gyorsasággal, mint vagy az x86-os platform, vagy az elterjedtebb Marvell Armada?

Ramból min. 1 GB-t szeretnék a NAS-ban, de pl. a 716+ -ra azt írja a legionhardware cikke, hogy elvileg cserélhető benne a ram, a gyári 2 GB helyett (ami most még bizonyosan elég nekem) majd 4 GB-s modulra.

Ár most nem kérdés (bár természetesen az is szempont), viszont a fogyasztás, az igen, mert nem szeretnék 4-5 éven belül NAS-t cserélni, így átgondolom a választást, mert +50% fogyasztás nem mindegy nekem, és most kissé tanácstalan vagyok.. :F

Ti mit javasoltok?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.