Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) metron válasza #44630784 (#19448) üzenetére


metron
tag

Nekem ugyanez a verzio.
User-nel edit es fent a tab-oknal jobbra 4. a Quota. Ha belemesz akkor raklikk a Quotara es at tudod irni. De csak akkor ha nem tagja az admin groupnak, mert akkor defaultbol unlimited es nem lehet korlatozni.

En nem vacakolok groupokkal, annyi felhasznalo nevem nincs egyelore..

(#19452) fogtunder válasza #44630784 (#19448) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azt neked kell tudni, hogy hogyan akarod felépíteni a felhasználói csoportokat, én a user csoportnak egyáltalán nem adnék kvótát, mert csak zavaró később, tekintve, hogy minden létrehozott felhasználó ide kerül. ha egy felhasználó tagja egy kvóta nélküli és egy kvótás csoportnak is, akkor a második csoport kvótája lesz érvényes rá. de ugye nem ezt kérdezted, hanem hogy ha két kvótával megáldott csoportnak is tagja ugyanaz a felhasználó, akkor mi van.

viszont továbbra sem értem, minek akarsz a time machine miatt csoport szintű limitet létrehozni, mikor már kiderült, hogy felhasználói szinten is tudod szabályozni. ha sok gépről akarsz TM mentést, akkor lehet értelme, egy felhasználóért minek külön csoportot csinálni?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19453) hengelhof


hengelhof
senior tag

ITT van egy elég jó, leírás. Nekem működött.

(#19454) #44630784 válasza hengelhof (#19453) üzenetére


#44630784
törölt tag

Köszi, kipróbálom.

(#19455) metron


metron
tag

4000+ fotot iphone-rol mivel erdemes feltolteni Photo Stationbe? DS Photo egy csomot hibazik, jelzi, hogy tolti a fileokat, de a NAS feluleten meg lattam, hogy semmit nem csinalt. MAjd egyszer csak elindult de persze kihagyott egy rakas filet. Elinditott taskot nem lehet csak egyesevel leallitani :Y
DS Cloud meg attol lefagyott amikor hozza akartam adni a fileokat. Malmozas, majd elszallt.

(#19456) kaviat


kaviat
tag

talán az a biztosabb, ha az ember tud csinálni egy külön particiót a timemachinnek. gondolom ahogy egy rugalmasabb SAN esetében, itt is lehet csökkenteni növelni particiók méretét. szóval ha még véletlenül egy nagy particiónak csinált is mindent az ember, ha van hely utólag lehet csökkenteni a nagyot, hogy a maradékra csináljunk egy timemachine particiót. mondjuk kevésbé rugalmas mint egy kvótát növelni csökkenteni, de talán biztosabb.

(#19457) kaciokos válasza kaciokos (#19433) üzenetére


kaciokos
őstag

No, megvan az elegáns megoldás, gondoltam leírom, hogy maradjon nyoma, mert elég sok forrásból származó részleges infók alapján sikerült összerakni.

A probléma: a Transmission által letöltött filmeket a DSM Media Indexing szolgáltatása nem indexeli. Emiatt a Media Station nem ajánlja ki, vagyis DLNA kliens (pl. TV) nem látja. Ha bármilyen file-műveletet végzel a filmen, mondjuk átteszed egy másik könyvtárba, akkor megtörténik az indexelés.

Megoldás: a Transmission-ben be kell állítani, hogy letöltés után manuálisan indexeltesse a Media Indexer szolgáltatással a filmet.

És a hogyan:
1. DSM -> Terminal & SNMP -> engedélyezd az SSH-t.
2. DSM -> User -> engedélyezd az admin felhasználót, ha esetleg le lenne tiltva.
3. DSM -> User -> Advanced -> engedélyezd a User home szolgáltatást.
4. DSM -> Package Center -> Community -> telepítsd a Midnight Commander-t. Ez a lépés nem szükséges, ha linux-ban elboldogulsz a parancssorral, és tudod kezelni a vi-t, én nem annyira... :) A Midnight Commander egy linux alá írt Norton Commander-klón.
5. DSM -> Package Center -> Installed -> állítsd le a Transmission-t.
6. Tölts le egy PuTTY-ot, ha nem lenne.
7. A PuTTY segítségével SSH-z be a NAS-ra, a felhasználónév root, a jelszó pedig az admin felhasználó jelszava.
8. Az alábbi file-t kell szerkeszteni: /volume1/@appstore/transmission/var/settings.json. A Midnight Commander-t mc paranccsal tudod indítani, onnantól egerészni is lehet, file-t szerkeszteni F4-el lehet. Ha nem a volume1-re telepítetted a Transmission-t, akkor persze ott keresd, ahova tetted.
9. Keresd meg az alábbi kezdetű sorokat, és javítsd erre:

"script-torrent-done-enabled": true,
"script-torrent-done-filename": "/volume1/reindex.sh",

10. Mentsd a file-t.
11. Hozz létre egy reindex.sh nevű file-t PC-n, a tartalma ez legyen:

/usr/syno/bin/synoindex -A $TR_TORRENT_DIR

12. Töltsd fel ezt a file-t a NAS-ra.
13. PuTTY-ban még mindig a Midnight Commander-rel mozgasd a feltöltött file-t a /volume1 könyvtárba.
14. Lépj ki a Midnight Commander-ből (F10), majd az exit parancs segítségével PuTTY-ból.
15. DSM -> Package Center -> Installed -> indítsd el a Transmission-t.
16. Igény szerint szedd le a Midnight Commander-t, kapcsold ki a User Home Service-t és az SSH hozzáférést, de ez már nem a megoldás része.

Bocs, ha néhol nem megfelelő linux-os terminológiát használtam, mint mondtam, sajna nem értek hozzá. :) Remélem, lesz, akinek hasznos lesz ez a leírás. :)

(#19458) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Eddig egy Mede8er és egy NAS vásárlásán gondolkodtam. De belefutottam neten a Synology - DS216play-be.
Kérdésem az lenne, hogy ez mennyire helyettesíti, illetve tölti be a médialejátszó szerepét?
Ne nézzetek hülyének, ha fura kérdést tettem fel erről. De túl sok infót nem találtam róla... :F

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#19459) lalikacs005


lalikacs005
újonc

Szasztok!
Nekem van egy ds115j nas-om és és most hogy elég sok adatom van rajta fel tűnt hogy a fő merevlemezen (ami nem usb-vel van rádugva hanem benne van a gépben) kb 1 tb hely eltűnt. Megnéztem a mappáimat és kb 500 gb-t foglalnak de a merevlemezen 1.5 tb-ot foglal valami. Előre is megköszönném annak aki tudna rá megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#19460) eric.cartman válasza Kerio (#19458) üzenetére


eric.cartman
senior tag

A DS216play NEM médialejátszó - ergo nincs hdmi kimenete sem

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#19461) Kerio válasza eric.cartman (#19460) üzenetére


Kerio
őstag

Smart TV-m van.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#19462) laczo válasza lalikacs005 (#19459) üzenetére


laczo
tag

Szia!

korábban már nekem sikerült fényt deríteni erre a problémára, a
hozzászólásban írtam hogy a cloudstation ami megeszi a tárhelyet, lehet hogy nálad is ez a ludas.

[ Szerkesztve ]

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#19463) Multibit válasza Kerio (#19461) üzenetére


Multibit
veterán

Hogy kapcsolódik a kérdésedhez a smart tévé :F

(#19464) Kerio válasza Multibit (#19463) üzenetére


Kerio
őstag

Úgy, hogy nem feltétlen kell hdmi... Mivel hálózatban is le lehetne játszani a videokat.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#19465) Multibit válasza Kerio (#19464) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, de ehhez miért kell DS216play? Egy régebbi/olcsóbb NAS-sal is működik ez. Mellesleg egy smart tv fasorban sincs egy Mede8er mp-hez képest ;]

(#19466) Kerio válasza Multibit (#19465) üzenetére


Kerio
őstag

Akkor még mindig nem értem a "play" lényegét. De mindegy.... Rendben. Ennyit akartam kérdezni. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#19467) jozsi252 válasza Kerio (#19466) üzenetére


jozsi252
veterán

A Play az annyit jelent hogy egy erős CPU GPU páros van a NAS-ba, hogy a transzkódolással ne legyen gondja. A transzkódolás az annyit jelent, hogy a kliens gép ami lehet egy telefon vagy tablet pl. nem képes kezelni az adott formátumot, akkor a NAS átkonvertálja olyan formátumra a lejátszás közbe, hogy a kliens le tudja játszani.

Remélem jól fogalmaztam meg hogy mi a lényege a transzkódolásnak. :) Szóval ezért vannak a Play jelölésű NASok a Syno kínálatában, hogy onnan lehet tudni hogy az képes a transzkódolásra. Amúgy a DS216Play-t fogom venni én is. Bár nem használnám ki a transzkódolást, de a 100k alatti árba ez elég erősnek számít.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#19468) lalikacs005 válasza laczo (#19462) üzenetére


lalikacs005
újonc

Köszi de a cloud station az elméletileg le van törölve úgyhogy nem hinném hogy az a ludas de azért köszi

(#19469) biker


biker
nagyúr

Syno 213j van, lassan kinövöm a hdd-ket
Bővítés mi a jobb? Egy hdd ki, új be. Ha kész a rebuild, másik ugyanígy? Vagy backup restore külső hddre?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19470) lalikacs005 válasza laczo (#19462) üzenetére


lalikacs005
újonc

Bocsi laczo mégis a cloud station volt a hibás csak újra fell kellett telepíteni és megint letörölni. kösz a választ

(#19471) laczo válasza lalikacs005 (#19470) üzenetére


laczo
tag

Szuper, örülök hogy segíthettem :)

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#19472) redwhite78 válasza metron (#19455) üzenetére


redwhite78
aktív tag

És ha egy fájlkezelővel simán bemásolod hálózaton a fotókat a NAS-ra, majd onnan betallózod a Photo Stationnel? A proci erőlködni fog pár órát mire indexeli, de éjjel például ráér piszmogni rajta.

never go full retard

(#19473) metron válasza redwhite78 (#19472) üzenetére


metron
tag

iphone-rol nem annyira egyszeru leszedni a fotokat, kicsit macera. Amit el akartam kerulni pont, hogy ra legyen kotve egy gepre a telo, de lehet ez lesz a megoldas.
Az a gond, hogy igazabol 2 iphone-rol mentek, mindketto 64GB es majdnem tele:) Most epp a DS File-al tolom fel a fileokat mindkettorol. 214play procija 99%, indexel es 2 streamben masol:)
A DS File mintha kevesebbet hibazna, de ez is kihagyogat par file-t.

Csak azt nem ertem, hogy ha nem megy fel epp vmi wifi vagy egyeb miatt, miert nem teszi hatra a task listan es miert torli ki a task listabol? Azt hiszem a DS Cloud az teljesen hasznalhatatlan feature. A DS Photo mobil alkalmazasa meg egy fapad, erthetetlenul rossz, foleg ahhoz kepest hogy a webes felulete meg kezelhetosege k. jo. Igazabol ez volt a fo amiert megvettem a Synot. Filestationre biztos nem Synot vettem volna..
Ugyhogy most kicsit azert bosszant, hogy a mobil appok ennyire hasznalhatatlanok.

Valahogy meg azt kellene kitalalnom, hogy tudom megnezni, hogy mely fileok hianyoznak a feltoltesbol.. Kozel 10 000 foto/videorol beszelek :C (PAr ev csaladi termese, ugy a fele ugyis torlesre kerul, de mar a Photo Stationben akartam valogatni belole..)

(#19474) metron válasza metron (#19473) üzenetére


metron
tag

Lejart az idokorlat.. Szoval rajottem, hogy processzalas kozben, ranyomok a feltolt gombra, akkor megjelenik a "Retry failed up&downloads". Haat szokni kell a logikajat a DS File-nak:) Miert nem megy ez automatikusan? ill. miert nem lehet ezt batchben pause-alni vagy akar leallitani. Elindult a task es nem tudok hozzanyulni..

(#19475) redwhite78 válasza metron (#19473) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Komolyan nincs iphone-ra egy normalis fajlkezelo, amivel halozaton felcstolhato a NAS vmelyik mappaja?

A Syno honlapjáról elerheto a Photo Station Uploader (nem biztos, hogy pont ez a neve), ami IOS-re is telepitheto es konnyu feltolteni vele a fotokat. (win alol legalabbis az volt). Ennek elonye, hogy az indexelest ez esetben nem a nas proci vegzte, hanem a desktop joval erosebb vasa.

never go full retard

(#19476) supercow válasza biker (#19469) üzenetére


supercow
őstag

Nagyobb HDD-vel kinő a szakállad és nyugdíjba mész mire végez. Ha van lehetőséged inkább backup-restore. Szerintem.. De majd jönnek a szakik megmondani a frankót.
Én 2 lemez mellé tettem be harmadikat SHR-be, az tartott 2 napig 4tb Reddel.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#19477) biker válasza supercow (#19476) üzenetére


biker
nagyúr

3tb 96% tele :)
SHR1

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19478) hengelhof válasza kaciokos (#19457) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nagyon szépen köszönjük, hogy megosztottad velünk.

(#19479) Borisz76 válasza biker (#19469) üzenetére


Borisz76
veterán

Korábban már én is leírtam a tapasztalatomat a bővítéssel kapcsolatban.

Ha már erre tévedtem lenne egy kérdésem.
Használ valaki 8TB-os HDD-t ?

Erre a Seagate Archive-re gondolok.

Csak mert tervezem a 4TB-os HDD-k cseréjét lassacskán.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#19480) fogtunder válasza metron (#19473) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az iPhone-os Photo Station tényleg elég vacak, én asszony telefonján szívok vele rengeteget, de amúgy is érdemes időnként csinálni biztonsági mentést a gépre/NASra, azt meg kábelen gyorsabb, és akkor már lehet egy fénykép másolást is beiktatni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19481) biker válasza Borisz76 (#19479) üzenetére


biker
nagyúr

hát vazze, akkor ezeket az időket megszorzom néggyel, és az várható nekem :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#19482) kaviat válasza supercow (#19476) üzenetére


kaviat
tag

sajna ez egy ilyen műfaj, néha bohóckodnom kell sok terás RAID-ekkel, ha cseréltetünk egy kidőlt diszket biza van hogy több mint egy napig szinkronizál.

(#19483) kaviat válasza Borisz76 (#19479) üzenetére


kaviat
tag

csúú mióta vannak kint a 8 terás diszkek? mindig van benne egy kis para a túl új technikák vásárlásakor, derüljön ki másnál ha még instabil a cucc..

én most 4 vagy 5 TB-s redekben gondolkodom, nagyobbakat nem csak az ár miatt nem merek még venni

(#19484) Bobbacsi válasza kaviat (#19483) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Pedig nyugodtan vehetsz nagyobbat is én folyamatosan lecseréltem a 3TB RED-eket 6 TB-ra nincs velük gondom eddig.

[ Szerkesztve ]

(#19485) eric.cartman válasza Bobbacsi (#19484) üzenetére


eric.cartman
senior tag

+1

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#19486) #44630784 válasza Kerio (#19464) üzenetére


#44630784
törölt tag

Hasonló dilemmám volt nekem is és én a NAS + média lejátszó mellett döntöttem, holott az én tv-m is smart tv.

Először is szerintem mindent érdemes arra használni, amire eredetileg szánták, azaz a médialejátszó foglalkozzon a filmekkel, a NAS pedig az adat megosztással, backuppal, letöltéssel, stb.
A másik, hogy a tv-n lejátszott transzkódolt film gyakran valamilyen szinten kompromisszumos lesz, főleg ha nem csak remuxolja a transzkóder, hanem magát a videót is újratömöríti. (Pl. a sony tv-men a 1:1.85 arányú filmek a ds214play-ről transzkódolva 16:9-re torzítva jelennek meg.)
Ezen kívül ha van rendes házimozi erősítőd, akkor a dts hangok továbbküldése is komplikáltabb a tv-n keresztül (ha egyáltalán lehetséges), mintha egy médialejátszót kötnél direktben az erősítőre.

Ettől függetlenül synologyból én a play szériát választottam, de nem a médialejátszó kiváltására, hanem a nagyobb teljesítménye miatt, azaz ha kétségeid vannak, akkor vegyél egy play-t, nézd meg mit produkál a tv-ddel és ha nem vagy elégedett az eredménnyel, még mindig vehetsz hozzá médialejátszót, a play-re költött pénzed akkor sem megy kárba.
Én amúgy a ds214play-t választottam a ds216play helyett hiába régebbi típus. Árban kb. egy szinten vannak, de a 214play-nek van esata kimenete, sd kártya foglalata és intel alapú, tehát a plex is rendesen megy rajta.

(#19487) nilrem


nilrem
tag

Nézegetem a vinyókat mi a tapasztalat WD RED elég 5400 RPM-el vagy nem árt RED PRO 7200 RPM-el?
Legyen a kapacitás igény egyszerre két HD film streamelése. NAS 216 Play lenne majd hozzá.

[ Szerkesztve ]

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#19488) fogtunder válasza nilrem (#19487) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az 5400-as RED is többet tud szekvenciális olvasásában, mint ami keresztül tud menni a gigabit LANon, cserébe a 7200-es valszeg hangosabb és több hőt termel. én nem vennék.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19489) Pékmester


Pékmester
tag

Erre van esetleg ötlet?
A másik gondom, hogy WIN 8 alól, fájlkezelő programban nem látom a NAS-t. Illtve látom, csak visszadob, hogy nincs ilyen egység a hálozaton. Böngészőből tudok csatlakozni.

(#19490) Pékmester


Pékmester
tag

(#19491) jozsi252


jozsi252
veterán

Eladás előtt állok, pontosan egy DS114 NAS-ról van szó. A kérdésem az lenne hogy elég csak annyit csinálnom hogy kikapcsolom a NAS-t, kiveszem a winyót és kész? Mert csak a NAS-t fogom eladni, a winyó megy a köv NAS-ba, ami egy DS216Play lesz.
A NAS-nak van memóriája ami bármilyen infókat tartalmazhat rólam, vagy minden a winyón van?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#19492) kaciokos válasza Pékmester (#19490) üzenetére


kaciokos
őstag

IP cím alapján sem megy?

(#19493) McAdam6 válasza jozsi252 (#19491) üzenetére


McAdam6
tag

Csak egy tipp: vedd ki a vinyót, kapcsold be, csinálj egy hard resetet.

(#19494) Pékmester válasza kaciokos (#19492) üzenetére


Pékmester
tag

megy, böngészőből. és mint FTP kiválóan megy. csakhogy streamelni szeretnék róla. az nem akar menni.

[ Szerkesztve ]

(#19495) Zebu válasza batagy (#16626) üzenetére


Zebu
addikt

Sziasztok,

Erre az @eadir dologra van valami megoldás? Bosszantó... Semmilyen media indexing dolog nem fut a NAS-on.

(#19496) Essejó válasza Pékmester (#19494) üzenetére


Essejó
veterán

Mi lenne ha nem a TC-ből akarnád hálózaton megkeresni, hanem magához a Windowshoz csatolnád be a NAS-t mint hálózati meghajtót?
Számítógép Jobb katt -> Hálózati meghajtó csatlakoztatása

W7 és W10 alatt tökéletesen csatolható. A W8.1-et egy hétig használtam, de nem tetszett viszont akkor is tudtam hálózati meghajtóként csatolni a NAS-t.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19497) Essejó válasza Pékmester (#19490) üzenetére


Essejó
veterán

Bocsi lejárt a szerkesztési idő.
Szóval nálam így néz ki a TC-ben. Az Y és Z mindkettő Nas. Mondjuk az Y az Virtuális gépen fut de akkor is az.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#19498) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Feltettem a XPEnology-t egy PC-re, minden működik is (belső hálón), de a QuickConnect-be nem enged bejelentkezni. Mit ronthattam el, vagy mi lehet a gond? Net/kapcsolat van a gépen, teszteltem.

Köszi!

(#19499) fogtunder válasza r3dsnake (#19498) üzenetére


fogtunder
nagyúr

összefoglalót olvastad az Xpenology topikban?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19500) r3dsnake válasza fogtunder (#19499) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem tudtam, hogy van topicja. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.