Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) claire78 válasza metron (#19400) üzenetére


claire78
senior tag

Nálam így néznek ki az adatok:
1. WD30EZRX POH: 248, LCC: 124
2. WD30EZRX POH: 248, LCC: 124
3. WD30EZRX POH: 8812, LCC: 1725
4. HTS541010A9E680 POH:17836, LCC: 722968 :Y

Első kettő egy hete került be kb. a gépbe, a harmadik egy éves biztosan van és egy médialejátszóban pihent.
Negyedik egy 2.5", ami szintén van már egy éves és folyamatosan ment. Annak adatain meglepődtem egy kicsit. :)
Ezen adatok mellett kell ezzel foglalkoznom? Ha ezt visszaszámolom, 50 év mire eléri a 300 000-et. :)

[ Szerkesztve ]

(#19402) hemaka válasza Sanya (#19392) üzenetére


hemaka
nagyúr

umurmur tenyleg mukodik, csak egy dologgal akadtam el, hiaba adok meg admin passt es veszem ki elole a # jelet a config fajlban, nem tudok azzal belepni.
Ez nalad jol mukodik?

[ Szerkesztve ]

(#19403) MrCsiT válasza kaciokos (#19378) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Én létrehoztam ugyanazt a felhasználót a Syno-n, mint amivel Windows-ba belépek " - és milyen helytelenül tetted: így aki megszerzi az egyik felhasználód adatait, máris mindkét eszközt eléri.

A jó megoldás szerintem, egy pl. "_csatlakozz" felhasználó létrehozása a NAS-on, aki egyáltalán nem admin jogú ( gondolom, most mind a 2 usered admin az adott eszközön) , hanem csak ahhoz van joga, hogy a Syno-n létrehozott köteteket írja/olvassa. Ennek a _csatlakozz usernek a nevét/jelszavát kell megadni a hálózati mappa hozzáadásakor PC-n, és kipipálni, hogy jegyezze meg a Win, valamint, hogy ismételt Win belépéskor csatlakozzon újra.

Egy ilyen megoldással jelentőset lépsz előre a biztonság terén. ;)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#19404) Varszegig válasza kaciokos (#19397) üzenetére


Varszegig
veterán

"Használ valaki a Synology Media Server-én kívül más DLNA szervert? Ha igen, mi a javasolt? Nem kell, hogy puccos legyen, alapfunkciók elegek."

Sajnos ez puccos, meg rohadt sok mindent tud, viszont tökéletes. És smart tv-re (sőt már pc-re is) van ingyenes kliense.

(#19405) hengelhof válasza Sethdobaloah (#19399) üzenetére


hengelhof
senior tag

Hiába készítesz tanúsítványt a NAS-on, nem segít. Vannak ingyenes szolgáltatók, de ott meg a domainnevet tartalmazó admin email cím kell. Legalább is mikor legutóbb próbálkoztam. engem is nagyon idegesít. Pláne amikor a belső hálón is reklamál!! És nincs egy gomb, vagy pipa-hely, vagy lista, ahová felvehetem a biztonságos webhelyekhez.
Amennyiben valaki tud egy tuti, kipróbált megoldást erre, ne fogja vissza magát. :D

(#19406) Varszegig válasza Sethdobaloah (#19399) üzenetére


Varszegig
veterán

A startssl-en akkor tudod aláíratni a tanúsítványodat, ha rendelkezel az adott domain-nel. Nyilván a synology.me domain-nel ez nem megoldható, ezért csak kerülőúton tudod megoldani: saját domainnel aláíratni, azt írni a keresőbe, és onnan redirect.

(#19407) Sethdobaloah válasza Varszegig (#19406) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

ezért írtam, hogy ez leginkább fizetős megoldás lesz. Én is végigjártam ezt, azóta nekem csak vpn-en lehet elérni a nas-t kívülről. Nincs https, nem reklamál a böngésző, mégis biztonságos.

szerk: gondolom akinek van syno eszköze, azt nem vágja földhöz évi 1-2 dollár egy random .com domainért. Szóval ez inkább csak macera, mint anyagi kérdés.

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#19408) Varszegig válasza Sethdobaloah (#19407) üzenetére


Varszegig
veterán

Fizetősben sem tudod megoldani, ha nem te vagy a domain tulajdonosa.

(#19409) hengelhof válasza Sethdobaloah (#19407) üzenetére


hengelhof
senior tag

De hogy oldod meg a dinamikus IP címhez rendelését a saját domainnak?

(#19410) Mezga Aladár válasza hengelhof (#19409) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tanusìtvány telepítése?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19411) hengelhof válasza Mezga Aladár (#19410) üzenetére


hengelhof
senior tag

Ugyan az. A böngésző nyafog, a tanúsítvány érvénytelen.

(#19412) MrCsiT válasza hengelhof (#19411) üzenetére


MrCsiT
addikt

Certificate:

.elvileg, annyi a sztori, hogy legenerálod a NAS-ban a cert-et úgy, hogy arra a www.enyimnas.hu -ra szóljon, amilyen ddns névvel meg akarod szólítani.

A létrejött tanúsítványt importálod IE alatt vagy a tanúsítványkezelőben, mint megbízható legfelsőbb szintű hitelesítési szolgáltatót. (legalábbis, nálam így van minden eszközön.)

Ahogy tapasztaltam,a Chrome-nak még ez is kevés volt, exportálnom kellett valami x64.der formátumban, és ezt megetetni a Chrome tanúsítvány kezelőjével.Itt is megbízható legfelsőbb szintű hitelesítési szolgáltató-ként húztam be. Ezek után, a Chrome-ból kilépés-el (nem csak leX-eled) ki kell lépni, és visszalépéskor már jó lesz.
.. nálam így a chrome elfogadta, pl. az e-mailjeimet ha nézem, szép zöld a https.

Természetesen, ha nem veszel certit egy világszinten elfogadott szolgáltatótól, akkor minden eszközön importálnod kell a saját tanúsítványt.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#19413) hengelhof válasza MrCsiT (#19412) üzenetére


hengelhof
senior tag

Megpróbálom reprodukálni. Tehát pl. a xyz.synolgy.me-re is lehet ezt alkalmazni? nekem erre jön be a NAS

(#19414) kaciokos válasza MrCsiT (#19403) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem tudom, követted-e végig a beszélgetést, de pont az volt a probléma, hogy nem mindig jegyzi meg, pl. nálam sem. Tisztában vagyok vele, hogy az azonos felhasználónév/jelszó páros biztonsági szempontból nem épp a legjobb, de máshogy nem sikerült megoldani, hogy ne kelljen állandóan a Syno-s felhasználó adatait begépelgetnem.

Amúgy nálam a Syno-n levő usernek semmihez sincs joga a köteteket kivéve, úgyhogy nem jelent plusz biztonsági kockázatot, hiszen ha valaki megszerzi a Windows-os felhasználónevem/jelszavam, akkor az elmentett jelszó miatt úgyis hozzáfér a Syno-n tartott file-okhoz is.

(#19404) Varszegig - Megmondod a nevét is? :)

(#19415) hengelhof válasza MrCsiT (#19412) üzenetére


hengelhof
senior tag

IGEN! És működik! Szép zöld, semmi hisztérika. Több éves nyűglődést szüntettél meg. :R
Működik az yzx.synology.me-vel

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#19416) eric.cartman válasza hengelhof (#19415) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Gondolom le vagyok maradva pá r körrel, de nekem nincsen synology.me-s címem.
Van viszont valami.quickconnect.to -s.
Kérdés:

Ezek ketten most akkor ekvivalensek?
Vagy mire jó a synology.me-s?

Köszi a felvilágosítást!

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#19417) hengelhof válasza eric.cartman (#19416) üzenetére


hengelhof
senior tag

Itt regisztráld be a készülékedet, és akkor hozzá tudsz rendelni egy synolgy-s DDNS domaint ingyen.
Majd NAS/vezérlőpult/külső hozzáférésnél be tudod állítani.
A quckconnect is jó, bár az más szisztémával működik. Én ezt használom. :)

(#19418) eric.cartman válasza hengelhof (#19417) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Értem - köszi! :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#19419) Mezga Aladár válasza hengelhof (#19415) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem igazán értelek, egyszer erre már volt megoldás. Elfelejtetted?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19420) Sethdobaloah válasza hengelhof (#19409) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

redirecteled egy ingyenes ddns-es domainre. Pl freedns.afraid.org.

Nyilván a nasnak onnantól kezdve oda kell jelentgetnie az aktuális ip-t.

szerk: nyilván nem jó szakszavakat használok :) a megfelelő recordban kell beállítani hogy a vásárolt domain hova mutasson.

[ Szerkesztve ]

...csak én vagyok helikopter?

(#19421) hengelhof válasza Mezga Aladár (#19419) üzenetére


hengelhof
senior tag

:D Teljesen.. szerintem akkor már belefáradtam. Most megint előkerült a téma, gondoltam megpróbálom.

(#19422) Varszegig válasza kaciokos (#19414) üzenetére


Varszegig
veterán

Bocs. Plex

(#19423) kaciokos válasza Varszegig (#19422) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi, később teszek egy próbát, most még izzadok a Transmission meghegesztésével, a tegnapi feladás után kicsit visszatért a kísérletezőkedvem... :)

(#19424) xors


xors
senior tag

Mit kapcsoljak ki/ állítsak be szerintetek a a DS213J -ben, hogy a T-Home Tecnicolor TC7200 -as modemét ne terheljem túl?
Bővebben: Most már kizárásos alapon biztos, hogy a NAS miatt szakad meg a net itthon. Elvileg túlterheli a modemet. Namármost: lekorlátoztam a torrenteket, jelenleg kb 10db -ot seedel, egyáltalán nem vészes sebességel (2hétig és 25% -ig tölti vissza a torrenteket). A Cloud Station be van kapcsolva, de nem használom. Külső elérés (DDNS) be van kapcsolva. WebDAV bekapcsolva. QuickConnect bekapcsolva.
Ezeken kívül semmi jelentős nincs bekapcsolva, itthon a LAN -ban persze elérhető, de ez nem jelenthet gondot.
Szerintetek mi okozhatja még a modem túlterhelését? Nektek milyen modemetek van?
Már a hajamat tépem, ha most is meg fog szakadni a net...

(A probléma pontosabban: megszakad a net a modemen, IPTV megy tovább, bár felvenni nem lehet vele. Ez nem is javul meg magától, újra kell indítani a modemet, hogy újra működjön, kb egy napig.)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#19425) Dragon27


Dragon27
senior tag

DSM 6.0 Beta kipróbáltam, de nagy értelme nem volt.. PlexMediaServer-0.9.12.19.1537-f38ac80-arm7 engedi telepíteni de futtatni nem :( van rá megoldás
Vagy meg kell várni a végleges DSM 6.0 :F

(#19426) Varszegig válasza xors (#19424) üzenetére


Varszegig
veterán

Rossz végéről közelíted szerintem a problémát. A modemet szépen be kell jelenteni a szolgáltatónak, hogy cserélje ki az ipari hulladékát.

(#19427) Arolotifar válasza xors (#19424) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nálam is TC7200 van, bridge módban, UPC 240/20-as nettel. Eddig még nem sikerült túlterhelnem :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#19428) fogtunder válasza Arolotifar (#19427) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mert a UPC-nél nincs ez az IPTV nevű "szolgáltatás", ami elveszi egy fullHD stream sávszélességét, cserébe a minősége vetekszik az előző évtized hajnalán született kamerás mozifilm rilízekkel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19429) xors válasza Varszegig (#19426) üzenetére


xors
senior tag

Ha továbbra is megmarad a problémám akkor újra elkezdek telefonálgatni.
De hidd el már ha 100szor nem beszéltem velük akkor egyszer sem.
De akkor a lényeg , hogy ti is irreálisnak gondoljátok, hogy egy NAS túlterhelje a modemet. Ha továbbra is tartják a véleményüket, akkor a synologynak és a technicolornak is fogok írni, h igazolják már, hogy ez nem túlterhelés...

(#19430) hemaka válasza fogtunder (#19428) üzenetére


hemaka
nagyúr

Epp ezert mentem at a digihez koax vs optikai, mondanom sem kell, ha a gyerek most meset nez, nem lesz 200as ping hulladek letoltesi sebesseggel. Probaltam mindent, modem csere, modem csak a jelet lotte at a routerbe, egyik sem tette hasznalhatova a netet. Egyebkent is, amit ad a tre feltoltesi sebessegben (meg optikan is) vicc kategoria, foleg azoknak, akik szervert uzemeltetnek otthon. Bar az o allaspontjuk meg az, hogy ha szervert akarsz elhelyezni, adnak neked szivesen arajanlatot a kozpontjukba, hat nagyon koszi. :D

(#19431) Multibit válasza hemaka (#19430) üzenetére


Multibit
veterán

A T-ről mindig tudtuk, hogy nem szívbajos, ha meg kell vágni az ügyfelet :(((

(#19432) Varszegig válasza xors (#19429) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem tudom, hogy reális-e, de nem normális. Ha nyújtok egy szolgáltatást, mondjuk adok eg 30/5-ös netet, mellette iptv, telefon, akkor a routert kb. úgy kell méretezni, hogy a max terhelés + 50%-ot bírjon. Azaz ne feküdjön ki, ha valaki tévézik, miközben egy NAS mondjuk 5 Mbit-tel tölt fel. Mert ha ettől kifekszik, akkor erősebb eszköz kell.
Mellesleg szerintem a router procija lehet a gyenge pont, vagy az alaplap melegszik túl. De mivel azt is tudjuk, hogy a T még optikán sem ad megközelítőleg olyan sebességet, mint a digi, ezért elég nevetséges, ha már az ő csiganetjüktől is kifekszik egy eszköz. Mit kezdene a digi 200-as feltöltésével?

[ Szerkesztve ]

(#19433) kaciokos válasza kaciokos (#19423) üzenetére


kaciokos
őstag

No, tegnap este még heggesztettem kicsit a Transmission-ön, és már van megoldás, csak még kicsit elegánsabbá akarom tenni, aztán publikálom itt, hátha mást is érdekel. :)

(#19434) Sethdobaloah válasza Varszegig (#19432) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

nekem szó nélkül cserélt a T, amikor szóltam nekik hogy állandóan fagy a szaros modemjük. Szokásos köröket lefuttatták velem, de csere lett. Az más kérdés, hogy amit hoztak az se lett sokkal jobb :)
Nekem mondjuk már attól is kifeküdt, ha 2 eszköz volt a wifin...

...csak én vagyok helikopter?

(#19435) hemaka válasza Varszegig (#19432) üzenetére


hemaka
nagyúr

Sajnos nem így van, el is mondják, hogy a 30 megabitből fogja lecsípni a sávszélt. Legalábbis a normálisabbja elmondja. Nálunk eleve az a hulladék volt itt az albérletben, de szerencsére nem volt rajta hűségidő már...
Egyetlen pozitívum volt, fix IP cím. :D

(#19436) fogtunder válasza Sethdobaloah (#19434) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem a házban mindkét szinten van egy-egy switch és arra vannak felfűzve a kábeles kliensek, fali csatlakozók. a Cisco HGW azt csinálta, hogy ha nem közvetlenül bele volt dugva az IPTV fejegysége és bekapcsoltam, akkor nem lehetett csatlakozni WiFi-re, a hálózat látszott, de egy klienst se engedett fel. mindezt ráadásul úgy, hogy nem is ő szolgáltatta a WiFi-t, hanem szintenként volt berakva 1-1 AP. az az egész rendszer úgy fos, ahogy van, amint bejött a Digi és lejárt a hűségem, azonnal pattantam át.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19437) Varszegig válasza hemaka (#19435) üzenetére


Varszegig
veterán

Az egy dolog, hogy elmondják, megint egy másik, hogy az sem jelentheti azt, hogy ha a maxon hajtod az eszközüket, akkor az behalással kell reagáljon. Ugyanis a sávszélt nem a routerüknek kéne limitálnia. Annak bőven fölötte kéne vinnie. Ha esetleg ők is akarnak nevetséges 30 Mbit felett szolgáltatni egyszer, akkor behal az összes routerük?

(#19438) #44630784


#44630784
törölt tag

Sziasztok!

Tegnap üzembe helyeztem a vadiúj ds214play-t és belefutottam egy érdekes problémába.
A NAS-t többek között timemachine mentésre is szeretném használni, viszont a timemachine hajlamos egy idő után a teljes rendelkezésre álló lemezterületet felzabálni, ha hagyjuk neki.
Ahogy olvastam a synology fórumon, a mappákhoz nem lehet fix méretet rendelni, azaz vagy user kvótával limitálom a timemachine-t vagy külön kötetet hozok létre a számára.
A user kvótás megoldást szimpatikusabbnak érzem, viszont a kvóta beállítást csak csoport szinten tudom megoldani. Létre hoztam tehát egy "tmbackup" usert és egy "timemachine" groupot, a groupon pedig beállítottam 2TB kvótát.
Ez eddig ok, viszont a tmbackup user automatikusan tagja lett az alap User groupnak is és a rendszer nem engedi kiszedni belőle.
A synology fórumon azt mondják, hogy ez az alap működés és érdemes a User grouptól minden jogosultságot megvonni és saját groupokkal szabályozni a jogosultságokat.
Ez hozzáférések esetén oké, de a kvóta esetén mi a követendő módszer?
Ha mondjuk a user több groupnak is a tagja, akkor melyik kvóta érvényesül, a megengedőbb vagy a korlátozóbb?
Azaz ha a "timemachine" groupnak beállítok mondjuk 2Tb maximumot, a User groupot pedig hagyom korlátozás nélkül, akkor a timemachine user, ami mindkét groupnak a tagja melyik kvótát fogja figyelembe venni?
Ugyanígy fordítva: ha az alap User groupnak beállítok mondjuk csak 1MB kvótát, hogy ne férjen hozzá semmihez, akkor onnantól minden user limitálva lesz attól függetlenül, hogy más csoportok nagyobb kvótát engednek neki?

(#19439) claire78 válasza #44630784 (#19438) üzenetére


claire78
senior tag

Kipróbáltam már én is ezt a módszert, de nekem nem kellett group-ot létrehozni, simán csak egy usert.
Annak meg megadtam a kvótát és kész. Azzal "bejelentkeztem" a MAC-en a TimeMachine beállításoknál.
Működött szépen.

(#19440) #44630784 válasza claire78 (#19439) üzenetére


#44630784
törölt tag

A jelenlegi dsm verzió: 5.2-5644
Ebben nem tudom a kvótát user szinten szabályozni, csak a csoportokkal. Legalábbis az alap GUI nem engedi a user beállításoknál állítgatni a kvótákat, csak kiírja, hogy a group mennyit enged neki.

(#19441) kaciokos válasza #44630784 (#19440) üzenetére


kaciokos
őstag

És ha létrehozol egy külön csoportot csak erre a célra, annak állítod be a kvótát, és beleteszed a felhasználót?

(#19442) Mezga Aladár válasza hemaka (#19435) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha már mindenki szidja :D , thome optikai, cisco modem és tplink 1043 router.
Az előfizetésben tv/telefon/30-20 net. A fickó elmondta h., a tv/telefon teljesen külön sávszélt kap.
Ezt le is mértem, megy a tv+rögzítés a maximum mennyiségig, a teflon, és mily csoda, még valamivel több is a sávszél mint az előfizetett. :C

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19443) fogtunder válasza #44630784 (#19440) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez ugyan még 5592, de nem hiszem, hogy pont ebbe nyúltak volna bele, simán állítható felhasználó szerint:

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19444) #44630784 válasza fogtunder (#19443) üzenetére


#44630784
törölt tag

Nah megoldódott, browser újraindítás után már engedte módosítani, előtte azt a mezőt nem lehetett editálni. (Talán java hülyeség, nemtom.)

(#19445) claire78 válasza #44630784 (#19440) üzenetére


claire78
senior tag

Szintúgy: 5.2-5644

(#19446) #44630784 válasza kaciokos (#19441) üzenetére


#44630784
törölt tag

"És ha létrehozol egy külön csoportot csak erre a célra, annak állítod be a kvótát, és beleteszed a felhasználót?"

Az volt az eredeti kérdés, hogy ha a user több csoporthoz is tartozik, és a csoportoknak eltérő kvóta van beállítva, akkor melyik kvóta érvényes a userre: a nagyobb, vagy a kisebb?
Mert ha létrehozol egy usert, akkor az mindenképpen az alap User csoporthoz is fog tartozni.
Ha tehát a rendszer a nagyobb csoport kvótát engedi, akkor az alap User csoportot kell limitálni és minden más csoportnak nagyobb kvótát beállítani, ha viszont a kisebbet, akkor a User csoportnál ki kell kapcsolni a kvótát (unlimited) és a saját csoportokat kell korlátozni.

(#19447) fogtunder válasza #44630784 (#19446) üzenetére


fogtunder
nagyúr

na, hát kb. rövidebb idő alatt leteszteltem, mint hogy megírtad ezt a ~6 hozzászólást, a nagyobbik kvótát veszi figyelembe, ha több csoportnak is tagja a felhasználó, amihez kvóta van beállítva.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19448) #44630784 válasza fogtunder (#19447) üzenetére


#44630784
törölt tag

Ezek szerint az alap User group kvótáját kell a legkisebbre venni, különben az egész group kvótázás értelmét veszti?

(#19449) hemaka válasza Mezga Aladár (#19442) üzenetére


hemaka
nagyúr

optikain és ED3 koax-szon külön sávszélen fut a TV és az internet, az így van. A gond a DSL és a sima ED2 koax-szal van általában, ott közös sávszélen pofozkodnak a bitek. Nekem az utóbbitól hullott ki majdnem a hajam, de szerencsére hamarabb lejárt a hűségidőm náluk. :D

[ Szerkesztve ]

(#19450) metron válasza claire78 (#19401) üzenetére


metron
tag

Ez eleg messze van a kritikustol:)
Nezd meg nehany honap mulva, ha nem no drasztikusan ez az ertek akkor ugyse kell vele foglalkozni. NAlam is ez van 30 LCC alatt vagyok 3-4 nap alatt..
De majd par het mulva, honap mulva kiderul. Egyelore annyit nem er hogy wdidle3-at turjak es idot toltsek vele..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.