Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) Multibit válasza kaciokos (#19200) üzenetére


Multibit
veterán

Jól értem, hogy miután rákerült USB-n a másik HDD, arra is ráköltözik a DSM?
Rosszul érted! Én ilyet nem írtam.
"3. Mentsd le a NAS-ban lévő lemezről az adataidat az USB-s HDD-re"

hogyan fogom a NAS-ban levő lemezt újraformázni, ha azon csücsül a DSM?
Nyugi, meg fogod tudni csinálni ;)

(#19202) kaciokos válasza Multibit (#19201) üzenetére


kaciokos
őstag

Jól értem, hogy miután rákerült USB-n a másik HDD, arra is ráköltözik a DSM?
Rosszul érted! Én ilyet nem írtam.
"3. Mentsd le a NAS-ban lévő lemezről az adataidat az USB-s HDD-re"

Hát pont ezért kérdeztem. :)

hogyan fogom a NAS-ban levő lemezt újraformázni, ha azon csücsül a DSM?
Nyugi, meg fogod tudni csinálni ;)

Akkor jó. :) És ezzel együtt elszállnak a DSM beállításaim? Ezért kell előtte a mentés róluk?

Jól értem, hogy az USB-s HDD csak azért kell, hogy a már a NAS-ban levő lemezen található adatokat és a DSM beállításait rámentsem? Ha ezeket hálózaton átmentem PC-re, akkor igazából nem is kell USB-n rádugnom az új diszket, elég, ha az egész műveletsor után beteszem a NAS-ba?

Amúgy ha már újraformázom a már a NAS-ban levő diszket, milyen file-rendszer az ajánlott?

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de ha már először elcsesztem, másodszorra úgy akarok nekiállni, hogy képben vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#19203) gaga1981


gaga1981
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék hogy a DS215J hardware elég-e olyan otthoni felhasználásra, hogy TAB,laptop,medialejatszo háttértár ill. Torrent (nem több 100as szállal) úgy hogy akadásmentesen menjen.Vagy ha már több feladat fut egyszerre akkor inkább legyen 216play?
Nekem az az aggodalmam,hogy most wd mycloudom van és az akad folyamatosan pl.webes felületnél is,főleg ha tab-rol használom.Most biztosra akarok ezért kérdés hogy inkább az erősebb hardwaret vegyem szerintetek?Köszi előre is!

(#19204) fogtunder válasza gaga1981 (#19203) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem ha van rá pénzed, mindig az erősebb hardvert vedd. ha hosszú távon szeretnéd használni, időtállóbb lesz és azért a 215j meg a 216play között elég durva különbség van teljesítményben.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19205) Multibit válasza kaciokos (#19202) üzenetére


Multibit
veterán

Hát pont ezért kérdeztem
Felesleges volt a kérdés! A mondatban egyértelműen adatokról és nem DSM-ről volt szó.

És ezzel együtt elszállnak a DSM beállításaim?
Nyilván, különben nem írtam volna.

Ha ezeket hálózaton átmentem PC-re, akkor igazából nem is kell USB-n rádugnom az új diszket, elég, ha az egész műveletsor után beteszem a NAS-ba?
Természetesen mindegy, hogy hova mented, a lényeg, hogy mentve legyen.

Amúgy ha már újraformázom a már a NAS-ban levő diszket, milyen file-rendszer az ajánlott?
Nem fogja megkérdezni, hogy milyen fájlrendszert akarsz ;] Csak a kötet típusát döntheted el.

(#19206) kaciokos válasza Multibit (#19205) üzenetére


kaciokos
őstag

Nagyon köszönöm a segítséget. :)

(#19203) gaga1981 - Én is ezen hezitáltam, és végül a DS215j mellett döntöttem. Torrent lefele jön 7-8 MB/s-mal, nekem ez bőven elég, még inkább azon gondolkodtam, hogy lejjebb korlátozom. Másolás hálózaton 70-80 MB/s (persze Gigbit-es router kell hozzá). Persze az is megállja a helyét, amit giorgio írt, de én úgy döntöttem, nincs szükségem a plusz teljesítményre, inkább az olcsóbb modellt vettem.

(#19207) Dzsekó válasza fogtunder (#19199) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor ez nem fog menni, mert ebben a T-s routerben a tűzfalat sem lehet kikapcsolni, illetve a portját sem lehet átállítani, Tomatoban jó volt, csak az meg kifagy a T-s nettől, amint bedugom a netkábelt, 2-3 óra és nem elérhető, netkábel nélkül meg több napig is megy. Na mindegy. Ha sikerül összehoznom, akkor jön egy vinyó csere.

(#19208) fogtunder válasza Dzsekó (#19207) üzenetére


fogtunder
nagyúr

de a NAS-ét át tudod állítani akármire. vezérlőpult -> hálózat -> DSM beállítások, alapértelmezett portszám.

egyébként is ajánlott az összes port átállítása az alapértelmezettről, leginkább a 40-50000 körüli sávba (verzélőpult -> alkalmazás portál). a routeren meg tiltsd le a távoli hozzáférést, ha azt lehet. én egyébként többek között ezért váltottam szolgáltatót, mert meguntam, hogy a T féle Cisco egy ipari hulladék és semmit nem lehet rajta beállítani, de amit lehet, az se mindig működik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19209) hemaka válasza fogtunder (#19208) üzenetére


hemaka
nagyúr

Sajnos az tenyleg egy fos. En a vegen mar csak modemkent hasznaltam es vettem moge egy tplinket openwrt-vel. De a szanalmas net attol meg az marad. Aztan szerencsere lejart a huseg, irany a digi.

(#19210) azka79


azka79
aktív tag

ÚJ update van

DSM 5.2-5644

[ Szerkesztve ]

(#19211) azka79 válasza azka79 (#19210) üzenetére


azka79
aktív tag

Felment OK!

(#19212) Hooper


Hooper
őstag

Kiszedtem egy lemezt a NASbol, és vissza tettem a PCbe. Mit kell tegyek hogy lássam a sajátgépben?

(#19213) Bobbacsi válasza Hooper (#19212) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Használni is akarod a pc-ben vagy csak meg akarod nézni mi van rajta ?
Ha a NAS megformázta akkor az exfat-ban van ,ha nem akkor meg a lemezkezelöben (pc) adjál neki betüjelet.

(#19214) Hooper


Hooper
őstag

Nas megformázta de nincs rajta semmi. Elérhetővé akarom tenni PCn. A nasban maradt egy 3TB arrol szeretném visszamásolni ide a dolgokat. Azt ujra kell raknom (xpenology) addig meg le kell mentsem az adatokat.
Lemezkezelő nem látja, most leszedtem partition magicet, de nem vagyok benne biztos mit is kell csináljak :)

(#19215) kaciokos válasza Multibit (#19205) üzenetére


kaciokos
őstag

No, megvagyok a művelettel. Végül még a DSM beállítások is megmaradtak, kivéve a telepített csomagokat, de azokat meg amúgy sem mentette el a konfigurációs mentés, szóval a mentés ebből a szempontból felesleges volt. Persze nem tartott sokáig, és máskorra is jól jöhet, szóval nem baj, hogy csináltam. :)

Még egyszer köszi a segítséget. :)

(#19214) Hooper - Az elég baj, ha nem látja a lemezkezelő. Most hogy van a PC-re dugva, USB-n, vagy SATA-n? BIOS látja?

[ Szerkesztve ]

(#19216) Hooper válasza kaciokos (#19215) üzenetére


Hooper
őstag

Látja.. csak valamiért kellett neki egy restart.

(#19217) eric.cartman válasza Bobbacsi (#19213) üzenetére


eric.cartman
senior tag

biztos vagy abban, hogy exfat?
szerintem ext4 a Linux FS...

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#19218) gaga1981


gaga1981
csendes tag

Sziasztok!
DS215j-ről mik a tapasztalatok?Gyors,stabil?Elég benne a hardwer több feladat végzéséhez?pl.torrent +masolas+filmnézés.Nem lassul be? Csak azért kérdezem,hogy otthoni használatra elég Szerintetek? Én a 2*800as proci es 512 ram miatt aggódok picit.Köszönöm a választ előre is!

(#19219) Bobbacsi válasza eric.cartman (#19217) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igazad van elírtam :R

(#19220) laczo válasza gaga1981 (#19218) üzenetére


laczo
tag

Szia, én most váltottam DS214SE-ről DS215J-re és nagyon nagy a különbség, ( pont dupla akkor a teljesítménye,) Otthoni használatban van, pár PC, média lejátszó és torrent fut rajta, Nem akad és tökéletesen működik, jelenleg a 6.0-ás DSM-el. :)

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#19221) Dzsekó válasza fogtunder (#19208) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem a nas 5000-es portjával van a baj, hanem a router 80-as portjával akad a cucc. Most Asus-ban beállítottam egy nagyon minimális beállítást 81-es portal és pár port forward-al, érdekes, ott rögtön megy. Meg beraktam az éjszakai led kikapcsolást, hogy lássam, ha leakad a router, meg amúgy is az kéne. Egyelőre nem akad. Ha holnap is jó, akkor még állítok 1-2 dolgot, aztán megint várok, hogy akad-e. Sok dolgot nem fogok már belőni rajta, mert a vinyó le lett róla húzva már. Scriptek is üresen maradnak, mert már nincs rá szükség.

Az a baj, hogy itt csak T van, meg mostmár UPC, de mire lejár a hűségem, addigra valahogy megoldom ezt, és megint nem lesz kedvem váltani, fúrni, kábelt vezetni, újrakonfigolni, stb. macera, ha működik, akkor meg minek.

Azt meg tudja mondani valaki, hogy nas dlna-nál hogy tudom kiírtani azt a 3 könyvtárat (video, music, photo)?
Létrehoztam 1 könyvtárat, amit szeretnék, hogy lásson a TV, és azt szeretném, hogy rögtön csak azt lássa és ne az legyen, hogy amit bemásolok ebbe a könyvtárba, azt szétszedi 3 felé aszerint, hogy video, zene vagy kép az illető anyag. És akkor lehet keresgetni, hogy éppen hova pakolta be. Idegesítő.

(#19222) metron


metron
tag

Sziasztok,
Most itt kerdezek inkabb mint a NAS altalanos topicban. Szoval majdnem vettem otthonra egy Austort 5102, de idokozben ra kellett jonnom, hogy a Syno DSM-je kell nekem. Van itthon egy 110j, de az nagyjabol semmire nem valo backupon kivul, mar akkor elhibazott volt mikor vettem. - ezert nem is nagyon hasznaltam egyebre, csak backup es filmek DLN serverenek.
Vmi 2 bay-es Syno erdekelne most, ami eleg eros, hogy idotallo is legyen es elbirjon "egyszemelyes vallakozas"-t is. 2-3 gep cloud sync encryptalt folderekkel, nem kell az egesz NAS-t encryptalni. De erzekeny ugyfeladatok, szerzodesek, munkaanyagok.
Mellete ami erdekelne, privat dolgokra, hogy a Photo station nagymeretu fileokkal, 2-3 parallel userrel stabilan es jol menjen (ez nyilvan net fuggo is). Video station csaladi videok megosztasara. Kell meg a DS Note, mind "ceges" mind privat hasznalatban.
Meg kellene mac, win gepek, iphone-ok, ipadek backupjara. Filmek DLNA sreverenek ill., nem baj ha neha elbirja, hogy videokat kell vmi mobil eszkozre transcodolni.
Egyelore egy 5T WD Red-el menne, backupolnam egy tavoli NAS-ra, ami a regi 110j lenne.

Szoval eleg lehet erre egy 214play vagy inkabb egy 713+? Arba belefer. (Tudom a valasz, hogy inkabb epitsek NAS-t. Nezegettem, gondolkoztam, elvetettem:) az otletet)

(Asustor 5102-t vettunk egy magyar kis cegunkbe is, uzleti file servernek, fotok-videok (uzleti) megosztasara nagyon jo! Vmi ilyen hw kellene Synobol, de nem nagyon van. Ha magan celra is kell, akkor kicsit keveslem az Asustor photo station szeru alkalmazasait..)

[ Szerkesztve ]

(#19223) Multibit válasza metron (#19222) üzenetére


Multibit
veterán

A DS713+ nem tud transzkódolni! Ha ez létszükséglet, DS214play vagy DS216play lesz jó neked.

(#19224) kaciokos válasza gaga1981 (#19218) üzenetére


kaciokos
őstag

Én most lettem egy DS215j boldog tulajdonosa, nekem bőven elég, és még egy jó darabig elég lesz, de persze minden az igényektől függ. Ha egyszerre akarsz futtatni 100 torrentet, ebből 10-et letölteni, közben DLNA-n filmet nézni meg PC-ről jó gyorsan másolni rá, na ez mind egyszerre nem fog menni, vagy fog, csak akkor már belassul.

Ha mindezt külön külön csinálod, akkor torrent jön le 6-7 MB/s-mal, file másolás PC-ről 80 MB/s-mal, filmezés meg nem annyira erőforrásigényes mondjuk egy fullHD filmnél.

(#19225) fogtunder válasza Dzsekó (#19221) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ja, bakker összekevertem, a web station default portja a 80-as. viszont ha tudod bridge módba rakni a Speedportot és használni az ASUSt, akkor tedd azt.

az indexelt könyvtárakat a vezérlőpult médiaindexelés pontban tudod módosítani, de a DLNA szerintem mindenképp szét fogja szedni média típus szerint. mondjuk nekem ez így teljesen logikus és normális, könyvtár struktúra szinten is így tárolom a dolgokat, megőrülnék tőle, ha minden ömlesztve lenne.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19226) kaciokos


kaciokos
őstag

Tegnap Multibit kolléga útmutatása alapján újraformáztam a DS215j-ben levő lemezt (csak egy van benne). Minden DSM beállításom megmaradt, kivéve a telepített csomagok, és azok beállításai. Ez alapján elgondolkodtam, és csupán azért, mert szeretném tudni, hogy működik, felmerült bennem egy pár kérdés:

1. Hova van a DSM telepítve?
a) A lemezre, csak másik partícióra, mint az adatok.
b) a DS215j-ben található egyéb tárolóhelyre (flash memória?)

2. Hol vannak a DSM beállításai?
a) A lemezen, csak másik partíción, mint az adatok.
b) a DS215j-ben található egyéb tárolóhelyen (flash memória?)

3. Amikor először bekapcsoltam a DS215j-t, honnan települt a DSM?
a) az Internetről húzta le
b) a DS215j-ben található egyéb tárolóhelyről (flash memória?)

4. Hova települnek a csomagok (DS, TRansmission, ...)?
a) A lemezre, csak másik partícióra, mint az adatok.
b) a DS215j-ben található egyéb tárolóhelyre (flash memória?)

A helyes megfejtésért nem jár Sportcsoki, csak a köszönetem. :)

(#19227) chemand


chemand
tag

Sziasztok!

A hétvégén egy régi NAS-ból fogok 2 db HDD-t egy új NAS-ba áthelyezni. (Az adatok törlődni fognak, de nem baj.) Mindenképp fog paritás-konzisztencia vizsgálatot végezni az új NAS?

(#19228) Multibit válasza kaciokos (#19226) üzenetére


Multibit
veterán

1. Mindkét helyre
2. Mivel nem kellett a beállításokat visszatölteni, valószínűleg mindkét helyre
3. Két eset lehetséges: optikai lemez, vagy internet. Esetedben az utóbbi lehetett.
4. HDD-re - ahogy nálad is kiderült.

(#19229) kaciokos válasza Multibit (#19228) üzenetére


kaciokos
őstag

Ismét köszi. :)

(#19230) Dzsekó válasza fogtunder (#19225) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az a baj ezzel a 3 könyvtáras dlna rendszerrel, hogy berakok a saját mappámba egy cuccot, aminek van szintén egy saját mappája, pl egy zenei album, amiben vannak borító képek. Ilyenkor a képeket a photo alatt látom, a zenét a music alatt, holott a kettő összetartozik egy saját mappája van. Szóval szeretném abban a könyvtárban látni dlna-n is, mint ahogy a pc-n látom. Ennyi. tisztára, mint a Windows Phone zenelejátszója, az is szétszedi előadóra, albumra, aztán, ha picit eltér a tag, akkor 5 helyen találok meg 1 albumot. Idegesítő na. :)

(#19231) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Van arra valakinek ötlete miért lassulhat be egy ds 211-es?
Teljesen random módon a cifs írás másolás visszaesik 20 MBps-re. :F Leállítottam a downSta. más alkalmazás nem fut.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19232) eric.cartman válasza Dzsekó (#19230) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Az nem segít ha pl. a zene könyvtárra beállítod, hogy ott csak zenékre indexeljen?
Ahogy néztem be lehet állítani azt, hogy melyik könyvtárban milyen média típus található.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#19233) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

A Movie Station nem tölt le borítókat a filmekhez! Az adatok még megvannak, de hiába adom be manuálisan a film címét, meg is találja, de a posztert már nem tölti be. Ezt a hibaüzenetet kapom: Nem sikerült letölteni.

Találkozott valaki hasonlóval? Valami megoldás rá?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#19234) #29810560 válasza Dzsekó (#19230) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ott valami rosszul van beállítva. A Vezérlőpult > Médiaindexelés > Indexelt mappa táblában be lehet állítani, hogy Fénykép vagy Zene vagy Videó típusú az adott mappa (Azt a típust kell csak bepipálni, ami szükséges! Pl. video mappa esetén csak a Videó-t.)

Így nem kever semmit össze. Minden marad szépen a helyén a DLNA végponton (pl. TV DLNA lejátszó).

[ Szerkesztve ]

(#19235) #29810560 válasza Cold5 (#19233) üzenetére


#29810560
törölt tag

Van egy kerülőmódszer.

Simán letöltesz az internetről egy a filmhez tartozó borítót és a kapott pl. jpg fájlt berakod a videó mappájába, hogy a neve karakterre megegyezzen a film/videó fájlnevével (... a kiterjesztés természetesen marad az eredeti). Ekkor a Videó Station és a DLNA lejátszók ez a képet rendelik hozzá, mint borítóképet.

(#19236) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!

A héten kaptam kézhez a Synology DS215j-met, raktam bele egy 4TB-os WD Red meghajtót.
Kérdésem, hogy van itt valaki aki használja a Download Station RSS letöltőjét (nkórhoz)? Kellene egy kis help :)

Köszönöm előre is.

üdv

(#19237) redwhite78 válasza kosarob8 (#19236) üzenetére


redwhite78
aktív tag

En hasznalom. Par napja vettem egy 216play-t, ahhoz allitottam be. Minden mukodik. Kicsit olvass vissza volt rola szo korabban hogy kell beallitani. Ha nem megy, akkor ird le mi a gond es megirom nekem milyen beallitasokkal mukodik.

never go full retard

(#19238) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Találkozott már valaki olyannal, hogy elfelejti a nas a vinyókötetet? Bekonfigolom a DS115-öt, és mire mindent belövök rajta a DSM telepítéstől kezdve, kb. 1 óra, utána egyszer csak látom, hogy "nincs kötet a rendszerben". Ha újraindítom a nas-t webfelületről, akkor elkezdi újra telepíteni a DSM-et, mintha akkor tettem volna be a vinyót szűzen.
Eddig WD10SPCX (Blue) és WD10JFCX (Red) volt a nasban, mindkettővel ezt csinálta.
Okozhatja-e esetleg vinyóban a parkolás kikapcsolása WDidle3 progival? Szerintem nem, mert eddig nem volt ezzel gondom, szerintem szimplán csak rossz a Nas, de mivel új vagyok a témában, ezért megkérdezem a tapasztaltabbakat, hogy láttak-e már ilyet. Még annyi, hogy egy ilyen eset után Gparted-el megnéztem a partíciókat és rajta volt a vinyón, de adatokat nem tudtam kiolvasni a régi live linux disztribemmel, szerintem túl régi az ext4-hez már, viszont a partíció nem tűnt el a vinyóról.
A 2,5"-os vinyó hozzá való Synology type C beépítő kerettel van betéve, minden hardverelem (nas, keret, vinyók) újak voltak. Hétfőn viszem vissza a nas-t gariba, mert jobb ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#19239) fogtunder válasza Dzsekó (#19238) üzenetére


fogtunder
nagyúr

semmi köze a WDidle-nek ehhez, nekem mindhárom lemezen ki van kapcsolva a parkoltatás, sose dobta el a kötetet.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19240) Tido válasza Dzsekó (#19238) üzenetére


Tido
aktív tag

az biztos, hogy ez nem normális működés így. vagy nas hiba, vagy merevlemez. de ha ezt két lemezzel csinálja, akkor én is a nast gariztatnám

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#19241) zoltan6


zoltan6
őstag

azt szeretném kérdezni,hogy lecserélném a ds112j nasomat egy ds216play-re,mi a teendő a synology ddns acconttal ebben az esetben?

ki kell törölném a régi cucc regisztrációját? és az új nast beregisztrálni?illetve nem volt még kétlemezes nasom,mi a teendő vele,a dolgokat lementettem a biztonság kedvéért,átrakom a lemezt és újra kell telepítenem? illetve jövőhéten érkezik még egy 3tb-os lemez hozzá,csak berakom mellé,és lesz 6tb helyem? nem szeretnék semmiféle raidet,csak sok helyem legyen.

(#19242) Dzsekó válasza Tido (#19240) üzenetére


Dzsekó
addikt

giorgio és Tido: Köszönöm, én is erre jutottam, hogy wdidle nem lehet ludas, illetve pont emiatt próbáltam ki a Synology ajánlott listájában lévő WD10JFCX Red-et, de mivel itt is hamar előjött a probléma, hétfőn viszem gariztatni a nas-t. Annyit mondtak erre (náluk vettem a Red-et is ma), hogy bevizsgálják a nas-t, ha a Red-el is rossz lenne. Csak kérdés, hogy ez a bevizsgálás meddig fog tartani, illetve ilyenkor mindig attól félek, hogy náluk minden rendben lesz és jónak ítélik meg a nas-t, majd visszaadják, hogy használjam nyugodtan...
Asztal nehezéknek meg picit drága volt, nem beszélve a két új 2,5"-os vinyóról, amit így tök feleslegesen vettem, és az sem volt olcsó. Köszi még egyszer Nektek!

[ Szerkesztve ]

(#19243) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Puszta kíváncsiságból feltettem a Beta 6-os rendszert. Általános, otthoni dolgokra jó, de azért akad hiba benne. Ilyen pl. hogy a chrome-os download stationnal nem lehet a kész feladatokat törölni, amit azért gyakran használok. Ezért visszaraknám az 5.2-őt. Viszont valahogy nem találok hozzá leírást. A hagyományos menüből való install nem megy, mert csak újabbat enged ott. Valaki nem tudja esetleg a módját?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#19244) steveke6 válasza V.Stryker (#19243) üzenetére


steveke6
csendes tag

Szia!

Én régen ez alapján tettem vissza sikerrel 5-ös bétáról 4.x-re. Nem tudom, működik-e újabb verzióknál..;-)
Értelemszerűen a konkrét NAS típushoz meg kell keresni és letölteni a Syno oldalán a visszarakni kívánt .pat file-t. [link]

Downgrade Synology NAS firmware
Published: 27. januar 2011 | Author: Morten Grantzau
Tags: Synology, Firmware, Downgrade, Nas Server, Tutorial

Have you ever upgraded your firmware on your Synology NAS server (maybe to a BETA version) and regretted it badly ever since? Do you lie restless at night knowing that Synology firmware is not down-gradable? Fear not... Here's (a) the solution.

This article describes how to downgrade your firmware on a Synology NAS server. This method should work with any version/model.

Please note that I cannot be held responsible if anything goes wrong - nor am I able to help you with your problems whatever they might be afterwards. Continue on your own risk!

1) Extract the VERSION file:
First - I extracted the VERSION file from the synology_ixp420_junior_0368.pat file. I am planning to use the synology_ixp420_junior_0385.pat for the actual downgrade, so I use a firmware file which is older than 385 - in this place it is the 368 file. I used WinRAR (ver 3.51) to open the pat-file, which in fact is a TAR copressed archive file. The VERSION file is placed in the root of the TAR archive. I extracted the file to the public share on the synology 101j

2) Enable telnet or ssh.
Use you webinterface on the DSM to do this.

3) Finding files:
DiskStation> cd /
DiskStation> find / -name VERSION
./etc/VERSION
./etc.defaults/VERSION
./volume1/public/VERSION

4) Verify content of file:
DiskStation> more ./etc.defaults/VERSION
majorversion="2"
minorversion="0"
buildphase="3"
buildnumber="0426"
builddate="2006/12/26"

5) Replacing VERSION file:
DiskStation> cp /volume1/public/VERSION /etc.defaults/VERSION

6) Verify content of file after replace:
DiskStation> more ./etc.defaults/VERSION
majorversion="2"
minorversion="0"
buildphase="3"
buildnumber="0368"
builddate="2006/06/29"
unique="synology_ixp420_junior"

7) Downgrade firmware using the web-admin-tool:
- Logon via web-browser as user "admin"
- Go to "firmware upgrade"

The folowing information is now showing:
Model Name: DS-101j
Current Firmware Version: 2.0.3 - 0368
Firmware Date: 2006/06/29

- Browse for the old firmware pat-file (synology_ixp420_junior_0385.pat) and click OK

--
Morten Grantzau, 2013

[ Szerkesztve ]

(#19245) kosarob8 válasza redwhite78 (#19237) üzenetére


kosarob8
aktív tag

Küldtem privátot! :R :U

(#19246) metron válasza Multibit (#19223) üzenetére


metron
tag

Igazabol nem letszukseglet a transzkodolas. Filmet nem nezek mobil eszkozokon. Csaladnak esetleg csaladi videok nezegetesere, de ez nem igazan szamit.
De tulkep a 713+ plusz tudasara sincs nagyon szuksegem, szoval marad a 214play.

Mas kerdes:
Sajnos ahova letennem a backup NAS-t Synology 110j, oda a napokban betortek:( Vmi legtornasz(ok). Most az a terv, hogy nyilvan meg lesz erositve a lakas vedelme, de ha mar ott lesz a NAS, akkor ratennek 2 kamerat. A 110j elbirja ezt a terhelest, ha egyebkent csak backupra van hasznalva a NAS? Nincs mas paralell funkcio.
A Foscam kamerak milyenek? (Neve nem tul bizalomgerjeszto:) Amazon-on egesz turheto arban vannak meg a tobbihez kepest.

(#19247) Sanya válasza V.Stryker (#19243) üzenetére


Sanya
nagyúr

Hivatalosan nincs módja a downgrade-nek. De szerintem is sok erőforrást használ a semmire is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#19248) skoos


skoos
őstag

Sziasztok!

Synology 413j vásárláson töröm a fejem.

Egy haverom egy jelentpősen komolyabb NASsal ugyan, de ugyaugy SYNnel oldja meg életét és szeretném én is elérni ezt.

Fontos a tejes OSX és iOS támogatás, hogy elérjem kívülről, hogy kifejezetten hosszú távon megoldást nyújtson biztonságosan.

Amiért erre esett a válaztás:
-iphone iphoto támogatás állítólag nagyon jó. Le-synceli a telóval lőtt képeket, így, ha betelt a telefon, könnyen törölhető minden és távolról telefonnal könnyen előhúzhatóak a már törölt képek is.

Utálom, hogy az iphoto nem enged más megoldást, csak lokális (!) hdd-n hajlandó tartani a képeket.

Kérdés
a 413j a 4 lemezes nasok legkisebb tesója. Érdemes ezt venni, nem túl gyenge? Támogat ez minden jó Synology applikációt?

Illetve, ha valóban APPLE TV-re tudok steamelni vele videókat, akkor meg is vagyok véve.

:)

(#19249) laczo válasza chemand (#19227) üzenetére


laczo
tag

Szia, a lemezek áthelyezése után te választhatod ki hogy megmaradjanak-e az adataid vagy sem, ezután a lemezellenőrzés is le fog futni.

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#19250) Intelligencs válasza skoos (#19248) üzenetére

Ezt a 413j-t használtan tervezed megvenni? Csak mert ez már kifutott modell. Igazság szerint én már kétmagos alá nem adnám, pláne 4 lemezes esetén. Szóval inkább az jelenleg forgalomban lévő modellek közül választanék, a pénztárca adta kereteknek megfelelően:

A szóba jöhető modellek: 414j; 414; 415play, 416, 415+.

A play széria képes átméretezni a videót a telefon felbontásának megfelelően, ha esetleg erre lenne igényed.

The Amiga, Born a Champion

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.